Trzoda-Chlewna - Forum • Wyświetl temat - Cena Prosiaka
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest czwartek 28 mar 2024, 12:12

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2798 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 56  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: środa 31 paź 2007, 20:08 
Offline

Rejestracja: czwartek 24 maja 2007, 19:34
Posty: 637
Lokalizacja: wlkp
Błażej to konsument wybiera nabywajac towar

Ilu z nas robi dziś zakupy w lokalnych sklepikach?
Jeździmy zaopatrujemy sie w marketach dajac zarobić nie polakom ale naszym sąsaiadom z europy. A tych naszych drobnych sklepikarzy doprowadzamy do bankructwa.Ilu z nich musiało zamknąć sklepy z tego powdu.
Ilu z nas kupując dowolny towar : jogurt, samochod, ciagnik, premiks do świń ...itp ma na wzgledzie dobro polskiego producenta.

Więc sami nie wymagajmy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 31 paź 2007, 20:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 03 wrz 2007, 19:31
Posty: 2117
holenderskie, dunskie czy litewskie prosiaki sa na rynku od lat...
a ze ja jestem sama na forum, sposrod dostawcow, to mi sie obrywa....


przezyje.....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 01 lis 2007, 10:34 
Offline

Rejestracja: czwartek 07 cze 2007, 19:07
Posty: 378
Lokalizacja: Kruszwica
DON, ale czasami jesteśmy skazani na zakup produktów z "obcych" rąk, ponieważ Polska nie ma już produkcji w tym dziale. Weź sam przykład ciągniki. URSUS już nie jest polski, więc nie ma możliwości zakupu polskiej maszyny tego typu.
A jak pada wybór na maszyny zagraniczne typu ciągniki lub inne potrzebne do prac polowych pomimo, że w Polsce jest taka produkowana to zazwyczaj spowodowane jest to jakością wykonania, serwisami i OPINIAMI użytkowników.
Nie popieram działalności MONIKI, ale sama wybrała sobie taką profesję i musi to robić, aby mogła kupować te polskie jogurty, samochody itp, jeżeli oczywiście takowe jeszcze są.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 01 lis 2007, 11:41 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
dokladnie tomku ciagnika polskeigo nie kupimy kombajnu tez nie jedynie maszyny uprawowe !!!! a co do jakosci unia ostatnio znacznie poprawiła jakosc swoich maszyn


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 01 lis 2007, 15:02 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 22:09
Posty: 174
Lokalizacja: kuj-pom
monika,nie myslisz chyba ze w takiej sytuacji jaką mamy teraz na rynku hodowcy beda przychylnie patrzec na twoje działania?raczej trudno bedzie cie tu znalezc uznanie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 01 lis 2007, 16:33 
Offline

Rejestracja: czwartek 01 sty 1970, 02:00
Posty: 0
KOLEDZY!! PROBLEM TKWI W TYM ZE WIELU CHODOWCOW KORZYSTA Z USLUG TAKICH LUDZI JAK MONIKAA GDYZ KAZDY CHCE SZYBKO I LATWO ZAROBIC I WLASNIE PRZEZ SPROWADZANIE PROSIĄT Z ZACHODU PO CZESCI MAMY TAKĄ SYTUACJE JAK OBECNIE CZYLI GORKE. NASI KOLEDZY Z ZACHODU CIESZYLI SIE 3-4 MIESIĄCE TEMU ZE POZBYLI SIE TOWARU W DOBREJ CENIE A WY DZISIAJ DOKLADACIE DO INTERESU I NARZEKACIE ZE JEST BIEDA. TRZEBA WSPIERAC A ZARAZEM CHRONIC WLASNY RYNEK I DLATEGO POWINNISCIE KUPOWAC PROSIETA OD KRAJOWYCH PRODUCENTOW A CI Z ZAGRANICY NIECH DUSZĄ SIE WE WLASNYM SMRODKU. BO JAK WYNISZCZYCIE SWOICH PRODUCENTOW PROSIAKA TO NIEDLUGO ZA ZAGRANICZNE PROSIETA BEDZIECIE PLACIC BARDZO WYSOKIE CENY!!!!!!! OSOBISCIE MAM CYKL ZAMKNIETY A POZA TYM UPRAWIAM ZBOZA NA WLASNE POTRZEBY I PO CZESCI DOKUPUJE PO ZNIWACH. OBECNIE MAM MOZLIWOSC DOKUPIENIA PROSIĄT ALE WOLE SPRZEDAC ZBOZE KTORE KUPILEM PO ZNIWACH SREDNIO PO 520 ZL ZA TONE DZIS SPRZEDAM PO 820 I SPOKOJNIE SOBIE SIEDZE.
POZDRAWIAM


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 02 lis 2007, 22:01 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 15 paź 2007, 20:03
Posty: 62
Lokalizacja: Lubuskie
dlaczego tak krytykojecie monike prawdziwy kapitalizm wkroczyl do nas z chwila wejscia do uni kazdy kupuje rozne towary gdzie sa tansze moze nienajlepsze wtym i zagraniczne prosiaki ma firme i tym ona sie zajmuje pozdrawiam chodowcow henryk


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 02 lis 2007, 22:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 03 wrz 2007, 19:31
Posty: 2117
henrk dzieki!!!!!

jedyny co mnie rozumie i moja prace!!!!

dlaczego nie krytykujecie polskich chodowcow, ktorzy sprzedaja prosiaki po 50 pln, tylko ciagle i uparie, pernamentnie..... MNIE!!!!!!!

ja tez jestem Polka, tak jak wy!
A praca, jak żadna inna:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 04 lis 2007, 21:34 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 21:18
Posty: 294
Jeżeli płacicie 50 zl za prosiaka to dlaczego narzekacie?????
Prosiak 50zl - 20kg
Pasza 280kg- 280zł
vet,prad,upadki itp -40 zł

suma:390 zł

Tucznik 120 kg*3.5zł +Vat =441zł

Dalej zostaje 50 zł. Mało?
Co innego producent prosiaka. W tej sytuacji dokłada około 50 zł.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 05 lis 2007, 11:40 
Offline

Rejestracja: czwartek 07 cze 2007, 19:07
Posty: 378
Lokalizacja: Kruszwica
corvina
Kupisz dzisiaj tuczniki ode mnie po 3,5 na żywą?
Przyjedź i załaduj całą partię


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 05 lis 2007, 15:34 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 05 lis 2007, 15:08
Posty: 313
Corvina

Pierwsza sprwa
1.Prosiak 20 kg -min 65
2 Pasza min90x3=280
3.Pozostalem 40zł

120-4%=115 kg
115kgx aktualana cena u mnie 3zł =345 netto (od kiedy to sie vat liczy jako zysk dla mnie vat jest kosztem)
=345-385=-40zł

Gdzie amortyzacja ,praca własna zysk alternatywny????


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 05 lis 2007, 15:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 03 wrz 2007, 19:31
Posty: 2117
cos cie sie mnie przyczepili??

nie mam przeciez wplywu na cene tucznika?!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 05 lis 2007, 17:25 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 20 sie 2007, 19:04
Posty: 323
co chcecie od moniki
ze na zachodzie oplaca sie produkowac tanio prosiaki to jej jest winna ?
a niech polscy chodowcy podpisza z chodowcami tucznikow cene prosiaka przez wspolczynik ceny :
warchlak 1.40 ceny tucznika do wagi 25 kg
warchlak 1.20 ceny tucznika do wagi 45 kg
tak bylo za czasow komunistycznych i bylo ok
ale zaraz mi sie tu oberwie ze to tanio a produkowac zywca to placa drogo ?
bedzie drogi tucznik to bedzie drozszy warchlak
ale dzis cena 3 zl do 320 a za prosiaki chca po 7 zl
a jak zdrozeje tucznik to zaraz beda chcec 10 zl

to niech monika z ciaga jak najwiecej


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 05 lis 2007, 18:43 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 05 lis 2007, 15:08
Posty: 313
Oby nie do Polski!!!!!!!!!!!!!!
Duńczycy maj GMO to niech i warchlaki sobie trzymaja!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 05 lis 2007, 20:01 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 21:18
Posty: 294
[quote="grysza03"]Corvina

Pierwsza sprwa
1.Prosiak 20 kg -min 65
2 Pasza min90x3=280
3.Pozostalem 40zł

120-4%=115 kg
115kgx aktualana cena u mnie 3zł =345 netto (od kiedy to sie vat liczy jako zysk dla mnie vat jest kosztem)
=345-385=-40zł

Gdzie amortyzacja ,praca


1.Pełno tu ogłoszeń ludzi sprzedających po 50 zł a znam takich którzy sprzedają taniej.

2. Widać że księgowym to nie jesteś. Vat jest kosztem kiedy coś kupujesz a jesteś rolnikiem ryczałtowym który nie ma prawa odliczenia vatu od zakupów. Jeżeli jednak sprzedajesz towar z gospodarstwa to te 5% vatu jest twoje. Co innego gdybyś był na vacie. Wtedy wypisując fakturę vat doliczasz 3% ale musisz je odprowadzić do urzędu skarbowego.

Reasumując te 5% vatu jest twoje.

3. Ile świń sprzedajesz miesięcznie że masz tak rewelacyjną cenę?

4. -4% ????? Skoro jeszcze sprzedajesz w ten sposób to nie dziwię się twoim wyliczeniom.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 05 lis 2007, 20:56 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 05 lis 2007, 15:08
Posty: 313
corvina pisze:
grysza03 pisze:
Corvina

Pierwsza sprwa
1.Prosiak 20 kg -min 65
2 Pasza min90x3=280
3.Pozostalem 40zł

120-4%=115 kg
115kgx aktualana cena u mnie 3zł =345 netto (od kiedy to sie vat liczy jako zysk dla mnie vat jest kosztem)
=345-385=-40zł

Gdzie amortyzacja ,praca


1.Pełno tu ogłoszeń ludzi sprzedających po 50 zł a znam takich którzy sprzedają taniej.

2. Widać że księgowym to nie jesteś. Vat jest kosztem kiedy coś kupujesz a jesteś rolnikiem ryczałtowym który nie ma prawa odliczenia vatu od zakupów. Jeżeli jednak sprzedajesz towar z gospodarstwa to te 5% vatu jest twoje. Co innego gdybyś był na vacie. Wtedy wypisując fakturę vat doliczasz 3% ale musisz je odprowadzić do urzędu skarbowego.

Reasumując te 5% vatu jest twoje.


3. Ile świń sprzedajesz miesięcznie że masz tak rewelacyjną cenę?

4. -4% ????? Skoro jeszcze sprzedajesz w ten sposób to nie dziwię się twoim wyliczeniom.



Kolego
1.Vat dla mnie poniekąt jest kosztem bo go oddaje do US i mam 3 %
fakt ze robie inne odliczenie z tego vatu ale co zalicze to moje jest
i jezeli ja kupie tego warchalka 20kg za 50zł i faktury mi nikt nie da to i tak samo z paszą wiec te całe 3% oddaje wiec co mi pierrr...ze to nie jest dla mnie koszt!!!
2.I nie mów mi ze sie niznam na ksiegowości bo od 3 lat rozliczam kilka gospodarstw bez błednie i to co jest najwazniejsze "kazdy jest zadowolony"
3.No faktycznie z cena troche przegiołem ale przy miesności sr.56% (klasa E jest u mnie aktualnie 4,15)wiecej i nie wyjdzie niz 3,3 netto oczywiscie bo ceny sie nie podaje brutto !! zapamietaj bo ZM Vat cały sobie odpisuje bez zadnego ale... bo oni sprzedaja ze stawka 22%
4.Ja policzyłem tobie cene żwywca jak byc nie wiedzial najprostrzą a 4% sie odejmuje ,jak policzyłbym tak jak sie robie w firmie z pelna rachunkowościa to i w 6zł sie nie zmiescisz,
5 Zależy od miesiąca ja mam cykl otwarty po 600sztuk
6 Podaj mi namiar na osobe która sprzeda mi wrchlaka za 50zł co wazy min20kg i ma od 54% mięsności oczywiśćie o statusie zdrowotnym nie wspominam!!!
Moze masz na mysli wrchalk typowego z targowisaka to i takk moze byc ale jak pójdzie Ci w klasie O lub P (aktualnie 3zł ale WBC)
to gratuluje zakupu!!!!!!

Jakies pytania jescze???


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 05 lis 2007, 21:54 
Offline

Rejestracja: czwartek 24 maja 2007, 19:34
Posty: 637
Lokalizacja: wlkp
50zł to moim zdaniem tez jest troche pszesadzona cena.

I jeszcze jedno w cene tucznika nie powinnismy wliczac aktualnej ceny prosiaka tylko cene która zapłacilismy za niego latem podczas wsadu... a jakie były ceny to kazdy wie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 05 lis 2007, 22:07 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
ja liczyłem koszt produkcji 15 kg prosiaka to wyszło ok 42 zł


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 05 lis 2007, 22:26 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 05 lis 2007, 15:08
Posty: 313
Widzę że DON masz pojecie troche i cieszy mnie ze sie poniekąt ze mna zgadzasz!!!
Denerwuja mnie bezsensowne wypowiedzi !!!!
Taka samo mnie denerwuja rózni posrednicy którzy podaja cene brutto i mi wciska jak to on mi dózo daje na 3 zł nie widac ale jak sprzedawalem cieleta miesne to troche nalecialo , dwonisz do takiego i sie pytasz to cwaniaczki zawsze brutttoo jak nawet sie zgodze i wyjdzie ze mam 3% vatu a nie 5 % i cena netto rosnie to wielkie haloooooo jak to tak mozna on stratny itppp....

Panie pseudohodowco "Corvina" z Twoimi wyliczeniami to mozesz trzmac myszy na czapki z mysich..........

Pozdrawiam zdolnych przeczekac ten okres
Po burzy przchodzi słońce i mysle ze ta hustawka wybije dosyc wysoko i wtedy sie odbijecie wystaczy wyczuć dobry czas.!!!!!!!!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 06 lis 2007, 08:50 
Offline

Rejestracja: czwartek 24 maja 2007, 20:00
Posty: 89
Lokalizacja: pleszew
grysza zgadzam się z tobą w 100% zastanawia mnie tylko czy ewentualna lepsza koniunktura pokryje straty jakie teraz ponosimy, co do ceny prosiaka to u mnie też wychodzi średnio ok 50 zł [cykl zamknięty]więc uważam że ta cena nie jest przesadzona po prostu tucznik jest za tani


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 06 lis 2007, 08:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 03 wrz 2007, 19:31
Posty: 2117
altualna cena warchlaka to 98pln/ 21 kg,

pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 06 lis 2007, 10:22 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 05 lis 2007, 15:08
Posty: 313
Pokryje napewno tylko nlezy posiadac odpowiednią ilość towaru w odpowiednim czasie moim zdaniem zacznie sie to pod koniec maja
Zaznaczam ze po słowem "zacznie sie" mam na mysli cene ok 5zł bardzeij energiczne ruchy nastapią od konca stycznia
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/ ... &startsz=x -koncówka art.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 06 lis 2007, 12:34 
Offline

Rejestracja: czwartek 07 cze 2007, 19:07
Posty: 378
Lokalizacja: Kruszwica
Grysza03
Sprawa faktur za kupowane prosięta. Jeżeli kupujesz prosięta np. od Moniki to Monika jako firma jest zobowiązana wystawić Ci fakturę VAT na 3%, a jeżeli kupujesz od tzw. RR to Ty mu wystawiasz fakturę na 5% i odpisujesz sobie ten VAT przy najbliższej deklaracji VAT 7. Więc jak są prosięta po 50 zł za szt. to Ty jako płatnik podatku od towarów i usług kupujesz je 47,62 netto za sztukę.
A teraz odpowiedz mi na pytanie, jaki zakład z branży "żywnościowej" sprzedaje swoje produkty objęte stawką 22% VAT-u? Ja przynajmniej takiego nie znam, ponieważ produkty nie przetworzone typu zwierzęta są objęte stawką 3%, a produkty przetworzone typu kiełbasa są objęte są stawką 7% VAT-u. Takie są przepisy podatkowe w Polsce w tym zakresie.
Zakłady jedynie liczą sobie koszty typu zapłatę za media, transport usługowy itp. ze stawką 22%.
Więc nie wiem jak Ty rozliczasz tych rolników?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 06 lis 2007, 13:16 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 05 lis 2007, 15:08
Posty: 313
Krism
Juz odpowiadam chodzi o to jezeli kupie od Moniki to wszysko sie zgadza ze odpisze 3% a 5% od faktury RR od rolnika ryczałktowego tylko mówie z osobistych doświadczeń ze z fakrurami RR mam wieszy problem gdyż niestety jakos w moich stronach każdy woli gotówke np. mialem taka sytuacje dogadalem sie np za 50 zł i wszystko ok gdy rolnik zobaczył fakture rr i tam cena netto była 47,,,, to zaraz krzyki ze mialo byc 50 a 50 jest tylko brutto tylko jak bym placil gotówko 50 to wtedy by wszystko sie zgadzalo.. na jedno wychodzi a jednak ludzie nieabrdzo tak chcą zazanczam ze przelewalem tego samego dania.

Stawka Vat faktycznie wynosi 7% (ja nie sprzedaje i nie kupuje tych art tak jak każdy rolnik na zasadach ogólnych więc po jako cholere to mi to jest niezbedne do rozliczen ) ale nich bedzie zwracacam honor


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 06 lis 2007, 22:04 
Offline

Rejestracja: piątek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4698
Lokalizacja: kuj-pom
grysza03 ten rolnik mial racje chciales go wykiwac z cena za prosiaka w prosty sposob chciales zanizyc cene o 5% bo jak ktos tu pisal vat nie jest cena


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 06 lis 2007, 22:43 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 05 lis 2007, 15:08
Posty: 313
arek pisze:
grysza03 ten rolnik mial racje chciales go wykiwac z cena za prosiaka w prosty sposob chciales zanizyc cene o 5% bo jak ktos tu pisal vat nie jest cena



Arek mi o to samo chodzi tylko do bylo do wypowiedzi Krimsa ze ten prosiak wyjdzie mnie po 47 z kawałkim bo i tak by bylo bo ryczałtowcowi to i tak wszysko jedno ale sa ludzie co panicznie boja sie banku!!!!! naszczesnie coraz mniej ich..

Ok ale rozumiesz ze 50 zł na reke bierz bez gadania a na przelew tego samego dnia juz nie , wiec powiedz po jaką cholere ja mam sie bawic z nim w fak. skoro podatku dochodowego nie płące tylko vat


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 06 lis 2007, 22:49 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 05 lis 2007, 15:08
Posty: 313
i sprawa najwazniejsza jak cos sie sprzyadaje i kupuje to zawsze sie pytam czy to netto czy bruttto jezeli brutto to chyba jasnne ale jezeli ktos nie zna słowa brutto
bo na fakturze rr nie ma ceny brutto za 1 szt. tylko nettoo
i przypuscmy zanim taki cep zaczai ze ma tyle zo trzeba czyli te 50 to mu kur.. tlumacz dalczego jest napisane 47,, z czyms

Ale zaznacam to są wyjątki bardzo rzadkie ale sie zdarzają!!!!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 07 lis 2007, 17:51 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 21:18
Posty: 294
Grysza ty przyjedz do mnie i mnie naucz tych zasad. Te twoje wywody są tak śmieszne i głupie że aż mi cie żal i tych rolników których rzekomo rozliczasz. Jest prosta sprawa dla rolnika na ryczałcie te 5% Vat jest jego kasą. Np gdy duda podaje cenę 4 zł rolnik dostaje 4,2. Nie wiem jak prościej ci to wytłumaczyć. Vatoviec musi te 20gr oddać do urzedu skarbowego. Potrzebujesz jeszcze prościej?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 07 lis 2007, 18:09 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 05 lis 2007, 15:08
Posty: 313
Pierwsza sprawa Corvina ze Vatowiec nie oddaje 20gr tylko 15 to jest podstawa ale a co do oddawania to niepamietam abym kiedykolwiek cos oddawal ,ale zamiast tego to Us oddaje co miesiąc i wychodzi na to ze te 3% mam odrazu w kieszeni a reszte zaznacze ze wiecej niz 2% mam po 60 dniach wiec co pieprzysz o o jakichs zasadach co u ciebie są ,ja stosuje sie do ustawy vat i rozporządzen
ale skoro ty nawet stawek nie znasz po hu.. sie wypowiadasz!!!!
Jak bys był na Vat ogólnym to bys to wszysko wiedział , a tak wtrącasz swoje idiotyczne spostrzezenia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 07 lis 2007, 18:13 
Offline

Rejestracja: środa 01 sie 2007, 14:26
Posty: 13
po ile za kg lub sztuke sprzedajecie prośęta


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 08 lis 2007, 18:19 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 21:18
Posty: 294
Widzę grysza że ci nerewki puszcają. Z taką wiedzą to ty się zgłoś do rządu i kandyduj na ministra Skarbu. Tam potrzebują takich ekspertów. 3% od 4zl to 12 gr a nie 15 gr. Jak ty tak liczysz te swoje tuczniki podobnie jak podatki to ty może zapytaj sąsiada ile tam masz w tym chlewiku bo to nie 600 a 6 szt.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 08 lis 2007, 18:25 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 20 sie 2007, 19:04
Posty: 323
prosieta 2.50 za kg


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 08 lis 2007, 18:42 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 05 lis 2007, 15:08
Posty: 313
Corvina -ale przygadałaś że aż z kszesła spadłem
Comam w chelwiku to moja sprawa niepotrzebuje ptyac sąsiada
Ty lepiej nie przesiaduj tyle w swoim pierdolniku bo ktos do sąsiada bedzie mówił TATO .(NO CHYBA ZE MASZ CHŁOPAKA)
Faktycznie pomyliłem sie !!!
Człowieku ty mozesz miecj i 10000 sztuk i wraz mozesz miec strate!!!!
Aktualnie 2 miesiace temu zdobylem mgr ekonomii na 4 uczelni w rankingu gazety Wprost ..
Ale to mało wazne sam napisałes ze ja 5 % oddaje do US wiec skoncz pier.. jaki to ty mądry jestes.. (madry inaczej)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 08 lis 2007, 19:11 
Offline

Rejestracja: czwartek 08 lis 2007, 19:09
Posty: 7
corvina-krecisz cos jak swinia ryjem w (oborniku)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 08 lis 2007, 19:42 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 21:18
Posty: 294
Drogi Gryszo

Z twoim super wykształceniem możesz przyjąć się u mnie knury doić. Może one podniecą się takim niedorobieńcem.

Michałku co do ciebie to już ci kiedyś mówiłem żebyś nie odzywał się bez pozwolenia a ty swoje. Kury poszły spać i ty też idz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 08 lis 2007, 19:45 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 22:09
Posty: 174
Lokalizacja: kuj-pom
Jeżeli to czwarta uczelnia w Polsce,boję się pomyslec jakich magistrów kształca pozostałe..........


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 08 lis 2007, 20:11 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
panowie a moze przestaniecie sobie dogryzac bo sie pojawiliscie i sie wojna niepotzrebna zrobiła podobnie jak z muchozolem pozdrawiam !!!! bardziej pokojowe nastawienie niech bedzie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 08 lis 2007, 20:37 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 05 lis 2007, 15:08
Posty: 313
corvina (gejozo) zoofilu nie bedę odbierał twojemu chłopakowi zajecia (juz teraz wiadomo o czym tacy ludzie fantazjują)
takich jak ty powinni kastrowac za mlodu i na export moze to by ostudziło twoje fantazje zboczencu!!!

gregorius tego ty nigdy sie nie dowiesz bo po podstawowym to najbardzie fachowa prasa dla ciebie to "promyczek" jak przeczytasz powiedz co bylo w ostatnim numerze corvina napewno sie ucieszy
Pozdrawiam !!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 08 lis 2007, 20:42 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 05 lis 2007, 15:08
Posty: 313
gregorius ,corvina widze ze dnia 29.05.2007 roku nastąpił przełom ..Komputer z niemiec ciocia przesłała !!!!

tego samego dnia przystąpiliscie do forum, dzień zboczeńców
który jest pasywny, który aktywny
musze wiedzec do kogo sie zwracac per pani
podejrzewam ze corvina!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 08 lis 2007, 20:42 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 05 lis 2007, 15:08
Posty: 313
gregorius ,corvina widze ze dnia 29.05.2007 roku nastąpił przełom ..Komputer z niemiec ciocia przesłała !!!!

tego samego dnia przystąpiliscie do forum, dzień zboczeńców
który jest pasywny, który aktywny
musze wiedzec do kogo sie zwracac per pani
podejrzewam ze corvina!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 08 lis 2007, 20:43 
Offline

Rejestracja: czwartek 01 sty 1970, 02:00
Posty: 0
SPOKOJNIE PANOWIE!! SPOKOJNIE.........
POCO SIE SZARPAC POMIEDZY SOBĄ MALO MACIE PROBLEMOW? TO FORUM JEST POTO ZEBY SOBIE POMAGAC A NIE SIE KLOCIC
POZDRAWIAM !


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 08 lis 2007, 20:44 
Offline

Rejestracja: czwartek 01 sty 1970, 02:00
Posty: 0
SPOKOJNIE PANOWIE!! SPOKOJNIE.........
POCO SIE SZARPAC POMIEDZY SOBĄ MALO MACIE PROBLEMOW? TO FORUM JEST POTO ZEBY SOBIE POMAGAC A NIE SIE KLOCIC
POZDRAWIAM !


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 08 lis 2007, 20:45 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
ale sie robi goraco


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 08 lis 2007, 20:45 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 05 lis 2007, 15:08
Posty: 313
???


Ostatnio zmieniony czwartek 08 lis 2007, 20:56 przez grysza03, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 08 lis 2007, 21:04 
Offline

Rejestracja: czwartek 08 lis 2007, 19:09
Posty: 7
Corvino!!!!!
Powiedzieć to możesz swojemu sołtysowi żeby cie zgłosił na leczenie!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 08 lis 2007, 21:11 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 22:09
Posty: 174
Lokalizacja: kuj-pom
grysza widze ze studia niewiele cie nauczyły,jak ktos sie urodzi głupcem pozostanie nim do konca!!na forum jestem znacznie dłuzej,a takich jak ty było juz kilku....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 08 lis 2007, 21:24 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 05 lis 2007, 15:08
Posty: 313
"Głupcem jest tylko ten , kto wykonuje wciąż te same czynności i oczekuje odmiennych rezultatów"------Albert Einstein
wiec po jaką ..... sie wcinasz ze swoimi przebłyskami mądrości, jasne chyba bylo ze Ci odpowiem a teraz jaka riposta ojojo
głupcy sie nie rodzą ..........!!!!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 08 lis 2007, 21:35 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 21:18
Posty: 294
Ok kończę temat i dyskusję z Gruszką. Kolego tylko powiedz dlaczego skoro taki mądry jesteś jeszcze profesorem cię nie uczynili. 4 uczelnia w kraju????? Nie nie wierze przyznaj się skończyłeś Oxford conajmniej. To już ostatni mój komentaż do twej wielkiej, cudownej, znakomitej mądrości.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 08 lis 2007, 21:49 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 05 lis 2007, 15:08
Posty: 313
Zapewne jak wszyscy wiedzą Oxford nie leży w Polsce, ale w telewizji Sie nasłuchałeś się to tak ładnie brzmi nieprawda!! Nie chodziło o to tylko o to ze na siłę chcesz wciskać swoje racje każdemu jaki to ty mądry jesteś ,,,przypomnij sobie od czego Sie zaczęło
od tego ze z twoich wyliczen wyszło ze kto prowadzi tuczarnie i ma prosieta z zakupu to 50 zł zarabia no wybacz
ALE JAK DALEJ TWIERDZISZ ZE WSZYSCY TAKIE KOKOSY BIJA NA TUCZNIKACH A TYLKO NA PROSITACH STRATY TO OCZYM
TU ROZMAWIAC!!!!!!!

Jezeli ktoś równiez twierdzi ze na prosietach zakupionych (4 misiace temu) zarabia sie teraz 50 zł na sztuce to ja dziekuje za miłą konwersacje
Pozdrawiam wszystkich którzy dorobili sie tej jesieni ,ja do nich nie naleze zapewne przez moje złe obliczenia jak dodała Corvina


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 08 lis 2007, 22:44 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 22:09
Posty: 174
Lokalizacja: kuj-pom
grysza pokazałes co sobą reprezentujesz,masz klase....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2798 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 56  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB