Indeks witryny Indeks witryny

terraexim

a-one

terraexim

zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest ┼Ťroda 10 sie 2022, 06:50

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 76670 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia  1 ... 1530, 1531, 1532, 1533, 1534
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Re: CENY TRZODY

Za tydzień może i tak ale nie jutro

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Nauczcie się obserwować troche tej małej giełdy. Sprzedały się 2 partie a nikt nie powie że kolejne 2 partie rolnicy puszczali po cenie wywoławczej 1,85 i nie było żadnego chętnego. Dla was podsumowanie się tylko liczy że 2 centy w góre i juz o cho . Ile razy tak juz było ze jedna gielda wszystko sie wysprzedało i następna wielka D.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

z obserwacji wynika że sprzedały się wszystkie "normalne" tuczniki,
nie by┼éo zainteresowania tucznikami z jakim┼Ť certyfikatem ISW (za kt├│ry kupuj─ůcy musi dop┼éaci─ç ponad 5 euro do sztuki)

Ch┼éop- jak jeste┼Ť taki m─ůdry to od razu napisz kiedy i o ile ┼Ťwinie wzrosn─ů lub spadn─ů, po co mamy si─Ö trzyma─ç w niepewno┼Ťci ? ja ch─Ötnie przyjm─Ö t─ů wiedze z pokor─ů

p.s. numery w totka też by się przydały

je┼Ťli chodzi o ceny, to 7,3 do osi─ůgni─Öcia pono─ç. Ale koszty warchlak 280 + reszta 600z┼é =880z┼é /120 =7,33, tak┼╝e 3 grosze dok┼éadki na ten moment. minimum 1-1,5 z┼é powinno do g├│ry i┼Ť─ç je┼Ťli chc─ů zobaczy─ç mi─Öso na ┼Ťwi─Öta zak┼éady i markety bo wed┼éug mnie na ten moment nie op┼éaca si─Ö trzyma─ç ┼Ťwi┼ä i marnowa─ç na nie zbo┼╝a kt├│re mo┼╝e by─ç w grudniu po 2 tys/t i da w├│wczas wi─Öcej zarobku ni┼╝ tucznik kt├│ry je darmo-ze┼╝re

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Ceny s┼éomy szalej─ů. Na opa┼é b─Ödzie sz┼éa podobno a i tak ma┼éo jest. I tak koszty rosn─ů za tucznika.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Awatar u┼╝ytkownika

Bo ja wiem czy szalej─ů. 45/50z┼é to tylko rekompensata zawartych w niej sk┼éadnik├│w pokarmowych.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

300-350 t z dowozem

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Bartosz Czarniak z Polsusa w artykule na cenach rolniczych stwierdzi┼é ┼╝e nie mo┼╝e by─ç tak i┼╝ kto┼Ť kto sprzedaje 40 szt miesi─Öcznie ┼╝yje z tego i je┼║dzi na wakacje. Co za ***. Nie wiem ile go┼Ť─ç ma lat ale taki delikwent sugeruje czy kto┼Ť mo┼╝e godnie ┼╝y─ç ┼╝e swojej pracy czy te┼╝ nie. Jakich to czas├│w si─Ö doczekali┼Ťmy. Starsi z nas dobrze wiedz─ů i pami─Ötaj─ů ┼╝e w┼éa┼Ťnie tacy ┼Ťrednicy nap─Ödzali rozw├│j lokalnych i nie tylko firm dzia┼éaj─ůcych w obr─Öbie rolnictwa.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Awatar u┼╝ytkownika

andre, to szkoda nerw├│w na takich pi┼║dzielc├│w. Wyrwie taki promocje z marketu na kark├│wk─Ö lub schabowego i jest ca┼éy szcz─Ö┼Ťliwy notabene jak i wi─Ökszo┼Ť─ç spo┼éecze┼ästwa. Jako┼Ť─ç pokarmu przegrywa w og├│lnym bilansie wydatk├│w, przeci─Ötnej rodziny. Do tego dochodzi mentalno┼Ť─ç polaczk├│w- januszy i grazynek z bombelkami ;-)
A tak poza tematem; dzisiaj mam kontrole po┼é─ůczon─ů z doradztwem z Urz─Ödu Marsza┼ékowskiego Woj. Wlkp w sprawie wymiany pieca CO. Pani mgr, in┼╝ ma mi przekalkulowa─ç, doradzi─ç i z┼éo┼╝y─ç wniosek o dofinansowanie zakupu kot┼éa 5 klasy; nie wiem czy psa nie wypuszcz─Ö 8)

aaa a cen nie znam, niestety :D

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

andre -no c├│┼╝ m┼éode pokolenie kt├│re nie rozumie bia┼éego niewolnictwa i nie zastanowi si─Ö czy i do czego tak naprawde potrzebne tysi─ůce albo miliony ┼Ťwin. Podobna sytuacjia z kredytami hipotecznymi na dzi┼Ť - od kilku lat bierz podpisz buduj 200 m hate i nie my┼Ťl czy a┼╝ taka ci potrzebna na dwie ,trzy dupy i bro┼ä bo┼╝e pomy┼Ťle─ç ┼╝e utrzymywanie wysokich standard├│w [opa┼é , remonty itp] bedzie ci─Ö kosztowa─ç -tzn b─Ödziesz na to zapier,dala─ç. Dzi┼Ť lament rozpacz i tragedie w rodzinach i po dopiero po fakcie -my┼Ťlenie na h uj by┼é mi a┼╝ taki potrzebny.
Mekka -jak─ů kontrole czy aby nie przedzwoni┼é do ciebie jaki┼Ť naci─ůgacz i nie za┼éadowa┼é pod h,uj ┼╝e jaka┼Ť tam ustawa o obowi─ůzku wymiany pieca?????????????????????????????????????????????????

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Awatar u┼╝ytkownika

Kiedy┼Ť po pijaku nudzi┼éo mi sie i zarejestrowa┼éem kocio┼é w tej centralnej ewidencji ale to dawno by┼éo i teraz podobno za┼éapa┼éem si─Ö w nagrod─Ö na program dofinansowania wymiany kot┼éa. Sprawdzi┼éem te band─Ö i faktycznie maj─ů wszelkie upowa┼╝nienia Marsza┼éka Wlkp. Pewnie dzia┼éaj─ů w ramach jakiego┼Ť unijnego programu, jako wsparcie, doradztwo itd. A Wlkp ma czas do ko┼äca 2023 na wymian─Ö kot┼é├│w do 5 generacji. Dotyczy to starego typu kot┼é├│w. Piece klasy 3 w g├│r─Ö maj─ů czas 2025 lub 27.
┼Ümieszy mnie to ┼╝e Pani mgr,in┼╝, troszk─Ö starsza od mojej c├│rki (m┼éoda ***, po studiach ┼Ťwie┼╝utko) w czasie kryzysu energetycznego b─Ödzie doradza┼éa mi przej┼Ť─ç na pomp─Ö ciep┼éa :mrgreen: No ale zobaczymy, pos┼éuchamy, ile mi zaoferuj─ů dofinansowania, zobacz─Ö je jak ┼Ťwinia niebo-┼╝eby by┼éo tematycznie :P

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Co do tematu kontroli to ja mam jutro z bioasekuracji. Sobota ale co zrobisz trzeba przyj─ů─ç jak ksi─Ödza po kol─Ödzie 8) . Tak licz─ůc to w tym roku ┼Ťrednio co 2.5 miesi─ůca mam ten w─ůtpliwy zaszczyt go┼Ťci─ç inspektor├│w

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Awatar u┼╝ytkownika

Zosta┼éo nas tak ma┼éo, ┼╝e bywaj─ů coraz cz─Ö┼Ťciej.
Za chwil─Ö nie b─Öd─ů mieli za bardzo gdzie jecha─ç.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Jak nie b─Öd─ů mieli gdzie jechac
To og┼éosz─ů wszem i wobec ze walka z asf
Dobiegla konca ┼╝e w ko┼äcu uda┼éo si─Ö opanowa─ç zaraz─Ö ze rolnicy ju┼╝ nie musz─ů si─Ö ba─ç

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

czyli ┼╝e w danym powiecie nie b─Ödzie ┼╝adnego gospodarstwa ze ┼Ťwiniami? bo chyba tak b─Ödzie wygl─ůda┼é ten sukces

a co do kontroli, u mnie co p├│┼é roku zgodnie z ustaw─ů
ale u nas asf od pocz─ůtku, wi─Öc i im mo┼╝e ju┼╝ to zbrzyd┼éo

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Witam forumowicz├│w

Troch─Ö nie w temacie ale interesuje mnie agregat pr─ůdotw├│rczy z AVR na wa┼éek wom do ci─ůgnika...od 18 kvA do 38 kvA...my┼Ťla┼éem o AgroVolcie ale mog─ů by─ç te┼╝ inne marki byle by┼éy ze stabilizacj─ů napiecia.
Mo┼╝e kto┼Ť wymienia na wi─Ökszy, a starego chcia┼éby si─Ö pozby─ç.

Kto┼Ť, co┼Ť..prosz─Ö pisa─ç w prywatnej wiadomo┼Ťci.
Pozdrawiam

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

engie pisze:
Witam forumowicz├│w

Troch─Ö nie w temacie ale interesuje mnie agregat pr─ůdotw├│rczy z AVR na wa┼éek wom do ci─ůgnika...od 18 kvA do 38 kvA...my┼Ťla┼éem o AgroVolcie ale mog─ů by─ç te┼╝ inne marki byle by┼éy ze stabilizacj─ů napiecia.
Mo┼╝e kto┼Ť wymienia na wi─Ökszy, a starego chcia┼éby si─Ö pozby─ç.

Kto┼Ť, co┼Ť..prosz─Ö pisa─ç w prywatnej wiadomo┼Ťci.
Pozdrawiam

W Mielcu produkuj─ů b dobre agregaty pr─ůdotw├│rcze .

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

08.08.2022 Aktualne ceny skupu tucznik├│w i macior w Polsce:

https://www.cenyrolnicze.pl/trzoda-chlewna/tuczniki

https://www.cenyrolnicze.pl/trzoda-chlewna/maciory

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Giełda ładnie się zaczyna.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

skonczy┼éa si─Ö te┼╝ ┼éadnie ;) ciekawe co na du┼╝ej jutro, no i oczywi┼Ťcie co na to nasze zak┼éady i skupnicy

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Gie┼éda jak gie┼éda ale przy tegorocznych cenach zbo┼╝a to jako┼Ť te podwy┼╝ki nie napawaj─ů optymizmem

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 76670 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia  1 ... 1530, 1531, 1532, 1533, 1534

Strefa czasowa UTC+2godz.