Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - Susza 2015 a pomoc RzÄ…du
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest czwartek 28 mar 2024, 12:57

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronÄ™ 1, 2  NastÄ™pna
Autor Wiadomość
Post: Å›roda 26 sie 2015, 21:09 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 12:36
Posty: 2093
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Wypowiedzcie się co sądzicie na ten temat propozycji dopłat 400 zeta do ha z pominięciem trzodziarzy?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: Å›roda 26 sie 2015, 21:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
..trzeba dwie nowe pierwiastki zaprosić.
..trza liczyć na siebie.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: Å›roda 26 sie 2015, 21:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
..co ??
..nie będę dorabiał Duńczyka.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: Å›roda 26 sie 2015, 22:31 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
Pani miastowa niech zamknie m.... GÅ‚upia pi...
http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/11 ... szy-raport
Pachołki z PSLu robią co im guruz PO każe i przed wyborami nie ma mowy o suszy .
Posraniec Sawicki wie dokładnie że ta susza za jakiś czas odbije się cenami na półkach , ale rżnie mądrale i melduje że niczego nam nie brakuje . Głąb pier-dolony jak by nie wiedział że jakieś zapasy każdy posiada :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Garstka z nas na rekompensaty się załapie , a ta Piz-da hajterka MYKO będzie tym zdrajcom przyklaskiwać .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: czwartek 27 sie 2015, 09:42 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Jeden pisowiec założył temat żeby pisowi lepsze wyniki zrobic na jesieni :lol: :lol: :lol:
a ten drugi blużnierca już sam nie wie co pisać :lol: :lol: :lol: przed wyborami na prezydenta było podobnie :shock: :shock: Mietek Ty po pomoc to nie powinieneś nawet ręki wyciągać bo si uschnie :oops: :oops: byznesmenie od 7 boleści :lol: :lol: Qurwa warzywa , zagraniczne tuczniki , ciągniki a żebrze i narzeka jak biedak :lol: :lol: i non stop straszy pogodą :mrgreen: :mrgreen:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: czwartek 27 sie 2015, 09:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
mietko75 pisze:
Pani miastowa niech zamknie m.... GÅ‚upia pi...
http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/11 ... szy-raport
Pachołki z PSLu robią co im guruz PO każe i przed wyborami nie ma mowy o suszy .
Posraniec Sawicki wie dokładnie że ta susza za jakiś czas odbije się cenami na półkach , ale rżnie mądrale i melduje że niczego nam nie brakuje . Głąb pier-dolony jak by nie wiedział że jakieś zapasy każdy posiada :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Garstka z nas na rekompensaty się załapie , a ta Piz-da hajterka MYKO będzie tym zdrajcom przyklaskiwać .


Mietko! za rekompensatę , którą otrzymasz od rządu PO i PSL kup
sobie nowy schludny garnitur -musisz na jesiennych wyborach jakoś wiarygodnie wyglądać. :D


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: czwartek 27 sie 2015, 11:00 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 12:36
Posty: 2093
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
stan1069@o2.pl pisze:
Jeden pisowiec założył temat żeby pisowi lepsze wyniki zrobic na jesieni :lol: :lol: :lol:
a ten drugi blużnierca już sam nie wie co pisać :lol: :lol: :lol: przed wyborami na prezydenta było podobnie :shock: :shock: Mietek Ty po pomoc to nie powinieneś nawet ręki wyciągać bo si uschnie :oops: :oops: byznesmenie od 7 boleści :lol: :lol: Qurwa warzywa , zagraniczne tuczniki , ciągniki a żebrze i narzeka jak biedak :lol: :lol: i non stop straszy pogodą :mrgreen: :mrgreen:

Stan na tych rekompensatach zyskają tylko chodowcy jaskółek i kolesie z PSL co dzierżawią duże gospodarstwa bo tam często nawet i jaskólek nie ma :lol: :lol: dobrze że już od jesieni tych zielonych ludzików nie będzie chyba że za te pieniądze te głosy sobie kupią :roll:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: czwartek 27 sie 2015, 11:27 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
F1 Ty się o zielonych ludzików nie zamartwiaj , bo wystarczy że oni pójdą sami na wybory z rodziną :lol: :lol: :lol: i wynik zadowalający :lol: :lol: Ty lepiej wyślij paczki żywnościowe tym których twoi idole ułaskawili :oops:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: czwartek 27 sie 2015, 11:59 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
Wasi guru miasto będą rekompensatami dla nas szczuć a żaden z nas grosza nie ujrzy bo ma hodowlę zwierząt . To po co ci kłamcy takie brednie opowiadają :?: :?: :?: A no po to aby sporo z nich znów do koryta się dostało . Pierd... minister rolnictwa .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: czwartek 27 sie 2015, 20:40 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 12:36
Posty: 2093
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
stan1069@o2.pl pisze:
F1 Ty się o zielonych ludzików nie zamartwiaj , bo wystarczy że oni pójdą sami na wybory z rodziną :lol: :lol: :lol: i wynik zadowalający :lol: :lol: Ty lepiej wyślij paczki żywnościowe tym których twoi idole ułaskawili :oops:

No po to właśnie jest ta pomoc dla Pomoc Swoim Ludziom -PSL ale za nasze pieniądze :roll: Stan niewinnych po wyborach przyjdzie pora wypuścić to tylko odwracanie uwagi od sytuacji w kraju taki chwyt wyborczy :mrgreen:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: czwartek 03 wrz 2015, 08:15 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 12:36
Posty: 2093
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Komisje mimo że już po żniwach pracują pełną parą aby żaden zielony człowieczek bez kasy się nie ostał w końcu na górze mają dobrych nauczycieli :lol: :lol: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5201 ... try1630896


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 04 wrz 2015, 13:35 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Nie pracują komisje żle , pracują niedobrze weż się człowieku ogarnij , wszystko Ci nie pasuje podobnie jak temu znawcy od wybuchów i zamachów :lol: :lol:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 04 wrz 2015, 15:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
F1 podobno pierwszy we wiosce złożył odszkodowawczy wniosek pt piekelna susza(po suszy szosa sucha)
..teraz gryzie wargi i czeka na rekompensaty . :D :D :D
...dużo pije i pali ,bo cały w nerwach ,czy cosik dostanie. :D


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 04 wrz 2015, 18:53 
Offline

Rejestracja: środa 20 lip 2011, 09:19
Posty: 1034
Lokalizacja: CBY
a tu rekompensat nie będzie bo klasa ziemi za dobra,przynajmniej w mojej gminie!!I cała praca komisji oceniającej straty poszła na marne.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 06 wrz 2015, 12:46 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 12:36
Posty: 2093
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
stan1069@o2.pl pisze:
Nie pracują komisje żle , pracują niedobrze weż się człowieku ogarnij , wszystko Ci nie pasuje podobnie jak temu znawcy od wybuchów i zamachów :lol: :lol:

Dziś na Jasnej Górze rolnicy podziękowali Sawickiemu za pomoc suszową :mrgreen: mogłeś go wspierać w tych trudnych chwilach i co z tego że pracują? jak dawno po zbiorach chyba Ci oleju nakapało z tej przyczepy że nie widzisz co sie dzieje :lol: :lol:
mam kolegę takiego jak Ty też nikogo nie lubi o prezesie nie wspomnę ale kawalerowie tak mają nie mogą odreagować to na siebie zęby szczerzą 8)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 06 wrz 2015, 13:34 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Dla rolników dożynki kojarzone są z podziękowaniem za zebrane plony [ raz gorsze raz lepsze ] szkoda że dla oszołomów to prawybory :lol: :lol: :lol:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 06 wrz 2015, 14:51 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 20 lis 2009, 18:36
Posty: 661
Lokalizacja: wlkp
tak jak stan pisze rolnicy powinni dziękować za zebrane plony, wśród rolników coraz mniej pokory jak były lata rewelacyjne to było ok jak susza to poństwo ma pomóc a naszi dziatkowie mówili że jak jeden rok dobry to następny może być słabszy i jakoś sobie radzili :D


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 06 wrz 2015, 16:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
kaluÅ› pisze:
tak jak stan pisze rolnicy powinni dziękować za zebrane plony, wśród rolników coraz mniej pokory jak były lata rewelacyjne to było ok jak susza to poństwo ma pomóc a naszi dziatkowie mówili że jak jeden rok dobry to następny może być słabszy i jakoś sobie radzili :D



Konstatacja ze wszech miar słuszna.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 06 wrz 2015, 18:02 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 12:36
Posty: 2093
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
kaluÅ› pisze:
tak jak stan pisze rolnicy powinni dziękować za zebrane plony, wśród rolników coraz mniej pokory jak były lata rewelacyjne to było ok jak susza to poństwo ma pomóc a naszi dziatkowie mówili że jak jeden rok dobry to następny może być słabszy i jakoś sobie radzili :D

Tu nie chodzi o pieniądze tylko o pomoc najbardziej poszkodowanym a takimi są zapewne hodowcy trzody do których nie tylko ja należę ale rząd dzieli rolników na równych i równiejszych w 2012 roku wszystkie zboża ozime wymarzły trzeba było wszystko przesiać potem w lipcu grad zniszczył mi 95% uprawy zebrałem średnio 500 kg z ha miałem ubezpieczone ale w większości nie te działki gdzie wystąpił grad nikt mi złotówki nie dał i nie mam do nikogo pretensji ale teraz co ci Zieloni wyprawiają to śmiech na sali


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 06 wrz 2015, 18:23 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Mnie się podobała wypowiedz Cimoszewicza za którą dostało mu się w wyborach :lol: :lol: ale powiedział prawdę a teraz wszyscy boją się powiedzieć prawdy i stąd problemy i napuszczanie jednych na drugich :lol: :lol:
wymóg 30 % strat i połowa pomocy nieubezpieczonym to jest wymóg unijny który nie dotyczy tylko rolnictwa
odroczenie krusu nie wiem czy wiecie ale jak Wam odroczą o rok to ten rok do emerytury trzeba dłuzej opłacac
jak by to powiedzieli otwarcie to podejrzewam że większości by się odechciało latać po polach za szacowaniem
do tego jeszcze połowa areału pewnie to umowa dzierżawy na gebe i wnioski o dopłaty składaja własciciele i komu tą pomoc dać ???????????????????
trochę to jest śmieszne z tymi pomocami rolnikom np. która firma dostaje odszkodowanie jak odśnieża zima a śnieg nie sypie ????? a kase dostaje jak odśnieża :lol: :lol:
a kto góralom dopłaca jak jest zima beż śnieżna :lol: :lol: :lol: :lol: albo górnikom jak ciepła zima :lol: :lol: :lol:
raz lepiej , raz gorzej i o tym trzeba wiedzieć i się z tym liczyć :roll: :roll:
a teraz z tego co widzę to z rolników zrobili hazardzistów :lol: :lol: :lol: plony i ceny zakontraktowane , zaklepane a nasiona jeszcze we workach :lol: :lol: i do tego wszystko na kredyt :shock: :shock: i jak dobry kontrakt i plony to taki biznesmen udaje bohatera , a jak odwrotnie to rząd nie dobry :lol: :lol: :lol:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 06 wrz 2015, 18:49 
Offline

Rejestracja: środa 20 lip 2011, 09:19
Posty: 1034
Lokalizacja: CBY
Stan a ty się ubezpieczałeś kiedykolwiek od suszy??
Jak nie to nie pisz głupot.Jak rząd stworzył takie przepisy to nic dziwnego że się ludzie nie ubezpieczają!!Ja 5 czy 6 lat temu ubezpieczyłem część pół od suszy!!Susza była,zgłosiłem do pzu,przyjechał likwidator,ocenił że są straty spowodowane przez susze,ale poczekamy na opinie IUNG w Puławach.No i oczywiście orzekli że w moim regionie suszy nie było!!I po jakiego wuja się ubezpieczać.Od tamtego roku nie ubezpieczam! W tym roku też by pewnie orzekli że ziemie dobre to dużych strat nie ma!!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 06 wrz 2015, 18:55 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Ubezpieczenie nie musi być od suszy


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 06 wrz 2015, 19:03 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 12:36
Posty: 2093
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Stan widzę że czytanie ze zrozumieniem to jeszcze dla Ciebie duży problem 8) mi nie chodzi o brak pomocy ze strony rządu ok nie pomaga i spoko tylko o dzielenie rolników bo dostaną tylko obszarnicy i rolnicy z Wiejskiej dlaczego dać bydlarzom a nie trzodziarzom? Jednemu 60 tysi drugiemu figa z makiem jak trrzodziarz ziemię uprawia to już strat 30 % nie ma? Sam jaskółki chowasz bo świń się nie opłaca a tera udajesz greka :roll: i wmawiasz że zyski z trzody pokryją nam straty w ubiegłym roku średni zbiór z ha miałem 7 ton w tym roku może 2 to ile straty mam procentowo ? Poprzednie 6 ton


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 06 wrz 2015, 19:28 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
F1 ja widze że to Ty masz problem z czytanie i zrozumieniem pewnie tylko dobrze umiesz słuchać radio :lol: :lol: :lol:
jest zapisane przez unie że musi być straty 30 % i połowa pomocy jak nie ubezpieczony od żadnego ryzyka , a to co kto uprawia albo hoduje to uja ich to interesuje :lol: :lol:

widze że Ciebie .uj boli jak się komuś należy a Tobie nie :mrgreen: :mrgreen:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 06 wrz 2015, 20:03 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 04 lut 2011, 18:37
Posty: 2899
stan1069@o2.pl pisze:

trochę to jest śmieszne z tymi pomocami rolnikom np. która firma dostaje odszkodowanie jak odśnieża zima a śnieg nie sypie ?????
Stan przepisałeś żywcem słowa jakiegoś imbecyla z komentarzy gdzieś z netu-o ile pamiętam W.P.
To ja zadam Ci te same pytanie z drugiej strony tego kija. Która firma ponosi koszty na odśnieżanie [paliwo-remonty itp] o soli nie piszę bo odsprzedadzą z zyskiem do produkcji kiełbas :D :D :D w bezśnieżną zimę że chciała by jakieś odszkodowanie????????????????


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 06 wrz 2015, 20:06 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 04 lut 2011, 18:37
Posty: 2899
stan1069@o2.pl pisze:
F1 ja widze że to Ty masz problem z czytanie i zrozumieniem pewnie tylko dobrze umiesz słuchać radio :lol: :lol: :lol:
jest zapisane przez unie że musi być straty 30 % i połowa pomocy jak nie ubezpieczony od żadnego ryzyka , a to co kto uprawia albo hoduje to uja ich to interesuje :lol: :lol:

widze że Ciebie .uj boli jak się komuś należy a Tobie nie :mrgreen: :mrgreen:
Daj link do tego przepisu co to go niby zapisała unia i na którego tak kolesiostwo rudego ....ja się powołuje.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 06 wrz 2015, 20:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
Niestety mówię do tzw. twórców rolnictwa ,którzy gromkimi słowami opisują rzeczywistość ,która im pasuje.
Stan wyprzedza was o krok , ma racjÄ™ .
Zasada :
1. liczyć na siebie.
2. Nie ubezpieczać się ,bo to złodziejstwo .
3. Szukać rezerw w swoim umyśle ,umyśle tzw gospodarczym.
4.Odkładać grosz na czarną godzinę ,taka rezerwa przydaje się jak ulał do obecnej sytuacji.
5. Solidnie pracować i nie liczyć na zachodniego prosiaka.
6. Kupować dobre polskie traktory i maszyny-przez to wzmacniamy POLSKĘ W MIEŚCIE.
7.Nie wierzyć reklamą ,głupim reklamą w prasie i tv.
8. Słuchać co mówi p. Kopacz ,uważnie słuchać , bo wie co mówi.
9. Ręcami i nogami popierać PSL , bo inaczej czeka nas los Bonapartego (wyspa Elba)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 06 wrz 2015, 20:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
..aaa jeszcze żelazna zasada ---nie brać kredytów.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 06 wrz 2015, 20:29 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
nemezis pisze:
stan1069@o2.pl pisze:

trochę to jest śmieszne z tymi pomocami rolnikom np. która firma dostaje odszkodowanie jak odśnieża zima a śnieg nie sypie ?????
Stan przepisałeś żywcem słowa jakiegoś imbecyla z komentarzy gdzieś z netu-o ile pamiętam W.P.
To ja zadam Ci te same pytanie z drugiej strony tego kija. Która firma ponosi koszty na odśnieżanie [paliwo-remonty itp] o soli nie piszę bo odsprzedadzą z zyskiem do produkcji kiełbas :D :D :D w bezśnieżną zimę że chciała by jakieś odszkodowanie????????????????
Żeby było do czego nalać paliwa to trzeba mieć sprzęt i potrzeba do tego ludzika i w okresie zimowym musi być w pogotowiu , a do tego musi mieć troche soli i popiolu :lol: :lol: , a to też są koszty i z niczego nie przepisywałem
trzeba jeszcze wygrać przetarg , i czekać na zgode na wyjazd bo bez zgody odśnieżanie gratis :lol: :lol: tak przy najmiej jest u nas w gminie


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 06 wrz 2015, 20:36 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 sty 2013, 23:08
Posty: 197
Lokalizacja: wlkp
a za gotowosc do wyjazdu tez gmina placi


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 06 wrz 2015, 20:59 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
nemezis pisze:
stan1069@o2.pl pisze:
F1 ja widze że to Ty masz problem z czytanie i zrozumieniem pewnie tylko dobrze umiesz słuchać radio :lol: :lol: :lol:
jest zapisane przez unie że musi być straty 30 % i połowa pomocy jak nie ubezpieczony od żadnego ryzyka , a to co kto uprawia albo hoduje to uja ich to interesuje :lol: :lol:

widze że Ciebie .uj boli jak się komuś należy a Tobie nie :mrgreen: :mrgreen:
Daj link do tego przepisu co to go niby zapisała unia i na którego tak kolesiostwo rudego ....ja się powołuje.

http://www.farmer.pl/finanse/skad-wymog ... 59579.html


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 06 wrz 2015, 21:06 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
mytotoksyna1 pisze:
Niestety mówię do tzw. twórców rolnictwa ,którzy gromkimi słowami opisują rzeczywistość ,która im pasuje.
Stan wyprzedza was o krok , ma racjÄ™ .
Zasada :
1. liczyć na siebie.
2. Nie ubezpieczać się ,bo to złodziejstwo .
3. Szukać rezerw w swoim umyśle ,umyśle tzw gospodarczym.
4.Odkładać grosz na czarną godzinę ,taka rezerwa przydaje się jak ulał do obecnej sytuacji.
5. Solidnie pracować i nie liczyć na zachodniego prosiaka.
6. Kupować dobre polskie traktory i maszyny-przez to wzmacniamy POLSKĘ W MIEŚCIE.
7.Nie wierzyć reklamą ,głupim reklamą w prasie i tv.
8. Słuchać co mówi p. Kopacz ,uważnie słuchać , bo wie co mówi.
9. Ręcami i nogami popierać PSL , bo inaczej czeka nas los Bonapartego (wyspa Elba)

10 .AMEN :lol: :lol: :lol:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 06 wrz 2015, 21:17 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 04 lut 2011, 18:37
Posty: 2899
Ten sprzęt i ludzików mają różnej maści gospodarstwa pomocnicze przy urzędach gmin ,lub też same gminy i one pracują bez względu na to czy jest śnieg czy nie -albo odśnieża olbo dba o porządek w zasadzie tym samym sprzętem z innym osprzętem.Co do przetargów to są to usługodawcy zewnętrzni np. rolnicy z swoimi ciągnikami z innym osprzętem. Więc ja nie widzę strat z braku śniegu dla firmy - no może jakiś rolnik nie dorobi parę zeta.Niema śniegu nie ponoszę kosztów z tytułu jego wywózki czy też zepchnięcia na pobocze.-nie mam strat więc za co odszkodowanie???????
Rolnik -nakłady na paliwo obróbkę siew itd. -brak zbiorów- są straty?????????
P.s. nie jestem za czy przeciw jakimś tam odszkodowaniom z powodu suszy,lecz przeciw wyróżnianiom pewnych grup - krowiarze,obszarnicy


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 06 wrz 2015, 21:23 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 04 lut 2011, 18:37
Posty: 2899
stan1069@o2.pl pisze:
nemezis pisze:
stan1069@o2.pl pisze:
F1 ja widze że to Ty masz problem z czytanie i zrozumieniem pewnie tylko dobrze umiesz słuchać radio :lol: :lol: :lol:
jest zapisane przez unie że musi być straty 30 % i połowa pomocy jak nie ubezpieczony od żadnego ryzyka , a to co kto uprawia albo hoduje to uja ich to interesuje :lol: :lol:

widze że Ciebie .uj boli jak się komuś należy a Tobie nie :mrgreen: :mrgreen:
Daj link do tego przepisu co to go niby zapisała unia i na którego tak kolesiostwo rudego ....ja się powołuje.

http://www.farmer.pl/finanse/skad-wymog ... 59579.html
Nie o to mi chodziło ale na 3 stronie pisze- upraw lubzwierząt a nam wmawiają że upraw i zwierząt. ktoś to wyjaśni??????


W przypadku, gdy zmniejszenie dochodów beneficjenta, o którym mowa w ust. 6, oblicza się na podstawie poziomu upraw lub zwierząt gospodarskich, należy wziąć pod uwagę jedynie straty materialne związane z tymi uprawami lub zwierzętami gospodarskimi.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 06 wrz 2015, 21:38 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
.

http://www.farmer.pl/finanse/skad-wymog ... 59579.html[/quote] Nie o to mi chodziło ale na 3 stronie pisze- upraw lubzwierząt a nam wmawiają że upraw i zwierząt. ktoś to wyjaśni??????


W przypadku, gdy zmniejszenie dochodów beneficjenta, o którym mowa w ust. 6, oblicza się na podstawie poziomu upraw lub zwierząt gospodarskich, należy wziąć pod uwagę jedynie straty materialne związane z tymi uprawami lub zwierzętami gospodarskimi.[/quote]
Straty możesz mieć albo w uprawach albo w hodowli ważne że musisz mieć 30 % strat łącznie , a to juz takie proste nie jest , przynajmniej ja to tak rozumie


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 06 wrz 2015, 22:20 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 04 lut 2011, 18:37
Posty: 2899
Ja inaczej 30% strat w uprawach niezależnie od hodowli i na odwrót czy też razem ,ale nie widzę nic że to musi być 30% w gospodarstwie tak jak to przedstawiają nam nasze komisje.Redaktorek nie pisze że 30% strat beneficjenta ogólnie niezależnie od profilu produkcji.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: poniedziaÅ‚ek 07 wrz 2015, 20:20 
Offline

Rejestracja: środa 20 lip 2011, 09:19
Posty: 1034
Lokalizacja: CBY
Tak rolnicy walczą o swoje w Brukseli a u nas pseudo-rolnicy tacy jak Stan czy mytotoksyna śmieją się że suszy nie ma i nic się nam nie należy!!!
Cytuj:
Czarny poniedziałek w Brukseli. Rolnicy blokują miasto ciągnikami. Dochodzi do starć z policją. W ruch poszły armaty wodne.
http://wpolityce.pl/swiat/264593-czarny-poniedzialek-w-brukseli-rolnicy-blokuja-miasto-ciagnikami-dochodzi-do-starc-z-policja-w-ruch-poszly-armaty-wodne-zobacz-zdjecia Nie oglądam tych propagandowych naszych TV więc nie wiem czy cokolwiek wspomnieli na ten temat!!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: poniedziaÅ‚ek 07 wrz 2015, 20:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
andrzej19570 pisze:
Tak rolnicy walczą o swoje w Brukseli a u nas pseudo-rolnicy tacy jak Stan czy mytotoksyna śmieją się że suszy nie ma i nic się nam nie należy!!!
Cytuj:
Czarny poniedziałek w Brukseli. Rolnicy blokują miasto ciągnikami. Dochodzi do starć z policją. W ruch poszły armaty wodne.
http://wpolityce.pl/swiat/264593-czarny-poniedzialek-w-brukseli-rolnicy-blokuja-miasto-ciagnikami-dochodzi-do-starc-z-policja-w-ruch-poszly-armaty-wodne-zobacz-zdjecia Nie oglądam tych propagandowych naszych TV więc nie wiem czy cokolwiek wspomnieli na ten temat!!

..a czy w Brukseli też jest koordynator z Torunia?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: poniedziaÅ‚ek 07 wrz 2015, 21:38 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 04 lut 2011, 18:37
Posty: 2899
Na pierwszym zdjęciu wysłali płeć piękną w roli policji :D :D


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: poniedziaÅ‚ek 07 wrz 2015, 21:52 
Offline

Rejestracja: środa 20 lip 2011, 09:19
Posty: 1034
Lokalizacja: CBY
A na ostatnim jakiegoÅ› frajera z Polski :D :D :D


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: wtorek 29 wrz 2015, 11:57 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4698
Lokalizacja: kuj-pom
no i po marzeniach o odszkodowaniu za susze na 20 wniosków z mojej wioski 2 się załapało jeden 4 ha który ma gdzieś odszkodowanie bo z tego nie żyje a drugi ma 8 ha i tez jest mu obojętne odszkodowanie


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: wtorek 29 wrz 2015, 19:46 
Offline

Rejestracja: środa 18 sty 2012, 21:57
Posty: 3302
u mnie rowniez dwoch jeden 13 ha zero hodowli i drugi 17 ha wszystko wydzierzawil ale doplaty bierze na siebie i udaje ze gospodarzy.Mieli po 38 % strat .Ci ktorym naprawde susza narobila szkod maja hodowle maja po oszacowaniu po okolo 10% strat


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: wtorek 29 wrz 2015, 22:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
...a skÄ…d wy mata te informacje ,co ,kto ,ile ,gdzie ?
..ja też mieszkam we wsi i na ten temat nic nie wiem .
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: Å›roda 30 wrz 2015, 07:07 
Offline

Rejestracja: środa 23 mar 2011, 11:32
Posty: 1614
Lokalizacja: wlkp
Bo Cię nikt nie lubi to Ci nic nie mówią.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: Å›roda 30 wrz 2015, 11:18 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 12:36
Posty: 2093
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
A ja się załapałem wniosek już złożony ale wcale mnie to nie ciesz :( nadal sucho zboża nie zasiane na glinach a rzepak ledwo żywy :evil:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: Å›roda 30 wrz 2015, 13:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
Pablo80 pisze:
Bo Cię nikt nie lubi to Ci nic nie mówią.


Na mnie piszą anonimy i donoszą do miejscowego weterynarza , twierdząc ,że siedzę u co niektórych ciągle w paszy!
..a ja się nie rozerwę być , tu ,tam ,słuchać to ,czy owo . :D


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: Å›roda 30 wrz 2015, 13:48 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4698
Lokalizacja: kuj-pom
czyli faktycznie jesteÅ› malolubiany


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: Å›roda 30 wrz 2015, 19:49 
Offline

Rejestracja: czwartek 23 gru 2010, 14:02
Posty: 1442
Lokalizacja: podlasie
taki kapus wioskowy po mojemu


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: Å›roda 30 wrz 2015, 20:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
ziutek pisze:
taki kapus wioskowy po mojemu


Zutas ,ja chce cię widzieć przy urnie wyborczej w zbliżających się wyborach !
PSL inny opcji ni ma.
.bo wiesz ŚCIANA WSZCHODNIA może nie udźwignąć obietnic PIS.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: Å›roda 30 wrz 2015, 21:01 
Offline

Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 20:04
Posty: 412
Lokalizacja: EBE
mytotoksyna1 pisze:
ziutek pisze:
taki kapus wioskowy po mojemu


Zutas ,ja chce cię widzieć przy urnie wyborczej w zbliżających się wyborach !
PSL inny opcji ni ma.
.bo wiesz ŚCIANA WSZCHODNIA może nie udźwignąć obietnic PIS.


Załączniki:
PSL doda ci skrzydeł.jpg
PSL doda ci skrzydeł.jpg [ 46.83 KiB | Przeglądany 40074 razy ]
Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronÄ™ 1, 2  NastÄ™pna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB