Trzoda-Chlewna - Forum • Wyświetl temat - ROLNICTWO BUDOWANE 70 LAT ZNISZCZONE W ROK
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest czwartek 28 mar 2024, 14:24

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Post: środa 23 sty 2013, 01:13 
Offline

Rejestracja: piątek 30 lis 2012, 19:43
Posty: 69
Lokalizacja: Lublin
najpierw realna groźba "programu ratowania pogłowia trzody chlewnej" teraz czytam że banki spółdzielcze są złe bo mają o 2% mniejsze zyski niż ktoś sobie tego życzy http://www.sfora.biz/Te-polskie-banki-dostaly-ostatnie-ostrzezenie-a51762

po wojnie nie było niczego, komuna była zła ale przynajmniej budowała, a teraz te gnoje w rok chcą zniszczyć branżę mięsną i cały rozwój w rolnictwie uzależnić od dopłat....

bo nie wierzę że kurzarze nie odczują na sobie tego że ZM będą miały tanie tuczniki chowane na góównie i nie będą z nimi konkurować

mogę mówić już teraz o upadku polskiego rolnictwa


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 23 sty 2013, 10:25 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 12:36
Posty: 2093
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
To nie chodzi o ratowanie pogłowia trzody, tylko banków , producentów , materiałów budowlanych wyposażenia chlewni itp. pogłowie 2x większe zmieści sie w tych budynkach co dziś stoją puste :lol: :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 05 lut 2013, 22:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 09 paź 2008, 23:05
Posty: 3582
Lokalizacja: łódzkie
Nieopodal mnie jest kilka pól, które leżą ugorem, ok. 10 ha. Chętnie za połowę dopłat bym się nimi zajął. Przed wybraniem się jednak do właścicieli powęszyłem trochę i okazuje się, że to, że pola leżą ugorem nie przeszkadza wlaścicielom ubiegać się o dopłaty. Po co im moja połowa doplaty, jak mają całą?! No k...wa to jest chore! Nie wiem, jak to skomentować, brakuje mi po prostu słów. Nie ma możliwości rozwoju.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 05 lut 2013, 22:34 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
Tylko nie próbuj donosić do agencji . Donos aby był rozpatrzony , nie może być anonimowy . Agencja kontroluje obydwie strony , tego na kogo donoszą i donoszącego .
Wczoraj na szkoleniu to mówili . Mówili też że w przypadku rażących i świadomych zaniedbań wzajemnej zgodności agencja może zawiesić nawet 100 % dopłat i to na lata kolejne od razu też . Nie zrobią tego od razu , tylko po kilku wcześniejszych upomnieniach i braku reakcji na nie .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 05 lut 2013, 22:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 09 paź 2008, 23:05
Posty: 3582
Lokalizacja: łódzkie
Nie mam zamiaru donosić, tylko zastanawiam się, gdzie jest sens i gdzie jest logika? Na chłopski rozum wychodzi na to, że tak jest tylko i wyłącznie po to, żeby ceny za ziemię z roku na rok rosły, właściciele ziemi, którzy mają ją do sprzedania dobrze zarobili i pamiętali o takiej sprzedaży przez kilka dobrych pokoleń, a rolnik ma być frajerem, który ją kupi.

Nie uprawiać, dopłaty brać, hodowle zamknąć, sprzęt sprzedać, na du...e siedzieć, jak zlikwidują dopłaty - płakać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 05 lut 2013, 22:42 
Offline

Rejestracja: piątek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4698
Lokalizacja: kuj-pom
wychodzi na to ze po takiej wpadce najlepiej fikcyjnie wydzierżawić glebę takiemu rolnikowi który nic nie hoduje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 05 lut 2013, 22:55 
Offline

Rejestracja: czwartek 24 maja 2007, 19:34
Posty: 637
Lokalizacja: wlkp
Anonimowy donos tez jest rozpatrywany, notatke służbową sporzadzają i do akt. Do podpisanego bardziej się przyłoża bo muszą na pismie na niego odpowiedzieć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 05 lut 2013, 23:15 
Offline

Rejestracja: czwartek 24 maja 2007, 19:50
Posty: 2013
Lokalizacja: północne mazowsze
gdyby zlikwidowali dopłaty zwiekszyła by się ilośc zbieranego zboża zmusiło by to do uprawiania ziemi w ten sposób aby na niej zarobić a tak jedni sieją po to aby jak naj mniej wydać żeby coś tylko rosło a niektórzy wcale już nie siejai tak dopłaty biorą a tych którzy produkuja na rynek kontrolami straszą z wymogów dobrostanu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 05 lut 2013, 23:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 09 paź 2008, 23:05
Posty: 3582
Lokalizacja: łódzkie
No właśnie: im więcej się starasz, tym bardziej się do ciebie czepiają. A tamci mają produkcje zbożową i utrzymują pola w gotowości bojowej uprawy na czas głodu i kryzysu. I kaska leci. Po prostu jesteśmy frajerami panowie i tyle w temacie.

Może coś w 2014 roku dopiero się zmieni odnośnie tej patologii. Jakby takiego bzdetnego przepisu nie było, to tacy rolnicy sami by zabiegali, zeby ktoś te pola w dzierżawe wziął.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 06 lut 2013, 09:40 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 12:36
Posty: 2093
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Bez obawy ci co ziemi nakupowali żeby brać tylko dopłaty to na to nie pozwolą :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 06 lut 2013, 11:27 
Offline

Rejestracja: piątek 13 lut 2009, 20:55
Posty: 399
Lokalizacja: Łódzkie
Peron pisze:
Nieopodal mnie jest kilka pól, które leżą ugorem, ok. 10 ha. Chętnie za połowę dopłat bym się nimi zajął. Przed wybraniem się jednak do właścicieli powęszyłem trochę i okazuje się, że to, że pola leżą ugorem nie przeszkadza wlaścicielom ubiegać się o dopłaty. Po co im moja połowa doplaty, jak mają całą?! No k...wa to jest chore! Nie wiem, jak to skomentować, brakuje mi po prostu słów. Nie ma możliwości rozwoju.


Peron, w moich stronach sytuacja wygląda IDENTYCZNIE!
Mam jeszcze jedną ciekawostkę, 0,5 km od mojego gospodarstwa jeden z posłów kupił koło 3 ha, leży to od 3 lat, zielsko po pas. Rok temu dzwoniłem z pytaniem, czy nie jest zainteresowany wydzierżawieniem - odpowiedział, że "ma inne plany". Okazało się, że małżonka pana posła skorzystała z dofinansowania na mikroprzedsiębiorstwa, dopłaty oczywiście swoją drogą. Widocznie immunitet chroni nie tylko przed mandatami. :evil:
Żeby było jasne, poseł nie jest z PSL-u.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 06 lut 2013, 11:39 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Tak za bardzo nie garnijcie się do uprawy czyjejś ziemi , bo niedługo swojej nie będziecie uprawiać :lol:
świń już pomału macie dosyć :roll: przyjdzie czas na ziemie , koszty wywindowane jak cena spadnie na zboże to taki spokój się zrobi że hej
do kurników, chlewni już się pomału niechce chodzić :lol: :lol: a to może zaskutkować tym że i na pole się przestanie chcieć jeżdzić :cry:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 06 lut 2013, 19:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:17
Posty: 3339
KNF doporowadziło do kryzysu w Polsce
i rozpierodli wszystko inne


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB