Trzoda-Chlewna - Forum • Wyświetl temat - ODPOCZYNEK ROLNIKA
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest piątek 19 kwie 2024, 19:29

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 259 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: piątek 13 kwie 2007, 00:00 
KOCHANI WIDZE ZE PISZECIE TYLKO O SWINKACH CO BY IM POLEPSZYC I JAK KASE BRAC I JAK ZWIEKSZAC PRODUKCJE KOSZTEM SWEGO ZDROWIA .<br>A ZADAM WAN PYTANIA :<br>1 . KTO ZWAS BYŁ NA WCZASACH ?<br>2 . KTO ZWAS BYŁ NA WYCIECZCE ZA GRANICA ?<br>3 . CZY MACIE CZAS DLA SIEBIE ?<br>4 . CZY NIEMA PIEKNYCH MIWISC NA SWIECIE ABY TROCHE ZWIEDZIC SWIATA ?<br>ODPISZECIE MI , ZE WAS NIESTAC NIEWIERZE W TO BO CAŁE ZYCIE WAM UCIEKNIE I NIGDY ZWAS NIKT NIGDZIE NIEBEDZIE <br>MYSLE ZE WARTO POMYSLEC O SOBJE W MIESCIE NIE CHOGUJA I MNIEJ PRAVUJA A CZAS WOLNY YMJA WYKORZYSTAC , A MOZE WARTO POMYSLEC O SWOJEJ EDUKACJI I ZMIENIC ZAWOD ?<br>ZYCIE JEST TYLKO JEDNO PAMIETAJCIE O TYM <br>POZDRAWIAM WAS SERDECZNIE


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: piątek 13 kwie 2007, 00:00 
my cala rodzina jestesmy raz w roku na wczasach zorganizowanych <br>raz do roku nasza filja polsusu w bydgoszy organuzuje wycieczke zagraniczna wlasnie 24 maj do 26 jedziemy do austri tzn zona jedzie staramy sie w kazda niedziele gdzies wyjsc choc prawda jest taka ze czasu malo i tylko bardzo dobra organizacja pracy moze pozwolic na chwile pobyc z rodzina ppoza swiniarnia


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: piątek 13 kwie 2007, 00:00 
W sumie to i malo czasu przeznaczam na odpoczynek, ale jesli jestes zainteresowana Aniu, to dla Ciebie troszke znajde :)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota 14 kwie 2007, 00:00 
Ja na wczasach byłem w 8 klasie podstawówki w zakopanem na 7 dni.I od tamtej pory moje zycie wyglada tak:6 rano pobudka,zapieprz przy swiniach,sniadanko,zapieprz przy swiniach,robota na polu,zapieprz przy swinkach.Zycie rolnika jest nie do pozazdroszczenia,swiatek piontek czy niedziela trzeba isc do roboty.Praca rolnika jest za malo doceniana.A mieszczuchy jak zazdroszcza rolnikom ze maja tak dobrze, doplaty dostaja za darmo kupa pieniedzy do wydania.A ja pytam jak wszystko podrozalo,nawozy srodki chemiczne mozna powiedziec wszystko poszlo do góry wtedy kiedy pierwszy raz rolnicy dostali doplaty malo tego wszystko nadal drozeje.Ale co zrobic.Treba dalej ciagnac.Pozdrawiam wszystkich.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 15 kwie 2007, 00:00 
Madre spostrzezenie GARBATY !<br>taka jest zeczywistosc i wiec rozwijajcie chodowle na duzą skale to beda z czego miec krasc <br>pozdrawiam


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 15 kwie 2007, 00:00 
Dlatego tak jest , bo rolnik ma najnizsze wykrztałcenie w spoleczenstwie


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 15 kwie 2007, 00:00 
Nieprawda ze rolnicy maja najniższe wykształcenie.Ja jestem inż.rolnictwa.Jan myslisz ze jak ktos jest słabo wykształcony to głupi???!!!Jesteś w wielkim błedzie.Nie jeden bez szkoły ma lepiej w głowie poukładane niż jakiś magister.Rolnicy sa mądzrzy.Zdarzają się cymbały ale barzdo rzadko.Pozdrawiam.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 15 kwie 2007, 00:00 
prawda panie GARBATY !!!<br>SAM ODPOWIEDZIAŁES ZA WSZYSTKICH <br>pozdrawiam


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 15 kwie 2007, 00:00 
szkoda cie garbusko skoro masz inzyniera i niebyles na wczasach to smutne , ze nie potrafi inzynier z organizowac czasu


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 15 kwie 2007, 00:00 
Sto lat temu na ulicy demonstrowała grupa bezrobotnych z transparentami ŻĄDAMY CHLEBA !Przejeżdzał obok fabrykant z córką.Tatusiu o co im chodzi? pyta mała.Zabrakło im chleba-odpowiada ojciec.To niech zjedzą BISZKOPTY !- mówi córka fabrykanta. Czytam Wasze opinie i widzę,że wszyscy macie rację.Ten niewykształcony rolnik pewnie by chciał jechać na wczasy do ciepłych krajów,ale wie też,że musi CIĄGLE inwestować w swój warsztat pracy.Lub przynajmniej utrzymywać w sprawności technicznej.Wyjazd na wczasy lub remont dachu.Wybór należy do niego.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 15 kwie 2007, 00:00 
wszystko zalezy od sposobu myślenia,prawda jest taka ze jezeli komus chce sie pracowac i ma wiedze to starczy mu na zycie i wakacje.wiekszy problem to ze ktos musi zostac w domu.ale wystarczy zrobic sobie zalozenie np.bede mial dwie maciory wiecej a zysk przeznacze na wakacje


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 15 kwie 2007, 00:00 
Nie wiem czy to was pocieszy ale w Niemczech gdzie pracuje ci co maja gospodarstwa zadko gdzies wyjezdzaja.I nie jest to kwestia braku srodkow ale pewnego stylu zycia i pracy.Bo przeciez jest taki moment ze mozna sobie pozwolic na wajazd tylto ze czlowiek jest tak zwiazany z praca ZE NIE WYOBRAZA SOBIE ZE MOZE GO KTOS ZASTAPIC.Mysle ze jest to bariera psychiczna ktora nie kazdy moze zwalczyc.Bo z jednej strony marzymy o wczasach "


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 15 kwie 2007, 00:00 
O właśnie panie marku.To co pan napisał jest całkowitą prawdą.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 15 kwie 2007, 00:00 
A mnie się wydaje że każdy powinien oderwać się od tej szarej codzienności chociaż na kilka dni .Nie koniecznie pod palmy bo unas też jest wiele ciekawych miejsc w których można spokojnie odpocząć .Ja osobićsie staram się aby kilka razy w roku z rodziną wyjechać gdzieś nad wode . Są to wyjazdy kilku dniowe bo takie jest najłatwiej zorganizować w tym fachu .Pozdrowienia dla wszystkich trzodziarzy.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 15 kwie 2007, 00:00 
ja mysle ze w dzisiejszych czasach pieniedzy na wszystko nie wystarcza - wiec odpoczynek, wczasy sa na ostatnim miejscu.<br>i co zauwazyłem wsrod kolegow rolnikow - ten ma 50 hektarów pola to ja musze mieć 60 - ten ma 100 loch ja musze mieć 150 - studnia bez dna,...............


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 15 kwie 2007, 00:00 
najgorzej, jak komuś śnią się świnie i nie może wyjechać na wczasy, bo jego streptokokozy , obrzękówki i inne mykoplazmy zajmują jego myśli i czeka na cenę tucznika, która zwróci jego koszty i pozwoli trochę zarobić. kiedy chodowca wie, że jego praca się opłaciła, wtedy może odpoczywać, bo komfort psychiczny związany jest z samozadowoleniem.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 15 kwie 2007, 00:00 
w danii natomiast z moich obserwacji wynika ze jezeli wlasciciel ma odpowiednich ludzi to bez problemu wyjezdza na 2 tyg wakacje 1 w roku


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 16 kwie 2007, 00:00 
"


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota 19 maja 2007, 00:00 
Aniu podjęłaś ciekawy wakacyjny temat.Organizacja pracy w gospodarstwie jest bardzo ważnym problemem.Ktoś wyżej napisał albo dach, albo wakacje. Odpoczynek należy się każdemu.Nie można być niewolnikiem w własnym gospodarstwie.Ono ma nam słóżyć, a nie my jemu.Jesteśmy szefami własnych firm i nie musimy nikogo się pytać o urlop. Kwestja finansowa jest istotna, ale cóż to jest 1000, lub 20000 tysiące raz w roku.To naprawdę nie jest jakas wielka kwota.Mam prawie dorosłe dzieci.Jak były małe nie miałem czasu,teraz są już w takim wieku,że nie mają ochoty spędać z nami wakacji.Wyciągnąłem wnioski,że życie jest krótki i nawet zdjęcia z wakcji nigdy nie zrobiłem z dziećmi.To przykre, ale to moja wina, bo praca był najważniejsza.Teraz patrzę zupełnie inaczej najpierw rodzina potem gospodarstwo.Po powrocie z wakacji zupełnie inaczej patrzy się na niektóre sprawy i łatwiej podejmuje się niektóre decyzje. Nie próbujcie oszczędzać na wypoczynku.Te kilka sztuk świń przeznaczonych na odpoczynek warto poświęcić.Sztuką jest tylko zrobić to tak aby gospodarstwo na tym nie ucierpiało. Pozdrawiam Alf27


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 20 maja 2007, 00:00 
powiem tak pszesrane hobi


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 21 maja 2007, 00:00 
jestem w wieku po 40 dzieci w wieku szkolnym , produkóję prosięta niema ludzi odpowiedzialnych abym mogła powierzyć im opiekę nad porodówką ,urlop mi się marzy!!!niedzielne wypady to zamało,przy cenach zburz i cenach prosiąt może warto zwinąć interes i na wczasy!!!


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 21 maja 2007, 00:00 
Po co gdziekolwiek dalej jeździć, skoro wszędzie jest tak samo, a może nawet jeszcze gorzej.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 22 maja 2007, 00:00 
*arek<br>Chyba pomyliłeś daty. W dniu 22 maja był wyjazd do Austrii z POLSUS Bydgoszcz. Mój teść pojechał także. Pozdrawiam


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 22 maja 2007, 00:00 
krims masz racje pomylilem ale juz nie chcialem drugi raz pisac bo coz za roznica wazne ze pojechali<br>


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa 30 maja 2007, 11:29 
Offline

Rejestracja: środa 30 maja 2007, 11:23
Posty: 1
Lokalizacja: kalisz
ja jezdze nawczaasyy co rokuu zawsze jest to zagranica cieple kraje oczywiscie idzie wszystko sobie zorganizoawc niema problemu tylko checii


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 30 maja 2007, 14:35 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 20:45
Posty: 174
Dokładnie tak. A jak ktoś narzeka tak jak Bożena, to się niedobrze robi. Nie ma to jak zatrudnić człowieka za 3 zł na czarno i marudzić, że wszystko olewa.
Czy tak trudno kogoś odpowiedzialnego przeszkolić, czy to z rodziny, czy obcego?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 30 maja 2007, 14:57 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
ja mam człowieka ktory dorabia sobie u mnie i płace mu 7zł ale koles wie co robi i 2 razy powtarzac nie potrzeba


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 29 cze 2007, 22:50 
Offline

Rejestracja: piątek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4700
Lokalizacja: kuj-pom
przez sobote i niedziele sa targi w minikowie moze jest szansa skrzyknac sie i pogadac przy piwku na zywo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 30 cze 2007, 18:59 
Offline

Rejestracja: piątek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4700
Lokalizacja: kuj-pom
widze ze nie ma zainteresowania targami


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 30 cze 2007, 20:48 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 22:09
Posty: 174
Lokalizacja: kuj-pom
chetnie przejechalbym sie ale troche daleko,pozatym niedziela to jedyny dzien kiedy mozna troche odpoczac.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 18 sty 2008, 21:09 
Offline

Rejestracja: piątek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4700
Lokalizacja: kuj-pom
moze jest czas by troche odpoczac ceny niskie to moze sprzedac wszystko i czekac gdzies nad adrjatykiem na lepsze ceny


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 02 lip 2009, 23:43 
Offline

Rejestracja: piątek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4700
Lokalizacja: kuj-pom
gdzie planujecie urlopy czas wakacji do zniw jeszcze chwilka wiec maly wypad w gory czy nad morze jest realny no i kasa w kiejdzie


Ostatnio zmieniony środa 08 lip 2009, 21:12 przez arek, łącznie zmieniany 3 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 06 lip 2009, 20:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 04 cze 2007, 21:00
Posty: 634
Lokalizacja: --SUBKOWY
ja już po wakacjach byłem tydzień temu w zakopanem w dolinie kościeliskiej raczej pozwiedzaliśmy niż połaziliśmy na szlakach pogoda była w kratkę ale i na 4 osoby wejściuwki +obiady+wynajęcie domku +dojazd niestarczyło 3 tyś na 6 dni


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 06 lip 2009, 22:17 
Offline

Rejestracja: niedziela 05 sie 2007, 15:14
Posty: 605
Lokalizacja: woj. lodzkie
A to mnie pocieszyles :wink: ja z rodzinka tez wybieram sie do zakopanego 14 lipca tylko ja na 5 dni


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 07 lip 2009, 08:47 
Offline

Rejestracja: czwartek 23 kwie 2009, 21:34
Posty: 164
Ja was znowu zadziwię. Prowadzę gospodarstwo zarodowe. Raz w roku gdzieś wyjeżdżamy ale największa moja pasja to muzyka.Kiedyś grałem workiestrze wojskowej nie miał kto zostać no gospodarstwie i musiałem wrucić na wieś.Mam 3 dzieci i wszyscy gramy w naszej orkiestrze dętej.Dużo ćwiczę zdziećmi często wyjeżdżamy na różne koncerty i przeglądy.Sami widzicie żeby grać i wyjeżdżać na grania muszę trzymać wysoki poziom produkcji.To tak jak w muzyce musi być poczucie piękna.Jeśli gospodarstwo jest zadbane ,ładne i estetyczne to coś z tego jest.Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 07 lip 2009, 22:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 04 cze 2007, 21:00
Posty: 634
Lokalizacja: --SUBKOWY
błażej jak wstaniesz rano i pójdziesz z rodziną codziennie na szlaki górskie zapakujesz kanapki i termos cherbaty to cie tanio obleci najwyżej po ,,odpoczynku '' będą cie mocno nogi bolały ,ale kasa nie pęknie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 08 lip 2009, 21:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 13:04
Posty: 3752
Ja śmigam 15 sierpnia na tydzień nad nasze morze kochane. Rodzinie czas też się należy ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 09 lip 2009, 19:31 
Offline

Rejestracja: piątek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4700
Lokalizacja: kuj-pom
oj powiem wam ze gorale potrafia wyciagac kaske mala wypad bryczka 400 setki zdjecie z baba jaga 5 zeta co laska co prawda ale zety nie dasz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 09 lip 2009, 21:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 04 cze 2007, 21:00
Posty: 634
Lokalizacja: --SUBKOWY
ale za to jedzenie tanie dwudaniowy ;;dobry'' zupka +schabowy za 14 złotych a byłem ostatnio nad morzem za sam chabowy z suruwkami ..był chyba importowany ze stanów bo sie nie dało zjeść .. musisz wydać 25 zeta


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 09 lip 2009, 21:56 
Offline

Rejestracja: piątek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4700
Lokalizacja: kuj-pom
ja wiem czy tanie miseczka zupy pomidorowej 6 zeta


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 10 lip 2009, 07:38 
Offline

Rejestracja: czwartek 23 kwie 2009, 21:34
Posty: 164
Najlepsza jest w górach śliwowica.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 10 lip 2009, 21:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 13:04
Posty: 3752
wiadomo 70% ale koniecznie łęcka ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 12 lip 2009, 21:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 04 cze 2007, 21:00
Posty: 634
Lokalizacja: --SUBKOWY
no to chlup :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 21 paź 2009, 20:38 
Offline

Rejestracja: piątek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4700
Lokalizacja: kuj-pom
panowie i panie zbliża się koniec prac polowych może by tak firmy promujące na forum swój towar z organizowały mały bankiet oczywiście pod patronatem czasopisma,,TRZODA CHLEWNA'' co wy na to ??????


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 21 paź 2009, 21:17 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2007, 20:44
Posty: 487
Lokalizacja: Wikp.
Jestem za !! Bardzo dobry pomysł Arek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 21 paź 2009, 21:31 
Offline

Rejestracja: niedziela 05 sie 2007, 15:14
Posty: 605
Lokalizacja: woj. lodzkie
no fajnie bylo by spotkac sie w realu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 22 paź 2009, 19:11 
Offline

Rejestracja: piątek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4700
Lokalizacja: kuj-pom
oj coś firmy się nie garna do bankieciku a taki bankiet można by było połączyć z przedstawieniem ofert handlowych a nawet zwiedzić chlewnie wyposażone w ich sprzęty bo o wyjeździe do Danii na wystawę sprzętu nie mażę i w Danii Monika czy Jagienka mogłaby nam pokazać gospodarstwa hodujące prosiaki czy tam warchlaki ale widać handel i bez szkoleń dobrze idzie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 22 paź 2009, 20:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 04 cze 2007, 21:00
Posty: 634
Lokalizacja: --SUBKOWY
a i kasiastych przyjaciół gazeta trzoda chlewna nie posiada aby nam coś zorganizować


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 22 paź 2009, 21:00 
Offline

Rejestracja: wtorek 22 kwie 2008, 18:56
Posty: 108
fajnie ze ktoś poruszył tą kwestie pomysł cool również jestem za


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 22 paź 2009, 21:38 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2007, 20:44
Posty: 487
Lokalizacja: Wikp.
.... byle tylko Aconar go zauważył :/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 259 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB