Trzoda-Chlewna - Forum • Wyświetl temat - Mój pomysł na opłacalność produkcji trzody chlewnej
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest piątek 29 mar 2024, 11:07

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ] 
Autor Wiadomość
Post: wtorek 05 lut 2008, 18:34 
Offline
Site Admin

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 07:23
Posty: 462
Lokalizacja: Poznań
Witam,

OBSERWATOR napisał:
Panowie proponuję nowy temat : Mój pomysł na przywrócenie opłacalności w hodowli trzody chlewnej. Może padnie jakiś ciekawy pomysł?


Bardzo dobra propozycja!

Wg mnie warto pójść mimo wszystko wg wzoru duńskiego, to znaczy:

1. Silne grupy producenckie, które produkują jeden rodzaj krzyżówki świń (lub bardzo zbliżony pod względem genetyki) o podobnym ciężarze ubojowym (95 – 105 kg) i tym samym półtusze o podobnej i wysokiej jakości oraz mięsności. W duńskich rzeźniach można obejrzeć tysiące jednakowych półtusz (kopiuj i wklej!). Niezwykle wyrównane półtusze to jeden z filarów duńskiego eksportu.
2. Członkiem grupy producenckiej nie może być producent tuczników nie spełniający wymagań grupy i ubojni.
3. Produkcja tuczników powinna opierać się przede wszystkim na zbożu wyprodukowanym we własnym gospodarstwie, przynajmniej do czasu, aż cena skupu świń wg wagi żywej nie wzrośnie powyżej 4,5 zł/kg.
4. Grupy producenckie powinny stać się jak najszybciej udziałowcami w lokalnych ubojniach produkujących wyłącznie półtusze. Po co budować nowe ubojnie, gdy można stać się udziałowcem?
5. Produkcja (i potem sprzedaż elementów tuszy oraz wyrobów z mięsa) to dalsza perspektywa. O ile w ogóle ta dziedzina powinna być polem działania dla grup producenckich?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 05 lut 2008, 19:18 
Offline

Rejestracja: czwartek 17 sty 2008, 20:19
Posty: 118
dlaczego my sugerujemy się innymi krajami przecież oni przeszli bardzo wiele trudnych czasów bardzo wielu rolników musiało przejść trudne czasy żeby się wzmocnić i zostać na rynku,czemu my patrzymy tak daleko!!Przecież unas nie było by żadnej nadwyżki gdyby nie tak duży import w ostatnich dwóch latach i to trzeba ograniczyć,a zakłady zawsze będą dążyć do tego żeby jak najmniej płacić za żywiec sugerując sie tym że mają pełne magazyny, dokładają marżę jak niewiadomo ską potem sklepy mięsne i taka cena za mięso jest że ludzi niestać a rolnicy bankrutują. Druga sprawa to zainteresowanie rządu i to tak naprawde a nie przez 5 minut i już mają rozwiązanie tylko że w teorii.długo można bypisać ale trzeba zacząć od tego że tylko rolnik traci a zakłady,producenci pasz i dodatków, oni nigdy nie tracą bo jakoś strajków nie robią !


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 05 lut 2008, 19:31 
Offline

Rejestracja: czwartek 17 sty 2008, 12:55
Posty: 13
Lokalizacja: Okolice Lubawa
Zgadzam się z tobą NIKOŚ. To import nam przeszkadza a rząd nam nie pomaga tylko obiecuje lub że nie wolno im bo jesteśmy w UNI. My jesteśmy zrzeszeni u spółdzielni, ale to i tak za mało nie stać nas na ubojnie, możemy wziąść kredyt ale nam jest potrzebne poręczenie rządu. Oststnio minister w Warszawie Sawicki nam obiecał , ale dodał, że nie tak szybko to nastąpi- trzeba zmienić prawo. I to już po nas!!!!!!!!!!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 05 lut 2008, 19:45 
Offline

Rejestracja: czwartek 17 sty 2008, 20:19
Posty: 118
mazi76 a przez zrzeszenie są troche lepsze ceny


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 05 lut 2008, 21:05 
Offline

Rejestracja: czwartek 17 sty 2008, 12:55
Posty: 13
Lokalizacja: Okolice Lubawa
4,30 + vat klasa E a była już 4,40 Tylko, że biorą


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 05 lut 2008, 21:13 
Offline

Rejestracja: czwartek 17 sty 2008, 20:19
Posty: 118
no właśnie bo tu jeszcze ten zbyt,ale tym zakładom się wszystko układa tak na nas teraz zarobią że chyba zwarjują


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 05 lut 2008, 21:29 
Offline

Rejestracja: wtorek 20 lis 2007, 22:17
Posty: 1808
Lokalizacja: wielkopolska
Do Aconara. Ostatnie dwa punkty przynajmniej przez najblizsze 20 lat sa nie do spelnienia a z kolei pierwsze trzy nalezy juz spelnic. Jestem w grupie producenckiej wspolpracujaca z ZM Salus i wszyscy jestesmy poniekad zobowiazani do produkcji tucznika o dobrych parametrach ubojowych i miesnych. Poprostu dla mizernej jakosci nie ma w naszej grupie miejsca i nie trzeba brac przykladu z Danii bo juz u nas rynek zaczal to sam wymagac


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 05 lut 2008, 21:35 
Offline

Rejestracja: piątek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4699
Lokalizacja: kuj-pom
to wszystko by szybciej szlo gdyby wieksza roznica byla w cenie na wbc a kupnem na wage zywa


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 05 lut 2008, 21:59 
Offline

Rejestracja: wtorek 20 lis 2007, 22:17
Posty: 1808
Lokalizacja: wielkopolska
zgadzam sie z toba Arek bo w obecnej chwili trudno mowic o tym aby cena promowala lepsza jakosc tucznika


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 05 lut 2008, 22:12 
Offline

Rejestracja: niedziela 30 gru 2007, 12:13
Posty: 408
Lokalizacja: Kujawsko - Pomorskie
Wszyscy mówią ze naze polskie tuczniki to najgorsza jakośc w europie, aja sie z tego smieje. Dlatego ze kolega rzeźnik pracował w niemieckiej i duńskiej ubojni...... To co mi opowiedzial po powrocie do polski przerazilo mnie..... niemoglem uwierzyc. Rozbierali tuczniki owrzodziałe, padnięte, zzieleniałe, smierdzace, i wcale nie super miesne.Wszystko szło w kielbasy, nic nie wywalili do pieca.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 05 lut 2008, 22:15 
Offline

Rejestracja: piątek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4699
Lokalizacja: kuj-pom
i wyslali do polski tego zapomnial pewnie dodac


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 05 lut 2008, 22:18 
Offline

Rejestracja: niedziela 30 gru 2007, 12:13
Posty: 408
Lokalizacja: Kujawsko - Pomorskie
Polski żąłądek wszystko przerobi...... :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 05 lut 2008, 22:21 
Offline

Rejestracja: piątek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4699
Lokalizacja: kuj-pom
w mysl przyslowia polak nie swinia wszystko zje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 06 lut 2008, 00:14 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:35
Posty: 6
Lokalizacja: wielkopolska
program aconara jest słuszny ale zrobić trzeba wiecej, amy producenci musimy mysleć o przyszłości. grupy producenckie to forma przejściowa bo niewiele korzyści daje ale jednoczy ludzi. lepiej uczyć się od najlepszych tak jest taniej niż uczyć sie na swoich błędach. na rynku powinni zostać zawodowcy a ci co produkują z doskoku ekonomia zrobi swoje. teraz nie cena nas zabija tylko koszt wyprodukowania tucznika.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 06 lut 2008, 09:17 
Offline

Rejestracja: sobota 06 paź 2007, 20:28
Posty: 80
Lokalizacja: kuj-pom
Tylko smak Polskiej kiełbasy jest nie do podrobienia i żadna Dania nam w tym nie podskoczy! A pamiętajcie że z tak sztucznaj świni jaką produkuje Unia nic dobrego się nie zrobi nawet jak by miała 99% mięsnośći.Jeśli ma ktoś wątpliwośći niech jedzie i sam skosztuje?...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 09 lut 2008, 21:43 
Offline

Rejestracja: niedziela 05 sie 2007, 15:14
Posty: 605
Lokalizacja: woj. lodzkie
ja miałem okazje jeść niemieckie wędliny i powiem tyle jak bym miał tam żyć to prędzej bym zdechł, ochyda


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 09 lut 2008, 22:30 
Offline

Rejestracja: środa 06 lut 2008, 16:55
Posty: 51
ja też próbowałem zagranicznych produktów i nie można o nich powiedzieć nic dobrego


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 10 lut 2008, 23:05 
Offline

Rejestracja: wtorek 31 lip 2007, 17:17
Posty: 196
Witam. Walnąłem w łeb raz holenderkę naprawdę tego mięsa nie szło zjeść słoniny nie miała wcale,ale smak kolor konsystencja tego mięsa fatalna.Teraz kupuję do kolegów nasze rasy wbp lub pbz i nigdy już żadnych pietrenów i innych kolorowych.Pozdrawiam smakoszy wieprzowiny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 11 lut 2008, 19:22 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:28
Posty: 489
Lokalizacja: kujawsko pomorskie
Alf jak chcesz miec duzo tluszczu to hoduj rasy złotnickie czy pulawskie tam masz miesnos do 50 % max ja kryje loszki f1 knurem pietren x linia 990 to jak zabije tucznika na własne potrzeby to rzeżnik z niego wytapia 2 litry tłuszczu ,,,,,ten kto sprzedaje po ubojowo to musi miec chude swinie alf a ty sprzedajesz na zywa wage


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 13 lut 2008, 23:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 24 maja 2007, 21:32
Posty: 661
Lokalizacja: ŁÓDZKIE
APEL DO PRODUCENTÓW PROSIAKOW , KTORZY SPRZEDAJA PROSIAKI.
SZANOWNI PANSTWO NIE CIAGNIJCIE CENY NA PROSIAKACH OD POLSKICH ROLNIKOW , BO ONI BEDĄ KUPOWAC DUNISKIE CZY HOLENDERSKIE I TO NAS WSZYSTKICH DOBIJE .
JA WIEM ZE MACIE KOSZTY , KAZDY JEJ POSIADA , ALE WSZYSTKO MUSIMY ZROBIC ABY NIE DOPUSZCZAC DO SPRZEDAZY PROSIĄT CZY WARCHLAKA Z INNYCH PANISTW , BO TO MIESO ZOSTAJE W POLSCE I PODCINAMY SOBJE KOZENIE WSZYSCY .
NIEMOZE BYC ZEBY DUNISKIE CZY HOLENDERSKIE LUB INNNE WARCHLAKI BYŁY TANISZE OD POLSKICH
JEZELI TO NAM UDA SIE ZROBIC , ZEBY ROZBIC FIRMY KTORE CIAGNA PROSIAKI DO POLSKI TO JUZ POLOWA SUKCESU , BO ZMNIEJSZYMY PODAZ MIESA Z ZAKUPIONEGO WARCHLAKA Z INNEGO PANISTWA
I CENA WTEDY PODSKOCZY DO GORY
BO UNAS NIEMA TAK DUZO TUCZNIKOW Z RODZIMEJ PRODUKCJI
MAMY NADWYZKE TO FAKT , ALE ILE JEST W TEJ NADWYZCE WARCHLAKOW Z PANISTW UNII ?
JA STAWIAM , ZE TO MOZE BYC OKOLO 5 MILIONOW
JESZCZE RAZ WAS PROSZE OBNIZCIE CENY ILE TO JEST MOZLIWE ABY ZADNA SZTUKA WARCHLAKA Z UNI NIE WYLADOWAŁA W POLSCE .
JAK KOGOS OBRAZIŁEM TO PRZEPRASZAM ALE UWAZAM ZE TO JEST WŁASICIWA DROGA MY SAMI SOBJE PORADZIMY
I NIE LIKWIDOWAC MACIOR BO WYKOZYSTA TO UNIA JAK UNAS BRAKNIE , TYLKO SAMI SOBJE POMAGAIMY


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 19 mar 2008, 09:31 
Offline

Rejestracja: piątek 14 mar 2008, 22:44
Posty: 4
Lokalizacja: PODLASKIE
witam
MAREK 1977 prawda, ale co my możemy zrobić przepisy zrobili pod siebie.
trzeba naciskać rząd żeby zmienić co można !!!!!!!!

pozdr.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 20 mar 2008, 21:22 
Offline

Rejestracja: niedziela 27 sty 2008, 20:33
Posty: 68
Dokładnie doastalem kiedyś takie zachodnie wyroby, nawet pies tegoi nie tkął


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 21 mar 2008, 12:36 
Offline

Rejestracja: czwartek 31 maja 2007, 09:40
Posty: 875
Lokalizacja: Wlkp
W tym programie nie wiem jak miałby zostać spełniony pkt o udziałach w ubojniach one są prywatne i nikt z właścicieli nie pozwoli położyć łapy na interesie obcym trzeba by wybudować własne zakłady


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB