Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - POLSUS - CO DALEJ Z PLOSKÄ„ HODOWLÄ„
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest czwartek 28 mar 2024, 19:50

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 191 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia  1, 2, 3, 4  NastÄ™pna
Autor Wiadomość
 TytuÅ‚:
Post: sobota 26 kwie 2008, 12:28 
Offline

Rejestracja: czwartek 17 kwie 2008, 10:17
Posty: 12
Jak czytam to co piszecie to mi słów brak
650 zł za loszkę za granicę to jest interes i do tego wymagania za takie pieniądze można loszkę sprzedać w kraju jeśli się ma dobry materiał zapytaj jaqbn po ile loszki sprzedaje widocznie twój materiał nie ma renomy i ty chcesz sprzedawać na eksport ?

I znowu podaj mi na tacy co robi Polsus a może tak samemu się zainteresować co ? I już widzę twoją odpowiedz.

A więc proszę
1- BLUP wielocechowy - obawiam się że nawet nie wiesz do czego to służy
2- tworzenie stada elitarnego linii matecznej ukierunkowanej na plenność
3- wyposażenie pracowników w komputery a później w piglogi bo po co piglog jak niema jak przesłać danych po to aby idex BLUP wyliczyć jak najszybciej
4- ciągła praca nad poprawą bytu dla producentów bo hodowla bez producentów jest nic nie warta
- po to jest tworzona giełda
-fundusz promocji mięsa
-walka o zmianÄ™ ustawy paszowej
-wprowadzenie niezależnej oceny poubojowej
-itp. takich pozycji jest 14 którymi zajmuje się Polsus
5- zmiana statutu związku która pozwoli na wprowadzenie zmian w organizacji hodowli bo obecny statut nie pozwala na wiele rozwiązań

zamiast wypisywać te bzdury zróbcie coś pożytecznego grozi nam zakaz stosowania pasz z GMO to dobije wszystkich producentów.
wystarczy przekonać mieszkańców miast że zakaz stosowania pasz gmo w Polsce nie uchroni ich przed spożywaniem żywności genetycznie modyfikowanej ale tu trzeba przebić się przez media co nie jest łatwe.
Są różne sondaże można tam głosować poniżej podaje dwa linki zagłosujcie może to pomoże bo później będziecie narzekać na Polsus

http://www.gazetawyborcza.pl/1,75248,5154142.html
http://www.ppr.pl/index.html


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 26 kwie 2008, 14:00 
Offline

Rejestracja: czwartek 07 cze 2007, 19:07
Posty: 378
Lokalizacja: Kruszwica
Mówię o okresie gdzie tucznik był po 2,8 lub 3 zł ceny bazowej. Więc chyba lepiej było za te "śmieszne pieniądze" sprzedać tam niż oddać na rzeź jak czyniki to maciek, jaqbn i wielu innych.
Zapytaj się chłopaków jakie mieli średnie sprzedaży loszek w pierwszych kwartałach ostatnie 5 lat biorąc pod uwagę ilość macior w poszczególnych latach.
Nigdy nie chciałem sprzedawać na eksport, nie znajdziesz nigdzie takiej informacji.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 26 kwie 2008, 14:23 
Offline

Rejestracja: czwartek 17 kwie 2008, 10:17
Posty: 12
krims pisze:
Mówię o okresie gdzie tucznik był po 2,8 lub 3 zł ceny bazowej. Więc chyba lepiej było za te "śmieszne pieniądze" sprzedać tam niż oddać na rzeź jak czyniki to maciek, jaqbn i wielu innych.
Zapytaj się chłopaków jakie mieli średnie sprzedaży loszek w pierwszych kwartałach ostatnie 5 lat biorąc pod uwagę ilość macior w poszczególnych latach.
Nigdy nie chciałem sprzedawać na eksport, nie znajdziesz nigdzie takiej informacji.


wiem jaka jest sprzedaż bo sam sprzedaję ok 30 %
a znów patrzysz przez pryzmat własnej kieszeni na dziś i możesz mi wierzyć że lepiej sprzedać na rzeź niż za takie pieniądz bo to stawia Polską hodowle w bardzo złym świetle i w przyszłości te niskie ceny na materiał odbiją nam się ćkawką


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Hodowla
Post: sobota 26 kwie 2008, 20:03 
Offline

Rejestracja: środa 23 kwie 2008, 12:52
Posty: 8
Lokalizacja: mazowsze
Z tego co wiem to loszki mialy wagą okoł 70-80 -90kg. więc cena 650 * wcale nie była zła. Hej związkowiec 1 coś mi tu śmierdzi koło ciebie. Za bardzo gladkie zdania ukladasz? Czyżbyś był .......................?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 26 kwie 2008, 20:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 04 cze 2007, 21:00
Posty: 634
Lokalizacja: --SUBKOWY
witajcie panowie czytam wasze posty i wywnioskowalem kilka przyczyn
tej dyskusji po pierwsze nie da sie ukryć że wiekszość winy należy przypisac polsusowi a dlaczego poniewarz najwiekszy bład jaki popełnia to brak żetelnej informacji dla nas członków tych nadole nie w zarządzie.-
--nie można zapytać sie o budżet bo to tajemnica
--nikt nam nie przekazuje żadnych informacji na temat eksportu bo mówią a po co ci to
--na forum niewypowiadaj sie zbyt negatywnie na zarząd bo jesteś wróg publiczny
--płać składki rtegularnie i o nic nie pytaj
panowie my nie znamy naszej firmy z którą współpracujemy od kilku lat dlatego że nikt nam nie umożliwił poznania jej struktury od podstaw
statut plsusa na ich stronie w necie to niewszystko czego oczekujemy


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 26 kwie 2008, 21:53 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4698
Lokalizacja: kuj-pom
wychodzi na to ze szczesliwy ten co o nic nie pyta a co do ceny loszek to chyba juz sam rolnik powinien ocenic czy mu sie oplaca


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 27 kwie 2008, 11:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 04 cze 2007, 21:00
Posty: 634
Lokalizacja: --SUBKOWY
witajcie do kolegów związkowiec i poznaniak panowie zamiast tu osmieszać kolegów z forum prosze o szczegółowe informacie jakie posiadacie tj. eksport na rosjie loszek hodowlanych jakie warunki weterynaryjne trzeba spełnić aby móc handlować po waszych postach wnioskóję że te informacje posiadacie i jesli macie inne wieści z naszej wspolnej firmy polsus to poprosimy o nie
z szacunkiem marek,m


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 27 kwie 2008, 19:16 
Offline

Rejestracja: czwartek 17 kwie 2008, 10:17
Posty: 12
marek mokwa pisze:
witajcie panowie czytam wasze posty i wywnioskowalem kilka przyczyn
tej dyskusji po pierwsze nie da sie ukryć że wiekszość winy należy przypisac polsusowi a dlaczego poniewarz najwiekszy bład jaki popełnia to brak żetelnej informacji dla nas członków tych nadole nie w zarządzie.-
--nie można zapytać sie o budżet bo to tajemnica
--nikt nam nie przekazuje żadnych informacji na temat eksportu bo mówią a po co ci to
--na forum niewypowiadaj sie zbyt negatywnie na zarząd bo jesteś wróg publiczny
--płać składki rtegularnie i o nic nie pytaj
panowie my nie znamy naszej firmy z którą współpracujemy od kilku lat dlatego że nikt nam nie umożliwił poznania jej struktury od podstaw
statut plsusa na ich stronie w necie to niewszystko czego oczekujemy


Trudno nie odnieść się do powyższej wypowiedzi ja nigdy nie twierdziłem że Polsus to ideał ma on też wady nad którymi należy pracować ale aby to robić trzeba opierać się na sprawdzonych informacjach. Ma Pan rację przepływ informacji jest słabą stroną bowiem przekaz przez pracowników terenowych pozostawia wiele do życzenia nie można powiedzieć że nikt nie umożliwił poznania struktur Polsusa tylko mało kogo to do tej pory interesowało. Ale ja chciałem się odnieść do powyższych punktów
-nie można zapytać sie o budżet bo to tajemnica
można zapytać bo to nie jest tajemnicą głównie chodzi o to że ów budżet dzięki panom stał się dostępny dla każdego nawet gdy nie był związany z Polsusem
-nikt nam nie przekazuje żadnych informacji na temat eksportu bo mówią a po co ci to
Jeżeli Polsus będzie miał ofertę na materiał hodowlany taką która nie będzie niosła za sobą ryzyka to na pewno o tym poinformuje ale trudno żądać aby przekazywał informacje które mogą narazić na straty hodowców
-na forum nie wypowiadaj sie zbyt negatywnie na zarząd bo jesteś wróg publiczny
ja odniosłem wrażenie że na forum nie należy wypowiadać się pozytywnie o zarządzie bo jesteś wróg publiczny czyli punkt widzenia zależy od punktu siedzenia
-płać składki regularnie i o nic nie pytaj
nie wiem o jakich składkach mowa czy chodzi o należności hodowców wobec Polsusa szczególnie te nie zapłacone a jest to pokaźna suma
może by trzeba się tym zainteresować każdy pracownik terenowy ma wykaz hodowców którzy zalegają z płatnościami oraz ich wysokość
Panie Marku brawo za ostatnią wypowiedź chyba już najwyższy czas aby przestać do siebie strzelać


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 27 kwie 2008, 19:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 04 cze 2007, 21:00
Posty: 634
Lokalizacja: --SUBKOWY
zwiazkowiec 1 to oznacza że eksport na rosje to tylko dla wybranych a może i ja bym chciał podjąć takie ryzyko i też sprzedać. jeżeli są stada polsusie które maja certyfikat z 5 jednostek chorobowych a spełniają i 12 żądanych przez strone kupującą to może warto zaryzykować .A dziś wymawia sie pan ryzykiem żeby podąć ryzyko trzeba mieć ofertę a jej brak.pozdrawiam


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 27 kwie 2008, 20:08 
Offline

Rejestracja: wtorek 20 lis 2007, 22:17
Posty: 1808
Lokalizacja: wielkopolska
skoro sa tu sami hodowcy to licze na Wasza pomoc- szukam namiarow na Pana Joachima Krawczyka z gory dziekuje


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 27 kwie 2008, 21:33 
Offline

Rejestracja: czwartek 17 kwie 2008, 10:17
Posty: 12
andre pisze:
skoro sa tu sami hodowcy to licze na Wasza pomoc- szukam namiarow na Pana Joachima Krawczyka z gory dziekuje


Joachim Krawczyk woj Opolskie tel 077 421 57 39


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 27 kwie 2008, 21:36 
Offline

Rejestracja: czwartek 17 kwie 2008, 10:17
Posty: 12
marek mokwa pisze:
zwiazkowiec 1 to oznacza że eksport na rosje to tylko dla wybranych a może i ja bym chciał podjąć takie ryzyko i też sprzedać. jeżeli są stada polsusie które maja certyfikat z 5 jednostek chorobowych a spełniają i 12 żądanych przez strone kupującą to może warto zaryzykować .A dziś wymawia sie pan ryzykiem żeby podąć ryzyko trzeba mieć ofertę a jej brak.pozdrawiam


Człowieku czy ty nie możesz zrozumieć że Polsus nie pośredniczy w żadnych transakcjach ze wschodem jeśli ktoś sprzedaje to są to kontakty indywidualne


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 27 kwie 2008, 23:18 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 18 kwie 2008, 13:48
Posty: 17
Kolego Mokwa pisząc do Mazowszanina,żę wypisuje bzdury odnośni badania prosiąd po ubiciu,stwierdzam, że bardzo łatwo się jest mądrzyc a jeśli chodzi o minimum wiedzy nawet na temat badań to się wypisuje różne dziwne rzeczy.Pisałem także że w obecnej sytuacji Polsus nie ma szans na żaden eksport na Białoruś ,ponieważ nie ma możliwości załadowania walizki i udania się na Białoruś a w inny sposób nie wejdzie na ten rynek.Robią to pośrednicy którzy predzej czy pużniej do ciebie zawitają jeżeli posiadasz aktualny certyfikat.Kupują knury i loszki czystorasowe.Ryzyko badań ponosi hodowca. Jeśli wystąpi jakaś choroba,badanie płaci hodowca,a towaru nie odbierają Z tego co wiem to w wielu miejscach już byli ale spotykają się z odmową bo każdy się boi tych badań.Wreszcie zaczęliśmy rozmawiać na forum o hodowli a nie o wszystkich nie potrzebnych sprawach.Nawiasem mówiąc wiele rzeczy o którepytasz powinieneś usłyszeć od twojego prezesa który powinien bywać na zarządach lub od twojego delegata na zjazd .















.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 28 kwie 2008, 20:35 
Offline

Rejestracja: wtorek 20 lis 2007, 22:17
Posty: 1808
Lokalizacja: wielkopolska
zwiÄ…zkowiec1 pisze:
andre pisze:
skoro sa tu sami hodowcy to licze na Wasza pomoc- szukam namiarow na Pana Joachima Krawczyka z gory dziekuje


Joachim Krawczyk woj Opolskie tel 077 421 57 39
dzieki wielkie


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 28 kwie 2008, 21:12 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4698
Lokalizacja: kuj-pom
mam pytanko kto zasiedla loszkami chlewnie w radojewicach gosciu podobno 500 sztuk wstawia


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 29 kwie 2008, 07:13 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
nic niewiem na ten temat !!!!!!!!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 29 kwie 2008, 07:29 
Offline

Rejestracja: czwartek 07 cze 2007, 19:07
Posty: 378
Lokalizacja: Kruszwica
Arek, zadzwoń do Stefana Posadzego to wszystkiego się dowiesz


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 27 maja 2008, 22:06 
Offline

Rejestracja: czwartek 10 sty 2008, 00:03
Posty: 343
Koledzy hodowcy czy wiecie że polsus stracił płynność finansową , np. nie wypłacają delegacji i kilometrówki pracownikom , w końcu i kłopoty ich dopadły .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 27 maja 2008, 22:17 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
wiem słyszałem p[remi nie dostali tez pracownicy !!! a tak sczerze to jest wina hodowcow nie płacacych opłat


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 27 maja 2008, 22:58 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4698
Lokalizacja: kuj-pom
a moze tak z budrzetu kasa jeszcze nie dotarla polsus ma kase tylko rzad jej nie przesyla wiec spoko jak tylko wyjdzie rozporzadzenie to i polsus premie wyplaci


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 28 maja 2008, 22:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 04 cze 2007, 21:00
Posty: 634
Lokalizacja: --SUBKOWY
prawdopodobnie dopiero co podpisali papiery ale zanim kasa ruszy to chwilę potrwa no i sporo wiszą hodowcy ale nikogo o to niewinie przytych cenach co były to albo dziecią jesć dać albo zapłacic do polsusa


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 14 wrz 2008, 21:56 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4698
Lokalizacja: kuj-pom
jakie ceny loszek teraz sa


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 14 wrz 2008, 21:57 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4698
Lokalizacja: kuj-pom
chodzi o loszki PBZ,WBP i krzyzowki tych ras


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 15 wrz 2008, 17:55 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
pbz 750 zł !!!!!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 15 wrz 2008, 18:53 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4698
Lokalizacja: kuj-pom
dzieki


Ostatnio zmieniony poniedziałek 15 wrz 2008, 19:45 przez arek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 15 wrz 2008, 19:17 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2007, 20:44
Posty: 487
Lokalizacja: Wikp.
pbz, wbp , pbz x wbp - 750 , 700 zł od sztuki


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 01 paź 2008, 21:28 
Offline

Rejestracja: czwartek 10 sty 2008, 00:03
Posty: 343
Hodowcy czy u was zwiększa się sprzedaż loszek i knurków ?
Jeśli możecie to napiszcie .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 01 paź 2008, 21:43 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4698
Lokalizacja: kuj-pom
zbyt na loszki PBZXWBP okolo 90%


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 02 paź 2008, 10:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 04 cze 2007, 21:00
Posty: 634
Lokalizacja: --SUBKOWY
u nas pomorskie spokój jak na wojnie sprzedaż prawie zerowa u nas nikt niejest zainteresowany hodowlą gdybym niemiał tak dużego stada i dzieki opiece polsusu mam pożądek w stadzie to bym zrezygnował z oceny .pozdrawiam


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 02 paź 2008, 13:22 
Offline

Rejestracja: czwartek 10 sty 2008, 00:03
Posty: 343
U nas warmińsko-mazurskie identycznie jak u Marka cisza , rolnicy boją się inwestować w świnie , duże fermy zciągają warchlaka .
Paru hodowców zrezygnowało z oceny , jak tak dalej będzie też się nad tym zastanawiam .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 04 paź 2008, 18:32 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
a co panowie sadzicei o Krajowej wystawei zwierzat hodowlanych ????? w poznaniu ? jak bede mila chwilke nap[isze swoja opinie i nie bedzie to pochlebna opinia :)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 06 paź 2008, 20:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 04 cze 2007, 21:00
Posty: 634
Lokalizacja: --SUBKOWY
w telewizji podali że 40000 osób odwiedziło targi byłem 3 dni i wiecie niezauważyłem tej ilości ludzi chyba że trzode omijali szerokim łukiem


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 06 paź 2008, 22:10 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
40000 ludzi dobry zart , chyab przez ostatnie 3 lata :)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 26 paź 2008, 15:07 
Offline

Rejestracja: czwartek 10 sty 2008, 00:03
Posty: 343
Czy ktoś z was był na spotkaniu jubileuszowym polsusa w Warszawie i jakie wrażenia ?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 26 paź 2008, 15:53 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
mój ojciec był i dostał łądna ksiażeczke ze zdjeciami !!!!! hehhe


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 26 paź 2008, 21:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 04 cze 2007, 21:00
Posty: 634
Lokalizacja: --SUBKOWY
byli od nas hodowcy ale wrażenia raczej umiarkowane duzo ludzi,dużo przemówien,jedyna atrakcja szwedzki stół z jedzonkiem kto niebył ten wiele niestracił pozdrawiam


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 26 paź 2008, 21:53 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4698
Lokalizacja: kuj-pom
koledzy a czego zescie sie spodziewali


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 27 paź 2008, 21:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 04 cze 2007, 21:00
Posty: 634
Lokalizacja: --SUBKOWY
przecież to ci co jechali to sie troszkę zrzucali na tę imprezę


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 27 paź 2008, 21:19 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4698
Lokalizacja: kuj-pom
o ile dobrze wiem to po 50 zeta i to bylo tylko na przejazd nie wymagajmy cudow toc to tylko lecie bylo


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: co dalej z Polsusem
Post: poniedziaÅ‚ek 17 lis 2008, 20:51 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 17 lis 2008, 20:35
Posty: 2
Panowie, Polsusowi to najlepiej wychodzi balangownie i wycieczki zagraniczne. Czas wyrzucić starych wyjadaczy i wpuścić młodych ludzi, hodowców, którzy mają pojęcie co robić, bo znają problemy trzodowe. Trzeba pozbyć się również tych pseudo doradców, którzy nie mają nic wspólnego z rolnictwem. Prof. Pejsaka może lepiej wysłać za granice gdzie jak widać dobrze mu idzie wyszukiwanie ognisk nowych chorób i prowadzenie hurtowni leków. Abstrachując, materiał genetyczny wprowadzany do obiegu jest w 50% oszukany. To loteria.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: :/
Post: poniedziaÅ‚ek 17 lis 2008, 20:59 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2007, 20:44
Posty: 487
Lokalizacja: Wikp.
Zibi - mam dla Ciebie złą wiadomość . Stara gwardia ma się dobrze a co najgorsze wierzy w to , że to co robi to słuszna droga. Padają "bastiony" uczciwych hodowli , uczciwych ludzi - serce się kraje jak na to patrzę.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 17 lis 2008, 21:21 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4698
Lokalizacja: kuj-pom
zibi zal mi ciebie masz blade pojecie o polsusie szkoda ze tak piszesz bo tylko krzywde hodowcom wyrzadzasz


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 18 lis 2008, 19:35 
Offline

Rejestracja: czwartek 10 sty 2008, 00:03
Posty: 343
Myślę że jednak że Zibi ma rację , całe szefostwo polsusa to banda idiotów którzy trzymają się stołków . Sam należę do polsusa i zaczynam się tego wstydzić , poprostu nie mają planu na przyszłość jak najszypciej zabrać im dotację do biur i niech wtedy się pomądrzą .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 18 lis 2008, 22:01 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4698
Lokalizacja: kuj-pom
a czego sie tak bardzo wstydzisz powiedz to glosno jakos na zebraniu wszystko wszystkim pasi zero dyskusji


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 19 lis 2008, 19:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 04 cze 2007, 21:00
Posty: 634
Lokalizacja: --SUBKOWY
witam czy były już wybory bo podobno skączyła kadencja


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 20 lis 2008, 20:24 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 17 lis 2008, 20:35
Posty: 2
Panowie, żle mnie zrozumieliście. Starzy wyjadacze to ludzie którzy przyszli do hodowli zarodowej zarobić, przecież kiedyś były dotacje. Denerwują mnie te osoby bo weszli do hodowli tylko po to by zarobić, kiedy się to wszystko skończy odejdą, bo nie będzie dla nich pieniędzy. Prawdziwi hodowcy to nie Ci którzy, wchodzą do hodowli teraz jak i zarówno Ci którzy przez tyle lat w niej są, lecz Ci do których przyjeżdżają ludzie, kiedyś dziadkowie, ojcowie, a teraz i synowie lub córki, po materiał hodowlany. Nie skala produkcji się liczy lecz szcunek kupujących, którzy kupując nie zawiedli się. To hodowcy, którzy nie oszukują innych z premedytacją, a w chwili jakiegoś problemu, przyznaja się do błedu, są prawdziwymi mistrzami swego kunsztu. Życzę wszystkim, hodowcą materiału hodowlanego, by byli skłonni podchodzić do tematów trzodowych z szcunkiem i pokorą. Pozdrawiam i życzę sukcesów w życiu zawodowym.
PS. Wydaje mi się, że Polsus, powinien wiecej uwagi poświęcać hodowcom i ich problemom a przez to bardziej respektować ich stanowisko. Nie dajcie, by hodowlą zarodową w Polsce rządzili naukowcy, kierownicy i selekcjonerzy, bo wtedy zawsze będziecie wykonywać czyjeś polecenia i rozporządzenia, lecz twardo brońcie swego stanowiska w kwestiach praktycznych bo jak nie kto inny lecz hodowcy znają najlepiej swoje stada, a nie teoretycy. Pozdrawiam jeszcze raz.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 22 lis 2008, 18:42 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4698
Lokalizacja: kuj-pom
hodowca78 jakos tak nie widze przyczyn twego wstydu i tak samo jest na zebraniach klapac dziobem pod sklepem to jakos idzie a jak do konkretow to jakos nie widac chetnych do rozmowy


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 22 lis 2008, 23:09 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
panowie, podobno 18,11 odbyly sie wybory w polsusie moze ktos wie cos an ten temat ? jakie wyniki wyborów, pewnie wiele się nie zmieniło ???? pozdrawiam


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 23 lis 2008, 00:38 
Offline

Rejestracja: czwartek 10 sty 2008, 00:03
Posty: 343
Chyba żartujesz , wszystko po staremu tak jak 50 lat temu.
polsus przypomina mi PZPN tylko kasy takiej nie mają , rządzą tam też stare komuchy i to ciągle ci sami


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 23 lis 2008, 10:50 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
czyli zarząd bez zmian ???? a kiedy zostana podane składy poszcególnych komisji ???? mysle ze hodowcy powinni wiedziec kto ich reprezentuje :)))))))pozdrawiam :))


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 191 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia  1, 2, 3, 4  NastÄ™pna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB