Indeks witryny Indeks witryny
Regulamin FORUM >>test
* Zaloguj si─Ö   * Zarejestruj si─Ö * FAQ    * Szukaj
Dzisiaj jest poniedziałek 20 paź 2014, 11:40

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2, 3, 4, 5  Nast─Öpna
Autor Wiadomo┼Ť─ç
Post: poniedzia┼éek 14 kwie 2008, 21:54 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:28
Posty: 487
Lokalizacja: kujawsko pomorskie
witam orientujecie si─Ö w jakiej cenie s─ů loszki hodowlane rasy F1


Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
 
 Tytu┼é:
Post: poniedzia┼éek 14 kwie 2008, 22:32 
Offline

Rejestracja: niedziela 03 lut 2008, 23:05
Posty: 92
Lokalizacja: opolskie
450-470 zł/szt ok. 190 dni życia, nie ma problemów z zakupem.

_________________
Leon


Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
 
 Tytu┼é:
Post: poniedzia┼éek 14 kwie 2008, 23:04 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2007, 20:44
Posty: 474
Lokalizacja: Wikp.
Witam.
Ciekawi mnie co to za materia┼é. Mam hodowl─Ö zarodow─ů i ni jak nie widz─Ö tu zysku sprzedaj─ůc loszki w tej cenie - a jeszcze dow├│z ?????? Ja sprzedaj─Ö po 600 i tak tanio jeszcze nie by┼éo.

_________________
Hodowla Zarodowa


Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
 
 Tytu┼é:
Post: wtorek 15 kwie 2008, 07:31 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
jakub popieram 600 zdecydowanie za mało
ostatnio za 105 kg tuczniki dostałem 415 zł , a loszke mialbym sprzdedac po 450 ?????????
ciekawi mnie jeszczze jedna sprawa jaki status zdrowotny takiej loszki ?
i to co piszesz gdzie dowoz gdzie koszty pracy hodowlanej , nie mowiac oczywiscie o własnej pracy włozonej w produkcje materialu hodowlanego !!!!! moim zdaniem cena minimalna za loszke 650 zł !!!!!!


Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
 
 Tytu┼é:
Post: wtorek 15 kwie 2008, 08:51 
Offline
Awatar u┼╝ytkownika

Rejestracja: pi─ůtek 14 gru 2007, 00:15
Posty: 369
190dni *600gram (przyrostu) =114kg minimum
470zł/114=4,12zł/kg rozumiem cena brutto


bez komentarza... loszka w cenie dobrego tucznika!


Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
 
 Tytu┼é:
Post: wtorek 15 kwie 2008, 13:41 
Offline

Rejestracja: niedziela 03 lut 2008, 23:05
Posty: 92
Lokalizacja: opolskie
Poda┼éem tylko cen─Ö w jakiej chodz─ů loszki - nie kupuj─Ö i nie sprzedaj─Ö loszek - mam cykl otwarty.
Poza tym je┼Ťli rolnik produkuj─ůcy materia┼é rze┼║ny dok┼éada, z tego co czyta┼éem na tym forum 100z┼é do sztuki, dlaczego hodowca ma zarabia─ç 100 z┼é/szt. B─ůd┼║my solidarni.
Co do zdrowotno┼Ťci - niejedna chlewnia produkcyjna ma lepszy status zdrowotny ni┼╝ hodowlana.
I co macie klient├│w w tej cenie?
Wolałbym 100 zł dołożyć i mieć PIC.

_________________
Leon


Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
 
 Tytu┼é:
Post: wtorek 15 kwie 2008, 14:04 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
leon status zdrowotny jest sprawa indywidualna !!!! i oczywiscie masz racje z tym ze nie jedna chlewni jest lepsza pod tym wzgledem od chlewni zarodowej ale to wy producenci wybieracie od kogo i za ile kupicie loszek a to ze ktos sprzedaje loszke za 470 z┼é to jest tylko i wy┼éacznie dzia┼é─ůnie na szkode innych hodowcow no i samego siebie!!!!


Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
 
 Tytu┼é:
Post: wtorek 15 kwie 2008, 18:22 
Offline

Rejestracja: pi─ůtek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 3326
Lokalizacja: kuj-pom
macius i ile sprzedajesz loszek w tej cenie tygodniowo


Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
 
Post: wtorek 15 kwie 2008, 18:27 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2007, 20:44
Posty: 474
Lokalizacja: Wikp.
Leon pisze:
Poda┼éem tylko cen─Ö w jakiej chodz─ů loszki - nie kupuj─Ö i nie sprzedaj─Ö loszek - mam cykl otwarty.
Poza tym je┼Ťli rolnik produkuj─ůcy materia┼é rze┼║ny dok┼éada, z tego co czyta┼éem na tym forum 100z┼é do sztuki, dlaczego hodowca ma zarabia─ç 100 z┼é/szt. B─ůd┼║my solidarni.
Co do zdrowotno┼Ťci - niejedna chlewnia produkcyjna ma lepszy status zdrowotny ni┼╝ hodowlana.
I co macie klient├│w w tej cenie?
Wolałbym 100 zł dołożyć i mieć PIC.


Niewiadomo czy si─Ö ┼Ťmia─ç czy p┼éaka─ç - LEON jeste┼Ť typowym przyk┼éadem ┼╝yczliwego Polaka - ja trac─Ö - tra─ç i Ty b─Ödzie mi lepiej, ale omijaj─ůc ten temat.
1.I w naszych hodowlach i w PIC s─ů stada czyste i i ze swoimi problemami.

2.Za 700 z┼é trudno b─Ödzie kupi─ç loszk─Ö hodowlan─ů z firm hybrydowych.

3.Nasze loszki maj─ů t─ů przewag─Ö (bior─ůc pod uwag─Ö ten sam status zdrowotny) , ┼╝e sam mo┼╝esz sobie robi─ç remont stada - a to s─ů du┼╝e oszcz─Ödno┼Ťci.

Co do sprzedaży - ja nie nażekam. Wiadomo - jeszcze rok temu sprzedałem 1000 loszek i ok 300 knórków - w tym roku tego nie powtórzę.

P.S. Pomimo Twojej wypowiedzi - pozdrawiam serdecznie i ┼╝ycz─Ö zmian w podej┼Ťciu do drugiego hodowcy oraz sukces├│w w hodowli. Pozdrawiam

_________________
Hodowla Zarodowa


Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
 
 Tytu┼é:
Post: wtorek 15 kwie 2008, 19:22 
Offline

Rejestracja: niedziela 03 lut 2008, 23:05
Posty: 92
Lokalizacja: opolskie
Je┼Ťli sprzedajesz w tej cenie to zarabiasz niez┼é─ů kas─Ö, zwa┼╝─ůj─ůc na Twoj─ů skal─Ö. Nie rozumiem wi─Öc jak mo┼╝esz zrozumie─ç problemy tych kt├│rzy kupuj─ů od Ciebie loszki do produkcji tucznika.
1. Zgadzam si─Öy
2.Obecnie nie tak trudno dosta─ç hybryd─Ö w tej cenie (zale┼╝y od ceny ┼╝ywca)
3. W firmach hybrydowych mo┼╝na kupi─ç loszki babki i nasienie do nich(s─ů dro┼╝sze ale nie jest to niemo┼╝liwe). Poza tym wychodowana w┼éasna loszka nie zawsze jest lepsza i ta┼äsza od kupnej.

Nie jestem zawistny, o to ┼╝e zarabiasz 100z┼é na sztuce - podziwiam Ci─Ö, ┼╝e potrafisz to w obecnej sytuacji sprzeda─ç za tak─ů cen─Ö.

Pozdrawiam

_________________
Leon


Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
 
 Tytu┼é:
Post: wtorek 15 kwie 2008, 19:45 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
arek nie licze ile tygodniowo ale sa rolnicy ktorzy potrzebuja dobrego materialu i płaca te pieniadze w skali roku sprzedaje 250 szt ok


Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
 
 Tytu┼é:
Post: wtorek 15 kwie 2008, 20:48 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:28
Posty: 487
Lokalizacja: kujawsko pomorskie
to nie dziwie si─Ö rolnikom kturzy maja chodowle zarodowe ze maja mniejsz─ů sprzedaz loszek przy tych cenach 600 z┼é za loszke to stanowczo za drogo w poruwnaniu do 1 kg ┼╝ywca na dzie┼ä dzisiejszy ,,a odnosnie statusu zdrowotnego loszki nabywam od rolnikuw nalezacych do polsusa i status zdrowotny maja kiepski nie ma chodowli czystych od chor├│b cho─çby niewiem jak sie stara┼é.............


Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
 
 Tytu┼é:
Post: wtorek 15 kwie 2008, 20:57 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
ale oczywiscie ze nie stad wolnych od wsyztskich chorob w polsce
!!!!!!! ale sa hodowle z bardzo dobrym statusem isa niedoceniane


Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
 
 Tytu┼é:
Post: wtorek 15 kwie 2008, 20:59 
Offline

Rejestracja: pi─ůtek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 3326
Lokalizacja: kuj-pom
dani jak placisz 450 zeta za sztuke to nie dziwota ze lichizna ze zdrowiem zaplac 650 to beda super


Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
 
 Tytu┼é:
Post: wtorek 15 kwie 2008, 20:59 
Offline
Awatar u┼╝ytkownika

Rejestracja: wtorek 25 mar 2008, 19:41
Posty: 670
Lokalizacja: ┼Ül─ůskie
ja s┼éysza┼ée mze za dobr─ů loszke to 700 z┼é minimum


Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
 
Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2, 3, 4, 5  Nast─Öpna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy to forum: Obecnie na forum nie ma ┼╝adnego zarejestrowanego u┼╝ytkownika i 13 go┼Ťci


Nie mo┼╝esz tworzy─ç nowych temat├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w tematach
Nie mo┼╝esz zmienia─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Przejd┼║ do:  
Technologi─Ö dostarcza phpBB