Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - WartoÅ›c gnojowicy
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest niedziela 28 kwie 2024, 11:36

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Post: poniedziaÅ‚ek 27 wrz 2010, 09:40 
Offline

Rejestracja: środa 03 lut 2010, 16:13
Posty: 32
Lokalizacja: wlkp
Witam wszystkich:)

Remontuje właśnie tuczarnię i będę na niej produkowac około 7000 m3 gnojowicy rocznie. Niestety nie posiadam własnego areału przy tej fermie:(
Interesuje mnie aby rolnicy odbierali ode mnie tÄ… gnojowicÄ™ i nawozili niÄ… swoje pola...
Pytanie jest czy gnojowica jest na tyle wartościowa żeby chciało się rolnikom ją ode mnie odbierac? Trzeba zaangażowac sporo sprzętu i czasu aby to wszystko rozwieźc...
Czy jeżeli powiem że gnojowica jest za darmo pod warunkiem że sobie ją rolnik sam odbierze i ja w tym w ogóle nie uczestnicze to dobra oferta?
Czy może gnojowica jest aż tyle warta że można jeszcze dodatkowo kasowac ileś PLN za m3? Jeżeli tak to ile?
Czy może najlepiej kupic swój sprzęt (beczka plus ciągnik) i świadczyc usługę polegającą na nawożeniu pola za odpowiednią opłatą? Jeżeli tak to jaka wartośc jest akceptowalna?

Z góry dzięki za odpowiedzi
Pozdrawiam


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 27 wrz 2010, 10:55 
Offline

Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 20:15
Posty: 2835
Lokalizacja: lubelskie
kolego
wszystko zależy od ceny nawozów mineralnych, jeżeli bedą na wysokim poziomie, to i odpowiednio wartość gnojowicy bedzie wyzsza
gnojowica to bardzo dobry nawóz, bo oprócz podstawowych składników jakimi sa N P K, zawiera jeszcze mikroelementy, co jest tez bardzo wazne
osobiscie wszystko mam na glebokiej sciolce,
ale jest u nas gosc co ma duza chodowle na rusztach, i wywozi wszystko u siebie, ale duzo mu zbywa, wywozi to 12 tys. litrow beczkowozem z JD 130 konnym, i bierze za to w zaleznosci od odleglosci od 40 do 60 zł, wiec uważm że to sa same koszty paliwa, fakt na zbyt nie narzeka
moim zdaniem jesli ktos od ciebie chce to zabrac i dac na flaszke to sie nie zastanawiaj


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 27 wrz 2010, 16:46 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Michaczu jak nie masz własnych gruntów to musisz mieć podpisane z właścicielami takowych umowy na odbiór gnojowicy, zgodnie z ustawą nawozową potrzebujesz dla takiej ilości około 230ha pola żeby nie przekroczyć dopuszczalnej dawki 180kgN/ha.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 27 wrz 2010, 18:02 
Offline

Rejestracja: środa 03 lut 2010, 16:13
Posty: 32
Lokalizacja: wlkp
Baraki; jestem tego w pełni świadom, będzie mi to potrzebne podczas opracowywania pozwolenia zintegrowanego.
Zastanawiam się tylko jak "chodliwym" towarem jest gnojowica, czy jest to dla rolnika łakomy kąsek? czy raczej wrzód na dupie?:-p przepraszam za określenie...
chciałbym sie dowiedziec jakie sa relacje na rynku, jakie jest zapotrzebowanie, czy dla rolnika gnojowica ma tak duza wartosc ze jest w stanie zrezygnowac z czesci nawozów sztucznych i kupic gnojowice? czy raczej same koszty jej rozwiezienia na pole sprawiaja ze musza ja dostac za darmo aby mieli ochote to zrobic?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: gnojowica
Post: poniedziaÅ‚ek 27 wrz 2010, 18:25 
Offline

Rejestracja: środa 21 maja 2008, 09:25
Posty: 122
za 5000 tyś litrów 30zł bez problemu i to bliski wywóz.
gdzie indziej biorą pop 40 zł.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 27 wrz 2010, 19:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 04 cze 2007, 21:00
Posty: 634
Lokalizacja: --SUBKOWY
witam podstawa trzeba przyjąc jakieś wartości nawozowe gnojowicy ja staram sie nie przekraczać 40 tyś litrów na ha i jest o,k ale ale pamietaj o tym że gnojowica zakwasza ziemie i trzeba lekko wapnem posypać aby było o.k ale nawóz jest super ostatnio odbierał ode mnie kuzun swoją beczką 10 tyś to dał 50 zł za beczke ale ja dosypóje prp sol na kożuch aby sie nie zbierał pozdrawiam


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 27 wrz 2010, 20:40 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4700
Lokalizacja: kuj-pom
panowie z gnojowica jest podobnie jak ze słoma w jednym regionie kraju będzie zbyt a w drugim będzie problemem michaczu sam musisz prze sondować własna okolice za ile będziesz golił ta gnojowice ale myślę ze na samym początku będziesz dawał darmocha jak się ustawi kolejka to z pewnością małą odpłatność wprowadzisz


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 27 wrz 2010, 21:33 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Teoretyczna wartość 10000 przeciętnej gnojowicy (0,6%N; 0,4%P2O5; 0,25% K2O) w przeliczeniu na ceny nawozów pojedynczych wynosi około 350zł.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 27 wrz 2010, 22:50 
Offline

Rejestracja: środa 03 lut 2010, 16:13
Posty: 32
Lokalizacja: wlkp
Dzięki wielkie za rady:)

Boję się jak ognia konieczności zakupu ciągnika i beczki...
Bezsensowne koszty w i tak trudnej hodowli trzody.

Ale wycena gnojowicy według pierwiastków bardzo ciekawa:)
teoretycznie m3 wart jest 35 złotych... ale coś nie widzę tego żeby tyle ktokolwiek płacił.

Pytanie z innej beczki trochę, czy da się jakimiś dodatkami zwiększyc "jakośc" gnojowicy? żeby stała się bardziej chodliwym towarem?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 28 wrz 2010, 05:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 13:04
Posty: 3752
Michaczu na poprawienie humoru pomyśl sobie że holendrzy za wywóz m3 płacą ok 40zł ;) Jak dużą hodowlę zakładasz?? W jakim cyklu??


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 28 wrz 2010, 09:30 
Offline

Rejestracja: środa 03 lut 2010, 16:13
Posty: 32
Lokalizacja: wlkp
lukas; wiem że u holendrów się za to płaci... ale nie wiedziałem że aż tyle.. jakim cudem oni jeszcze dają radę zrobi tak że im się opłaca???
po ile u nich jest kilo w skupie?:-p

ja planuje tucz na 5000 sztuk jak zaadoptuje wszystkie budynki, póki co będą dwa i to będzie niecałe 4000, cykl otwarty, póki co taki jest plan, jednak ten ostatni budynek to w rezerwie, jakby co powinna się tam WCISNĄĆ porodówka:-p
aczkolwiek porodówkę wolałbym wybudowac od zera, bo to trzeba idealnie dopracowac i nie powinno byc kompromisów.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 28 wrz 2010, 10:05 
Offline

Rejestracja: środa 11 lut 2009, 14:07
Posty: 7
Lokalizacja: Mazowsze
WITAM!!!
Panowie, a jakie macie doświadczenia w użytkowaniu mieszadeł do gnojowicy. Jakie mieszadła polecacie do zbiorników zewnętrznych zakrytych. Lepiej mieszadło na wom czy prąd. Z gory dzięki za wasze sugestie


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB