Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - ZamieniÄ™ obornik za sÅ‚omÄ™ , zaÅ‚adunek i gnojowica gratis .
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest czwartek 28 mar 2024, 17:53

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
Post: piÄ…tek 25 lut 2011, 19:20 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
Cześć szukam chętnego do wymiany obornika świńskiego za słomę najlepiej z kłosowych .Załadunek gratis jedynie paliwo po stronie dającego słomę .Dodatkowo oddam takiej osobie za darmo gnojowicę w ilości ok.300-400 metrów sześciennych rocznie .Tel 781-304-121


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 25 lut 2011, 20:43 
Offline

Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 17:56
Posty: 678
Mi by pasowało, ale trochę daleko.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 27 lut 2011, 13:19 
Offline

Rejestracja: niedziela 02 mar 2008, 22:31
Posty: 215
Lokalizacja: śląskie
Dla Mnie to też za daleko :D


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 17 mar 2011, 00:35 
Offline

Rejestracja: sobota 12 mar 2011, 01:26
Posty: 7
Lokalizacja: Szczebrzeszyn
@ buntownik72 w jaki sposób chcesz się wymienić? Tona za tonę?
Mam ten sam problem co Ty i myślę, że by się tak opłacało.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 17 mar 2011, 19:34 
Offline

Rejestracja: niedziela 04 paź 2009, 14:22
Posty: 290
Lokalizacja: Mazowsze
u mnie w okolicy wymieniają rozrzutnik (taki nieduży 3.5t bez nadstawek) za 40 paczek lub 2 bele 120...


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 17 mar 2011, 19:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:17
Posty: 3339
ogólnie to wychodzi 8 sztuk 120 to tak przyczepa 4,5t

poz


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 17 mar 2011, 21:20 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
Sprawa prosta , przywozisz np.100 rolek słomy , ja to wyściełam pod świnie , potem wywożę z obory na pryzmę lub bezpośrednio ładuję na przyczepy .Generalnie ile przywieziesz tyle zabierzesz .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 17 mar 2011, 23:41 
Offline

Rejestracja: sobota 12 mar 2011, 01:26
Posty: 7
Lokalizacja: Szczebrzeszyn
Panowie, trzeba się trochę cenić.
Zwróćcie uwage, że tona słomy to ok. 6,5 beli (150kg/szt) a w ubiegłym roku słomy było mało, więc ci, którym jej zabraknie będą kupować po 15zł/szt. Wiec tona samej słomy to prawie 100zł.

Zaś zeszłym roku w top agrar wyliczyli, że wartość 1t świńskiego obornika wynosi 180zł, przeliczając na wartość czystego składnika N,P,K i innych.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 20 lip 2011, 20:05 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
Nie ma chętnych ?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 21 lip 2011, 00:50 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 17 sty 2011, 17:28
Posty: 132
Lokalizacja: środek
Buntownik, z całym szacunkiem, ale z takim podejściem na pewno nie znajdziesz chętnego...
po pierwsze primo: jakie paliwo za załadunek - Ty czyścisz chlewnię ( rozumiem, że głęboką) więc ładujesz od razu na przyczepę, rozrzutnik, taczki odbierającego. Dlaczego do tej czynności wymagasz jeszcze paliwa?
po drugie primo :lol: :Jakie "przywozisz 100 rolek"??? Do ciebie przyjeżdzają po makaron to Ty pofatyguj się po słomę. Ma to być transakcja przynosząca korzyści obu stronom; dającemu słomę-bo nie ma hodowli, a chce wzbogacić glebę, a Tobie dającemu obornik- bo stoisz pod ścianą i na 1 ha trawy chcesz produkować kilkaset ton mięcha rocznie. Niech transport rozłoży się na obydwie strony. Z tego co się orientuję u moich znajomych tak to właśnie funkcjonuje. Mało tego - jak chcesz dać komuś gnojowicę to jeszcze mu musisz zawieźć i rozlać :roll:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 21 lip 2011, 20:12 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
Coś ci się kolego pomyliło .Po pierwsze na moim terenie jak dają słomę do kurnika to zawożą , rozścielają i zabierają obornik we własnym zakresie ze swoim załadunkiem .Paliwo bo ładujemy TWÓJ obornik .Mój jest czas i ciągnik .Skoro chcesz żebym gnojowicę czyli nawóz/pieniądze tobie woził to może i od razu kupię słomę i ci zawiozę obornik ? Będzie prościej .Zresztą na moim terenie powstaje biogazownia która będzie odbierać substancję organiczną w tym gnojowicę .Podejrzewam że odpłatnie .Wtedy z problemu stanie się towarem pożądanym .Mi się wydaje że zaproponowałem dobry układ dla kogoś kto potrzebuje obornika .A darmowa gnojowica przy tych cenach nawozów to ciekawa alternatywa .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 22 lip 2011, 22:58 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 17 sty 2011, 17:28
Posty: 132
Lokalizacja: środek
buntownik72 pisze:
Coś ci się kolego pomyliło .Po pierwsze na moim terenie jak dają słomę do kurnika to zawożą , rozścielają i zabierają obornik we własnym zakresie ze swoim załadunkiem .Paliwo bo ładujemy TWÓJ obornik .Mój jest czas i ciągnik ... .

Kolego buntownik72 - jak wcześniej napisałem - rozszerz horyzonty, zmień podejście i zejdź na ziemię, bo możesz nie znaleźć chętnego na to, żeby pracować dla Ciebie :wink:
buntownik72 pisze:
...Zresztą na moim terenie powstaje biogazownia która będzie odbierać substancję organiczną w tym gnojowicę .Podejrzewam że odpłatnie .Wtedy z problemu stanie się towarem pożądanym .... .

he, he, he, kolego Buntownik na jakim świecie żyjesz? Wiesz ile w Holandii płaci się za możliwość pozbycia się 1m3 gnojowicy??? A akurat Twój model gospodarstwa podchodzi pod holenderski. Gratuluję optymizmu, życzę realizmu :P
pozdrawiam


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 23 lip 2011, 09:20 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
Nie szukam jelenia tylko człowieka zainteresowanego wymianą słomy na obornik .Prosty układ praktykowany w całej Polsce .To ty zejdź na ziemię bo to nie Holandia tylko Polska gdzie stoi kupę pustych budynków inwentarskich bo koniunktura jest taka że temat "ceny trzody " trzeszczy w szwach .Są ludzie mający sporo pola i nie prowadzący dużej hodowli i to do nich skierowany jest mój post .A jeśli potrafisz na klasie ziemi 4-6 , a takie są w moim regionie poprowadzić gospodarstwo bez użycia nawozów organicznych to gratuluję .Oddać gnojowicę za darmo nie mam najmniejszego problemu .Mi chodzi bardziej o to żeby znaleźć jednego czy dwóch konkretnych chłopaków i się nie rozdrabniać .Jeśli jesteś zainteresowany to podałem telefon .A jeśli chcesz tylko bić pianę to proponuję najpierw poczytać o wartości pokarmowej obornika i gnojowicy oraz porównać ją z cenami nawozów .Potem pozostaje tyko wyciągnięcie wniosków .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 25 lip 2011, 22:48 
Offline

Rejestracja: środa 15 cze 2011, 22:06
Posty: 81
Lokalizacja: wielkopolska
u nas w okolicy sloma cenniejsza od obornika bo jej nie ma a zapotrzebowanie na nia straszne ale bylem kiedys u znajomego w dolnoslaskim to wymieniali sie dokladnie na takich zasadach jak proponuje Buntownik , no oprocz tego paliwa ale mysle ze obie strony byly zadowolone z tego


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 26 lip 2011, 21:46 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
Paliwo może być moje nie ma problemu .Wiem że są rejony gdzie słomę oddają za darmo byle zebrać .No ale to trzeba mieć rolkę , ze dwa-trzy ciągniki i przyczepy żeby wozić , poza tym ten co oddaje to chce żeby to w miarę szybko sprzątnąć bo wchodzi z uprawą pożniwną .U nas można kupić słomę z pola po 6 zł za rolkę więc jak ktoś ma czym zbierać i wozić to mu się opłaci .Za hektar chcieli kiedyś 70-80 zł .Z zamianą słoma za obornik to jak ktoś ma dalej to w jedną stronę ciągnie słomę a z powrotem leci z obornikiem więc nie robi pustych przebiegów .Zresztą transport to najmniejszy koszt operacji .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 26 lip 2011, 22:10 
Offline

Rejestracja: niedziela 05 sie 2007, 15:14
Posty: 605
Lokalizacja: woj. lodzkie
mój sąsiad robi dokładnie tak jak piszesz ma sporo pola a nie prowadzi hodowli słomę oddaje w zamian za obornik i nie ma z tym żadnego problemu


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 07 sty 2012, 17:11 
Offline

Rejestracja: sobota 07 sty 2012, 16:58
Posty: 4
Lokalizacja: PSZ
Witam. Wymienie obornik z głębokiej ściółki za słome (ok 170 bel). Termin koniec lutego


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 07 sty 2012, 23:10 
Offline

Rejestracja: wtorek 21 gru 2010, 20:23
Posty: 1857
sÄ…siad wymienia 4 bele 120 na rozrzurnik 4tonowy " gnoju"


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB