Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - Rynek trzody chlewnej (prognozy i wszelkie przemyÅ›lenia)
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest wtorek 23 kwie 2024, 22:22

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3574 ]  Przejdź na stronÄ™ 1, 2, 3, 4, 5 ... 72  NastÄ™pna
Autor Wiadomość
Post: niedziela 15 sty 2012, 23:39 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Doszedłem do wniosku że na forum brakuje powyższego tematu i może dlatego jest tyle bałaganu w temacie "ceny trzody". Zakładam więc ten temat w nadziei że przeniesie się do niego dyskusja i spory dotyczące szeroko pojętego rynku trzody chlewnej a w temacie ceny trzody będą zamieszczane głóównie konkretne informacje na temat cen.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 15 sty 2012, 23:58 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 04 lut 2011, 18:37
Posty: 2899
Prognoza rynku trzody w Polsce-hm mysle ze za parę lat będziemy ala drugimi Czechami.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 16 sty 2012, 00:19 
Offline

Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 22:40
Posty: 451
Lokalizacja: near Szamotuły Poznań
a gdzieś w Polsce centralnej powstało centrum produkcji nasienia dla macior - kto wie więcej?
Po co to w Polsce?
Myślę że staniemy się potentatem w produkcji prosiąt - ludzie zrozumieją ze łatwiej produkować prosiaka i zasypiemy Europę
więc co szybsi już są w tym temacie - reszta dołączy.
Wiem ze odważna teza. Ale cóż życie kołem się toczy.
Paliwo stanieje - powstanie zimna fuzja etc. technologie i Czesi zasypia nas tanim zbożem którego tez będzie opór u nas. Pojawi się jeden co będzię wysypywał na tory owe płody :lol:
Fabryki zostały elegancko wyczyszczone z ciągników - za sprawą wszechobecnie panującej dotacji więc mają górę kasy którą to już od kilku lat przekazały na nowe typy ekologiczne.
W tej chwili jedna z firm a może inne też mają modele 300KM na biogaz.
Więc kto żyw musi mieć taki hit już wkrótce na podwórku.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 16 sty 2012, 14:56 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
zakłady mają zapisane świnie do - jutra. W tej chwili prowadzą zapisy na środę i to nie za 2 miesiące tylko środę 18 stycznia 2012 roku. To znaczy że mamy 2 dniową nadprodukcję świń w stosunku do dzisiejszego popytu.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 16 sty 2012, 16:04 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Wygląda na to ze popyt zaczyna doganiać podaż która ma już tylko 2 dni przewagi. Popyt jest wypoczęty, pełen świeżej energii, także podaż może mieć spore problemy w tym wyścigu, chyba troche źle rozłożyła siły, ruszyła ostro do przodu ale tak mordercze tempo przyspożyło ja o zadyszke i teraz chcąc nie chcąc musi zwolnić. Wkrótce przekonamy się do kogo będzie należeć premia za kolejny odcinek...


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 16 sty 2012, 22:22 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 29 sty 2010, 08:57
Posty: 1684
Lokalizacja: EPI
w niemczech i holandii juz sa na dzisiaj niedobory i zaczelo sie poszukiwanie swinek


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 16 sty 2012, 23:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:17
Posty: 3339
jesli mysle o tym co mi sie wydaje
to show sie dopiero zacznie


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 16 sty 2012, 23:21 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
i nikt z agentów nie protestuje, prawdziwych cen półtusz u Niemca nie wskazuje, pewnie szybciutko ostatnie kontakty z zachodu dla siebie zostawią bo nastaną chude czasy. Już niedługo będzie musiał Icek furmankę zaprzęgać. Czas zabrać się za robotę. łatwo nie będzie. Świń za 3 tygodnie dzięki skutecznym zabiegom nie przybyło. Katetery w rękach drżały od nagonki.
Kto tym razem wróżbę postawi. Tylu mamy znawców, wyjadaczy co od 2006 roku doradzali i do dzisiaj to robią. Kupować jeszcze te drogie warchlaki po 300 czy nie? Sprzedamy je po 5,5netto za 3 miesiące do wielkanocy? Czy może po 6?. Przed nami 11 tygodni po 0,1 złotego tygodniowo to i przeszło zeta można nagonić. Spadło za tydzień to za 11 tygodni może wzrosnąć. Damy rady na sześć? Moim zdaniem tak, jeśli euro do złotego sie nie zmieni. Ale ja - cuż niemowlaczek w waszym gronie. Może ktoś poważniejszy głos zabierze.
Muchozol twoja wypowiedź taka dwuznaczna, śmielej.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 16 sty 2012, 23:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:17
Posty: 3339
marucha kiedy odpowiesz mi na zadane pytania


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 16 sty 2012, 23:26 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
a jakie to były pytania?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 16 sty 2012, 23:35 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
marucha pisze:
a jakie to były pytania?
W cenach trzody z wczoraj


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 16 sty 2012, 23:43 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
Muchozolali
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 970
Wysłany: Nie Sty 15, 2012 23:31 Temat postu:
i tu ma pytanie
- ile dni stały od urodzenia -
- jaki knur
- jaki skład jakosciowy i ilosciowy paszy
- jaka cena sprzedazy
Każdy ma swoja politykę sprzedazy i zakupów
tylko jest zawsze ale czy dobrze robiÄ™
a odnosnie kwesti cen gdzie zawsze była wypadkowa wielu czyników o ktorych wiemy a innych mozemy sie domyslac
mnie bardzo interesuje kwestia naszego pogłowia czy niski poziom wezme góre czy bedzie nieznaczacy
kwestia euro mojim zdaniem w czasie hossy do połowy sier 2008 kosztowało 3, 2 a teraz mamy kontrolowny upadek i cos czuje ze do wrzensia bedzie
w granicach 5zł

Te pytania? Nie bardzo je rozumiem więc sobie odpuściłem, do kogo one były i gdzie pytanie?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 16 sty 2012, 23:48 
Offline

Rejestracja: czwartek 10 sty 2008, 00:03
Posty: 343
dzwonią za tucznikiem , a tak na marginesie nie wiedziałem że nasze forum jest tak popularne wśród zakładów mięsnych 3 telefony z drugiego końca Polski - pytam skąd macie namiary do mnie , odpowiedz z trzody chlewnej , może by giełdę żywca założyć na forum ,
dzisiaj jeden gość z zakładów dzwonił 4 razy i od rana do 15 podniusł cenę o 40 groszy , ale jeszcze 6 z przodu nie ma więc czekam , a ijeszcze jedno u nas zaczęła działać jakaś firma co wywozi żywe tuczniki do Kalingradu dawali na dzisiaj 5,70
oj będzie się działo


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 16 sty 2012, 23:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 24 gru 2009, 00:44
Posty: 656
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
"Podaż tuczników w pierwszych dwóch tygodniach nowego roku byÅ‚a taka sama, na razie nie brakuje surowca. Nic nie zapowiada, aby ceny miaÅ‚y wzrosnąć – tÅ‚umaczy jeden z kierowników skupu w woj. wielkopolskim."
cały czas im nie brakuje, zobaczymy jeszcze jak długo...
http://www.farmer.pl/agroskop/analizy-i ... 33749.html


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 17 sty 2012, 00:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:17
Posty: 3339
co tu jest takiego trudnego
4 proste pytania


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 17 sty 2012, 00:07 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
ja dopiero dzisiaj z piwniczki wyroby do domu przyniosłem, bo już się gatunkowe suche robiły. pociąłem i do zamrażarki. myślę że jeszcze kilka tygodni przynajmniej do rzeźnika nie zajrzę. Więc to tłumaczy tego kierownika. Ale krakusy mniej trwałe rzeczy kupowały -od Niemca więc już z lodówki same powinny wyłazić. W przyszłym tygodniu kierownik powinien już zmieniac zdanie.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 17 sty 2012, 00:10 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
zadasz te pytania czy mam się sam domyślec o co chciałeś spytać


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 17 sty 2012, 00:13 
Offline

Rejestracja: wtorek 15 mar 2011, 21:42
Posty: 439
hodowca78 pisze:
dzwonią za tucznikiem , a tak na marginesie nie wiedziałem że nasze forum jest tak popularne wśród zakładów mięsnych 3 telefony z drugiego końca Polski - pytam skąd macie namiary do mnie , odpowiedz z trzody chlewnej , może by giełdę żywca założyć na forum ,
dzisiaj jeden gość z zakładów dzwonił 4 razy i od rana do 15 podniusł cenę o 40 groszy , ale jeszcze 6 z przodu nie ma więc czekam , a ijeszcze jedno u nas zaczęła działać jakaś firma co wywozi żywe tuczniki do Kalingradu dawali na dzisiaj 5,70
oj będzie się działo

Nic nie wiem o nowej firmie daj namiar na pw


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 17 sty 2012, 00:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:17
Posty: 3339
no niestety nie czy taty nie pisany


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 17 sty 2012, 00:18 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
jak się zdecydujesz to wróć do tematu


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 17 sty 2012, 08:42 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
marylakulasinska pisze:
hodowca78 pisze:
dzwonią za tucznikiem , a tak na marginesie nie wiedziałem że nasze forum jest tak popularne wśród zakładów mięsnych 3 telefony z drugiego końca Polski - pytam skąd macie namiary do mnie , odpowiedz z trzody chlewnej , może by giełdę żywca założyć na forum ,
dzisiaj jeden gość z zakładów dzwonił 4 razy i od rana do 15 podniusł cenę o 40 groszy , ale jeszcze 6 z przodu nie ma więc czekam , a ijeszcze jedno u nas zaczęła działać jakaś firma co wywozi żywe tuczniki do Kalingradu dawali na dzisiaj 5,70
oj będzie się działo

Nic nie wiem o nowej firmie daj namiar na pw

Tak, ci co jeżdzÄ… i szukajÄ… to zapewne niezÅ‚Ä… firma. PotrzebujÄ… niedużo gdzieÅ› okoÅ‚o 500 ton tygodniowo. Niedawno ktoÅ› na naszych Å‚amach chciaÅ‚ kupi© kilka tysiÄ™cy sztuk - też co kilka tygodni i umowy miaÅ‚y być jak siÄ™ patrzy. Tylko że cena byÅ‚a jakaÅ› fikuÅ›na. teraz byÅ‚aby może już wystarczajÄ…ca tyle że kupiec siÄ™ zmyÅ‚.
Do Rosji żywiec nie wystarczy chcieć sprzedać i przyzwoitą cenę jak na ten czas uzyskać. Trzeba pozwolenie rosyjskie. I w tym problem


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 17 sty 2012, 08:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 09 paź 2008, 23:05
Posty: 3582
Lokalizacja: łódzkie
"...Jak podaje PZKTCH w dniu 01.01.2012 roku ruszył w Polsce zakrojony na bardzo szeroką skalę Pilotażowy Innowacyjny Program Klonowania Asertywnego (PIPKA). W tym przypadku wdrażany jest on w oparciu o trzodę chlewną. Jest to pierwszy tego typu program na świecie, który został zainicjowany przez słynnego polskiego naukowca doktora M. we współpracy z wieloma innymi naukowcami rozsianymi po placówkach terenowych całego kraju, jak również przy współpracy naukowców z Włoch, którzy specjalnie na potrzeby tego programu ulokowali swoje biuro badawcze na terenie naszego kraju. Na czym polega ten program? Otóż nasi naukowcy oraz ich koledzy z Zachodu, po analizie wieloletniego stanu pogłowia trzody chlewnej w Polsce, wysnuli hipotezę, że jedynym skutecznym sposobem na sklonowanie trzody chlewnej w bardzo krótkim okresie czasu jest wywrócenie do góry nogami Prawa Keynesa przy użyciu narzędzia, jakim jest cena oferowana rolnikom na punktach skupu za trzodę chlewną. Z informacji, jakie udało nam się uzyskać dowiedzieliśmy się, że wielu rolników, mimo ich znacznego niezadowolenia, pozytywnie przeszło testy i program wydaje się mieć w naszym kraju rację bytu. Są również i tacy, którzy z nieufnością podchodzą do wdrażanego programu i nie chcą brać udziału w tym przedsięwzięciu, które wywraca do góry nogami istniejące od setek lat prawa ekonomiczne. A jak odbywa się ten proces klonowania? Jak odpowiedział nam doktor M. polega to na rozpowszechnianiu przez współpracowników w mediach informacji odnośnie nagłego spadku cen za tuczniki oraz informacji o kilkusetprocentowym wzroście podaży tuczników, jak również kilkusetprocentowym spadku popytu na gotowe wyroby i mięso. Naukowcy liczą na ponadprzeciętną inteligencję trzody chlewnej, która w tym przypadku będzie się nagle dwoić i troić, aby podawane informacje odnośnie podaży stały się faktem.

W ten oto sposób Polska może stać się światowym liderem w produkcji żywności. Oczywiście nie wszystkie aspekty programu zostały opublikowane. Z naszych infomacji wynika, że programem tym żywo zainteresowali się Chińczycy, którzy borykają się z niedoborem mięsa na swoim rynku i zaczęli szukać towaru w odleglych zakątkach świata. Wizytowali oni również nasz kraj, jednak w tym przypadku nie ujawniono nam, czy przedstawicielom rządu Chin chodziło o zakup samego mięsa, czy też może bardziej o zakup innowacyjnej technologii wraz z KNOW WHO.

O dalszym rozwoju programu PIPKA, o jego ewentualnym sukcesie lub porażce będziemy informować w kolejnych reportażach."


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 17 sty 2012, 09:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 09 paź 2008, 23:05
Posty: 3582
Lokalizacja: łódzkie
Jak widać program był już mniej szkutecznie stosowany wcześniej;

Pan Wacław Żurek, rolnik z Tarnowa opowiada, do jakich kuriozalnych sytuacji obecnie dochodzi: "Facet pojechał na targ, zawiózł 12 prosiąt, wrócił, przywiózł 13"


http://www.tvp.pl/krakow/aktualnosci/sp ... ow/4128483


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 17 sty 2012, 10:43 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
wymiana telefonu na nowy przyniosła rezultat. Dziś jeden telefon. cena zbliżona, 0,05 zł lepsza od dotychczasowej. To nie 10 groszy tygodniowo ale jak na początek. A to jeszcze do końca tygodnia dużo może się zmienić. Co prawda wczoraj obdzwoniłem wszystkich( prawie ) składając życzenia noworoczne( spóźnione).
Nikt nie chce być wróżką? Pobawmy się, bez żadnej odpowiedzialności. Ktoś niedawno( raczej dawniej) typował cenę warchlaka i chyba trafił.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 17 sty 2012, 11:01 
Offline

Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 13:00
Posty: 78
i co nie ma swinek??


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 17 sty 2012, 12:15 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
madzia a ty nie wiesz? Ci dla których nie ma na razie cicho siedzą. Tu nie zaglądaja. Oni lubują się w cenach. Tam póki co rządzą.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 17 sty 2012, 13:38 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 29 sty 2010, 08:57
Posty: 1684
Lokalizacja: EPI
wszystko przemawia za tym ze prosiaki w niedlugim czasie ostro w gore


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 17 sty 2012, 14:18 
Offline
Site Admin

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 07:23
Posty: 462
Lokalizacja: Poznań
Witam!
O wszystkim zadecyduje kasa!
JeÅ›li ktoÅ› bÄ™dzie chciaÅ‚ nadal uczestniczyć w grze zwanej „produkcja Å›wiÅ„”, zwÅ‚aszcza w tuczu bez wÅ‚asnych warchlaków i bez odpowiedniej wielkoÅ›ci wÅ‚asnego zaplecza paszowego, to musi mieć dużo wolnych Å›rodków finansowych.
Gracze bez gotówki zostaną wyeliminowani z gry.
A do tego - prędzej czy później - przyzagrodowa produkcja świń zginie tak, jak wyginęły przyzagrodowy chów krów i kur.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 17 sty 2012, 15:02 
Offline

Rejestracja: niedziela 17 cze 2007, 14:32
Posty: 570
Lokalizacja: Podlaskie ale nie Podlasie
I tu się mylisz, bo przyzagrodowa hodowla kur ma się całkiem nieźle, przynajmniej na moim terenie. W ogóle przyzagrodowa hodowla będzie trwać dopóki są dziadkowie z rentą i małe kilku hektarowe gospodarstwa.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 17 sty 2012, 15:44 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4700
Lokalizacja: kuj-pom
zgadzam się z ACONOREM u nas kur i krów na wsi nie zobaczysz a kiedyś każdy miał ładne stadko ptactwa i kilka krów w najlepszym czasie było ich ponad 100 w wiosce


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 17 sty 2012, 15:50 
Offline

Rejestracja: czwartek 20 sty 2011, 14:32
Posty: 1221
Lokalizacja: CLI
jednym się nie opłaca ,drudzy chowają tyle co kiedyś cała wieś.
tak jest ze wszystkim


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 17 sty 2012, 16:00 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Jajo z chodowli przyzagrodowej kosztuje złotówke i pewnie 1 kura więcej zysku przynosi niż niektórym 1 tucznik .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 17 sty 2012, 18:19 
Offline

Rejestracja: wtorek 21 gru 2010, 20:23
Posty: 1857
1zł ?? myślę , że nie więcej jak 70, 80 gr. gdyby już 1 zł , to ile ona ich zniesie ?? 2 jaja na 3 dni ?? jak to jest ? w ciągu miesiąca 20 czyli 20zł. przez 3 miechy 60zł. :)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 17 sty 2012, 19:03 
Offline

Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 13:00
Posty: 78
a wy co ,o kurach pogaduchy???nie na temat


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 17 sty 2012, 19:22 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
Dziś byłem zobaczyć postępy budowy u Piniego . Ziemne roboty wykonane , słupy postawione , robota idzie że hej . Kręciłem się koło zakładu z godzinę i samochodów ze świniami jak na godziny popołudniowe ,było strasznie mało .Na placu były 4 auta i w między czasie wjechały 2 .
Jak jest dobrze to o tej godzinie jest na placu kilkanaście aut i non stop
wjeżdżają następne .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 17 sty 2012, 19:24 
Offline

Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 13:00
Posty: 78
mietko75 pisze:
Dziś byłem zobaczyć postępy budowy u Piniego . Ziemne roboty wykonane , słupy postawione , robota idzie że hej . Kręciłem się koło zakładu z godzinę i samochodów ze świniami jak na godziny popołudniowe ,było strasznie mało .Na placu były 4 auta i w między czasie wjechały 2 .
Jak jest dobrze to o tej godzinie jest na placu kilkanaście aut i non stop
wjeżdżają następne .
czyli jaki wniosek?a wiesz ile oni placa?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 17 sty 2012, 19:47 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
madzia1ena
Wysłany: Wto Sty 17, 2012 19:31 Temat postu:
marucha napisał:
madzia
dużo umoczyłaś?

jeszcze nic,bo nie sprzedalam

umoczyli( o ile) niecierpliwi, ci co sprzedawali jak my swoje w miśki wpuszczliśmy. Miśki nadal schodzą w cenie akualnej jedynki ogólnopolskiej czyli 5 i klientów przybywa. Nie martw się o innych co stracili. Myślę że mimo wszystko nie stracili tylko mniej zarobili.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 17 sty 2012, 19:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 13:04
Posty: 3752
Tak rachuje i stwierdzam, 5.70 w sylwestra to za tydzień starczy 5.30 za te same świnie aby wyjść na zero. Także chyba nie stracę na moich kabankach.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 17 sty 2012, 20:01 
Offline

Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 13:00
Posty: 78
lukas1982 pisze:
Tak rachuje i stwierdzam, 5.70 w sylwestra to za tydzień starczy 5.30 za te same świnie aby wyjść na zero. Także chyba nie stracę na moich kabankach.
hodowla swin to nie ma byc hobby,tylko zrodlo utrzymania dla nas.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 17 sty 2012, 20:50 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
mam prośbę do kolegów śmigających do niemiec. Braki w wykształceniu nie pozwalają mi na tłumaczenie aktualności na schweine net. Oni piszą chyba że ktoś manipulował w raportach cenowych zaniżając je znacznie poniżej rzeczywistych warunków podaży i popytu. cytuję:
Przez raporty cen, które są znacznie poniżej rzeczywistych warunków podaży i popytu
Czyżby nasi agenci i na niemieckich forach rządzili. Śmietana od dwóch krów? Polskiej i niemieckiej? A może i Milkę doją?
Lukas myślę że jeżeli to prawda to za tydzień 5,3 zaliczysz a może i jeszcze dodatkowa flaszka z każdego świntucha wyjdzie. Czego tobie życzę.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 17 sty 2012, 20:57 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 29 sty 2010, 08:57
Posty: 1684
Lokalizacja: EPI
marucha ma racje ze tylko mniej zarobili prosiak byl kupowany po 150zl takze nawet po 5zl jest przyzwoity zysk


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 17 sty 2012, 21:15 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
40 agentów śledzi nas w tej chwili na forum. Czuję się jak alibaba i 40 rozbójników. Pozdrawiam wszystkich rozbójników . Obserwujcie, analizujcie, wyciągajcie wnioski. Tak to były manipulacje. Jesteście mistrzami manipulacji. Mistrzami nie tylko polski ale i europy jak się okazuje. Nawet niemiec dał się nabrać i wierzył w niewidzialną rękę rynku. Tak to naprawdę niewidzialna ręka. Panowie lub panie wasze tradycyjne 3 tygodnie zbliżają się ku końcowi. Czas Lukasowi oddać to co mu należne i proponuję jeszcze premię za cierpliwość.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 17 sty 2012, 21:21 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Alibaba jak tak dalej będziesz lał wode to rozbójników 2 dywizje będzie .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 17 sty 2012, 21:30 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
A może myślisz stan że to dzieciaki mietka siedzą i zamiast dobranocki oglądają.
Ja czekam i na wróżki i na sprostowanie niemieckich sensacji. Na razie bez echa. Przeszło 800 wyświetleń na dobę i żadnej odpowiedzi. A lanie wody stan to najlepszy interes. Najdroższa wychodzi w szynce.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 17 sty 2012, 21:40 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Marucha użytkownik zarejestrowany nie zalogowany liczony jest jako gość niekoniecznie jest rozbójnikiem .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 17 sty 2012, 22:17 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
Moje dzieciaki oglądały bajki na stronie CEN . Odkąd Baraki założył tą stronę , całe nasze " życie " przeniosło się tutaj . Dzieciaki pogubiły się i już nie wchodzą na forum . Brak bajek .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 17 sty 2012, 22:48 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
mietko przepraszam ale tak mnie te twoje dzieciaki kiedyś ubawiły że w pamięci pozostały. A jak tu nie wchodzą to dobrze bo my tu czasem świntuszymy a dzisiaj rano to prawie porno i dymno było.
Stan wiem że kliknięcie to nie zawsze szpieg, ale niech wiedzą, że czuwamy. A przy okazji ACONAR się pokazał, jak to jest że w notowniach niemieckich polska i bracia czesi zawsze w ogonie?- brak notowań. Czyżby nasi najlepsi sąsiedzi nas aż tak ignorowali czy też nasi urzędnicy za wolno sprawozdania przekazują.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 17 sty 2012, 23:00 
Offline

Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 13:00
Posty: 78
co to za przekrety z tym niemcami??czy polacy tez tam sÄ… posrednikami??he he!!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 17 sty 2012, 23:05 
Offline
Site Admin

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 07:23
Posty: 462
Lokalizacja: Poznań
Witam!
Wpisałem dzisiaj ten post w zakładce Problemy inne >> Ocena poubojowa. Powtórzę go w tym temacie.

Chciałbym wrócić do problemu oceny poubojowej tusz wieprzowych.
Po pierwsze:
Wg danych MRiRW od kilku lat ponad 90 % świń skupowanych w Polsce jest w klasach S, E i U. Oznacza to, że rozliczanie skupowanych świń wg klas EUROP nie ma żadnego uzasadnienia.
WiÄ™cej na ten temat w: Odpowiedź na pytania Czytelników (link – patrz niżej)
Po drugie:
Zmieniające się wymagania na światowym rynku mięsnego powodują, że kupujący żądają od ZM nowej charakterystyki półtusz i wyrębów, co ma mało wspólnego z oceną półtusz wg klas EUROP.
Pisze o tym dr Winarski w swoim artykule w Info-POLSUS (nr 13/2011) (link – patrz niżej)
Po trzecie:
W tej sytuacji najlepszym sposobem na rozliczanie skupu świń jest powrót do wagi żywej.
Tylko ważenie żywych świń w obecności sprzedającego rolnika daje gwarancję uczciwej zapłaty za sprzedane świnie przez ZM.

Proszę o Wasze opinie w sprawie zaniechania rozliczania skupu świń wg dotychczasowych klas EUROP.

Link do artykułów: http://www.trzoda-chlewna.com.pl/index. ... ni.inc.php


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 17 sty 2012, 23:25 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
niedługo baraki zostaniesz ojcem najpoczytniejszego tematu na tym forum. Jak tylko jeszcze dzieciaki mietka wywęszą gdzie się skryliśmy, sukces murowany. I założony przez producenta ( hodowcę) a nie konsumenta. A jak madzia jeszcze po cenach przestanie się plątać i od razu do celu trafi to będzie jak w domu.
ACONAR w sprawie EURO pomyślimy, przemyślimy i pewnie jesteśmy za. Można dyrektywy wykonywać rozliczając w euro ale wtórnie z wagi żywej. Robią to z powodzeniem niektóre zakłądy. Jeśli strony się znają, i znają swój towar to nie ma problemu. I gospodarz zadowolony i urzędnicy zajęcie mają, tylko dlaczego tak się spóźniają ze swymi raportami. Dotychczas działa takie rozliczenie na żywo i warunki dyktuje kto silniejszy. Niezadługo znowu my, ale nie na długo. Potem znowu oni.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3574 ]  Przejdź na stronÄ™ 1, 2, 3, 4, 5 ... 72  NastÄ™pna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB