Trzoda-Chlewna - Forum • Wyświetl temat - zywienie odpadami z przemysłu
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest czwartek 28 mar 2024, 15:54

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: czwartek 15 lut 2007, 01:00 
witam chciałbym poruszyc temat skarmiania swin odpadami pochodzacymi z przemysłu ..prosze o wyrazenie swoich opini na temat takich produktuw ubocznych jak pulpa ziemniaczana ,serwatka , czerstwy chleb ,, produkt iboczny z przemysłu cukierniczego i ubojni drobiowych jakie sa wady , zalety jak zachowuje sie po tym swinie gdyz jestym zaintersowany wprowadzeniem takiego zywienia gdyz mozna obnizyc koszt wyprodukowania tucznika i obserwuje ze w moich oklicach zaczyna robic sie to modne


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 15 lut 2007, 01:00 
Znam jednego co ma swinie, pracuje dodatkowo na ubijni i karmi wnetrznosciami, jak tam przechodzisz to bys trupem padł tak smmierdzi. Powinni mu to zamknac, kto to widział tak karmić, niestety ale układ robi swoje!!!


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 15 lut 2007, 01:00 
muj znajomy tez tym kiedys karmił i jeszce dodawał czysta krew z ubojni oni te wnetrznosci gotowali i puzniej podawli to swiniom straszny smrud mieso po tak zywionym tuczniku nie chciało sie zabardzo zamrazac w chłodni a swinie robiły sie koloru zułtego i skonczył z tym gdyz zakłady nie chciały brac od niego takiego towaru ale tuczniki chetnie to jadły i dosyc niezle przyrastały


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota 17 lut 2007, 01:00 
Ja stosuje odpady z przemyslu cukierniczego a dokladnie z produkcji czekolady.Ale w zasadzie tylko pase nim maciory. Prze maciorach niskoprosnych tylko to plus woda, u wysokoprosnych i karmiacych dodaje pasze.Jedza to chetnie, a oszczednosc zboza duza.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota 17 lut 2007, 01:00 
A co kowal ,ty mieszkasz może koło Tarnowa Podgórnego ?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota 17 lut 2007, 01:00 
nie , na poludniu wielkopolski, ale z tego co wiem to przynajmniej polowa wojewodztwa jest zaopatrywana w ten wywar.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 18 lut 2007, 01:00 
kowal a w jakiej cenie kupujesz ten wywar i ile podajesz na 1 maciore niskoprosnym i wysokoprosnym a tak wogule to mugłbys mi powiedziec jakie składniki zawiera taki odpad ......


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 18 lut 2007, 01:00 
Cena 1 tony to 70.00 zl. z przywozem na miejsce.Kazda maciora dostaje po ok. 4-5 litrow dwa razy dziennie niezaleznie czy nisko czy wysokoprosna. Te drugie i karmiace dostaja jeszcze pasze.Wywar sklada sie glownie z pszenicy po "


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 18 lut 2007, 01:00 
a mugłbys mi podac namiar do tej firmy jakbys mugł to mi wyslij adres do nich na muj numer gg 10462669<br>


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 18 lut 2007, 01:00 
kowal a prubowałes skarmiac tym wywarem tuczniki bo moim zdaniem to ciekawy składnik w zywieniu swiń


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 18 lut 2007, 01:00 
pierwsze słysze o tym wynalazku z wywarem, czy to poważnie skuteczne??


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 19 lut 2007, 01:00 
Jezeli chodzi o tuczniki to spokojnei mozne go skarmiac. Robi to polowa majej wioski. Ja tego nie robie bo nie mam koryt w chlewni , choc mysle nad tym.Do DANIEGO - zeby zamowic transport musisz zwolac pol wioski, Przywoza cysterna ok. 20.0 ton.Jezeli ci zalezy odezwij sie na forum, a postaram sie dac ci kontakt.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 19 lut 2007, 01:00 
a skad wogule jestes bo ja jestem z kuj.pomor okolice włocławka a ty bo zbiornik to na takie zeczy to na 30 m szesciennych i skad oni to przywoza z jakich okolic bo ja to najpierw bym chciał sprubowac od małej ilosci a długo to moze lezec w zbiorniku jak to przywioza i w jakiej jest to postaci płyn papka czy cos innego


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 19 lut 2007, 01:00 
a jak długo można w gospodarstwie przechowywać taki wywar?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 19 lut 2007, 01:00 
Ja jestem z poludnia wielkopolski.Wywar przywozony jest gdzies spod Wroclawia.Przy takich temperaturach jak teraz u mnie lezal 2 tygodnie bez rzadnych problemow. Wywar przywozony jest w postaci plynnej papki. Nie mam raczej mozliwosci przywozu malej ilosci. Na kazdej wiosce u nas jest ktos kto organizuje zbyt dla calego transportu, on rozlicza sie z ludzmi a potem z kierowca, ale ma od tego "


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 19 lut 2007, 01:00 
to troche za daleko a co to jest za przemysł z produkcji czego powstaje ten wywar moze w moich oklicach jest podobna firma zajmujaca sie takim przemysłem


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 20 lut 2007, 01:00 
fajny patent z tym wywarem jak to jest dla macior, a odnośnie serwatki to jest dobra ale tylko dla tuczników, nie spotkałem sie zeby dawali ją maciorom


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa 21 lut 2007, 01:00 
january a ty podajesz serwatke tucznikom


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 22 lut 2007, 01:00 
Czy chodzi wam o wywar z Cargilla?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 22 lut 2007, 01:00 
raczej nie a cargill to co ta za firma


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: piątek 23 lut 2007, 01:00 
Jezeli chodzi o wywar to Kamil ma racje ,jest on z Cargilla.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota 24 lut 2007, 01:00 
kamil ty stosujesz ten wywar z cargila skad jestes<br>


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 27 lut 2007, 01:00 
Nie Daniel jeszcze nie stosuję. Ale obawiam się że karmiąc maciory ci panowie szybko zlikwidują produkcję. Wywar ma bardzo wysokie PH a to szybko rozwala wątroby. <br>


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa 28 lut 2007, 01:00 
Obawiam sie Kamil ze nie masz racji.Znam ludzi ktorzy go stosuja 4-5 lat bez skutkow ubocznych. Chce jeszcze dodac ze stosuja go tez hodowcy bydla ale to juz moze mniej wazne.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: piątek 09 lis 2007, 21:18 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 21:18
Posty: 294
Szkoda że się temat skończył. Czytałem że można stosować dynię pastewną. Podobno bardzo dobre rezultaty w żywieniu loch karmiących. Jak ktoś jest z okolic Rzeszowa to w tamtejszej fabryce mają teraz mnóstwo wytłoków z jabłek, marchwi i dyni - Alima Gerber.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 09 lis 2007, 21:19 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 21:18
Posty: 294
Może macie jeszcze jakieś ciekawe pomysły czym żywić świnie żeby obniżyć koszty????


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 09 lis 2007, 23:11 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 05 lis 2007, 01:14
Posty: 463
Lokalizacja: radomskie
A jak jest z mączką rybną. U mnie jest firma która sprzedaje mączkę stabilizowaną śrutą sojową :białko 44%, lizyna 4,3% włókno 3%, tłuszcz surowy 18,5%, sucha masa 96%, sód 2%. Ludzie stosują to jak koncentrat. Nikt nie wie ile tego można podać tucznikowi, nie ma określonej energii.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 17 lut 2008, 01:06 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 20:45
Posty: 174
corvina pisze:
Może macie jeszcze jakieś ciekawe pomysły czym żywić świnie żeby obniżyć koszty????


Chcialem odswiezyc pytanie corvina, bo wydaje mi sie w tym momencie jak najbardziej aktualne.
Moze ktos nowy dolaczyl do forum, kto moglby rozwinac temat stosowania odpadow przemyslowych w zywieniu trzody.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 17 lut 2008, 09:38 
Offline

Rejestracja: niedziela 30 gru 2007, 12:13
Posty: 408
Lokalizacja: Kujawsko - Pomorskie
W mojej okolicy to niektórzy karmią wytłoczynami z marchwi. Firma produkuje soki z marchwi a rolnicy kupuja ten odpad. Wiekszosc rolników karmi tym bydło ale co niektórzy tez swinki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 17 lut 2008, 13:24 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 20:45
Posty: 174
Dudus jak bys spotkal takiego rolnika, to zapytaj sie go jak to sie przeklada na oszczednosci w porownaniu do zwyklej paszy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 17 lut 2008, 13:26 
Offline

Rejestracja: niedziela 30 gru 2007, 12:13
Posty: 408
Lokalizacja: Kujawsko - Pomorskie
Tragon pisze:
Dudus jak bys spotkal takiego rolnika, to zapytaj sie go jak to sie przeklada na oszczednosci w porownaniu do zwyklej paszy.


To jest oszukiwanie tuczników i samego siebie......


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 24 cze 2008, 13:15 
Offline

Rejestracja: wtorek 24 cze 2008, 12:47
Posty: 1
Lokalizacja: zachodniopomorskie
[quote="Anonymous"]Ja jestem z poludnia wielkopolski.Wywar przywozony jest gdzies spod Wroclawia.Przy takich temperaturach jak teraz u mnie lezal 2 tygodnie bez rzadnych problemow. Wywar przywozony jest w postaci plynnej papki. Nie mam raczej mozliwosci przywozu malej ilosci. Na kazdej wiosce u nas jest ktos kto organizuje zbyt dla calego transportu, on rozlicza sie z ludzmi a potem z kierowca, ale ma od tego "[/quote]

gdzie można kupić taki wywar? proszę o informacje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 09 sie 2008, 12:53 
Offline

Rejestracja: sobota 09 sie 2008, 12:48
Posty: 3
A co sądzicie o żywieniu trzody chlewnej wysłodzinami browarnianymi tzw. młóto browarniane. Mam dostęp do takiej paszy i nie wiem czy warto tym karmić świńki. Cena tego to ok. 50 zł/t.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 09 sie 2008, 15:43 
Offline

Rejestracja: sobota 09 cze 2007, 10:27
Posty: 368
Lokalizacja: Podkarpacie
kadet pisze:
A co sądzicie o żywieniu trzody chlewnej wysłodzinami browarnianymi tzw. młóto browarniane. Mam dostęp do takiej paszy i nie wiem czy warto tym karmić świńki. Cena tego to ok. 50 zł/t.

Nie nie warto, młóto nadaje sie jedynie jako pasza objetościowa dla bydła i to w ograniczonym zakresie, dla świń zbyt mała jest koncentracja energii i białka za to sporo włókna ! Choćby uzupełnił samą tylko soją i premixem ,dalej nie złapiesz bilansu co się przekłada na słabe przyrosty !
Przy tej cenie zboża którą teraz mamy , jęczmień w granicach 55 - 60 zł za tonę, kupowanie młota po 50 zł to czysty absurd !!!!!!!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 09 sie 2008, 17:04 
Offline

Rejestracja: sobota 28 cze 2008, 16:59
Posty: 64
Lokalizacja: Płock
karmił ktoś może tucznika skwarkami od wytopu tłuszczu???
takimi które powstają przy produkcji smalcu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 19 sty 2009, 20:58 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 31 mar 2008, 21:22
Posty: 102
Witam.Czy ktoś stosował melase buraczano (zamiast oleju) do podniesienia energi w paszY. Jest to tani produkt, bo kosztuje 1,50 za litr. Podobno słodki ale na tym moja wiedza się kończy. Może ktoś to stosował albo coś wie na ten temat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 19 sty 2009, 23:00 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 19 sty 2009, 22:44
Posty: 8
Lokalizacja: mazowsze
Witam! Ciężko jest znalezc cokolwiek o melasie ale z tego co znalazlem to dodaje sie jej ok 5% wiec raczej drozej od oleju Pozdrawiam

Melasa jest produktem ubocznym składającym się z pozostałości syropu z produkcji lub rafinacji cukru z buraków. Dodawanie jej do mieszanek dla trzody chlewnej znacznie zwiększa smakowitość paszy. Jest naturalnym aromatem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 26 lut 2009, 00:23 
Offline

Rejestracja: środa 11 lut 2009, 23:06
Posty: 384
Witam mam trochę danych o melasie białko 14% ,cukier 62%,sucha masa 60%,energia 12.5 mgj,1000litrów to 1300 kg .Nie wiem ile kosztuje 1 kg. i gdzie można to kupić.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 26 lut 2009, 08:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 13:04
Posty: 3752
Stosowałem przez miesiąc melase, cena 1kg-1zł. Jest dużo słabsza od oleju. Poniżej 10kg/t nie widać jej w paszy a powyżej tej granicy świnie zaczęly mi sikać na 3 metry ;) Nie polecam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 26 lut 2009, 09:58 
Offline

Rejestracja: środa 11 lut 2009, 23:06
Posty: 384
W melasie jest dożo potasu i dlatego podaje się około 10%


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 26 lut 2009, 21:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 04 cze 2007, 21:00
Posty: 634
Lokalizacja: --SUBKOWY
WITAJCIE JA ZACZEŁEM STOSOWAĆ KIEŁKI JĘCZMIENNE BIAŁKO 22-24 WŁÓKNO 14.7 ALE WIELKI CUD TO NIE JEST DLATEGO JAK ZACZOŁ BILANSOWAĆ TO MÓJ ŻYWIENIOWIEC TO WIECIE PSZENICA MA 12 BIAŁKA JAK ZWIEKSZASZ KIEŁKI TO ZMNIEJSZASZ ZBORZE I TAK JESLI MASZ TE KIEŁKI TANIO TO WATRO JA DAJĘ MACIOROM LUŻNYM 10% A RESZCIE DORZUCAM PO 5%


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 17 lip 2009, 14:30 
Offline

Rejestracja: sobota 09 sie 2008, 12:48
Posty: 3
Mam pytanie czy karmienie loch paszą z dodatkiem makuchów rzepakowych może wpływać na ich plenność i widoczność ruji?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB