Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - synchronizacja rui
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest czwartek 28 mar 2024, 23:40

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ] 
Autor Wiadomość
 TytuÅ‚: synchronizacja rui
Post: sobota 26 gru 2009, 18:04 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 20 lis 2009, 18:36
Posty: 661
Lokalizacja: wlkp
koledzy mam pytanie.czy ktoś z was stosował regumete na loszkach przed 230 dniem.proszę o opinie :D ?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 27 gru 2009, 11:44 
Offline

Rejestracja: czwartek 24 maja 2007, 19:50
Posty: 2013
Lokalizacja: północne mazowsze
ja stosowałem i nie było żadnego problemu musisz tylko pamiętać żeby loszki którym podajesz mniały conajmiej jedną ruję wcześniej


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 27 gru 2009, 13:42 
Offline

Rejestracja: sobota 09 cze 2007, 10:27
Posty: 368
Lokalizacja: Podkarpacie
kaluÅ› pisze:
koledzy mam pytanie.czy ktoś z was stosował regumete na loszkach przed 230 dniem.proszę o opinie :D ?

Regumate przeznaczony jest przede wszystkim dla loszek ! Nie zwalnia cię to jednak z obowiązku obserwacji i notowania kiedy występuje ruja u twoich loszek ! Preparatu nie podaje się na zasadzie, że była ruja czy nie była to podaję bo loszki mają akurat 230 dni, przy takich założeniach mógłbyś mieć spore problemy!
Jakiś czas temu Admin przedstawiał obszerne informacje na temat zasad stosowania tego preparatu, przeszukaj forum !!!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 29 sty 2010, 15:44 
Offline

Rejestracja: środa 05 wrz 2007, 10:48
Posty: 6
To znaczy ze stosujecie Regumat tylko u loszek u ktorych wykryto wczesniej ruje.??? a co z tymi ktore nie weszly w ruje przed regumate.???


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 29 sty 2010, 20:24 
Offline

Rejestracja: czwartek 24 maja 2007, 19:50
Posty: 2013
Lokalizacja: północne mazowsze
Olgata musisz mieć loszki dojrzałe płciowo żeby synchronizacja rui się powidła a poza tym nawet bez synchronizacji nie należy kryć loszek w pierwszej rui


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 01 lut 2010, 12:15 
Offline

Rejestracja: środa 05 wrz 2007, 10:48
Posty: 6
Wszystko jest ok, po porstu u mnie na farmie sprawdzano ruje wybiorczo no i zawsze polowa z loszek mila conajmniej 3 cykle przed wejscien na Regumate. W pierwszysm tygodniu po Regumat ponad 90% wchodzilo w ruje natomiast dzis nawet nie polowa, mimo tego ze wykazywaly ruje lub jej symptomy przed...???
czy mieliscie to na waszych farmach>???
A moze polecacie cos innego???
Co robicie z Waszymi loszkami aby wchodzily w ruje.???
dziekuje za wszelkie rady


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 01 lut 2010, 14:15 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 20 lis 2009, 18:36
Posty: 661
Lokalizacja: wlkp
olgato od kiedy ci to siÄ™ zdarza?
sprawcą mogą być mykotoksyny lub w czarnym scenariuszu prrs :lol:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 03 lut 2010, 12:10 
Offline

Rejestracja: środa 05 wrz 2007, 10:48
Posty: 6
no tak sytacjia jest juz od kilku miesiecy, niestety, tzn dobrze nie mamy tu prrsa no i nie przypuszczam ze moga to byc mykotoksyny pasza jest ok...
A roznica jest bardzo duza co tydzien wprowadzamy 60 loszek na Regumate niestety nawet polowa nie wchodzi w ruje, a co lepsze te ktore nie wejda w ruje ida na PG600 i prosze kazda jedna..???
Co Wy o tym myslicie..???

pozdrawiam serdecznie


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 03 lut 2010, 21:55 
Offline

Rejestracja: czwartek 10 sty 2008, 00:03
Posty: 343
żywienie , żywienie i jeszcze raz żywienie , ja u siebie od lat nie podaję żadnych pg-600 ani innych wynalazków , a wcześniej bywało różnie teraz podaję odpowiednią paszę w ilościach odpowiednich do danego zapotrzebowania , a i jeszcze jedno loszki to mają być loszki a nie tuczniki - muszą być odpowiednio prowadzone od 30-40kg itd. Najlepiej spotkać się z dobrym żywieniowcem i ustalić całe postępowanie .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 04 lut 2010, 00:14 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Olgata pisze:
co tydzien wprowadzamy 60 loszek

Co tydzień wprowadzasz 60 loszek remontowych? Czyli masz stado 8000loch? I pytasz na forum o takie podstawy???


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 04 lut 2010, 00:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 13:04
Posty: 3752
Baraki jeśli co tydzień wprowadza 60 loszek to w jednej grupie ma ok 300-330loch. Grup jest 21 czyli wychodzi ok 6300-6900 loch. Także ciut mniej ;) Fakt remont stada sięga tu prawie 50% ale jest to nowoczesnie funkcjonujący model zarządzania.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 04 lut 2010, 00:48 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
No masz racje, nie liczyłem tego dokładnie chodziło mi tylko o przybliżony rząd wielkości.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 04 lut 2010, 13:47 
Offline

Rejestracja: środa 05 wrz 2007, 10:48
Posty: 6
wiesz baraki nie chodzi mi o podsumowanie ile jest swin tylko o odpwoiedz w temacie, ale wiedze ze u ciebie "podstawy" to temat odlegly...

dziekuje innym za wypowiedzi... Na farmie probowano juz wszystkiego Regumate mial sluzyc do ustawiana loszek w grupy i sluzyl ale cos sie "zepsulo" dlatego pytam na tym forum-i chyba po to ono jest.
pozdrawiam serdecznie


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 04 lut 2010, 16:05 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Wybacz Olgata nie chciałem nikogo urazić, wydawało mi się że na tak dużych fermach są wysokiej klasy specjaliści i wiedza wszystko na temat produkcji stąd moje zdziwienie :shock: Ale jak się okazuje niektóre problemy występują niezaleznie od wielkości fermy.
Co do przyczyn nie wchodzenia loszek w ruje po odstawieniu regumate to może byc ich wiele, bardzo wazne jest żywienie ale także wystarczająco intensywna stymulacja za pomoca kontaktu z knurem oraz czynności wykonywanych przez obsługę, napisz w jaki sposób odbywa sie to na waszej fermie to może znajdziemy jakąś przyczyne.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 05 lut 2010, 00:15 
Offline

Rejestracja: czwartek 24 maja 2007, 19:50
Posty: 2013
Lokalizacja: północne mazowsze
olgata z tego co piszesz to zrozumiałem że jak skończysz podawać regumate nie podajesz loszkom żadnych środków hormonalnych tylko czekasz na ruję ? jeśli tak to spróbuj po zaprzestaniu podawania regumate zaaplikować im pg 600 ja tak robie i ruja jest praktycznie w 100 % na 4 lub 5 dzień. Dziwna sprawa naprawdę jestem ciekaw co może być przyczyną ? Kiedyś miałem problem z regumate jak synchronizowałem grupę 10 loch po odsadzeniu podawałem im przez tydzień ten preparat i później ruja wystąpiła od 4 do bodajrze 9 dnia po regumate skuteczność krycia 40% :shock: a te które sie zaprosiły miały mniej prosiąt dlaczego tak sie stało nie doszłem do dziasiaj ale z loszkami nigdy problemu nie było


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 08 lut 2010, 11:36 
Offline

Rejestracja: środa 05 wrz 2007, 10:48
Posty: 6
Witam
Baraki wiec jak juz pislam predzej na stanowiska Regumate wprowadzanych jest co tydzien 60 loszek. po 18 dniach podawnia Regumate, loszki przeganiane sa na sektor krycia gdzie mamy ok 25 knorow (do stymulacji). W czwartek Regumat bylo podne ostani raz to w poniedzilak nastepuje wyszukiwanie rui. Przeganian jest grupa loszek w blizszy-bezposredni kontak z knurem-szukarkiem (co ma sluzyc wyeliminowaniu- cichej rui) i zgodnie z prawem do piatku tego samego tygodnia powinny wszystkie zostac pokryte. Niestety tak nie jest polowa po prostu nie wykazuje objawow rui, nawet trzymane poznije przez kolejne 4 tygodnie nigdy nie wchodz w ruje.
I mimo roznych specjalistow nikt nie potrafie odpowiedziec na pytanie co sie stalo ze jeszcze kilka miesiecy temu wszystko bylo dobrze a dzis tragedia...
Brzydal co do dodatkowgo stosowania PG600 po regumate to mija sie z celam a tym bardziej z ekonomika.

pozdrawiam


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 08 lut 2010, 12:07 
Offline

Rejestracja: czwartek 01 sty 1970, 02:00
Posty: 0
Olgata
skoro ci "specjalisci" nie potrafią sobie poradzic z problemem to znaczy ze mają za słabą wiedzę :wink:
przyczyna prawdopodobnie nie lezy po stronie hormonalnej skoro preparaty stymulujÄ…ce ruje sÄ… nieskuteczne


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 08 lut 2010, 12:12 
Offline

Rejestracja: czwartek 01 sty 1970, 02:00
Posty: 0
Olgata
napisz sklad paszy którą dostają te loszki i w jakim wieku je inseminujecie?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 09 lut 2010, 22:10 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lip 2009, 20:08
Posty: 12
witajcie -ja mysle ze to stres . Na moich fermach ktorymi zazadzam (280 macior rasy Hipor i 350 macior dunskiej rasy )na fermie 280 macior uruchamiajac wstawialem 28 loszek co dwa tygodnie poczatek byl wspanialy ,a potem gdy obsluga zaczela chodzic i normalnie pracowac zaczely sie problemy -powtorki skoczyly na 17% .Druga ferma na remont daje 50%i mam powturki 6% ,a ogulnie 4%. Postepowanie z regumate u mnie 20dni zadaje do ustnie , potem 36 godzin przerwy i stymulacja hormonalna i krycie piatego dnia ,co!!!!wazne wczasie regumate zadne przeganianie zadnych stresow sprubojcie to u siebie


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 10 kwie 2010, 22:01 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 02 kwie 2010, 14:16
Posty: 130
Lokalizacja: kuj-pom
Witam!Mam pytanie czy przytrafiło się Wam aby locha na trzeci dzień po oproszeniu miała ruję?Mnie zdarzyło się to teraz u dwóch loszek w krótkim czasie.Nadmieniam iż jednej z nich jest to trzecie wyproszenie i wcześniej nie było problemu,więc genetyka raczej odpada.Tylko mi nie mówcie że takie kochliwe się naraz zrobiły :lol: Pozdrawiam!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 10 kwie 2010, 22:05 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
3 dzien przeciesz to nic nie normalnego


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 10 kwie 2010, 22:32 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 23 mar 2009, 22:04
Posty: 375
twoje lochy mogą przez to odciąć mleko prosiętą


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 10 kwie 2010, 23:15 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
kurde zle przeczytalem !!!!! zrozumialem ze 3 dzien po odsadzeniu !!!! przepraszam - Mój bład


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 11 kwie 2010, 07:43 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lip 2009, 20:08
Posty: 12
Witajcie - to żeczywiscie nic wielkiego tylko działanie ciałka żołtego-hormony ,trzeba przejsc do pożądku dziennego .Trzeba jednak na taką sztuke uważac .Były bodajże w latach 80 w USA prowadzone badania na ten temat.Chodziło o to żeby skrucic czas 115 dni ciąży maciory o czas ssania prosiakow ,czyli kryto maciory zaraz po porodzie ,ale to jak dotąd nic niedało bo żeczywiscie maciory traciły mleko zbyt szypko .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 13 kwie 2010, 21:54 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 02 kwie 2010, 14:16
Posty: 130
Lokalizacja: kuj-pom
No i utrata mleczności stała się faktem.Myślę iż po odchowaniu miotu najlepszym lekarstwem dla tych loch będzie podróż do rzeźni.A tak swoją drogą nie byłoby źle gdyby się je kryło na trzeci dzień po oproszeniu.Parę prosiąt rocznie więcej :wink: Pozdrawiam!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB