Trzoda-Chlewna - Forum • Wyświetl temat - Ceny nawozów
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest sobota 27 kwie 2024, 15:41

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 871 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18
Autor Wiadomość
Post: wtorek 31 sty 2023, 18:32 
Offline

Rejestracja: piątek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4700
Lokalizacja: kuj-pom
F1 kurcze uważałem cię za równego gościa
Co się z tobą porobiło


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek 31 sty 2023, 20:03 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 12:36
Posty: 2093
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
[Nawóz ostro w dół


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek 31 sty 2023, 21:39 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 22 sie 2016, 12:30
Posty: 308
Lokalizacja: wschodnie mazowsze
teraz pytanie ile spadną i czy spadną ceny w punktach sprzedaży

bo, na składach są przecież nawozy zamówione i sprowadzone po dużo wyższych cenach

ja niestety kupiłem nawozy we wrześniu, mam cennik z wczoraj z lokalnego punktu to cena azotu od września spadła tylko o 200, większa różnica jest na polifosce

jeśli ceny w punktach sprzedaży spadną, to stracę sporo i myślę że nie tylko ja

MekkaB
z pierwszym argumentem nie można dyskutować, zawsze pretensje są do tych przy władzy,
z pozostałymi, z częścią się zgadam w 100%, z częścią niekoniecznie, a covidu bym do tego nie mieszał, no chyba że to właściciel kota odpowiada za wirusa


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 01 lut 2023, 08:25 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 12:36
Posty: 2093
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Teraz zacznie się nagonka na PiS jak to rolników oszukali bo kupili drogie nawóz a tak naprawdę to sami podejmujemy decyzje i jeśli ktoś kupował azot w sierpniu po tycy cenach to sorki pretensje tylko do siebie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 01 lut 2023, 09:06 
Offline

Rejestracja: wtorek 20 lis 2007, 22:17
Posty: 1808
Lokalizacja: wielkopolska
Szkoda że nie zostałeś adwokatem. Szczerze to piszę jesteś w tym dobry. Szkoda że Jaro z Żoliborza nie zatrudnił Cię do obrony ,może wtedy Radka by nie musiał przepraszać i płacić. A tak w pocie czoła szybko ustawę muszą chłopaki pisać. Dobre rządzenie polega na tym że społeczeństwo mniej więcej wie czego może się spodziewać. Za panowania tej pisowskiej mafii możemy być tylko pewni że nas wydoją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 01 lut 2023, 09:20 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 12:36
Posty: 2093
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Oj tam niedaleko był przetarg na ziemię za działki 10 ha wylicytowali 6 ton pszenicy czyli widać że w opłacalności są rezerwy i za nawóz 5 tyś to jak za darmo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 01 lut 2023, 10:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek 25 lut 2011, 11:34
Posty: 835
Lokalizacja: Wielkopolska
Yaro, covid w szerokim znaczeniu, nie sama choroba. Braki maseczek, środków do dezynfekcji, szpitale tymczasowe, płace dla lekarzy(qrwa jego mać), pozamykane ośrodki zdrowia, szpitale. Ilu ludzi zmarło bo covid?!?! Bo karetka musiała jechać 50 km bo ta z pobliskiego szpitala powiatowego miałaby 10 km ale szpital covidowy, ilu zmarło na oddziałach bo jebana służba zdrowia nie miała żadnego nadzoru w postaci bliskich którzy mogliby odwiedzać chorego i w czas reagować a przez "covid" szpitale pozamykane itd, itd. Te wszystkie tarcze "covidowe". Wiesz kto pierwszy stał w urzędach pracy po te 5 tys? Prawnicy, lekarze na swoje prywatne gabinety, właściciele aptek - to wiem na 100% moja bliska rodzina pracuje w pobliskim urzędzie pracy. Sami urzędnicy jeszcze nie kumali o co caman, a w skrzynkach podawczych już były wnioski od w/w.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 01 lut 2023, 21:15 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 22 sie 2016, 12:30
Posty: 308
Lokalizacja: wschodnie mazowsze
w ilu państwach służba zdrowia wyrobiła przy epidemii wirusa? wszędzie było podobnie jak u nas, a zakazy odwiedzin? wiadome że dużo ludzi przez to zmarło, ale ilu więcej by zmarło gdyby nie było tego zakazu. dużo też zależało od samych lekarzy, ja uważam, że żeby ktoś był dobrym lekarzem to musi być najpierw dobrym człowiekiem, w wielu przypadkach problemem nie były braki sprzętu czy łóżek, tylko bardzo często brakowało dobrej woli, tego żadna władza nie zmieni, nawet gdyby przy lekarzu stał by "anioł stróż" z pistoletem

a wracając do tematu nawozów: ciekawe jak minister będzie się tłumaczył z nagłego spadku cen i jak będzie z cenami na składach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 02 lut 2023, 12:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 13:04
Posty: 3752
Sam kupiłem saletre w żniwa po 4tys ciesząc się że była ;) No nic, rolnictwo to loteria. Od soboty do wtorku zapełniłem biny zbożem. Tak jak latem telefony milczały choć pszenica była po 1480+wat tak teraz każdy się cieszył, że kupuję a cena zeszła na plan dalszy. Także suma sumarum kto sprzedał zboże w żniwa i kupił za to nawóz wyszedł i tak lepiej niż by to zrobił teraz ale rynek mamy jaki mamy.
Nie wiem jak u Was ale na południu Wielkopolski zbóż w magazynach od groma....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 02 lut 2023, 13:19 
Offline

Rejestracja: piątek 04 lut 2022, 13:16
Posty: 69
lukas1982 pisze:
Sam kupiłem saletre w żniwa po 4tys ciesząc się że była ;) No nic, rolnictwo to loteria. Od soboty do wtorku zapełniłem biny zbożem. Tak jak latem telefony milczały choć pszenica była po 1480+wat tak teraz każdy się cieszył, że kupuję a cena zeszła na plan dalszy. Także suma sumarum kto sprzedał zboże w żniwa i kupił za to nawóz wyszedł i tak lepiej niż by to zrobił teraz ale rynek mamy jaki mamy.
Nie wiem jak u Was ale na południu Wielkopolski zbóż w magazynach od groma....


Ja podobnie pszenica sprzedana po 1500 zł netto, saletra zakupiona po 4000 zŁ. Reszta została do świń. Rzepak na przechowaniu strata na tą chwile to 500 zł na tonie minimum. Na wiosce do sprzedania dużo zboża i rzepaku. Wszyscy słuchali bajek Kowalczuka iż będzie tylko drożej jak zmagazynują. Może to nie były bajki tylko celowe zagranie dla zrobienia miejsca na Ukrainskie barachło w magazynach krajowych. Niestety każdy popełnia błedy ja tez, ale trzeba się do tego przyznać a Kowalczuk idzie w zaparte on nie wprowadzal rolników w bląd. Zresztą cały PIS oraz opozycja za wyjątkiem Konfederacji powielało kłamstwo roku 2022 o głodnej Afryce.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 02 lut 2023, 14:55 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 12:36
Posty: 2093
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
To nie masz swojego rozumu tylko ministra słuchasz niski już upadło nasze społeczeństwo nawóz kupowali bo miał drożeć pytanie za co skoro każdy rzepak i zboże trzymał chyba jednak nie jest tak źle z tą opłacalnością jak Kołodziejczyk krzyczy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 02 lut 2023, 15:03 
Offline

Rejestracja: piątek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4700
Lokalizacja: kuj-pom
Saletra na dziś u nas od 2800 do 3250 brutto


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 02 lut 2023, 15:06 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 12:36
Posty: 2093
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Myślę że import obniży ceny jeszcze z 500 zl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 02 lut 2023, 16:43 
Offline

Rejestracja: piątek 04 lut 2022, 13:16
Posty: 69
F1 pisze:
To nie masz swojego rozumu tylko ministra słuchasz niski już upadło nasze społeczeństwo nawóz kupowali bo miał drożeć pytanie za co skoro każdy rzepak i zboże trzymał chyba jednak nie jest tak źle z tą opłacalnością jak Kołodziejczyk krzyczy


Sprzedałem pszenice i kupiłem nawóz,to co zarobiłem na zbożu straciłem na nawozach, moja decyzja, nikogo innego do przechowywania czy magazynowania zboża czy rzepaku nie namawiałem, to jest ryzyko. Tym bardziej nie powinien tego robić minister, więc daruj sobie te inwektywy. To on nie ma rozumu za grosz albo robi to z perfidiom godną zdrajcy polskiego rolnictwa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek 03 lut 2023, 09:28 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 12:36
Posty: 2093
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
https://www.tygodnik-rolniczy.pl/articl ... 50-tys-zl/. Ludzie z tego dobrobytu to im się w głowie przewraca


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek 03 lut 2023, 11:21 
Offline

Rejestracja: sobota 30 paź 2010, 13:00
Posty: 818
Lokalizacja: wielkopolska
Tak rząd nauczył chłopów ,dopłaca do wszystkiego to i roszczenia coraz większe będą


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek 03 lut 2023, 11:59 
Offline

Rejestracja: wtorek 20 lis 2007, 22:17
Posty: 1808
Lokalizacja: wielkopolska
A ja bym tego nie nazwał dotacją tylko niech oddadzą to co w perfidny sposób ukradli. Ceny gazu spadają od października a w przekazie od pisiorków kupujcie bo mniej jak 3.5 tyś. za tonę amonowej nie będzie i na wiosnę może jej brakować. Nie wspominając już o tym że grupa azoty w tym czasie wykazywała rekordowe zyski. Dojna zmiana w natarciu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek 03 lut 2023, 15:28 
Offline

Rejestracja: piątek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4700
Lokalizacja: kuj-pom
Teraz się odezwia pośrednicy handlujący
nawozem że poniesli straty bo kto im kupi nawóz ze starej dostawy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek 03 lut 2023, 17:45 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 12:36
Posty: 2093
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
https://www.farmer.pl/finanse/izby-roln ... 27985.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek 07 lut 2023, 09:40 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 12:36
Posty: 2093
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
andre pisze:
A ja bym tego nie nazwał dotacją tylko niech oddadzą to co w perfidny sposób ukradli. Ceny gazu spadają od października a w przekazie od pisiorków kupujcie bo mniej jak 3.5 tyś. za tonę amonowej nie będzie i na wiosnę może jej brakować. Nie wspominając już o tym że grupa azoty w tym czasie wykazywała rekordowe zyski. Dojna zmiana w natarciu
czyli idąc Twoim tokiem myślenia ten kto kupił saletra po800 a rzepak sprzedał po 5 tyś powinien oddać?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek 17 lut 2023, 15:45 
Offline

Rejestracja: piątek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4700
Lokalizacja: kuj-pom
Na olx widzialem ogloszenie sprzedaży nawozu mocznika w cenie 2420 kupil to ktoś z was


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 871 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB