Indeks witryny Indeks witryny

Tekst alternatywny

..

Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest poniedziałek 26 sie 2019, 02:16

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68005 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia  1 ... 4466, 4467, 4468, 4469, 4470, 4471, 4472 ... 4534  Nast─Öpna
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Re: CENY TRZODY

Obdzwoniłem dzisiaj zakłady i faktycznie delikatnie się przytkało. Ceny jakie udało mi się wynegocjować to 7.65 WBC lub żywa 5.95. Jak to się ma do obecnych cen warchlaka :?:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

0909 pisze:
tukan co ty na to ? gdzie podwy┼╝ki ?
z całym szacunkiem do Ciebie ale tukan może mieć racje https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/ ... m-poziomie

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

No c├│┼╝, by┼éem przekonany ┼╝e par─Ö cent├│w doleci. Co si─Ö odwlecze, to nie uciecze. Jest pocz─ůtek sezonu i zak┼éady te┼╝ troch─Ö hamuj─ů podwy┼╝ki, bo co to b─Ödzie latem. Nie ma wyj┼Ťcia. Za spraw─ů Chin wieprzowiny b─Ödzie brakowa─ç czy zak┼éady tego chc─ů czy nie. Brutalna prawda, a ma┼éy zast├│j tego nie zmieni. Dr├│b te┼╝ p├│jdzie do g├│ry i ca┼ée szcz─Ö┼Ťcie, bo wielu odbija w kurczaka po wzro┼Ťcie cen mi─Ösa wieprzowego w sklepach. Rzecz jasna ┼╝e mog─Ö si─Ö myli─ç ale czas poka┼╝e. Pozdrawiam.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Awatar u┼╝ytkownika

Ja nie prorok i m├│wi─Ö ,┼╝e ze ┼Ťwiniami b─Ödzie jedna wielka umba !
Dużo krzyku mało w koszyku. :|

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Awatar u┼╝ytkownika

Mo┼╝e si─Ö nie znam za bardzo, ale nie wydaje mi si─Ö, ┼╝eby od wzrostu ceny wzrasta┼éa jednoczesnie liczba hodowanych w Polsce ┼Ťwi┼ä. Kto jest w temacie, ten wie, ile warchlak├│w w danym momencie przyjechalo, ile si─Ö urodzi┼éo etc... je┼Ťli wiem, ile dobra mi potrzeba I ile jest dost─Öpne na rynku, to wtedy mam mo┼╝liwo┼Ť─ç regulowania ceny. Ale mo┼╝e si─Ö nie znam...

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Takie informacje, kt├│re zamieszczaja min ceny rolnicze to zach─Öt─ů do kupna mega drogiego warchlaka . Ci─Ö┼╝ko si─Ö na pewno w otwartym decydowa─ç na takie zakupy... Tak┼╝e zamykajcie cykle i powodzenia :)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Zgadza si─Ö ┼╝aden portal czy telewizja opisuj─ůc jak─ů┼Ť sytuacje rynkow─ů nie zagwarantuje nam zysku !!! Bo nikt na ┼Ťwicie nie ma szklanej kuli !!! Wszystko co jest pisane i powiedziane to s─ů przypuszczenia i domys┼éy !!! Jak kto┼Ť trafi to ma ale wszyscy nie mog─ů mie─ç bo tak jest ten ┼Ťwiat stworzony.
przyje┼╝d┼╝a do mnie jaki┼Ť przedstawiciel i gada puszczaj bo w czerwcu 7.50 ┼╝ywiec b─Ödzie bo to pewne i on wie a ja pytam sk─ůd to wie a on odpowiada zobaczysz wspomnisz moje s┼éowa no to ja do niego to jak taki pewny jeste┼Ť to siadaj spisujemy umowe i ja chc─Ö 6, 80 za ┼╝ywca a reszta twoja no i z tej wiedzy nagle czar pryska i zaczyna si─Ö wymigiwanie . O taki ma┼éy przyk┼éad wam da┼éem

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

chłop pisze:
Zgadza si─Ö ┼╝aden portal czy telewizja opisuj─ůc jak─ů┼Ť sytuacje rynkow─ů nie zagwarantuje nam zysku !!! Bo nikt na ┼Ťwicie nie ma szklanej kuli !!! Wszystko co jest pisane i powiedziane to s─ů przypuszczenia i domys┼éy !!! Jak kto┼Ť trafi to ma ale wszyscy nie mog─ů mie─ç bo tak jest ten ┼Ťwiat stworzony.
przyje┼╝d┼╝a do mnie jaki┼Ť przedstawiciel i gada puszczaj bo w czerwcu 7.50 ┼╝ywiec b─Ödzie bo to pewne i on wie a ja pytam sk─ůd to wie a on odpowiada zobaczysz wspomnisz moje s┼éowa no to ja do niego to jak taki pewny jeste┼Ť to siadaj spisujemy umowe i ja chc─Ö 6, 80 za ┼╝ywca a reszta twoja no i z tej wiedzy nagle czar pryska i zaczyna si─Ö wymigiwanie . O taki ma┼éy przyk┼éad wam da┼éem

Dobrze piszesz. Sytuacja rynkowa jest do┼Ť─ç oczywista jak kto┼Ť troch─Ö podr─ů┼╝y w niezale┼╝nych od siebie ┼║r├│d┼éach. Ale zawsze s─ů to jakie┼Ť prognozy. Wystarczy ┼╝e zaistnieje jaki┼Ť czynnik kt├│rego na chwil─Ö obecn─ů nie bierzemy pod uwag─Ö i wszystkie prognozy psu w dup─Ö. Zawsze trzeba zaznaczy─ç ┼╝e je┼Ťli nie wydarzy si─Ö nic nieprzewidzianego cena powinna rosn─ů─ç. No ale tylko powinna.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Awatar u┼╝ytkownika

Tukan, widz─Ö, przeszed┼ée┼Ť z trybu HOTZM w tryb DDO.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

0909 pisze:
tukan co ty na to ? gdzie podwy┼╝ki ?

0909? co ty na to? gdzie obni┼╝ki?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Awatar u┼╝ytkownika

szczypta kurkumy, angielskie ziele
b─Ödom obni┼╝ki za dwie niedziele

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Za 2 niedziele raczej podwy┼╝ki !! Te szybkie podwy┼╝ki mia┼éy opr├│znic mro┼║nie pe┼éne taniego mi─Ösa i wybi─ç warchlaka z upadaj─ůcych du┼äskich ferm !!!

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

chlopie ogarnij sie , Polska jako producent to juz przeszlos c [ bankrut ] ale Dania prodkuje kilkukrotnosc swoich potrzeb .

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Awatar u┼╝ytkownika

Wr├│┼╝ Maciej pisze:
szczypta kurkumy, angielskie ziele
b─Ödom obni┼╝ki za dwie niedziele

Nosek pi┼╝maka
Niedźwiedzia łapa
Wysoka cena troch─Ö polata!

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Opisuj─ůc obecn─ů sytuacj─Ö cenow─ů ka┼╝dy chce mie─ç racj─Ö. B─Ödzie na d├│┼é, b─Ödzie do g├│ry. Zdania s─ů podzielone. I pewnie, ka┼╝dy ma jakie┼Ť swoje przemy┼Ťlenia, a ┼╝ycie napisze sw├│j scenariusz. W pewnym momencie jesieni─ů napisa┼éem, ┼╝e powa┼╝ne podwy┼╝ki b─Öd─ů mia┼éy miejsce. Wiedzia┼éem, ┼╝e spotkam si─Ö z krytyk─ů ale jak kto┼Ť zgodzi┼é si─Ö z moj─ů logik─ů i pozwoli┼éo mu to przetrwa─ç ten trudny okres to si─Ö ciesz─Ö i taki by┼é m├│j cel. Sprawdzi┼éo si─Ö i jest satysfakcja ┼╝e mo┼╝e komu┼Ť pomog┼éem daj─ůc nadziej─Ö, cho─ç sam miewa┼éem trudne chwile. Teraz jest dobrze. Ka┼╝da cena powy┼╝ej 7 na WBC jest OK. Tyle, ┼╝e w otwartym jest nerw├│wka, bo nie wiadomo do jakiego pu┼éapu dojdzie warchlak i czy da si─Ö zarobi─ç. Zak┼éadaj─ůc, ┼╝e koniunktura potrwa kilka lat ( to moje zdanie ). Mo┼╝e warto przeznaczy─ç jaki┼Ť obiekt ┼╝eby zmniejszy─ç pog┼éowie tucznik├│w i domkn─ů─ç cykl? Je┼Ťli na tuczniku wyjdzie 50 - 100 na czysto, a na warchlaku 200, a mo┼╝e i wi─Öcej to daje do my┼Ťlenia. My┼Ťl─Ö, ze to nieodleg┼éa przysz┼éo┼Ť─ç.
Co do wynik├│w gie┼édy, aukcji i cen p┼éaconych przez nasze zak┼éady. Nawet jak jest trend zwy┼╝kowy zdarzaj─ů si─Ö momenty zastoju a nawet lekkiego cofni─Öcia i nie ma co robi─ç z tego problemu. R├│┼╝ne czynniki to powoduj─ů np. w chwili obecnej aura i gro┼║ba jednego z niemieckich zak┼éad├│w wprowadzenia cen dom├│w. Ale to chwilowe, niebawem nast─ůpi prze┼éamanie. Podwy┼╝ki s─ů wliczone w obecn─ů sytuacj─Ö.
Nie chc─Ö ju┼╝ komentowa─ç ka┼╝dej aukcji i sytuacji na naszym rynku. Swoje zrobi┼éem jesieni─ů a je┼Ťli kto┼Ť jest urodzonym pesymist─ů i narzeka na dzisiejsze ceny no to trudno. Ja w ka┼╝dym razie ┼╝ycz─Ö wszystkim zarobku i zach─Öcam do zamykania cyklu. Wiem, ┼╝e to trudna i troch─Ö kosztowna decyzja. No i oczywi┼Ťcie troch─Ö wiedzy trzeba mie─ç. Nic za darmo. Plus taki, ┼╝e wi─Öksza kasa, mniej nerw├│w i wi─Öcej rodzimych prosi─ůt, bo Du┼äczycy si─Ö rozbuchali na naszym rynku. Pozdrawiam serdecznie.
Jest 6 z┼é. na ┼╝ywo a jeszcze niedawno pragn─Öli┼Ťmy mie─ç tak─ů cen─Ö na WBC. Musimy mie─ç wi─Öcej pokory. Sam sobie to wmawiam.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68005 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia  1 ... 4466, 4467, 4468, 4469, 4470, 4471, 4472 ... 4534  Nast─Öpna

Strefa czasowa UTC+2godz.