Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - pasze dla lochy proÅ›nej i karmiÄ…cej
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest piÄ…tek 19 kwie 2024, 00:12

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ] 
Autor Wiadomość
Post: niedziela 01 mar 2009, 19:23 
Offline

Rejestracja: niedziela 01 mar 2009, 19:19
Posty: 24
Niech ktoś mi powie jakie stosuje pasze dla loch prośnych i karmiących. Z zastosowaniem swoich zbóż


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 01 mar 2009, 19:48 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
ja pasze dla loch robie w oparciu os woje zboze!!!! plus dla loch karmiacych 20 % protamino matra !!!!! dla loch prosnych fasersan 5% plus 5 % soi !!!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 01 mar 2009, 22:00 
Offline

Rejestracja: niedziela 01 mar 2009, 19:19
Posty: 24
Czy domieszujecie do mieszanki zbożowej przenżyto dla lochy karmiącej i ile %?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 01 mar 2009, 22:05 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
ja robie na duzej ilosci jeczmienia i stosunkowo malo pszenicy pszenzyta nie stosuje


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 01 mar 2009, 22:26 
Offline

Rejestracja: niedziela 23 lis 2008, 23:28
Posty: 303
Lokalizacja: łódzkie
I pszenżyta dla loch radził bym w ogóle nie stosować :!:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 01 mar 2009, 22:36 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
no napewno wiecej moze zaszkodzic niz pomoc !!!!! szczegolnie jak bedzie slabej jakosci !!! a jednak jeczmnien ma duzo wiecej wlokna a to potrzebne dla loch


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 01 mar 2009, 22:56 
Offline

Rejestracja: niedziela 01 mar 2009, 19:19
Posty: 24
rozmawiałem z gościem który karmi maciory samym przenżytem. Co wy na to


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 01 mar 2009, 23:00 
Offline

Rejestracja: niedziela 23 lis 2008, 23:28
Posty: 303
Lokalizacja: łódzkie
To porozmawiaj z nim jeszcze raz i zapytaj jakie ma efekty przy tym karmieniu :D


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 02 mar 2009, 18:52 
Offline

Rejestracja: niedziela 01 mar 2009, 10:48
Posty: 109
ja robie na pszenżycie ale dla loch prośnych(<90)+odpad jęczmienny z kaszarni+koncentrat Schaumann 10%.JEst ok


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 13 mar 2009, 13:54 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 06 sie 2007, 21:18
Posty: 86
co sÄ…dzicie o takich proporcjach:
locha prośna - 50% jęczmień, 40% otręby pszenne, 10% koncentrat
locha karmiąca - 50% jęczmień, 30% otręby pszenne, 20% koncentrat
koncentrat Locha firmy Piast


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 13 mar 2009, 15:01 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
do karmiacej pasza musi byc skoncentrowana wiec moim zdaniem otreba odpada , oczywiscie rozumiem jesli ktos ma inne zdanie , bo perstaltyka jelit u mnie sprawdza sie pasza bez otrab


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 13 mar 2009, 16:43 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 06 sie 2007, 21:18
Posty: 86
maciek, czyli dla karmiącej lepiej zastąpić otręby pszenicą ?
a proporcje mogą być ?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 13 mar 2009, 20:22 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Grzesiek pisze:
I pszenżyta dla loch radził bym w ogóle nie stosować :!:

A to przenżyto to trucizna czy jak? A czym się różni pszenica od pszenżyta?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 13 mar 2009, 20:54 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
moro proporcje to by ci musial wyliczyc zywieniowiec nie wiem co ma w sobie ten koncentrat z piasta


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 14 mar 2009, 22:38 
Offline

Rejestracja: niedziela 23 lis 2008, 23:28
Posty: 303
Lokalizacja: łódzkie
A ty baraki uważasz że pszenica i pszenżyto to to samo? Wiadomo że świnia zje wszystko i maciora po pszenżycie też nie zdechnie ale żywiąc maciory pszenżytem a jeszcze w takich proporcjach jak tu nie którzy koledzy podają mogą być kłopoty z rują z laktacją itd. Też kiedyś żywiłem pszenżytem i wyżej wymienione problemy występowały, obecnie pszenżyta dla macior nie stosuję i nie mam problemów z odchowem prosiąt jak nie którzy piszą brak pokarmu,biegunka u prosiąt przy maciorze. U mnie prosiak zaczyna pobierać paszę treściwą od trzeciego tygodnia życia bo do tego czasu wystarcza mu w zupełności pokarm od maciory. Zresztą ja tu tylko doradzam i nikomu nie zabraniam karmić pszenżytem.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 14 mar 2009, 23:32 
Offline

Rejestracja: sobota 09 cze 2007, 10:27
Posty: 368
Lokalizacja: Podkarpacie
Grzesiek pisze:
A ty baraki uważasz że pszenica i pszenżyto to to samo? Wiadomo że świnia zje wszystko i maciora po pszenżycie też nie zdechnie ale żywiąc maciory pszenżytem a jeszcze w takich proporcjach jak tu nie którzy koledzy podają mogą być kłopoty z rują z laktacją itd. Też kiedyś żywiłem pszenżytem i wyżej wymienione problemy występowały, obecnie pszenżyta dla macior nie stosuję i nie mam problemów z odchowem prosiąt jak nie którzy piszą brak pokarmu,biegunka u prosiąt przy maciorze. U mnie prosiak zaczyna pobierać paszę treściwą od trzeciego tygodnia życia bo do tego czasu wystarcza mu w zupełności pokarm od maciory. Zresztą ja tu tylko doradzam i nikomu nie zabraniam karmić pszenżytem.

W tej kwestii zgadzam się z Grześkiem ! Jak najmniej przenżyta w paszy dla loch karmiących a najlepiej wcale, też miałem przykre doświadczenia ! Pszenżyto dobrze się sprawdzi w tuczu, grower i finiszer !!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 15 mar 2009, 14:44 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Pszenżyto pszenżytu nie jest równe, jeśli ziarno pochodzi z pola na którym wysiano nasiona niezbyt odległe od materiłu bazowego a najlepiej w stopniu kwalifikowanym to śruta z takiego ziarna nie jest gorsza od pszennej. Jeśli natomiast ziarniaki pszenżyta pokrojem i barwa są zbliżone bardziej do zyta niż pszenicy to właściwości takiego ziarna tez żytu sa podobne, i stad byc może wynikaja złe doświadczenia niektórych forumowiczów ze stosowaniem pszenżyta. Jest jescze pszenżyto jare które jest świetne na pasze gdyż zawira bardzo dużo białka i mało włókna (mniej niz pszenica) ja osobiście robiłem z niego nawet prestarter.
Pszenżyto jako roślina obcopylna bardzo szybko traci porządany zasób genów i aby uzyskiwac ziarno wysokiej jakości konieczne jest czeste odnawianie mat. siewnego.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 16 mar 2009, 14:43 
Offline

Rejestracja: sobota 09 cze 2007, 10:27
Posty: 368
Lokalizacja: Podkarpacie
baraki pisze:
Pszenżyto pszenżytu nie jest równe, jeśli ziarno pochodzi z pola na którym wysiano nasiona niezbyt odległe od materiłu bazowego a najlepiej w stopniu kwalifikowanym to śruta z takiego ziarna nie jest gorsza od pszennej. Jeśli natomiast ziarniaki pszenżyta pokrojem i barwa są zbliżone bardziej do zyta niż pszenicy to właściwości takiego ziarna tez żytu sa podobne, i stad byc może wynikaja złe doświadczenia niektórych forumowiczów ze stosowaniem pszenżyta. Jest jescze pszenżyto jare które jest świetne na pasze gdyż zawira bardzo dużo białka i mało włókna (mniej niz pszenica) ja osobiście robiłem z niego nawet prestarter.
Pszenżyto jako roślina obcopylna bardzo szybko traci porządany zasób genów i aby uzyskiwac ziarno wysokiej jakości konieczne jest czeste odnawianie mat. siewnego.

Znowu masz rację Baraki ,też doszedłem do podobnych wniosków metodą prób i błędów , dlatego napisałem przedtem że pszenżyto bywa nieobliczalne dla świń poniżej 25 kg mimo wszystko bym nie polecał ! Rzeczywiście najlepiej trzymać się sprawdzonej odmiany o korzystnych walorach dietetycznych ! A tak przy okazji czy ktoś z Kolegów uprawia aktualnie taką odmianę przenżyta jarego i może ją polecić ??


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 16 mar 2009, 19:09 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 13 mar 2009, 20:17
Posty: 22
jak myslicie lepszy koncentrat jest dla loch z provimi lacto efekt czy z neorolu mlekomaks?? ja mieszam dawki 125kg dla macior gdzie 50 procent to jęczmien 20 procent to koncentrat 20 prcent to kukurydza i 10 procent to pszenzyto czy to dobra dawka dla loch karmiacych i jaki lpeszy koncentrat? pozdrawiam


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 17 mar 2009, 20:46 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 13 mar 2009, 20:17
Posty: 22
moze tak raczylby sie ktos wypowiedziec bo to podobno jest forum gdzie kazdy pomaga sobie na wzajem jakos tego nie widze... tacy specjalisci jestescie jak z koziej dupy trÄ…ba i tyle...


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 17 mar 2009, 20:54 
Offline

Rejestracja: czwartek 01 sty 1970, 02:00
Posty: 0
NO WLASNIE :lol: WYPOWIADAC SIE A NIE TYLKO CZYTACIE!!!!!! :wink:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 17 mar 2009, 21:09 
Offline

Rejestracja: niedziela 05 sie 2007, 15:14
Posty: 605
Lokalizacja: woj. lodzkie
trudno tak doradzic ci na odleglosc, kazdy chwali swoje.
Zrob sobie takie male doswiadczenie podziel lochy na 2 grupy i zastosuj 1 koncentrat dla 1 grupy a 2 dla 2 grupy i potem sobie porownasz i sam bedziesz wiedzial ktory ci sie lepiej sprawdzi.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 17 mar 2009, 21:29 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
sdcrisis a skad my mamy wiedzieć jaki jest skład tych twoich koncentratów z provimi czy neorolu? Mamy go szukac w google czy jak?
Poza tym pasza która będzie dobra w jednej chlewni w innej niekoniecznie, paszę trzeba dopasowac do posiadanej genetyki, systemu produkcyjnego, który koncentrat lepszy to można obiektywnie stwierdzic jedynie w ścisłym doświadczeniu a nie sadze żeby forumowicze takowe porównania prowadzili, więc nie dziw sie ze na tak postawione pytania nie ma odpowiedzi!
Jak używasz koncentraty to stosuj je zgodnie z zaleceniem producenta bo ten najlepiej wie co w nich jest i do czego sie nadają.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 17 mar 2009, 22:44 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 13 mar 2009, 20:17
Posty: 22
prosze to ejst koncentreat lactoefekt czy ma dobre parametry? bo mi sie wydaje ze za malo lizyny choc moge sie mylić... http://www.provimi.pl/p.php?gr=zywienie&po=provimi_reprodukcja


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 18 mar 2009, 18:21 
Offline

Rejestracja: niedziela 03 lut 2008, 23:05
Posty: 108
Mi to wyglÄ…da na paszÄ™ :lol: :lol: :lol:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 18 mar 2009, 19:53 
Offline

Rejestracja: czwartek 01 sty 1970, 02:00
Posty: 0
NIEZNAM TYCH KONCENTRATOW ALE NA ICH TEMAT JUZ SIE MOGE WYPOWIEDZIEC ZE PARAMETRY MAJÄ„ GORSZE OD PASZY PELNOPORCJOWEJ KTORE JEDZÄ„ MOJE LOCHY
MOIM ZDANIEM TO SÄ„ PASZE PELNOPORCJOWE A NIE KONCENTRATY


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 18 mar 2009, 20:05 
Offline

Rejestracja: czwartek 01 sty 1970, 02:00
Posty: 0
sdcrisis
A TY TEN KONCENTRAT U SIEBIE STOSUJESZ?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 18 mar 2009, 20:17 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 13 mar 2009, 20:17
Posty: 22
tam pisze lacto efekt to jest koncentrat a tam poniżej to ejst pelnoporcjówka a ja stosuje z Sano matre ale nie ejstem zadowolony dlatego chce przejsc albo z neorola Mlekomaks albo wlasnie LActoefekt... jak ja to zrobie ze swoim jeczmieniem, qq to bedzie napewno lepsza pasza niz pełnoporcjówka


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 18 mar 2009, 21:15 
Offline

Rejestracja: sobota 09 cze 2007, 10:27
Posty: 368
Lokalizacja: Podkarpacie
sdcrisis pisze:
tam pisze lacto efekt to jest koncentrat a tam poniżej to ejst pelnoporcjówka a ja stosuje z Sano matre ale nie ejstem zadowolony dlatego chce przejsc albo z neorola Mlekomaks albo wlasnie LActoefekt... jak ja to zrobie ze swoim jeczmieniem, qq to bedzie napewno lepsza pasza niz pełnoporcjówka

W dziale REPRODUKCJA to wszystko są pasze pełnoporcjowe , przypomnij sobie co ci kiedyś napisałem, nie siej zamieszania na forum i nie obrażaj ludzi !!!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 18 mar 2009, 22:13 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Wyglada na to że provimi nie produkuje koncentratów dla loch a ktoś ma do nas pretensje że nie chcemy powiedziec który z niejstniejących koncentratów jest lepszy. :D


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 18 mar 2009, 22:37 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4700
Lokalizacja: kuj-pom
jest koncentrat dla loch z provimi jutro podam wam sklad


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 18 mar 2009, 22:47 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 13 mar 2009, 20:17
Posty: 22
no pewnie ze jest i sie nazywa lactoefekt a ze strona provimi źle zrobila to juz nie moja wina...


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 19 mar 2009, 11:39 
Offline

Rejestracja: czwartek 01 sty 1970, 02:00
Posty: 0
TAK TO JUZ JEST ZE NAJPIERW NAM SIE OBERWALO A TERAZ PROVIMI TYLKO sdcrisis JEST NIEWINNY :lol:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB