Trzoda-Chlewna - Forum • Wyświetl temat - knur p76
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest czwartek 28 mar 2024, 12:10

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: sobota 19 maja 2007, 00:00 
Podoba mi się tempo wzrostu krzyżówki Naima X P76, wizualnie tez nic dodac<br> chciałbym spróbować cześć macior wbp i pbz krytych obecnie diur X pietr pokryć sztucznie p76. Czy warto??? miesnosci lepszej nie oczekuje bo uzyskuje te 58 z groszami ale moze przyrost dzienny sie zwiększy?<br><br><br>


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota 19 maja 2007, 00:00 
rewelka polecam , my tak po części mamy, osiągi miodzio, ładnie umięśnione , i nogi odpowiednie na ruszt


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota 19 maja 2007, 00:00 
Firma PEN AR LAN Polska ma przyjemność przedstawić Państwu informacje dotyczące naszego materiału hodowlanego i zagadnień związanych z prowadzeniem tuczu w oparciu o prosięta uzyskane z krzyżowania loszek Naima i knurów Solbeck i Neckar - nastepców lini knurów P - 76 .<br><br> Firma hybrydowa PEN AR LAN działa od 1972 roku, pracuje nad genetycznym doskonaleniem trzody chlewnej. Wyróżnia się wyspecjalizowanymi liniami rodzicielskimi o najwyzszej wartości genetycznej: żeńską superplenną NAIMA&


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota 19 maja 2007, 00:00 
Dorota czyli kryjesz p76 nie tylko naimy? skąd nasienie? jaki koszt?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota 19 maja 2007, 00:00 
muchozol tobie to chyba wali na dekiel ile te pieski niemejskiego ci za to dali zebys ich ulotke przepisal jestes conajmniej smieszny do chlewni a nie wypisywac tej propagandy pen ar lan-u a tak apropo to material hodowlany maja niezly ale coraz gorysz pozdrawiam


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota 19 maja 2007, 00:00 
co sadzicie o tym zeby kryc czyste pbz knurem p76 lub innym hybrydem typu pic hypor czy inn pen are lane


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota 19 maja 2007, 00:00 
P-76 to całkiem niezły knur...ale znam lepsze..


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota 19 maja 2007, 00:00 
gert jakies konkrety !!!!!!!!!!!!!!!!!!! <br>


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota 19 maja 2007, 00:00 
Ja nic niema z tego tyle że prace społeczną<br>tyle co mailem to dałem <br>i natyle.<br>Ja osobiscie produkuje na p 408 lub wbp<br><br>Jak komus to przeszkadza to niech nieczyta<br><br>


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 20 maja 2007, 00:00 
Czy ktoś z was daje na Naimę czystego pietraina lub PICa i czy mu sie mięsność poprawiła bo słyszałem że to nie od P76 zalezy że są tłuste tylko od Naimy ? Może kto z was ma inną genetyke a kryje P76 jaka mięsność wychodzi i jak rosną ?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 21 maja 2007, 00:00 
nie tylko najmy tez F 1z linii duńskiej, co do Najm plenne rzeczywiście ale mięsność śr. to 56 przy najlepszym z możliwym tj nekarze, poza tym ostrzegam zawsze wieloródki, nigdy pierwiastki po Nekarze mieliismy problem z wyproszeniami , polecam P 76, my mamy ustabilizowaną mięsność 57.8 , nasionka bierzemy z Insefarmu , też pozywtywna opinia,fakt, tanie nie są, Pzd


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 21 maja 2007, 00:00 
Ładnych kilka lat temu P76 hodowany pod Koninem przez Kałużnego wrzucony na loche F1 z JSR dawał bardzo fajne efekty - potem znajoma produkująca prosięta jak zaczęła używać P76 od Duchowieństwa to rolnikom którzy kupili prosięta ryjki się wykrzywiały<br>Nekar to raczej 100% Pietrain?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 22 maja 2007, 00:00 
nie nie 100% a gen stresu i niepomiernie lepsze wyniki dotyczące mięsa????????? z


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 22 maja 2007, 00:00 
Już niedługo wszystkie stada Naimy będą kryć Maxtery 304 France Hybrides. Więle już kryją.<br>


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa 23 maja 2007, 00:00 
Ja znam kilka stad z Naimą krytą PICem 408 - i wyniki są lepsze niz po P76 a i prosieta ładniejsze ...<br><br>Uzywałem kiedyś P76 - fajny szybko rosnący knur ale róznie z jego jakoscią bywało. Teraz używam PIC408 czasm FH ale głównie PIC.<br><br>>


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa 23 maja 2007, 00:00 
panie i panowie uwazajcie czuje ze tu sa juz pieski niemeyskiego na tym forum wiec niektore wypowiedzi sa obwiane ta ich propaganda pozdrawiam


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa 23 maja 2007, 00:00 
Wiele rzeczy może być dobre zanim nie zakosztuje się czegoś lepszego


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 24 maja 2007, 00:00 
a jasne i dotego właśnie jest Forum zeby wymieniać sie dobrymi wiadomościami, np. materiał hodowlany, możecie polecić pewne zródła, gdzie można kupić w miarę bezpiecznie???????


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 24 maja 2007, 00:00 
MK Zależy co siedzi w Twoim stadzie - najprostszą i najpewniejszą kombinację na ten moment (jeśli nie chcesz wywalać kasy na materiał zagraniczny) i moim zdaniem bardzo bezpieczną opcją jest loszka od JAQBN-a i knur od Długosza (między Kielcami a Radomiem)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 10 sty 2008, 01:20 
Offline

Rejestracja: czwartek 10 sty 2008, 00:03
Posty: 343
wytłumaczcie mi taką rzecz , widziałem 3 kury P76 przywiezione od księży w tym samym dniu , w rodowodzie było napisane że są od jednej matki i po tym samym ojcu , dwa były białe , a jeden cały czarny .
W rasach i linniach jest to nie możliwe .
To co to jest za zlepek !!!! za 2500- 5000zł .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 10 sty 2008, 01:23 
Offline

Rejestracja: czwartek 10 sty 2008, 00:03
Posty: 343
pozdrowienia dla mikołaja, widzę że rozpoznałeś naganiaczy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 25 sty 2010, 11:00 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 25 sty 2010, 10:29
Posty: 13
hodowca78 pisze:
wytłumaczcie mi taką rzecz , widziałem 3 kury P76 przywiezione od księży w tym samym dniu , w rodowodzie było napisane że są od jednej matki i po tym samym ojcu , dwa były białe , a jeden cały czarny .
W rasach i linniach jest to nie możliwe .
To co to jest za zlepek !!!! za 2500- 5000zł .


>>> hodowca78 - teoretycznie mozliwe - penarlan nie ma lini męskiej jednolicie białej - dlatego potem wychodzą takie fajne kolorki na tuczu ;) zwłaszcza jak się weźmie loszki tucznikowe do stada!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB