Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - ASF temat jeszcze wyÅ‚Ä…cznie dla Podlasia
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest czwartek 25 kwie 2024, 07:35

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4337 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 87  NastÄ™pna
Autor Wiadomość
Post: czwartek 23 lis 2017, 22:16 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 12:36
Posty: 2093
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
jarekmalina pisze:
No co... Idioci i tyle..
Albo weźmiemy sprawy w swoje ręce, albo czas myśleć o zmianie branży. Takie moje zdanie.

100% racji cemu nic nie robita?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: czwartek 23 lis 2017, 22:21 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 04 lis 2013, 14:20
Posty: 449
Lokalizacja: Wielkopolska
vicia1223 pisze:
przejdziem Wisłę przejdziem wartę -dzik asf


To pewne ? nikt u nas nic nie wie lub nie chce powiedzieć , to może Tadeusz się zaraził bo ostatnio go nie widzieli a jego koledzy podobnie wzorem dzików warszawiaków rozjadą się wozami straży miejskiej po okolicznych lasach http://www.gloswielkopolski.pl/strefa-a ... ,12684209/ . kolejne 18 przypadków na mapie


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: czwartek 23 lis 2017, 22:25 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
luk85 pisze:
http://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/moga-pojawic-sie-kolejne-przypadki-asf-u-dzikow-na-zachod-od-wisly,152007.html

i tak sprawa kanapki porzuconej przez Bogu ducha winnych Ukraińców pod Legionowem a potem w puszczy Kampinowskiej została wyjaśniona. Dzik z kanapką miał do Polski wejść i z kanapką się roznosić. To jest bardzo wygodne tłumaczenie ale moim zdaniem nieprawdziwe choć teoretycznie możliwe.
Moje wyjaśnienie jest takie. Dziki ze wschodu od Białorusi doliną rzeki Narew chaszczami gdzie nikt padliny nie znajduje przeszedł zalew Siemianówka, wlazł w Puszczę Białowieską i dalej granicą na południe, Potem, albo równolegle rzeką doszedł w okolice Narwiańskiego parku a potem Biebrzańskiego co tłumaczy nagłe pojawienie się tam ognisk ASF od których rzekomo zaraziły się potem dziki. Może tak i było. Potem doliną Narwi pod Warszawę, Legionowo. Następnie miłośnicy dzików przewieźli je w majestacie prawa przez Wisłę coby sobie nóg nie zmoczyły. Póki nie zaczniemy badać wszystkich dzików nie będziemy pewni czy nie zjadamy ich razem z ASF, który ludziom nie szkodzi ale z dzikami rozprzestrzenia się po kraju. Co by nie mówić 3 lata temu zawalono robotę, Dzisiaj albo będziemy tłuc i badać wszystkie dziki odstrzelone, albo nie będziemy wiedzieli co mamy. Co by nie robić z dzikami, chcąc nie chcąc jedynie bioasekuracja która powinna być już dawno w całym kraju może uratować tych producentów świń które chcą się jej poddać. Pozostali będą zarażać się od dzików i wzajemnie od siebie i sami się wykończą.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: czwartek 23 lis 2017, 22:32 
Offline

Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 20:15
Posty: 2835
Lokalizacja: lubelskie
F1 pisze:
turbogrocho49 pisze:
a najlepsze ze przed wyborami na grogach te pisowkie gady mialy recepte na asf, krew człowieka zalewa na takie sku..two

Turboa co robiÄ… Twoi przedstawiciele dlaczego milczÄ… ?

jacy moi przedstawiciele? chlopie zapraszsm na wschód zobaczysz co te sk...ny wyprawiaja z ludźmi, caly czas ta sama śpiewka i nic nie robią. ku.rwa ludzi chca sciagac z zagranicy, a niszczą tych co zostali i uczciwie pracuja, sle co niektórym wystarcza info od rydza i tvp, poprzednicy robili gnoj z asf ale ci to juz przechodza samych siebie, na każdym spotkaniu rolnicy mowia co trzeba zrobic ci dalej swoje ze ue ze sre, jakos puszcze tna a ue zabrania i lache na to kładą, czemu szkodnika nie moga zniszczyć, tylko se gebe wycieraja a to mysliwymi a to h.j wie jeszcze kim. Jakoś sędziów w trybunale pozmieniali i ustawy w jedną noc po przepychali, a z asf nic nie moga zrobić, bo wsrod tych kondomow nie ma takiej woli


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: czwartek 23 lis 2017, 23:03 
Offline

Rejestracja: sobota 05 paź 2013, 18:45
Posty: 350
vicia1223 pisze:
Dopóki żąden chu..j nie wpadnie na pomysł że dzik to szkodnik to nic nie zrobicie , jarekmalina krzycz sobie krzycz na forum , wezta sprawe w swoje rece , włożta do kieszeni i złap za wacka , gówno zrobisz tak Ci powiem , teraz jak i za rok , zrozumcie ze do gadania nic nie macie . Nauczta sie z tym zyc jak z hiv i darujcie sobie komentarze bo to nic nie da.


Może masz i rację


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 24 lis 2017, 06:50 
Offline

Rejestracja: środa 18 sty 2012, 21:57
Posty: 3302
problem jest w tym ze trzebaby sie wziac za robote , czy nie lepiej gadac i pisac [ za naszÄ… kasÄ™] nie liczac sie z tragedia wielu rolnikow .Czasem wydaje mi sie ze gdyby nie ruskie po wojnie to wiekszosc z nas mieszkalaby w ziemiankach i byla analfabetami a czasem mam taka pewnosc .Glupcy zajmuja sie Palacem kutury i nauki a sami nic nie wybudowali .Poza rolnictwem i rzemieslnikami wszystko jest juz sprzedane na zachod ,zapomnialem ze jeszcze urzedasy sa nasze . Mozeby ich tez oddac pod opieke Niemca .Napewno beda musieli przejsc szkolenia . Na fizycznych :lol:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 24 lis 2017, 07:43 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 24 lut 2014, 14:24
Posty: 1428
Lokalizacja: podlasie
Rolnictwo nie sprzedane a poldanor topfarms i inne kwiatki to Co?? ?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 24 lis 2017, 09:41 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 06 lut 2012, 12:18
Posty: 145
Jak to jest z tą bioasekuracją, skoro od wtorku zrobili u nas żółtą strefę to do kiedy mam spełnić te wymogi z płotami matami itp, skoro wg rozporządzenia ministra z dnia 15 lipca strefy opisane w rozporządzeniu miały miesiąc i do 31 grudnia płoty, To czyli jak rozumuje to mnie to w tym momencie nie obowiązuje? powinienem czekać na zmiany/ nowe rozpożądzenie? bo jak ma mnie dotyczyć skoro jasno i wyraźnie brak zapisu mojej gminy w rozporządzeiu? Pytam bo spodziewam się kontroli na dniach i chciałbym wiedzieć, bo wydaje mi się że PIW bardzo naciąga przepisy na swoją strone, bo jak mogą mnie ukarać skoro brak podstaw prawnych?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 24 lis 2017, 10:26 
Offline

Rejestracja: niedziela 08 lis 2015, 21:19
Posty: 65
Lokalizacja: lubuskie
Wszelkie przepisy czy rozporządzenia nie mają sensu gdy nie mają podparcia w czynach a przede wszystkim w mysleniu. Rząd moze nakazać wybic wszystkie dziki ale spróbujcie to powiedzieć myśliwym. Asf dzikow jest na reke takze wielu rolnikom ze wzgledu na szkody w uprawch


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 24 lis 2017, 10:45 
Offline

Rejestracja: środa 17 cze 2015, 13:39
Posty: 287
W naszym kraju jedynie co wychodzi to spotkania.
Nikt za nic nie bierze odpowiedzialności bo powie że na spotkaniu "wspólnie zostalo ustalone".
Ile można organizować spotkań dotyczących asf. To bezsensu. Gdyby te wszystkie pieniądze przeznaczyć na premię dla myśliwych to dzików może i już by nie bylo


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 24 lis 2017, 12:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
Tą zaciekłą walkę z asf można podpiąć pod takie tam głupie :roll: chłopskie powiedzonko .

"Pozory mylÄ… ,a ludzie zawodzÄ…" 8)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 24 lis 2017, 12:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
https://youtu.be/2Oypl3qvzwE :D


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 24 lis 2017, 12:46 
Offline

Rejestracja: wtorek 20 lis 2007, 22:17
Posty: 1808
Lokalizacja: wielkopolska
A ja dziś znalazłem zwłoki dzika ,o 8 rano powiadomiłem policje ,ta ponoć gmine ,mamy południe a bezpańskie psy przy padlinie sobie grasują . I teraz hicior -pisze z okolic Rawicza czyli daleko na zachód oby nie sprawdził się czarny scenariusz bo ... Odpowiednie służby mimo szalejącego ASF w kraju widać nie przejmują się rolą :cry:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 24 lis 2017, 13:23 
Offline

Rejestracja: czwartek 10 lut 2011, 19:43
Posty: 473
Lokalizacja: Wlkp
serio piszesz?? zakopać było trzeba


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 24 lis 2017, 13:39 
Offline

Rejestracja: wtorek 20 lis 2007, 22:17
Posty: 1808
Lokalizacja: wielkopolska
FarmerB pisze:
serio piszesz?? zakopać było trzeba

Chyba sobie żartujesz nie zapominaj że padlina przyciąga psy ,lisy i to wszystko sie rozłazi ,a poza tym kto miałby to zakopywać bo chyba nie ja :roll: W razie czego gdybym to sobie przyniósł do gospodarstwa to jak się wytłumacze . Chowanie problemu nic nie daje bo on nadal pozostaje


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 24 lis 2017, 13:57 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
http://www.farmer.pl/produkcja-zwierzec ... 75118.html
teraz już są wszędzie


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 24 lis 2017, 13:59 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 24 lut 2014, 14:24
Posty: 1428
Lokalizacja: podlasie
brawo andre życzę ci abyś został pierwszym który odkrył asf na wlkp . A tak przy okazji gdyby wyszło ze ta padlina ma asf to sam jako znalazca dojdziesz do wniosku ze lepiej było zakopać...


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 24 lis 2017, 14:33 
Offline

Rejestracja: środa 17 cze 2015, 13:39
Posty: 287
Jedyną dobrą wiadomością w tej chwili to byłaby informacja iż asf znajduje się w całej Europie


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 24 lis 2017, 15:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: piÄ…tek 25 lut 2011, 11:34
Posty: 835
Lokalizacja: Wielkopolska
Kumpel, który młóci qq mówił, że widział kilka padłych na polach pocieszające jest to że nie wyglądały na zabidzone więc albo strzelone albo po zdarzeniu drogowym albo się pociesza bo sam też hoduje świnki...


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 24 lis 2017, 16:12 
Offline

Rejestracja: wtorek 20 lis 2007, 22:17
Posty: 1808
Lokalizacja: wielkopolska
danielski813 pisze:
brawo andre życzę ci abyś został pierwszym który odkrył asf na wlkp . A tak przy okazji gdyby wyszło ze ta padlina ma asf to sam jako znalazca dojdziesz do wniosku ze lepiej było zakopać...
Po Tobie spodziewałem się innej wypowiedzi -brawo? nigdy nie cieszyłem się że ASF jest na wschodzie kraju bo to było do przewidzenia że prędzej czy pozniej dotrze i do nas, a co do zakopywania to sami wiecie że świnie to gatunek stadny więc jeżeli jest jedna to i reszta gdzieś sobie chodzi. Nadzieja umiera ostatnia i dlatego wierzę że jeszcze to nie ten czas na Wielkopolske


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 24 lis 2017, 16:19 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Andre , tak się zachowałeś jak żebyś znalazł złoty pociąg :D :D jako hodowca chyba bym się temu dzikowi dobrze przyjrzał i w razie nie stwierdzenia kolizji z pojazdem albo myśliwym bym go pochował głęboko i na wszelki wypadek najpierw sprzedał to co waży powyżej 80 kg. a potem sie głowił czy dobrze zrobiłem . :shock: :shock: Jak był on chory to i następne się znajdą oby nie .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 24 lis 2017, 16:49 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4700
Lokalizacja: kuj-pom
panowie zakopaniem od problemu nie uciekniemy jak stwierdził andre


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 24 lis 2017, 16:52 
Offline

Rejestracja: wtorek 20 lis 2007, 22:17
Posty: 1808
Lokalizacja: wielkopolska
stan1069@o2.pl pisze:
Andre , tak się zachowałeś jak żebyś znalazł złoty pociąg :D :D jako hodowca chyba bym się temu dzikowi dobrze przyjrzał i w razie nie stwierdzenia kolizji z pojazdem albo myśliwym bym go pochował głęboko i na wszelki wypadek najpierw sprzedał to co waży powyżej 80 kg. a potem sie głowił czy dobrze zrobiłem . :shock: :shock: Jak był on chory to i następne się znajdą oby nie .
Kolejny mędrzec ,próbki badają Puławy ,a Ty jestes tak wielki że na oko rozpoznasz czy jest nosicielem tego ustrojstwa :lol: Tak ja miałem go targać ,a w razie czego zródłem zakażenia okazałbym się ja. Dzięki za takie rady póki co prokuratura jest mi obca i niech tak zostanie.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 24 lis 2017, 16:55 
Offline

Rejestracja: wtorek 20 lis 2007, 22:17
Posty: 1808
Lokalizacja: wielkopolska
Arku dzięki bo widać że co niektórzy wiedząc że mają gorączkę zamiast wziąść aspirynke :wink: chowają termometr


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 24 lis 2017, 17:07 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 24 lut 2014, 14:24
Posty: 1428
Lokalizacja: podlasie
Andre źle mnie zrozumiałeś. Chodziło mi o to że jeśli nie daj Bóg wyszedł by asf na tym dziku jesteś pozamiatany jako hodowca . Bo raczej anonimowo nie zgłosiłeś i byłbyś traktowany jako osoba z kontaktu i twoje stado też.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 24 lis 2017, 17:28 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Jarek studiuje jakiego kota przygarnąć , myśliwi przywalają padłe dziki liściami żeby nie mieli z polowaniem kłopotu , jeszcze inni rozwoza dziki wcześniej odłowione po całej Polsce , a tu prosze hodowca z narażeniem własnej hodowli realizuje program zwalczania asf :shock: :shock: zrobiłeś to co należało , pewnie ostatni raz


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 24 lis 2017, 17:48 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 04 lis 2013, 14:20
Posty: 449
Lokalizacja: Wielkopolska
Panowie nie każdy zdechły dzik musi mieć ASF jednak nigdy nie wiadomo czy to akurat nie jest przesiedleniec z miasta lub wielbiciel kanapek ,ostrożność wskazana . Na mapie kolejne 9 przypadków i marnym pocieszeniem że kilka chorych sztuk jest odstrzelonych , jak tak dalej pójdzie to wschód szybko uwolni się od pomoru po prostu dziki same zdechną .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 24 lis 2017, 18:20 
Offline

Rejestracja: wtorek 21 gru 2010, 20:23
Posty: 1857
Hodowco , znalazłeś dzika na polu , lesie , pod żądnym pozorem nie podchodź i nie zakopuj , wirus to nie kamień , nie czujesz jak niesiesz do chlewni , tel do piwetu niech zabierają , jeżeli ty zakopiesz to ktos inny zglosi inny przypadek . Jakby zyło 5 dzików na wielkopolsce to tak a ze zyje kilkanascie tyś to inna sprawa .

Andre nie słuchaj tych oszołomów , sam asf nie zwalczysz na pewno nie zakopaniem jednego dzika .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 24 lis 2017, 18:23 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 21 lut 2014, 22:42
Posty: 112
Maniu pisze:
Panowie nie każdy zdechły dzik musi mieć ASF jednak nigdy nie wiadomo czy to akurat nie jest przesiedleniec z miasta lub wielbiciel kanapek ,ostrożność wskazana . Na mapie kolejne 9 przypadków i marnym pocieszeniem że kilka chorych sztuk jest odstrzelonych , jak tak dalej pójdzie to wschód szybko uwolni się od pomoru po prostu dziki same zdechną .

My to nadzieja zyjemy juz trzy lata. Ale widac ze pulawy tez sie ruszyly bo byl czas ze dwa tygodnie badaly a chlodnia pelna i ustrzelonych nie mieli gdzie upychac wiec odstrzal wstrzymany


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 24 lis 2017, 20:57 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Ani Danielski ani ja nie powiedziałem że asf mozna zwalczyc przez zakopanie :lol: :lol: Z tego co wiem to Andre ma większa hodowlę a o okolicznościach w jakich tego nieboszczyka znalazł nic nie napisał . Mógl go znaleśc bedąć 30 km od domu albo 300 metrów od chlewni a to jest różnica , mógł się na nim przewrócić i równie dobrze mógł go dostrzec będac 500 metrów od niego i to tez różnica . Jest jeszcze wariant że 30 km od domu się na nim przewrócił . Jak ten dzik okaże się chory to trzeba się będzie tłumaczyć i może być ciężko


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 24 lis 2017, 21:05 
Offline

Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 20:15
Posty: 2835
Lokalizacja: lubelskie
co ciepło koło dupy? widac po ilości postów


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 24 lis 2017, 21:41 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 22 sie 2016, 12:30
Posty: 308
Lokalizacja: wschodnie mazowsze
ciepło koło dupy? i dobrze, do puki problem był tylko na wschodzie to ci w warszawie mieli to w rzyci, wielu z was, z za wisły mieli to w rzyci, dalej mają, bo kto by kolegom odbierał dopłaty mające wyrównać ceny, jak tu był już taki postulat, ciekawe co by ten ktoś powiedział gdyby miał sprzedać świnie po 6 złociszy jak poza strefą było 7,3

my z tym żyjemy, lepiej gorzej ale żyjemy, czas na lekcję dla was, i oby ta lekcja była jak najszybciej bo wtedy nam na wschodzie może będzie lepiej a i wy nie poznacie dogłębnie "tej dobroci"

może w końcu i ci w warszawie zrozumieją, jak prezesi agri+, wipaszów i innych kontraktowców uderzą do ministra (najszybciej już innego)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 24 lis 2017, 22:19 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 09:57
Posty: 45
Typowa postawa glupiego polskiego chlopa.Jak juz ktos tu pisal niewazne ze moja krowa sie nie ocieli wazne zeby sasiadowi zdechla.Szczesc Boze.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 24 lis 2017, 22:25 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 24 lut 2014, 14:24
Posty: 1428
Lokalizacja: podlasie
Może i typowa ale jeszcze nie dawno większość pisała na tym forum ze to nie ich problem tylko Podlasia. Jak jechaliśmy protestować w Białymstoku to było raptem kilku chłopaków od węgrowa bo już wtedy rozumieli. Ministry podzielili poglądy większości widząc garstkę desperatow i postanowili ich skreślić. Może żeby wtedy było nas dużo więcej to coś by drgnęło a dziś to już na wszystko za późno. Jest tylko 1 możliwość nauczyć się z tym żyć i każdy głupi pomysł od strony ministrów weryfikować na ulicach bo inaczej będzie bieda.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 24 lis 2017, 22:35 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 22 sie 2016, 12:30
Posty: 308
Lokalizacja: wschodnie mazowsze
kowal pisze:
Typowa postawa glupiego polskiego chlopa.Jak juz ktos tu pisal niewazne ze moja krowa sie nie ocieli wazne zeby sasiadowi zdechla.Szczesc Boze.



tylko naszą krowę już dawno wilki rozszarpały a sąsiedzi z za płotu (wisły) patrzyli na to i się śmieli


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 24 lis 2017, 23:01 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 04 lis 2013, 14:20
Posty: 449
Lokalizacja: Wielkopolska
yaro_1 pisze:
kowal pisze:
Typowa postawa glupiego polskiego chlopa.Jak juz ktos tu pisal niewazne ze moja krowa sie nie ocieli wazne zeby sasiadowi zdechla.Szczesc Boze.



tylko naszą krowę już dawno wilki rozszarpały a sąsiedzi z za płotu (wisły) patrzyli na to i się śmieli


Możesz mi wierzyć lub nie ale nie wszyscy się śmiali niektórzy mieli i mają świadomość co to ASF najbardziej śmiali się ci co na modernizacje zaczynają lub mają zamiar budowę potężnych obiektów i ci co budują hotele , jednak z rozwojem sytuacji ten uśmiech znika i to szybko . A ten pan twierdzi że jest gotowy na pomór http://www.portalspozywczy.pl/mieso/wia ... 045_1.html , się może zdziwić gdy czynnik ludzki zawiedzie i świnie zaczną im chorować . Czy bioasekurację może spełnić ten drobny rolnik który przez firmy od tuczu nakładczego jest nie lubiany bo nie chce robić za parobka ,myślę że pewnie może ale nie będzie to dla niego opłacalne .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: sobota 25 lis 2017, 08:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
Jezdzita z tymi świniami po szosach w te i we w te i roznosita syf i malarie !
Kierowcy w przydrożnych knajpach jedzo po lasach chodzo .
..kto to widział , tak samo z to paszo , wozita , łazita po obejściu i roznosita kiłe i mogiłe. 8)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: sobota 25 lis 2017, 08:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:17
Posty: 3339
https://www.topagrar.pl/articles/aktual ... ie-dobrze/


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: sobota 25 lis 2017, 21:05 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 24 gru 2012, 03:47
Posty: 1295
Lokalizacja: wlkp
http://dziennik.lowiecki.pl/felietony/tekst.php?id=276


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: sobota 25 lis 2017, 21:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
..widzita teraz ,że ten Sienkiewicz M.S.W. miał racje .
..on był z PO.
..mówił cosik o kupie kamieni ........ 8)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: poniedziaÅ‚ek 27 lis 2017, 11:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 03 wrz 2007, 19:31
Posty: 2117
Chyba już nie tylko dla Podlasia temat


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: poniedziaÅ‚ek 27 lis 2017, 11:41 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 24 lut 2014, 14:24
Posty: 1428
Lokalizacja: podlasie
Tak na prawdę to nigdy nie był tylko Podlasia...


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: poniedziaÅ‚ek 27 lis 2017, 14:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:17
Posty: 3339
https://www.topagrar.pl/articles/aktual ... -poznania/


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: poniedziaÅ‚ek 27 lis 2017, 16:21 
Offline

Rejestracja: wtorek 20 lis 2007, 22:17
Posty: 1808
Lokalizacja: wielkopolska
Jak będa zwalczać ASF tak jak dziala system CEPIK to na święta pod choinke chyba wszyscy go dostaniemy :( Od 2 tygodni próbuje wymienić dowód rejestracyjny i wciąż system wywala jakiś błąd . Dziś pani przez godzine próbowała wprowadzić mnie do systemu i w końcu się poddała . Umówiła mnie za tydzień mimo że już teraz za brak dowodu będę w razie kontroli ''doceniony'' ,a ponoć państwo teoretyczne już mieliślmy :lol:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: poniedziaÅ‚ek 27 lis 2017, 18:01 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 29 sty 2010, 08:57
Posty: 1684
Lokalizacja: EPI
za te dziki przewiezione z legionowa do kozienic powinno być 5 latek na dołku


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: poniedziaÅ‚ek 27 lis 2017, 18:27 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 24 gru 2012, 03:47
Posty: 1295
Lokalizacja: wlkp
1963 pisze:
za te dziki przewiezione z legionowa do kozienic powinno być 5 latek na dołku

Zdaje się, że te znalezione w okolicach kampinosu też same nie przepłynęły wisły...
W sumie strażnicy miejscy wykazali się logiką, z Legionowa wystarczy przejechać przez most i już jest wielki las, do Kozienic chen daleko...


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: poniedziaÅ‚ek 27 lis 2017, 19:39 
Offline

Rejestracja: środa 19 mar 2014, 10:20
Posty: 49
Dziś na spotkaniu w Sochaczewie Pan z Puszczy Kampinoskiej stanowczo twierdził, że nie było wywożenia żadnych dzików, wiec albo nie było albo teraz ładnie kłamią.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: poniedziaÅ‚ek 27 lis 2017, 19:45 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 24 lut 2014, 14:24
Posty: 1428
Lokalizacja: podlasie
bo nie wywozili z puszczy tylko z terenów miejskich odłowione. Poza tym z nimi nie ma sensu rozmawiać ...


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: poniedziaÅ‚ek 27 lis 2017, 20:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
danielski813 pisze:
bo nie wywozili z puszczy tylko z terenów miejskich odłowione. Poza tym z nimi nie ma sensu rozmawiać ...


Jak wywozili z terenów miejskich to dzik mógł mieć o wiele więcej chorób .
Ludziska sÄ… oblepione chorobami i bakteriami i wirusami.
Wystarczy palec przejrzeć pod mikroskopem. 8)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: poniedziaÅ‚ek 27 lis 2017, 20:25 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 24 gru 2012, 03:47
Posty: 1295
Lokalizacja: wlkp
mozgu10 pisze:
Dziś na spotkaniu w Sochaczewie Pan z Puszczy Kampinoskiej stanowczo twierdził, że nie było wywożenia żadnych dzików, wiec albo nie było albo teraz ładnie kłamią.

Mógłbym trochę ciekawych rzeczy opowiedzieć o tych strażnikach Puszczy Kampinoskiej. Miałem okazję dwóch poznać. Jeżeli Pan z Puszczy Kampinoskiej stanowczo twierdzi, to twierdzi...


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4337 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 87  NastÄ™pna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB