Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - Warto obejrzeć
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest piÄ…tek 29 mar 2024, 00:13

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronÄ™ 1, 2, 3, 4  NastÄ™pna
Autor Wiadomość
 TytuÅ‚: Warto obejrzeć
Post: poniedziaÅ‚ek 06 sty 2014, 10:42 
Offline

Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 20:15
Posty: 2835
Lokalizacja: lubelskie
http://www.youtube.com/watch?v=y9fLsWL4 ... ture=share


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: poniedziaÅ‚ek 06 sty 2014, 12:13 
Offline

Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 20:15
Posty: 2835
Lokalizacja: lubelskie
i co o tym sÄ…dzicie?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: poniedziaÅ‚ek 06 sty 2014, 13:46 
Offline

Rejestracja: środa 18 sty 2012, 21:57
Posty: 3302
odladalem to dzisiaj rano i chcialem to wrzucic na ceny bo tam jest najwiecej wejsc ale nie umiem .Ocena Pana Maksa jest perfekcyjna ,mam sasiada rocznik 50 czlowiek wyksztalcony prowadzacy dwie firmy spotykamy sie kilka razy w roku ,lubimy sobie posiedziec dlugo w noc przy kawce i pogadac .Jego slowa z przed kilku lat"zobaczysz jak Niemcy za pare lat wmowia nam ze to my jestesmy winni drugiej wojny,a jak wybiora platforme to zadluza kraj podniosa podatki i beda niemcowi d.... lizac.Jego ocena z przed miesiaca bieda to dopiero bedzie za dwa trzy lata, chyba myslal o kryzysie tlumaczyl mi co i jak ale do zrozumienia potrzebne jest jego wyksztalcenie i wiedza.Mowil rowniez Stasiu chowaj sobie te swinki bo jak zboza narosnie to sie potopimy nikt od nas tego nie kupi za rozsadna cene


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: poniedziaÅ‚ek 06 sty 2014, 14:58 
Offline

Rejestracja: środa 18 sty 2012, 21:57
Posty: 3302
turbo wrzuc to na ceny bo tam szabelkami machaja i mysla ze sa madrzejsi od putina


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: poniedziaÅ‚ek 06 sty 2014, 15:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
...to zaledwie drętwa i subiektywana ocena Maxa Kolonki (skądinąd bardzo dobrego i lubianego przeze mnie dziennikarzo-komentatora obdarzonego przez naturę wspaniałym głosem i akcentem.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: poniedziaÅ‚ek 06 sty 2014, 18:01 
Offline

Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 20:15
Posty: 2835
Lokalizacja: lubelskie
drętwa ocena ?, wyłożył fakty jak kawe na lawe które są nie do zaprzeczenia, putin twardo stąpa po ziemi, i realizuje swoje plany, a u nas jak sie popatrze na to nasze państwo, to żal, każdy patrzy jak nabić swoją kabzę, niemcy steruja cała unio-tworem, a nasi politykierzy jeden przez drugiego chwalą sie pseudo sukcesami. Zrobią kilometr drogi, a na otwarciu z 40 gości w gajerach co to kazdy po 15 tys pensji, jak ma być dobrze? Przetargi na szczeblu gminnym ustawiane z takimi łapówkami, że aż strach pomyslec co sie dzieje u góry. wszystko robione za potężne pieniądze na "fakturach". Szkolenia dla rolników i innych grup społecznych, co to się zbiera podpisy i kasuje się kasę za lewe faktury z kateringu, to tylko niektóre przykłady. To tylko nieliczne przykłady, takich przykładów jest mnóstwo


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: poniedziaÅ‚ek 06 sty 2014, 18:19 
Offline

Rejestracja: środa 18 sty 2012, 21:57
Posty: 3302
jesli wiekszosc polakow uwaza tak jak mytotoksyna to szkoda Polski bo nikt jej nie uratuje.Nastepne wybory glosuje na NARODOWCOW i nikt mnie od tego nie odwiedzie poniewaz nie widze innej szansy dla Polski, a jak bedzie zobaczymy


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: poniedziaÅ‚ek 06 sty 2014, 18:39 
Offline

Rejestracja: czwartek 20 sty 2011, 14:32
Posty: 1221
Lokalizacja: CLI
jak niemiec dziś powie -ty polska świnio ... to zaraz się minie z prawdą , w tuczeniach same obcokrajowce się prawie zostały :!:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: poniedziaÅ‚ek 06 sty 2014, 18:45 
Offline

Rejestracja: środa 18 sty 2012, 21:57
Posty: 3302
stas czy Ty jeszcze swiateczny jestes ja mowie swiete slowa a Ty moja krowa .Zobacz o czym rozmawiamy


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: poniedziaÅ‚ek 06 sty 2014, 19:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
[quote="staś76"]jak niemiec dziś powie -ty polska świnio ... to zaraz się minie z prawdą , w tuczeniach same obcokrajowce się prawie zostały [size=150]
...no i tuczą świnie dla Putina , a warchlaki biorą z danii .
..to co tam jest polskiego.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: poniedziaÅ‚ek 06 sty 2014, 21:30 
Offline

Rejestracja: czwartek 31 maja 2007, 09:40
Posty: 875
Lokalizacja: Wlkp
mytotoksyna1 pisze:
staś76 pisze:
jak niemiec dziś powie -ty polska świnio ... to zaraz się minie z prawdą , w tuczeniach same obcokrajowce się prawie zostały [size=150]
...no i tuczą świnie dla Putina , a warchlaki biorą z danii .
..to co tam jest polskiego.


Powietrze w płucach :)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: poniedziaÅ‚ek 06 sty 2014, 21:48 
Offline

Rejestracja: czwartek 09 lut 2012, 19:01
Posty: 971
... i gnój na pole.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: czwartek 09 sty 2014, 11:42 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 29 sty 2010, 08:57
Posty: 1684
Lokalizacja: EPI
turbogrocho49 pisze:
http://www.youtube.com/watch?v=y9fLsWL4Sgo&feature=share

turbo swietny tekst znalazles ,max przetlumaczyl na prosty jezyk to co do wielu nie trafialo moze teraz trafi


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: czwartek 09 sty 2014, 19:35 
Offline

Rejestracja: środa 18 sty 2012, 21:57
Posty: 3302
do pokolenia urodzonego po 1975 to nie dotrze oni tego nie zrozumieja nie znaja lat 70 80 i uwierza w klamstwa jak to bylo za komuny zle.Teraz jest lepiej, ale tylko niektorym a minelo25 lat ciaglych reform i ja tego lepiej nie widze a gdzie postep ttechnologiczny ktory nie jest zasluga polakow .Dla zobrazowania zmian przez 20 lat porowwnajcie sobie na Yuo tube lata 60 i 80


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: czwartek 09 sty 2014, 22:21 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Nie generalizuj Stanisław, urodziłem się po 75 i doskonale widzę co jest grane. Wystarczy chcieć a dzięki internetowi mamy nieograniczony dostęp do wszelkich informacji które kazdy w miare inteligentny człowiek potrafi właściwie posegregować. Problem z tymi mniej dociekliwymi którym pseudo dziennikarze na usługach zepsutych elit kazdego dnia wpychaja do mózgów propagandową sieczkę. Te sprzedajne dziennikarskie k......wy doprowadziły do tego ze jak powiesz cos złego na rząd to zaraz cię okrzykna "chorym z nienawiści pisiorem". Wszelkie alternatywne media jak Radio Maryja czy TV trwam są ośmieszane a ich słuchacze nazywani pogardliwie moherami, czy tak wygląda ten medialny pluralizm którego ponoc nie było za komuny?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: czwartek 09 sty 2014, 23:03 
Offline

Rejestracja: sobota 30 paź 2010, 13:00
Posty: 818
Lokalizacja: wielkopolska
No w tv trwam i radio maryja tak samo sieczkę kładą do głów jak w tych mediach polsko niemieckich ,problem dzisiejszy jest taki ,że nie ma wiarygodnego bezstronnego dziennikarza czy człowieka ,polityka, każdy nagina wiadomości na swoją stronę ,a Pan Max kolanko to ma troche racji , ale jak kasę grubą brał z tv parę lat to układów nie widział tylko teraz przejrzał na oczy jak mu sie wysokie wypłaty skończyły z publicznej telewizji ,a te marzenia o Polskim Mocarstwie na skalę światową dorównywanie wielkiej Rosji czy Niemcom bo za Jana Sobieskiego byliśmy to już mnie rozbawiły ,niech ten mądry Pan dopowie czy sami do tego mocarstwa doszliśmy w którymś tam wieku,chyba nie


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: czwartek 09 sty 2014, 23:18 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Obecnie w mediach nie liczy się zdanie dziennikarza tylko tego kto te medja finansuje, dziennikarstwo to praca jak kazda inna a w kazdej pracy albo słuchasz szefa albo wylatujesz z roboty. Tak, zgadzam się ze RM czy Trwam tez klada sieczkę ale w wolnym kraju maja takie samo prawo kłaśc tę sieczke jak tvn czy wyborcza. (żeby było jasne nie jestem zwolennikiem ojca Rydzyka a ni nawet wierzacym katolikiem)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: czwartek 09 sty 2014, 23:21 
Offline

Rejestracja: środa 18 sty 2012, 21:57
Posty: 3302
mozesz klamac do woli bo nikogo sie nie boisz


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 10 sty 2014, 03:08 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
A Ciebie tylko strach powstrzymuje przed kłamstwem? I niby czego sie boisz? Według katolików Bóg jest miłosierny, wybacza wszelkie grzechy, wystarczy się wyspowiadać, odprawic pokute i jestes jak nowo narodzony :D W praktyce im bardziej pobozny tym większy kłamca i oszust, weźmy takiego Plichtę od AG, modlił sie żarliwie, miliony dawał na tacę a z zimna krwią okradł bliźnixh z oszczędności.
Mnie kłamac nie pozwala własne sumienie i zasady moralne które przekazali mi rodzice, nie potrzebuje straszenia ogniem piekielnym po to żeby byc uczciwym człowiekiem.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 10 sty 2014, 11:10 
Offline

Rejestracja: środa 18 sty 2012, 21:57
Posty: 3302
widze ze naprawde nie jestes katolikiem ale nie mnie to oceniac.Jednym z najwiekszych grzechow jest grzeszyc liczac na milosierdzie Boze .Dla mnie dobry czlowiek jest wiecej wart jak zly katolik.Dla kosciola katolickiego zly czlowiek ktory sie nawroci jest na rowni z tym ktory cale zycie byl pustelnikiem


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 10 sty 2014, 11:27 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Pod warunkiem że zdąży


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 10 sty 2014, 14:16 
Offline

Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 12:30
Posty: 767
Lokalizacja: Lubelskie
baraki pisze:
A Ciebie tylko strach powstrzymuje przed kłamstwem? I niby czego sie boisz? Według katolików Bóg jest miłosierny, wybacza wszelkie grzechy, wystarczy się wyspowiadać, odprawic pokute i jestes jak nowo narodzony :D W praktyce im bardziej pobozny tym większy kłamca i oszust, weźmy takiego Plichtę od AG, modlił sie żarliwie, miliony dawał na tacę a z zimna krwią okradł bliźnixh z oszczędności.
Mnie kłamac nie pozwala własne sumienie i zasady moralne które przekazali mi rodzice, nie potrzebuje straszenia ogniem piekielnym po to żeby byc uczciwym człowiekiem.

Czy ktoś kto w nic nie wieży może mówić o sumieniu czy o zasadach moralnych to jest sferą duchową w człowieku a on nie uznaje duchowości w człowieku tylko co jest materialne i rzeczywiste a życie duchowe sumienie nie da się określić to jak niewierzący mogą o tym mówić ?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 10 sty 2014, 18:45 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&author_id=762&start=15
Widocznie mówić mogą i z orędziem do narodu z życzeniami świątecznymi związanymi z narodzeniem kogoś w kogo nie wierzą , też występują . Niewiarygodne , lecz prawdziwe . :oops:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 10 sty 2014, 20:18 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 11 cze 2007, 21:23
Posty: 474
Lokalizacja: niemcy
Max Kolonko to wycwiczony spec od oglupienia ludzi.On potrafi mowic na kazddy temat.A poglady ma takie za jakie mu placa.On nas chce nas przekonac do jednego.Niemcy i
Rosjanie to wrogawie. Najlepszym przyjacielem jest USA.Tylko jedynie co dla Polski zrobili to sprzedali nam za 5 miliardow dolarow latajacy zlom tz.F16 i podarowali jedna korwete ktorej nie oplaca sie remontowac.Nie zapominajcie ze to ich koncern swinski chcial wejsc na nasz rynek ale na szczescie sie nie udalo.Podobnie jest z gazem lupkowym.Zasada prosta: wejsc do jakiegos kraju, wyeksploatowac co sie da po jak najmniejszych kosztach /zniczszyc srodowisko/,potem zwinac interws i szukac innych naiwnych ktorzy wierza w Ameryke.Kraje Uni sa dla USA konkurencja kr


ktora trzeba oslabic.I do tego trzeba takich jak Max Kolonko.Od kogo dostajecie doplaty,dofinansowania ciagnikow itp:Co wam rolnikom dali Amerykanie? Panowie zacznijmy myslec o kasie a nie o historii.Zostawmy to kombatantom i Kaczynskiemu.Nasze polozenie miedzy Rosja a Niemcami powinno przynosic profity.Niestety specjalnoscia naszych politykow to rozkopywanie grobow i liczenie ofiar.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 10 sty 2014, 20:36 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 04 lut 2011, 18:37
Posty: 2899
MARKU.R DOMYŚLAM SIĘ ZE NADAL PRACUJE PAN NA EMIGRACJI?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 10 sty 2014, 21:00 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 29 sty 2010, 08:57
Posty: 1684
Lokalizacja: EPI
marek czy to niemiec,rosjanin czy amerykanin to kazdy dba o swoja dupe a to co nam niby unia daje to czesciowo juz wziela a reszte im na kolanach , na zasadach prowidenta, bedziemy oddawac.cala prawde o szkopach i kacapach mozna bylo zobaczyc na przykladzie budowy gazociagu nas omijajacego to tylko jeden przyklad ale bardzo spektakularny


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 10 sty 2014, 21:07 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 29 sty 2010, 08:57
Posty: 1684
Lokalizacja: EPI
mietko75 pisze:
http://www.trzoda-chlewna.com.pl/forumN/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&author_id=762&start=15
Widocznie mówić mogą i z orędziem do narodu z życzeniami świątecznymi związanymi z narodzeniem kogoś w kogo nie wierzą , też występują . Niewiarygodne , lecz prawdziwe . :oops:

oj mieciu przyjacielu drogi nie zabardzo sie zagalopowales bo jakowys jad z twej wypowiedzi bije a to czy ktos wierzy czy nie to sprawa zupelnie drugorzedna podstawa to to zeby zawsze i kazdemu mozna bylo prosto w oczy popatrzec i reke podac pomimo nieraz zgola odmiennych pogladow


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: sobota 11 sty 2014, 08:17 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
Ale człowiek to nie chorągiewka na wietrze . Kwaśniewski też jest ateistą i na spotkania z papieżem jeździł a Siwcowi dla szyderstwa kazał ziemię całować . Grunt to dyplomacja i brak zasad , to i wtedy każdemu rękę można podać .
Nie należy się plecami odwracać względem osób do siebie niepodobnych , ale swe zasady wypada mieć .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: sobota 11 sty 2014, 09:31 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 12:36
Posty: 2093
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
No Kwaśniewski wprowadził nas do Uni może by tak w rocznicę naszego wstąpienia do uni robić mu marsze przed domem jak Jaruzelskiemu :wink:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: sobota 11 sty 2014, 10:34 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 29 sty 2010, 08:57
Posty: 1684
Lokalizacja: EPI
mietko75 pisze:
Ale człowiek to nie chorągiewka na wietrze . Kwaśniewski też jest ateistą i na spotkania z papieżem jeździł a Siwcowi dla szyderstwa kazał ziemię całować . Grunt to dyplomacja i brak zasad , to i wtedy każdemu rękę można podać .
Nie należy się plecami odwracać względem osób do siebie niepodobnych , ale swe zasady wypada mieć .

ja ta wypowiedz barakiego odebralem calkiem inaczej a mianowicie tak ze pomimo ze jest ateista to szanuje odczucia katolikow i dobrze im zyczy jezeli sie myle to prosze mnie wyprowadzic z bledu


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: sobota 11 sty 2014, 10:43 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 04 lut 2011, 18:37
Posty: 2899
F1 pisze:
No Kwaśniewski wprowadził nas do Uni może by tak w rocznicę naszego wstąpienia do uni robić mu marsze przed domem jak Jaruzelskiemu :wink:
Miler kolego Miler w naszym systemie władzy prezydent jest tylko darmo-zjadliwym pionkiem do ustawiania.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: sobota 11 sty 2014, 11:12 
Offline

Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 12:30
Posty: 767
Lokalizacja: Lubelskie
mietko75 pisze:
Ale człowiek to nie chorągiewka na wietrze . Kwaśniewski też jest ateistą i na spotkania z papieżem jeździł a Siwcowi dla szyderstwa kazał ziemię całować . Grunt to dyplomacja i brak zasad , to i wtedy każdemu rękę można podać .
Nie należy się plecami odwracać względem osób do siebie niepodobnych , ale swe zasady wypada mieć .

Mądrze napisałeś człowiek musi mieć fundament tak jak budynek bo jak nie po prostu popęka i runie.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: sobota 11 sty 2014, 11:29 
Offline

Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 12:30
Posty: 767
Lokalizacja: Lubelskie
nemezis pisze:
F1 pisze:
No Kwaśniewski wprowadził nas do Uni może by tak w rocznicę naszego wstąpienia do uni robić mu marsze przed domem jak Jaruzelskiemu :wink:
Miler kolego Miler w naszym systemie władzy prezydent jest tylko darmo-zjadliwym pionkiem do ustawiania.

Czy nie widzisz różnicy między Kwaśniewskim a Jaruzelskim? Za PRL tym co wyrzekali się Boga obdarowano ich kredytami na budowę chlewni a potem umarzano i przydział na ciągnik w pierwszej kolejności dostawali a teraz po co wyrzekać się Boga???


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: sobota 11 sty 2014, 11:49 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 04 lut 2011, 18:37
Posty: 2899
Chodziło mi o to kto nas wprowadził [sprzedał] do uni.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 12 sty 2014, 16:35 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
1963 pisze:
mietko75 pisze:
Ale człowiek to nie chorągiewka na wietrze . Kwaśniewski też jest ateistą i na spotkania z papieżem jeździł a Siwcowi dla szyderstwa kazał ziemię całować . Grunt to dyplomacja i brak zasad , to i wtedy każdemu rękę można podać .
Nie należy się plecami odwracać względem osób do siebie niepodobnych , ale swe zasady wypada mieć .

ja ta wypowiedz barakiego odebralem calkiem inaczej a mianowicie tak ze pomimo ze jest ateista to szanuje odczucia katolikow i dobrze im zyczy jezeli sie myle to prosze mnie wyprowadzic z bledu

1963 dokładnie o to mi chodziło ale zaraz okrzyknięto mnie zepsutym ateistą któren to nie godzien jest wesołych świat życzyć katolikom. Ateistą nie jestem, nazwałl bym sie raczej agnostykiem.
SA pisze:
Za PRL tym co wyrzekali się Boga obdarowano ich kredytami na budowę chlewni a potem umarzano i przydział na ciągnik w pierwszej kolejności dostawali a teraz po co wyrzekać się Boga???

A co to znaczy "wyrzekac (synonim: zapierać, wypierać, odżegnywać) się Boga" ? Jesli ktos wierzy że Bóg istnieje ale np ze strachu albo w imie korzyści materialnych wypiera sie swojej wiary to można powiedziec ze sie "wyrzeka Boga "
Ale jesli ktos nie wierzy istnienie Boga ze względy na wewnętrzny stan umysłu to jak może się wyrzekac czegoś w czego istnienie nie wierzy? Tak jak pisałem wczesniej wiara to stan umysłu, nie można winic nikogo za to że nie wierzy jak tez nie można nikogo winić za to że wierzy w tego czy innego Boga. Wszyscy rodza się ateistami, dopiero pod wpływem indoktrynacji ta czy inna ideologią staja sie katolikami, muzułmanami, czasem jedna ideologia ustyępuje miejsce innej i katolik zostaje świadkiem Jehowy lub nie widzi w tym wszystkim sensu i zostaje ateista czy agnostykiem. Wierzyc nikt nie zaczyna na rozkaz i na rozkaz nie przestaje.
SA pisze:
Czy ktoś kto w nic nie wieży może mówić o sumieniu czy o zasadach moralnych to jest sferą duchową w człowieku a on nie uznaje duchowości w człowieku tylko co jest materialne i rzeczywiste a życie duchowe sumienie nie da się określić to jak niewierzący mogą o tym mówić ?

Według wikipedi:
Sumienie – w niektórych religiach i nurtach etycznych wewnętrzne odczucie pozwalające rozróżniać dobro i zło, a także oceniać postępowanie własne i innych ludzi. Jest to zdolność pozwalająca człowiekowi ujmować swoje czyny pod kątem moralnym i odpowiednio je oceniać. Czynnikiem decydującym w przestrzeganiu tych norm jest poczucie winy, które występuje w momencie uświadomienia sobie rozbieżności między własnym postępowaniem a przyjętymi normami. Sumienie kieruje się moralnymi kryteriami oceny, zależnymi od otoczenia społecznego i wychowania człowieka.
Tłumacząc z polskiego na nasze nie trzeba wierzyc w Boga żeby wiezieć że jak walne kogoś w łeb łopata to jest to zły uczynek, że kradzież jest złym postępowaniem, że kłamstwo nie prowadzi do niczego dobrego, że nalezy traktowac innych ludzi tak jak chciałbym aby mnie traktowano.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 12 sty 2014, 17:27 
Offline

Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 12:30
Posty: 767
Lokalizacja: Lubelskie
baraki pisze:
1963 pisze:
mietko75 pisze:
Ale człowiek to nie chorągiewka na wietrze . Kwaśniewski też jest ateistą i na spotkania z papieżem jeździł a Siwcowi dla szyderstwa kazał ziemię całować . Grunt to dyplomacja i brak zasad , to i wtedy każdemu rękę można podać .
Nie należy się plecami odwracać względem osób do siebie niepodobnych , ale swe zasady wypada mieć .

ja ta wypowiedz barakiego odebralem calkiem inaczej a mianowicie tak ze pomimo ze jest ateista to szanuje odczucia katolikow i dobrze im zyczy jezeli sie myle to prosze mnie wyprowadzic z bledu

1963 dokładnie o to mi chodziło ale zaraz okrzyknięto mnie zepsutym ateistą któren to nie godzien jest wesołych świat życzyć katolikom. Ateistą nie jestem, nazwałl bym sie raczej agnostykiem.
SA pisze:
Za PRL tym co wyrzekali się Boga obdarowano ich kredytami na budowę chlewni a potem umarzano i przydział na ciągnik w pierwszej kolejności dostawali a teraz po co wyrzekać się Boga???

A co to znaczy "wyrzekac (synonim: zapierać, wypierać, odżegnywać) się Boga" ? Jesli ktos wierzy że Bóg istnieje ale np ze strachu albo w imie korzyści materialnych wypiera sie swojej wiary to można powiedziec ze sie "wyrzeka Boga "
Ale jesli ktos nie wierzy istnienie Boga ze względy na wewnętrzny stan umysłu to jak może się wyrzekac czegoś w czego istnienie nie wierzy? Tak jak pisałem wczesniej wiara to stan umysłu, nie można winic nikogo za to że nie wierzy jak tez nie można nikogo winić za to że wierzy w tego czy innego Boga. Wszyscy rodza się ateistami, dopiero pod wpływem indoktrynacji ta czy inna ideologią staja sie katolikami, muzułmanami, czasem jedna ideologia ustyępuje miejsce innej i katolik zostaje świadkiem Jehowy lub nie widzi w tym wszystkim sensu i zostaje ateista czy agnostykiem. Wierzyc nikt nie zaczyna na rozkaz i na rozkaz nie przestaje.
SA pisze:
Czy ktoś kto w nic nie wieży może mówić o sumieniu czy o zasadach moralnych to jest sferą duchową w człowieku a on nie uznaje duchowości w człowieku tylko co jest materialne i rzeczywiste a życie duchowe sumienie nie da się określić to jak niewierzący mogą o tym mówić ?

Według wikipedi:
Sumienie – w niektórych religiach i nurtach etycznych wewnętrzne odczucie pozwalające rozróżniać dobro i zło, a także oceniać postępowanie własne i innych ludzi. Jest to zdolność pozwalająca człowiekowi ujmować swoje czyny pod kątem moralnym i odpowiednio je oceniać. Czynnikiem decydującym w przestrzeganiu tych norm jest poczucie winy, które występuje w momencie uświadomienia sobie rozbieżności między własnym postępowaniem a przyjętymi normami. Sumienie kieruje się moralnymi kryteriami oceny, zależnymi od otoczenia społecznego i wychowania człowieka.
Tłumacząc z polskiego na nasze nie trzeba wierzyc w Boga żeby wiezieć że jak walne kogoś w łeb łopata to jest to zły uczynek, że kradzież jest złym postępowaniem, że kłamstwo nie prowadzi do niczego dobrego, że nalezy traktowac innych ludzi tak jak chciałbym aby mnie traktowano.

A to dlaczego był by zły uczynek walnąć łopatą w łeb gdyby on cię siekierą a kradzież gdy się uda to same korzyści ,kłamstwo gdy nikt nie odkryje prawdy , możesz ludzi traktować dobrze a jak oni ciebie wyśmieją i co dalej w takiej okoliczności jak to znieść bez wiary i być dobrym


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 12 sty 2014, 18:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
SA , walisz na tym forum jak kałasznikow z pełnym magazynkiem.
... no , wiara to podstawa egzystencji człowieka na kuli ziemskiej !
Dobra materialne to pikuÅ› .
..a najważniejsze to mieć dobry humor do złej gry!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 12 sty 2014, 20:33 
Offline

Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 12:30
Posty: 767
Lokalizacja: Lubelskie
mytotoksyna1 pisze:
SA , walisz na tym forum jak kałasznikow z pełnym magazynkiem.
... no , wiara to podstawa egzystencji człowieka na kuli ziemskiej !
Dobra materialne to pikuÅ› .
..a najważniejsze to mieć dobry humor do złej gry!

Pisze grzecznie nikogo nie obrażam ale jak kogoś uraziłem to przepraszam .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 12 sty 2014, 20:46 
Offline

Rejestracja: środa 18 sty 2012, 21:57
Posty: 3302
wiara i sumienie to nie stan umyslu to DAR ktory kazdy otrzymal na chrzcie sw. i albo te talenty mnozy albo je zakopal i sobie to jakos tlumaczy .Dla niedowiarkow mam pytanie ,skad sie wzioles i skad to wszystko sie zaczelo , nawet tlumaczac sobie te mozliwosc BIG BANGIEM nie siegamy poczatku i nasz mozg nie jest w stanie sobie tego wytlumaczyc KTOS jest Panem czasu i zdarzen ,i dal nam wolna wole i sumienie abysmy mogli rozroznic dobro od zla a to potrafi kazdy i kazdy ma sumienie czyli jest wierzacy a ze jakos sobie inaczej to tlumaczy to mamy w Polsce tak jak mamy


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 12 sty 2014, 21:16 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 29 sty 2010, 08:57
Posty: 1684
Lokalizacja: EPI
wlasnie polsat emituje program o trynkiewiczu, zabojcy 4 nastoletnich chlopcow, jak sobie swiete obrazy maluje CZY TAK TEZ MOZNA WIERZYC ? widocznie mozna!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 12 sty 2014, 21:23 
Offline

Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 12:30
Posty: 767
Lokalizacja: Lubelskie
1963 pisze:
wlasnie polsat emituje program o trynkiewiczu, zabojcy 4 nastoletnich chlopcow, jak sobie swiete obrazy maluje CZY TAK TEZ MOZNA WIERZYC ? widocznie mozna!

Człowieku czyń co chcesz ale pamiętaj że i tak umrzesz


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 12 sty 2014, 21:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
Stanislaw pisze:
wiara i sumienie to nie stan umyslu to DAR ktory kazdy otrzymal na chrzcie sw. i albo te talenty mnozy albo je zakopal i sobie to jakos tlumaczy .Dla niedowiarkow mam pytanie ,skad sie wzioles i skad to wszystko sie zaczelo , nawet tlumaczac sobie te mozliwosc BIG BANGIEM nie siegamy poczatku i nasz mozg nie jest w stanie sobie tego wytlumaczyc KTOS jest Panem czasu i zdarzen ,i dal nam wolna wole i sumienie abysmy mogli rozroznic dobro od zla a to potrafi kazdy i kazdy ma sumienie czyli jest wierzacy a ze jakos sobie inaczej to tlumaczy to mamy w Polsce tak jak mamy



Stachu ,lubiÄ™ to co piszesz ,jest w tym , to COÅš .
Mózg człowieka jest NIEODGADNIONY i zdarzają się sytuacje budujące psychikę i druzgocące życie ,ale cóż zrobić ?
To tylko ,życie,życie , życie.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 12 sty 2014, 21:28 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 29 sty 2010, 08:57
Posty: 1684
Lokalizacja: EPI
SA pisze:
1963 pisze:
wlasnie polsat emituje program o trynkiewiczu, zabojcy 4 nastoletnich chlopcow, jak sobie swiete obrazy maluje CZY TAK TEZ MOZNA WIERZYC ? widocznie mozna!

Człowieku czyń co chcesz ale pamiętaj że i tak umrzesz

dobrze ze mnie uswiadomiles :D


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 12 sty 2014, 21:29 
Offline

Rejestracja: środa 18 sty 2012, 21:57
Posty: 3302
SA krotko i prosto i wtedy bedzie pewnosc a teraz pozostaje wiara


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 12 sty 2014, 21:31 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
Ja też nie jestem zagorzałym katolikiem , ale w Boga wierzę i wypierać się nie zamierzam .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 12 sty 2014, 21:34 
Offline

Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 12:30
Posty: 767
Lokalizacja: Lubelskie
Stanislaw pisze:
SA krotko i prosto i wtedy bedzie pewnosc a teraz pozostaje wiara

PÅ‚na zgoda to nam pozostaje


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 12 sty 2014, 21:39 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 29 sty 2010, 08:57
Posty: 1684
Lokalizacja: EPI
jest takie powiedzenie ze dobrego knajpa nie popsuje a zlego i kosciul nie naprawi i drogi mieciu tu nie chodzi o to czy ktos wierzy czy nie a o kregoslup moralny ,przewaznie wynosimy okreslone wartosci z domu


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 12 sty 2014, 21:41 
Offline

Rejestracja: środa 18 sty 2012, 21:57
Posty: 3302
O Trynkiewiczu nie mam serca ogladac bo moglo by nie wytrzymac CI chlopcy juz sa w niebie tylko po co to cierpienie rodzicow byc moze Bog ma inne cele niz my ludzie.Jesli Bog jest tak milosierny jak mysle to Trynkiewicz moze sie nawrocic i tez Tam byc ,ale czy to uczyni jak dobry lotr na krzyzu Zostawmy to jemu i PANU BOGU


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 12 sty 2014, 21:55 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
I mnie o ten kręgosłup właśnie się rozchodzi . Jak czytam bzdety o tanim tuczy za 3 zeta, czy też chlewni ze słomy (chyba tylko w tym roku) i na dodatek życzenie Bożonarodzeniowe od niedowiarka,to już sam jestem "głupi " Nikt z nas tu obecnych Pana Boga nie widział i przesłanek do wiary nikt też nie ma , ale żeby samemu dobrowolnie się odgraniczać , to już trzeba mieć silne przekonani .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 12 sty 2014, 22:06 
Offline

Rejestracja: środa 18 sty 2012, 21:57
Posty: 3302
Mietko piszesz ze Boga nikt nie widzial i nie ma przeslanek by w Niego wierzyc, to odpowiedz mi dlaczego ludzie ktorzy przezyli wojne obozy i stracili cale rodziny w Boga wierzyli ,pytajac Go dlaczego ,dlaczego dlaczego


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronÄ™ 1, 2, 3, 4  NastÄ™pna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB