Trzoda-Chlewna - Forum • Wyświetl temat - Kolektory słoneczne
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest czwartek 28 mar 2024, 12:51

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: wtorek 16 paź 2012, 20:24 
Offline

Rejestracja: niedziela 05 sie 2007, 15:14
Posty: 605
Lokalizacja: woj. lodzkie
Panowie w mojej gminie ruszyła akcja zakładanie kolektorów słonecznych z dofinansowaniem 45 %
Ma ktoś z was to dobrodziejstwo u siebie w domciu ? zdaje to egzamin , warto w to inwestować czy nie bardzo podzielcie się swoimi opiniami na ten temat


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 16 paź 2012, 20:50 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
My czekamy na ten luksus , bo u teściów od dwóch lat użytkują i bardzo sobie chwalą .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 16 paź 2012, 21:17 
Offline

Rejestracja: środa 05 wrz 2012, 11:29
Posty: 60
Lokalizacja: świętokrzyskie
Blazej zapytaj jakie sa warunki tej dotacji. bo ja sie spotkalem ze przy tym dofinansowaniu ze mazna zakupic wybrane tylko kolektory. lepiej kupic drozsze bo maja lepsze wykonczenia. popytaj co ile trzeba dokupowac glikolu i w jakich ilosciach bo to tez jest koszt.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 16 paź 2012, 21:46 
Offline

Rejestracja: wtorek 22 lis 2011, 02:29
Posty: 137
To sa kolektory do podgrzewania wody czy moze tak jak maja w niemczech ogniwa fotowoltaiczne do wytwarzania pradu? Po jakim czasie zwroci sie inwestycja?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 17 paź 2012, 08:54 
Offline

Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 20:15
Posty: 2835
Lokalizacja: lubelskie
te dofinasowanie to sciema, jak samemu zamówisz sobie fachomajstra, zrobi ci to bez kwita, solary jak i całą resztę spokojnie kupisz, całość wyjdzie taniej jak z tym 45 % dofinansowaniem, a i latania z paierami nie ma. Znajomy hydraulik wstawiał z dofinansowaniem jak i bez :>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 17 paź 2012, 19:13 
Offline

Rejestracja: niedziela 05 sie 2007, 15:14
Posty: 605
Lokalizacja: woj. lodzkie
Więc tak na 5 osobową rodzinkę gościu wyliczył mi koszt 7890 po odliczeniu dotacji tyle muszę ja zapłacić oni załatwiają wszystkie papiery łącznie z kredytem nawet na 9 lat. Kolektory próżniowo-rurowe i zasobnik na wodę 250 litrów okres gwarancji 10 lat kolektory, zasobnik 6 lat a na montaż już tylko 2 lata gwarancji w 3 , 6 i 9 roku użytkowania przegląd gwarancyjny połączony z wymianą glikolu koszt prawie 200 zł po okresie gwarancyjnym powinno się wymieniać glikol co 5 lat tyle mi dziś powiedział miły pan który robił mi wycenę.
Co o tym myślicie :?:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 17 paź 2012, 19:39 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
http://allegro.pl/kolektor-sloneczny-ze ... 07779.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 17 paź 2012, 20:03 
Offline

Rejestracja: niedziela 05 sie 2007, 15:14
Posty: 605
Lokalizacja: woj. lodzkie
Marucha właśnie przeglądam allegro i stwierdzam że jeśli coś to właśnie taki kolektor jak na tym linku stawiam na dachu podpinam wodę wpinam się w instalacje w domu i po sprawie woda ciepła i kieszeń mniej obciążona tylko zastanawiam się co zimą trzeba z niego spuszczać wodę ? masz taki kolektor jak on sie sprawuje ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 17 paź 2012, 21:17 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
nie mam, ale się zastanawiałem. Zadzwoń do sprzedawcy popytaj. Ja mam 2 taryfę prądu i woda na prąd. 3-4 godziny dziennie grzałka 1,4 kw. kilowatogodzina dwadzieścia kilka groszy. Dobra złotówka dziennie. Dla kilku osób wystarczy wody. Koszt ogrzewania rocznie, kilkaset złotych, kilka tysięcy przez 10 lat. Dlatego na pewno nie zamontuję czegoś za 8 tysięcy, Za 2 tysiące może bym zaryzykował. Nie wiem tylko jak będzie grzało w trzaskające mrozy i pochmurną pogodę. Czy ktoś da gwarancję że będzie ta woda. Podobnie jak z domowymi wiatrakami. U nas prawie nie wieje. Nie można nawet porządnie na desce polatać.
8 tysięcy na lokacie 6 procentowej da mi 480 złotych na opłacenie rachunków rocznych za wodę. Jakoś te solary do samego grzania wody w moim przypadku mnie nie przekonują. Kuzyn ma porządne solary na dachu.
jesienią i zimą wspomagają w sposób istotny istniejące CO ale go nie zastępują. Latem ma gorącej wody wbród ale jeszcze nie wybudował basenu aby tę masę ciepłej wody latem wykorzystać. Po co mu więc ona?
Na pewno każdy powinien sam sobie przeanalizować a nie poddawać się owczemu pędowi. Gdyby było tak pięknie jak opowiadają to wupece powinny zamiast węgiel spalać solary stawiać. Jak ktoś ma już CO to do ogrzania kilku wiader ciepłej wody potrzeba naprawdę bardzo niewiele więcej. W zeszłym roku dom prądem w 2 taryfie grzałem i z torbami jak widać jeszcze nie poszedłem. Prąd w 2 taryfie i ciepły energooszczędny dom. To moim zdaniem najtańsze żródło energii licząc zarówno koszty eksploatacji w połączeniu z niewielkimi w przypadku ogrzewania elektrycznego kosztami inwestycyjnymi. Oczywiście najtaniej jest palić kradzionym z lasu drewnem lub swoim dewnem z lasu, jeśli nie liczymy swojego czasu lub możliwości spienięzenia drewna. To najtańsze żródła energii.
ps
W mojej kalkulacji zysków z lokaty zapomniałem że trochę skubnie Belka.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 17 paź 2012, 21:27 
Offline

Rejestracja: piątek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4698
Lokalizacja: kuj-pom
MARUCHA tańszym ogrzewaniem od prądu są pompy ciepłą wykorzystując studnie głębinowe lub kilkadziesiąt metrów rozwiniętych węży w ogródku koszt ogrzewania domku 200m2 to około 300 zeta na miesiąc wada tego ogrzewania jest koszt instalacji mimo ze pompy maja gwarancje na 40 lat


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 17 paź 2012, 21:42 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
i o to właśnie chodzi, koszty inwestycji. A 300 zeta na miesiąc to tez jest jakaś kasa. A jakby pompy takie opłacalne były to każdy nowy dom by je posiadał, tylko że tyle kosztują że może nasze wnuki lub prawnuki dopiero będą na plusie. A każdy wolny pieniądz zainwestowany dochody powinien nie kilkuprocentowe przynosić.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 17 paź 2012, 22:00 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
A ja lasu nie mam i drewna nie kradnę i w tym roku mamy cały czas ciepłą wodę i w domku cieplutko i nic nas to nie kosztuje . Miałem 5h łubinu i całą słomę z niego sprasowałem w małą kostkę . W piecu miałowym jedna kostka na letni dzień i woda ciepła a przy obecnych temperaturach 3 kostki na dobę i chata ogrzana i wody ciepłej do oporu .Jak przyjdą mrozy puszczę patyki z łubinu na rębak i dołożę trochę miału i za niewielkie pieniądze będzie ciepło i przyjemnie .
Gdy przyniosłem pierwszą belkę do palenia , to ojciec oznajmił że ten głupi co tych badyli nasprzątał , niech teraz sam je kładzie do pieca . Gdy posłuchał jak patyki w piecu strzelają i temperatura się podnosi , to do dziś mam palenie z głowy .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 17 paź 2012, 22:37 
Offline

Rejestracja: środa 05 wrz 2012, 11:29
Posty: 60
Lokalizacja: świętokrzyskie
pomysl mietka jest najlepszy tylko troche malo efektywny. nikt wam nie wciska kitu ze pompy ciepla sa najlepsze. ogladalem niedawno inwestycje za 2 ml. pompy chodza 7 lat i sa na wykonczeniu. nikt wam nie da gwarancji na 40 lat. no chyba ze na jakis plastik. owszem mozna zainwestowac w gruntowy wymiennik ciepla esli ktos ma dzialke na to pozwalajaca a najlepiej jakis stawik bo wtedy sprawnosc jest najwieksza takiego uzadzenia
osobiscie polecam cos takiego. sam nie mam bo mam sporo lasu i opala drzewem ale w przyszlosci kto wie.
http://allegro.pl/peleciarka-2-2kw-pele ... 82876.html
godznina przy maszynie i macie paliwo dla domku z wlasnej slomy czy siana. wartosc opalowa peletu ze slomy to okolo 18MJ ( w zaleznosci jaka sloma i jaka wilgotnosc)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 17 paź 2012, 22:43 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Kolejne marnotractwo pieniędzy podatników, podobnie jak niedawna akcja budowy płyt obornikowych których conajmiej połowa juz stoi nieużywana bo rolnicy porzucili hodowle z różnych względów. W mojej gminie i okolicznych jest tez akcja montażu takich dupnych przydomowych oczyszczalni ścieków.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 17 paź 2012, 23:11 
Offline

Rejestracja: środa 05 wrz 2012, 11:29
Posty: 60
Lokalizacja: świętokrzyskie
najlepsza przydomowa oczyszczalnia to dziurawe szmbo. zloze zawsze jest wilgotne, nie trzeba wrzucac bakterii na rozmnozek by nie smierdzialo. dostepne przydomowe oczyszczalnie sa dwukrotnie przewymiarowane. jak kupujecie dla 3 osob to ona prawidlowo dziala dla 6.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 17 paź 2012, 23:44 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
A gaz jeszcze do Was nie dociera ???
troche może drożej , ale za wygode trzeba niestety placić :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 18 paź 2012, 07:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 13:04
Posty: 3752
a ja się właśnie buduję i celowo gazu nie podłączam. Idą za to kolektory, rekuperacja oraz piec z podajnikiem na ekogroszek. W kuchni płyta indukcyjna i mam w du... ruski gaz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 18 paź 2012, 12:53 
Offline

Rejestracja: piątek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4698
Lokalizacja: kuj-pom
jak masz płytę indukcyjna to jeszcze zainwestuj w gary odpowiednie wtedy to będziesz miał gaz w d.....e


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 18 paź 2012, 18:42 
Offline

Rejestracja: piątek 04 lut 2011, 18:37
Posty: 2899
baraki pisze:
Kolejne marnotractwo pieniędzy podatników, podobnie jak niedawna akcja budowy płyt obornikowych których conajmiej połowa juz stoi nieużywana bo rolnicy porzucili hodowle z różnych względów. W mojej gminie i okolicznych jest tez akcja montażu takich dupnych przydomowych oczyszczalni ścieków.
A ja sie zastanawiam jak by wymodzic taką oczyszczalnie oczywiscie nie dupną i tanią i najwazniejsze dla PAPIERKA. M acie jakies pomysły?????


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 18 paź 2012, 19:49 
Offline

Rejestracja: niedziela 05 sie 2007, 15:14
Posty: 605
Lokalizacja: woj. lodzkie
Odnośnie oczyszczalni to w sąsiedniej gminie ruszył taki projekt i tam zakładaja to masowo w każdym domu koszt jedyne 1300 zł a oczyszczalnia ful wypas z przepompownią i napowietrzaniem praktycznie bezobsługowa.
Teraz robie u gościa elewacje i on sam sobie robił oczyszczalnie a dokładnie kupił gotowe szambo i rury zrobił rozsącze i mówi działa ale jak wiatr zawieje to wytrzymać nie idzie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 18 paź 2012, 22:16 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
nemezis pisze:
baraki pisze:
Kolejne marnotractwo pieniędzy podatników, podobnie jak niedawna akcja budowy płyt obornikowych których conajmiej połowa juz stoi nieużywana bo rolnicy porzucili hodowle z różnych względów. W mojej gminie i okolicznych jest tez akcja montażu takich dupnych przydomowych oczyszczalni ścieków.
A ja sie zastanawiam jak by wymodzic taką oczyszczalnie oczywiscie nie dupną i tanią i najwazniejsze dla PAPIERKA. M acie jakies pomysły?????
Jak potrzebujesz papierka to zawież beczke na oczyszczalnie ścieków i Ci napiszą papierek , a reszte wypier... w pole i spokój :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 18 paź 2012, 22:27 
Offline

Rejestracja: wtorek 22 lis 2011, 02:29
Posty: 137
Temat o solarach, no to wrzuce filmik :)
http://www.youtube.com/watch?v=KJ0vYDb-CLw
A co powiecie o oczyszczalni trzcinowej??
http://www.budujemydom.pl/component/option,com_content/task,specialblogcategory/act,view/id,69/Itemid,41


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 14 lis 2012, 07:24 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
Wczoraj byłem na spotkaniu z firmą , która ma zakładać kolektory w naszej gminie .Warunki i koszty podobne jak u Błażeja .Firma pochodzi ze Skierniewic .Cały system nie tylko ma ogrzewać wodę , ale CO do temperatury 30 stopni też .My się na takie rozwiązanie piszemy .Gdy będzie nas zakładało minimum 10 domów , to dostanie każdy urządzenie pomocnicze na czas braku prądu(500zł) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 14 lis 2012, 10:05 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
Mietek
to ta słoma z łubinu nie taniej wyjdzie? Przecież i tak centralnego ci solary nie załatwią.
A często u was prądu nie ma? Nie za drogo ta kąpiel za 500 złotych wyjdzie?
Za 500 to chyba się można i wykąpać porządnie i wymasować przy okazji


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 14 lis 2012, 20:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
marucha pisze:
Mietek
to ta słoma z łubinu nie taniej wyjdzie? Przecież i tak centralnego ci solary nie załatwią.
A często u was prądu nie ma? Nie za drogo ta kąpiel za 500 złotych wyjdzie?
Za 500 to chyba się można i wykąpać porządnie i wymasować przy okazji
Solary to SCIEMA!
Węgiel , gaz i nawet zwykłe DREWNO - wygrywa już nA starcie.
To POLSKA ,a nie Hiszpaniaaaaaaaaaaa.
Pozdr.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 14 lis 2012, 22:00 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
Całe lat na solarach ciepła woda bez paprania i subiekcji . Natomiast ta 500 zł to teoretyczny koszt zakupu tej zabawki na czas braku prądu . Może ona być , ale nie musi .Podobno przy takiej pogodzie jak dziś ,czy wczoraj , będą działać na 100% mocy , bo wykorzystują promienie rozproszone . W naszej gminie jest już kilka sztuk tej firmy i przed podpisaniem umowy dopytam użytkowników .Być może gdyby były solary , to w tęgie mrozy wystarczyła by tylko ta słoma i solary . Pożyjemy zobaczymy .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 14 lis 2012, 22:49 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
W lecie żeby była ciepła woda to nawet solarów nie potrzeba
beczkowoz na dach i ciepłej wody do bólu :lol: :lol:
korzystanie z kilku zrodeł energi wiąże się z kilkoma instalacjami , wydatkami i lataniem tu zakręć a tu odkręć , a i tak się w zimnej umyjesz :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 14 lis 2012, 23:35 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
Podobno nic nie potrzeba zakręcać i odkręcać .Stary bojler zdejmują i zakładają jeden duży swój i ma współdziałać bez latania .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 15 lis 2012, 21:20 
Offline

Rejestracja: niedziela 05 sie 2007, 15:14
Posty: 605
Lokalizacja: woj. lodzkie
Mietko to pochwal się ile będziesz musiał dopłacić do dotacji może oni taniej robią niż ci co byli u mnie :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 16 lis 2012, 07:51 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
Najtańszy system na 3-4 osób to koszt 7,400 zł
najdroższy na 6-8 osób 9,600 zł obydwa po dofinansowaniu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 16 lis 2012, 19:52 
Offline

Rejestracja: piątek 13 lut 2009, 20:55
Posty: 399
Lokalizacja: Łódzkie
Mietek, szczerze powiem, że za tyle kasy to ja bym się zastanowił, czy to ma sens.
Mam kolektory, zakładała mi je prawdopodobnie ta sama firma co była u Ciebie. Tak do max 5 tyś to na pewno warto, powyżej należałoby się zastanowic. Idea działania kolektorów to zamiana energii promieniowania słonecznego na ciepło, przy czym, niezbędna jest do tego energia elektryczna, za którą trzeba zapłacic. W układzie będzie chodzic minimum jedna pompka, która zapenia obieg glikolu w instalacji. W dni bez słońca lub w dni pochmurne, wody do mycia nawet intalacja nie nagrzeje a o podgrzaniu wody w instalacji c.o. nie ma co marzyc. W długie dni słoneczne, temperatura wody osiąga nawet po 80 stopni - to fakt.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 16 lis 2012, 20:23 
Offline

Rejestracja: niedziela 05 sie 2007, 15:14
Posty: 605
Lokalizacja: woj. lodzkie
Czyli koszty podobne ja po głębszym zastanowieniu stwierdziłem że te prawie 8000 to mi starczy do śmierci na podgrzewanie wody żeby się umyć tym bardziej że nie znamy dnia ani godziny to może nawet zostanie :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 16 lis 2012, 21:44 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
Jarek mnie taż trochę ta cena odpycha ,ale wygoda kosztuje . Arek ślubnej łazienkę zrobił za ponad 50 000 zł , to te kolektory to mały pikuś.
Jest kilka założonych w naszej gminie przed podjęciem ostatecznej decyzji porozmawiam z użytkownikami .
Jarku a te kolektory które użytkujesz to są próżniowe , czy te płaskie .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 17 lis 2012, 10:41 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 12:36
Posty: 2093
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
No jak se miastowi poczytają jak sie rolnikom powodzi to dochodowy za rok murowany :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 17 lis 2012, 13:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 13:04
Posty: 3752
mietko zakladasz duzy zbiornik i mieszadlo przy zbiorniku aby na chate szlo max 50 stopni. Przy zbiorniku min 300 l nawet 60 godzin bez slonca nie przeszkadza.
Jak masz min 5 osob w domu to lepiej wez 3 ekrany


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 17 lis 2012, 16:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 13:04
Posty: 3752
I z ceną też jest rożnie. Możesz mieć instalację za 15 a mozesz za 8 wszysko zalezy czego oczekujesz.

Ja jestem po zrobieniu elektryki u siebie w domu. To koszt w chacie 160 m2 + garaż 30m + gabinet 20m wyniósł mnie bagatela 12 000.
Sporo nie?
Fakt że jest dużo dodatkowych instalacji i koszt się rozłożył 4 tys robocizna a 8 materialy to jednak przetrawic mi to ciężko.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 17 lis 2012, 17:16 
Offline

Rejestracja: czwartek 20 sty 2011, 14:32
Posty: 1221
Lokalizacja: CLI
lukas nie płacz przy twojej sprzedaży,taki wydatek to pikuś.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 17 lis 2012, 17:20 
Offline

Rejestracja: czwartek 23 gru 2010, 14:02
Posty: 1442
Lokalizacja: podlasie
W sumie to niczym nie zaskoczyłeś ludzie robią łazienki za 50 tysia a tu instalacja za 12 nic wcale dziwnego


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 17 lis 2012, 20:52 
Offline

Rejestracja: piątek 13 lut 2009, 20:55
Posty: 399
Lokalizacja: Łódzkie
Mietek, ja mam próżniowe, ponoc są lepsze.
Jeśli chodzi o ścisłośc, to ja mam zasobnik właśnie 300l, zawór ustawiony jest tak, że więcej niż 60 stopni w instalację nie puści. Przy czym w lecie często sterownik pokazuje, że na kolektorach temp. to ponad 100 stopni i glikol o takiej temperaturze krąży w instalacji. W moim przypadku, dodatkowy rachunek za prąd to około 30-35 zł/miesiąc. Przy takiej pogodzie jak ostatnio, wodę i tak grzeje piec, bo słońca albo brak, albo świeci zbyt krótko.
Rozważając zasadnośc montażu kolektorów moim zdaniem powinno się brac pod uwagę tylko okres, kiedy nie działa centralne ogrzewanie, bo wtedy właśnie trzeba urachamiac kocił tylko do podgrzania wody.
Jest to na pewno duża wygoda, tylko trzeba zawsze indywidualnie przeanalizowac ile można za to zapłacic.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 17 lis 2012, 23:10 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
Dokładnie tak jest jak piszesz . Ja jednak pokusiłbym się na zbiornik 500l, większy zapas ciepła .
Lukas kolektory muszą być dopasowane z wodą . Jak będzie ich zbyt dużo będą się przegrzewać podobno a to jest z kolei najczęstsza przyczyna awarii .Gość opowiadał że jakaś firma pozakładała za dużo kolektorów względem wody , to latem ludzie nakrywają je czym się da aby słońce tak nie grzało .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 18 lis 2012, 12:06 
Offline

Rejestracja: piątek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4698
Lokalizacja: kuj-pom
LUKAS a czy elektryk pomyślał o sterowaniu roletami okiennymi i nawiewem dla kominka nie mówiąc o instalacji internetowej tv czy muzycznej


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 18 lis 2012, 21:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 13:04
Posty: 3752
kominka nie mam. Nawiew będzie z reku. Pozostale instalacje są. Dodatkowo wyprowadzenie pod agregat, instalka pod reku i odkurzacz centralny. Osobna instalacja pod 3 punkty rtv dzieki czemu jednym przyciskiem przed nyny wyłącze wszyskie diody.
Troche kable jest tez puszczone pod ledy na schodach i w salonie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 18 lis 2012, 22:16 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
A kogóż Ty będziesz na te SALONY przyjmował ?Czyżby wielce szanownych forumowiczów .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 18 lis 2012, 22:19 
Offline

Rejestracja: piątek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4698
Lokalizacja: kuj-pom
a o domofonie do furtki i sterowaniu bramą wjazdowa pomyślał no i obowiązkowo podświetlanym nr domku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 18 lis 2012, 22:30 
Offline

Rejestracja: piątek 13 lut 2009, 20:55
Posty: 399
Lokalizacja: Łódzkie
Mietek, z tym zbiornikiem 500l to się nie rozpędzaj, strzelisz sobie w kolano. Nagrzany zbiornik 500l wody starczy na dłużej, tylko taką ilośc wody podgrzac o 1 stopień to trzeba godzinę pracy instalacji. Wtedy dobrze będzie od maja do września,a poza tym raczej lipa. Pompka załącza się przy różnicy tem. na kolektorze i zasobniku wynoszącej 10 stopni, przy zbyt dużym zbiorniku pompka będzie pracowac więcej, bo zbiornik będzie się bardzo wolno nagrzewał. Przesada w każdą stronę nie wyjdzie tu na dobre.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 18 lis 2012, 22:39 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
Tak , ale 500L przysługuje na 6-8 osób a ja jestem jeden i mam młodą żonkę i jak na razie mamy tylko czworo dzieci .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 19 lis 2012, 00:05 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
500 litrow to węgla trzeba ładować a nie solary :lol: :lol:
na krótkim dniu to co w dzien podgrzeje to w nocy wychudnie :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 19 lis 2012, 10:33 
Offline

Rejestracja: piątek 13 lut 2009, 20:55
Posty: 399
Lokalizacja: Łódzkie
Mietko, nie będę sie spierał, ale u mnie wszyscy mają pozakładane zbiorniki po 300 l i w długie słoneczne dni, instalacja spokojnie nagrzeje 2 x 300 l, byle tylko pobrac sensownie taką ilośc wody.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 19 lis 2012, 13:12 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
Przed chwilą podpisaliśmy umowę na 400L . Sam sprzedający odradził 500L.Taki duży zbiornik ma podobno utrzymać ciepło w domu do samego rana gdy piec wygaśnie w godzinach nocnych .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 23 gru 2012, 10:54 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
Zaraz po świętach ma być montaż , ale czuję się zobowiązany ostrzec Was o haczyku . Refundacja teoretycznie wynosi 45 % ale aby była, wszystko musi iść przez bank w kredycie . Oprocentowanie wynosi 8- 11 procent + prowizja . Przy najszybszym terminie spłaty koszt 500 zł . Największy haczyk jest na końcu i każdy dowiaduje się o nim w trakcie podpisywania umowy z bankiem . Po roku od sumy refundowanej każdy musi odprowadzić do urzędu skarbowego 19 % .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB