Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - FORUM MARYNY
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest czwartek 28 mar 2024, 20:26

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 267 ]  Przejdź na stronÄ™ 1, 2, 3, 4, 5, 6  NastÄ™pna
Autor Wiadomość
 TytuÅ‚: FORUM MARYNY
Post: Å›roda 31 sie 2011, 06:18 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
Witam wszystkich na forum gdzie nie przeszkadzając nikomu można rozmawiać o tematach, które są nie na temat na innych forach. Tu każdy może rozmawiać z każdym lub wszystkimi jeśli ich z innych forów wyrzucą bo są nie na temat. Wierzę że to forum zginie za jakiś czas. Ale wierzę też w mojego kolegę Stana że w końcu o Marynie nie będzie chciał rozmawiać. Co lub kto jest Maryna dociekliwi dowiedzą sie z moich postów. Nie róbcie tego, naprawdę szkoda na to czasu. Pozdrawiam wszystkich.
Czekam na Stana i innych na tym forum. My tu rzÄ…dzimy.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 31 sie 2011, 09:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa 04 lut 2009, 14:26
Posty: 451
Lokalizacja: cała Polska
ok, to ja napiszę, że kupię lub wypożyczę 500-600 haków na półtusze, jak najszybciej


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 31 sie 2011, 16:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 13:04
Posty: 3752
OJ warchlaczki się nie sprzedały :lol: :lol:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 31 sie 2011, 22:51 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Marucha dlaczego forum maryny a nie maruchy ?wyspij sie kolego bo jutro pierwszy dzwonek zabrzmi i bedziesz spiewal witaj szkolo...i zycze Ci zebys dostal sie pod wyrozumialego wychowawce bo jak bedzie narowisty to Ci uszy wynaciaga do rozmiarow Jerzego U i pamietaj nadstawiaj uszy na przemian bo jak przyjdzie wichura to Ci glowe ukreci albo te swierzo zatemperowane kredeczki polamie trzymam kciuki przyjacielu i pamietaj nauki nigdy nie zawiele.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 31 sie 2011, 23:22 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
Stan fajnie cię znowu słyszeć. Forum Maryny bo raczej staram się nie rzucać nikomu w oczy i nie mam aż tak wysokiego mniemania o sobie aby to było moje forum. Chociaż jak mnie ktoś wkurzy to jestem strasznie złośliwy, może aż do przesady za co ciebie bardzo przepraszam. Trzeba też prosić o wybaczenie tych co na forum ceny musieli nas znosić. Zresztą nie tylko nas, Było takich jak my kilku kolegów. Kaciocha i inni
Tak Stan Jutro w końcu do szkoły. Będzie uroczysty apel, kwiatki dla nauczycieli i tylko szkoda że nie będzie lekcji. Wiesz Stan że najbardziej lubię rysunki i śpiew. Lubię też lekcje religii.
Apropo religii to nasza koleżanka Jagienka jest potrzebująca. Może w ramach dobrych uczynków pomożemy jej te haki poszukać.
A. Zapomniałem jeszcze że bardzo lubię też lekcje przyrody.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 31 sie 2011, 23:39 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Marucha jak bedziesz grzeczny w szkole isrednia ocen bedzie przekraczala liczbe 5 to Ci obiecuje ze zaprosze Ciebie na wakacje do Malopolski nawet z osoba towazyszaca a narazie skup sie na nauce.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 01 wrz 2011, 09:15 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
Stan no nie myślałem że jeszce wczoraj odpowiesz, że też jeszcze nie śpisz, ale czuwałeś. Fajnie .
Wiesz nie mogłem w nocy zasnąć i to wcale nie a powodu szkoły i tych moich odstających uszu. Fakt mam uszy. Uszy to mało powiedziane ogromne uszyska większe jak u słonia a jak strasznie na dodatek odstające. Pomimo że mamusia zawsze starała sie je prawidłowo pod czapeczką układać i we śnie też mi główką poprawiała częstokroć. Ale jak poszedłem do szkoły to cały ten wysiłek poszedł na marne bo mnie nauczyciele za te uszka ciągają i powyciągali. A jak człowiek jeszcze po kilka lat w tej samej klasie siedzi i moi koledzy co z nimi zaczynałem już dawno dzieci do pierwszej komunii popuszczali a ja stale w tej podstawówce. I chyba mnie kochają i lubią za te uszyska ciągnąć. I z tego powodu chyba nie chcą mnie z tej mojej budy puścić. A ja już sie nic nie muszę uczyć, mam zeszyty z poprzednich lat to mi łatwiej. W międzyczasie sobie swoje świnie pasę. A nie wiem też czy by mi te nowe przedmioty w innych klasach pasowały. Bo potem to już nie przyroda a jakaś biologia, potem jakieś takie przedmioty uczą o jakimś seksie, o tym jak nie mieć dzieci. Fe na samą myśl o seksie dostaje drgawek. Obrzydlistwo. Ale do rzeczy. Tak sobie pomyślałem że mówiłeś forum MARUCHY jak by to ładnie wyglądało. I mógłbym w szkole pani pokazać, że to ja. Ale nie Stan myśmy to forum razem spłodzili Może być tylko tak FORUM STANA I MARUCHY to tak jak adam i ewa, romeo i julia , jaś i małgosia, jacek i agatka - chyba coś znowy naknociłem bo to pachnie seksem - pary mieszane. Ale niech będzie jak bolek i lolek. Tak stan Tylko stan i marucha. Ale tak sobie pomyślałem że inni nasi koledzy moga czuć sie pokrzywdzeni. W zasadzie twórcą forum Maryny jest kaciocha - to on pierwszy mnie wnerwił, ale potem się się od nas odwrócił . Poszedł do tych co mają WYŻSZE CENY- 5,5. Nie pamięta juz kto mu tę drogę wskazał. Już nas nie zna. Potem byłeś ty mój druhu ukochany. Potem polak rolnik co to jak sie potem wydało jest też zielarzem. Potem staś a na końcu i baraki - zasłużony działacz na forum trzoda chlewna ( wielko szacun dla ciebie baraki - bardzo cie uważam ale nie jak z tematu cen wchodzimy nas tematy gnojowicy, albo co komu z interesu zostaje). To sa twórcy tego forum. Ja tylko byłem zapalnikiem- taka AURORA. Tak więc Stan. Jeśli ci wszyscey twórcy tego forum zgodzą sie to niech będzie forum STANA I MARUCHY. Jak nie odpowiedzą a ty nadal będziesz nalegał to też tak będzie. Nie wiem tylko czy potrafię zmienić tytył forum. w szkole komputery sa w wyższych klasach a u nas we wsi to wogóle nie komputery tylko jakieś ATARI i Dyro sam tylko tam urzęduje. Ale może ADMIN nam pomoże ten tytuł zmienić. Ale może Stan nie zmieniajmy go tylko weżmy sie za pasienie świń? Chyba że nalegasz. Kurcze Stan przez ciebie spóźniłem sie na otwarcie roku. A u nas o 9. Znowu będą ciągać mnie za uszy.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 01 wrz 2011, 22:02 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
Stan powiem krótko
Kończ waść wstydu oszczędź
Miło było chętnie skorzystam z zaproszenia tylko obawiam się o te piątki.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 01 wrz 2011, 22:52 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Baranie zaczoles a mi kazesz konczyc .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 02 wrz 2011, 07:30 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
Stan nie wiem czym cię znowu uraziłem. Myślę że wyjaśniliśmy, sobie kilka rzeczy. Jeżeli zażądasz innych wyjaśnień to pogadamy. Napisz albo tu albo na pw.
Nie wiem kogo znowu przypadkiem podp...liłem. Ale przy mojej inteligencji ( tyle lat w jednej klasie) to jest możliwe.
Kogo jak kogo ale ciebie nigdy nie zostawię przyjacielu ( myślę że się nie obrazisz za tego przyjaciela).
Nie chciałem abyś to ty mówił kończ waść bo to mówi ten który sie poddaje. Tak mówił Kmicic do Wołodyjowskiego, a w tym pojedynku zwyciężył Wołodyjowski. Nie chciałem zmuszać cie do poddania sie . To ja się poddaję bo mnie zamęczyłeś. Czytając trylogię ( trylogia - na samą myśl dostaję dreszczy). oczywiście że jej nie czytałem bo to będzie w wyższych klasach. Po co było czytać jak w TV leciało. Otóż potem okazało sie że Kmicic wcale nie zginął a Kmicic i Wołodyjowski zostali potem dozgonnymi przyjaciółmi. Potem to Wołodyjowski wyfrunął w powietrze a Kmicic żył długo i szczęśliwie z Oleńka płodząc pewnie dużo dzieci, czego i tobie życzę bo dzieci to jedyne co po nas pozostanie - to nasza krew. Ty sobie więc płódź a ja pójdę się wysadzić w powietrze z moim kolegą Ketlingiem.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 02 wrz 2011, 10:23 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
jagienka pisze:
ok, to ja napiszę, że kupię lub wypożyczę 500-600 haków na półtusze, jak najszybciej

Jagienka sory że tak późno ale znalazłem te haki dla ciebie. Wpisz w wyszukiwarkę haki masarskie i cie zarzucą. Mam nadzieję że jeszcze nie za późno bo eksport na Rosję dopiero się rozpoczyna. Zadążysz.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 02 wrz 2011, 12:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa 04 lut 2009, 14:26
Posty: 451
Lokalizacja: cała Polska
dziękuję, ale też juz znalazłam, ale ująłeś mnie tym, że się przejąłeś, naprawdę myślałam, że wszyscy zignorują prośbę handlary ;)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 02 wrz 2011, 14:10 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
handlarz od zawsze istniał. Pełni bardzo ważną rolę pośrednika między sprzedającymi a kupującymi jeśli ci nie potrafią się odnaleźć. Często korzystam z ich usług, dostaję czasem lepsze ceny niż od bezpośredniego odbiorcy. My wszyscy jesteśmy po trochu handlarzami kupujemy nawozy, maszyny, zboża, a potem staramy się to sprzedać z zyskiem w postaci wieprzowiny na nogach.
Zapewne masz grono zadowolonych klientów, którzy bez ciebie sobie życia nie wyobrażają. A obowiązku kupowania od handlarzy lub sprzedawania im nie ma.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 03 wrz 2011, 23:00 
Offline

Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 22:40
Posty: 451
Lokalizacja: near Szamotuły Poznań
jakiego kuriera - firmę wybrać do transportu opon r30 szt 2 z Żywca do wielkopolski Ktoś ma jakieś pomysły
a może ktoś będzie wracał z wakacji albo zamawia dolomit ?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 04 wrz 2011, 11:38 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
kolego , teraz będę w okolicy bieszczadów przez tydzień , gdyby coś niewielkiego i z tamtego kierunku to chętnie, może inni pomogą. A kurierzy- dzwonisz do kilku, pytasz o cenę wybierasz najtańszego i finito. Jak w handlu świniami tylko w tym wypadku zawsze wybieraj tego co najwięcej zapłaci. I sprawdzaj odbiorcę albo na forum albo w katalogu dłużników. Pozdrawiam
Dolomit temat ciekawy , napisz coś bliżej. Co to jest i ile kosztuje.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 04 wrz 2011, 21:14 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 04 lut 2011, 18:37
Posty: 2899
marucha pisze:
Dolomit temat ciekawy , napisz coś bliżej. Co to jest i ile kosztuje.
No nie wiesz to wypłukiwany kamyk z piasku wodą dla betoniarni.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 04 wrz 2011, 22:04 
Offline

Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 22:40
Posty: 451
Lokalizacja: near Szamotuły Poznań
dolomitu (chodziło mi o wapno dolomitowe 30% CaO i 15 % Mg ale to twarda skała więc pożytek z tego za 100 lat )już nie stosuje ale tam w poblizu sa kopalnie wiec kombinowałem - a opony r30 to juz ~155x155
wycena kuriera za 2 szt 560 zł - ale juz znalazłem coś za 300
https://www.wysylajtaniej.pl


Ostatnio zmieniony niedziela 04 wrz 2011, 22:15 przez read, Å‚Ä…cznie zmieniany 1 raz

Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 04 wrz 2011, 22:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:17
Posty: 3339
a zadzwon do firmy spedycyjnej


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 05 wrz 2011, 17:16 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 04 lut 2011, 18:37
Posty: 2899
read mogłes poczekac z odsłonieciem tajemnicy nie przyszło Ci dogłowy ze gdyby marucha uprawiał ziemie to by wiedział co to jest dolomit?????


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 06 wrz 2011, 00:02 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Marucha uprawia i produkuje Bieszczady.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 18 wrz 2011, 14:51 
Offline

Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 22:40
Posty: 451
Lokalizacja: near Szamotuły Poznań
nemezis pisze:
read mogłes poczekac z odsłonieciem tajemnicy nie przyszło Ci dogłowy ze gdyby marucha uprawiał ziemie to by wiedział co to jest dolomit?????


a wiesz że zastanowiłem się nad tym skąd te pytanie

bywa i tak że syn rolnika lat 26 po szkole rolniczej nie wie jakie powinno być ph gleby....


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 18 wrz 2011, 15:57 
Offline

Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 17:56
Posty: 678
By wiedzeić co to dolomit wcale nie trzeba być rolnikiem. Geografia w szkole średniej.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 18 wrz 2011, 19:23 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
robak pisze:
By wiedzeić co to dolomit wcale nie trzeba być rolnikiem. Geografia w szkole średniej.

Te, geolog czy ty naprawdę chcesz mi całe góry sprzedać, może tylko marmolade, bo na więcej mogę nie mieć kasy. Myślałem że wy z tymi dolomitami jaja sobie robicie, bo to forum dla jajcarzy. Ale jak poważnie to ciągnijmy temat dalej. Co na to Włosi? Czy już padają? Może macie jakieś wejścia to weźcie lepsze kąski, może koloseum. Dajcie cynk jak coś będziecie wiedzieć.
Pozdrawiam.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 28 lis 2011, 09:18 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
Nie zakładam nowej strony i nie zaśmiecam cen .
Dziś rano w wiadomościach w radiu mówili że rząd Brytyjski nakazał swym ambasadorom przygotować play ewakuacji swych obywateli na okoliczność zamieszek na tle ekonomicznym , po rozpadzie UE!!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 28 lis 2011, 23:16 
Offline

Rejestracja: wtorek 15 mar 2011, 21:42
Posty: 439
[quote="mietko75"]Nie zakładam nowej strony i nie zaśmiecam cen .
Dziś rano w wiadomościach w radiu mówili że rząd Brytyjski nakazał swym ambasadorom przygotować play ewakuacji swych obywateli na okoliczność zamieszek na tle ekonomicznym , po rozpadzie UE!![/quote ]
Od dłuższego czasu zapowiada się nie wesoło


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 28 lis 2011, 23:42 
Offline

Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 17:56
Posty: 678
A czym się ostatecznie skończył kryzys w latach 1929-1933.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 29 lis 2011, 08:27 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
Unia walutowa rozpie ... się jeszcz w tym roku a UE wytrzyma jeszcze troszkę , kwartał albo dwa .
Im szybciej to się rozleci tym lepiej .Przestanę Europosłowie co chwila wędrować z kraju do kraju a za nimi całe tiry dokumentów . Za nasze pieniądze marnują drogi paliwo i całe środowisko . Gdyby tak marnowało parę osób to by można wytrzymać , ale tak wędruje cała armia ludzi .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 30 lis 2011, 00:07 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
robak pisze:
A czym się ostatecznie skończył kryzys w latach 1929-1933.
Podobnie sie zaczal rozgrywajacy ci sami .a my juz chyba slabsi pozyjemy zobaczymy BOZIU NIEDOPUSC DO TEGO .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 12 sty 2012, 21:31 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
wojce



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 228
Skąd: wielkopolska Wysłany: Czw Sty 12, 2012 21:00 Temat postu:

marucha napisał:
wojce powiem tak, tuczniki które na 31 grudnia miały około 130 kilo na dzisiaj zjadają 44 do 48 MJ energii w zależmośći od apetytu czyli po waszemu 3,4 do 3,7 kg finiszerka , który kosztuje od 600 do 700 zł za tone licząc po kosztach surowca w zależności od obiektu. Czemu tek tanio- przejrzyjcie wszystkie moje posty bo nie będę się powtarzał. Przyrastając wg przeważenia 1200 gram dziennie. Bywa i do 1 kilograma ale jak mówię rosną teraz jak na drożdzach. Czyli od 31 grudnia na paszę wydaję 3,7 kilo razy 0,7 złotego czyli 2,59 złotego w zamian za co otrzymuję w darze 1,2 kg razy 5 złotych czyli 6 złotych czyli zostaje mi 3,41 złotych dziennie na inne koszty ( warchlaka nie licze bo już w 130 kilogramach sie zmieścił). 3,41 złotego razy 7 daje tygodniowo 23,87 złotego czyli jak mówię że z powodu 10 złotowych obniżek nie ma sensu się wyprzedawać to mam rację.
Jeszcze jakieś pytania? bo czas jest zimowy, prosze korzystać bo od wiosny na windsurfingu śmigam jak wieje więc i czasu będzie mniej na odpowiedzi.



Miało być po naszemu czyli prosto i po chłopsku ,a gadasz jak nasi politycy ,700 zlp za gotową paszę powiem krótko- szczęściarz za ta cenę to byle jakie zboże u nas kupisz a o gotowej paszy nie wspomnę pod 1300 podchodzi w detalu w hurcie będzie trochę taniej więc nie wiem skąd taką tanią pasze masz (nie chce mi sie szukać w historii ) i kto do tego interesu dokłada bo chyba nie mieszalnia

Odpowiadam:
kolego
nie czytałeś o co prosiłem to szkoda. Napisałem 44-48 MJ i przełożyłem na paszę powietrznie suchą żeby było po chłopsku, bo wiem że można nie zrozumieć. Pisałem że nikomu staram się nie dać zarabiać. Kupując gotowe pasze właśnie dajesz innym zarabiać ile chcą tyle dasz. Sam nie potrafisz?
Słyszałeś po ile w żniwa sprzedawano kukurydzę 25-30 procent wilgotności. Wiesz po ile można kupić makuch słonecznikowy, rzepakowy, Do niedawna był jeszcze tańszy. Jakie jeszcze tańsze surowce znasz? Świnie można i bez zboża albo z niewielką tylko ilością wykarmić. Ale to trzeba umieć i chcieć a nie iść na łatwiznę i robić tak jak inni pytając ile kosztuje pasza provimi czy innego hejsa. Mnie to nie interesuje. Mnie interesują inne zapytania.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 12 sty 2012, 21:38 
Offline

Rejestracja: czwartek 20 sty 2011, 14:32
Posty: 1221
Lokalizacja: CLI
marucha pracownikom też , nie dasz zrobić?
jesteÅ› alfa i omega?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 12 sty 2012, 21:42 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
A jednak miałem rację jesteś inteligentny , tylko zapominalski i namolny .
To jest właśnie odpowiednia strona do wszelakich dyskusji , małych wojenek i tp i td . Na tej stronie można poruszać tematy poważne i inne , takie tam , nikomu nie wadząc .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 12 sty 2012, 21:47 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
staś76



Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 474
Skąd: CLI Wysłany: Czw Sty 12, 2012 20:48 Temat postu:

marucha widzę że pomału zmęczyłeś już wszystkich na tym forum...w jakimś stopniu .
gdyby to czytał laik odniósł by wrażenie że tylko ty tu jesteś mądry a reszta nie ma nic do powiedzenia . JELONEK chyba miał rację




Wysłany: Czw Sty 12, 2012 20:16 Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

dobra nemezis wg ciebie zaliczyłem. Koniec wykładów bo tylko ja się prezentuję nic w zamian nie otrzymując.


Przepraszam, nie powiedziałem że reszta nie ma nic do powiedzenia. Owszem jest wielu którzy mają i mówią całkiem rozsądnie. Mówiąc nic w zamian mówiłem o czymś co mógłbym u siebie wprowadzić. Od forum cen oczekuję cen, i te czasem otrzymuję. Pytacie- odpowiadam. Znacie już to o czym mówię to dobrze. To znaczy że i wy nic w zamian nie otrzymujecie.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 12 sty 2012, 21:52 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
widzisz mietku, ale to ja pierwszy sobie przypomniałem że możemy tutaj. A żadnych wojenek z nikim nie chcę prowadzić, Ale taki jestem troche nieustępliwy, zażarty, ale jak zauważyłeś pewnie z czasem tonuję i proponuję pax.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 12 sty 2012, 22:05 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
staś76 pisze:
marucha pracownikom też , nie dasz zrobić?
jesteÅ› alfa i omega?
,
staÅ›
już w filmie o pawlaku i kargulu jak pojechali do ameryki i byli w radio to im właściciel studia powiedział że w ameryce mówi ten kto ma coś do powiedzenia a nie każdy. Czyli niby demokracja a jednak nie do końca.
A ty staś masz pracowników? Ile im płacisz? A jak kupujesz zboże na rynku to płacisz ile ci każą? Czy patrzysz po ile sprzedaje konkurencja. Myślę że za lepsze zboże warto dobrze zapłacić. Za przeciętne przeciętnie. Śmieci nie kupuję bo jeszcze mi potrują świnie. A jak ty postępujesz?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 12 sty 2012, 22:14 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
a jeszcze jedno stasiu jak nie ma zboża to i za kiepskie trzeba dobrze zapłacić ale detoksykanta dokładamy i szukamy czegoś lepszego. A wtedy znowu kiepskiego tylko troszeczkę i tak do nowych żniw aż dobre będzie. Tak trzeba za dobre zboże płacić żeby do ciebie przywozili a nie do sąsiada.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 12 sty 2012, 22:29 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
wojce
już kiedyś pisałem ( ale ty nie czytasz a ja z kolei taki jestem że to co napisane to od dechy do dechy)
Świnie hodują hodowcy, To generalnie ci co sprzedają materiał hodowlany. Ja co najwyżej chowam świnie, chociać chowam bardziej mi się kojarzy z zabawą w chowanego. Natomiast jeśli uważnie zerkniesz w lewy górny róg swojego kompa to przeczytasz że Trzoda Chlewna to czasopismo dla producentów świń, zootechników. Tymi pierwszymi ja mogę się nazwać. Mam do tego prawo. Aczkolwiek potocznie mówi się także że świnie sie hoduje. Hodowla przez h, chów przez ch aby odróżnić te dwie działalności.
Jeżeli jesteś na tym forum to jesteś także producentem czy ci się to podoba czy nie.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 12 sty 2012, 23:21 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
grand
Dołączył: 26 Sty 2011
Posty: 29
Skąd: War-Maz Wysłany: Czw Sty 12, 2012 22:59 Temat postu:

baraki napisał:
Staś pewnie że trzeba dosypać, tyle że jak ktos ma dostęp do różnych tanich odpadów z przemysłu spożywczego m.in. serwatki to koszty będa zupełnie inne. Niestety ale musisz przyjąć do wiadomości że technologia żywienia jaką znasz to jedna z wielu możliwych i niekoniecznie najtańsza.

Ten link to dla entuzjastów "tanich" pasz z odpadów z przemysłu spożywczego http://www.farmer.pl/srodki-produkcji/p ... 25323.html Przez takich jak marucha może być kiedyś polska afera dioksynowa i wtedy polecimy wszyscy na dół ponieważ wszyscy siedzimy na jednej gałęzi i mali i duzi


Panie grand
Przecież pisałem wielokrotnie że trzeba czytać, wszystko czytać a potem zastanowić się i pisać jak ma się coś sensownego do powiedzenia. A 8 lat w podstawówce, 4 w liceum i jeszcze problemy z czytaniem.
Przecież tam napisano że skażono pasze przemysłowe- pełnoporcjowe. Ja takowych nie używam a Pan zapewne tak więc proszę uważać i nie kupować z niepewnych źródeł, bo jak się Niemcy dowiedzą że Pan paszę z dioksynami skarmia to i 3 tygodniowymi obniżkami to się nie skończy jak w zeszłym roku. Czytać, wszystko czytać. Każdą etykietę. A szczególnie tą z mięsnego.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 12 sty 2012, 23:32 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 28 mar 2011, 21:58
Posty: 307
Lokalizacja: wielkopolska
marucha a te świnki co mialy 180 kg które sprzedałes interesowałes sie jaka miały miesnosc i wybicie?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 12 sty 2012, 23:38 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
a te "tanie " odpady które ja mogę używać jako płynne czyli np. wywar, serwatkę, ktoś potem suszy i sprzedaje Panu nadając im inne nazwy i ceny. To już serwatka suszona- rarytas dla prosiąt zarówno smakowy i cenowy, lub DDGS suszony- rewelacja- Polska soja dla niewtajemniczonych bo pięknie żółta jak soja. Dla wtajemniczonych odpad nie warty swojej ceny. Trochę lepsze otrąbki chociaż otrąbki lepsze i tańsze. Ale suszenie kosztuje. J pan za to płaci i wychwala pod niebiosy. Ale jak ja to dam to be- odpad.
Dinozaury wyginęły i mamuty też. Nie dostosowały się do zmian podobno klimatycznych.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 12 sty 2012, 23:49 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
pitek, napisz swego maila to ci puszcze jutro wydruk. Swintuch im większy tym lepiej się wybija, a pice nie boją się otłuszczenia, Normalną miały mięsność nie odbiegającą od innych wag w tym momencie. Jutro zobaczysz. Pice idą równo, Pojedyncze miały i około 200 o ile pamiętam. Jutro wygrzebię.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 12 sty 2012, 23:55 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 28 mar 2011, 21:58
Posty: 307
Lokalizacja: wielkopolska
marucha masz cykl zamkniety ile masz tego podstawowego stada jesli mozna wiedziec


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 14 sty 2012, 15:17 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
13/01/2012
Holenderski odniesienia cen NPT dla świń i trzody chlewnej w trzecim tyg 2012
Grupy interesu holenderskich hodowców trzody chlewnej (Nederlandse Varkenshouders Vakbond, NPT) jest holenderski cena referencyjna trzody chlewnej w trzecim KW w 2012 roku do 1,39 € za ubój zestaw kg. Jest to w porównaniu do poprzedniego tygodnia + - 0 groszy.

Te ceny referencyjnej r jest cena, holenderski producent w tym tygodniu kalendarzowym, gdy do obrotu w celu osiÄ…gniÄ™cia ich Å›wiÅ„. On „jest“ byÅ‚ym „gospodarstwie rolnym“ i „cena“ dotyczy domyÅ›lnie z 90 kg wagi ubojowej, typ A, 56% chudego miÄ™sa (MFA), plus VAT.

NPT ma witryny trzecim prosiaka tygodniu 2012 ustalona na € 45,00. To jest + 1 € w stosunku do poprzedniego tygodnia. Ta aukcja jest pÅ‚atnikiem podatku VAT i odnosi siÄ™ do sekcji sprzedaży 140S, 25 kg i Å›redniej jakoÅ›ci.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 14 sty 2012, 16:07 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
Weekly Market Prices for Pig Carcass Grade E in the E.U.

26-12-11 02-01-12 Change
01-01-12 08-01-12 prev. Week

Belgium EUR / 100 Kg 145,40 145,50 0,1%
Bulgaria EUR / 100 Kg 173,59 175,60 1,2%
Bulgaria_MN BGN/ 100 Kg 339,51 343,43 1,2%
CZ Republic EUR / 100 Kg 169,03 168,09 -0,6%
Tchéquie_MN CZK/ 100 Kg 4 365,0 4 331,0 -0,8%
Denmark EUR / 100 Kg 144,60 144,58 0,0%
Denmark_MN DKK / 100 Kg 1 075,0 1 075,0 0,0%
Germany EUR / 100 Kg 158,10 154,02 -2,6%
Estonia EUR / 100 Kg 164,97 162,92 -1,2%
Greece EUR / 100 Kg 200,20 200,01 -0,1%
Spain EUR / 100 Kg 149,54 147,47 -1,4%
France EUR / 100 Kg 146,00 146,00 0,0%
Ireland EUR / 100 Kg 146,00 145,84 -0,1%
Italy EUR / 100 Kg 185,68 183,95 -0,9%
Cyprus EUR / 100 Kg 171,00 171,00 0,0%
Latvia EUR / 100 Kg 180,34 176,71 -2,0%
Lettonie_MN LVL / 100 Kg 125,87 123,47 -1,9%
Lithuania EUR / 100 Kg 166,71 162,77 -2,4%
Lituanie_MN LTL / 100 Kg 575,63 562,02 -2,4%
Luxembourg EUR / 100 Kg 165,00 165,00 0,0%
Hungary EUR / 100 Kg 162,47 158,18 -2,6%
Hongrie_MN HUF / 100 Kg 50 278 50 217 -0,1%
Malta EUR / 100 Kg 188,00 189,00 0,5%
Netherlands EUR / 100 Kg 143,39 143,14 -0,2%
Austria EUR / 100 Kg 154,75 152,19 -1,7%
Poland EUR / 100 Kg 164,69 156,44 -5,0%
Poland_MN PLN / 100 Kg 730,15 701,62 -3,9%
Portugal EUR / 100 Kg 152,00 151,00 -0,7%
Romania EUR / 100 Kg 166,42 164,08 -1,4%
Romania_MN RON / 100 Kg 716,03 710,85 -0,7%
Slovenia EUR / 100 Kg 153,92 151,40 -1,6%
Slovakia EUR / 100 Kg 175,71 167,31 -4,8%
Finland EUR / 100 Kg 152,46 153,59 0,7%
Sweden EUR / 100 Kg 156,79 154,88 -1,2%
Suède_MN SEK / 100 Kg 1 403,0 1 376,0 -1,9%
United Kingdom EUR / 100 Kg 172,78 170,65 -1,2%
Royaume Uni_MN GBP / 100 Kg 144,16 141,79 -1,6%

EU EUR / 100 Kg 156,25 153,71 -1,6%


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 14 sty 2012, 17:49 
Offline
Site Admin

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 07:23
Posty: 462
Lokalizacja: Poznań
Witam!
Tabelę z cenami sprzedaży półtusz w krajach UE co tydzień wstawiam na naszej stronie w zakładce NOTOWANIA
http://www.trzoda-chlewna.com.pl/index.php?&opcja=26002


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 14 sty 2012, 18:07 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
z całym szacunkiem ale sądząc po wypowiedziach dotyczących zmowy cenowej i kto to jest producent trzody sądzę że ani siebie nawzajem ani Pana zakładek nie czytamy. Myślę że dodatkowe pokazanie cen nie zaszkodzi.
Pozdrawiam


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 14 sty 2012, 19:48 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
mytotoksyna1
Dołączył: 15 Paź 2009
Posty: 30
Wysłany: Sob Sty 14, 2012 13:04 Temat postu:

Wybaczcie mi ,ale ten co trzyma tucznika do wagi 130 i więcej to chyba chory jest(nie powiem na co - każdy się domyśli) Pozdrawiam , u nas cena 4 ,80 +vat .


WyciÄ…gnÄ…Å‚eÅ› jakieÅ› wnioski z dzisiejszej kalkulacji tuczu ACONARA?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 15 sty 2012, 14:32 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
moje- partyjka pójdą w poniedziałek też po 5,2 ale mniejsze niż poprzednio. Ile mogłem tyle zawiązywałem. Czego nie musze nie ruszam. I tak wyżej od niemca. Podobno mówiłem że u niemca może być niżej a u nas wyżej. Nie sądzę abym tak mówił. Może to być ale tylko chwilowe. Ale i tak jak się okazuje jest to możliwe. Ja 5,2 netto. Niemiec podobno ile? Może ktoś podpowie. Holender stanął w miejscu. Nie spada. Można powiedzieć że zaczynamy nowy wyścig. Macie łby na karku? Słuchajcie agenta, rogaciznę, wojców, maruchów, belek, barakich i wszystkich innych. Decyzja jest wasza. Nigdy nie wiemy w jaki kanał chcą nas wpuścić. Ja na szczęście też swoją wodę na podwórku posiadam. Cudza - wygodna, swoja tania. A gówno na pole też swoje i azotu mniej potrzeba. W międzyczasie czacha coś napisał. Ja wiem - wierzę że ceny są rózne i zawsze mówiłem. Może ktoś w przyszłym tygodniu sprzeda po 6 a ktoś i za 3 odda. To jest rynek i to taki prawdziwy wczorajszy gdzie jaja mogłeś kupić przy wejściu po 2 grosze a na koniec dnia jak zostawały to po pół grosza. Podawajmy swoje ceny sprzedaży a nie po ile słyszałem że kupują, chyba że mój sprawdzony kolega otrzymał ciekawą wysoką cenę, która przeczy niskiej cenie przekazywanej nam na forum.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 15 sty 2012, 16:20 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Już się martwiłem o Maruche zachorował albo się obraził a widze że zdrowy troche obrażony troche pogoniony z cen trzody za gadulstwo ,które nikomu nie przeszkadzało jak cena rosła
a jak spadła to kolege oddelegowali do Maryny
Marucha nie ma jak u siebie co nie , czasem Ciebie odwiedzÄ™ u Maryny .Pozdrawiam


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 15 sty 2012, 16:44 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
stan
zapraszam toż to nasze wspólne dziecko


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 15 sty 2012, 19:53 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 04 lut 2011, 18:37
Posty: 2899
Stan nie zapomnij ze w gosci wypadało by zabrac ze sobą jakis załącznik ,przeciez o suchym ryju nie bedziecie sie spotykac.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 267 ]  Przejdź na stronÄ™ 1, 2, 3, 4, 5, 6  NastÄ™pna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB