Trzoda-Chlewna - Forum • Wyświetl temat - Utworzenie nieformalnej, ogólnopolskiej grupy producenckiej.
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest czwartek 28 mar 2024, 22:09

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: piątek 04 lut 2011, 11:21 
Offline

Rejestracja: wtorek 04 lis 2008, 00:49
Posty: 1187
Panowie, proponuję stworzyć ogólnopolską, nieformalną grupę producencką działającą na bardzo prostej zasadzie.

Grupa producencka to nic innego jak duża ilość towaru do odstawienia w tym samym czasie ze stosunkowo niewielkiego obszaru, do jednego lub kilku odbiorców oferujących konkurencyjne ceny.

Czemu członkowstwo w grupie producenckiej się opłaca? Bo odbiorca nie musi ganiać swojej floty po całym kraju w poszukiwaniu tucznika, bo ma go niedaleko na stosunkowo niewielkim obszarze. Oszczędza paliwo, czas pracowników, sprzęt – i dzięki temu jest w stanie zapłacić więcej za ten sam towar.

Każdy z Was wie, ile tuczników będzie miał do sprzedaży z około tygodniowym wyprzedzeniem.
Co proponuję...
W czwartek, piątek i w sobotę (ewentualnie w niedzielę do 14.00) wpisujecie jak jeden w ogłoszeniach, w dziale tuczniki na www.cenyrolnicze.pl następujące informacje:

-sprzedam tuczniki;
-województwo i powiat w którym mieszkacie;
-nr telefonu;
-orientacyjną cenę na wagę żywą netto (realną podkreślam, która wzrasta proporcjonalnie wraz z ilością i mięsnością odstawianej partii tuczników);
-ilość sztuk;
-preferowany termin odstawy i krótki opis oferowanych zwierząt (rasa, rzeczywista mięsność, przewidywana średnia masa tucznika);

Jeśli każdy z Was będzie zamieszczał takie ogłoszenie przed każdą sprzedażą to zobaczycie, że z czasem wygenerujecie informację dla potencjalnych odbiorców, że w waszej okolicy macie całkiem konkretną partię tuczników do odstawy w jednym terminie i że warto zapłacić Wam trochę więcej, zamiast kręcić kilometry i zbierać po parę sztuk w punktach oddalonych od siebie o kilkadziesiąt kilometrów. Sami będą do Was dzwonić.

Jeżeli się zorganizujecie i zaczniecie oferować konkretną-przejrzystą informację, to zatroszczę się żeby każdy zakład, czy pośrednik w tym kraju rozpoczynał dzień od Waszych ogłoszeń, a nie cennika Szanownego Pana Dudy, na którym tak naprawdę wzorują się wszyscy w tym kraju, co jak sami wiecie nie służy Wam najlepiej.

Mówię-to jest tylko moja propozycja. Myślę, że ma to sens, chociaż jak znam życie nie zabraknie anonimowych i przez to odważnych mędrców, którzy zaczną tu po mnie jeździć jak po burej suce, mimo że sami niewiele mają tak naprawdę do zaoferowania.
Liczę na konkretne, rzeczowe i konstruktywne uwagi.

Uważam też, że inicjatywa Pana Konarkowskiego jest bardzo dobrym posunięciem i że należy ją Panowie maksymalnie wesprzeć.

Pozdrawiam!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 04 lut 2011, 21:43 
Offline

Rejestracja: niedziela 01 lis 2009, 00:35
Posty: 110
Lokalizacja: małopolska
Być może ma to sens w rejonach zagłębia świńskiego , ale propozycja ACONARA jest dużo lepsza , próbujmy ja realizować i doskonalić oraz powiadamiać jak najszerszy krąg hodowców . Mateuszkonrad nie próbuj tego rozbijać na samym początku .Zamieść ogłoszenie o tym na swojej stronie , próbuj zainteresować tym agrobiznes i inne publikatory a nie konkurować różnymi innymi propozycjami


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 04 lut 2011, 22:29 
Offline
Site Admin

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 07:23
Posty: 462
Lokalizacja: Poznań
dziadek51 pisze:
Być może ma to sens w rejonach zagłębia świńskiego , ale propozycja ACONARA jest dużo lepsza , próbujmy ja realizować i doskonalić oraz powiadamiać jak najszerszy krąg hodowców . Mateuszkonrad nie próbuj tego rozbijać na samym początku .Zamieść ogłoszenie o tym na swojej stronie , próbuj zainteresować tym agrobiznes i inne publikatory a nie konkurować różnymi innymi propozycjami


Witam!
Myślę, że o naszej inicjatywie warto powiadomić regionalną prasę, każdy w swoim regionie czy okolicy.
Odbywają się też różne zebrania, spotkania, szkolenia - wszędzie tam można krótko powiedzieć o tym, że na FORUM TCh jest co tydzień publikowany Cennik sprzedaży tuczników z aktualnymi cenami proponowanymi przez samych rolników-producentów trzody chlewnej.
Ja spróbuję poinformować prasę centralną. Powiadomię Was o tym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 04 lut 2011, 22:34 
Offline

Rejestracja: wtorek 04 lis 2008, 00:49
Posty: 1187
Uważam, że nic nie stoi na przeszkodzie by połączyć oba te projekty. Jestem skłonny przypuszczać, że dopiero połączenie obu tych dwóch pomysłów jest w stanie wprowadzić, to o czym do tej pory tylko głośno mówiono, tj. umocnienie pozycji polskiego producenta i hodowcy tucznika. Z jednej strony ustalacie tzw. cenę sugerowaną, z drugiej natomiast wychodzicie naprzeciw odbiorcom i pokazujecie, że potraficie się zorganizować i ułatwiacie im działania logistyczne. W zamian oczekujecie korzystniejszych cen, które tak naprawdę dzięki zaproponowanemu przeze mnie systemowi, same będą się generować.

"Mateuszkonrad nie próbuj tego rozbijać na samym początku .Zamieść ogłoszenie o tym na swojej stronie , próbuj zainteresować tym agrobiznes i inne publikatory a nie konkurować różnymi innymi propozycjami".

Dziadku51, gdybyś dokładniej śledził sprawy na tym forum, wiedziałbyś że mój portal jako pierwszy i na tą chwilę prawdopodobnie jedyny zamieścił o Waszej akcji artykuł. Poza tym jestem w stałym kontakcie z 'baraki' i zdecydowanie WSPÓŁPRACUJEMY.

Pozdrawiam!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 04 lut 2011, 23:56 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
To co proponujesz ja bym raczej nazwał giełdą żywca niż grupą producencką. Grupy producenckie trzeba tworzyć od dołu tzn producenci musza sie spotkac usiąśc przy stole i uzgodnic warunki współpracy, określic formę prawna organizacji, spisac statut, wybrac przedstawicieli itd nieda sie założyć grupy na podstawie ogłoszeń z nr telefonu i adresem!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 05 lut 2011, 10:26 
Offline

Rejestracja: wtorek 04 lis 2008, 00:49
Posty: 1187
Rzeczywiście Panie 'baraki', tu muszę przyznać Panu rację. Powinienem to nazwać raczej ogólnopolską bazą producentów i hodowców trzody chlewnej. "Nieformalna grupa producencka" posłużyła mi tylko jako model wyjaśnienia mojego projektu, co też powinienem zaznaczyć w zamieszczonym poście. Nazwa rzeczywiście jest mylna, za co przepraszam.

Wracając do Waszej akcji, podesłałem wczoraj artykuł opisujący całą inicjatywę dr Blicharskiemu z Polsusa oraz do Top Agrar (Top Świnie). Liczę na odzew w przyszłym tygodniu i duże echo po całym kraju Panowie.

Pozdrawiam! :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 05 lut 2011, 15:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 04 cze 2007, 21:00
Posty: 634
Lokalizacja: --SUBKOWY
mateuszkondrat mam pytanie czy ceny które podane są na twojej stronie to są ceny za świnie żywa wagę czy półtusze czy wbc ???????? np.niemcy 1.33 euro -??????????? pytanie drugie zawsze matif szedł w parze z CBOT cenowo dlaczego jest tak duża różnica w cenie pszenicy pomiedzy cennikami


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB