Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - Masz problem zdrowotny w stadzie?Moge Ci pomoc.
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest wtorek 23 kwie 2024, 23:31

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4046 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 81  NastÄ™pna
Autor Wiadomość
Post: Å›roda 28 paź 2015, 00:18 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 24 gru 2012, 03:47
Posty: 1295
Lokalizacja: wlkp
Kolistyna w formie siarczanu. W zakwaszaczach masz słabe kwasy organiczne, nawet gdyby był forforowy, to i tak są słabsze od siarkowego. Więc teoretycznie nic nie powinno się stać. Chcesz dać kolistyne i zakwaszacz, czyli masz problem z coli? Bo raczej nie salmonellozę. Jaki geniusz wymyślił taką terapię?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: Å›roda 28 paź 2015, 00:48 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 24 gru 2012, 03:47
Posty: 1295
Lokalizacja: wlkp
wojce pisze:
krzysieko17 pisze:
Podawanie oraz dawkowanie tiamuliny zalecił mi wet, widział zwierzęta i chyba mogę mu zaufać. Może za szybko jeszcze na efekty. Sztuki nie padają tylko charlaczeja przy ok 70kg. Stosuje ktoś enterisol?

To tak szybko nie przechodzi ja sie z tym meczyłem chyba z miesiac ,słabsze i mniejsze ,padły ekspresowo ,są nawroty choroby ,świnie nie rosną ,głodówka leki ,dezynfekcja i nic wiecej chyba nie można zrobić czekać i patrzeć czy czasami nie leży trup ,dodatkowo proszek stosowałem do paszy agro biotik niby na dezynterie to jest ,była poprawa po nim


Jeżeli to to, i zastosuje odpowiedni antybiotyk, w odpowiedniej dawce i odpowiednio go poda, jeszcze do tego nie są zarobaczone, to jak ręką odjął. Dezynfekować to wypada zawsze przed wprowadzeniem zwierząt na dane pomieszczenie. Ale fakt, przyrosty po tej chorobie kiepskie, w końcu niszczy jelito cienkie. I nawroty niestety możliwe przez dłuższy czas, zwłaszcza przy zaniedbaniu higieny. Tyle że raczej nie w formie ostrej tylko przewlekłej. Dużo zależy od organizacji gospodarstwa. Jak lochy miały kontakt, to nawroty powinny być widoczne tylko u prosiąt powyżej dwóch tygodni i warchlaków, i to w formie przewlekłej. Chyba że lochy i prosięta czyste i pierwszy kontakt z bakterią ma tuczarni, wtedy forma ostra, ale to w cyklu zamkniętym prawie nie możliwe. Ostra jak nie zareagujesz błyskawicznie to masz równie błyskawiczne upadki, przewlekła, jak dłużej nie podasz antybiotyku, to silne różnicowanie i charłaki, raczej bez upadków, chyba że warunki masz na prawdę kiepskie. Jak takie odpowiednio i krótko po pierwszych objawach przeleczysz, to oprócz słabszych przyrostów i zróżnicowania nie zostają zewnętrznie widoczne oznaki przebytej choroby. Skoro on już myśli o wymianie loch, to najprawdopodobniej lawsonia nie jest jedyną przyczyną problemów. Pewnie ma jeszcze jakieś wirusy, cirko to charłaczały by wcześniej niż 70kg, sam parwo też by nie powodował aż takich szkód u tak dużych sztuk. Stawiał bym raczej na prrs lub wielopak. Jak tak to przy dzisiejszych cenach żywca najtaniej wszystkie do rzeźni, staranna dezynfekcja i wprowadzenie nowych, zdrowych.
Krzysiek, podaj nazwę preparatu jaki zalecił ci wet.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: Å›roda 28 paź 2015, 09:33 
Offline

Rejestracja: piątek 23 paź 2015, 19:33
Posty: 839
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Lochy i prosieta czyste, problem zaczyna się dopiero na tuczarni. A o loszki hodowlane naima pytałem z ciekawości, bo chciałbym porównać je z moimi PBZ. Forma jest raczej przewlekła, bo upadków nie ma zbyt wiele. Preparat, który stosowałem przez 5 dni to Entemulin.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: Å›roda 28 paź 2015, 23:36 
Offline

Rejestracja: niedziela 12 wrz 2010, 16:53
Posty: 191
Lokalizacja: pomorskie
Falco pisze:
Kolistyna w formie siarczanu. W zakwaszaczach masz słabe kwasy organiczne, nawet gdyby był forforowy, to i tak są słabsze od siarkowego. Więc teoretycznie nic nie powinno się stać. Chcesz dać kolistyne i zakwaszacz, czyli masz problem z coli? Bo raczej nie salmonellozę. Jaki geniusz wymyślił taką terapię?



mam problem z coli, podanie kolistyny u mnie załatwia problem w 100%, tylko chciałbym jeszcze do tego dać zakwaszacz, który normalnie idzie dozownikiem, a jak idzie kolistyna to nie idzie zakwaszacz..... czy olać ten zakwaszacz na czas kolistyny?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 01 lis 2015, 20:19 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 24 lut 2014, 14:24
Posty: 1428
Lokalizacja: podlasie
Taka ciekawostka kiedyś zarodówka a od kilku lat nie 150 loch cykl zamkniety jako ze zarodówka to przynajmniej od 2002 badania w kierunku aujeszka potem wiadomo program zwalczania wiec monitoring jak u kazdego nigdy dodatnich wyników zadnych objawów klinicznych w chlewni ani wkoło chlewni az tu nagle ostatnie pobieranie 26 próbek ze stada podstawowego i wszystkie pozytywne zaznaczam ze nigdy nie przyjeżdzało nic z zewnątrz poza nasieniem kto co o tym mysli????????????


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: poniedziaÅ‚ek 02 lis 2015, 13:48 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
Szukanie gwoździa do trumny polskiej hodowli :?: :?: :?: :?:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: poniedziaÅ‚ek 02 lis 2015, 14:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: piÄ…tek 25 lut 2011, 11:34
Posty: 835
Lokalizacja: Wielkopolska
I niech mi ktoś powie, że to przypadek? Jak nie ASF to aujeszką chłopa weźmiemy. Już my mu qrwa świnie zełaba wybjemy! Polski chłop ma sadzić lasy, gaje orzechowe, zazieleniać; wszystko to poprzedzielać 3 metrowymi miedzami a my se qrwa będziemy na polowania przyjeżdżać i polskie dziewuchy ;-/


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: poniedziaÅ‚ek 02 lis 2015, 14:27 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Próbę trzeba powtórzyć a nie gdybać , tym bardziej że to jest duże stado i się dziwie że nie została powtórzona próba w takim stadzie przed podaniem wyników .Według mnie to jest pomyłka ,bo na oszczędności w zwalczaniu asf raczej to nie wygląda .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: poniedziaÅ‚ek 02 lis 2015, 15:40 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 24 lut 2014, 14:24
Posty: 1428
Lokalizacja: podlasie
miejscowe laboratorium te same prubki wysłało do puław tam potwierdzili przyjechało stado urządników z powiatu (wet) policzyli napisali zakaz wwozu i wywozu z gospodarstwa i mają pobierać krew na ponowne badanie w miedzy czasie powiatowy od zakaźnych powiedział skąd my qwa wezmiemy kase dla chłopa a chłop w nerwach i nie ma sie co dziwic


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: wtorek 03 lis 2015, 07:39 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
Przed moim domem są łaki na Naturze 2000 , jest tego kilkaset h . Kolega jest przewodniczącym rady gminy i mówi że już nie raz były naciski z Ochrony Środowiska aby wprowadzić całkowity zakaz koszenia tych łąk . Po co :?: :?: :?: :?: :?: A no po to aby zwierzyna miała gdzie się rozmnarzać . . Całe szczęście że temu koledze w tym roku dziki pół cebuli zimowaj zniszczyły na polu przy tych łąkach , to i teraz wie co będzie gdy swobodnie by się to rospleniało .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: wtorek 03 lis 2015, 20:20 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 24 lut 2014, 14:24
Posty: 1428
Lokalizacja: podlasie
Paranoja ludzie z powiatu nie widzą choroby po kontroli w gospodarstwie ale najpierw do rzeźni wszystkie lochy zbadane a potem biorą próby od reszty stada psy żyją koty żyją a lekarze z powiatu jak znakowali to na raty bo płakali jak małe dzieci bo wszystkie lochy wysoko prosne.....
Pytanie do znawców jakie prawdopodobienstwo ze przyjechało to dziadostwo z nasieniem ze shiuz bo taka była sugestia weta


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: wtorek 03 lis 2015, 20:33 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4700
Lokalizacja: kuj-pom
myślę ze podobieństwo jest bliskie zeru chyba ze knur był z importu to może jakaś mała szansa jest bo nie orientuje sie czy sa badane w kierunku choroby aujeszki


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 06 lis 2015, 23:59 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 24 gru 2012, 03:47
Posty: 1295
Lokalizacja: wlkp
waldus11 pisze:
mam problem z coli, podanie kolistyny u mnie załatwia problem w 100%, tylko chciałbym jeszcze do tego dać zakwaszacz, który normalnie idzie dozownikiem, a jak idzie kolistyna to nie idzie zakwaszacz..... czy olać ten zakwaszacz na czas kolistyny?

Zakwaszacz i kolistna w samej wodzie to nie powinien być problem, ale czy już po pobrani zakwaszacz będzie miał wpływ na działanie antybiotyku to nie wiem. A tak poza tym, to zakwaszacz chyba nie spełnia swojej roli skoro antybiotyk musisz podawać. Jak bym miał problem z coli spróbował bym to zrobić trochę inaczej.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: sobota 07 lis 2015, 23:07 
Offline

Rejestracja: środa 17 mar 2010, 17:47
Posty: 333
Lokalizacja: Wielkopolska
Mam taki problem:
Zaczeły maciory i knur mają wodnistą biegunkę(wygląda jak grypa jelitowa którą przechodziliśmy całą rodziną) i teraz zaraziliśmy stado. Po około 5 dniach przechodzi ale niestety dziadostwo dostało się na porodówkę i oseski zachorowały. Już 3 padły z wycieńczenia a locha chora i nie daje im ssać. Jakieś rady? Dziś wet kazał podać neosol, zakwaszacz do wody i jakiś roztwór ziołowy z oregano. Neosol raczej przy wirusie nie pomoże. Proszę o pomoc?
Nigdy nie miałem takiego przypadku...


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 08 lis 2015, 11:39 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 20 lis 2009, 18:36
Posty: 661
Lokalizacja: wlkp
podejrzewam lespiroze teraz główne nosiciele lespirozy wchodzą do chlewów (szczury i myszy)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 08 lis 2015, 17:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
loyer pisze:
Mam taki problem:
Zaczeły maciory i knur mają wodnistą biegunkę(wygląda jak grypa jelitowa którą przechodziliśmy całą rodziną) i teraz zaraziliśmy stado. Po około 5 dniach przechodzi ale niestety dziadostwo dostało się na porodówkę i oseski zachorowały. Już 3 padły z wycieńczenia a locha chora i nie daje im ssać. Jakieś rady? Dziś wet kazał podać neosol, zakwaszacz do wody i jakiś roztwór ziołowy z oregano. Neosol raczej przy wirusie nie pomoże. Proszę o pomoc?
Nigdy nie miałem takiego przypadku...

..czarno to widzÄ™ .
..prosiaki wszystkie ci zdechną , musisz dbać o higenę ,ręce często myć , gnój codziennie wywalać od świń , ścielić słomą pachnącą słońcem sierpniowym , raz na rok drapaką usunąć pająki z zakamarków ,kilka gryzoni może łazić , byle nie za dużo.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 08 lis 2015, 19:41 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 24 lut 2014, 14:24
Posty: 1428
Lokalizacja: podlasie
Zapodałem enterisol dla pierwszej grupy odziwo sprawnie poszlo (malo wypluwaly) zobaczymy co z tego wyjdzie w planie mam 4do6 grup walnąć zeby wyciagnąć wnioski moze ktos z kolegow napisac jaka jest cena na ten specyfik...


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 08 lis 2015, 20:04 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 11 cze 2007, 21:23
Posty: 474
Lokalizacja: niemcy
Dawno nie zagladalem na to forum wiec postaram sie odpowiedziec na pytania ktore pamietam:
-zakwaszacz+ kolistyna -mozna podawac bez problemu.Kolistyna w srodowisku kwasnym dobrze dziala.Zasada: podac kolistyne w dwoch dawkach rano i wieczorem.To jest tak ze zwierzeta dawke leku powinny zjesc w ciagu do 4 godzin.Wtedy jest odpowiednie stezenie leku we krwi czy p.pokarmowym.Jak swiniw zre taka dawke caly dzien to dzialanie problemytyczne.
-jak wzieto 26 prob i wszystkie dodatnie to cos mi tu nie pasuje.Trzeba sprawdzic miana surowicy czy sa takie same czy rozne.Ja takie same to ja latwo bym sie nie poddal.Ale jak masz klopoty zdrowotne w gospodarstwie to moze i dobrze Wymienisz stado.Zrobia ci dezynfekcje za darmo.Moze i bedzie lepiej.Teraz na swiniach i tak nie zarabiasz.
-jak gospodarstwo na slomie i dezynteria to SZANS NA WYLECZENIE BRAK.Ja to przerabialem wielokrotnie i wiem co pisze.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 08 lis 2015, 21:24 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 24 lut 2014, 14:24
Posty: 1428
Lokalizacja: podlasie
Jedyny kwit jaki dostał właściciel to zakaz wwozu i wywozu nie dostał wyników a lochy 26 z których większość miala termin na 17 listopada już ubite i za chwile biorą krew od reszty powiatowy beton nie ma z nim dyskusji jak ktoś moze coś poradzić konkretnie będę wdzięczny


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: wtorek 10 lis 2015, 08:45 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 10:57
Posty: 104
Lokalizacja: mazowieckie
Witam.
Mam problem z tucznikami w średniej wadze ok 105 - 110 kg, jedzą paszę:
335kg pszenica
250 kg żyto hybrydowe
200 jęczmień
50 kg pszenżyto
125 kg soja
25kg premix
3 kg kreda pastewna
2kg zakwaszacz
10l olej

Tydzień temu padła mi 1 szt, wczoraj 1szt i dziś kolejna. Wszystkie z tej samej komory. Wszystkie od razu były wzdęte. Świnie są na ściółce, podczas ścielenia 2 razy dziennie wszystkie leżące są zganiane nic nie widać podejrzanego. Dziś rano znalazłem kolejnego wzdęty jak bańka.
Może ktoś mia podobny przypadek?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: wtorek 10 lis 2015, 10:54 
Offline

Rejestracja: piątek 23 paź 2015, 19:33
Posty: 839
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
kaczy pisze:
Witam.
Mam problem z tucznikami w średniej wadze ok 105 - 110 kg, jedzą paszę:
335kg pszenica
250 kg żyto hybrydowe
200 jęczmień
50 kg pszenżyto
125 kg soja
25kg premix
3 kg kreda pastewna
2kg zakwaszacz
10l olej

Tydzień temu padła mi 1 szt, wczoraj 1szt i dziś kolejna. Wszystkie z tej samej komory. Wszystkie od razu były wzdęte. Świnie są na ściółce, podczas ścielenia 2 razy dziennie wszystkie leżące są zganiane nic nie widać podejrzanego. Dziś rano znalazłem kolejnego wzdęty jak bańka.
Może ktoś mia podobny przypadek?

Wezwij dobrego weterynarza i niech sekcje zrobi, będziesz wiedział więcej.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: wtorek 10 lis 2015, 12:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
..nie widzę otrębusów i zakwaszacze mi się nie podobają :D :D


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: wtorek 10 lis 2015, 14:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 13:04
Posty: 3752
Ależ proszę.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Otr%C4%99busy


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: wtorek 10 lis 2015, 23:35 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 sty 2013, 23:08
Posty: 197
Lokalizacja: wlkp
Jak wzdete tak szybko to beztlenowce daj wiecej zakwaszacza i do tego jakies bakterie np. lavipam


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: wtorek 10 lis 2015, 23:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
:D :D zakwaszacze to jak miałem 10 lat to obficie soliłem , a teraz wolę suche ziarno.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: Å›roda 11 lis 2015, 00:08 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 24 gru 2012, 03:47
Posty: 1295
Lokalizacja: wlkp
Skład paszy i pora roku raczej wskazują na skręt jelit. Jak zadajesz paszę? Przed pierwszym upadkiem nie miały może dłuższej przerwy bez paszy? A potem nie kombinowałeś z przegładzaniem?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: Å›roda 11 lis 2015, 09:28 
Offline

Rejestracja: czwartek 23 gru 2010, 14:02
Posty: 1442
Lokalizacja: podlasie
toksyna to sie nie dziw ze ci mozg wpierdolilo zakaszacz jest dla trzody


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: czwartek 12 lis 2015, 13:34 
Offline

Rejestracja: czwartek 24 maja 2007, 19:34
Posty: 637
Lokalizacja: wlkp
Kiedys muchozilali pisał ze na beztlenowca w wodzie salmacid 1l+ 0,4 nadtlenku wodoru 30%, pojawił się i u mnie problem podejrzewam ze od systemu pojenia, zmianiają na wsi linie wodociagowa i codzienne zakręcają wode na kilka godzin do tego szedł antybiotyk w dozatronie i spowodował zatkanie wszystkiego glutami.
Czy hydrcare (nadtlenek 50%) jest bezpieczny w dezynfekcji linii pojenia w obecności zwierzat, wg ulotki zacząć od 50ml/1000 i zwiekszac o 50ml az do 250ml.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 13 lis 2015, 12:48 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 11 cze 2007, 21:23
Posty: 474
Lokalizacja: niemcy
Hydrocare tak jak napisano w instrukcji, stosuje sie do dezynfekcji systemu pojenia w obecnosci zwierzat w chlewni.Zawarty w Hydrokare aktywny tlen zabija beztlenowce czy bakterie dezynteri/bo zwierzeta pija wode i to tez dziala w p.pokarmowym/.Bardzo dobry srodek -polecam.Mozna to stosowac jak sa problemy np.5dni co 2-3tygodnie.Koszt maly efekty widoczne.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: sobota 14 lis 2015, 20:07 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 29 sty 2010, 08:57
Posty: 1684
Lokalizacja: EPI
MAREK.R pisze:
Hydrocare tak jak napisano w instrukcji, stosuje sie do dezynfekcji systemu pojenia w obecnosci zwierzat w chlewni.Zawarty w Hydrokare aktywny tlen zabija beztlenowce czy bakterie dezynteri/bo zwierzeta pija wode i to tez dziala w p.pokarmowym/.Bardzo dobry srodek -polecam.Mozna to stosowac jak sa problemy np.5dni co 2-3tygodnie.Koszt maly efekty widoczne.

kiedyś Paweł rzucił temat teraz to Marek potwierdził ,obaj praktycy ,więc warto zastosować


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: sobota 14 lis 2015, 20:15 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 29 sty 2010, 08:57
Posty: 1684
Lokalizacja: EPI
jeszcze pytano do fachowców ,ile jest prawdy w tym że antybiotyk rozrobiony we wodzie demineralizowanej lepiej działa ?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 15 lis 2015, 17:21 
Offline

Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 20:15
Posty: 2835
Lokalizacja: lubelskie
ja też puszczam nadtlenek 500ml 36% na 1000l, wg mnie działa, nawet moim zdaniem chamuje adometoze


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: czwartek 19 lis 2015, 22:20 
Offline

Rejestracja: wtorek 20 lis 2007, 22:17
Posty: 1808
Lokalizacja: wielkopolska
Mam pytanie ,używa ktoś żelaza do prosiąt w postaci pasty ? Parę dni temu dostałem tel. od przedstawiciela jakiejś niemieckiej firmy (nazwę jak znajdę to napiszę) i przedstawił mi ten produkt ,w nim jeszcze jest wit .E, selen ,glukoza .Niby wystarczy raz podać i koszt tego cuda na 50 szt. około 80 zeta .Macie jakieś doświadczenia z takim preparatem?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: czwartek 19 lis 2015, 22:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
[quote="andre"]Mam pytanie ,używa ktoś żelaza do prosiąt w postaci pasty ? Parę dni temu dostałem tel. od przedstawiciela jakiejś niemieckiej firmy (nazwę jak znajdę to napiszę) i przedstawił mi ten produkt ,w nim jeszcze jest wit .E, selen ,glukoza .Niby wystarczy raz podać i koszt tego cuda na 50 szt. około 80 zeta .Macie jakieś doświadczenia z takim preparatem?[/quot


.żelazo prosiakom dawajta w postaci podkowy z czasów 199o roku.
do zabawy.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: czwartek 19 lis 2015, 23:15 
Offline

Rejestracja: wtorek 20 lis 2007, 22:17
Posty: 1808
Lokalizacja: wielkopolska
myto, brałem to pod uwagę ale niestety mam z 1967 roku i jest za stare :lol: ,jak nie masz nic do powiedzenia to lepiej nie mów (nie pisz) nic


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: czwartek 19 lis 2015, 23:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
...jak chceta ,żeby polska swinia wyglądała tak to MATA.


Załączniki:
---.png
---.png [ 102.7 KiB | PrzeglÄ…dany 35108 razy ]
Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 22 lis 2015, 21:35 
Offline

Rejestracja: czwartek 24 maja 2007, 19:34
Posty: 637
Lokalizacja: wlkp
Na hydrocare jest napisane aby zapewnić ujście tlenu, myslalem ze wystarczy jak swinie będą puszczaly wodę smoczkami, niestety przez tydzień szczelilo mi kilka rur, instalacja kilkunastoletnia z rur juz w nie najlepszym stanie


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: poniedziaÅ‚ek 23 lis 2015, 00:10 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 24 gru 2010, 11:04
Posty: 627
Lokalizacja: wielkopolska
A pomogło chociaż na beztlenowca?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: Å›roda 25 lis 2015, 20:32 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 11 cze 2007, 21:23
Posty: 474
Lokalizacja: niemcy
-Hydrocare a zatkanie smoczkow.Tak sie dzieje nie dlatego ze tlen sie wydziela ale dlatego ze ten aktywny tlen reaguje z osadem, ktory odrywa sie od rur i zatyka smoczki.Ten wolny tlen w wiekszej ilosci jest bardzo taksyczny i na poczatku na pewno zabil by swinie.
-Demineralizowana woda.Woda musi zawierac zwiazki mineralne.Woda destylowanej sie nie stosuje bo ona tak zaburza tz.cisnienie osmotyczne w jelitach tak ze dochodzi do biegunek i smierci zwierzecia.Oczywoscie jsk mamy wode twarda to jest problem z rozpuszczalnoscia okreslonych lekow.Z tego co wiem szkodliwy jest tylko nadniar zelaza szczegulnie przy stosowaniu antybiotykow.
-Zelazo w pascie.Sa firmy ktore probuja wprowadzic na rynek preparaty doustne ale z moich obserwacji nie daje to efektu.U nas tez to przerabialismy ale chodowcy sie z tego wycofali.To jest wiecej pracy i efekty mierne.Tu sie kastruje w 3-5 dniu i podanie zelaza w zastrzyku to zaden problem.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: Å›roda 25 lis 2015, 20:36 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 11 cze 2007, 21:23
Posty: 474
Lokalizacja: niemcy
Don!! te rury ci popekaly bo tlen zareagowal z rdza i stalo sie co sie stalo.Jakbyc wprowadzi np.preparaty z chlorem byloby to samo.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: Å›roda 25 lis 2015, 20:48 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 11 cze 2007, 21:23
Posty: 474
Lokalizacja: niemcy
Mykotoksyna!!Dlugo nie reagowalem ale teraz musze .Czytam te twoje idiotyzmy ktore wypisujesz i mowie ci STOPP.Ty jeszcze do tej pory nic madrego nie napisales.To normalne ze kazde forum ma swojego przyglupa ale to za dlugo trwa.Jak chcesz wyzyc to przejdz na strone" Hard porno" to sie wyluzujesz.Nie musisz stosowac prezerwatyw ojcostwo ci nie grozi.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: Å›roda 25 lis 2015, 21:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
MAREK.R pisze:
Mykotoksyna!!Dlugo nie reagowalem ale teraz musze .Czytam te twoje idiotyzmy ktore wypisujesz i mowie ci STOPP.Ty jeszcze do tej pory nic madrego nie napisales.To normalne ze kazde forum ma swojego przyglupa ale to za dlugo trwa.Jak chcesz wyzyc to przejdz na strone" Hard porno" to sie wyluzujesz.Nie musisz stosowac prezerwatyw ojcostwo ci nie grozi.

...to jest twoje zdanie ,a ja mam zgoła inny pogląd .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: czwartek 26 lis 2015, 09:08 
Offline

Rejestracja: czwartek 23 gru 2010, 14:02
Posty: 1442
Lokalizacja: podlasie
tylko ze te twoje poglady to akceptuje nasz operato przyczep stan


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: czwartek 26 lis 2015, 10:08 
Offline

Rejestracja: wtorek 20 lis 2007, 22:17
Posty: 1808
Lokalizacja: wielkopolska
Dziękuję Panie Marku za odpowiedz. Właśnie chodziło mi o opinie praktyków którzy mieli z takimi preparatami do czynienia. Pozdrawiam


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: czwartek 26 lis 2015, 13:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
Jestem zmęczony ,nie chce mi się pisać , ale skomentuję ostatnią noc.
Proszenie młodej loszki , pierwiastki było , ciężka przeprawa ,10 figolasów .
Świnka strasznie nerwowa była i skaleczyła jednego prosiaczka (przecięła racicą biedakowi skórę na brzuszku cztery centymetry .) Zszyłem to , zobaczymy czy wyżyje?
Teraz już jest spokojna i okey.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: czwartek 26 lis 2015, 17:08 
Offline

Rejestracja: czwartek 23 gru 2010, 14:02
Posty: 1442
Lokalizacja: podlasie
ty lepiej i dz do lekaza rodzinnego niz innym masz robic krzywde


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: sobota 28 lis 2015, 17:39 
Offline

Rejestracja: czwartek 24 maja 2007, 19:34
Posty: 637
Lokalizacja: wlkp
zeus- 1l salmacidu i do tego 0,4 hydrocare przez tydzien, wydaje mi się ze pomogło- bo nowych upadków nie ma ,ale pewnosci skutecznosci tej metody nie moge potwierdzic bo od 2 tygodni wyprzedaje tuczniki i w budynku pustawo się robi.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: czwartek 18 lut 2016, 12:35 
Offline

Rejestracja: piątek 23 paź 2015, 19:33
Posty: 839
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Witam, wczoraj rzeźnik zabijał u mnie świniaka, a na wątrobie zobaczyłem dziwne białe plamki, które zdarzały się już wcześniej u innych sztuk. Miał ktoś z czymś takim kontakt i wie co to może być?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: czwartek 18 lut 2016, 14:07 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 sty 2013, 23:08
Posty: 197
Lokalizacja: wlkp
to oznaki tucznika ekologicznego zacznij odrobaczac swinie


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: czwartek 18 lut 2016, 14:36 
Offline

Rejestracja: piątek 23 paź 2015, 19:33
Posty: 839
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Warchlaki odrobaczane są przy odsadzeniu. Podobno powinno wystarczyć.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4046 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 81  NastÄ™pna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB