Trzoda-Chlewna - Forum • Wyświetl temat - Wymarzło 100 % upraw ozimych a nie mamy prawa do odszkodowań
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest niedziela 28 kwie 2024, 22:28

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ] 
Autor Wiadomość
Post: wtorek 10 kwie 2012, 21:39 
Offline

Rejestracja: piątek 21 wrz 2007, 11:39
Posty: 72
Lokalizacja: xxxxxxxxxxxxxxxx
Witam
Panowie czekam na wypowiedzi jak to u Was wygląda bo chciałam złożyć wniosek o odszkodowanie w związku z wymarznięciem ozimin a uzyskałam informacje ,że pomoc przysługuje tylko tam gdzie szkoda wynosi 30 % dochodów z gosp.!!!! jestem w głębokim szoku !!!jestem hodowcą trzody w cyklu zamkniętym wymarzło mi 100 % zbóż ozimych , poniosłam straty około 90 tyś złoty i NIE PRZYSŁUGUJE MI ŻADEN KREDYT ANI POMOC !!! BARDZO PROSZĘ O WYPOWIEDZI JAK ZARADZIĆ TAKIEMU BEZPRAWIU!!! PRZECIEŻ PONIEŚLIŚMY TAKIE SAME SZKODY JAK INNI ROLNICY BEZ DODATKOWYCH DZIAŁÓW PRODUKCYJNYCH ,PROSZĘ O WSKAZÓWKI I INFORMACJE CO BĘDZIECIE ROBIĆ W TAKIEJ SYTUACJI???


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 10 kwie 2012, 22:01 
Offline

Rejestracja: sobota 30 paź 2010, 13:00
Posty: 818
Lokalizacja: wielkopolska
Sąsiad miał ubezpieczone dostał 700 zlp na hektar ,wnioski już pisałem gmina zbierała ,ale co z tego będzie nie wiadomo 100 zlp do hektara niby mają dać ,ale wniosek trzeba znowu pisać do arimr ,kredyty zanim uruchomia to pewnie pod koniec roku czyli za dużo nie dadzą trzeba sobie samemu radzić


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek 10 kwie 2012, 22:03 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
tea6@wp.pl pisze:
Witam
Panowie czekam na wypowiedzi jak to u Was wygląda bo chciałam złożyć wniosek o odszkodowanie w związku z wymarznięciem ozimin a uzyskałam informacje ,że pomoc przysługuje tylko tam gdzie szkoda wynosi 30 % dochodów z gosp.!!!! jestem w głębokim szoku !!!jestem hodowcą trzody w cyklu zamkniętym wymarzło mi 100 % zbóż ozimych , poniosłam straty około 90 tyś złoty i NIE PRZYSŁUGUJE MI ŻADEN KREDYT ANI POMOC !!! BARDZO PROSZĘ O WYPOWIEDZI JAK ZARADZIĆ TAKIEMU BEZPRAWIU!!! PRZECIEŻ PONIEŚLIŚMY TAKIE SAME SZKODY JAK INNI ROLNICY BEZ DODATKOWYCH DZIAŁÓW PRODUKCYJNYCH ,PROSZĘ O WSKAZÓWKI I INFORMACJE CO BĘDZIECIE ROBIĆ W TAKIEJ SYTUACJI???
Po 1 Ci współczuje że Ci zboże wymarzło
po 2 Ci współczuje że jesteś hodowcą
po 3 zapytam na jakim areale że aż 90 tysięcy strat
a po 4 zapytam dlaczego się nie ubezpieczyłeś
a na przyszłość jak umiesz liczyć to licz na siebie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 10 kwie 2012, 22:21 
Offline

Rejestracja: piątek 21 wrz 2007, 11:39
Posty: 72
Lokalizacja: xxxxxxxxxxxxxxxx
po 1 i 11 o odpowiedzi proszę Poważnych Rolników....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 10 kwie 2012, 22:48 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
tea6@wp.pl pisze:
po 1 i 11 o odpowiedzi proszę Poważnych Rolników....
Kolego 2 lata temu tak nam napadało że tyle się zebrało ile się zasiało
duże gospodarstwa poskładały wnioski tu i tam
Caritas ofiarował zboże do siewu kfalifikowane i w 1 kolejności dostali pużniej chcieli sprzedać
jak ja nie jestem poważnym rolnikiem to Ty jesteś niepoważnym męczennikiem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 10 kwie 2012, 23:28 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Polski CHŁOP BYŁ WIELKI ,a czy będzie ?
myśle że tak , tylko się musi mocno scisnąć za jaja i nie czekać aż mu pomogą
i przymrozek - 30 stopni i unia nie ma prawa powalić GO na kolana


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 11 kwie 2012, 07:18 
Offline

Rejestracja: niedziela 17 cze 2007, 14:32
Posty: 570
Lokalizacja: Podlaskie ale nie Podlasie
Stan, coraz bardziej Cię lubię. W ostatniej kwestii mam podobne poglądy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 11 kwie 2012, 07:56 
Offline

Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 23:40
Posty: 235
Lokalizacja: Warmia
Koleżanka ma problem jak przetrwać, bo rozumiem, że jej sytuacja jest poważna, prosi o rady, a Wy cynicznie drwicie z jej sytuacji, bo sami w takiej na dzisiaj nie jesteście. Nie macie pomysłu jak jej pomóc, to chociaż nie kopcie, bo to nie po ludzku i nie po chrześcijańsku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 11 kwie 2012, 08:43 
Offline

Rejestracja: piątek 24 gru 2010, 11:04
Posty: 627
Lokalizacja: wielkopolska
Sytuacja jest prosta: Sawicki tak sformułował przepisy żeby pieniądze trafiły do obszarników którzy nie mają produkcji zwierzęcej. Mniejsi rolnicy którzy z reguły mają jakieś zwierzaki nie dostaną kasy. My to przerabialiśmy rok czy dwa lata temu- obowiązywały te same przepisy i kasę dostali tylko ci co zwierzątek nie mają.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 11 kwie 2012, 09:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek 25 lut 2011, 11:34
Posty: 835
Lokalizacja: Wielkopolska
Witam
Miałem ten sam problem w zeszłym roku, najpierw przymrozki w maju potem gradobicie, zebrałem 30% tego co normalnie a że "w roku przed wystąpieniem szkody" akurat miałem większą ilość trzody niż średnia z 5 lat to figa z tego! Wyszło mi straty 8,6%! Pisałem nawet do Wojewody Wlkp, że algorytm obliczania szkód jest dla nas bardzo krzywdzący i tak nic to nie dało.
Umiesz liczyć licz na siebie!
pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 11 kwie 2012, 09:06 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Znając życie to mniejsi rolnicy sobie przesieją i nie będą marudzić
a obszarniki napiszą wnioski podjadą do gminy ciągniczkiem za 300 000 albo terenówką i ustawią się w kolejce w GOPS ie z wnioskiem za mamą która w rece trzyma wniosek na dożywianie w szkole jej 6 dziecka
noi jeszcze trzeba pobejtać w KRUSie i żeby podatek gruntowy umożyli
fajnie jak by dali nisko oprocentowany kredyt to by się kupiło z 5 ha po 50 000 zł :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 11 kwie 2012, 09:50 
Offline

Rejestracja: piątek 04 lut 2011, 18:37
Posty: 2899
zeus-1 pisze:
Sytuacja jest prosta: Sawicki tak sformułował przepisy żeby pieniądze trafiły do obszarników którzy nie mają produkcji zwierzęcej. Mniejsi rolnicy którzy z reguły mają jakieś zwierzaki nie dostaną kasy. My to przerabialiśmy rok czy dwa lata temu- obowiązywały te same przepisy i kasę dostali tylko ci co zwierzątek nie mają.
Tak samo było u mnie z takimi słowami ''Skoro pana stac zeby dokładac do trzody to fige sie nalezy''


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 11 kwie 2012, 10:07 
Offline

Rejestracja: czwartek 31 maja 2007, 09:40
Posty: 875
Lokalizacja: Wlkp
tea6@wp.pl pisze:
Witam
Panowie czekam na wypowiedzi jak to u Was wygląda bo chciałam złożyć wniosek o odszkodowanie w związku z wymarznięciem ozimin a uzyskałam informacje ,że pomoc przysługuje tylko tam gdzie szkoda wynosi 30 % dochodów z gosp.!!!! jestem w głębokim szoku !!!jestem hodowcą trzody w cyklu zamkniętym wymarzło mi 100 % zbóż ozimych , poniosłam straty około 90 tyś złoty i NIE PRZYSŁUGUJE MI ŻADEN KREDYT ANI POMOC !!! BARDZO PROSZĘ O WYPOWIEDZI JAK ZARADZIĆ TAKIEMU BEZPRAWIU!!! PRZECIEŻ PONIEŚLIŚMY TAKIE SAME SZKODY JAK INNI ROLNICY BEZ DODATKOWYCH DZIAŁÓW PRODUKCYJNYCH ,PROSZĘ O WSKAZÓWKI I INFORMACJE CO BĘDZIECIE ROBIĆ W TAKIEJ SYTUACJI???


Kolego chyba się walnąłeś z tymi 30% bo na stronie ministerstwa jest napisane że ten próg nie obowiązuje.

http://www.minrol.gov.pl/pol/Ministerst ... -rolnikow2


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 11 kwie 2012, 11:58 
Offline

Rejestracja: sobota 30 paź 2010, 13:00
Posty: 818
Lokalizacja: wielkopolska
stan1069@o2.pl pisze:
Znając życie to mniejsi rolnicy sobie przesieją i nie będą marudzić
a obszarniki napiszą wnioski podjadą do gminy ciągniczkiem za 300 000 albo terenówką i ustawią się w kolejce w GOPS ie z wnioskiem za mamą która w rece trzyma wniosek na dożywianie w szkole jej 6 dziecka
noi jeszcze trzeba pobejtać w KRUSie i żeby podatek gruntowy umożyli
fajnie jak by dali nisko oprocentowany kredyt to by się kupiło z 5 ha po 50 000 zł :lol:


Dokładnie tak ,proponuje żeby jeszcze Ci mali jakiś fundusz zapomogowy stworzyli dla tych duży bo oni przeciez są stratni kilkadziesiąt tysiecy ,a mały to tylko parę złoty stracił jak przesieje 5 ha :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 11 kwie 2012, 20:48 
Offline

Rejestracja: sobota 02 lut 2008, 19:19
Posty: 1018
Lokalizacja: Wielkopolska
Obecna sytuacja z wymarznięciami wygląda fatalnie i proszę o nie robienie sobie z tego powodu kpin. Stan nie powielaj Cimoszewicza i innych typu baraki. Jeżeli komuś kto ma 100ha wymarzło by 5ha to byłby pryszcz ale gdy cały jesienny zasiew to do śmiech już mu nie jest. Oczywiście że należy zawsze liczyć tylko na samego siebie ale gdzie są teraz ci co tak szybko u nas zbierali zboże na powodzian. Rolnicy szczerze dawali choć sami mieli duże wymoknięcia. A można było powiedzieć tak jak napisał baraki na forum. Jak wylał Nil w starożytnym Egipcie to użyznił pola na kilka lat to i wam powódż podniesie plonowanie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 11 kwie 2012, 21:25 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
PO-pulista pisze:
Obecna sytuacja z wymarznięciami wygląda fatalnie i proszę o nie robienie sobie z tego powodu kpin. Stan nie powielaj Cimoszewicza i innych typu baraki. Jeżeli komuś kto ma 100ha wymarzło by 5ha to byłby pryszcz ale gdy cały jesienny zasiew to do śmiech już mu nie jest. Oczywiście że należy zawsze liczyć tylko na samego siebie ale gdzie są teraz ci co tak szybko u nas zbierali zboże na powodzian. Rolnicy szczerze dawali choć sami mieli duże wymoknięcia. A można było powiedzieć tak jak napisał baraki na forum. Jak wylał Nil w starożytnym Egipcie to użyznił pola na kilka lat to i wam powódż podniesie plonowanie.
Cimoszewicz dupe zmoczył bo kandytował
stan nigdzie nie kandytuje i żadnych kpin nie robi
-30 było w lutym tzn.że był czas na reflesje
straty po wymarznięciach trzeba zamienić w pieniązki ,a nie beczeć
w silosach podrożało to co zasiane jak urośie to pewnie do tanich nie będzie należało i będziem wołać DZIADEK MRÓZ ODWIEDZAJ :lol:
bywały złote trąby powietrze i może nadszedł czas na złote wymarznięcia
i prosze nie wypominać powodzianom
i nie porównywać powodzi do wymarznięć , bo to co powodzianie przeżyli ,to wymarznięci w następnym wcieleniu mogą nie zrozumić


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 11 kwie 2012, 22:30 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
Dwa lata do tyłu mokradla wyniszczyła mnóstwo warzyw , nikt nie dostał nawet grosza. Zaraz z początku rolnicy płakali a po zmianie cen mordy się śmiały . W tym roku warzywnicy proszą Boga o podobny kataklizm . Złóżmy rączki do Pana Boga i podziękujmy mu że na ta przesiewy w całym kraju ładnie popadało . Mogło by być tak jak na zachodzie Europy . Nic nie wymarzło , za to wszystko usycha . Nawet nie wolno im nawadniać pul bo brakuje wody .Cieszmy się z tego co mamy i nie żądajmy za wiele .
Jak dostaniemy jakieś odszkodowania , prawie każdy rolnik dopakuje nawozów , odżywek i Baraki będzie triumfował że się narodziło i zboża są tanie .
Nie ma tego złego , co by na dobre nie wyszło .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 11 kwie 2012, 22:49 
Offline

Rejestracja: piątek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4700
Lokalizacja: kuj-pom
a tobie MIETKO to nie na rękę aby się obrodziło powiedz ile ty masz tego zboża w binach ze tak panikujesz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 11 kwie 2012, 22:52 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Widziałem strach w oczach mieszkających przy wałach poziom wody za wałem równyy z kominem
podczas powodzi widziałem wode na dachach nikomu tego nie życze
puki co mnie powódż nie dotknęła jako rolnik pomagałem
ale żeby wytykać powodzianom to trzeba być pierdolniętym


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 12 kwie 2012, 06:45 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
Arku świń jest w kraju niesłychanie mało i ceny nie są zawrotna a co by było jak by ich było rekordowo dużo ??Będzie urodzaj zbóż , będą niskie ceny . Będą niskie ceny zbóż , będzie dużo świń . Będzie dużo świń , to i ceny trochę inne .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 12 kwie 2012, 08:05 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
2 lata temu po wymoknięciach zebrałem średnio 1,5t ha i żadnej pomocy nie dostałem. Coś tam ponoć dawali w opiece społecznej ale ja stwierdziłem że to by była plama na honorze brac zapomogi z opieki społecznej i dałem sobie spokój. Sporo dołożyłem do interesu (100% kwalifikowany mat., nawozy, opryski, wszystko jak należy) i nie płakałem i nie biadoliłem, taka jest praca rolnika i kazdy kto nim jest musi sie liczyc z tym że raz jest lepiej a raz gorzej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 12 kwie 2012, 08:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek 25 lut 2011, 11:34
Posty: 835
Lokalizacja: Wielkopolska
baraki pisze:
2 lata temu po wymoknięciach zebrałem średnio 1,5t ha i żadnej pomocy nie dostałem. Coś tam ponoć dawali w opiece społecznej ale ja stwierdziłem że to by była plama na honorze brac zapomogi z opieki społecznej i dałem sobie spokój. Sporo dołożyłem do interesu (100% kwalifikowany mat., nawozy, opryski, wszystko jak należy) i nie płakałem i nie biadoliłem, taka jest praca rolnika i kazdy kto nim jest musi sie liczyc z tym że raz jest lepiej a raz gorzej.


Witam
Trudno się z tym nie zgodzić, wszyscy ponosimy ryzyko, tylko że w naszej branży bardzo mało zależy od czynnika ludzkiego. Pisałem już o tym - rolnictwo to nie jest normalny sektor gospodarczy podlegający wolnorynkowym regułom klasycy ekonomii popełnili nie jeden mądry wywód na ten temat. Dlaczego więc w moim nieszczęściu kto inny bije złote monety!?! Przecież ceny zbóż jarych do przesiewów to jest jawne skurw..... Nie oczekują od Państwa 5 tyś zł na ha, nie czekam nawet na te 100 zł. Domagam się interwencji izb skarbowych i podatków dla spekulantów w wysokości przynajmniej 80%


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 12 kwie 2012, 09:08 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Mekkab ale jak to inaczej rozwiązać? W warunkach ograsniczonej podaży cena trzyma w ryzach popyt. Załóżmy że wprowadzamy cenę ustawową i co dalej? Reglamentacja?
Patrzmy uważnie, obserwujmy jak zachowują się firmy które nas zaopatrują w środki do produkcji, czy chca byc dla nas partnerami czy tylko dorabiac się naszym kosztem wykorzystując do tego kazda okazję i wyciągajmy wnioski.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 12 kwie 2012, 09:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 13:04
Posty: 3752
Rolnik, który ma dużo roboty w polu i w chlewie nie ma czasu płakać nad swoim losem :lol: nie ma czasu zrzędzić :lol: ale też wieczorem czasem nie ma sił aby piwo wypić nie mówiąc już o innych przyjemnościach :D
Taka to prawda. Są ludzie którzy biadolą cały czas, że za sucho, że za mokro itd. NIe szkoda Wam na to tego pięknego acz bardzo kruchego życia?? :lol: :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 12 kwie 2012, 10:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
lukas1982 pisze:
Rolnik, który ma dużo roboty w polu i w chlewie nie ma czasu płakać nad swoim losem :lol: nie ma czasu zrzędzić :lol: ale też wieczorem czasem nie ma sił aby piwo wypić nie mówiąc już o innych przyjemnościach :D
Taka to prawda. Są ludzie którzy biadolą cały czas, że za sucho, że za mokro itd. NIe szkoda Wam na to tego pięknego acz bardzo kruchego życia?? :lol: :lol:
.........i tu i teraz pomimo ,że za chwilę jadę pracować na polu (przesiew rzepaku) - przyznaję Ci RACJĘ ,dobrze myślisz i dobrze piszesz!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 12 kwie 2012, 10:29 
Offline

Rejestracja: niedziela 30 sty 2011, 10:55
Posty: 435
Lokalizacja: kuj. pom
andrzej-guzik pisze:
tea6@wp.pl pisze:
Witam
Panowie czekam na wypowiedzi jak to u Was wygląda bo chciałam złożyć wniosek o odszkodowanie w związku z wymarznięciem ozimin a uzyskałam informacje ,że pomoc przysługuje tylko tam gdzie szkoda wynosi 30 % dochodów z gosp.!!!! jestem w głębokim szoku !!!jestem hodowcą trzody w cyklu zamkniętym wymarzło mi 100 % zbóż ozimych , poniosłam straty około 90 tyś złoty i NIE PRZYSŁUGUJE MI ŻADEN KREDYT ANI POMOC !!! BARDZO PROSZĘ O WYPOWIEDZI JAK ZARADZIĆ TAKIEMU BEZPRAWIU!!! PRZECIEŻ PONIEŚLIŚMY TAKIE SAME SZKODY JAK INNI ROLNICY BEZ DODATKOWYCH DZIAŁÓW PRODUKCYJNYCH ,PROSZĘ O WSKAZÓWKI I INFORMACJE CO BĘDZIECIE ROBIĆ W TAKIEJ SYTUACJI???


Kolego chyba się walnąłeś z tymi 30% bo na stronie ministerstwa jest napisane że ten próg nie obowiązuje.

http://www.minrol.gov.pl/pol/Ministerst ... -rolnikow2
tzn. ze mam zlozyc wniosek do arimr z jesiennymi zasiewami a potem korekta na jare ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 12 kwie 2012, 23:30 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
lukas1982 pisze:
Rolnik, który ma dużo roboty w polu i w chlewie nie ma czasu płakać nad swoim losem :lol: nie ma czasu zrzędzić :lol: ale też wieczorem czasem nie ma sił aby piwo wypić nie mówiąc już o innych przyjemnościach :D
Taka to prawda. Są ludzie którzy biadolą cały czas, że za sucho, że za mokro itd. NIe szkoda Wam na to tego pięknego acz bardzo kruchego życia?? :lol: :lol:
Jak znajdziesz kilka minut wolnego czasu to przemyśl to co napisałeś
pomiędzy rolnikiem a niewolnikiem jest jeszcze życie z którego nawet niewolnik by zrezygnował nie mając czasu wypić piwa i korzystać z przyjemności o których wspominasz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 13 kwie 2012, 06:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 13:04
Posty: 3752
stan to tak tylko sezonowo wygląda. następna akcja lipiec-sierpień. a jak jest robota to głupoty do głowy nie przychodzą. są tacy co poza sezonem adres zamieszkania pod sklepem a w sezonie prac kropli nie ruszą i ta praca ich ratuje.
Stan te pojeby rozwijają się z roku na rok, kredyty spłacają mimo że słomę kupują także jak jest trochę oleju w głowie to da się radę.
Co do słomy to u nas krowiarze dyktują popyt. np 60 dojnych, 40 ha z czego zbóż 15ha z czego 90% wymarzło. tak że będzie ciekawie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 13 kwie 2012, 18:40 
Offline

Rejestracja: czwartek 09 lut 2012, 19:01
Posty: 971
stan1069@o2.pl pisze:
lukas1982 pisze:
Rolnik, który ma dużo roboty w polu i w chlewie nie ma czasu płakać nad swoim losem :lol: nie ma czasu zrzędzić :lol: ale też wieczorem czasem nie ma sił aby piwo wypić nie mówiąc już o innych przyjemnościach :D
Taka to prawda. Są ludzie którzy biadolą cały czas, że za sucho, że za mokro itd. NIe szkoda Wam na to tego pięknego acz bardzo kruchego życia?? :lol: :lol:
Jak znajdziesz kilka minut wolnego czasu to przemyśl to co napisałeś
pomiędzy rolnikiem a niewolnikiem jest jeszcze życie z którego nawet niewolnik by zrezygnował nie mając czasu wypić piwa i korzystać z przyjemności o których wspominasz

Lukas masz rację! Prawdziwy rolnik (hodowca) nie ma czasu żeby cały dzień siedzieć przed komputerem. Część z aktywniejszych na tym forum to frustraci, którzy poszli na wygodę i zajęli się wyłącznie tuczem. Teraz mają dylemat: wstawiać warchlaki, czy nie? Ja tuczę wszystko co się urodzi od lat i nie narzekam tak jak co niektórzy! Dodam, że większość zboża kupuję.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 13 kwie 2012, 23:02 
Offline

Rejestracja: piątek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4700
Lokalizacja: kuj-pom
panowie słoma to dopiero cenę będzie miała coraz większy ruch w zapytaniach bo ile może być belek z hektara słomy jęczmiennej


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 14 kwie 2012, 08:46 
Offline

Rejestracja: sobota 02 lut 2008, 19:19
Posty: 1018
Lokalizacja: Wielkopolska
lukas1982 pisze:
stan to tak tylko sezonowo wygląda. następna akcja lipiec-sierpień. a jak jest robota to głupoty do głowy nie przychodzą. są tacy co poza sezonem adres zamieszkania pod sklepem a w sezonie prac kropli nie ruszą i ta praca ich ratuje.
Stan te pojeby rozwijają się z roku na rok, kredyty spłacają mimo że słomę kupują także jak jest trochę oleju w głowie to da się radę.
Co do słomy to u nas krowiarze dyktują popyt. np 60 dojnych, 40 ha z czego zbóż 15ha z czego 90% wymarzło. tak że będzie ciekawie


Ja tam bym się tymi krowiarzami tak nie przejmował oni i tak ponieśli teraz najmniejsze straty na przesiewach bo jak któremu wymarzło parę ha to max. Druga sprawa to że jak ktoś tańczy na cienkiej linie hodując na 15 ha 50 sztuk bydła bazując wyłącznie na zakupie słomy gdyż swoje pola obsiewa kuku i trawami to niech teraz zapłaci cenę rynkową za słomę bo dotychczas to miał ją za półdarmo. Kto się przejmuję kimś jak teraz musi przesiewać 100% całego zasiewu. Swoją drogą słyszałem Lukas że w okolicach Rawicza pozostało więcej zielonych ozimin niż w innych częściach Wlkp. Może i Tobie dopisało trochę szczęścia i teraz patrzysz z takim optymizmem na pola.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 18 kwie 2012, 19:53 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 12:36
Posty: 2093
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
PO-pulista pisze:
lukas1982 pisze:
stan to tak tylko sezonowo wygląda. następna akcja lipiec-sierpień. a jak jest robota to głupoty do głowy nie przychodzą. są tacy co poza sezonem adres zamieszkania pod sklepem a w sezonie prac kropli nie ruszą i ta praca ich ratuje.
Stan te pojeby rozwijają się z roku na rok, kredyty spłacają mimo że słomę kupują także jak jest trochę oleju w głowie to da się radę.
Co do słomy to u nas krowiarze dyktują popyt. np 60 dojnych, 40 ha z czego zbóż 15ha z czego 90% wymarzło. tak że będzie ciekawie


Ja tam bym się tymi krowiarzami tak nie przejmował oni i tak ponieśli teraz najmniejsze straty na przesiewach bo jak któremu wymarzło parę ha to max. Druga sprawa to że jak ktoś tańczy na cienkiej linie hodując na 15 ha 50 sztuk bydła bazując wyłącznie na zakupie słomy gdyż swoje pola obsiewa kuku i trawami to niech teraz zapłaci cenę rynkową za słomę bo dotychczas to miał ją za półdarmo. Kto się przejmuję kimś jak teraz musi przesiewać 100% całego zasiewu. Swoją drogą słyszałem Lukas że w okolicach Rawicza pozostało więcej zielonych ozimin niż w innych częściach Wlkp. Może i Tobie dopisało trochę szczęścia i teraz patrzysz z takim optymizmem na pola.
No tu się z Tobą zgodzę w inne lata to łaskę robili że za darmo wezmą a w ubiegłym roku prosili żeby im sprzedać choć rzepakową no a w tym to chyba przedpłaty jakieś wprowadze :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 02 maja 2012, 22:39 
Offline

Rejestracja: wtorek 01 maja 2012, 21:47
Posty: 93
Lokalizacja: wielkopolska
macie racje ci krowiarze to tylko narzekaja juz im troche ceny za mleko spadly i juz piszcza ze kryzys sie robi z kilku groszy a jak nam za tyczniki placili w zeszlym roku po 2.80zl to nikt sie nie pytal z czego mamy zyc


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 02 maja 2012, 22:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:17
Posty: 3339
co to kogo obochodzi ze nie niema na opłaty itp bo ci wymarzło
kumplowi wymazło 3ha pszenicy składka 170zł dostał 3000zł

i tak jest ze wszystkim


poz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB