Indeks witryny Indeks witryny

a-one a-one agrobios

..

Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest pi─ůtek 06 gru 2019, 11:02

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 71 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Nast─Öpna
Autor Wiadomo┼Ť─ç

Dla rolnik├│w do┼╝ynki kojarzone s─ů z podzi─Ökowaniem za zebrane plony [ raz gorsze raz lepsze ] szkoda ┼╝e dla oszo┼éom├│w to prawybory :lol: :lol: :lol:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

tak jak stan pisze rolnicy powinni dzi─Ökowa─ç za zebrane plony, w┼Ťr├│d rolnik├│w coraz mniej pokory jak by┼éy lata rewelacyjne to by┼éo ok jak susza to po┼ästwo ma pom├│c a naszi dziatkowie m├│wili ┼╝e jak jeden rok dobry to nast─Öpny mo┼╝e by─ç s┼éabszy i jako┼Ť sobie radzili :D

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Awatar u┼╝ytkownika

kalu┼Ť pisze:
tak jak stan pisze rolnicy powinni dzi─Ökowa─ç za zebrane plony, w┼Ťr├│d rolnik├│w coraz mniej pokory jak by┼éy lata rewelacyjne to by┼éo ok jak susza to po┼ästwo ma pom├│c a naszi dziatkowie m├│wili ┼╝e jak jeden rok dobry to nast─Öpny mo┼╝e by─ç s┼éabszy i jako┼Ť sobie radzili :D

Konstatacja ze wszech miar słuszna.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

kalu┼Ť pisze:

Tu nie chodzi o pieni─ůdze tylko o pomoc najbardziej poszkodowanym a takimi s─ů zapewne hodowcy trzody do kt├│rych nie tylko ja nale┼╝─Ö ale rz─ůd dzieli rolnik├│w na r├│wnych i r├│wniejszych w 2012 roku wszystkie zbo┼╝a ozime wymarz┼éy trzeba by┼éo wszystko przesia─ç potem w lipcu grad zniszczy┼é mi 95% uprawy zebra┼éem ┼Ťrednio 500 kg z ha mia┼éem ubezpieczone ale w wi─Ökszo┼Ťci nie te dzia┼éki gdzie wyst─ůpi┼é grad nikt mi z┼éot├│wki nie da┼é i nie mam do nikogo pretensji ale teraz co ci Zieloni wyprawiaj─ů to ┼Ťmiech na sali

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Mnie si─Ö podoba┼éa wypowiedz Cimoszewicza za kt├│r─ů dosta┼éo mu si─Ö w wyborach :lol: :lol: ale powiedzia┼é prawd─Ö a teraz wszyscy boj─ů si─Ö powiedzie─ç prawdy i st─ůd problemy i napuszczanie jednych na drugich :lol: :lol:
wymóg 30 % strat i połowa pomocy nieubezpieczonym to jest wymóg unijny który nie dotyczy tylko rolnictwa
odroczenie krusu nie wiem czy wiecie ale jak Wam odrocz─ů o rok to ten rok do emerytury trzeba d┼éuzej op┼éacac
jak by to powiedzieli otwarcie to podejrzewam ┼╝e wi─Ökszo┼Ťci by si─Ö odechcia┼éo lata─ç po polach za szacowaniem
do tego jeszcze po┼éowa area┼éu pewnie to umowa dzier┼╝awy na gebe i wnioski o dop┼éaty sk┼éadaja w┼éasciciele i komu t─ů pomoc da─ç ???????????????????
troch─Ö to jest ┼Ťmieszne z tymi pomocami rolnikom np. kt├│ra firma dostaje odszkodowanie jak od┼Ťnie┼╝a zima a ┼Ťnieg nie sypie ????? a kase dostaje jak od┼Ťnie┼╝a :lol: :lol:
a kto g├│ralom dop┼éaca jak jest zima be┼╝ ┼Ťnie┼╝na :lol: :lol: :lol: :lol: albo g├│rnikom jak ciep┼éa zima :lol: :lol: :lol:
raz lepiej , raz gorzej i o tym trzeba wiedzie─ç i si─Ö z tym liczy─ç :roll: :roll:
a teraz z tego co widz─Ö to z rolnik├│w zrobili hazardzist├│w :lol: :lol: :lol: plony i ceny zakontraktowane , zaklepane a nasiona jeszcze we workach :lol: :lol: i do tego wszystko na kredyt :shock: :shock: i jak dobry kontrakt i plony to taki biznesmen udaje bohatera , a jak odwrotnie to rz─ůd nie dobry :lol: :lol: :lol:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Stan a ty si─Ö ubezpiecza┼ée┼Ť kiedykolwiek od suszy??
Jak nie to nie pisz g┼éupot.Jak rz─ůd stworzy┼é takie przepisy to nic dziwnego ┼╝e si─Ö ludzie nie ubezpieczaj─ů!!Ja 5 czy 6 lat temu ubezpieczy┼éem cz─Ö┼Ť─ç p├│┼é od suszy!!Susza by┼éa,zg┼éosi┼éem do pzu,przyjecha┼é likwidator,oceni┼é ┼╝e s─ů straty spowodowane przez susze,ale poczekamy na opinie IUNG w Pu┼éawach.No i oczywi┼Ťcie orzekli ┼╝e w moim regionie suszy nie by┼éo!!I po jakiego wuja si─Ö ubezpiecza─ç.Od tamtego roku nie ubezpieczam! W tym roku te┼╝ by pewnie orzekli ┼╝e ziemie dobre to du┼╝ych strat nie ma!!

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Ubezpieczenie nie musi by─ç od suszy

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Stan widz─Ö ┼╝e czytanie ze zrozumieniem to jeszcze dla Ciebie du┼╝y problem 8) mi nie chodzi o brak pomocy ze strony rz─ůdu ok nie pomaga i spoko tylko o dzielenie rolnik├│w bo dostan─ů tylko obszarnicy i rolnicy z Wiejskiej dlaczego da─ç bydlarzom a nie trzodziarzom? Jednemu 60 tysi drugiemu figa z makiem jak trrzodziarz ziemi─Ö uprawia to ju┼╝ strat 30 % nie ma? Sam jask├│┼éki chowasz bo ┼Ťwi┼ä si─Ö nie op┼éaca a tera udajesz greka :roll: i wmawiasz ┼╝e zyski z trzody pokryj─ů nam straty w ubieg┼éym roku ┼Ťredni zbi├│r z ha mia┼éem 7 ton w tym roku mo┼╝e 2 to ile straty mam procentowo ? Poprzednie 6 ton

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

F1 ja widze że to Ty masz problem z czytanie i zrozumieniem pewnie tylko dobrze umiesz słuchać radio :lol: :lol: :lol:
jest zapisane przez unie że musi być straty 30 % i połowa pomocy jak nie ubezpieczony od żadnego ryzyka , a to co kto uprawia albo hoduje to uja ich to interesuje :lol: :lol:

widze ┼╝e Ciebie .uj boli jak si─Ö komu┼Ť nale┼╝y a Tobie nie :mrgreen: :mrgreen:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

stan1069@o2.pl pisze:

troch─Ö to jest ┼Ťmieszne z tymi pomocami rolnikom np. kt├│ra firma dostaje odszkodowanie jak od┼Ťnie┼╝a zima a ┼Ťnieg nie sypie ?????
Stan przepisa┼ée┼Ť ┼╝ywcem s┼éowa jakiego┼Ť imbecyla z komentarzy gdzie┼Ť z netu-o ile pami─Ötam W.P.
To ja zadam Ci te same pytanie z drugiej strony tego kija. Kt├│ra firma ponosi koszty na od┼Ťnie┼╝anie [paliwo-remonty itp] o soli nie pisz─Ö bo odsprzedadz─ů z zyskiem do produkcji kie┼ébas :D :D :D w bez┼Ťnie┼╝n─ů zim─Ö ┼╝e chcia┼éa by jakie┼Ť odszkodowanie????????????????

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

stan1069@o2.pl pisze:
F1 ja widze że to Ty masz problem z czytanie i zrozumieniem pewnie tylko dobrze umiesz słuchać radio :lol: :lol: :lol:
jest zapisane przez unie że musi być straty 30 % i połowa pomocy jak nie ubezpieczony od żadnego ryzyka , a to co kto uprawia albo hoduje to uja ich to interesuje :lol: :lol:

widze ┼╝e Ciebie .uj boli jak si─Ö komu┼Ť nale┼╝y a Tobie nie :mrgreen: :mrgreen:
Daj link do tego przepisu co to go niby zapisała unia i na którego tak kolesiostwo rudego ....ja się powołuje.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Awatar u┼╝ytkownika

Niestety m├│wi─Ö do tzw. tw├│rc├│w rolnictwa ,kt├│rzy gromkimi s┼éowami opisuj─ů rzeczywisto┼Ť─ç ,kt├│ra im pasuje.
Stan wyprzedza was o krok , ma racj─Ö .
Zasada :
1. liczy─ç na siebie.
2. Nie ubezpieczać się ,bo to złodziejstwo .
3. Szuka─ç rezerw w swoim umy┼Ťle ,umy┼Ťle tzw gospodarczym.
4.Odk┼éada─ç grosz na czarn─ů godzin─Ö ,taka rezerwa przydaje si─Ö jak ula┼é do obecnej sytuacji.
5. Solidnie pracowa─ç i nie liczy─ç na zachodniego prosiaka.
6. Kupowa─ç dobre polskie traktory i maszyny-przez to wzmacniamy POLSK─ś W MIE┼ÜCIE.
7.Nie wierzy─ç reklam─ů ,g┼éupim reklam─ů w prasie i tv.
8. Słuchać co mówi p. Kopacz ,uważnie słuchać , bo wie co mówi.
9. R─Öcami i nogami popiera─ç PSL , bo inaczej czeka nas los Bonapartego (wyspa Elba)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Awatar u┼╝ytkownika

..aaa jeszcze ┼╝elazna zasada ---nie bra─ç kredyt├│w.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

nemezis pisze:
stan1069@o2.pl pisze:

troch─Ö to jest ┼Ťmieszne z tymi pomocami rolnikom np. kt├│ra firma dostaje odszkodowanie jak od┼Ťnie┼╝a zima a ┼Ťnieg nie sypie ?????
Stan przepisa┼ée┼Ť ┼╝ywcem s┼éowa jakiego┼Ť imbecyla z komentarzy gdzie┼Ť z netu-o ile pami─Ötam W.P.
To ja zadam Ci te same pytanie z drugiej strony tego kija. Kt├│ra firma ponosi koszty na od┼Ťnie┼╝anie [paliwo-remonty itp] o soli nie pisz─Ö bo odsprzedadz─ů z zyskiem do produkcji kie┼ébas :D :D :D w bez┼Ťnie┼╝n─ů zim─Ö ┼╝e chcia┼éa by jakie┼Ť odszkodowanie????????????????
┼╗eby by┼éo do czego nala─ç paliwa to trzeba mie─ç sprz─Öt i potrzeba do tego ludzika i w okresie zimowym musi by─ç w pogotowiu , a do tego musi mie─ç troche soli i popiolu :lol: :lol: , a to te┼╝ s─ů koszty i z niczego nie przepisywa┼éem
trzeba jeszcze wygra─ç przetarg , i czeka─ç na zgode na wyjazd bo bez zgody od┼Ťnie┼╝anie gratis :lol: :lol: tak przy najmiej jest u nas w gminie

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

a za gotowosc do wyjazdu tez gmina placi

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 71 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Nast─Öpna

Strefa czasowa UTC+2godz.