Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - Zakaz uboju gospodarczego!
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest piÄ…tek 29 mar 2024, 10:19

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 
Autor Wiadomość
Post: Å›roda 30 gru 2009, 15:33 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
http://www.ppr.pl/artykul-bedzie-inaczej-156322.php
To juz totalne przegięcie! Ciekawe co na to organizacje rolnicze? Według mie niepowinny pozostac bezczynne i ostro zaprotestowac, bo jest to zamach na nasze podstawowe prawa!!! Jak na to pozwolimy to wkrótce nie wolno bedzie zabrac jajka z pod kury i usmazyc jajecznicy!!!
Precz z UE[/url]


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 30 gru 2009, 17:15 
Offline

Rejestracja: wtorek 22 kwie 2008, 18:56
Posty: 108
według mnie zakaz uboju gospodarczego będzie kolejnym martwym prawem. wyobrażacie sobie jak ewentualnie egzekwować to prawo przy takim rozdrobnieniu jak w Polsce i przy naszych zdolnościach do kombinacji to według mnie wprowadzenie tego zakazu jest głupotą


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 30 gru 2009, 18:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:17
Posty: 3339
mojim zdaniem to juz powino wejsc bardzo dawno do zycia.
dlaczego
- co zrobic z odpadami ubojowi- na gnój i sasiadowi serwujesz problemy
- wiara niebada miesa
- taki ubój powinien miec miejsce tylko wyniku wyszej konicznosc
a tak naprawde ubój z badniem w rzezni kosztuje 30zł plus rozbiór 30zł


a druga sprawa to sie pownio rozliczac ze sztuk padłych a nie na gnój.


poz


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 30 gru 2009, 18:32 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
A co te odpady sa radioaktywne i napromieniuja sasiada czy jak?
A jak misie zepsuje w lodówce 1kg zwyczajnej to tez mam wzywac farmutil?
I co to kogo obchodzi czy bada czy nie bada? Mowa jest o uboju na własne potrzeby, chyba moja sprawa co kłade do garka. Jak mi sie spodoba to mogę sobie nawet psią kupe ugotowac i niepowinny tego żadne unijne przepisy zabraniać!!! A pozatym gdyby ustawodawcom zalezało na ochronie zdrowia konsumentów to w pierwszej kolejności zakazali by stosowania rakotwórczych dodatków do żywności.
A co ma do tego Muchozolali rozliczanie padłych sztuk to niebardzo romie.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 30 gru 2009, 18:59 
Offline

Rejestracja: środa 07 paź 2009, 10:17
Posty: 308
Lokalizacja: kuj-pom
ja jak zabijam to jest zawsze WYŻSZA konieczność :lol:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 30 gru 2009, 19:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:17
Posty: 3339
umnie w koło jest tak prawda ze padłe sztuki naet sasiadowi sie podrzuca.
w 2008r woziłem na kupe gnój do sasiada a na drugi dzin gosciu mnie opierdoli ze swnika mu przywiozłme z gnojiem a swnika widziłem zanim wywaliłm pierwsza przyczepe a kosc niema swin

jeden sasia wywala wszystko co idzie na gnó ze zakopywania bo samo sie przywali
drugi tylko jak maciory padna to do utylizacji reszta na gnój i po sprawie
niedawno zgłosiłem na polcjie ze 5 tuczników na poli mi lezy niedleko zabudowan i rada nierada przyjechał powiatowa i kazali mi to posprzatac na własny koszt
jak ich opierdoliłem to samochód przyjechał jeszcze za 4 godziny i zabrał
a ile było histori jak pies cos przyniesi na cały łep lub giere.

i powiedz co masz z tym zrobic

poz


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 30 gru 2009, 19:28 
Offline

Rejestracja: środa 07 paź 2009, 10:17
Posty: 308
Lokalizacja: kuj-pom
wałęsające się psy to jest problem faktycznie


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 30 gru 2009, 22:00 
Offline

Rejestracja: wtorek 22 kwie 2008, 18:56
Posty: 108
proponuje aby każdy nas znając środowisko w którym żyjemy odpowiedział sobie na pytanie " ilu mojej miejscowości jest takich którzy za 100 zł ubiją świniak i przerobją go na pasztet czy kaszane " jeśli wyliczycie ze jest to cyfra ok 5 to pomnóżcie ją przez ilość wsi w całej polsce i spróbocie tego zakazać NIEREALNE. a tak na marginesie to i tak wolałbym zjeść tą zrobjoną w domowych warunkach kaszane niż iść do sklepu i kupić ją za 3,99zł pozdrawiam


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 30 gru 2009, 22:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 13:04
Posty: 3752
Ja na ubój własny sprzedaję ok 30 szt rocznie.
U nas wiara bada mięso (11zł) co wieś to 1-2 rzeźników. Koszt uboju to 80-150zł/szt
Ja sam biję choć łamię przepisy bo będąc wat-owcem powinienem odprowadzać od tego podatek ;)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 31 gru 2009, 00:11 
Offline

Rejestracja: środa 07 paź 2009, 10:17
Posty: 308
Lokalizacja: kuj-pom
Ja płace 180zł i zawoże tucznika a przywoże wyroby robi to facet który kiedyś miał ubojnie z masarnią{małą}


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 31 gru 2009, 00:23 
Offline

Rejestracja: niedziela 02 mar 2008, 22:31
Posty: 215
Lokalizacja: śląskie
Niech najpierw zabronią dodawać do wyrobów wszelkiego rodzaju świństwo,przecież to w lodówce nie poleży nawet 24h a kiełbasa zrobiona u Mnie wisi na sznurku miesiąc i schnie!!!!!!!! Możecie wybierać!!!!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 31 gru 2009, 00:35 
Offline

Rejestracja: niedziela 05 sie 2007, 15:14
Posty: 605
Lokalizacja: woj. lodzkie
Ja tez wole puknac swinke i miec swojskie wyroby niz to cos co w slkepie wisi pod nazwa "kielbasa" czy "szynka" :lol:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 31 gru 2009, 21:09 
Offline

Rejestracja: czwartek 31 maja 2007, 09:40
Posty: 875
Lokalizacja: Wlkp
U nas ubojnia prowadzi ubój zlecony zawozi się świnkę i za około 40 (dokładnie nie pamiętam) zeta na drugi dzień odbiera się półtusze schłodzone przebadane jednym słowem super


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 01 sty 2010, 21:45 
Offline

Rejestracja: czwartek 23 kwie 2009, 21:34
Posty: 164
Zwróćcie uwagę że wydajność waszych wędlin jest 70% a zakładów produkcyjnych270%.Tym sposobem więcej świni można sprzedać.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 21 mar 2010, 22:55 
Offline

Rejestracja: niedziela 01 lis 2009, 00:35
Posty: 110
Lokalizacja: małopolska
baraki zgadzam się z Tobą przegięcie totalne . Zakaz uboju w gospodarstwie to następny cios w rolników , co to kogo bchodzi , że jem nie badane mięso , moja sprawa . Ostatnio około mięsiąca temu był wyrok w sprawie uboju psa .Jeżeli ktoś lubi psinę jak koreańczyk to czemu nie . Wyrok był uniewinniający , gdyż nie ma zakazu ubuju zwierząt i ich zjadania . Jest zakaz znęcania się na d zwierzętami , co popieram i myślę że wszyscy rolnicy to popierają , należy ubijać tak aby zwierze nie cierpiało . Wprowadzenie zakazu jest próbą ogrniczenia wolności i zarazem gdy zakaz będziemy łamać zrobienia z nas przestępców , po skazaniu przez sąd będziemy przestępcami , przy recydywie pójdziemy do więzienia .Będziesz chciał zostać radnym lub t.p. to nie będziesz mógł starotować boś skazany . Będziesz traktowany na równi z złodziejami bandytami , gwałcicielami . Baraki masz rację musimy naciskać na organizacje ronicze aby przeciwstawić sie tym propozycjom . Muchozolali , możma ubijać w rzeżniach za niewielkie pieniądze ale tych rzeżni nie ma , do najbliższej mam prawie 50 km [/b]


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 22 mar 2010, 11:00 
Offline

Rejestracja: czwartek 31 maja 2007, 09:40
Posty: 875
Lokalizacja: Wlkp
Tylko często zwierzęta ubijane w gospodarstwie nie są badane a rolnik to mięso sprzedaje takie coś nie powinno mieć miejsca ale jak rolnik ma
ochotę jeść niezbadane mięso ze świni którą sam zabił to jego sprawa tylko niech tym nie handluje. Jak pisałem wcześniej u nas ubojnia bije zwierzęta na zlecenie i nie ma z tym żadnego problemu nawet wolą taki rodzaj działalności bo wtedy nie są odpowiedzialni za świnię bo świnia jest rolnika a oni tylko usługę wykonują koszt taniej operacji to coś około 50 zł z badaniem więc jak dla mnie to się brudzić nie opyla i męczyć mięsko jest schłodzone jak przywieziemy półtuszę to 1,5 - 2 godzinki i świnka rozmontowana i gotowa do przerobu na kiełbaski i wędlinki


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 22 mar 2010, 22:30 
Offline

Rejestracja: niedziela 01 lis 2009, 00:35
Posty: 110
Lokalizacja: małopolska
Kolego Andrzeju zgadzam się z tobą całkowicie , tylko, że ty masz rzeżnie która to robi . W Polsce jest kilka milionow rolników , którzy nie mają dostępu do rzeżni a prawo się tworzy dła wszystkich nie tylko dla Andzreja Guzika .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 23 mar 2010, 00:17 
Offline

Rejestracja: czwartek 31 maja 2007, 09:40
Posty: 875
Lokalizacja: Wlkp
No trak nie wszyscy maja takie szczęście :D


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 23 mar 2010, 09:59 
Offline
Site Admin

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 07:23
Posty: 462
Lokalizacja: Poznań
Witam!
Jeszcze nie tak dawno temu kowal wyrywał zęby... Dzisiaj każdy jedzie do dentysty! Ale czy rzeczywiście każdy?
Podobnie będzie z gospodarczym ubojem świń. Coraz więcej rolników będzie chciało jeść mięso od zwierzęcia przebadanego przez lekarza w ubojni. Chociaż i tak nadal będą amatorzy schabowego nie przebadanego...


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 23 mar 2010, 11:19 
Offline

Rejestracja: czwartek 31 maja 2007, 09:40
Posty: 875
Lokalizacja: Wlkp
Taki mały dreszczyk emocji :)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 23 mar 2010, 22:02 
Offline

Rejestracja: niedziela 23 sie 2009, 12:59
Posty: 6
jak komuś ma świeczka zgasnąć za miesiąc to i nawet może badać z 10 razy mięso w laboratorium gdzie badają Justynę Kowalczyk i tak może zarazić się włośnicą z mięsa kupionego np w markecie :: Włosień kręty (Trichinella spiralis) należy do nicieni. Jest jednym z najgroźniejszych pasożytów człowieka - wywołuje chorobę włośnicę (trychinozę), która może mieć ciężki przebieg, kończący się niekiedy śmiercią.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 28 mar 2010, 20:50 
Offline

Rejestracja: czwartek 27 gru 2007, 14:57
Posty: 467
Lokalizacja: BLM
witam wszystkich, ja myśle panowie że znowu działają jacyś wciskacze łapówek zwani lobbystami do spółki z bandą kudłatych nierobów nazywanych potocznie zielonymi czy animalsami, otórz zasłychnąłem że mają powstawać powiatowe czy gminne ubojnie świadczące tego typu usługi, czyli ktoś wpadł na pomysł robienia na nas kasy, a teraz stara sie go przepchnąć przy pomocy wyżej wywienionych, ciekaw jestem co z indykami, kurczakami, królikami itp. czy te stwprzenia też trzeba będzie wozic do ubojni... nie piszę więcej bo szlak mnie trafia... a tymczasem smacznego :D


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB