Trzoda-Chlewna - Forum • Wyświetl temat - POLSUS - CO DALEJ Z PLOSKĄ HODOWLĄ
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest czwartek 28 mar 2024, 20:27

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 191 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Post: piątek 11 sty 2008, 19:03 
Offline

Rejestracja: czwartek 10 sty 2008, 00:03
Posty: 343
Zapraszam hodowców zarodówki do rozmowy o kierunkach w naszej hodowli , co myślicie , jak jest ze zbytem , gen stresu , cennik oceny ,
i inne .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 11 sty 2008, 20:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 04 cze 2007, 21:00
Posty: 634
Lokalizacja: --SUBKOWY
CZESC POLSUS GDAŃSK NAPISZ CO CI SIĘ NIE PODOBA ODNOŚNIE DZIAŁALNOŚCI TEJ FIRMY JES TO ZRZESZENIE ROLNIKÓW KTÓRZY PRODUKUJĄ MATERJAŁ HODOWLANY NA WYSOKIM POZIOMIE JEŚLI CHODZI O GENETYKĘ A RÓŻNY JESLI MÓWIMY O STATUS ZDROWOTNY.FIRMA TA DZIAŁA PONIEKĄD NA WOLNYM RYNKU KONKURÓJĄC Z FIRMAMI ZACHODNIMI MAJĄCYMI OGROMNY KAPITAL KTÓRE SPRZEDAJA SWÓJ,,TOWAR''JAKIM JEST ICH MAT.HODOWLANY.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 11 sty 2008, 20:30 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
witaj hodowca wielkopolska !!!!!! wiec tak wąsmnie otrzymałem wyniki stresu 100% wolny teraz robimy badania zdrowotne !!!!! opłata 10 zł za ocene od sztuki za kwalifikacje !!!!1 ja produkuje tylko loszki jak masz pytania to dawaj


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 11 sty 2008, 21:03 
Offline

Rejestracja: czwartek 10 sty 2008, 00:03
Posty: 343
Marku , w 100% zgadzam się z tobą (polsus olsztyn ), chodzi mi o dyskuję o przyszłości , chyba też zauważacie że często jesteśmy wypierani przez firmy hybrydowe , może coś trzeba zmienić .

Maciek , też mam wolne pbz i wbp od stresu w 100% , a pietrain na 30loch 9 jest wolnych 6 Nn , a reszta stres 100%. Koszty tak samo jak u nas.
pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 25 lut 2008, 19:42 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2007, 20:44
Posty: 487
Lokalizacja: Wikp.
Polsus - tragedia by nie użyć bardziej dosadnych epitetów. Jej członkowie (sam nim jestem) jeszcze gorsi. Żeby nie księgi hodowlane , których jako prywatna firma w życiu nie dostaniemy już dawno by mnie tam nie było !

Chciałbym napisać coś pozytywnego ale po prostu się nie da. Co mamy :
- uwalniamy się od genu stresu a nie mamy chlewni wolnych od chorób. Absurd totalny i marnotrawienie pieniędzy
- program hodowlany nie zmieniający się od 1994 - loszki pbz*wb i knurki pi*du itp. Chyba już Ghana i Somalia nas pod tym względem wyprzedziła.
- promocja - pier...e parasolki, scyzoryki, koszulki i breloczki nie pomogą nam sprzedać świń - znów strata pieniędzy - i żenada
- trzymanie przy hodowli zarodowej stada 5-10 loch by tylko płacili składki - Boże kochany a jaki tam jest postęp hodowlany
- sprzedaż materiału hodowlanego na wschód tylko przez 2 gospodarstwa w Polsce - nie muszę pisać dlaczego
- brak jakiegokolwiek doboru genetycznego
- brak nadzoru nad niektórymi chlewniami i kwalifikatorami - później kupujesz super knura lub nasienie a rodzą Ci się "szczury"
- brak konsolidacji wśród rolników co do sprzedaży i cen (loszka hodowlana za 400zł itp)
- chyba nie ma co pisać o braku ubojni , przetwórni


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 25 lut 2008, 21:49 
Offline

Rejestracja: piątek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4698
Lokalizacja: kuj-pom
jaqbn napisales co cie boli zreszta chyba jak nas wszystkich ale napisz jak wyjsc z tej sytuacji bo krytykowac to wszyscy potrafimy ale ja nie mam pomyslu jak to zmienic moze cos podpowiesz bede na posiedzeniou zarzadu moze uda sie do twoich pomyslow przekonac a przynajmniej pokazac roblem bo nie wszyscy go jeszcze widza


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 25 lut 2008, 22:25 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2007, 20:44
Posty: 487
Lokalizacja: Wikp.
Co z tym zrobić ?

1 - wdrożyć obowiązkowy monitoring stad odnośnie chorób. Znając status zdrowotny możemy sprzedawać wyrównany materiał a kilku chlewni w dużych ilościach. Stada które mają za dużą ilość chorób ( lub mają takie cacko jak dezynteria - są takie) mają 3 letni okres na depopulację stada

2 - zlikwidować małe stada ( lub dać im 3 letni okres na powiększenie się ), ponieważ to one broniąc się obniżają ceny i jakość sprzedawanego materiału hodowlanego. Moja propozycja 50 loch stada pbz i wbp i 30 loch du , pi , ha

3 - wprowadzić piramidę hodowlaną na cały kraj. Sądzę iż wystarczyłoby w Polsce ok 20-25 hodowli czystorasowych (najlepiej SPF) namnażającch materiał dla hodowli krzyżówkowych. Po co sprzedajemy materiał czystorasowy jeśli jest on trudniejszy w hodowli no i mniej na tym zarobimy bo dajemy możliwość produkcji rolnikom własnych loszek czystorasowych

4 - wprowadzenie nowych lini krzyżówkowych (hybrydowych) - wspaniała rzecz pod względem produkcyjnym jak i marketingowym

5 - wprowadzenie jednolitych cen dla całego kraju - tui nie wiem jak to zrobić , proszę o podpowiedź i pomysły

6 - trywialne ale potrzebne - zarządy nasze niech składają się z ludzi młodych, nie skażonych układami. Wiem jak to się odbywa - potem teoretycy nie mający nic do stracenia podejmują decyzję za rolników

7 - musimy mieć ubojnie lub przetwórnie które nie muszą nam dawać potężnych dywidend tylko po to by móc przetrwać okres kryzysu. Mam na to pomysł - jeśli kogoś to będzie interesować napiszę

8 - musimy mieć przedstawicielstwa i marketingowców za granicą - z naciskiem na wschód by wogóle przebić się. No ale z tym poczekałbym aż zrobimy pożądek w swoich chlewniach jak pisałem wyżej. Narazie FIRMY HYBRYDOWE ŚMIEJĄ SIĘ Z NAS I WCHODZĄ NA NASZ RYNEK !!!!


JAKUB NAPIERAŁA - SZCZEPANKOWO


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 25 lut 2008, 22:32 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2007, 20:44
Posty: 487
Lokalizacja: Wikp.
.... jeszcze jedno. Im później to zrobimy tym będzie trudniej. Może moja wypowiedź wygląda jak nawiedzonego ale ja naprawdę tym żyję i naprawdę mi na tym zależy. Pozdrawiam wszystkich hodowców i życzę sukcesów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 25 lut 2008, 22:47 
Offline

Rejestracja: piątek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4698
Lokalizacja: kuj-pom
jaqbn dzieki za podpowiedz choc bedac szczerym my na posiedzeniach zarzadu juz od dwoch lat o tym gadamy nie wiem co jes przyczyna ze tak trudno cokolwiek zmienic w zeszlym roku debatowalismy nad wprowadzeniem nowego programu hodowlanego aby ograniczyc a nawet wyeliminowac handel czystorasowymi loszkami ale z pewnoscia wiesz ze nad rozprowadzaniem loszek czy knurow nikt nie panuje wolna amerykanka co do rzezni byl pomysl i nawet powstalo stowarzyszenie pod nazwa polski orzel na bazie nas rolnikow i nie tylko zrzeszonych w polsusie ale z pewnoscia wiesz ze to umarlo smiercia naturalna mysle ze jestesmy zbyt biedni aby sami rolnicy cos wykombinowali brak poparcia w ministerstwie rolnictwa zreszta o ile dobrze sie orientuje tez byles dzialaczem to dobrze wiesz jaki problem jest z prywatyzacja stacji insteminacji zwierzat bo trudno sobie wyobrazic hodowle bez stacji


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 25 lut 2008, 23:00 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2007, 20:44
Posty: 487
Lokalizacja: Wikp.
Myślisz na pewno o moim ojcu - Romanie, ja mam dopiero (i aż 31 lat) My właśnie różnimy się pod względem przyszłości. Ojciec jest za tym by to wszystko przebiegało powoli - i dlatego (wg mnie) orzeł "zdechł".
potrzebne jest hirurgiczne cięcie i to na szczeblu krajowym - ludzie pochałasują ale albo sie dostosują albo nie. Przytoczę tu mądre powiedzenie "albo będzie pożądek albo demokracja".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 25 lut 2008, 23:07 
Offline

Rejestracja: piątek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4698
Lokalizacja: kuj-pom
tak myslalem o twoim ojcu ale jemu zamarzyla sie posada wojta chyba co co do hirurgicznego ciecia to nie latwo bo zgadnij ile stad zostalo by po takiej operacji bo ja mysle ze kilka na palcach reki dalo by sie policzyc a przeciez polsus musi z czegos zyc kilka stad nie jest w stanie utrzymac tej biurokracji no chyba ze te kilka stad bedzie mialo 18 tys loch


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 25 lut 2008, 23:08 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
jakub ma racje albo zrobim konkretna hodowle albo mozemy zwijac manatki i firmy hybrodowe beda nam materiał produkowac!!! taka prawda
trzeba to zrobic na przykladzie dunczykow z rozmachem bo inaczej nas nie bedzie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 25 lut 2008, 23:24 
Offline

Rejestracja: piątek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4698
Lokalizacja: kuj-pom
aby miec konkretna hodowle potrzebna jest kasa wielka kasa a rolnik polski takiej nie posiada choc prawda jest ze im wczesniej zaczniemy dzialac tym predzej osiagniemy wyznaczony cel bo tak czy inaczej zmiany musza nastapic


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 25 lut 2008, 23:29 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2007, 20:44
Posty: 487
Lokalizacja: Wikp.
Umiesz liczyć licz na siebie - Nie możemy liczyć na ministerstwo i nie są nam aż tak potrzebne SHiUZ-y. SHiUZ możemy traktować jako dodatek a granty od ministerstwa jako dar od losu. Z tego co wiem najmniejszy związek w Irlandii posiada 1800 loch i bardzo dobrze sobie radzi. Stawiają na jakość i produkują pod potrzeby klienta a nie co im ktoś narzuci. Co do opłat - tak wielu nie płaci ale to omińmy. Jeśli będziemy produkować pożądnie - zysk. Jeśli wszyscy za tą samą cenę - zysk. Zmniejszy się ilość hodowców potrzebna będzie mniejsza ilość urzędników - zysk. Jeżeli zmniejszymy jeszcze ilość przepisów , które powprowadzali nasi włodaże warszawscy by dostać granty a nie polepszyć hodowlę to jeszcze lepiej. Sadzę , że na każde wojewódctwo wystarczą góra 3 osoby obsługi. Obsługa biurowa , pomiarowiec i marketingowiec. W niektórych rejonach pomiarowiec by mógłby być też marketingowcem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 25 lut 2008, 23:31 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
a moim zdaniem pomiarowiec był by najlepszym marketingowcem gdyz on najlepiej zna zwierzeta ktore mialby oferowac do sprzedazy !!!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 25 lut 2008, 23:34 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
arek masz racje ze polski rolnik nie ma kasy ale trzeba dzialac w takim kierunku aby mial ta kase bo inaczenj nic nie osiagniemy , hybrydy nas wessaja!!!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 25 lut 2008, 23:38 
Offline

Rejestracja: piątek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4698
Lokalizacja: kuj-pom
to ze ktos umie mierzyc nie znaczy ze umie jeszcze ten towar sprzedac bo chyba wiecie jak trudne sa rozmowy z rolnikami mysle ze moglby to robic jeden czlowiek na caly kraj bo jezeli towar bylby tej samej jakosci to czy musialby znac od kogo to jest ale moim zdaniem musielibysmy zrezygnowac z wolnej reki wtedy mogla by nastapic jakas stabilizacja sprzedazy i nareszcie ktos mialby nad tym wszystkim kontrole kto gdzie i ile


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 25 lut 2008, 23:46 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
no po czesci masz racje ze nie zawsze pomiarowiec umialby to sprzedac !!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 26 lut 2008, 21:08 
Offline

Rejestracja: piątek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4698
Lokalizacja: kuj-pom
no i jeszcze trudno o obiektywizm takiego gostka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 26 lut 2008, 23:43 
Offline

Rejestracja: sobota 02 lut 2008, 16:19
Posty: 26
arek pisze:
jaqbn dzieki za podpowiedz choc bedac szczerym my na posiedzeniach zarzadu juz od dwoch lat o tym gadamy nie wiem co jes przyczyna ze tak trudno cokolwiek zmienic w zeszlym roku debatowalismy nad wprowadzeniem nowego programu hodowlanego aby ograniczyc a nawet wyeliminowac handel czystorasowymi loszkami ale z pewnoscia wiesz ze nad rozprowadzaniem loszek czy knurow nikt nie panuje wolna amerykanka co do rzezni byl pomysl i nawet powstalo stowarzyszenie pod nazwa polski orzel na bazie nas rolnikow i nie tylko zrzeszonych w polsusie ale z pewnoscia wiesz ze to umarlo smiercia naturalna mysle ze jestesmy zbyt biedni aby sami rolnicy cos wykombinowali brak poparcia w ministerstwie rolnictwa zreszta o ile dobrze sie orientuje tez byles dzialaczem to dobrze wiesz jaki problem jest z prywatyzacja stacji insteminacji zwierzat bo trudno sobie wyobrazic hodowle bez stacji


Ostatnio zmieniony piątek 29 lut 2008, 20:09 przez slawek01, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 28 lut 2008, 22:30 
Offline

Rejestracja: czwartek 10 sty 2008, 00:03
Posty: 343
Panowie a może zamiast narzekać zacznijmy coś działać , może napoczątek założyć związek hodowców , ale prawdziwy a nie taką fikcję jak Polsus , przecież jest nas wielu młodych , prężnych hodowców , czy średnia zarządów ma wynosić 60lat grzecznych przytakujących członków , trzeba brać się do roboty bo Blicharski i spółka nie patrzy naszych interesów tylko pokornie doi ministra rolnictwa .
Czy wiecie że shiuz w Parczu który miałprodukować nasienie na zarodówki , kupił Animex a dokładnie Prima - to jest chore .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 29 lut 2008, 12:57 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2007, 20:44
Posty: 487
Lokalizacja: Wikp.
hodowca78 - by stworzyć nowy związek jestem za i podpisuję się pod tym bez chwili zawahania. Jest tylko jedno ale - księgi hodowlane.Poruszam ten temat już od 3 lat i wszystko o to się rozbija. Są uklady w Warszawie, no i w życiu 2 twór podobny do Polsusa nie powstanie. Jedynym sposobem by móc obejść to wszystko jest kupno własnego programu i pigloków lub wynajmowanie pomiarowców z Polsusa i robienie tzw. tuczników hodowlanych. Tak robiły firmy hybrydowe zanim zaczęły legalnie u nas prowadzić działalność.
A o zarządach - nie chce mi się nawet pisać


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 29 lut 2008, 15:40 
Offline

Rejestracja: piątek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4698
Lokalizacja: kuj-pom
jaqbn wiem ze w polsusie nie jest wszystko idealne mysle ze wystarczy troche potrzasnac zarzadem i obudzic cale to towarzystwo drugi zwiazek nic nie da tylko rozdrobnimy sie i jeszcze bslabiej bedziemy walczyc o swoje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 06 mar 2008, 21:37 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2008, 22:56
Posty: 11
witam wszystkich sądze że zostało tu wypowiedziane bardzo wiele mądrych zdań uważam jednak iż najważniejszy problem to mentalnosć li uczciwość ludzka każdy ciągnie do siebie nie myśląc o innych ogniwach a gospodarka jest jak łańcuch
i tak np:jeżeli masarnia kupuje stare mięso z zachodu po tańszej cenie tłamsząc polskiego hodowcę poprzez narzucenie cen zarabia więcej jednak na krótką metę co widać chodzi mi oto że większość patrzy tylko poprzez pryzmat swojej kieszeni zamiast wspólnie dbać o nasz narodowy interes co do jakości i kontroli pol-susu miałem kilka loch z pod ich nadzoru tuczniki rasy żeńskiej uważam że jeżeli płacę za loszkę hodowlaną 700-800zł uczciwie to towar powinien być adekwatny wszędzie układy i układziki pracowałem we włoszech odwiedziłem kilka dużych ferm nawet po 1000loch cykl zamknięty tam niema lipy genetyka i jakość na pierwszym miejscu wyznają zasadę masz ty to mam i ja u nas to tak jak z kiepskim weterynarzem jeżeli żle obsługuje twoja chlewnie i'' twoje stado pada padasz ty i twój weterynarz''


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 07 mar 2008, 21:47 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2007, 20:44
Posty: 487
Lokalizacja: Wikp.
Mentalności nie zmienimy tak szybko. Cieszy tylko fakt, że powoli zbiera się pewna grupa ludzi która nie jest skażona poprzednim systemem i myśleniem. Od słowa do słowa i może z nas tu piszących coś treściwego powstanie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 27 mar 2008, 13:28 
Offline

Rejestracja: niedziela 24 cze 2007, 20:48
Posty: 5
Czy Wy ,-członkowie Polsusa nie wiecie co to walne i wybory????
czy wszyscy do końca są powiązani układami ze starymi komuchami w tej organizacji i wybieracie jak wam każą??????? :twisted:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 27 mar 2008, 15:29 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
colt masz jakies pojecie na temat działalnosci polsusa?????????


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 30 mar 2008, 10:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 04 cze 2007, 21:00
Posty: 634
Lokalizacja: --SUBKOWY
ja i tak wiem swoje warszawa rządzi swoimi prawami i ukladami


Ostatnio zmieniony sobota 19 kwie 2008, 23:19 przez marek mokwa, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 30 mar 2008, 22:24 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2007, 20:44
Posty: 487
Lokalizacja: Wikp.
Witam Maras.
Ja poproszę - mój adres - jaqbn@wp.eu
Pozdrawiam serdecznie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 15 kwie 2008, 18:33 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2007, 20:44
Posty: 487
Lokalizacja: Wikp.
Witam hodowców
Duzymi krokami zbliża się zjazd Wielkopolskiego związku. Obecni będą włodaże warszawscy - mam do nich parę niezbyt przyjemnych pytań - ale chciałbym Was poprosić o swoje spostrzeżenia , propozycje i zastrzeżenia. Musimy zacząć mówić jednym głosem - dlatego ta prośba.

Z góry dziękuję - Jakub Napierała


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 16 kwie 2008, 13:52 
Offline

Rejestracja: środa 16 kwie 2008, 13:23
Posty: 2
Lokalizacja: wielkopolska
jaqbn pisze:
Witam hodowców
Duzymi krokami zbliża się zjazd Wielkopolskiego związku. Obecni będą włodaże warszawscy - mam do nich parę niezbyt przyjemnych pytań - ale chciałbym Was poprosić o swoje spostrzeżenia , propozycje i zastrzeżenia. Musimy zacząć mówić jednym głosem - dlatego ta prośba.

Z góry dziękuję - Jakub Napierała


masz rację Jakub musimy zacząć mówić jednym głosem tylko że każdy chce aby to jego głos był tym słusznym miałem poglądy takie same jak ty ale gdy zagłębiłem się w te sprawy to im więcej na ten temat wiesz tym bardziej czujesz się bezradny.
Pisałeś wcześniej aby materiał był sprzedawany po równej cenie - nie cały rok temu była propozycja Wielkopolskiego Związku zorganizowanej sprzedaży materiału hodowlanego i jakoś wtedy nie byłeś tym zainteresowany zresztą niewielu rolników hodowców było zainteresowanych mimo to związek próbował coś zacząć robić na terenie Piły gdzie stosunkowo było duże zainteresowanie i też umarło śmiercią naturalną. Wszyscy mówią o zreformowaniu hodowli i możesz mi wierzyć każdy widzi to przez pryzmat własnego gospodarstwa a gdy przychodzi do konkretów to robią krok w tył bo widzą że musieli by zmienić swoje stada.
Od dawna mówi się o elicie hodowlanej która zajmowała by się hodowlą ras czystych wszyscy są za do momentu aż nie dowiedzą się że ich gospodarstwo nie spełni wymogów aby prowadzić taką hodowlę. Życzę powodzenia bo zapał masz ale nie rób sobie zbyt dużych nadziei.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 17 kwie 2008, 10:19 
Offline

Rejestracja: czwartek 17 kwie 2008, 10:17
Posty: 12
witajcie entuzjaści
widzę że chcecie założyć nowy związek jestem za tylko zapewnijcie mi że jak już będziecie w zarządzie to najważniejszym celem będzie związek a nie własne interesy.
Jeździcie po związku POLSUS i dyr Blicharskim jak po łysej kobyle a który z was zrobił cokolwiek oprócz gadania, stania z boku i krytykowania, jest to niestety naszą cechą narodową nic nie robić i wiedzieć lepiej.
POLSUS dwoi się i troi aby utrzymać związek w tych trudnych czasach, tylko jak ktoś nie interesuje się sprawami związku to skąd ma wiedzieć.
Gdzie byliście panowie jak trzeba było wspomóc POLSUS jak organizował konferencję w ministerstwie przeciw zakazowi stosowania pasz z GMO tam sala powinna pękać w szwach a ciężko było z wielkopolski zebrać cztery osoby aby tam pojechały, bo każdy miał inne sprawy o reszcie kraju lepiej nie wspominać. Który z was wie że POLSUS forsuje ustawę o funduszu promocji mięsa a wszystkie związki przetwórców, Polskie Mięso itp. robią wszystko aby zablokować ustawę w sejmie tylko dlatego że zdaniem związku POLSUS to rolnicy mają mieć tam swój głos.
Dzięki POLSUSOWI udało się po ciężkich bojach utworzyć elektroniczną giełdę żywca a teraz od was będzie zależeć czy to nie zostanie zmarnowane.
A jeśli chodzi o dyr. Blicharskiego to ja chciałbym aby w każdym związku był taki dyrektor oddany związkowi i pracujący na rzecz organizacji 24 godziny na dobę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 17 kwie 2008, 22:09 
Offline

Rejestracja: sobota 16 lut 2008, 19:28
Posty: 32
Witam ! Szanowni panowie jeśli można wyrazić swoje zdanie to proponowałbym aby każdy producent trzody był w związku i najlepiej by było gdyby to był jeden związek . Członek- nawet już od jednej szt. stada podstawowego, dla wszystkich starczy powietrza, a siła związku na pewno byłaby większa.Materiał hodowlany przede wszystkim musi być zdrowy ,odpowiedniej wartości genetycznej (przede wszystkim selekcja a nie krzyżowanie) i bez różnicy czy to z hodowli 5 czy 500 loch stada podstawowego. Dla mnie mała skala produkcji nie jest konkurencją lecz polityka która dzierży wszystkie instrumenty wpływające na opłacalność produkcji a w konsekwencji na rentowność gospodarstwa(dopłaty,subwencje,oprocentowanie kredytów, dostosowywania-czasami nizrozumiałe, etc.) Życzę wszystkim związkowcom i producentom żywca powodzenia !


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 18 kwie 2008, 23:53 
Offline

Rejestracja: piątek 18 kwie 2008, 13:48
Posty: 17
kolego jagbn ciekaw jestem jak długo jaszcze będziesz słuchał tych bzdetów PANA Z.To co wypisujesz,to są jego słowa,ty się tylko pod tym podpisujesz. Ciekaw jestem konca,oby nie był taki jak wielu hodowców,których już wykończył.Szkoda by cię było,bo jeszcze możesz coś dla związku zrobić ale bez sławetnego podpowiadacza. Ojca zostaw w spokoju.Jakzrobisz tyledo związku co ojciec to możemy podyskutować.Jedna jest tylko różnica między ojcem a tobą-on budował a ty razem z podpowiadaczem rozwalać.Dziwię się twojemu podpowiadaczowi.że pare lat mu zostało do emerytury-chyba jej w Polsusie nie chce doczekać.Dyr. Blicharskiego to wy zostawcie w spokoju ,nie uda wam się go zniszczyć,zbyt dużo zrobił dla związku,coraz więcej hodowców to widzi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 19 kwie 2008, 00:17 
Offline

Rejestracja: piątek 18 kwie 2008, 13:48
Posty: 17
Kolego Marek Mokwa za rozpowszechnianie wiadamości finansowych -prokurator i koniec hodowli chyba zdajesz sobie z tego sprawę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 19 kwie 2008, 07:31 
Offline

Rejestracja: czwartek 07 cze 2007, 19:07
Posty: 378
Lokalizacja: Kruszwica
Poznaniak
To Polsus ma coś do ukrycia, że tak się boisz ujawnienia danych finansowych?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 19 kwie 2008, 16:07 
Offline

Rejestracja: piątek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4698
Lokalizacja: kuj-pom
poznaniak podaj kilka przykladow osiagniec dyrektora blicharskiego to moze zamkniesz temat


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 19 kwie 2008, 17:59 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
a kazda spolka musi ujawnic swoj dochod tak jest w pra`wie kodeksu handlowego i cywilnego


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 19 kwie 2008, 18:44 
Offline

Rejestracja: czwartek 17 kwie 2008, 10:17
Posty: 12
Szanowni Panowie
Do kontroli związku Polsus są powołane odpowiednie organa i możecie mi wierzyć że kontrolują tą jednostke po kilka razy w roku w obecnej chwili Polsus też jest kontrolowany i to wszystkie filie w kraju. Polsus nie jest spółką Panie maciek* tylko związkiem i swoje dochody ujawnia zarządowi a członkowie zarządu nie są upoważnieni do rozpowszechniania takich informacji. Panie arek wszystkie osiągnięcia związku Polsus są osiągnięciami dyr. Blocharskiego bo to on kieruje tym związkiem kilka z nich zamieściłem w poprzedniej wypowiedzi, lepiej zanim kogoś skrytykujecie zapoznać się z jego pracą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 19 kwie 2008, 21:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 04 cze 2007, 21:00
Posty: 634
Lokalizacja: --SUBKOWY
witaj panie poznaniak ja to mam odwage pzynajmniej podpisać sie swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem a ty kolego ? to jak chcesz rozmawiać na necie jak równy z równym to sie przedstaw sie ! ty panie kolego do związku mnie nie zapisywaleś i ty mnie z tamtad nie wużućisz choćbyś chciał ! a te pogróżki to sobie w d..... włóż jak to mówi polskie przysłowie uderz w stół a nożyce sie odezwą, pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 19 kwie 2008, 22:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 04 cze 2007, 21:00
Posty: 634
Lokalizacja: --SUBKOWY
a te kontrole to dotyczą zgodnosci dokumentacji wykonywanych przez zootechników pomiary kwalifikacje itd.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 19 kwie 2008, 22:23 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
panie poznanaiak widac ze jest pan pracownikiem polsusa i rownierz nierozumeime czego sie pan jako polsus boi w ujawnieniu zestawienia finansowego !!!!! płacimy składki chcemy wiedziec na co ida te pieniadze !!!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 19 kwie 2008, 22:36 
Offline

Rejestracja: piątek 18 kwie 2008, 13:48
Posty: 17
koledzy jak nie przestaniecie drążyć tematow finansowych i ujawniać wszystko to zachodnie firmy tylko na to czekają i umowy zlecenia z Polsus będą ostanimi jakie podpisywaliśmy z Polsusem Jak ktoś się troche rozumie to resztę niech sobie dopowie. Opowiadanie o jawności spółek i dalsze dyskutowanie o finansach może wszystkich hodowców kasy.Ja skińczyłem na ten temat dyskusję Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 19 kwie 2008, 22:40 
Offline

Rejestracja: piątek 18 kwie 2008, 13:48
Posty: 17
Kolego Maćku nie jestem pracownikem Polsusa,jestem hodowcą ,ąle wiem jedno w UE nie ma już żadnych dotacji-resztę siuędomyśl i skończmy wreszczie tą dyskusję.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 19 kwie 2008, 22:53 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
majac na mysli umowy polsussa z zagranicznymi firmami mas zna mysli export zwierzat hodowlanych , ?????? bo ja jakos nie slyszalem zeby był organizowany przez polsusa jakis export !!!!! z importem mysle ze ejst podobnie!!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 19 kwie 2008, 22:54 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
i gdybys był hodowca to potrafił bys nas zrozumiec !!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 19 kwie 2008, 23:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 04 cze 2007, 21:00
Posty: 634
Lokalizacja: --SUBKOWY
kolego poznaniak a kto mówł o dotacjach czy ja wspomnialem słowo dotacja to tobie sie namieszło ja nigdy nie mówłem takiego słowa ja mówiłem o budrzecie a to jest róznica niesądzisz i kto tu miesza ja ty czy ty pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 19 kwie 2008, 23:14 
Offline

Rejestracja: piątek 18 kwie 2008, 13:48
Posty: 17
Maciek ale ty jesteś tępy mniechodzi o umowy za które dostajesz dziengi, nie wjaki sposób ci to wytłumaczyć,przecież więcej nie możemy ujawniać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 19 kwie 2008, 23:17 
Offline

Rejestracja: piątek 18 kwie 2008, 13:48
Posty: 17
kolego Mokwa Mow więcej o nie powiem czy a będzie to ostatni raz wtedy może zrozumiesz .Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 19 kwie 2008, 23:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 04 cze 2007, 21:00
Posty: 634
Lokalizacja: --SUBKOWY
jest coś takiego jak priw dawaj jak sie boisz nikt cie z polsusu niechce wyżucić jak mnie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 191 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB