Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - MAXYGEN
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest czwartek 28 mar 2024, 14:26

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ] 
Autor Wiadomość
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 10 maja 2007, 00:00 
Czy znacie firmÄ™ Maxygen i co o niej sÄ…dzicie


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 11 maja 2007, 00:00 
Bardzo dobre knury , zdrowe , nasienie żywotność do 11 dni ale dostawa nasienia niech ich ch.j szczeli . Potrafią przyjechać dopiero o 22.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 13 maja 2007, 00:00 
zywotnosc nasienia do 11 dni czy to mozliwe ?<br>


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 13 maja 2007, 00:00 
Piszą na opakowaniu 9 dni ale została mi jedna tubka i sprawdziłem ją po 11 dniach. Pod mikroskopem było widać , że 60 % jeszcze żyło.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 13 maja 2007, 00:00 
Na Ukrainę było robione z gwarancją 12 dni a w 17-tym jeszcze nadawało się do pokrycia i lochy miały normalne mioty


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 13 maja 2007, 00:00 
czy chodzi tylko o ta firme czy mozliwe to jest z kazda rasa ?<br>jesli z kazda to co oni musza za antybiotyk tam dawac , ciekawe<br>w danii gwarancja do 4 dni


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 13 maja 2007, 00:00 
aha i jakie warunki przechowywania ?<br>jaka temperatura itp ?<br>


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 13 maja 2007, 00:00 
dunczyk jestem kuzynem jaqbn potwierdzam jego słowa locha pokryta w 10 dniu urodziła 13 szt nic wiecej dodawac nie trzeba dobry rozcienczalnik<br>


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 13 maja 2007, 00:00 
ok maciek*<br>ja sie tylko dziwie , bo nigdy nie spotkalem sie z tak dlugim czasem przetrzymywania pobranego nasienia<br>ale w dalszym ciagu nie piszecie o warunkach przechowywania itd ?<br>


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 13 maja 2007, 00:00 
Rzcięczalnik ten jest opatentowany w Polsce i jest hitem!!!!!!<br>Od września będzie jeszcze lepszy!


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 13 maja 2007, 00:00 
nasienie było w termoboksie w tem 17 stopni celcjusza termoboks podłaczony do pradu potrafi zarowno podniesc temperature we wnatrz jak i obnizyc


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 14 maja 2007, 00:00 
podajcie namiary na tÄ… firmÄ™


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 14 maja 2007, 00:00 
Michał Dudek 062-783-66-93


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 14 maja 2007, 00:00 
Chętnie poznam Tego kto zadał to pytanie,,Czy znacie..... ,<br> ale mamy tylko lub aż 112 knurów na stacji-5 ras podstawowych i około 15 linii . Wszystko nasienie robione jest na 10 dniowym naszym firmowym rozcięczalniku. Nie ogłaszamy się nie dajemy reklam w prasie bo mamy za małe moce . Wielu rolników już nam powiedziało,gdyby nie ta gama knurów i żywotność nasienia(skuteczność) i oczywiście ich wyrozumiałość to po 22.00 poszczuł by nas psami !


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 14 maja 2007, 00:00 
maxygen<br>czy aby na pewno nie robisz sobie tutaj autoreklamy ?<br>troche to dziwnie wyglada


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 14 maja 2007, 00:00 
na reklamę to jest nas stać i tacy beszczelni i enigmatyczni<br>to my nie jesteśmy.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 15 maja 2007, 00:00 
Do Maxygen: Jak zamówię to się poznamy - przez znajomego rozcieńczalnik już poznałem. Kończą mi się knury i po przekalkulowaniu po co mi importować i wywalać kasę jednorazowo a interesuje mnie na początek LD-11. jak go jeszcze macie.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 15 maja 2007, 00:00 
cz, pytanie od laika. mam kilka loch i chciałbym kupić knura. Czy można prosić o jakies rady w tym zakresie, i gdzie na Podlasiu można takiego kupić? Dz.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 15 maja 2007, 00:00 
maxygen ma naprawde dobre nasienie jak pisałem mozna spokojnie w 10 dniu kryc sprawdzilismy to z jakubem a prychol daje tak super prosiaki ze naprawde jest godny polecenia


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 15 maja 2007, 00:00 
czy można znaleść gdzieś w internecie stronę tej firmy z wykazem knurów ??


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 16 maja 2007, 00:00 
"


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 16 maja 2007, 00:00 
Maxygen ma jeszcze dobre prestartery - jeden mankament - dostarczajÄ… je w momencie kiedy prosieta ktore mialy to jesc sprzedawane sa jako tucznik do rzezni


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 21 maja 2007, 00:00 
Nie korzystałem z usług firmy Maxygen, ale wiem, że mają oni knury z angielskiej hodowli JSR Genetics. JSR to gospodarstwo hodowlane rodziny Rymerów, ich świnie są bardzo cenione na wyspach bryt. i doslownie na całym świeci, na Nowej Zelandii I Australii kończąc. To co mają najcenniejsze, to prawdziwe świnie rasy wielkiej białej angielskiej i zwisłouchej angielskiej. O ile dobrych knurów hybrydowych jest dużo, to o knury czystych ras białych ciężko, szczególnie wielkiej białej. Wielka biała duńska to całkowita degeneracja spowodowana latami chowu wsobnego. Nie wiem czy Maxygen ma te knury ras białych, knury czystorasowe są niechętnie sprzedawane przez hodowców zagranicznych, jeśli tak, to bierzcie i nie pytajcie. I tak przy okazji- ponieważ to forum jest zdominowane przez problemy weterynaryjne- wielu problemów ze zdrowotnością można uniknąć prowadząc zamknięte stado, bez żadnego zakupu loszek ani knurków.Dobre knury ras białych dają niewiele gorszy, jeśli nie taki sam, materiał rzeźny, jak knury hybrydowe, więc bez względu na wielkość stada, każdy może sam chować loszki remontowe. Nawet przy zachowaniu wszystkich procedur wprowadzania kupnych świń do stada jest to ryzykowne, a wielu hodowców tychzasad, z różnych powodów, wcale nie prrzestrzega.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 21 maja 2007, 00:00 
Czyste rasy tak i owszem ale ich skrzyżowanie dopiero daje efekt heterozji. Co do firmy JSR to znam ją dosyć dobrze i według niezależnych niemieckich testów od wielu lat jest najbardziej ekonomiczną świnią. Zaletą właśnie JSR jest to iż używając trzech czystych ras nie ukrywają ich poszczególnych udziałów - ponadto promując zdrowe stada zalecają zakup zwierząt GP i GGP aby zamknąć stado. podobne wyniki w testach uzyskuje UPB też z Anglii.<br>Ważne jest też rozróżnienie linii żeńskich i męskich na co nasze hodowle nie zawsze zwracają uwagę.<br>Zwierzęta zdrowe dają ekonomiczną produkcję - zdrowe czyste rasy linii żeńskich są też w skandynawii.<br>Podobnie też JAQBN pisał że iluś tam hodowców chce się odłączyć od Polsusa i podejrzewam że będą to hodowcy produkujący podobnie jak on zdrowy materiał.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 07 lip 2007, 13:55 
Offline

Rejestracja: sobota 07 lip 2007, 13:42
Posty: 1
Cytuj:
na reklamę to jest nas stać i tacy beszczelni i enigmatyczni
to my nie jesteśmy.

Do MAXYGEN:
Nie rozumiem!, do kogo to zostalo skierowane? Czy ktos tu byl bezczelny w stosunku do Was? Gość grzecznie zapytał czy ktos z forum zna firme MAXYGEN, wiec zyczliwi ludzie odpowiadaja a zarazem pisza swoje odczucia co do tej firmy.A takimi postami to robicie sobie antyreklame,ale nie tylko tym.

Moze nasienie maja dobre, ale jak mam czekac do ok 22.00 a czasami nawet do 23.00 to juz wole brac gdzieindziej moze mniejsza zywotnosc ale na czas dostawa :).


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 14 lip 2007, 19:35 
Offline

Rejestracja: czwartek 24 maja 2007, 20:10
Posty: 89
bombel uspokoj sie troche
to zaczyna byc niesmaczne


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 14 lip 2007, 22:20 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 22:09
Posty: 174
Lokalizacja: kuj-pom
pytanie po co nam nowe forum?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 29 lis 2009, 11:37 
Offline

Rejestracja: czwartek 26 lis 2009, 21:32
Posty: 7
MAXYGEN - ile kilometrów robisz rozwożąc nasienie, jak do klienta przyjeżdżasz o 22 chyba z 800 albo nawet więcej ??


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 29 lis 2009, 14:48 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2007, 20:44
Posty: 487
Lokalizacja: Wikp.
JAÅšKIN pisze:
MAXYGEN - ile kilometrów robisz rozwożąc nasienie, jak do klienta przyjeżdżasz o 22 chyba z 800 albo nawet więcej ??



Dementuję juz to stwierdzenie - od dłuzszego czasu nasienie przyjeżdża o normalnych godzinach.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 29 lis 2009, 15:22 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
potweirdzam nasienie z reguly dojezdza do mnie ok godziny 14


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 28 lut 2010, 17:09 
Offline

Rejestracja: sobota 28 mar 2009, 20:49
Posty: 241
do wszystkich maxygen w swojej ofercie ma np duroc i duromax czym to się rożni?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 28 lut 2010, 21:54 
Offline

Rejestracja: sobota 09 cze 2007, 10:27
Posty: 368
Lokalizacja: Podkarpacie
Duromax to pewnie duroc z jakiejś firmy genetycznej ,ale najprościej do nich zadzwonić i zapytać !!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 09 mar 2010, 00:56 
Offline

Rejestracja: niedziela 01 lis 2009, 00:35
Posty: 110
Lokalizacja: małopolska
do MAXYGEN, ważniejsze od długości przydatności nasienia do użycia jest jego wartość jakościowa, genetyczna . Ja biorę nasienie z Kleczy Dolnej k. Wadowic , nasienie wyśmienite , przdatność do użycia początkowo była 4 dni , ale to przed kilku laty , obecnie jest chyba 1o dni > Dostarczają 2 razy w tygodniu , poniedziałki i czwartki. Zmieniają knury tak aby nie było chowu wsobnego w terenie . Wszystkie knury w księdze głównej , knury ras białych (PBZ, WBP) około 65 % mięsności . Raz brakło nasienia w punkcie u weterynarza a sam nie zamówiłem miał z innej hodowli to lepiej było puścić do lasu prosięta niż je chować


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 09 mar 2010, 21:00 
Offline

Rejestracja: sobota 28 mar 2009, 20:49
Posty: 241
dziadek bajek nie zmyślaj... wbp 65% mięsnośći? chyba łacznie jak dwa tuczniki sprzedałes:D co nam jeszcze mozesz powiedziec o tej firmie? maja jakas strone internetowa?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 09 mar 2010, 21:05 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
czyzby kolejna autoreklama ?????


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 09 mar 2010, 21:05 
Offline

Rejestracja: sobota 28 mar 2009, 20:49
Posty: 241
chyba tak


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 09 mar 2010, 23:38 
Offline

Rejestracja: czwartek 10 sty 2008, 00:03
Posty: 343
macie może namiary na ten MAXYGEN ?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 10 mar 2010, 07:07 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
062-78-36-693 CPN MAXYGEN - Michał Dudek


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 10 mar 2010, 18:46 
Offline

Rejestracja: czwartek 10 sty 2008, 00:03
Posty: 343
dzięki !


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 29 kwie 2010, 16:37 
Offline

Rejestracja: czwartek 29 kwie 2010, 15:51
Posty: 1
Najlepsze nasienie to to najświeższe. To nie do końca prawda, że nasienie przechowywane nawet w idealnych warunkach i na najlepszym rozrzedzalnikiem jest tak samo dobre w 1, 2 czy 11 dniu. Im starsze tym więcej czasu należy poświęcić na trafienie we właściwy okres rui. Dodatkowo istnieje bardzo duża zmienność osobnicza knurów. Nie każda porcja nasienia, nie o każdej porze roku i nie od każdego knura musi przeżyć tak długi okres przechowywania. Otóż nie musi !. W miarę upływu czasu ruch plemników jest czynnikiem coraz mniej miarodajnym, następuje wyciek enzymów z główki plemnika i mimo ruchu są coraz mniej przydatne do zapłodnienia. Znam przypadki całkowitej bezpłodności u samców mimo bardzo dobrej ruchliwosci plemników. Bardzo istotną często pomijaną przez producentów sprawą przy tak długiej konserwacji jest ilość plemników - tym większa im dłuższy jest okres przechowywania. Polecałbym zwracać uwagę na datę produkcji i kupować nasienie jak najświeższe najlepiej z datą zgodną z dniem zakupu.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 10 wrz 2010, 23:27 
Offline

Rejestracja: niedziela 01 lis 2009, 00:35
Posty: 110
Lokalizacja: małopolska
Przepraszam nie zaglądałem do tego tematu od marca . To nie żadna autoreklama ani bajanie odnośnie mięsności knurów z Kleczy Dolnej . Posiadają knury od 62 do 65 % mięsności Mają knury PBZ , WBP , Diroca , białego Diroca , Pietrena , biasłego Pietrena oraz krzyżówki ras ojcowskich . Ostatnio sprzdawałem f1 ras PBZx WBP kilka sztuk głównie wieprzki (loszki zostawiłem na remont stada ) , mięsność tych tuczników była od 55,6 do 59,1 % . Nie mam żadnych korzyści z reklamowania tej firmy , tym bardziej ,że chcę kupić jej akcje , im lepiej prosperuje firma tym droższe akcje .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 14 wrz 2010, 21:20 
Offline

Rejestracja: czwartek 26 sie 2010, 16:59
Posty: 2
Może moje pytanie bedzie troche nie na temat ale to bardzo ważne po zjedzeniu czego krowa może zachorowac alebo zdechnąć. Chodz mi czego nie powinna jeść czy jest coś takiego ????


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 14 wrz 2010, 21:35 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
Drut kolczasty !!!!!!!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB