Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - POLSUS - CO DALEJ Z PLOSKÄ„ HODOWLÄ„
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest czwartek 28 mar 2024, 18:58

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 191 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia  1, 2, 3, 4  NastÄ™pna
Autor Wiadomość
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 20 kwie 2008, 03:34 
Offline

Rejestracja: sobota 16 lut 2008, 19:28
Posty: 32
No to mamy dziadostwo w związku i jak on może nam pomagać. Czyżbypanowie działacze mieli dużo do ukrycia ? Wszyscy DO ZWIĄZKU a może wolne wybory pokżą prawdziwą sytuację. Pozdrawiam Jakuba.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 20 kwie 2008, 08:07 
Offline

Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 07:51
Posty: 4
Witam Państwa
Po raz pierwszy goszczę na forum bo ostatnio głośno w środowisku na wasz temat. Czytając wasze wypowiedzi stworzył mi się portret każdego z was i odniosłem wrażenie że tutaj wypowiadają się osoby reprezentujące pewien poziom. Jakiż ogromne było moje zdziwienie gdy w sobotę w Arenie na stoisku zobaczyłem podpitego awanturującego się gościa i powiedziano mi że tym Panem jest Marek Mokwa. Pan się zachowałeś jak ostatni .......
a te ostatnie wasze wpisy świadczą że mój obraz uczestników tego forum runął w gruzach. Jeśli wszyscy uczestnicy tego forum reprezentują poziom Pana Mokwy to gratuluję.
Z poważaniem Ryszard Mołdrzyk


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 20 kwie 2008, 08:48 
Offline

Rejestracja: czwartek 17 kwie 2008, 10:17
Posty: 12
marek mokwa pisze:
a te kontrole to dotyczą zgodnosci dokumentacji wykonywanych przez zootechników pomiary kwalifikacje itd.


Tak proszę Pana obecna kontrola dotyczy dokumentacji ale są też kontrole finansowe. Każda jednostka która jest dofinansowana z budżetu państwa jest bardzo szczegółowo kontrolowana i nikt nie odważy się wydać kasy niezgodnie z przeznaczeniem bo to grozi poważnymi konsekwencjami.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 20 kwie 2008, 10:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 04 cze 2007, 21:00
Posty: 634
Lokalizacja: --SUBKOWY
szanowny panie ryszardzie jak może pan stwierdzić że ja byłem podwpływem alkoholu nieprzypominam sobie abym mial okazje z panem osobiście rozmawiać w dniu wczorajszym po drugie ja bardzo spokojnie chciałem się dowiedzieć od naszego szefa o co w tym wszystkim chodzi z tą nagonką na moją osobę i jakuba . i wie pan bardzo sie zawiodłem na dyrektorze uważa łem go za osobę spokojną i bardzo rozsadną to nie ja sie awanturowałem tylko nasz szef najpierw oskarżył mnie o kradzierz dokumetów a potem jak chciałem z nim spokojnie wyjaśnić sprawę to stwierdził że będzie rozmawiać ze mną przez prokuratora.a co do pańskich osądów panie ryszardzie jak pan napiszesz tyle postów co niejeden z naszych kolegów na forum to my panu też określimy ..klase '' jaką pan reprezentójesz .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 20 kwie 2008, 13:06 
Offline

Rejestracja: czwartek 07 cze 2007, 19:07
Posty: 378
Lokalizacja: Kruszwica
*ryszard mołdrzyk
Szanowny Panie,
Wykonywał Pan badanie alkomatem Pana Marka Mokwę?
A jeżeli są to zwykłe pomówienia i Pan Marek skieruje sprawę do sądu to także to będzie zabawne?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 20 kwie 2008, 13:12 
Offline

Rejestracja: czwartek 07 cze 2007, 19:07
Posty: 378
Lokalizacja: Kruszwica
Jeżeli nastąpił wypływ dokumentów to należałoby poszukać winnych w Polsusie.
Więc ponawiam pytanie, czy Polsus ma coś do ukrycia w sprawach finansowych?

Moim zdaniem członkowie Polsusa powini mieć dostęp do informacji o finansach. To m. in. dzięki nim i ich składką Polsus funkcjonuje.

Jestem członkiem Banku Spółdzielczego. Mamy co roku zebranie i dokładny raport finansowy z działalności banku, posiadanych funduszach własnych, udzielonych kredytach, wydanych pieniądzach na różne przedsięwzięcia. Więc jak się chce to można zrobić niektóre rzeczy.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 20 kwie 2008, 13:28 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 05 lis 2007, 15:08
Posty: 313
"Jakiż ogromne było moje zdziwienie gdy w sobotę w Arenie na stoisku zobaczyłem podpitego awanturującego się gościa i powiedziano mi że tym Panem jest Marek Mokwa. Pan się zachowałeś jak ostatni ....... "

na 99% mozna stwierdzic ze sa to zwykłe pomówienia !! jezeli ktos zaczyna cos robic sprzecznego z czyims prywatnym interesem to najprosciej zrobic z niego typowego awanturującego sie pijaczka.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 20 kwie 2008, 14:14 
Offline

Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 07:51
Posty: 4
Szanowni Panowie
Nie mam zamiaru dyskutować w jakim stanie był Pan Marek myślę że on wie najlepiej jak było, ja tylko stwierdziłem to co widziałem i uważam że człowiek trzeźwy by się tak nie zachował. Nie słyszałem o czym Pan rozmawiał z dyr. ale pierwszy raz widziałem go tak zdenerwowanego bo ma Pan rację to jest spokojny człowiek. Nie wiem dlaczego uważacie że jest nagonka na Panów czyżby nie podobało się wam że ktoś ośmielił się wam sprzeciwić, przecież równie dobrze można stwierdzić że to Panowie robicie nagonkę na Polsus.
Nie uważam że Polsus jest jedynym właściwym i nieomylnym związkiem ale wiele wypowiedzi na tym forum jest wysoce krzywdzące. Ja wiem że producenci wieprzowiny oczekują aby związki zablokowały stolicę i wymusiły na władzach wykup nadwyżek mięsa, ale było by to największym błędem jaki można by zrobić bo to nie polskie mięso było by wykupione tylko np. duńskie i zalegało by w Polskich magazynach. Niema już Polski , Danii , itp. jest Unia Europejska i trzeba sobie z tego zdać sprawę. Wystarczy wrócić pamięcią do poprzedniej górki świńskiej, co wtedy dały blokady dróg poza tym że Samoobrona weszła do Sejmu. Nadwyżkę mięsa trzeba było zjeść. Co dało rolnikom to że ministrem rolnictwa był przywódca ówczesnych blokad Andrzej Lepper - nic. I nic teraz nie da się zrobić trzeba tą górę mięsa zjeść. Patrząc na poprzednie doświadczenia oraz na perspektywę przyszłej górki która niewątpliwie wcześniej czy później nastąpi uważam że działania Polsusa są właściwe bo mają na celu złagodzenie w przyszłości skutków podobnej sytuacji.
Pozdrawiam Ryszard Mołdrzyk
PS.

Panie grysza03 dlaczego 99% a nie 100% - jeden procent wątpliwości
Panie krims widzę że grono straszących sądem powiększa się na tym forum


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 20 kwie 2008, 14:31 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4698
Lokalizacja: kuj-pom
panie ryszardzie z panskiej wypowiedzi wynika ze najlepiej nic nie robic tylko czekac az nie bedziemy mieli na chleb i oddamy nasze gospodarstwa w obce rece a my udamy sie po zasilki do gminy


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 20 kwie 2008, 14:42 
Offline

Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 07:51
Posty: 4
arek pisze:
panie ryszardzie z panskiej wypowiedzi wynika ze najlepiej nic nie robic tylko czekac az nie bedziemy mieli na chleb i oddamy nasze gospodarstwa w obce rece a my udamy sie po zasilki do gminy


czy ja pisze aby nic nie robić ?
ja tylko wam chcę uświadomić że to co robi Polsus ma sens


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 20 kwie 2008, 14:44 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4698
Lokalizacja: kuj-pom
pomijajac kwestie kulinarne jedzenia miesa to zalecasz siedziec cicho bo to i tak niczego nie zmieni


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 20 kwie 2008, 14:51 
Offline

Rejestracja: czwartek 07 cze 2007, 19:07
Posty: 378
Lokalizacja: Kruszwica
Panie Ryszardzie,
Jeżeli pomówienia z Pana strony byłoby w moją stronę to już skierowałbym do Pana prośbę o podanie informacji adresowych, w celu skierowania sprawy do sądu.
Jeżeli ktoś nie potrafi się zachowywać (oczywiście mam Pana na myśli a nie Pana Marka) to raczej nie powinien zabierać głosu.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 20 kwie 2008, 16:46 
Offline

Rejestracja: sobota 16 lut 2008, 19:28
Posty: 32
Co prawda nie jestem chodowcą tylko producentem ale działania związku są daleko od moich oczekiwań. Tak przyglądając się działaniom stróktur związkowych to niezależnie czy to jest PZPN, KR CZY POLSUS to działacze wydają się być przyspawani do swoich stołków, i jak zawsze nieomylni i mający rację. I jak można śmieć jeszcze prosić a nie mówiąc już żądać danych finansowych , według nich to jest po prostu bezszczelność


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 20 kwie 2008, 17:20 
Offline

Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 16:41
Posty: 1
Panie Ryszardzie zbyt dobrze znam Marka i wątpię żeby kogoś obraził a całkiem p.Blicharskiego . A pan dyrektor nie umie rozmawiać z rolnikami.Dlaczego boicie się o finanse Polsusu to chyba macie nieczyste sumienie a pana wizerunek sobie przedstawiam z Areny byłem trzezwy.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 20 kwie 2008, 18:20 
Offline

Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 07:51
Posty: 4
No proszę jaka dyskusja za chwilę będę mógł powiedzieć że teraz jest nagonka na moją osobę bo widzę że na tym forum nie można mieć odmiennego zdania od panów. Tutaj niektórzy czytają to co chcą przeczytać nawet jak jest napisane inaczej. Czy ja napisałem że Pan Marek kogoś obraził ? Czy ja napisałem aby nic nie robić ? A jeśli chodzi o finanse ja nie rozumiem o co chodzi w tym wszystkim i dlaczego do mnie te zarzuty jak ja na temat finansów się nie wypowiadałem.
Z jednym stwierdzeniem zgadzam się całkowicie :Jeżeli ktoś nie potrafi się zachowywać to raczej nie powinien zabierać głosu i to Panowie powinniście przyjąć za swą dewizę.
Kończę swoje wystąpienia na tym forum bo widzę że ta dyskusja do niczego nie prowadzi. Nie wysilajcie się już Panowie na odpowiedź, żałuję że straciłem tu swój cenny czas.
Pozdrawiam i życzę owocnych dyskusji Ryszard Mołdrzyk


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: Å›roda 23 kwie 2008, 13:03 
Offline

Rejestracja: środa 23 kwie 2008, 12:52
Posty: 8
Lokalizacja: mazowsze
Dziwię się Panu R.M., że dał się tak wmanewrować przez Pana B.. Jakto przeczytałem, to wiem, że to jago stary sposób na pozbycie się niewygodnego hodowcy. Powiedzieć, że pijak i awanturnik. O mnie też tak powiedział mimo, że miałem świadków i byłem samochodem. Podziwiam go za superumiejętność rozrobienia intrygi i precyzyjnie w białych rękawiczkach wmanewrowanie osoby niewygodnej. Co do exportu to tylko uprzywilejowani mogliwysyłać loszki do Rosji i na Ukrainę. Polsus dba o swoich Prezesów a pozostalych ma głęboko w nieuwadze. Byłem jak hodowla przechodzila do Związku i mialem rację tobył skok na kasę dla Pana B. Nie musi teraz jeździć z wykładami po ODR.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 23 kwie 2008, 21:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 04 cze 2007, 21:00
Posty: 634
Lokalizacja: --SUBKOWY
witajcie ponownie wiecie czym sie zajmował polsus zanim przejal związek handlem miesem i przetworami jesli mnie zle nie poiformowano pytanie dlaczego dzis niezajmuje niczym innym jak oceną loszek widocznie profity plynące z tego interesu są wystarczające


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 24 kwie 2008, 10:45 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 18 kwie 2008, 13:48
Posty: 17
Kolego mazowszanin warunkiem wysyłki materiału hodowlanego na wschod nie jest stanowisko w Polsusie lecz status zdrowotny chlewni,Trzeba mieć ciertyfikat zdrowia,wykonać badania na 12 chorób łącznie z badaniem ubitych prosiąt.Badania muszą być wykonane w PIW Puławy.Może pan również sprubować.Jeśli pan spełni wymagania nie musi pan być PREZESEM żeby eksportować zwierzęta.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: czwartek 24 kwie 2008, 12:59 
Offline

Rejestracja: środa 23 kwie 2008, 12:52
Posty: 8
Lokalizacja: mazowsze
Właśnie mam to zrobione. Nie powiem więcej bo widzę, że jest nagonka na tych co mają swoje zdanie. Co do alkoholizmu to pamiętam członka komisji sędziowskiej na Wystawie w Poznaniu bodajźe z lubelskiego pijanego / to już alkoholizm / i wtedy Panu B to nieprzeszkadzało. W pracy też nieźle daje czadu hodowcy muszą to tolerować. Ma przecież przyjaciela w Polsusie. W innej firmie dawno by poleciał. Po prostu są uklady a uzależninymi łatwiej się manipuluje. Mając budżet Polsus dlaczego nie myśli się oprzyszłości tylko przejada się pieniądze kupując luksusowe minivany za 300 tys.. Można taniej. Kontrole nawet skarbówki są tylko pobieżne i dotyczą np. Vat.. Tu tylko NIK i badanie bilansu przez bieglych księgowych znalazło by ukryte dziury. Dlaczego pan jako zarząd nie złoży takiego wnisku. A swoją drogą podejrzana jest Pana nadgorliwośc i gloryfikacja Pana B.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 24 kwie 2008, 14:03 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 18 kwie 2008, 13:48
Posty: 17
kolego mazowszanin opowiadasz pan bzury ,żadnym członkiem zarządu nie jestem a knury na eksport sprzedaje ,adwokatem pana B też nie jestem a jesłi chodzi o komisję na wystawie to nigdy od dawna z lubuskiego w komisji nikt nie był. Zawsze był ktoś z zagranicy dwie osoby z polsusa widocznie pan nie jeżdzi na wystawy a wie pan z opowiadania bajek.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 24 kwie 2008, 16:05 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
panie poznaniak nierozumiem twojego uwielbienia dla polsusa moze nam to wyjasnisz dlaczego uwazasz POLSUS za tak swietna uczciwa organizacje ktora jestz arzadzana przez super ludzi !!!!! według ciebie polsus nie ma zadnych wad !!! , jestes hodowca (niby) i chwalisz polsus ???????? cos jest nie tak !!!! nie masz zadnych spostrzezen w jakim swiecie zyjesz?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 24 kwie 2008, 20:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 04 cze 2007, 21:00
Posty: 634
Lokalizacja: --SUBKOWY
witajcie poznaniak ja cie raz już prosiłem jesli masz na tyle odwagi aby bronić swoich przekonań i racji to podaj swoje nazwisko.najpierw mi grożisz prokuratorem potem jak ktoś ma odmienne zdanie na temat naszych prezesów to walczysz jak lew tylko w imię czego naciągnietej prawdy .słuchaj ja mam też certyfikat zdrowia jakoś nikt mi ani moim kolegom z pomorskiego nie zaproponował intratnych interesów na blok wschodni i wydałem 2005 roku ok 3tyś zł na certyfikat to zysku z tego nie ujrżalem z resztą moja propozycja na ostatnim zebraniu brzmiał a aby polsus przy swoim wielkim budżecie współfinansował te certyfikaty pozdrawiam


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 24 kwie 2008, 21:18 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 18 kwie 2008, 13:48
Posty: 17
koledzy jeśli wam tak żle przy polsusie, to dlaczego nie pójdziecie do firm hybrydowych oni czekają ,znam wielu hodowców którym się nie podobało w polskiej hodowli,mieli stale jakieś obiekcje ,dzisiaj albo mają pustostany albo nie są hodowcami a jeśli jeszcze nimi są to nie mogą w swoim gospodarstwie zrobić nic bez zgody przedstawiciela firmy.Jak wam tak żle w Polsusie to możecie zawsze sobie polepszyć.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 24 kwie 2008, 21:28 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
wszystko łądnie pieknie !!! ale panie poznaniak zrob mi ta przyjemnosc i napisz 5 działąn polsusa ktore przyczynily sie do rozwoju polskiej hodowli !!!! tylko błągam nie pisz ze export !!!!!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 24 kwie 2008, 21:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 04 cze 2007, 21:00
Posty: 634
Lokalizacja: --SUBKOWY
poznaniak czy my mówimy że nam jest żle w polsusie nie tylko chcemy aby wszyscy byli równi traktowani równy dostęp do kontraktów na materjał hodowlany a nie wybrani no i co najwaźniesze aby kierownictwo mogło sie bez żadnych tajemnic rozliczyć z karzdej złotówki wydanej w tej firmie


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 24 kwie 2008, 21:42 
Offline

Rejestracja: wtorek 20 lis 2007, 22:17
Posty: 1808
Lokalizacja: wielkopolska
wiecie co panowie czytajac wasze posty jako producent jestem sklowany. juz nie wiem czy te cale certyfikaty to fikcja czy juz sam nie wiem co a glownie staram sie kupowac material wlasnie z takich chlewni ktore go maja. czytajac jednak to wszystko zaczynam miec coraz wieksze pytania czy aby ma sens np. kupowanie loszek w waszych hodowlach jezeli wszystko moze zalezy od jakis tam ukladow


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 24 kwie 2008, 21:47 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 18 kwie 2008, 13:48
Posty: 17
koledzy jeśli uważacie że jestem na niby hodowcą ,to w tym momęcie kończę z wami dyskusję,wy wiecie wszyetko lepiej ,a jeśli chodzi panie mokwa o ujawnienie się to przyjdzie taka chwila ,że się spotkamy na jakiejś wystawie to się panu osobiście ujawnię.Nigdy pana nie widziałem na wykazie z certyfikatami ani mazowszanina.Wiem natomiast że był pan w ścisłym finale w konkursie hodowca roku. Byłem tam osobiście.Tym wpiusem kończę dyskusje na forum w temacie co dalej z polską hodowlą.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 24 kwie 2008, 21:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 04 cze 2007, 21:00
Posty: 634
Lokalizacja: --SUBKOWY
andre ty nas żle nie zrozum to niema nic wspólnego z certyfikatami stada z ty papierem faktycznie są wolne od tych chorób tego nikt ci niezałatwi nam chodzi o politykie w polsusie a nie że ktoś komuś da certyfikat za piekne oczy


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 24 kwie 2008, 21:49 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
czyli rozumiem z nie mozesz mi odpowiedziec na moje pytanie !!!! i podac 5 zalet polsusa !!!! poprosyu wymiekasz !!!! nie mas zjuz jak bronic swoich pogladaow!!!! jzu kolejny forumowicz rezygnuje z wypisywani postow po tym jak skonczyły mu sie argumenty (Żenada)!!!!! po co zaczynacie dyskusje bez argumentow???????????


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 24 kwie 2008, 22:08 
Offline

Rejestracja: środa 23 kwie 2008, 12:52
Posty: 8
Lokalizacja: mazowsze
andre pisze:
wiecie co panowie czytajac wasze posty jako producent jestem sklowany. juz nie wiem czy te cale certyfikaty to fikcja czy juz sam nie wiem co a glownie staram sie kupowac material wlasnie z takich chlewni ktore go maja. czytajac jednak to wszystko zaczynam miec coraz wieksze pytania czy aby ma sens np. kupowanie loszek w waszych hodowlach jezeli wszystko moze zalezy od jakis tam ukladow


Nie denerwuj się certyfikat jest ok na terenie kraju a jak się wysyła na export to każdy kraj określa co chce mia=eć badane i bada się każdą sztukę. To co pisał poznaniak z badaniem prosiąt to może być przy nosoryjówie lub innych cholerach wymyślonych przez Rosjan. Jaksię sprzedaje to oni zwracają koszty badań.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 24 kwie 2008, 22:13 
Offline

Rejestracja: środa 23 kwie 2008, 12:52
Posty: 8
Lokalizacja: mazowsze
Nie wiem, czy to prawda, ale ponoć na zjeździe chcą by byly członkiem Polsus osoby fizyczne a nie Związki jako prawne. Wtedy mamy 10 hodowców i łatwiej się dogadać poco ta chołota zcałej Polski. A swoją drogą ładne te samochdy / ponoć Peugeoty/. Jeźdźą nimi P., B., i informatyk.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 25 kwie 2008, 09:56 
Offline

Rejestracja: czwartek 17 kwie 2008, 10:17
Posty: 12
och Panowie na temat Polsusa to wy nie wiecie nic wystarczy poczytać wasze wypowiedzi. W oczy kolą was samochody wiecie jakie ładne ale to nie są / ponoć Peugeoty/. Jak nie wiesz jakiej marki to skąd wiesz że ładne.
Samochody nie są zakupione przez Polsus tylko w leasingu i jest to mniejsze obciążenie dla Polsusa jak używanie samochodów prywatnych do celów służbowych a więc to co zarzucacie jako zbytek tak naprawdę jest oszczędnością w firmie. Waszymi wypowiedziami odstraszacie tylko swoich klientów ale to już wasz problem. Wydaje mi się że nie potraficie sobie poradzić w obecnej sytuacji więc znaleźliście sobie winnego i jest wam łatwiej bo to " wina " Polsusa. Każdy sposób na poprawę samopoczucia jest dobry.
życzę powodzenia tylko zastanawiajcie się nad tym co piszecie bo to czytają też wasi klienci a dzisiaj każdy jest na wagę złota.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 25 kwie 2008, 10:42 
Offline

Rejestracja: czwartek 07 cze 2007, 19:07
Posty: 378
Lokalizacja: Kruszwica
*zwiÄ…zkowiec1
Każde województwo dostanie samochody służbowe do celów służbowych w celu obnizenia kosztów?

Kwestia eksportu materiału hodowlanego. Dlaczego tylko wybrani sposród wybranych mogli eksportować na Ukrainę? Mam na mysli 2 największych hodowców na moim terenie. Czy decydowało tutaj stanowisko w Polsusie czy może powiązania rodzinne z byłym wojewodą kujawsko-pomorskim?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 25 kwie 2008, 15:11 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
samochody sa jest ok ale zeby zastapic piglogi jakimis nowymi lepszymiurzadzeniami to juz nie!!!!! a piglog to jzu zabytek !!!!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 25 kwie 2008, 20:52 
Offline

Rejestracja: czwartek 17 kwie 2008, 10:17
Posty: 12
Czy Polsus zabrania eksportować komukolwiek na Ukrainę jeśli tak to proszę o informację. Osobiście nie znam warunków eksportu na Ukrainę ale mam kolegę który eksportuje knury na Białoruś nie jest w zarządzie Polsusa nie jest krewnym żadnego wojewody, może po prostu trzeba chcieć to robić spełnić warunki a nie czekać może mi ktoś zaproponuje eksport. Z tego co wiem to białorusini szukają dobrych PBZ w Polsce, moze by trzeba trochę własnej inicjatywy a nie tylko stać i narzekać. Komunizm już dawno się skończył i nikt teraz nikomu nic na tacy nie poda.

A jeśli chodzi o piglogi to przyjdzie czas i na nie, obecnie wyposażani są wszyscy pracownicy terenowi w laptopy


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 25 kwie 2008, 21:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 04 cze 2007, 21:00
Posty: 634
Lokalizacja: --SUBKOWY
ale laptop nie zastąpi pigloka to co za postęp nic nie koli najlepsze jest to że nawet kierownicy filii niewiędzą po co są te samochody pierwsza wersja że niby jak chodowcy pojadą po zakup knurków i loszek za granice aby mogli jechać taniej i na koszt polsusa ale ta wersja jest już nieaktualna


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 25 kwie 2008, 21:15 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
a tak wogole kim ty jestes zwiazkowiec ??????? nie chodzi mi o imie i nazwisko ale jakie masz stanowisko ???????


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 25 kwie 2008, 22:23 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4698
Lokalizacja: kuj-pom
zwiazkowiec jezeli bialorusini szukaja PBZow to polsus na glowie powinien stanac i zrobic wszystko aby nie musieli szukac tylko zawalic ich naszymi zwierzatkami bo dzios szukaja u nas a jutro w dani czy niemczech a teraz jest tak ze my z neta dowiadujemy sie ze mozliwy jest eksport materialu hodowlanego i kto tu zaniedbuje swoje obowiazki polowa hodowcow nawet nie slyszala ze mozna eksportowac swinie


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 25 kwie 2008, 22:32 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
dokladnie arek masz racje to jest conajmniej dziwne!!!!! i to sie nazywa ze polsus dba o interesy swoich hodowcow!!!!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 25 kwie 2008, 23:32 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 18 kwie 2008, 13:48
Posty: 17
koledzy jak wy możecie eksportować na Białoruś jak wy wypisujecie takie bzdury,że się słuchać nie chce, mazowszanin pisze ze ubija się prosięta bo w ten sposób bada się na nosoryjówkę, gratuluję takiej wiedzy, jak wy nie wiecie po co się bada węzły chłonne i muzg i rdzeń.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 25 kwie 2008, 23:41 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4698
Lokalizacja: kuj-pom
ty wiesz to sie podzielisz informacja co trzeba badac


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 25 kwie 2008, 23:42 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 18 kwie 2008, 13:48
Posty: 17
kolego arek nawet gdyby Polsus nie tylko stanął na głowie ale i chdził w Białorusi na uszach to itak na Białoruś nie wyeksportuje, bo tam obowiązuje nadal pełna walizka,natomiast Polsus nie ma takich możliwości chyba że chcielibyście odwiedzać nasze władze z Polsusa w domu odpoczynku.Możę by to niektórym było na rękę.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 25 kwie 2008, 23:47 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4698
Lokalizacja: kuj-pom
a jednak jednostki wysylaja czyli mozna


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 25 kwie 2008, 23:55 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 18 kwie 2008, 13:48
Posty: 17
kolego arek 12 chorób między innymi takie jak chlamydioza, wirusowe zakażne zapalenie żołądka i jelit ,choroba pęcherzykowa, zakażenia cyrkowirusowe,TGE,choroba cieszyńska,grużlica,zakażny zanikowy nieżyt nosa oraz wszystkie choroby na które bada się u nas łącznie z pomorem ipryszczycą. W każdej chwili mogą coś dołożyć.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 26 kwie 2008, 00:04 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 18 kwie 2008, 13:48
Posty: 17
kolego arek Pop swoje a chłop swoje jak z wami rozmawiać,chyba dokładnie nie czytas co piszę.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 26 kwie 2008, 07:51 
Offline

Rejestracja: czwartek 07 cze 2007, 19:07
Posty: 378
Lokalizacja: Kruszwica
Pan zwiazkowiec1 napisał:
"Komunizm już dawno się skończył i nikt teraz nikomu nic na tacy nie poda."
W lutym podobnie stwierdził premier Pawlak po protestach rolników w Warszawie. Osoba, która miedzy innymi na plecach rolników dostała się do parlamentu.
Jeżeli będziemy mieli takie relacje pomiędzy rolnikami, pracownikami firm obsługujących rolnictwo i politykami to daleko nie zajedziemy na tym naszym wspólnym wózku.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 26 kwie 2008, 08:02 
Offline

Rejestracja: czwartek 17 kwie 2008, 10:17
Posty: 12
arek pisze:
zwiazkowiec jezeli bialorusini szukaja PBZow to polsus na glowie powinien stanac i zrobic wszystko aby nie musieli szukac tylko zawalic ich naszymi zwierzatkami bo dzios szukaja u nas a jutro w dani czy niemczech a teraz jest tak ze my z neta dowiadujemy sie ze mozliwy jest eksport materialu hodowlanego i kto tu zaniedbuje swoje obowiazki polowa hodowcow nawet nie slyszala ze mozna eksportowac swinie


Rynek rosyjski jest rynkiem bardzo ryzykownym i polsus nie może brać odpowiedzialności za transakcje. dopiero był by krzyk Panów gdyby okazało się że porobiliście badania a knury nie pojechały a takie rzeczy się zdarzają na tym rynku i wtedy Polsus musiałby pokryć straty jaki ponieśli hodowcy a co z kontrolą finansową jak wytłumaczyć urzędnikowi decyzje o podjęciu tak dużego ryzyka. A więc tylko własna inicjatywa a nie narzekanie.
Po drugie jeśli szukają to znaczy że mają ogromne wymagania za niską cenę i ilości że jak ta połowa hodowców dałaby po 1/4 knura to będzie za dużo.
A jak Pan AREK sprzedałby 2 knury to następnego dnia inny kolega napisze że ma znajomości z prezesami lub wojewodą. To są nie wielkie ilości za nie duże pieniądze ale za to z dużym ryzykiem.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 26 kwie 2008, 08:20 
Offline

Rejestracja: czwartek 17 kwie 2008, 10:17
Posty: 12
krims pisze:
Pan zwiazkowiec1 napisał:
"Komunizm już dawno się skończył i nikt teraz nikomu nic na tacy nie poda."
W lutym podobnie stwierdził premier Pawlak po protestach rolników w Warszawie. Osoba, która miedzy innymi na plecach rolników dostała się do parlamentu.
Jeżeli będziemy mieli takie relacje pomiędzy rolnikami, pracownikami firm obsługujących rolnictwo i politykami to daleko nie zajedziemy na tym naszym wspólnym wózku.


Bo to jest gorzka prawda. a ja nie jestem pracownikiem Polsusa to tak dla jasności. Jestem hodowcą nie eksportuje knurów ani loszek na rynek rosyjski ani żaden inny
Jeszcze nie tak dawno podobne głupoty opowiadałem o Polsusie jak wy ale w przeciwieństwie do was postanowiłem coś z tym zrobić i dobrać się Polsusowi do D . Zacząłem drążyć ale nie na podstawie plotek jak wy to robicie tylko na podstawie konkretnych działań Polsusa. I dopiero wtedy zobaczyłem sens działania i dalekowzroczność tego związku. Dlatego bronię tej organizacji i też radzę zobaczyć co tak naprawdę robi Polsus a nie opierać się na tym co mi ktoś powie.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 26 kwie 2008, 10:07 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
a wiec panie zwiazkowcu !!!! podobne pytanie( zadanie) jak dla poznaniaka skoro polsus jest tak swietna organizacja prosze wymien 5 dzialan polsusa ktore zmierzaja do postepu w polskiej hodowli zarodowej !!! pozdrawiam !!!!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 26 kwie 2008, 10:58 
Offline

Rejestracja: czwartek 07 cze 2007, 19:07
Posty: 378
Lokalizacja: Kruszwica
Panie zwiazkowiec
Ja nie pisze na podstawie plotek, tylko sprawdzonych informacji.
Jeżeli facet piszesz, że na rynek ukraiński loszki szły za nie duze pieniądze to chyba nie wiesz co piszesz.
U nas loszki w regionie nikt nie chciał kupić za 450 zł, a wybrali wysyłali po 650 zł za granicę. Więc ok. 33% więcej niż zwykły członek Polsusu dostawał.
A teksty, że jesteś rolnikiem i jednocześnie bronisz Polsusu to możesz zatrzymać do siebie.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 191 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia  1, 2, 3, 4  NastÄ™pna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB