Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - Ceny sÅ‚omy
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest czwartek 28 mar 2024, 22:55

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 519 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  NastÄ™pna
Autor Wiadomość
 TytuÅ‚: Re: Ceny sÅ‚omy
Post: poniedziaÅ‚ek 06 lut 2017, 19:50 
Offline

Rejestracja: niedziela 17 lut 2008, 14:31
Posty: 2264
Ale z raz można podebrać chyba w trakcie rzutu?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny sÅ‚omy
Post: poniedziaÅ‚ek 06 lut 2017, 19:52 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Sa dodatki do gnojowicy dzieki ktorym o miksowanie jest praktycznie zbedne ale ubierania po trochu to tak jak koledzy: zdecydowanie odradzam.
Takze o ubieraniu zapomnij. I wez jeszcze pod uwage ze te 85 to bedziesz mial do pierwszego uzycia po ktorym juz do suchej podlogi nie wyciagniesz, te 10- 15 cm na dnie zostanie


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny sÅ‚omy
Post: poniedziaÅ‚ek 06 lut 2017, 20:04 
Offline

Rejestracja: niedziela 17 lut 2008, 14:31
Posty: 2264
Czyli czeka mnie skuwanie posadzki :?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny sÅ‚omy
Post: poniedziaÅ‚ek 06 lut 2017, 20:14 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 22 wrz 2008, 17:42
Posty: 691
Lokalizacja: podlaskie
Ja na Twoim miejscu o ile masz możliwość zrobiłbym zbiornik główny na zewnatrz. Kujesz tylko po to żeby zbobić rury odprowadzające a reszta zostaje. Miałbyś najlepsze rozwiązanie na całe życie.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny sÅ‚omy
Post: poniedziaÅ‚ek 06 lut 2017, 20:47 
Offline

Rejestracja: niedziela 17 lut 2008, 14:31
Posty: 2264
Też dobry pomysł.. Obok z jednej strony jest dużo miejsca na taki zbiornik, ale za kilka lat, mam plany na rozbudowę tej tuczarni a taki zbiornik kolidował będzie z tymi planami, więc na zewnątrz odpada.. Dostęp jest bardzo doby do środka tuczarni, więc wykopać na 1m głęboko nie będzie większego problemu myślę.... 150-160 cm już chyba w zupełności wystarczy... Trochę podroży to rozwiązanie mój kosztorys, ale jak mam się później mordować i kombinować, to może i warto nadwyrężyć trochę budżetu...


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny sÅ‚omy
Post: poniedziaÅ‚ek 06 lut 2017, 21:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
..grzebta ,grzepta w ty gnojówie , grzebta.
Podaję do wiadomości wszem i wobec ,że słoma ma zdolności absorpcyjne !

...muwi wam to coÅ› . 8)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny sÅ‚omy
Post: poniedziaÅ‚ek 06 lut 2017, 21:38 
Offline

Rejestracja: piątek 23 paź 2015, 19:33
Posty: 839
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Ja w jednej tuczarni mam 70 cm, w drugiej tuczarni będę miał 120 cm z tym, że mam zbiornik na zewnątrz 150m3 więc to pozwoli mi przetrzymać gnojowice w okresie zimowym.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny sÅ‚omy
Post: poniedziaÅ‚ek 06 lut 2017, 22:40 
Offline

Rejestracja: czwartek 24 maja 2007, 19:50
Posty: 2013
Lokalizacja: północne mazowsze
najdłuższy jest okres letni a zimy ostatnio nie są takie srogie żeby nie dało się wywozić gnojowicy na pola


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny sÅ‚omy
Post: poniedziaÅ‚ek 06 lut 2017, 22:56 
Offline

Rejestracja: piątek 23 paź 2015, 19:33
Posty: 839
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Tak, ale od 1 grudnia do 1 marca nie można tego robić, a w lato jak trzeba to i na łąkę wywioze.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny sÅ‚omy
Post: poniedziaÅ‚ek 06 lut 2017, 23:03 
Offline

Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 20:15
Posty: 2835
Lokalizacja: lubelskie
Kuj Kazik i siÄ™ nie zastanawiaj


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny sÅ‚omy
Post: poniedziaÅ‚ek 06 lut 2017, 23:10 
Offline

Rejestracja: niedziela 17 lut 2008, 14:31
Posty: 2264
Krzysieko u nas w okolicy cala zimę wożą... Nie patrzą czy można czy nie można..
Najdłuższy jest okres od zasiewów kukurydzy do zbioru jęczmienia ozimego.. Poza tym całym rokiem jest gdzie lać.. Ale chyba będę kul...


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny sÅ‚omy
Post: poniedziaÅ‚ek 06 lut 2017, 23:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 09 paź 2008, 23:05
Posty: 3582
Lokalizacja: łódzkie
mi kanały starczają od jesieni do wiosny i od wiosny do jesieni, wozimy przed siewem zbóż.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny sÅ‚omy
Post: poniedziaÅ‚ek 06 lut 2017, 23:50 
Offline

Rejestracja: środa 20 kwie 2011, 22:12
Posty: 359
Lokalizacja: Polska
Kazik pisze:
turbogrocho49 pisze:
Jak się miesza to gryzoni nie ma asz nadto, a jak to przy świniach w 100 % nigdy tego nie wytępisz. Kazik ja mam 1 m kanal to starcza ale jak bym robil teraz to większe bo nie zawsze po sprzedaży pasuje wozić, tak wg to lepiej skuc i zrobić jak najglebiej fundament pozwala, jak walnie smoczek to i mi 1 m malo


Myślałem, że od biedy starczy taka głębokość..
Można kombinować i w trakcie rzutu ubierać troche jak pasuje gdzieś wozić na pole... A po sprzedaży tylko umyć i wstawiać kolejne, i poźniej znów w trakcie rzutu podebrać, i po kolejnym rzucie wymieszać i wywieźć do dna...
Ale pytanie, czy można tak ze 2-3 razy ubrać w trakcie dwóch rzutów do np. 1/3 pojemności kanałów bez mieszania?

A tak w ogóle, to obok tuczarni mam płytę gnojową i zbiornik na gnojówkę pomieści objętościowo jedną komorę, czyli mam 5 komór w tuczarni, a zbiorników na gnojowicę jakby 6... Można by było od biedy przepompowywać ostatecznie..



Z tym podbieraniem to zły pomysł po pierwsze jak nie wymieszasz to beczka będzie ciągnęła wodę a szlam zostanie,
po drugie jak wartość nawozowa z takiej gnojowicy woda lub sam szlam problem z równomiernym rozlaniem
po trzecie zachowanie higieny i większy problem z chorobami wiadomo ze jak jest puste szambo i dokładnie zdezyfekowane to nie ma wtedy problemów z chorobami
po czwarte żadne emy nie zatopią dobrego mieszadła
po piąte pilnować aby gnojowica nie była bardzo rzadka nie szczelne smoczki itp , gęściejsza gnojowica nie osiada tak jak zadka i ekonomia. :D


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny sÅ‚omy
Post: poniedziaÅ‚ek 06 lut 2017, 23:53 
Offline

Rejestracja: środa 20 kwie 2011, 22:12
Posty: 359
Lokalizacja: Polska
Kazik pisze:
Krzysieko u nas w okolicy cala zimę wożą... Nie patrzą czy można czy nie można..
Najdłuższy jest okres od zasiewów kukurydzy do zbioru jęczmienia ozimego.. Poza tym całym rokiem jest gdzie lać.. Ale chyba będę kul...



I co z tej gnojowicy zostanie chyba tylko trochÄ™ smrodu w okolicy bo dla ziemi to nic.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny sÅ‚omy
Post: wtorek 07 lut 2017, 07:44 
Offline

Rejestracja: piątek 23 paź 2015, 19:33
Posty: 839
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Marcin1606 pisze:
Kazik pisze:
turbogrocho49 pisze:
Jak się miesza to gryzoni nie ma asz nadto, a jak to przy świniach w 100 % nigdy tego nie wytępisz. Kazik ja mam 1 m kanal to starcza ale jak bym robil teraz to większe bo nie zawsze po sprzedaży pasuje wozić, tak wg to lepiej skuc i zrobić jak najglebiej fundament pozwala, jak walnie smoczek to i mi 1 m malo


Myślałem, że od biedy starczy taka głębokość..
Można kombinować i w trakcie rzutu ubierać troche jak pasuje gdzieś wozić na pole... A po sprzedaży tylko umyć i wstawiać kolejne, i poźniej znów w trakcie rzutu podebrać, i po kolejnym rzucie wymieszać i wywieźć do dna...
Ale pytanie, czy można tak ze 2-3 razy ubrać w trakcie dwóch rzutów do np. 1/3 pojemności kanałów bez mieszania?

A tak w ogóle, to obok tuczarni mam płytę gnojową i zbiornik na gnojówkę pomieści objętościowo jedną komorę, czyli mam 5 komór w tuczarni, a zbiorników na gnojowicę jakby 6... Można by było od biedy przepompowywać ostatecznie..



Z tym podbieraniem to zły pomysł po pierwsze jak nie wymieszasz to beczka będzie ciągnęła wodę a szlam zostanie,
po drugie jak wartość nawozowa z takiej gnojowicy woda lub sam szlam problem z równomiernym rozlaniem
po trzecie zachowanie higieny i większy problem z chorobami wiadomo ze jak jest puste szambo i dokładnie zdezyfekowane to nie ma wtedy problemów z chorobami
po czwarte żadne emy nie zatopią dobrego mieszadła
po piąte pilnować aby gnojowica nie była bardzo rzadka nie szczelne smoczki itp , gęściejsza gnojowica nie osiada tak jak zadka i ekonomia. :D

Z tą higieną też nie jest tak idealnie, bo choćby nie wiem jak długo mieszać pod ruszamy, to po spuszczeniu gnojowicy i tak zostanie jakieś 10cm szlamu na dnie więc jeśli nie spluczesz wężem w kanałach to idealnie czysto nie będzie.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny sÅ‚omy
Post: wtorek 07 lut 2017, 08:27 
Offline

Rejestracja: środa 20 kwie 2011, 22:12
Posty: 359
Lokalizacja: Polska
Z tą higieną też nie jest tak idealnie, bo choćby nie wiem jak długo mieszać pod ruszamy, to po spuszczeniu gnojowicy i tak zostanie jakieś 10cm szlamu na dnie więc jeśli nie spluczesz wężem w kanałach to idealnie czysto nie będzie.[/quote]


Prądnica strażacka i wszystko zepchniesz .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny sÅ‚omy
Post: wtorek 07 lut 2017, 11:21 
Offline

Rejestracja: piątek 23 paź 2015, 19:33
Posty: 839
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
A skąd w tuczarni tyle wody weźmiesz, żeby spłukiwac pradownica z wężem fi 52??


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny sÅ‚omy
Post: wtorek 07 lut 2017, 11:35 
Offline

Rejestracja: niedziela 17 lut 2008, 14:31
Posty: 2264
To Panowie, jaka musi być głębokość kanałów, żeby pomieścić 2 rzuty?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny sÅ‚omy
Post: wtorek 07 lut 2017, 11:36 
Offline

Rejestracja: niedziela 17 lut 2008, 14:31
Posty: 2264
Marcin1606 pisze:
Kazik pisze:
Krzysieko u nas w okolicy cala zimę wożą... Nie patrzą czy można czy nie można..
Najdłuższy jest okres od zasiewów kukurydzy do zbioru jęczmienia ozimego.. Poza tym całym rokiem jest gdzie lać.. Ale chyba będę kul...



I co z tej gnojowicy zostanie chyba tylko trochÄ™ smrodu w okolicy bo dla ziemi to nic.



Jak Ci będzie wybijać rusztami, to będziesz się zastanawiał jaką wartość ma gnojowica polana na śnieg? Czy będziesz woził gdzie się da?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny sÅ‚omy
Post: wtorek 07 lut 2017, 12:47 
Offline

Rejestracja: czwartek 24 maja 2007, 19:50
Posty: 2013
Lokalizacja: północne mazowsze
polowe pola polej gnojowicą a polowe zostaw i zobaczysz jaką ma wartość.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny sÅ‚omy
Post: wtorek 07 lut 2017, 13:03 
Offline

Rejestracja: niedziela 17 lut 2008, 14:31
Posty: 2264
przypalić, chyba nie przypali, skoro warstwa śniegu jest?
Po dzisiejszej nocy, opady śniegu ładnie zatarły ślady po sobotniej wywózce :D


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny sÅ‚omy
Post: wtorek 07 lut 2017, 14:14 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
Przypalić nie przypali bo wszystko spłynie na najniższe tereny


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny sÅ‚omy
Post: wtorek 07 lut 2017, 14:21 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 22 wrz 2008, 17:42
Posty: 691
Lokalizacja: podlaskie
Lałeś na zboże przykryte śniegiem?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny sÅ‚omy
Post: wtorek 07 lut 2017, 14:29 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 24 lut 2014, 14:24
Posty: 1428
Lokalizacja: podlasie
Polewa się zimą na śnieg potem spływa do rowów ktoś bierze próbki wody a potem ma się pretensje do wszystkich oprócz siebie ze osn-y wprowadzają. Poza tym za drogi to towar żeby marnować.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny sÅ‚omy
Post: wtorek 07 lut 2017, 14:31 
Offline

Rejestracja: niedziela 17 lut 2008, 14:31
Posty: 2264
Gnojowicy nie lałem.. Ale widzę, co się dzieje w okolicy..
A bez okrywy śnieżnej przypali oziminy bez mieszania z wodą?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny sÅ‚omy
Post: wtorek 07 lut 2017, 14:43 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 22 wrz 2008, 17:42
Posty: 691
Lokalizacja: podlaskie
Kto mówi że nic to nie da niech zrobi jak pisze brzydal.
Pół polej pół nie i na takim polu z górą to najlepiej wtedy będzie widział czy spłynęło czy nie :)
Dla teoretyków powiem że jednak coś tam zostaje :)
Najlepiej wiadomo tak budować żeby zimą nie wozić ale czasami awaria wody całe plany zmienić może.
Na zimowe najlepiej lać na wyschnięte pole jak zboża widać że już rosną. Zimą i wczesną wiosną może być różnie.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny sÅ‚omy
Post: wtorek 07 lut 2017, 15:33 
Offline

Rejestracja: piątek 23 paź 2015, 19:33
Posty: 839
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Kazik pisze:
To Panowie, jaka musi być głębokość kanałów, żeby pomieścić 2 rzuty?

Kazik, myślę, że 1,5m do 1,6m powinno Ci spokojnie wystarczyć na dwa rzuty. Co do lania na oziminy to zdarza mi się lać i jesienią i wczesną wiosną, jak towaru mam za duzo, nie rozrabiam tego z wodą i jakoś nigdy zboże nie ucierpiało, wręcz przeciwnie. Trzeba tylko uważac, żeby nie przedobrzyć.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny sÅ‚omy
Post: wtorek 07 lut 2017, 15:43 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 24 lut 2014, 14:24
Posty: 1428
Lokalizacja: podlasie
Racja 160cm powinno być ok a jak już się zdecydujesz to też nie zrób za dużych tych wanien tak żeby nie mieć problemów z mieszaniem i ze spływaniem . Dno lekko w koperte i sudzienka w kazdej wannie na wąż od beczki i nie ma bata ze zostanie więcej jak 2-3 cm.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny sÅ‚omy
Post: wtorek 07 lut 2017, 17:32 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Nie zawali sie ta buda jak wykopiesz na 160 dół ??????????
wody gruntowe nie wyżej ??????????
jak budynek wysoki to nie da się ruszt podnieść o kilkadziesiąt centymetrów ponad fundament ????? załadować kabana nawet by było łatwiejszy :lol: :lol:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny sÅ‚omy
Post: wtorek 07 lut 2017, 17:45 
Offline

Rejestracja: niedziela 17 lut 2008, 14:31
Posty: 2264
Biorąc pod uwagę, że ok 80 cm jest ponad ziemią, to kopać by należało z drugie 80 cm..
A jakbym zostawiał tak jak jest, to posadzka 15 cm zalana z podsypką piachu, bez folii i bez zbrojenia wystarczy na dno?

To jest głęboka ściółka stan, więc i tak rampa załadowcza jest stosunkowo wysoko.. Też myślałem, żeby pójść trochę w górę.. Ale do 150 cm nie dobiję.. Więc albo zostawić jak jest na jeden rzut, albo zrobić kanały na 1,50 m żeby dwa rzuty pomieściło.. Coś pośredniego w stylu 1,20 m chyba raczej nie wchodzi w grę...


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny sÅ‚omy
Post: wtorek 07 lut 2017, 18:08 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
TZN że posadzkę masz 80 niżej od gruntu a fundament 80 wyżej ????????????? jak tak i spad jest to zrobić studzienkę tu gdzie niżej jaką masą uszczelniajaća wypaprać :lol: :lol: :lol: i heja !!! :lol: :lol: :lol: na 2 cykle pojemności być nie musi , powinna być według mnie na dobry jeden , potem ładnie umyc chlewik , w spodzie wymieszać wypompować spłukać wodą wywieś to co zostanie przykryć wodą i zamawiac następnę duńczyki :lol: :lol: :lol: takie jest moje zdanie , ale ja jestem zacofany :lol: :lol: :lol: :lol:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny sÅ‚omy
Post: wtorek 07 lut 2017, 18:20 
Offline

Rejestracja: niedziela 17 lut 2008, 14:31
Posty: 2264
Posadzkę mam równo z gruntem, a fundament można powiedzieć 80 cm ponad gruntem..

Teraz to już sam nie wiem jak to zrobić, bo za 2, może 3 lata będę dostawiał równolegle w odległości ok 8-9 m drugą tuczarnię, tylko z obsadą co najmniej 2 razy większą niż teraźniejsza, i tam od podstaw bym zrobił kanały na głębokość ile się da, tzn. ze 2 m głębokie, i po każdym rzucie w dotychczasowej bym przepompowywał do nowo wybudowanej.. A te 2-3 lata bym sobie jakoś radził....

Chodzi o to stan, że jeśli sprzedaż przypadnie np. w czerwcu, to gdzie wywieźć po rzucie, jak łąk nie mam?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny sÅ‚omy
Post: wtorek 07 lut 2017, 18:35 
Offline

Rejestracja: piątek 23 paź 2015, 19:33
Posty: 839
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Kombinuj tak, żeby zrobić minimum 1,5m i problem gnojowicy masz z głowy, nie myśl o żadnym przepompowywaniu do nowego budynku, bo jak to ruszysz to tylko smród i zaraze ruszysz.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny sÅ‚omy
Post: wtorek 07 lut 2017, 18:47 
Online

Rejestracja: piÄ…tek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4698
Lokalizacja: kuj-pom
myślę ze to jest ostatnia rzecz jaka możesz zrobić z tym przepompowaniem do nowej tuczarni dziwie sie tobie jak taki pomysł mógł zrodzic się w twojej głowie


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny sÅ‚omy
Post: wtorek 07 lut 2017, 18:57 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 22 wrz 2008, 17:42
Posty: 691
Lokalizacja: podlaskie
Pompowanie to potrujesz siebie i świnie.
Gnojowica to nie zabawa!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny sÅ‚omy
Post: wtorek 07 lut 2017, 19:08 
Offline

Rejestracja: niedziela 17 lut 2008, 14:31
Posty: 2264
Kolega tak robi I jakos to wychodzi... W starej tuczarni ma 50cm glebokie kanaly, I przepompowuje do nowej gdzie ma 1,80 m.. I dodam ze razem nie wstawia w Te budynki I pompuje w obecnosci swin.. A u mnie to bedzie praktycznie jeden budynek polaczony korytarzem I bede wstawial razem, wiec I sprzedaz, mycie tez bedzie razem robione, wiec o zadnych chorobach I zarazach nie moze byc mowy, Bo nawet jak zrobie kanaly na dwa rzuty w terazniejszym budynku, to ten drugi rzut I tak wchodzi w polowie zapelnione kanaly z poprzedniego wstawienia. A przepompowywanie bedzie sie odbywac przy pustych budynkach I nie po kazdym rzucie, Bo jak bedzie pasowalo to od razu na pole.. Powiedzmy jeden raz w roku bedzie robiony taki zabieg..

Sorry ze zasmiecam temat, ale szukam jakiegos sensownego rozwiazania..


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny sÅ‚omy
Post: wtorek 07 lut 2017, 19:20 
Offline

Rejestracja: piątek 23 paź 2015, 19:33
Posty: 839
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Albo jakąś Laguna postaw i do niej przepompuwuj choć jak już mówiłem 1,5m kanałów załatwi sprawę


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny sÅ‚omy
Post: wtorek 07 lut 2017, 19:36 
Offline

Rejestracja: niedziela 17 lut 2008, 14:31
Posty: 2264
Jak już wcześniej pisałem, zewnętrzny zbiornik odpada, ponieważ nie ma miejsca.. Tuczarnia stoi w poprzek na działce o szerokości ok.35m... Więc ze szczytów budynku odpada.. A z pozostałych stron z jednej jest podjazd pod rampę i ogród, a z drugiej wolny plac ok. 30m x 20m, ale to pod drugą część tuczarni, więc nie da rady.. A jeszcze dalej silosy na CCM i linia energetyczna ...


Ostatnio zmieniony wtorek 07 lut 2017, 20:10 przez Kazik, Å‚Ä…cznie zmieniany 1 raz

Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny sÅ‚omy
Post: wtorek 07 lut 2017, 20:09 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Jest jeszcze takie wyjście zrobić zbiornik zewnętrzy i tak go zaprojektować żeby można było na nim postawić nowa tuczarnię i nawet z nowej tuczarni spuszczać gnojowicę do niego


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny sÅ‚omy
Post: wtorek 07 lut 2017, 20:16 
Offline

Rejestracja: piątek 23 paź 2015, 19:33
Posty: 839
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
To by nie przeszło, za głęboko by go trzeba poniżej gruntu osadzic, żeby jeszcze na nim tuczarni na rusztach zrobić, woda by podeszła.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny sÅ‚omy
Post: wtorek 07 lut 2017, 20:44 
Offline

Rejestracja: niedziela 17 lut 2008, 14:31
Posty: 2264
No u mnie woda gruntowa jest już na poziomie 1,20-1,50m.
A z resztą bez sensu budować zbiornik pod tuczarnią, jak głębokie kanały mogą być takim łącznym zbiornikiem..


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny sÅ‚omy
Post: czwartek 09 lut 2017, 00:07 
Offline

Rejestracja: czwartek 24 maja 2007, 19:50
Posty: 2013
Lokalizacja: północne mazowsze
Kazik jak masz działkę siedliskowa szerokości 35m to nie lepiej od nowa na polu się wybudować? sprzedasz swoje siedlisko sąsiadowi a zbudujesz nowe jak będziesz chciał


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny sÅ‚omy
Post: czwartek 09 lut 2017, 00:20 
Offline

Rejestracja: niedziela 17 lut 2008, 14:31
Posty: 2264
A mi szersze siedlisko nie potrzebne :) droga gminna idzie przy samym domu.... wjazd i wyjazd z drogi po 15 m szerokości porobione, także naczepami można śmigać.. Ogólnie pobudowane mam wszystko wąsko, ale za to ponad 200 m długo :D

Tuczarnię na PROW będę stawiał 300-400 metrów od domu, na drugim gospodarstwie na końcu wsi, na działce 7 ha w jednym kawałku, bo przy domu to tylko ten plac wolny jest 30m x 20m na rozbudowanie dotychczasowej tuczarni i nic więcej już nie upcha.. No i sąsiedzi blisko mieszkają... A tam to można się budować z rozmachem... Tylko szkoda ziemii, bo IIIa :?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny sÅ‚omy
Post: czwartek 09 lut 2017, 08:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: piÄ…tek 25 lut 2011, 11:34
Posty: 835
Lokalizacja: Wielkopolska
Znajomy przerabiał ze ściółki na ruszta, bezie już ze 3 lata. Siedzisko ma nawet na obrzeżach wsi, jakieś 500 m do najbliższego sąsiada a ok 1,5 km do "centrum" wsi. Hodowla około 2 tys w 1 rzucie, 2 budynki. Nie pamiętam smrodu kiedy miał sporą stertę gnoju na płycie, za to obecnie, jak tylko zrobi się ciepło smród jak qrwa mać. W linii mam do niego około 2 km i to ja jestem po jego zachodniej stronie. Niestety latem smród niesie aż do mnie. A mieszkać koło tego ? Kazik o techniczne szczegóły nie pytaj bo ich nie znam. Budynki są po remontach, pozamykane, wentylacja wymuszona tyle wiem. Kilka lat temu myślałem sobie z PROW pociągnąć i też na rusztach zrobić; po tym co muszę wąchać wyremontował wyciąg i zostałem na ściółce. Kazik nie wyobrażam sobie mieszkać w ciągłym smrodzie. Inna sprawa sąsiedzi :twisted:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny sÅ‚omy
Post: czwartek 09 lut 2017, 09:44 
Offline

Rejestracja: niedziela 17 lut 2008, 14:31
Posty: 2264
Nie wiem czemu aż tak śmierdzi... Ogólnie smrodu zawsze jest więcej na rusztach... Przy wożeniu gnojowicy to jebie równo, ale jak się nie rusza towaru, to nie jest tak źle.. U mnie jest sporo dużych ferm świń z rusztami, i przejeżdżając nawet przy budynku też tragedii nie ma... Co innego kurniki... W linii prostej do najbliższych kurników mam z 800m, może mniej..
Letni wieczór.... Delikatny wiaterek jak podpasuje to pranie trzeba chować z dworu...
ALe fakt, jak duńczyk przyjeżdża, to jebie niesamowicie... Po 10 dniach na ściółce, już nic nie czuć...
Przerabiam na ruszta ze względu na mniejszą pracochłonność i brak słomy, bo od przyszłego roku praktycznie nie będę siał zbóż.. Tyle, żeby dywersyfikację zachować...


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny sÅ‚omy
Post: czwartek 09 lut 2017, 10:28 
Offline

Rejestracja: niedziela 17 lut 2008, 14:31
Posty: 2264
a tak w ogóle, to jak to jest z tym mieszaniem gnojowicy w obecności świń?
https://www.youtube.com/watch?v=lY84oNmXJu8

Można czy nie? Bo wydawało mi się, że nie można...


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny sÅ‚omy
Post: czwartek 09 lut 2017, 11:20 
Offline

Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 20:15
Posty: 2835
Lokalizacja: lubelskie
Ja tez mieszam czasami przy świniach, ale to ostateczność, bo trzeba świnie na korytarz wyganiać z jednego kojca


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny sÅ‚omy
Post: czwartek 09 lut 2017, 11:47 
Offline

Rejestracja: niedziela 17 lut 2008, 14:31
Posty: 2264
Podczas wybierania, np. pół dnia świnie chodzą Ci po korytarzu, czy tylko na czas mieszania je wyganiasz?
Wentylacja na 1000%, okna i drzwi z tyłu otwarte? Czy można to odpuścić?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny sÅ‚omy
Post: czwartek 09 lut 2017, 12:06 
Offline

Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 20:15
Posty: 2835
Lokalizacja: lubelskie
No dokladnie tak jest jak piszesz, świnie chodzą pól dnia po korytarzu aż wywiozę, wentylacja chodzi normalnie w zależności od temperatury. I dlatego wożę przy świniach w ostateczności. I ciekawostka, ze dwa lata jak postawilem chlewnię nie mieszalem, to później z rok mieszalem za każdym rzutem żeby to wybrać dokladnie, jak nie mieszane to strasznie kanaly zalaza. I u mnie zadne emy nie dzialaly


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny sÅ‚omy
Post: czwartek 09 lut 2017, 12:13 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
brzydal pisze:
Kazik jak masz działkę siedliskowa szerokości 35m to nie lepiej od nowa na polu się wybudować? sprzedasz swoje siedlisko sąsiadowi a zbudujesz nowe jak będziesz chciał

Ile TY masz lat ze tak pierdolisz ?????????????? :lol: :lol: :lol:

Nie znam sytuacji naszego Kazika , ale To co mu proponujesz :shock: :shock: :shock: :shock: ma np. spakować dziadków rodziców i pozostałych członków rodziny , sprzedac siedlisko i wybudować krainę marzeń :lol: :lol: :lol: pod lasem , a obok perfumerię na rusztach :lol: :lol: :lol: zarabiając naście złotych na sztuce :lol: :lol: :lol: :lol: na dodatek ASF na hortzoncie :lol: :lol: :lol: . Ludzie jak takie macie pomysły to do lekarza :lol: :lol: :lol: bo to jest choroba :lol: :lol: :lol: :lol: przeciez dla normalnego człowieka lepiej jest mieszkać w namiocie cały rok niz przy tak dużej chlewmi :lol: :lol: :lol: tego sie tak nie czuje jak sie mieszka na codzień :lol: :lol: ale sa dowody na to że przelatujące ptaki na dużymi fermami spadaja :lol: :lol: :lol:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 519 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  NastÄ™pna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB