Indeks witryny Indeks witryny

a-one

zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest niedziela 09 sie 2020, 10:59

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: loszki homo

Temat :wink: A na powa┼╝nie mam ma┼éy problem, 6 loszek, siostry, cztery pokry┼éem bezproblemowo w poprzedniej rui, dw├│ch nie, poprzednio my┼Ťla┼éem ┼╝e przegapi┼éem termin. Ale teraz dopilnowa┼éem, mia┼éy kolejn─ů ruj─Ö, pilnowa┼éem je odpowiednio wcze┼Ťniej, objawy niby ksi─ů┼╝kowe, najpierw zaczerwieniony srom, nabrzmia┼éy, potem niby ┼Ťluz prawid┼éowy, niby dobry termin do krycia, tylko jeden problem, zero tolerancji. Jak przejecha┼éem po krzy┼╝u albo z┼éapa┼éem za s┼éabizn─Ö lata┼éy jak oparzone. Co mo┼╝e by─ç przyczyn─ů braku tolerancji? Mo┼╝e geny? W tej rui mia┼éy ok 235dni, 150kg, nie zatuczone, na oko bardzo poprawna budowa, praktycznie ksi─ů┼╝kowa forma do krycia. U┼╝ywa┼éem te┼╝ zapachu knura. To by┼éa ich 4 ruja, ich siostry w poprzedniej sta┼éy jak mur.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

A miały kontakt z knurem? Bo jak użyłes tylko zapachu w spreju to się nie dziw! Ty bys sie napalił jak by ktos rozpylił damski dezodorant pod nosem? :D

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Do pierwszego krycia m─ůdrzy ludzie zalecaj─ů krycie naturalne
przy 4 ruji to powinny wnet mieć młode
jak maja objawy do krycia , a tolerancji brak to im tolerancje wymu┼Ť :lol: a zamiast spreju kup sobie knura

zapach knura w spreju to nie jest knura dezodorant :roll:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Mo┼╝e spray to nie 100% to samo co knur, ale stan kupienie i utrzymanie knura, a kupienie puszki to przepa┼Ť─ç ekonomiczna ja te┼╝ u┼╝ywam tylko spraya i dzia┼éa m┼éode loszki raczej s─ů niedo┼Ťwiadczone i dlatego zwiewaj─ů mo┼╝e te┼╝ gospodarka hormonalna nie ta co u wielor├│dek ja bym "obezw┼éadni┼é" i pokry┼é i zobaczy┼é efekty.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

jak s┼éysze ze ktos chce mlodym loszkom wywo┼éa─ç ruje bez kontaktu z knurem, to ┼╝al mi dupe ┼Ťciska:) takie jest moje zdanie

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

A po co knura kupowa─ç, mo┼╝na zostawi─ç jednego niekastrowanego ┼Ťmierdziucha, a utrzymanie takowego przy ┼╝yciu to koszt 1z┼é dziennie, czyli na mc 30z┼é, spray tez za dormo nie daj─ů.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

baraki taki pomysł jest bardzo dobry, popieram

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

andrzej-guzik pisze:
Mo┼╝e spray to nie 100% to samo co knur, ale stan kupienie i utrzymanie knura, a kupienie puszki to przepa┼Ť─ç ekonomiczna ja te┼╝ u┼╝ywam tylko spraya i dzia┼éa m┼éode loszki raczej s─ů niedo┼Ťwiadczone i dlatego zwiewaj─ů mo┼╝e te┼╝ gospodarka hormonalna nie ta co u wielor├│dek ja bym "obezw┼éadni┼é" i pokry┼é i zobaczy┼é efekty.
Panie kochany :lol: ja wiem ┼╝e zakup i ┼╝ywienie knura kosztuje

wiem również że po spreju młodych nie będzie , trzeba również zapłacić za nasienie albo inseminacje

nasienie jest ta┼äsze ale by pasowa┼éo mie─ç urz─ůdzenie do podtrzymywania odpowiedniej temperatury , bo plemniki to nie pomyje ze mog─ů le┼╝e─ç gdzie popadnie :lol: :lol: s─ů wra┼╝liwe na temperatur─Ö i dlatego matka natura wymy┼Ťli┼éa worek :lol: na zewn─ůtrz ┼╝eby podczas wzrostu ciep┼éoty cia┼éa si─Ö nie ugotowa┼éy :lol: :lol:

Baraki tyle samo koszuje utrzymanie ┼Ťmierdziela co knura

zakup jedynie jest dro┼╝szy :lol:

problem jest tylko ten że wysokomięsnego knura trzeba na maciore wsadzić bo nie da rady wyskoczyć i potem musi 4 dni odpoczywać :lol: a jak jest cięższy to połamie lochy

Gratka te loszki ruje mia┼éy ju┼╝ czwart─ů tylko nie maj─ů tolerancji

a tolerancji nie maj─ů , bo nowoczesno┼Ť─ç wy┼╝ej wymienionego rolnika polega na ci─ůg┼éym naciskaniu krzy┼╝├│w loszce od 2 miesi─Öcy i j─ů to wkur.....a :lol: a wystarczy wpu┼Ťci─ç do niej knurka , siknie mu do noska i zaraz b─Ödzie wiedzia┼é co ma robi─ç :lol: :lol: :lol: no ale nowoczesno┼Ť─ç zawsze kosztuje :roll:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

andrzej-guzik, namawiasz mnie do gwałtu? :wink:
U mnie knura nie widzia┼éy nawet jeszcze zanim zacz─Öto zwalczanie Aujaszkego, i nigdy nie by┼éo problemu z kryciem nawet loszek i to bez sztucznego zapachu. Dopiero co pokry┼éem 10 loszek i nie by┼éo problemu z tolerancj─ů. Wygl─ůda na to ┼╝e ruj─Ö maj─ů ale sta─ç nie chc─ů. Pierwszy raz tak si─Ö zdarza. Szkoda kupowa─ç knura na 20 loch. Mam swoje loszki, wszystko praktycznie spokrewnione, wi─Öc krycie knurkiem po takich nie koniecznie by┼éoby najlepsze dla przysz┼éego potomstwa? Ale w┼éa┼Ťnie mi si─Ö przypomnia┼éo ┼╝e mam jednego z jajem we flakach i ma z 70kg, mo┼╝e z nim spr├│buj─Ö sie pobawi─ç
Mieszkam w ┼Ťwi┼äskim zag┼é─Öbiu 4km w jedn─ů 4km w drug─ů mam sprzedawc├│w nasienia, podje┼╝d┼╝am, wyjmuj─ů prosto z lod├│wy chocia┼╝ nie zawsze maj─ů to co dok┼éadnie chc─Ö. Nawet w niedziel─Ö mi si─Ö zdarzy┼éo kupowa─ç. Poza tym ostatecznie mam tel do dw├│ch inseminator├│w, oni przewa┼╝nie maj─ů zapas.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Hehe dobre mo┼╝na tak to nazwa─ç :) :)
Falco robi─Ö podobnie jak ty i te┼╝ nie ma problemu mo┼╝e z knurem faktycznie by┼éoby ┼éatwiej i lepiej ale nawet ko┼éo ┼Ťmierdziela trzeba chodzi─ç ┼╝ywi─ç i sprz─ůta─ç i miejsce potrzebne osobi┼Ťcie nie chce mi si─Ö na tak─ů liczb─Ö loch z tym buja─ç, na pewno przy wi─Ökszej liczbie loch tak 50+ to sprawa warta zachodu.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

U nas za to mo┼╝na dosta─ç od 6-mcy do 8 lat, a jak wsp├│lnie z inn─ů osob─ů to nie kr├│cej ni┼╝ 3 lata ;-)
50+ to już chyba trzeba by mieć cały sprzęt do pobierania nasienia, rozcienczalniki i inseminować, bo gdyby chociaż 10 dostało ruję jednego dnia to by nie poradził

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Falco pisze:
U nas za to mo┼╝na dosta─ç od 6-mcy do 8 lat, a jak wsp├│lnie z inn─ů osob─ů to nie kr├│cej ni┼╝ 3 lata ;-)
50+ to już chyba trzeba by mieć cały sprzęt do pobierania nasienia, rozcienczalniki i inseminować, bo gdyby chociaż 10 dostało ruję jednego dnia to by nie poradził

Nie chodziło mi o krycie naturalne tylko żeby biegał przed lochami i stymulował a kryć sztucznie.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Baraki m├│g┼éby┼Ť mi wyliczy─ç jakim cudem chcesz knura za 1z┼é dziennie utrzyma─ç? Nawet ┼Ťmierdziucha:)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Mo┼╝e li┼╝e big bagi po kuku

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

To ile kosztuje 1,5kg ┼Ťruty ┼╝ytniej? Bo nic lepszego mu do szcze┼Ťcia nie trzeba im skromniej dostanie tym d┼éu┼╝ej pos┼éu┼╝y.
Akurat u mnie na ccm LP wychodzi nieco ponad 600/T więc złotówka to az za natto.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é: Re: loszki homo

Dziwna sprawa...

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.