Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - Krajowy program odbudowy pogÅ‚owia trzody chlewnej
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest poniedziałek 29 kwie 2024, 02:37

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 520 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  NastÄ™pna
Autor Wiadomość
 TytuÅ‚:
Post: sobota 06 kwie 2013, 13:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek 25 mar 2008, 19:41
Posty: 711
Lokalizacja: ÅšlÄ…skie
lukas1982 pisze:
Stan, o Boże kochany.
Przestań się udzielać w końcu tam gdzie nie masz pojęcia!
co za typ.


popieram...


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 06 kwie 2013, 13:39 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Dobro-Stan... :D


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 06 kwie 2013, 13:59 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
WOJCIECH1236 pisze:
lukas1982 pisze:
Stan, o Boże kochany.
Przestań się udzielać w końcu tam gdzie nie masz pojęcia!
co za typ.
Popieram


Większość moich postów nauczyć się na pamięć , bo mogą się przydać :lol: :lol:

te mądrzejsze wydrukować ,oprawić i powiesić na ścianie , bo młodszym mogą się przydać :lol: :lol:

wydaje mi się ,ze za późno się zalogowałem o kilka lat , bo by dzisiaj mniej było farmerów którym się tylko wydaje że są farmerami , a byliby biznesmenami :lol: :lol: :lol:

wcale mnie nie dziwi wrogość do mnie farmerów tuczących importowanego warchlaka i farmerów z dużymi chlewniami bez zaplecza paszowego kochających banki i kredyty , bo na obecna chwile jesteście usrani za przeproszeniem i na lepiej się wcale nie zanosi :wink: :wink:

dodam jeszcze że z mojej gospodarecki :lol: i z tych średnio 6 lochach za ostatnie 3 lata zainwestowałem 200 000 i w końcu mój ukochany Polonez przestał być jedynym srodkiem transportu :lol: :lol:

nie mogę pisać zawiele bo mój kuzynek wychlapał :lol: i pod kościołem niektórzy mi mówią stan :roll:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 06 kwie 2013, 14:10 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
buntownik72 pisze:
Zabierzcie chłopom unijne czyli darme pieniądze żeby nie mogli dokładać do produkcji i zamknijcie granice a kilo świni zacznie nagle kosztować 10 złotych .Do tego wprowadzcie kontraktację tak jak to było za komuny i możecie spać spokojnie .
Kiedy Ty i reszta w końcu zrozumie że dopłaty nie służą rolnikom , a konsumentom i w dodatku tym biedniejszym

to normalne ze jak dopłaty by znikły to cena żywca musi wzrosnąć , a dopóki są dopłaty to znikna ale ci co uważają że produkcja żywca bez dopłat ma sens


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 06 kwie 2013, 15:05 
Offline

Rejestracja: czwartek 25 paź 2012, 15:19
Posty: 430
stan1069@o2.pl pisze:
Większość moich postów nauczyć się na pamięć , bo mogą się przydać :lol: :lol:
te mądrzejsze wydrukować ,oprawić i powiesić na ścianie , bo młodszym mogą się przydać :lol: :lol:
wydaje mi się ,ze za późno się zalogowałem o kilka lat , bo by dzisiaj mniej było farmerów którym się tylko wydaje że są farmerami , a byliby biznesmenami :lol: :lol: :lol:
wcale mnie nie dziwi wrogość do mnie farmerów tuczących importowanego warchlaka i farmerów z dużymi chlewniami bez zaplecza paszowego kochających banki i kredyty , bo na obecna chwile jesteście usrani za przeproszeniem i na lepiej się wcale nie zanosi :wink:

hehe...Panie Å‚adny, Pan siÄ™ przemianuj ze Stana na Megalomana
http://pl.wikipedia.org/wiki/Megalomania
stan1069@o2.pl pisze:

dodam jeszcze że z mojej gospodarecki :lol: i z tych średnio 6 lochach za ostatnie 3 lata zainwestowałem 200 000 i w końcu mój ukochany Polonez przestał być jedynym srodkiem transportu :lol:

A w co inwestowałeś prędzej?W ciągu 3 lat odłożyłeś 200 000...to za poprzednie lata było tego z ...milion ? Odłożyć 70 tysięcy rocznie to niezły wynik , piszę odłożyć , bo rozumiem , że na utrzymanie rodziny idzie z innej ''kupki''...właśnie rodzina - posiadasz ? czy może żyjesz na garnuszku u mamusi i tatusia a pieniądze z gospodarstwa idą na potrzeby synka?
aaa, zakup samochodu to raczej marna inwestycja , jeśli w ogóle można nazwać to inwestycją(chyba ,że to ciężarówka) , sam kiedyś pisałeś , że służy jedynie do przemieszczania się .
stan1069@o2.pl pisze:
nie mogę pisać zawiele bo mój kuzynek wychlapał :lol: i pod kościołem niektórzy mi mówią stan :roll:

Eeee tam...nie ma się czym przejmować. Mamy wolność słowa , a Ty piszesz tylko prawdę , całą prawdę i ... zaraz , zaraz... jak ta trzecia z prawd się nazywa?? :wink: :lol:
Baz obrazy Stasiu :lol:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 06 kwie 2013, 15:21 
Offline

Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 20:15
Posty: 2835
Lokalizacja: lubelskie
stan1069@o2.pl pisze:
SA pisze:
turbogrocho49 pisze:
tak jak stan pisze 4 maciorowce
to to co wyprodukuja to i zjedza
na rynek zywca nie maja wiekszego wpływu
i z kazdym dniem ich coraz mniej

Jak można od 4 macior tuczniki samemu zjeść no chyba że każda po jednym prosiaku urodzi a wpływ na rynek to zależy ilu ich będzie po te 4 maciory a duże chlewnie to wszystko zależy jak się podchodzi do hodowli bo może być wielkie rozczarowanie już nie jednemu mania wielkości w głowie przewróciła a dzieci i żona stali się ofiarą jego pomysłu na szybką kasę
SA zasługujesz na nagrodę Nobla za ten post
ale z powodu tego ze nie zasiadam w komisji do jej udzielania po prostu jej nie otrzymasz :lol: :lol: :lol:

dodam jeszcze że 4 maciorowcy obecnie może i się wycofali z produkcji , bo opylili zboże drogo , ale jak się sytuacja odwróci to uderzą :lol: :lol: :lol:

to ze oni mają 60 groszy taniej na kilu to nie znaczy że mniej zarabiają na sztuce , bo sam wat ryczałtowy im to zniweluje :lol:

wiekszość nowoczesnych farmerów jest na wat ogólnym więc za kilo świni wszyscy biorą tyle samo

pewne jest to że jak się inwestuje to na wat ogólnym tak znowu zle nie jest , ale ileż można inwestować ????? i z czego ?????? w końcu trzeba oddawać to co się wzięło :roll:

kolejną przewagą 4 maciorowców to zdrowotność i materiał hodowlany , przecież te leki takie tanie nie są , a swoja loszka jest 2 x tansza i wcale może być nie gorsza :roll: do tego wszystkiego jak jeszcze jest kredyt na chlewnie to zysk z produkcji 4 maciorowca jest większy niż 100 maciorowca :roll:

nie można tez zapominać o sytuacjach nadzwyczajnych typu epidemie itp.
4 maciorowiec zapłaci sari 10 zł łyknie flaszke i zapomni , a 100 maciorowiec będzie dłużej pamiętał albo mu inni będą przypominać :wink:


sami z ojcem kiedys mielismy 40 loch, ale do produkcji prosiaka potrzeba naprawde dobrych budynków i sporej wiedzy, dlaczego 4 maciorowcy jescze sa, bo nie licza kosztów, i raz wojkowi, co miał 5 loch, powiedziałem żeby sobie policzył ile mu tucznik zjadł na kg przyrostu, od tamtej pory jak policzył to już nie trzyma, powiedział że wypłaty z koleji nie bedzie dokładał
Sam na vat nie przeszedłem chociaż dużo inwestuje, przy moich obrotach samego watu na ryczałcie mam 90 tys, teraz zwiekszam o drugie tyle to bedzie 180 tys, w tuczu vat na zasadach ogólnych to chyba najgorsze zło
co z tego ze jak buduje chlewnie to sporo vat do odzyskania, ale i sporo wiecej bedzie do odebrania bo produkcja wzrasta, poki mnie nie wzywają dobrowolnie do skarbówki sam nie pójdę


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 06 kwie 2013, 15:37 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Panie Bezbarwny Ty siÄ™ przemianuj na pana zielonego :lol: :lol:

jak bys jakieś pojecie miał o gospodarce to byś wiedział że drogie zboże i świnie są tak około 3 latka :lol: :lol: :lol: więc w moim przypadku to mi najbardziej odpowiada :lol:

jak było zboże po 300 zł. a świnia po 2,8 to przy tych cenach można zainwestować kupke na miękko :lol: :lol:

pochwale się jeszcze ze w tym czasie jak alkaida uderzyla w amerykańskie wieżowce to zrobiłem ogrodzenie za 40 000 było to nascie lat temu i tucznik też kosztował ponad 5 zł. :lol: :lol: :lol:

a pytań na które znasz odpowiedz mi nie zadaj , bo mnie to wkur..............a :lol: :lol:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 06 kwie 2013, 15:44 
Offline

Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 12:30
Posty: 767
Lokalizacja: Lubelskie
Dlaczego są ci co mają 4 maciory bo nie mają lepszej alternatywy bo nie widać by szło ku lepszemu brak pracy ale nie potrzeba mieć 100 czy więcej by efektywnie produkować tucznika to zależy od rozumu człowieka i co z tego że będziesz miał dużą a produkcje tucznika tylko że na kroplówce z banku


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 06 kwie 2013, 15:45 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 12:36
Posty: 2093
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
turbogrocho49 pisze:
stan1069@o2.pl pisze:
SA pisze:
turbogrocho49 pisze:
tak jak stan pisze 4 maciorowce
to to co wyprodukuja to i zjedza
na rynek zywca nie maja wiekszego wpływu
i z kazdym dniem ich coraz mniej

Jak można od 4 macior tuczniki samemu zjeść no chyba że każda po jednym prosiaku urodzi a wpływ na rynek to zależy ilu ich będzie po te 4 maciory a duże chlewnie to wszystko zależy jak się podchodzi do hodowli bo może być wielkie rozczarowanie już nie jednemu mania wielkości w głowie przewróciła a dzieci i żona stali się ofiarą jego pomysłu na szybką kasę
SA zasługujesz na nagrodę Nobla za ten post
ale z powodu tego ze nie zasiadam w komisji do jej udzielania po prostu jej nie otrzymasz :lol: :lol: :lol:

dodam jeszcze że 4 maciorowcy obecnie może i się wycofali z produkcji , bo opylili zboże drogo , ale jak się sytuacja odwróci to uderzą :lol: :lol: :lol:

to ze oni mają 60 groszy taniej na kilu to nie znaczy że mniej zarabiają na sztuce , bo sam wat ryczałtowy im to zniweluje :lol:

wiekszość nowoczesnych farmerów jest na wat ogólnym więc za kilo świni wszyscy biorą tyle samo

pewne jest to że jak się inwestuje to na wat ogólnym tak znowu zle nie jest , ale ileż można inwestować ????? i z czego ?????? w końcu trzeba oddawać to co się wzięło :roll:

kolejną przewagą 4 maciorowców to zdrowotność i materiał hodowlany , przecież te leki takie tanie nie są , a swoja loszka jest 2 x tansza i wcale może być nie gorsza :roll: do tego wszystkiego jak jeszcze jest kredyt na chlewnie to zysk z produkcji 4 maciorowca jest większy niż 100 maciorowca :roll:

nie można tez zapominać o sytuacjach nadzwyczajnych typu epidemie itp.
4 maciorowiec zapłaci sari 10 zł łyknie flaszke i zapomni , a 100 maciorowiec będzie dłużej pamiętał albo mu inni będą przypominać :wink:


sami z ojcem kiedys mielismy 40 loch, ale do produkcji prosiaka potrzeba naprawde dobrych budynków i sporej wiedzy, dlaczego 4 maciorowcy jescze sa, bo nie licza kosztów, i raz wojkowi, co miał 5 loch, powiedziałem żeby sobie policzył ile mu tucznik zjadł na kg przyrostu, od tamtej pory jak policzył to już nie trzyma, powiedział że wypłaty z koleji nie bedzie dokładał
Sam na vat nie przeszedłem chociaż dużo inwestuje, przy moich obrotach samego watu na ryczałcie mam 90 tys, teraz zwiekszam o drugie tyle to bedzie 180 tys, w tuczu vat na zasadach ogólnych to chyba najgorsze zło
co z tego ze jak buduje chlewnie to sporo vat do odzyskania, ale i sporo wiecej bedzie do odebrania bo produkcja wzrasta, poki mnie nie wzywają dobrowolnie do skarbówki sam nie pójdę
A z czego dokładasz znam takich co całe rodziny za granicą siedzą a tu chlewnie budują i opowiadają jak to im się opłaca :idea:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 06 kwie 2013, 16:24 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 24 gru 2010, 11:04
Posty: 627
Lokalizacja: wielkopolska
A ja znam tuczarzy co miesiąc temu ciągniki nowe przyprowadzili, jeden na dodatek dom buduje- zachodzę w głowę z czego oni dokładają? :wink:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 06 kwie 2013, 16:27 
Offline

Rejestracja: czwartek 25 paź 2012, 15:19
Posty: 430
stan1069@o2.pl pisze:

jak bys jakieś pojecie miał o gospodarce to byś wiedział że drogie zboże i świnie są tak około 3 latka :lol: :lol: :lol: więc w moim przypadku to mi najbardziej odpowiada :lol:

pochwale się jeszcze ze w tym czasie jak alkaida uderzyla w amerykańskie wieżowce to zrobiłem ogrodzenie za 40 000 było to nascie lat temu i tucznik też kosztował ponad 5 zł. :lol: :lol: :lol:

Stan...nie bardzo rozumiem..to co jest teraz drogie , świnie czy zboże?
Ogrodzenie za 40 000 hehe...to całą wioskę ogrodziłeś?
I jeszcze jedno...daję uroczyste słowo humoru , że wkur...wiał Cię nie będę.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 06 kwie 2013, 16:50 
Offline

Rejestracja: czwartek 09 lut 2012, 19:01
Posty: 971
SA pisze:
Dlaczego są ci co mają 4 maciory bo nie mają lepszej alternatywy bo nie widać by szło ku lepszemu brak pracy ale nie potrzeba mieć 100 czy więcej by efektywnie produkować tucznika to zależy od rozumu człowieka i co z tego że będziesz miał dużą a produkcje tucznika tylko że na kroplówce z banku

Jaka to alternatywa?
Sprzeda prosiaczka na rynku po 8 czy 9 zł za kg. Za tucznika dadzą mu tyle (najczęściej), ile ogłasza 0909. Za wszystkie środki do produkcji płaci kilka czy kilkanaście % więcej. To na czym ma zarobić, albo z czego dołożyć?
Sprzedać maciorę, aby było na wyżywienie tucznika. W mojej okolicy większość kilku i kilkunasto-maciorowców tak się pożegnało ze świńmy.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 06 kwie 2013, 17:59 
Offline

Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 20:15
Posty: 2835
Lokalizacja: lubelskie
F1
ostatnio dołożyłem do swin juz nie pamietam ale chyba 2,5 roku temu, nie miałem zboża i było drogie w zakupie, wtedy na sztuke dołożyłem 30 zł, bo brałem pełnoporcjówkę i cena tez tragedia, teraz przy najgorszej cenie 5,1 netto jakiej sprzedałem to nie dołożyłem, fakt faktem dużo też nie zostało, ale więcej jak na primie, a sprzedawałem i po 6-6,1 netto 2012 sporo sztuk
Coś zostanie ze swini cos z pola, i jakos sie idzie do przodu, kredyty tez mam, ale jak do tej pory obsługuję na bieżąco


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 06 kwie 2013, 18:07 
Offline

Rejestracja: niedziela 01 mar 2009, 10:48
Posty: 109
i pewnie jak warchlak bedzie po 400zł to też ci zostanie dużo zysku??


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 06 kwie 2013, 18:11 
Offline

Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 20:15
Posty: 2835
Lokalizacja: lubelskie
kupuje polską fermówkę od stałego dostawcy, cena na dzisiaj dla mnie to 220 zł za 20 kg dobrego towaru


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 06 kwie 2013, 18:13 
Offline

Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 20:15
Posty: 2835
Lokalizacja: lubelskie
nie kupuje dunczyka, takze 400 zł na pewno mnie nie czeka, a i ja zawsze odbieram prosiaka nawet jak cena lipna, a nie tak jak inni potrafia zadzwonic dzien przed odbiorem(jak cena tucznika h..a) że wszystkie plagi egipskie na nich spadły i nie mogą odebrać prosiaka. Grunt to z kimś nawiązać współpracę i się jej trzymać jak jest dobrze dla dwóch stron.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 06 kwie 2013, 18:52 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 12:36
Posty: 2093
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Zle mnie zrozumiałeś nie twierdzę że do świń dokładasz tylko pisałem że jedni za granicę wyjeżdżają aby pokryć straty gdy np kredyt jest do spłaty każdy ma inne warunki jedni mają ziemię inni nie jedni kredyty ale nie zgodzę się z nikim że cztero maciorowcy psują rynek :lol: bo jeśli produkują to im się opłaca skoro masz ziemię masz dopłaty to w razie kryzysu na bułki zostanie buntownik nie ma ziemi i zarabia na kontrakcie i spoko :roll:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 06 kwie 2013, 18:54 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 12:36
Posty: 2093
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
zeus-1 pisze:
A ja znam tuczarzy co miesiąc temu ciągniki nowe przyprowadzili, jeden na dodatek dom buduje- zachodzę w głowę z czego oni dokładają? :wink:
Ja też znam takich tyle że hipoteki bank łapę położył :wink:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 06 kwie 2013, 20:40 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
F1 pisze:
Czemu chcesz zabrać chłopom :evil: zabierz Stokłosie,,Romanowskim i innym co mają tysiące hektarów skoro duża skala daje duże zyski po co im jeszcze dopłaty a i zachodnim kocernom co się na polskiej ziemi panoszą na preferencyjnych warunkach też a zobaczycie ile tucznik będzie kosztował :wink:
Napiszę prościej :dopuki w tucz będą pompowane darmowe pieniądze co doprowadza do nadprodukcji to nie ma szans żeby na rynku było ok.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 06 kwie 2013, 21:18 
Offline

Rejestracja: czwartek 23 gru 2010, 14:02
Posty: 1442
Lokalizacja: podlasie
Albo zeby zniesili tucze kontraktowe też by nie bylo by problemu z cena


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 06 kwie 2013, 21:24 
Offline

Rejestracja: niedziela 01 mar 2009, 10:48
Posty: 109
i zakazali cyklu otawrtego!!
tucz tyle ile umiesz uchować :lol:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 06 kwie 2013, 21:28 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
abel pisze:
i zakazali cyklu otawrtego!!
tucz tyle ile umiesz uchować :lol:
Dlatego ja tucze tyle ile umiem uchować :D


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 06 kwie 2013, 21:31 
Offline

Rejestracja: czwartek 09 lut 2012, 19:01
Posty: 971
zeus-1 pisze:
A ja znam tuczarzy co miesiąc temu ciągniki nowe przyprowadzili, jeden na dodatek dom buduje- zachodzę w głowę z czego oni dokładają? :wink:

W cyklu zamkniętym także przy obecnych cenach zarabia. A we wrześniu ubiegłego roku sprzedawał po 6,20-6,30 na żywo. Czyli na sztuce zostawało ponad 100 zł. Średnio na sztuce za 2012 rok zarobił ponad 5 dych. Pomnóż przez ilość i wiesz co można za to kupić.
Poza tym może rozważniej inwestowali i coś z lat poprzednich zostało.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 06 kwie 2013, 21:44 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 24 gru 2010, 11:04
Posty: 627
Lokalizacja: wielkopolska
Krzywy ja to wszystko wiem dlatego przy mojej wypowiedzi mrugam oczkiem. Sam tucze to wiem ile zostaje więc śmieszą mnie wypowiedzi Stana i spółki o dokładaniu do tuczu z dopłat, ziemi, emerytury itd.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 06 kwie 2013, 21:46 
Offline

Rejestracja: czwartek 09 lut 2012, 19:01
Posty: 971
To przepraszam. Tego oczka nie zauważyłem.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 06 kwie 2013, 22:14 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
zeus-1 pisze:
Krzywy ja to wszystko wiem dlatego przy mojej wypowiedzi mrugam oczkiem. Sam tucze to wiem ile zostaje więc śmieszą mnie wypowiedzi Stana i spółki o dokładaniu do tuczu z dopłat, ziemi, emerytury itd.
A to te dopłaty na co idą bo nie w temacie jestem ? Wczasy , nowe auta , drogie meble i rtv ?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 06 kwie 2013, 22:25 
Offline

Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 22:40
Posty: 451
Lokalizacja: near Szamotuły Poznań
ogloszenie


Ostatnio zmieniony niedziela 07 kwie 2013, 23:10 przez read, Å‚Ä…cznie zmieniany 1 raz

Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 06 kwie 2013, 23:10 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
zeus-1 pisze:
Krzywy ja to wszystko wiem dlatego przy mojej wypowiedzi mrugam oczkiem. Sam tucze to wiem ile zostaje więc śmieszą mnie wypowiedzi Stana i spółki o dokładaniu do tuczu z dopłat, ziemi, emerytury itd.
Krzywy mówi o cyklu żamknietym

a z tego co wiem to tuczysz importa więc zostaje Ci sloma w gumofilcach i worki po efektywnych mikroorganizmach :lol: :lol: i tak naprawdę to za bardzo niema co Ciebie śmieszyć , tu jest na czym zapłakać :lol: i jeszcze zboze kupujesz :shock:

ale to Twoja kasa i sprawa :roll:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 06 kwie 2013, 23:19 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
bezbarwny pisze:
stan1069@o2.pl pisze:

jak bys jakieś pojecie miał o gospodarce to byś wiedział że drogie zboże i świnie są tak około 3 latka :lol: :lol: :lol: więc w moim przypadku to mi najbardziej odpowiada :lol:

pochwale się jeszcze ze w tym czasie jak alkaida uderzyla w amerykańskie wieżowce to zrobiłem ogrodzenie za 40 000 było to nascie lat temu i tucznik też kosztował ponad 5 zł. :lol: :lol: :lol:

Stan...nie bardzo rozumiem..to co jest teraz drogie , świnie czy zboże?
Ogrodzenie za 40 000 hehe...to całą wioskę ogrodziłeś?
I jeszcze jedno...daję uroczyste słowo humoru , że wkur...wiał Cię nie będę.
I zboże i świnie są drogie
za 40 000 ogrodziłem front na 40 metrach długości , bo u nas już sztachetami wierzbowymi nie ogradzają
a za to 3 serdecznie dziękuje :lol:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 07 kwie 2013, 08:01 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
buntownik72 pisze:
Napiszę prościej :dopuki w tucz będą pompowane darmowe pieniądze co doprowadza do nadprodukcji to nie ma szans żeby na rynku było ok.

Kiedy według Ciebie będzie "OK na rynku"? Jak wszyscy będa tuczyc dla agri za dolara od sztuki? Tak, tak, tyle płaci schmitfield kontraktowcom w ameryce! Takiej przyszłości chcesz dla siebie?
Sprawdx sobie ile unijnych dotacji inkasuje co roku twoja ukochana agrii, ciekawe jak by bez tych darmych piniędzy funkcjonowała.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 07 kwie 2013, 16:26 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
baraki pisze:
buntownik72 pisze:
Napiszę prościej :dopuki w tucz będą pompowane darmowe pieniądze co doprowadza do nadprodukcji to nie ma szans żeby na rynku było ok.

Kiedy według Ciebie będzie "OK na rynku"? Jak wszyscy będa tuczyc dla agri za dolara od sztuki? Tak, tak, tyle płaci schmitfield kontraktowcom w ameryce! Takiej przyszłości chcesz dla siebie?
Sprawdx sobie ile unijnych dotacji inkasuje co roku twoja ukochana agrii, ciekawe jak by bez tych darmych piniędzy funkcjonowała.
Baraki ja nie każę nikomu tuczyć dla Agri bo każdy robi jak mu pasuje . Oczywistym jest że tuczac na własna rekę zarabia się więcej bo po co inaczej by było to robić .Problem według mnie leży w tym , że rolnik który dokłada unijne pieniądze do produkcji żywca sprawia jednocześnie że cena spada bo produkuje poniżej kosztów a mając darmowe pieniądze może sobie na to pozwolić .Nie zrozum mnie źle ale gdyby nie było dopłat to każdy by liczył dwa razy zanim by się zdecydował na tucz a tak w najgorszym wypadku rolnik wie że w razie czego uratują go dopłaty i wpycha kolejną partje tuczników na rynek .Dodatkowo gdyby była kontraktacja państwowa to z góry by było wiadomo ile żywca można wyprodukować w danym roku , trochę tak jak z kwotami mlecznymi . Każdy ZM miał by swój limit i sam by go rozdzielał na rolników .W ten sposób cena by zawsze gwarantowała zysk .Trochę podobny system funkcionuje w Agri .Firma wie że potrzebuje na dany rok tyle a tyle tuczników i taki limit rozdziela między rolników .Efekt jest taki że nie ma przerw w produkcji i cały czas zarabiamy , chociaż niedużo .Jeżeli firma przewiduje zwiększenie produkcji to dopiero wtedy dostawia lochy a nigdy odwrotnie . Według mnie podobny sposób trzeba zastosować na rynku krajowym .Inaczej nigdy nie zapanuje spokój .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 07 kwie 2013, 17:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:17
Posty: 3339
człowieku jakie wpychanie na siłe tucznika na rynek
jak pogłowie zmalało o 50%
żeby nie import prosiąt
to pogłowie by liczyło o 3,7 mil mniej
głowną przyczyną nie jest ekonomnia
tylko wiek polskiego rolnika wiedza zasób gotówki
i nawarstwijÄ…ce sie problemy zdrowotne
i ta cała biurokracją z tym związana arimr
pozwolenia budowlane itp
i wygórowane wymagania zm co tak sie nie przekłada
na cenÄ™


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 07 kwie 2013, 17:14 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Chłoppie wytrzexwiej i rozejrzyj się dookoła, ta twoja nadprodukcja ledwie w 50% zaspokaja krajowe potrzeby! Od kiedy weszły doplaty mamy spadek produkcji o polowę , a według twojej teorii to powinniśmy miec pogłowie 40mln.
A co do agrii to firma dostawia lochy jak znajdzie lokalizację dla nowej fermy z której okoliczni mieszakńcy jej nie przegonia no i jak ma jeleni gotowych tuczyc za 20 zeta od sztuki, a tuczniki to animex łyknie ile by nie zrobili.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 07 kwie 2013, 18:01 
Offline

Rejestracja: czwartek 25 paź 2012, 15:19
Posty: 430
baraki pisze:
A co do agrii to firma dostawia lochy jak znajdzie lokalizację dla nowej fermy z której okoliczni mieszakńcy jej nie przegonia no i jak ma jeleni gotowych tuczyc za 20 zeta od sztuki, a tuczniki to animex łyknie ile by nie zrobili.

baraki ... a jak ktoś tuczy na własny rachunek za :
Muchozolali pisze:

za zeszły rok wyszło mi ze zarobiłem 31,2zł na sztuce

to można go również nazwać jeleniem?
czy może różnica 11,2 pln sprawia , że jest już biznesmenem?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 07 kwie 2013, 18:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:17
Posty: 3339
nie ma o czym dyskutować
z pustego to i salomon nie naleje
jak wszystko na nie
to nich tak za ostanie


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 07 kwie 2013, 18:10 
Offline

Rejestracja: środa 18 sty 2012, 21:57
Posty: 3302
Zlikwidowac doplaty skonczy sie filozofowanie i zacznie sie uczciwa praca Dzisiaj to dobrze sie wychodzi na wydzierzawianiu ziemi ,po co jeszcze pracowac . Wiem ze placa powyzej dwojki za ha,a wlasciciel biznesmen,jezdzi nowa terenowka i rznie glupa .Rozne rzeczy w zyciu widzialem lecz to co sie wyrabia teraz to przechodzi moje wyobrazenie normalnosci .Ludzie tego nie wytrzymaja ,bo rolnik jak ma pare ha to przezyje przeciez doplaty przyjda ,a w miescie biedny czy bezrobotny ,trzeba kupic zywnosc zaplacic czynsz media a jak sa dzieci .Wspolczuje ,chociaz na wsi tez sa ludzie biedni bezrobotni Nam w glowie filozofowanie bo nas na to stac Zobaczymy jak wprowadza podatek dochodowy i moze jeszcze katastralny Bedziemy cieniutko spiewac i niech nikt niemysli ze nie wprowadza bo zrobia to napewno


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 07 kwie 2013, 18:14 
Offline

Rejestracja: czwartek 20 sty 2011, 14:32
Posty: 1221
Lokalizacja: CLI
trzeba sobie przede wszystkim zadać pytanie ,czy aby ten program jest ocalałym hodowcą podszebny ?
bo mi się widzi że najbardzej ,zainteresowaną stroną są zakłady mięsne ,które to wydoiły i zmodernizowały się kosztem tych małych ,,spędowców"

na moje oko to lobbują za tym by ułapać głupców ,którzy jak sie zobowiążą za unijne dotacje ,skuszeni zyskami z produkcji ,,towarowej" ,będą dalej tyrać po kosztach dla zakładów z tą różnicą że odwrotu nie będzie!!!


żadnej pomocy nie marnować pieniędzy na bzdurne programy ,a ci co zostali dadzą radę że mięsa nie zabraknie.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 07 kwie 2013, 18:15 
Offline

Rejestracja: sobota 16 sty 2010, 21:21
Posty: 971
Lokalizacja: swiętokrzyskie
a jak opodatkuja ploty to co stan zrobi


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 07 kwie 2013, 18:19 
Offline

Rejestracja: środa 18 sty 2012, 21:57
Posty: 3302
zaplaci


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 07 kwie 2013, 18:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:17
Posty: 3339
podatek dochodowy jak są dopłaty
ciekawie czy od dopłat też
już widzę jak produkcja roslina zmieny na
Å‚Ä…ki
podatek katastralny
tak jesli odrolniÄ… budynki czemu nie
cudów na wsi niema
a miasto każdy mógł sie uczyć i pracować
praca jest tylko niema odpowiednich ludzi do pracy
ty sobie nie możesz odliczyc od podatku tego i owego
vatu na remont i budowÄ™
a jaką bedziesz miał emeryturę 760zł
a mój wuja co skr pracował ma ponad 1200zł
ja tam nikomu nie zazdroszczę bo gdzie nie bede to słysze tylko kasa i kasa
ma pomału już dosyć tego pierdolenia
reka do góry kto idzie na pochód


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 07 kwie 2013, 18:23 
Offline

Rejestracja: środa 18 sty 2012, 21:57
Posty: 3302
1go maja


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 07 kwie 2013, 18:24 
Offline

Rejestracja: sobota 16 sty 2010, 21:21
Posty: 971
Lokalizacja: swiętokrzyskie
albo wyburzy


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 07 kwie 2013, 18:31 
Offline

Rejestracja: czwartek 25 paź 2012, 15:19
Posty: 430
Jeśli chodzi o podatek dochodowy od dopłat...z tego co pamiętam , te środki , mają być z takowego zwolnione.
Podatek katastralny? bardzo proszę , pod warunkiem , że w budynkach prowadzona jest produkcja.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 07 kwie 2013, 18:35 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Stanislaw pisze:
Zlikwidowac doplaty skonczy sie filozofowanie i zacznie sie uczciwa praca Dzisiaj to dobrze sie wychodzi na wydzierzawianiu ziemi ,po co jeszcze pracowac . Wiem ze placa powyzej dwojki za ha,a wlasciciel biznesmen,jezdzi nowa terenowka i rznie glupa .Rozne rzeczy w zyciu widzialem lecz to co sie wyrabia teraz to przechodzi moje wyobrazenie normalnosci .Ludzie tego nie wytrzymaja ,bo rolnik jak ma pare ha to przezyje przeciez doplaty przyjda ,a w miescie biedny czy bezrobotny ,trzeba kupic zywnosc zaplacic czynsz media a jak sa dzieci .Wspolczuje ,chociaz na wsi tez sa ludzie biedni bezrobotni Nam w glowie filozofowanie bo nas na to stac Zobaczymy jak wprowadza podatek dochodowy i moze jeszcze katastralny Bedziemy cieniutko spiewac i niech nikt niemysli ze nie wprowadza bo zrobia to napewno
Pan siÄ™ dobrze czuje ??????????????????

jak płacą powyżej 2 000 to im wydzierżawić , no chyba że się wzięło do dzierżawy :lol: :lol: bo właścicielowi zabrakło na terenówke :lol:
na drugi rok się podniesie , bo mu się nie będzie chciało prowadzić i kierowcę wynajmie :lol:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 07 kwie 2013, 18:42 
Offline

Rejestracja: środa 18 sty 2012, 21:57
Posty: 3302
Slyszalem ze doplaty beda opodatkowane ,jako skladnik dochodu,podatek rolny zostanie ,przeciez mozna go bedzie odliczyc od dochodu,a gminy przeciez jakis przychod musza miec Zobaczymy co bedzie ale takie sa przymiarki ,o ktastralnym nic nie slyszalem. Wracajac do tematu nie chce zadnych pieniedzy na jakas odbudowe ,ile macior trzymalem tyle mam i mam w d.....e ich pierdolenie, chociaz pieniadze na modernizacje by sie przydaly aby spelnic wymogi przez ich wymyslone


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 07 kwie 2013, 18:57 
Offline

Rejestracja: środa 18 sty 2012, 21:57
Posty: 3302
Panie imienniku czuje sie bardzo dobrze nie jestem nawet po browarze a dokladna kwota 2,6 tys doplaty bierze uprawiajacy.Pewne,umowa na10 lat.Po cholere takie rzeczy Nie ten ktory uczciwie pracuje tylko ten ktory posiada A jest tak dlatego ze wziol na mlodego rolnika i zobowiazal sie uzupelnic powierzchnie gospodarstwa bo mu troche brakowalo.Mondrosc czy glupota ? Ustawodawcow czy rolnika ?.Jest mlody mysli optymistycznie ,a my stan patrzymy realistycznie


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 07 kwie 2013, 18:58 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Jak wprowadzą podatek dochodowy to zrobią taki interes jak na wat ogólny :lol: :lol:
wszystkim nie wprowadzą , bo by musieli dołożyć :lol:
a jak wprowadzą bogatszym to będą jeździć za kosztami tak jak teraz za fakturami :lol:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 07 kwie 2013, 19:05 
Offline

Rejestracja: środa 18 sty 2012, 21:57
Posty: 3302
Wlasnie stan wprowadza wszystkim i skonczy sie kombinowanie W ministerstwie mysla jak sciagnac jak najwiecej kasy ,a PSL siedzi cichutko pozniej uda glupa jak z gazociagiem ale bedzie po fakcie


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 07 kwie 2013, 19:11 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Ja tu czegoÅ› nie rozumie , niby rolnik biedny a boi siÄ™ podatku dochodowego

przecież jak nie ma dochodu , to nie ma podatku

a jak ma dochody to nie jest biedny

a jak nie jest biedny to czemu ma nie płacić ????????????


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 07 kwie 2013, 19:30 
Offline

Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 20:15
Posty: 2835
Lokalizacja: lubelskie
ja tam tez nie boje sie dochodowego, jak nie ma zysku nie płace, a rolny jak by nie było w zebach trzeba niesc bo inaczej komornik


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 520 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  NastÄ™pna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB