Indeks witryny Indeks witryny

a-one a-one agrobios

..

Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest pi─ůtek 13 gru 2019, 05:46

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 64 ]  Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2, 3, 4, 5  Nast─Öpna
Autor Wiadomo┼Ť─ç

Panowie w mojej gminie ruszyła akcja zakładanie kolektorów słonecznych z dofinansowaniem 45 %
Ma kto┼Ť z was to dobrodziejstwo u siebie w domciu ? zdaje to egzamin , warto w to inwestowa─ç czy nie bardzo podzielcie si─Ö swoimi opiniami na ten temat

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

My czekamy na ten luksus , bo u te┼Ťci├│w od dw├│ch lat u┼╝ytkuj─ů i bardzo sobie chwal─ů .

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Blazej zapytaj jakie sa warunki tej dotacji. bo ja sie spotkalem ze przy tym dofinansowaniu ze mazna zakupic wybrane tylko kolektory. lepiej kupic drozsze bo maja lepsze wykonczenia. popytaj co ile trzeba dokupowac glikolu i w jakich ilosciach bo to tez jest koszt.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

To sa kolektory do podgrzewania wody czy moze tak jak maja w niemczech ogniwa fotowoltaiczne do wytwarzania pradu? Po jakim czasie zwroci sie inwestycja?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

te dofinasowanie to sciema, jak samemu zam├│wisz sobie fachomajstra, zrobi ci to bez kwita, solary jak i ca┼é─ů reszt─Ö spokojnie kupisz, ca┼éo┼Ť─ç wyjdzie taniej jak z tym 45 % dofinansowaniem, a i latania z paierami nie ma. Znajomy hydraulik wstawia┼é z dofinansowaniem jak i bez :>

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Wi─Öc tak na 5 osobow─ů rodzink─Ö go┼Ťciu wyliczy┼é mi koszt 7890 po odliczeniu dotacji tyle musz─Ö ja zap┼éaci─ç oni za┼éatwiaj─ů wszystkie papiery ┼é─ůcznie z kredytem nawet na 9 lat. Kolektory pr├│┼╝niowo-rurowe i zasobnik na wod─Ö 250 litr├│w okres gwarancji 10 lat kolektory, zasobnik 6 lat a na monta┼╝ ju┼╝ tylko 2 lata gwarancji w 3 , 6 i 9 roku u┼╝ytkowania przegl─ůd gwarancyjny po┼é─ůczony z wymian─ů glikolu koszt prawie 200 z┼é po okresie gwarancyjnym powinno si─Ö wymienia─ç glikol co 5 lat tyle mi dzi┼Ť powiedzia┼é mi┼éy pan kt├│ry robi┼é mi wycen─Ö.
Co o tym my┼Ťlicie :?:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

http://allegro.pl/kolektor-sloneczny-ze ... 07779.html

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Marucha w┼éa┼Ťnie przegl─ůdam allegro i stwierdzam ┼╝e je┼Ťli co┼Ť to w┼éa┼Ťnie taki kolektor jak na tym linku stawiam na dachu podpinam wod─Ö wpinam si─Ö w instalacje w domu i po sprawie woda ciep┼éa i kiesze┼ä mniej obci─ů┼╝ona tylko zastanawiam si─Ö co zim─ů trzeba z niego spuszcza─ç wod─Ö ? masz taki kolektor jak on sie sprawuje ?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

nie mam, ale si─Ö zastanawia┼éem. Zadzwo┼ä do sprzedawcy popytaj. Ja mam 2 taryf─Ö pr─ůdu i woda na pr─ůd. 3-4 godziny dziennie grza┼éka 1,4 kw. kilowatogodzina dwadzie┼Ťcia kilka groszy. Dobra z┼éot├│wka dziennie. Dla kilku os├│b wystarczy wody. Koszt ogrzewania rocznie, kilkaset z┼éotych, kilka tysi─Öcy przez 10 lat. Dlatego na pewno nie zamontuj─Ö czego┼Ť za 8 tysi─Öcy, Za 2 tysi─ůce mo┼╝e bym zaryzykowa┼é. Nie wiem tylko jak b─Ödzie grza┼éo w trzaskaj─ůce mrozy i pochmurn─ů pogod─Ö. Czy kto┼Ť da gwarancj─Ö ┼╝e b─Ödzie ta woda. Podobnie jak z domowymi wiatrakami. U nas prawie nie wieje. Nie mo┼╝na nawet porz─ůdnie na desce polata─ç.
8 tysi─Öcy na lokacie 6 procentowej da mi 480 z┼éotych na op┼éacenie rachunk├│w rocznych za wod─Ö. Jako┼Ť te solary do samego grzania wody w moim przypadku mnie nie przekonuj─ů. Kuzyn ma porz─ůdne solary na dachu.
jesieni─ů i zim─ů wspomagaj─ů w spos├│b istotny istniej─ůce CO ale go nie zast─Öpuj─ů. Latem ma gor─ůcej wody wbr├│d ale jeszcze nie wybudowa┼é basenu aby t─Ö mas─Ö ciep┼éej wody latem wykorzysta─ç. Po co mu wi─Öc ona?
Na pewno ka┼╝dy powinien sam sobie przeanalizowa─ç a nie poddawa─ç si─Ö owczemu p─Ödowi. Gdyby by┼éo tak pi─Öknie jak opowiadaj─ů to wupece powinny zamiast w─Ögiel spala─ç solary stawia─ç. Jak kto┼Ť ma ju┼╝ CO to do ogrzania kilku wiader ciep┼éej wody potrzeba naprawd─Ö bardzo niewiele wi─Öcej. W zesz┼éym roku dom pr─ůdem w 2 taryfie grza┼éem i z torbami jak wida─ç jeszcze nie poszed┼éem. Pr─ůd w 2 taryfie i ciep┼éy energooszcz─Ödny dom. To moim zdaniem najta┼äsze ┼╝r├│d┼éo energii licz─ůc zar├│wno koszty eksploatacji w po┼é─ůczeniu z niewielkimi w przypadku ogrzewania elektrycznego kosztami inwestycyjnymi. Oczywi┼Ťcie najtaniej jest pali─ç kradzionym z lasu drewnem lub swoim dewnem z lasu, je┼Ťli nie liczymy swojego czasu lub mo┼╝liwo┼Ťci spieni─Özenia drewna. To najta┼äsze ┼╝r├│d┼éa energii.
ps
W mojej kalkulacji zysków z lokaty zapomniałem że trochę skubnie Belka.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

MARUCHA ta┼äszym ogrzewaniem od pr─ůdu s─ů pompy ciep┼é─ů wykorzystuj─ůc studnie g┼é─Öbinowe lub kilkadziesi─ůt metr├│w rozwini─Ötych w─Ö┼╝y w ogr├│dku koszt ogrzewania domku 200m2 to oko┼éo 300 zeta na miesi─ůc wada tego ogrzewania jest koszt instalacji mimo ze pompy maja gwarancje na 40 lat

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

i o to w┼éa┼Ťnie chodzi, koszty inwestycji. A 300 zeta na miesi─ůc to tez jest jaka┼Ť kasa. A jakby pompy takie op┼éacalne by┼éy to ka┼╝dy nowy dom by je posiada┼é, tylko ┼╝e tyle kosztuj─ů ┼╝e mo┼╝e nasze wnuki lub prawnuki dopiero b─Öd─ů na plusie. A ka┼╝dy wolny pieni─ůdz zainwestowany dochody powinien nie kilkuprocentowe przynosi─ç.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

A ja lasu nie mam i drewna nie kradn─Ö i w tym roku mamy ca┼éy czas ciep┼é─ů wod─Ö i w domku cieplutko i nic nas to nie kosztuje . Mia┼éem 5h ┼éubinu i ca┼é─ů s┼éom─Ö z niego sprasowa┼éem w ma┼é─ů kostk─Ö . W piecu mia┼éowym jedna kostka na letni dzie┼ä i woda ciep┼éa a przy obecnych temperaturach 3 kostki na dob─Ö i chata ogrzana i wody ciep┼éej do oporu .Jak przyjd─ů mrozy puszcz─Ö patyki z ┼éubinu na r─Öbak i do┼éo┼╝─Ö troch─Ö mia┼éu i za niewielkie pieni─ůdze b─Ödzie ciep┼éo i przyjemnie .
Gdy przynios┼éem pierwsz─ů belk─Ö do palenia , to ojciec oznajmi┼é ┼╝e ten g┼éupi co tych badyli nasprz─ůta┼é , niech teraz sam je k┼éadzie do pieca . Gdy pos┼éucha┼é jak patyki w piecu strzelaj─ů i temperatura si─Ö podnosi , to do dzi┼Ť mam palenie z g┼éowy .

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

pomysl mietka jest najlepszy tylko troche malo efektywny. nikt wam nie wciska kitu ze pompy ciepla sa najlepsze. ogladalem niedawno inwestycje za 2 ml. pompy chodza 7 lat i sa na wykonczeniu. nikt wam nie da gwarancji na 40 lat. no chyba ze na jakis plastik. owszem mozna zainwestowac w gruntowy wymiennik ciepla esli ktos ma dzialke na to pozwalajaca a najlepiej jakis stawik bo wtedy sprawnosc jest najwieksza takiego uzadzenia
osobiscie polecam cos takiego. sam nie mam bo mam sporo lasu i opala drzewem ale w przyszlosci kto wie.
http://allegro.pl/peleciarka-2-2kw-pele ... 82876.html
godznina przy maszynie i macie paliwo dla domku z wlasnej slomy czy siana. wartosc opalowa peletu ze slomy to okolo 18MJ ( w zaleznosci jaka sloma i jaka wilgotnosc)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Kolejne marnotractwo pieni─Ödzy podatnik├│w, podobnie jak niedawna akcja budowy p┼éyt obornikowych kt├│rych conajmiej po┼éowa juz stoi nieu┼╝ywana bo rolnicy porzucili hodowle z r├│┼╝nych wzgl─Öd├│w. W mojej gminie i okolicznych jest tez akcja monta┼╝u takich dupnych przydomowych oczyszczalni ┼Ťciek├│w.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

najlepsza przydomowa oczyszczalnia to dziurawe szmbo. zloze zawsze jest wilgotne, nie trzeba wrzucac bakterii na rozmnozek by nie smierdzialo. dostepne przydomowe oczyszczalnie sa dwukrotnie przewymiarowane. jak kupujecie dla 3 osob to ona prawidlowo dziala dla 6.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 64 ]  Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2, 3, 4, 5  Nast─Öpna

Strefa czasowa UTC+2godz.