Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - Poród lochy
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest czwartek 28 mar 2024, 17:28

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronÄ™ 1, 2  NastÄ™pna
Autor Wiadomość
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 18 sty 2007, 01:00 
Przepraszam cie bardzo jestem bardzo młodym człowiekiem, nie mam pojecia co robic,ci weterynarze raczej równiez, a z reszta szkoda gadac i tak musze sobie sam poradzic, a jak bys chciał wiedziec to zaden z nich nie był zainteresowany przyjazdem do mnie bo by mu kawa na biurku wystygła,wiec za nim mnie skrytykujesz to najpierr dokładnie sie dowiedz co jest grane, gdyby to było takie proste to bym głupio wam nie przeszkadzał, ale widze ze musze sam sobie radzic, nie miałem zamiaru sie z nikogo nabijac i zartowac bo mnie wcale nie jest do smiechu.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 18 sty 2007, 01:00 
Teraz to mnie jest głupio ,może stadardy leczenia zwierząt w twojej okolicy są jakie są , może trafiłes na takich lekarzy co zajmują sie tylko pieskami i kotkami i obce są im zapachy jeszcze chodzącego schabowego ja sobie nie wyobrażam <br>czegoś takiego jak odmówienie pomocy rodzącej samicy obojętnie jakiego gatunku , no ale ja jestem starej daty i widocznie idealistą , jeśli takie fakty miały miejsce to wstyd mi za kolegów . Jak nie mają Dynolyticu to postaraj się o Bioestrowet - podaj 0,7 ml i czekaj -jeśli maciora jest prośna po 24 godz. masz bankowy poród


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 18 sty 2007, 01:00 
Ok nie mam do nikogo pretensji nie dziwie sie ze tak zareagowałes ale to tez i moja wina zle opisuje sprawe, zobacze co da sie zrobic,a jak by tego nie było, a w zwykłej aptece nic nie dostane???


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 18 sty 2007, 01:00 
wlaczam kompa, wchodze na TCH -porod- interesujaca sprawa,zaczynam czytac po kolei,z kazda minuta napiecie rosnie ,mijaja godziny,minuty, adrenalina uderza do glowy, urodzi czy nie ,jest prosna czy nie , sprzedaja lek czy nie, przyjedzie weterynarz czy nie, czytam z zapartym tchem, najlepsze dreszczowce wysiadaja,gratulacje,niecierpliwie czekam na ciag dalszy. tak na serio to porod u mnie w chlewni z opoznieniem 5-7 dni to nic nowego, zawsze jest wszystko ok.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 18 sty 2007, 01:00 
Panowie nie róbcie sobie ze mnie zartów bo teraz to juz nic nie rozumie nie wiem komu wierzyc, a czy ty cos podawałes maciorze czy czekałes cierpliwie, bo na to wyglada ze ja bede tak musiał zrobic,


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 18 sty 2007, 01:00 
w aptece nie dostaniesz


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 18 sty 2007, 01:00 
kolego, jesli maciora nie ma goraczki, zre i zachowuje sie normalnie nie ma wyciekow to czekaj cierpliwie albo bedzie wszystko ok albo nie jest prosna


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 18 sty 2007, 01:00 
czytajac te wszystkie rady to wydaje mi sie ze porod po 115 dniu to cos normalnego a tak wcale nie jest zasada jest moim zdaniem jedna jezeli jest dobrze obliczony dzien porodu to 2 dni powyzej tego terminu to juz powinno sie kazdemu zaswiecic czerwone swiatlo ze cos jest nie tak i nalezy podac obojetnie jaki preparat na wywolanie porodu i niema na co czekac im dluzej czekasz tym wieksze jest prawdopodobienstwo strat


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 18 sty 2007, 01:00 
brawo dla kowala- dawno sie tak nie usmialem:) <br>TOTALNA FARSA


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 18 sty 2007, 01:00 
a moze ona sie huka i do knura chce!!!!<br>ale jaja!!!!!!<br>


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 18 sty 2007, 01:00 
MOZE ZLE OBLICZYLES TERMIN PORODU? MOZE MACIORA MIALA DLUGÄ„ RUJE I BYLA POKRYTA NA POCZÄ„TKU RUI? U MNIE ZDAZA SIE ZE LOCHA PRZECHODZI CZASAMI NAWET 2 LUB 3 DNI I NIEMA PROBLEMU. MOZE ONA DOPIERO PRZYBIERA SIE DO PORODU? SPRAWDZ CZY JEST ROZWARCIE W POCHWIE? I PILNUJ TEMPERATURY. SPRAWDZ CZY WYMIENIE JEST NABRANE I CZY MA MLEKO SPOKOJNIE BEZ PANIKI ZWRACAJ UWAGE NA ZACHOWANIE LOCHY JEZELI WSTAJE I KLADZIE SIE ORAZ JEST NERWOWA TO OZNACZA ZE JEST PROBLEM A JEZELI LEZY I OD CZASU DO CZASU SOBIE STEKNIE CZY GRZEBNIE NOGÄ„ TO SIE NIEDENERWOJ<br>POWODZENIA


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 19 sty 2007, 01:00 
panowie krytykowac kazdy potrafi i nie ma prostszego zajęcia.ale nie dla wszystkich wszystko jest takie proste. ci co tylko krytykują nie napisali tu jeszcze nic ciekawego,chyba dlatego ze tak naprawde nie mają pojecia i dobrze o tym wiedzą.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 19 sty 2007, 01:00 
No co jest z ta maciora! Oprosila sie czy nie? Cala Polska czeka z zapartym tchem na efekty porodu. Ryszardz 57 odezwij sie. Plissssss!


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 19 sty 2007, 01:00 
:)<br>


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 19 sty 2007, 01:00 
Popieram prośbę kowala , napisz co się ulęgło


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 19 sty 2007, 01:00 
No i jak cała Polska pije czy nie. Urodziło sie coś czy nie a może sie tak franca nażarła i z bulu stęka jak to świnia ha ha chyba sie zleje.............


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 19 sty 2007, 01:00 
nie ma co się śmiać. nikt nie jest alfą i omegą. człowiek się dopiero uczy.podchodzi do tematu trochę chaotycznie ale z czasem okrzepnie. miejcie trochę dystansu do tego co robi,chociaż nieraz się nie da. a teraz pewnie jest szczęśliwą akuszerką .


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 19 sty 2007, 01:00 
Mysle ze porodu nie bedzie bo maciora nieprosna.MOZE KTOS ZACZNIE PRZYJMOWAS ZAKLADY!!!


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 19 sty 2007, 01:00 
Kurde ale sie narobiło, przynajmniej sie wam forum ozywiło co? Wiec sprawa wyglada tak porodu nie było natomiast, teraz pytanie do marka.r powiedz mi: maciora miała miec 3 miot, zawsze insyminuowana pierwszy raz 12 drugi 15, teraz jak ja trzeci raz dopuszczałem insyminuator powiedział ze trafiłem w 10 z czasem na insyminuacje, ucieszyłem sie, potem chodziłem patrzec na nia czy nie jest w ruji (za pewien czas oczywiscie) co sie okazało ruji nie było wiec wszystko wskazywało na to ze beda małe, powiedz mi czemu młodych nie ma, porzuciła czy jak, przy pierwszym miocie meczyłem ja 12 godzin ale było warto. A sprawa z weterynarzami to wyglada tak ze nie maja zielonego pojecia o swiniach maja tylko proszek przeciw biegunce i zelazo, do porodu nie wzywac bo nie wiedza co robic, to ja gówniaz sam 2 porody odebrałem a oni by pewnie pomdleli. No ale zostawmy ich i wytłumaczcie mi co tu jest grane czemu miała objawy a porodu nie ma???


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 19 sty 2007, 01:00 
UWAZAM ZE STEKALA DLATEGO ZE MOZE CHCIALO JEJ SIE SRAC A JEZELI NIE JEST PROSNA TO NA POROD NIEMASZ CO CZEKAC- ZAPEWNIAM CIE I TAK JAK PISALEM WCZESNIEJ WYGON JÄ„ DO KNURA<br>


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 19 sty 2007, 01:00 
Teraz to juz ona idzie w odstawke!


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 19 sty 2007, 01:00 
Powiedzcie mi co sadzicie o paszy DOSSCHE ja urzywam takiej bo nie mogłem znalesc innej,dzis kupiłem pare worków i zapłaciłem 44zł za 50 kg jak ktos sie orientuje to jest "


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 19 sty 2007, 01:00 
To nie byly objawy porodu.Przy porodzie:Obrzek sromu, obrzek wymienia,mleko w sutkach,wyciek z pochwy.Ja rozumiem ze jestes mlody ale COS TRZEBA WIEDZIEC.Poczytaj cos na ten temat.I to jest budujace ze tylu ludzi chcialo ci pomoc.Ale jak mawiaja anglicy sprawdza sie ta zasada HELP YORSELF-POMOZ SOBIE SAM!!


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 20 sty 2007, 01:00 
HELP YOURSELF tak bedzie poprawnie.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 07 lut 2007, 01:00 
Ja podejrzewam ,że poród był w terminie tylko maciora nie może się wyprosić ,prawdopodobnie jest zablokowane przejście prosiakiem a często się tak zdarza , ale tyle dni po terminie to musztarda poobiedzie.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 22 lut 2009, 23:19 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 06 sie 2007, 21:18
Posty: 86
był poród :?: :roll:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 22 lut 2009, 23:27 
Offline

Rejestracja: sobota 10 lis 2007, 20:59
Posty: 273
Lokalizacja: lubelskie
Jeśli po takim czasie jeszcze pamięta to gratulacje.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronÄ™ 1, 2  NastÄ™pna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB