Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - ZwiÄ…zek zawodowy producentów trzody chlewnej
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest piÄ…tek 29 mar 2024, 07:30

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronÄ™ 1, 2, 3  NastÄ™pna

Czy jestes za powstaniem związku zawodowego producentów trzody chlewnej?
Tak 94%  94%  [ 95 ]
Nie 6%  6%  [ 6 ]
Liczba głosów : 101
Autor Wiadomość
Post: poniedziaÅ‚ek 17 sty 2011, 17:06 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Dochodze do wniosku że wobec całkowitej bezczynności organizacji rolniczych które nie racza nawet zabrac głosu w temacie aktualnych uwłaczajacych wręcz naszej godności cen za żywiec wieprzowy nie widze innego wyjścia jak założenie nowej organizacji która zacznie mówic wreszcie naszym wspólnym głosem.
Proponuję zorganizowac spotkanie/spotkania na których wybierzemy przedstawicieli i zaczniemy wreszcie działać!!!
Dośc juz bezczynności i pokornego godzenia się na warunki jakie nam dyktuja, pokażmy że potrafimy nie tylko tuczyc trzode ale także dbac o swoje interesy!!!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 17 sty 2011, 22:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 13:04
Posty: 3752
Sawicki się wypowiadał, że rolnicy hodujący trzodę już piszczą. jeszcze trochę panie Ministrze i pan będzie piszczał, ręczę za to.
Panowie, naprawdę duża siła drzemie w grupach. Jest nas naprawdę wielu.

Pora na świńską rewolucję!!!!

Wszyscy do Areny!!
proponuję Sobotę gdyż jest to bardziej odpowiedni termin dla nas producentów.

Stop złodziejom!!!

Polskie rzeźnie w rękach polskich hodowców!!!!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 17 sty 2011, 22:34 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
I oto chodzi tylko teraz na tej stronie same wpisy .Kto morze przyjechać , bez dalszych komentarzy aby sprawa nie zgineła
Ja przyjadÄ™ z innymi!!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 17 sty 2011, 22:41 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 20 lis 2009, 18:36
Posty: 661
Lokalizacja: wlkp
ja będę


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 17 sty 2011, 22:44 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Ja będę (chociaż mam akurat porody w chlewni).


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 17 sty 2011, 22:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 13:04
Posty: 3752
baraki pisze:
Ja będę (chociaż mam akurat porody w chlewni).

Zsynchronizuj w czwartek wcześnie rano i w piątek wieczór masz po porodach


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 17 sty 2011, 22:46 
Offline

Rejestracja: niedziela 03 cze 2007, 10:08
Posty: 115
ja tez dojade


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 17 sty 2011, 22:49 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4698
Lokalizacja: kuj-pom
kurcze mam akurat urodziny rodzeństwo z całej polski zjedzie sorki mnie nie będzie ale jestem za całym sercem za


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 17 sty 2011, 22:51 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Tak zrobie! Dzięki za rade.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 17 sty 2011, 22:54 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4698
Lokalizacja: kuj-pom
a wróżki nie sygnalizowały swojej obecności


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 17 sty 2011, 23:02 
Offline

Rejestracja: niedziela 08 cze 2008, 10:47
Posty: 54
Lokalizacja: dolnośląskie Borszyn Wielki o. Góry
i ja bede


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 17 sty 2011, 23:31 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
bede
sobota czy niedziele ????


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 17 sty 2011, 23:35 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Sobota, zgodnie z propozycja lukasa


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 18 sty 2011, 00:06 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2007, 20:44
Posty: 487
Lokalizacja: Wikp.
Będę


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 18 sty 2011, 00:14 
Offline

Rejestracja: sobota 30 paź 2010, 13:00
Posty: 818
Lokalizacja: wielkopolska
Bez obrazy ,ale co to da ta kolejna niby organizacja ,nie chce sie mi wymieniać ile ich jest w Polsce które rzekomo dbają o interes i dobrobyt rolnika , wszyscy wiedzą ,że jest źle ale nikt nie umie zrobić żeby było lepiej ,no chyba ,że sie spotkać ponarzekać i się upić ,zm zwłaszcza te największe które ceny dyktują mają w d... hodowce polskiego i zawsze szukają najtańszego towaru za granicą przy okazji zbijając cenę na polskich świnkach ,oczywiście można powołać kolejną organizację z prezesami zarządem itp. i myśle ,że skuteczność będzie taka sama jak tych organizacji co są teraz ,czyli praktycznie żadnej skuteczności nie ma ,bo jak poprawić cenę świnki ?? spotkać się z prezesami zm i powiedzieć ile maja płacić bo mamy takie koszty ,a prezesi powiedzą my doskonale o tym wiemy i wam współczujemy ,że macie ciężko ,ale my nie zapłacimy więcej bo takie są ceny rynkowe i na pogaduszkach się skończy jak zwykle


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 18 sty 2011, 00:48 
Offline

Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 17:56
Posty: 678
Też będę, choć moja obecność wiele znaczyć nie będzie.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 18 sty 2011, 08:53 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
wojce pisze:
Bez obrazy ,ale co to da ta kolejna niby organizacja ,nie chce sie mi wymieniać ile ich jest w Polsce które rzekomo dbają o interes i dobrobyt rolnika , wszyscy wiedzą ,że jest źle ale nikt nie umie zrobić żeby było lepiej ,no chyba ,że sie spotkać ponarzekać i się upić ,zm zwłaszcza te największe które ceny dyktują mają w d... hodowce polskiego i zawsze szukają najtańszego towaru za granicą przy okazji zbijając cenę na polskich świnkach ,oczywiście można powołać kolejną organizację z prezesami zarządem itp. i myśle ,że skuteczność będzie taka sama jak tych organizacji co są teraz ,czyli praktycznie żadnej skuteczności nie ma ,bo jak poprawić cenę świnki ?? spotkać się z prezesami zm i powiedzieć ile maja płacić bo mamy takie koszty ,a prezesi powiedzą my doskonale o tym wiemy i wam współczujemy ,że macie ciężko ,ale my nie zapłacimy więcej bo takie są ceny rynkowe i na pogaduszkach się skończy jak zwykle

Które organizacje niby maja dbac o producentów trzody? Jeden polsus jest w pełni związany z branżą i krótko mówiąć g..... robi.
Weźmy np pieniądze które nam zabieraja na promocję, które ida na pierdoły, takie składki można wykorzystac bardziej efektywnie, skoro to my płacimy to my powinniśmy miec z tego pożytek a nie zm.
A na prezesów zm mozna bez problemów bat ukrecić! Składamy danej firmir propozycje nie do odrzucenia a jak bęcie fikac to sie organizuje wrogie przejecie i prezesi ida szukać roboty! Co to jest za problem dla nas hodowców zrobic zrzutke po pare groszy i przejąc pakiet kontrolny takiego zakładu jak np duda? To jak zabrac dziecku cukierka bo to nas hodowców jest wiecej a pozwalamy sie wodzic za nos paru cwaniaczkom.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 18 sty 2011, 12:04 
Offline

Rejestracja: wtorek 14 gru 2010, 23:19
Posty: 327
Lokalizacja: wielkopolska
KOLEDZY W SOBOTĘ 29 stycznia Wskazane jest zaprosić do Areny przedstawicieli POLSUSA ORAZ M. SAWICKIEGO


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 18 sty 2011, 12:40 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
A co da kolejna organizacja czy kilkudniowa blokada ? Nic ! Zresztą co do blokady to zjadą się "hodowcy" , każdy przyjedzie z załącznikiem 0.5 litra i tyle .Byłem , widziałem dochodziło do takich sytuacji że wstyd i żenada .Staliśmy przy orlenie jak się wylatuje z Międzyrzeca Podlaskiego na Warszawę .Wielu blokowało ale stoliki w barze na stacji paliw .Podobno stacja nidgy wcześniej nie miała takich obrotów .Dziecinada .Moim zdaniem jak chcecie coś zrobić to tylko w strukturze poziomej tzn.jedno zrzeszenie kooperuje np. z dwoma-trzema dużymi zakładami .Jeśli schodzą z ceny -blokada zakładu w postaci wstrzymania dostaw tuczników przez cała zrzeszenie .Kto się wyłamie temu kopa pod ogon i wynocha ze zrzeszenia .Zrzeszenia powinny współpracować ze soba i koordynować takie akcje tak aby producenci jednego zrzeszenia mogli w razie draki zdawać towar na inne zakłady .A blokowanie dróg czy pikiety pod ministerstwem to działanie dorażne i krótkotrwałe .No ale jak chcecie zrobić blokadę to węzeł w Międzyrzecu Podlaskim jest w sam raz .Krzyżują się drogi z Warszawy na Terespol i z Białegostoku na Lublin .Mieszkam niedaleko to i gorącej herbaty dowiozę .Pozdrawiam .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 18 sty 2011, 14:04 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
W pełni popieram ZBUNTOWANEGO ,myślę tak samo .Dzwoniłem do firmy która wyposaża u nas chlewnie .Zaproponowałem aby oni poinformowali poprzez esemesy swych klijentów o całej akcji .Są za , dla nich to: Woda na młyn .Nie ma nas nie ma Ich .Mamy tylko dokładnie się określić czy spotkanie się odbędzie naprawdę .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 18 sty 2011, 19:54 
Offline

Rejestracja: czwartek 10 sty 2008, 00:03
Posty: 343
Panowie zgadzam się z wami w 100% tylko jest jeden problem ja i moi koledzy z warmi , mazur i podlasia mamy niezły kawałek drogi , dobrze że się jednoczycie i spotykacie ale trzeba też wybrać jakiś środek polski i rozmawiać , od czegoś trzeba zacząć ,
Proponuję aby po waszym spotkaniu spróbować się spotkać w 5-6 miejscach w kraju i pomału zakładać typową branżową rolniczą organizację i jak najdalej od polityki , musimy zacząć się bronić


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 18 sty 2011, 20:24 
Offline

Rejestracja: niedziela 08 cze 2008, 10:47
Posty: 54
Lokalizacja: dolnośląskie Borszyn Wielki o. Góry
w poznaniu musi byc w nas siła musi byc nas jak najwiecej! musimy porozmawiac jak to zorganizowac


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 18 sty 2011, 20:32 
Offline

Rejestracja: wtorek 18 sty 2011, 09:47
Posty: 85
To może agrobiznes pomoże i ogłosi że spotykamy się w poznaniu aby zaprotestować.Wkońcu to program chyba dla nas rolników.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 18 sty 2011, 20:39 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
A może na początek firmy zajmujące się wyposażeniem chlewni zajmą się organizacją spotkań ? W końcu jest ich dużo mniej jak nas więc będzie im łatwiej to zorganizować a pierwsze spotkanie może się odbyć i na składzie tubomatów , nie chodzi o wygody .Im też powinno zależeć na poprawie sytuacji bo żyją z hodowców .Ważne jest żeby zrobić to puki ludzie nie pójdą w pole , poza tym jak cena świń wzrośnie to i chęć na działanie przejdzie .Firma handlowa dysponuje listą kilkuset rolników , poza tym może zostawić powiadomienie na forum w internecie lub na swojej stronie że dnia...o godz...w miejscowości...w siedzibie firmy...przy ulicy...odbędzie się spotkanie organizacyjne mające na celu zawiązanie zrzeszenia producentów trzody chlewnej połączone z prezentacją dorobku już istniejących organizacji .Bo albo coś się przełamie albo następna firma która zarobi na rolnikach to będzie biuro pośrednictwa pracy w Niemczech lub Norwegii .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 18 sty 2011, 20:41 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2007, 20:44
Posty: 487
Lokalizacja: Wikp.
Sądzę , ze Agrobiznas by mógł taki gest wykonać w zamian za wykorzystywanie naszych wypowiedzi w programie


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 18 sty 2011, 20:54 
Offline

Rejestracja: czwartek 01 sty 1970, 02:00
Posty: 0
wy jeszcze nic nie zrobiliscie a tu prosiaki juz blokujÄ… autostrade :lol:

http://www.portalspozywczy.pl/mieso/wia ... 44160.html

moze one wywalczÄ… lepszÄ… cene :lol:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 18 sty 2011, 21:41 
Offline

Rejestracja: czwartek 03 kwie 2008, 21:10
Posty: 31
jestem z wami


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 18 sty 2011, 22:22 
Offline

Rejestracja: wtorek 20 lis 2007, 22:17
Posty: 1808
Lokalizacja: wielkopolska
wiem ze kazdy z nas jest rozgoryczony ale sadze ze propozycje podane przez buntownika maja chyba najwiekszy sens i pomogy by nam na przyszlosc ,a kolejna organizacja zanim sie uprawomocni zdobedzie swoj status etc. to wszystko czas ,a blokada dostaw surowca do wybranych zakladow miesnych chocby 1/2 dniowe mozna zorganizowac niemalze od reki


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 18 sty 2011, 22:42 
Offline

Rejestracja: środa 14 sty 2009, 22:36
Posty: 41
Lokalizacja: wielkopolska
choć niewiele moja produkcja znaczy to jestem za spotkaniem zobaczymy co z tego wyniknie


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 18 sty 2011, 22:45 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
zadnego z nas w pojedynke produkcja nic nie znaczy


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 19 sty 2011, 01:11 
Offline

Rejestracja: środa 17 mar 2010, 17:47
Posty: 333
Lokalizacja: Wielkopolska
Ja bym się domagał zwolnienia Głównego Lekarza Weterynarii za wpuszczenie do Polski mięsa z dioksynami!! Prezes PKP poleciał za coś co było od X lat i nikt nie zwracał uwagi, a pan Związek nie jest za nic winny! I wszczęcia procedury EUROPEJSKIEJ na temat zmowy cenowej w UE! Jeszcze ruski nie wpuszczą parę tirów za całą historię z raportem i będziemy mieli świnki po 1,99...


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 19 sty 2011, 08:23 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
Pełne poparcie ,pisałem wcześniej .:Za wprowadzenie trucizny do obrotu ,wytoczyć proces karny .Kto ma to uczynić ? .Musi albo silna grupa ,albo związek .Taka organizacja dla której na stałe będzie pracował prawnik.!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 19 sty 2011, 09:01 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
Dokladnie dlaczego nikt nie poniosł konsekwencji za dioksyny w poslce ??????? Chyba pan Związek powinien za to odpowiedziec!!!!!! podobnie program zwalczania Aujeszki , lezy i kwiczy !!!! gdzie sa badania kontrolne ???????????????


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 19 sty 2011, 12:51 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4698
Lokalizacja: kuj-pom
podobno dziś związkowcy miedzy innymi izby rolne i polsus maja spotkanie w ministerstwie na temat rynku świń


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 19 sty 2011, 14:18 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Pewnie to zasługa naszej akcji na forum, wystraszyli sie że pujda w odstawke i wzieli sie do roboty :D


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 19 sty 2011, 15:21 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
tak arek jest takie spotkanie dzisiaj


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 19 sty 2011, 16:20 
Offline

Rejestracja: środa 18 sie 2010, 21:34
Posty: 636
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Ciekawe ile wódki wypiją....


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 19 sty 2011, 17:10 
Offline

Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 14:27
Posty: 9
jestem za przynajmniej zwrucimy uwage na siebie dzisaj ogladalem tv biznes i redaktor sie wypowiedizal pewnie rolnikom jest coraz lepiej bo juz nie blokuja dróg!!!wiec wszysty mysla z tego wynika ze na wsi jest super


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 19 sty 2011, 17:24 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2007, 20:44
Posty: 487
Lokalizacja: Wikp.
W arenie w sobote o godz. 11 akurat będzie wykład na sali B "Stan i perspektywy dla rynku produkcji wieprzowiny" dr inż. T. Blicharskiego z Polsusa


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 19 sty 2011, 17:52 
Offline

Rejestracja: niedziela 08 cze 2008, 10:47
Posty: 54
Lokalizacja: dolnośląskie Borszyn Wielki o. Góry
mysle ze to bedzie dobre miejsce i pora! Temat adekwatny do sytuacji o osoby którym bedzie mozna powiedziec kilka byc moze przykrych i dosadnych słów.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 21 sty 2011, 12:15 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kujawski przysłał mi ofertę na prosiaki .Odpisałem smsem żeby zakładali zrzeszenie bo niedługo nie będą mieli komu wozić .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 21 sty 2011, 12:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 09 paź 2008, 23:05
Posty: 3582
Lokalizacja: łódzkie
Hehe, do mnie tez przysłał, to mu podziękowałem grzecznie i napisałem, że mam w d...ie taki intetres, kiedy ceny paszy ponad 1000zł, a 3,5 nie ma kto dać za tucznika.


Maciek, wiesz już, ile tej wódki wypili? :D

zastanawiam się, jak byśmy założyli jakiś związek, stowarzyszenie i go zarejestrwali np. jako Polscy Hodowcy Trzody Chlewnej, to czy mielibyśmy prawo się domagać cześci z pieniędzy FPMW? Podejrzewam, że zrobilibyśmy większy z nich pożytek, niż ktokolwiek inny, bo to lezy bezpośrednio w naszym interesie. Ja bym zamówił całą stronę w dzienniku ogólnopolskim opisującym naszą sytuację obecną i prawdę o ZM, które zarabiają krocie naszym kosztem. Ludzie powinni wiedzieć, ile i za co płacą, a właściwie ile przepłacają za kiepskiej jakości żywność. Byle jaka kaszanka kosztuje 6 zł, a nam za żywy towar płacą 3,5. To jest rozbój!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 21 sty 2011, 13:58 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
z moich obserwacji musieli nie pic :DDD


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 21 sty 2011, 14:25 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Jak byśmy założyli związek to pierwsza rzecza była by likwidacja tego bezsensownego funduszu, teraz zm dostają minimum 100zł na kazdym tuczniku w prezencie, niemcy daja mięsko za pół darmo więc chyba stac ich na promocje? Za nasze pieniądze chca promowac zagraniczne dioksyny? Jakim prawem pytam?
Jak widac powstanie nowej organizacji to konieczność, bo nasze niby związki nadal siedza jak myszy pod miotłą i z tego co czytam to nawet flaszki z ministrem nie potrafia obalić :D


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 21 sty 2011, 14:30 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Owszem potrtzebny jest nam fundusz: na obrone przed wyzyskiem ze strony zm.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 21 sty 2011, 17:09 
Offline

Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 17:56
Posty: 678
baraki pisze:
Jak byśmy założyli związek to pierwsza rzecza była by likwidacja tego bezsensownego funduszu, teraz zm dostają minimum 100zł na kazdym tuczniku w prezencie, niemcy daja mięsko za pół darmo więc chyba stac ich na promocje? Za nasze pieniądze chca promowac zagraniczne dioksyny? Jakim prawem pytam?
Jak widac powstanie nowej organizacji to konieczność, bo nasze niby związki nadal siedza jak myszy pod miotłą i z tego co czytam to nawet flaszki z ministrem nie potrafia obalić :D


Mamy już nawet prezesa!!!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 21 sty 2011, 17:58 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Koledzy zapewne wielu z was zdaje sobie sprawe z z tego że ewidentnie na rynku trzody od dawna ma miejsce zmowa cenowa. Bezpośrednim i niepodwazalnym dowodem na to jest powszechne zjawisko okresowego sprowadzania po cenach wyższych niz obowiązuja w kraju w danym momencie półtusz czy tuczników! Takie praktyki (na pozór wbrew zdrowemu rozsądkowi) sa typowe kiedy najwięksi gracze są związani nieformalna umowa iz żaden nie będzie podwyższał ceny skupu. Najwyższy czas zorganizowac sie i wywrzec presje na UOKiK by zajął sie tą sprawa i ukarał winnych powyższych praktyk które ewidentnie maja miejsce i które sa niezgodne z obowiazujacym w Polsce prawem! I tu pytanie do naszych związkowców, izb rolniczych, piolsusa dlaczego do tej p[ory nic nie zrobiły w tej sprawie o której wszyscy od dawna wiedzą? Czy to tylko zwykła niekompetencja czy tez moze celowe zaniechanie?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 21 sty 2011, 18:03 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
Popieram Robaka opiniÄ™!!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 21 sty 2011, 18:26 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 21:16
Posty: 18
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
A kiedy i kogo obchodzil polski rolnik? tylko nasmiewanie sie, oczernianie i pokazywanie w negatywnym swietle ile to doplat dostajemy, jakie samochody mamy itd. a jak jakis prezes kuzwa zarabia 200 tysi/m-c to nikt o tym nie mowi.
Mało kto wie, że Sawicki to minister rolnictwa bo od samego poczatku jak tylko został to słuch o nim zaginął. Od razu bym wyjeb**
Co do Funduszu Promocjii..kto to do chu** wymyślił? jak to chyba jest 2 lata czy moze wiecej i oni pomysłu nie mają na promocje...rece opadaja, to chyba tam siedzi sama rodzina od ministrow itd. zwolnic polowe to za ich pensje wynajmnie sie firme robiaca dobre reklamy.

Z szacunkiem Pozdrawiam


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 21 sty 2011, 20:17 
Offline

Rejestracja: czwartek 20 sty 2011, 14:32
Posty: 1221
Lokalizacja: CLI
zmowa jest temu właśnie służy cennik dudy,a że jesteśmy najlepszą instytucją finansową to ciągną z nas ile się da ,przecież dostosowanie do standartów kosztuje a nie trafione opcje tymbardziej...


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronÄ™ 1, 2, 3  NastÄ™pna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB