Indeks witryny Indeks witryny

a-one a-one agrobios

..

Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest pi─ůtek 13 gru 2019, 05:45

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomo┼Ť─ç

Zazwyczaj na samochodzie zamontowana jest waga hydrauliczna bo jest najta┼äsza... niestety takowa obarczona jest mo┼╝liwo┼Ťci─ů wyst─ůpienia du┼╝ego b┼é─Ödu wynikaj─ůcego np. z z┼éego stanu uk┼éadu hydraulicznego, jakiego┼Ť wycieku, temperatury, poziomu p┼éynu itd itp. albo kierowca sam montuje jaki┼Ť uk┼éad fa┼észuj─ůcy. Jestem serwisantem wag i sam widzia┼éem nieraz jak ludzie oszukuj─ů na wadze, pomys┼éowo┼Ť─ç ludzka nie zna granic:P Czasem te wagi nie s─ů nawet zalegalizowane. Dobrym sposobem jest faktycznie wspomniany przez koleg─Ö motyw wej┼Ťcia na wag─Ö po zwa┼╝eniu zwierz─Öcia i sprawdzi─ç czy nasza masa si─Ö zgadza albo nie dawa─ç si─Ö oszukiwa─ç i zaopatrzy─ç si─Ö we w┼éasn─ů wag─Ö.

Do wa┼╝enia zwierz─ůt my┼Ťl─Ö, ze nie potrzeba wagi Samochodowej a wystarczy przygotowa─ç dedykowan─ů wag─Ö platformow─ů z ogranicznikami by zwierze z niej nie zesz┼éo i ju┼╝ koszt znacznie si─Ö zmniejszy.

Te wszystkie wagi wa┼╝─ůce jedn─ů os w mojej ocenie nie zdadz─ů rezultatu.

Je┼╝eli chodzi o legalizacje to obowi─ůzuj─ů nie tylko wspomniane naklejki GUM wspomniane przez koleg─Ö ale i r├│┼╝ni producenci maj─ů prawo do legalizacji pierwotnej wagi i zakleja─ç je swoimi cechami legalizacyjnymi a niestety te wszystkie naklejki nie s─ů identyczne. Najwa┼╝niejsze s─ů te naklejki i sami mo┼╝emy je sprawdza─ç, czy nie s─ů przerwane, czy na puszcze po┼é─ůczeniowej s─ů cech lub plomby. Lecz niestety nie mog─Ö oprze─ç si─Ö wra┼╝eniu, ┼╝e jak kto┼Ť b─Ödzie chcia┼é oszuka─ç to itak oszuka....

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Ja od jakiego┼Ť czasu u┼╝ywam wagi od Wag Wielkopolskich i musz─Ö przyzna─ç, ┼╝e jestem bardzo zadowolony :)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Awatar u┼╝ytkownika

Andrzej_k pisze:
Ja od jakiego┼Ť czasu u┼╝ywam wagi od Wag Wielkopolskich i musz─Ö przyzna─ç, ┼╝e jestem bardzo zadowolony :)

Co tu wa┼╝y─ç ?
..jak wsz─Ödzie bieda ,a┼╝ piszczy ! :(

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Awatar u┼╝ytkownika

Lepsza stalowa czy stalowo-betonowa? 3 lata temu wagi 18m kosztowa┼éy ok 60netto, dzi┼Ť 40 :shock:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

lukas1982 pisze:
Lepsza stalowa czy stalowo-betonowa? 3 lata temu wagi 18m kosztowa┼éy ok 60netto, dzi┼Ť 40 :shock:

Nic tylko bra─ç :)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

ja stawia┼éem stalow─ů betonowo 18m, wysz┼éa mnie z fundamentami 55 netto, lepsza jest stalowo betonowa, gdy┼╝ podczas burzy nie sciaga tak piorun├│w jak sama stalowa, niby wszystko jest odgromione, ale elektronika jest bardzo deliktna i ma┼ée przepiecia potrafia ja spierdoli─ç

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

wag─Ö uzytkuje juz 1,5 roku i jestem zadowolony, sensory i wyswietlacze firmy reva

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Legalizacja wagi jest konieczna do tego, aby waga dzia┼éa┼éa legalnie i by┼éa zdatna do odczytywania z niej pomiar├│w - to chyba logiczne :) Je┼Ťli chodzi o szczeg├│┼éy takiej legalizacji, to o wszystkim mo┼╝na przeczyta─ç sobie tutaj https://gawag.pl/legalizacja-wag-samochodowych/, skarbnica wiedzy i mam nadziej─Ö, ┼╝e niejedna osoba trafi tam i dowie si─Ö potrzebnych rzeczy przed rozpocz─Öciem swojego biznesu lub przed pr├│b─ů dzia┼éania komu┼Ť na szkod─Ö. Legalizacja wagi jest potrzebna i ka┼╝dy powinien zdawa─ç sobie z tego spraw─Ö :)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Awatar u┼╝ytkownika

Świniaki915 pisze:
Legalizacja wagi jest konieczna do tego, aby waga dzia┼éa┼éa legalnie i by┼éa zdatna do odczytywania z niej pomiar├│w - to chyba logiczne :) Je┼Ťli chodzi o szczeg├│┼éy takiej legalizacji, to o wszystkim mo┼╝na przeczyta─ç sobie tutaj https://gawag.pl/legalizacja-wag-samochodowych/, skarbnica wiedzy i mam nadziej─Ö, ┼╝e niejedna osoba trafi tam i dowie si─Ö potrzebnych rzeczy przed rozpocz─Öciem swojego biznesu lub przed pr├│b─ů dzia┼éania komu┼Ť na szkod─Ö. Legalizacja wagi jest potrzebna i ka┼╝dy powinien zdawa─ç sobie z tego spraw─Ö :)

..tu masz rację każda waga duża ,czy mała powinna mieć legala .
Trzeba na to zwr├│ci─ç uwag─Ö ,bo nie ka┼╝dy ma sprawn─ů wag─Ö. 8)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+2godz.