Trzoda-Chlewna - Forum • Wyświetl temat - ASF dzika po podlasku
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest czwartek 28 mar 2024, 14:33

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: sobota 07 lut 2015, 14:14 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
Chcemy opracować wspólnie ze specjalistami od zwalczania wirusów -lekarzy weterynarii i innymi specjalistami Program zwalczenia ASF dzika w Polsce.
Następnie będziemy usiłować prawnie wdrożyć go do praktyki. Jednocześnie wprowadzimy w naszych gospodarstwach program bioasekuracji przed ASF świń który przydatny będzie także wobec PED i innej zarazy.
W tym celu zorganizujemy grupy producenckie i organizacje trzodowe na razie ze ściany wschodniej które miały już przyjemność z dobrodziejstwami restrykcji z powodu ASF i rozumieją potrzebę współdziałania w zakresie walki z wirusem. Możliwe są także współdziałanie z innymi organizacjami z Polski . Szukam kontaktów email tel. do przedstawicieli tych grup. Zorganizujemy spotkanie na którym uzgodnimy dalsze postępowanie. Proszę zainteresować się tym tematem osobiście i poinformować zainteresowanych. Wkrótce podam adres email specjalny do tego tematu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota 07 lut 2015, 14:23 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Brawo! Tak własnie ja to widzę, opinia ekspertów którą trudno będzie zanegować pierwszemu lepszemu politykowi-ignorantowi.
SPPTCH zgłasza się do współpracy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota 07 lut 2015, 18:22 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
Stan, spotkanie było otwarte, wtedy byłby jeden chudziutki, drugi tłuściutki a trzeci Stan. Izdebski z Zagórnym byliby już zbyteczni. Wtedy oprócz tabletki dzień po można by dzikom prezerwatywy na skraju pola powykładać to i aidsa przy okazji byśmy się pozbyli.
Dla tych co chcieliby o strajkach zdjęcia poniżej -ciepłe
Z drugiej strony jeśli politycy nic mądrego wymyślić nie potrafią, to i tabletki dla loch i prezerwatywy dla odyńców nie byłyby nie na miejscu


Załączniki:
DSC_0416.jpg
DSC_0416.jpg [ 32.05 KiB | Przeglądany 43943 razy ]
DSC_0420.jpg
DSC_0420.jpg [ 72.99 KiB | Przeglądany 43943 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota 07 lut 2015, 23:58 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
To po co kolejny temat Marucho założyłeś jeśli w poprzednim protesty Ci przeszkadzały :?: :?: :?: :?: :?: :?:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela 08 lut 2015, 10:43 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
temat protestów jest już założony. Jak zauważyłeś temat ASF powinien być tam poruszany. Ale czy słyszałeś aby górnicy czy organizatorzy strajków w Polsce coś o nim mówili? Oni tego problemu nie widzę bo to ich nie dotyczy. Na razie. I dlatego napisałem na ASF temat jeszcze dla Podlasia, po tym jak już ani słowa nie było w wypowiedziach o Strajkach na Podlasiu lub w Polsce dotyczących szkód rolniczych, dzików i ASF, a zabraliśmy się za ocenę działalności partii politycznych, że to jest temat dzików, asf i spraw z nim związanych. Była to też jakby może i niefortunna, żartobliwa przygrywka do założenia nowego tematu. Przeczytaj jeszcze raz moją wypowiedź i w tym tonie staraj się ją rozumieć. W strajkach jak widzisz biorę udział a nawet jestem pierwszą jego ofiarą bo przemarzłem i leżę w łóżku. Zapalenie górnych dróg oddechowych i gardła. A od poniedziałku gardłem i piórem będę musiał dużo pracować. W poniedziałek rozpoczynamy naszą działalność. Myślę że głos odzyskam, a strajkujący w Porosłach mnie przez blokadę przepuszczą jak będę wracał z Warszawy. Nasi chłopcy -specjaliści od globulek wczesnoporonnych dla dzików dobrze mnie znają i rozpoznawszy przez blokadę rano przepuszczą . A w tym temacie chciałbym aby była to skrzynka kontaktowa służąca kontaktowaniu się jedynie w jednej sprawie. Stworzenia i wdrożenia Planu zwalczenia a nie zwalczania ASF dzika w Polsce. Bez zwalczenia ASF u dzików nigdy już nie będziemy mogli eksportować świń i wieprzowiny i na wschód i na zachód ani nigdzie . Nigdy. Blokada eksportu dla kraju to zgodnie z prawem 3 lata od ostatniego przypadku. Ten ostatni trzydziesty drugi jest stwierdzony kilka dni temu ale jeszcze nie opublikowany. Na razie na Podlasiu. Ale kto go tu zatrzyma? Liczymy na cud? Będzie ASF dzika w całym kraju. Musimy więc brać się za robotę, a jak trzeba będzie to i za strajki. Tylko jak Podlasie w sprawie dzika strajkuje to Polska tego nie widzi. Niektórym wcale dzik nie przeszkadza a nie widzą związku pomiędzy chorym dzikiem i gospodarką. Dlatego nasze protesty w sprawie ASF dzików są nieskuteczne. Jak już w całej Polsce chore dziki będą znajdywać to strajki w tej sprawie skutek odniosą. Na razie występujemy z planem zwalczenia i liczymy że spotkamy się ze zrozumieniem ze strony rządzących bo wola dialogu została oficjalnie przez rząd przedstawiona. Ale jak z dialogu zrobi się tak jak dotychczas w sprawie ASF dzików trwający od roku monolog rządzących to na Podlasiu dzieciaki do roboty od małego przywykłe. Majówka w lutym - tak to możliwe. A ten monolog to ciągle słyszymy: ja nie mogę, to kolega, a na kolegę wpływu nie mam. To jest niemożliwe. To nie moje kompetencje, tego się nie da zrobić. A my chcemy wiedzieć i wiemy co się da zrobić, tylko trzeba zacząć to robić. Reszta to zadanie rządu, sejmu, samorządów lokalnych i wreszcie unii. A tam też nasi siedzą. Więc do roboty a jak nie- to z roboty.
Pozdrawiam.


Załączniki:
DSC_0418.jpg
DSC_0418.jpg [ 85.29 KiB | Przeglądany 43756 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela 08 lut 2015, 14:58 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
wpływają już propozycje współpracy w zakresie Programów zwalczania ASF dzików. Jutro jadę w tej sprawie do stolicy po akceptację mojego pomysłu do poważnych organizacji, którym przede wszystkim powinno zależeć nie tak zwalczeniu ASF dzików bo oni też i polują i są z tym problemy, ale na odblokowaniu eksportu. Puki co eksport, blokada eksportu, miliardowe straty łączą się z ASF dzika i będą nam -sobie pomagać.
Wspólnie musimy sobie pomagać. Dlatego prosiłem o kontakt z grupami związanymi z produkcją świń aby się nie rozdrabniać, aby potem w czasie spotkań wspólnych spotkań wypowiadał się przedstawiciel grupy który ma coś do powiedzenia a następnie słuchał co mają do powiedzenia inni. Aby potem nie mówiono że rolnicy to tylko awanturnicy i nie pokazywano tendencyjnie tak jak w relacji z Białegostoku wyrwanych z kontekstu impulsywnych wypowiedzi. Moja wypowiedź była najdłuższą z wypowiedzi- mogliście ją przeczytać bo była cytowana w necie. Stałem na ambonie obok ministrów i tez trochę podniesionym tonem przez kilkanaście minut przedstawiałem to -co miałem do powiedzenia. Wypowiadałem się najdłużej, myślę ze i dłużej niż minister ale media tę spokojną rozmowę, przedstawiciela grupy rolników z zebranymi przy stole prezydialnym przemilczały. A jeszcze były na sali, i filmowali i nagrywali. Potem już ich nie było. Nie można było tej spokojnej części pokazać? Kto za to płaci? Komu zależy żeby rolników w roli chuliganów pokazywać. Nie powiem, nerwy tam były ale ileż można słuchać tego samego. A jak przez rok się mówi że zmniejszyć populacji się nie da to i tabletki dzień po były na miejscu.
Nie mogę, sie nie da, niemożliwe, to kolega." Jałmużna" za 100 procentowe zniszczenia została przecież przyznana. To nie dziki a człowiek przenosi ASF. To hodowca winien że dziki przeszły przez niezabezpieczoną granicę, że celnicy nie sprawdzają czy są wwożone kanapki z ASF i ich nie konfiskują? Że na granicy myśliwi do białoruskich dzików nie strzelają. A teraz jak już urzędnicy się nie wywiązali to rolnicy niech ogrodzenia sobie budują aby się przed ASF zabezpieczyć. Ile tego można słuchać?
A tu pomór dzika szaleje, a dziki z rolników nędzarzy przynajmniej u nas robią, a myśliwi już się kiełbasy najedli a innym zniszczyć szkodnika mnie pozwolą bo za nasze pola dzierżawę płacą wszawe grosze i to jeszcze nie nam , aby swoje dziki u nas karmić.
Więc chcę zebrać przedstawicieli grup. Już się zgłaszają. Myślę że nie muszą to być grupy sformalizowane choć tak byłoby najlepiej. Może nieformalna grupa trzodziarzy z okolic Suwałk też się będzie mogła zgłosić . Ale to jeszcze uzgodnimy w przeciągu kilku dni.
Otworzyłem nową skrzyneczkę
asfdzika@interia.pl
tu można pisać podając nazwę grupy, stowarzyszenia, związku, Adres, telefon do przedstawiciela, ilość członków, wielkość stada macior, ilość stanowisk tuczu.
Musimy znać swoją siłę.
A jakby to jeszcze zrobić dokładnie w ekselu tabelka i kolejno tak jak pisałem rubryki czyli
nazwa,adres,telefon, email, ilość członków, stado macior, stanowiska tuczu.
to by mi ułatwiło pracę
kto nie ma gdzie się podziać to zapraszam ewentualnie do naszego Stowarzyszenia Podlasie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela 08 lut 2015, 22:26 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
coś słabo tam czytacie to powtórzę tutaj
http://www.topagrar.pl/articles/top-swi ... poddajcie/
tylko jedna poprawka w tekście jest plan docelowy dzików na rok 2017 około 16 000 sztuk a w obecnych danych planuje sie około 20 000 sztuk.
Populacja dzika wyrwała się myśliwym spod kontroli


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek 09 lut 2015, 15:18 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 24 lut 2014, 14:24
Posty: 1428
Lokalizacja: podlasie
Pewnie pan panie mariuszu nie raz juz pytał tych u góry dlaczego robią tak ze gdy znajdzie sie swinia z asf to wybijają natychmiast 3km wokół tzw "ogniska" wszystkie świnie i poddają je utylizacji a dziki to trzeba zbadać trzymac w chłodni a dopiero po stwierdzeniu Z czy BEZ decydowac co z danym osobnikem przeciez to jakas paranoja jezeli mysliwy nie chce tuszy a chce postrzelać to powinno z marszu trafić do spalenia wtedy nie byłoby problemu z mijscem w chłodniach itd itp
Swoją drogą może warto by tym tak zwanym ekologom naświetlic jak to wygląda w przypadku trzody w jaki sposób sie to odbywa to skoro tak chronią dobra dzika czy prośnej lochy to i w drzwiach do chlewni staną i nie dadzą tak po chamsku uśmiercać i utylizować biednych zwierzątek wtedy przynajmniej okaże się kim tak naprawde są i jakie mają priorytety ci cali obroncy praw zwierząt
Podsumowując życzę Panu Panie Mariuszu wytrwałości i powodzenia w tym co Pan robi w naszej sprawie a krzykaczom ktorzy nie wiedzą ile pan wkłada w to wysiłku radzę sie dowiedzieć lub się zamknąć bo z całą pewnością nie zasługuje pan na krytykę i obrażanie ....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek 09 lut 2015, 18:31 
Offline

Rejestracja: wtorek 21 gru 2010, 20:23
Posty: 1857
Zgadzam się :) A kolega mietek niech sobie trochę przykręci gwizdek bo inaczej by śpiewał jakby nie mieszkał w łódzkim tylko podlaskim województwie . Wysiłek niech włoży w piłeczkę na hali a nie produkuje się na klawiaturze..

Też mam nie daleko do Buga i każdego dnia może jakiś syf do łosickiego wejść .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek 09 lut 2015, 22:56 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
marucha
Tytuł: Re: ASF temat jeszcze wyłącznie dla PodlasiaPost: sob lut 07, 2015 12:29
Offline

Rejestracja: czw cze 30, 2011 7:33
Posty: 1487
Panowie
tu jest temat ASF jeszcze jest a nie strajków, Tu za robotę trzeba się brać aby ASF dzika zlikwidować.
A jak już tu zaczęliśmy gadać o wszystkim, to wrzuciłem wędeczkę na 4,7 . Kupią- nie kupią , waga mała , ja nie muszę. Jak nie znajdą to kupią. Na razie Stan idzie w górę a potem pewnie i w dół.

Groch z kapustą sami zaczęliście robić i do mietka macie jakieś pretensje .
Dopiero z hali wróciłem :idea:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek 09 lut 2015, 23:02 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
http://innpoland.pl/115097,polscy-nauko ... n-u-dzikow
Taki jest Poligon Podlasie, jednym zabiera a drugim daje. A ASF dzików po polach hasa.
Dzisiaj słyszałem w radio jak pan myśliwy mówił że jest takie prawo żeby do lochy ciężarnej strzelać ale jemu honor łowiecki i myślę stuletnia tradycja nie pozwala. Ale już do ciężarnej sarenki to i owszem http://pl.wikipedia.org/wiki/Sarna Popatrzcie ile trwa ciąża i kiedy się strzela kozy.
Jako że jestem ostatnio złośliwy to myślę że do starej a na dodatek ciężarnej lochy to szkoda strzelać. Ciężka, bebechów dużo a cena na skupie coś około 1 zeta z kawałkiem. A taka sarenka to lekko na przyczepkę załadować a cena myślę około kilkunastu złotych za kg.
Jedno mnie cały czas zastanawia. Czy myśliwym i innym nie zależy żeby mieć zdrowe dzikie zwierzęta? Jak chcą uchronić zdrowe polskie dziki z Mazowsza od tej zarazy. Czy jak pomór dzików rozleje się na cały kraj to stać nas będzie na 300 000 dzików X 250 złotych dale 75 milionów rocznie na badanie dzików które chcą zjeść myśliwi. Ile trzeba będzie chłodni? Ile jeszcze laboratoriów trzeba będzie wybudować bo myślę że Puławy się nie wyrobią 300 000/365 daje 1250 próbek dziennie do zbadania licząc że nie pracują w niedzielą i święta. A jeszcze co 2 tygodnie zbadać wszystkie stada świń w Polsce czy nie ma wirusa wśród zwierząt do uboju. Dzisiaj jak rolnik ma 10 świń do uboju w strefie i chce 1 sprzedać to chyba 10 próbek mu pobierają czyli 2500 złotych plus dojazd plus do Puław. Swinia warta 400 złotych a badanie 2500. Tak to działa. Skąd skombinować tyle kasy. Czy ktoś o tym pomyślał. Ktoś dobrze pomyślał ASF to broń biologiczna. 2 zdechłe dziki paraliżują kraj a najgorzej że i umysły obywateli. Afrykański pomór myślenia. To nowa jednostka chorobowa wymyślona przez redaktor Krystynę Naszkowską
http://wyborcza.biz/biznes/1,100897,164 ... lenia.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek 10 lut 2015, 09:07 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
........


Ostatnio zmieniony wtorek 10 lut 2015, 10:14 przez stan1069@o2.pl, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek 10 lut 2015, 09:07 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Ten temat powinien się nazywać wybieranie debila po podlasku :lol: :lol: :lol:
Dlaczego nie wozisz do ubojni loch przed porodem ???? albo nie robisz kiełbasy z niej ????
robisz widowisko z poważnych spraw i się ośmieszasz :lol: :lol:
swego czasu był fotograf który czekał kiedy dziecko ledwo chodzące z głodu zje sęp , bo chciał wygrać nagrodę zdjęcie zrobił ale nagrody nie dostał bo pierdoln.... sobie w łeb .
Nawet organizm sarny wie że wydając potomstwo w zimie nie przetrwa i potrafi wstrzymać rozwój zarodka do czasu kiedy poród wypadnie na czas w którym istnieje możliwość odchowania potomstwa , Ty to wiesz tylko specjalnie napuszczasz jednych na drugich :shock: :shock:
Podobnie jest z tymi badaniami u rolnika na asf jak chce sprzedać 1 świnie a na sprzedaż ma 10 szt a badania kosztują tyle co 15 półtusz :lol: :lol: :lol: :lol: z tego wynika , a tego się boisz powiedzieć że w gospodarstwach które mają mało świń mają je zlikwidować do zera na to wskazuje ekonomia ale pewnie by trzeba było konstytucje zmienić i rozdawać półtusze na święta :lol: :lol: od tych co mają duże stada a w których po takiej operacji cena odpowiednia do podaży tucznika :lol: :lol: i :lol: prawdopodobnie o to chodzi .
No ale żeby miał ktoś blokować drogi to się pisze bajki i dodaje postulaty śmieszne :lol: :lol: :lol: przecież jak byście napisali prawde to na drodze by stali tylko Buczkowscy Brzozowscy Izdebscy i Zagórni :lol: :lol: :lol: a to mało uciążliwe :lol: :lol: :lol: :lol: a kukurydzy by pilnowali ci dwaj mądrale :lol: :lol:
Jest z ASF sprawa poważna podobnie jak z dzikami no ale trzeba współpracować a nie napuszczać jednych na drugich , problem z dziczyzną się zrobił bo ludzie zamiast siedzieć w polach to siedzą w lesie i z lasu wygoniły zwierzynę :lol: a zwiększenie areału kukurydzy traktują jako lepszej kategorii las :lol: :lol: który pozwala się podtuczyć i przetrwać zime a na dodatek takie zimy z temperaturą dodatnią w Lutym . Zaostrzenie kar dla kłusowników też przyczyniło się do zwiększenia populacji zwierzyny ,niby dlatego że dłużej cierpią po powieszeniu niż po postrzeleniu w noge i chodzeniu na trzech przez rok


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek 10 lut 2015, 12:24 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 24 lut 2014, 14:24
Posty: 1428
Lokalizacja: podlasie
NIe do konca pasuje to porównanie z lochami prosnymi do ubojni tu nie chodzi o to żeby je zjesc bo nawet połowa tego co strzelają mysliwi nie trafia na stoły tu chodzi o redukcje pogłowia która z penością jest koniczna w całym kraju moze to mało etyczne ale strzelajac do prosnych loch jest to najszybszy sposób bo jak sie młode nie urodzą to i pogłowie nie wzrośnie
całe szczęście są mysliwi ktorym sie nie leni i strzelają dla sportu i trzeba sie z nimi na wodke umówic :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek 10 lut 2015, 12:49 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
Stan .
ja nie dlatego piszę o 10 sztukach do badania kiedy się chce sprzedać jednego aby tych zlikwidować ale aby naświetlić problem. Co nas czeka jeśli nie zareagujemy dzisiaj to jutro cała Polska. Polska tego nie zauważa. A jak na Podlasiu wybijano prośne maciory i z prosiętami to jakoś nie leżałeś przed chlewem i nie krzyczałeś -nie pozwalam. Ludzie nie wygonili dzików z lasu. Ludzie po prostu sobie na chłopskich polach zaczęli produkcję dziczyzny prowadzić bez zgody właścicieli . Świnia to zwierzę rzeźne a dzik to zwierze łowne. Jedno i drugie trafia do gara.
Przeanalizuj załączniki. Czy zaplanowana dawno już liczba dzików ulega planowemu zwiększeniu, czy też dostosowuje się ją do naturalnej bazy pokarmowej w lasach? I aż się boję Stan zapytać czy ty przypadkiem z hodowli świń która ci nie wychodziła najlepiej nie przerzuciłeś się na hodowlę dzików? Bo ziarenka darmowe i na wentylację nie trzeba pieniędzy wydawać?
Stan nazywaj to jak chcesz, ale jeżeli w strefie czerwonej nie zlikwidujemy wirusa ASF dzików to cierpieć będzie cała Polska. I będą padać dziki zapłodnione i nie zapłodnione, lochy prowadzące i odyńce. Będą zdychały w gorączce aż w końcu zdechną. Czyż nie dobija się z litości koni? Może znasz inny sposób. I nie mów mi czego się nie da zrobić tylko co się da zrobić aby zapobiec rozprzestrzenianiu się dziczej zarazy na cały kraj. Do Ciebie też wkrótce dolezie. Zrób coś wreszcie.


Załączniki:
dynamika wzrostu populacji1.jpg
dynamika wzrostu populacji1.jpg [ 69.43 KiB | Przeglądany 43178 razy ]
plan wcześniejszy WLPH1.png
plan wcześniejszy WLPH1.png [ 95.88 KiB | Przeglądany 43178 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek 10 lut 2015, 14:43 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Marucha sam wiesz że wybicie wszystkich dzików w strefie jest niewykonalne
pewien myśliwy napisał tak ; prosimy rolników żeby na większych połaciach plantacji kuku obsiewać pasy innymi roślinami bo wtedy jest jakaś możliwość odstrzału to odpowiedź jest zawsze taka sama [ my płacimy za pole po ponad 50 000 i nie będziemy was się pytać co mamy siać ] skoro takie Wasze myślenie to niech Was dziki zjedzą :lol: :lol: może wstaw tabelke areału kukurydzy w poszczególnych latach zamiast odstrzału dzików kiedy były zabronione :lol:
Pewnie ci co się ASF zajmują wiedzą więcej jak my ale im nie trzeba przeszkadzać tylko współpracować a decyzje konsultować z unią i to trzeba jasno powiedzieć a nie robić sobie pośmiewiska z ze wszystkich którzy uważają inaczej .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek 10 lut 2015, 15:00 
Offline

Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 20:15
Posty: 2835
Lokalizacja: lubelskie
tak czy siak muszą strzelac do loch, czy to zwalczy asf czy nie. poprostu dzika jest za duzo, i odstrzał odyncow i przelotków nic nie da. a straty w kołach sa takie ze nie maja kasy na odszkodowania. A co do twoich spostrzerzen stan ztcze ci zeby 50% upraw przeorały dziki, wtedy byś gadkę zmienił w sprawie dzików


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek 10 lut 2015, 15:20 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
Stan
jest tylko kilka rzeczy na tym świecie które są niewykonalne.
Jak wykonalne jest wytrzebienie zwierzyny w Puszczy Białowieskiej pokazał okres po pierwszej wojny światowej gdzie zjedzono wszystko co się do jedzenia nadawało. Po prostu na zwierzęta polowano wciąż.
Inny myśliwy napisał - już za rok dwa nie będziemy się zastanawiać czy ktoś przypadkiem nie postrzelił ciężarnej maciory tylko będziemy strzelać do każdego dzika z użyciem laserów i noktowizorów co jest dzisiaj zakazane. Bo dzisiaj straciliśmy panowanie nad populacją dzików.
Panowie , pomór dzików mamy, to nie jest jakaś sraczka. to jest ogromne zagrożenie. My mamy pomór i jakoś w prasie nie widzę żeby ktoś się specjalnie martwił z tego powodu. Niemcy jeszcze pomoru nie mają a piszą oficjalnie że będą go mieć na pewno( widząc ze my go za namową unitów nie zwalczamy) i robią u siebie depopulację. Robią to czego nam unici kiedyś odradzali.
https://www.schweizerbauer.ch/tiere/tie ... 18625.html
Czy u nas w czsopismach rolniczych ktoś zauważa ten problem. Strzelać do wszystkiego co się dzikiem nazywa. Redukcja o 75% jak to powiedział Sawicki. Tylko do tego trzeba chłopów z jakami a nie zniewieściałych emerytów.
Czy my mamy różne unie?
Jedna zabrania redukować w Polsce a druga pozwala u Niemca. Czy po prostu Niemcy głupich doradców nie słuchają a my tak.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek 10 lut 2015, 15:42 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Nie da się? Wystarczy wyznaczyć odpowiednio kuszącą stawkę za zabitego dzika a wtedy znajda się tacy którzy sobie z dzikiem poradzą.
1000zł od upolowanej sztuki wystarczy? Pomnozone przez 20000 dzików daje raptem 20mln. Jeśli niema na to w budżecie to ja jestem nawet za tym żeby do z kazdego sprzedanego tucznika przeznaczyc 1zł na poczet walki z dzikami, lepszy to będzie pożytek niż z funduszu promocji. 20mln tucznika razy 1zł i mamy wynagrodzenie dla hunterów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek 10 lut 2015, 17:53 
Offline

Rejestracja: piątek 24 gru 2010, 11:04
Posty: 627
Lokalizacja: wielkopolska
Stan na szczęście większość rolników już wie co to dzik na polu i w sprawie wyeliminowania ich z chłopskich pól jest jedność. Ty widocznie jeszcze nie miałeś tych gości u siebie dlatego pleciesz te swoje głupoty.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek 10 lut 2015, 21:05 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 04 lis 2013, 14:20
Posty: 449
Lokalizacja: Wielkopolska
My tu sobie dyskutujemy a kolejne dziki zbadane i kolejne przypadki opisane. Może i do stana dziki nie dotarły bo i na moich polach za dużo nie ryją ale dziś pojawiła się inna zaraza przyleciały gęsi i mój pies musiał całe popołudnie ganiać po polu i przeganiał to dziadostwo. Tak naprawdę jeżeli nie zmieni się podejście ludzi to wszystkie dzikie zwierzęta będą się mnożyć i powodować nie tylko w rolnictwie coraz większe straty, wracając jakieś dwa tygodnie około godziny 22.30 zobaczyłem kompletnie rozbite auto po kolizji z dzikami i właściciel od razu zmieniał pogląd co do konieczności odstrzału dzików.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek 10 lut 2015, 21:35 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 24 lut 2014, 14:24
Posty: 1428
Lokalizacja: podlasie
podejscie ludzi jest subiektywne i niewiele od niego zależy tutaj polityka panie i prawa zwierząt dla mnie oprucz dzików u bram boberki np przekopaly całą łąkę i co i nic bober pod ochroną tyle że jego populacja juz przynajmniej 5 lat temu powinna byc wyjęta z pod parasola ale co tam pola chłopskie jak zieloni mają radoche a zadowolony zielony to brak kłopotów...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek 10 lut 2015, 21:57 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Nigdzie nie napisałem że dzik jest kochany :lol:
Jeżeli jesteśmy w uni a unia grozi że nie da kasy na zwalczanie ASF jak zaczniemy wybijać dziki to po co robić wode z mózgu ludziom na blokadach i domagać się rzeczy niemożliwych ???
Jak mają myśliwi wybić dziki jak im nie wolno ???? Prawie wszystkie wynalazki człowiek podpatrzył od zwierząt być może i w tym przypadku się chce podszkolić :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek 10 lut 2015, 23:31 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
Stan, czy ty wiesz co to jest czerwona strefa?
Jakie pieniądze na zwalczanie ASF unia nam daje? Czy te pieniądze zwalczyły u nas jakieś ognisko jedno z 32 ognisk ASF dzików? A może na płot dała jak chcieliśmy się odgrodzić od ASF? Czy znasz unijny program walki z ASF dzików? Czy zastosowanie go u nas przyniosło spodziewane efekty? Czy unia powiedziała ile czasu zwalczając ASF dzików ich metodami będzie trwała walka z wirusami? Czy polska gospodarka dostaje rekompensaty za utratę rynków azjatyckich na które nadal unia sprzedaje a Polska nie może bo walczy unijnymi sposobami z ASF dzików? Dania, Niemcy zwiększyły obroty i eksport, weszli na nasze rynki, mogliby się więc solidarnie podzielić. Gdzie są obiecane pieniądze?

Stan
Czy wiesz co to jest prawidłowa gospodarka łowiecka?

Zapobieganie szkodom
W celu zapobieżenia szkodom stosuje się metodę biologiczną, zwaną przez niektórych autorów ekologiczną. Polega ona przede wszystkim na dostosowaniu pogłowia dzików do pojemności łowiska, czyli zasobności naturalnej bazy żerowej. W przypadku gdy stan pogłowia przekracza pojemność należy ograniczyć liczebność stada podstawowego.
Żródło
http://start.lasy.gov.pl/web/poddebice/dzik

od tego należałoby rozpocząć. W całym kraju gdzie zwierzyna łowna powoduje jakiekolwiek straty a myśliwi mimo to zwiększają stany zwierzyny to znaczy że
nie dostosowują pogłowia do pojemności łowiska. Łowiskiem są lasy państwowe a myśliwi tylko w pogoni za uciekającą zwierzyną mogą wejść na nasze pola a nie prowadzić na nich produkcji dziczyzny kosztem szkód łowieckich.

Kto ci powiedział że myśliwym nie wolno stosować ekologicznej metody zapobieżenia szkodom? Słyszałeś o takim przypadku żeby ktoś im zabronił? Przecież to oni tworzą i plany wieloletnie i roczne. Rolnicy nie biorą udziału w ich tworzeniu. A urzędnicy zatwierdzają te plany nie wiedząc nawet co tam jest napisane.
Czy dalej sam sobie w google doczytasz czy mam dalej tłumaczyć?
Roczne straty z tytułu ASF w Polsce wyceniono na miliard dolarów rocznie,. Ile dała unia? I czego jeszcze nie chce dać?
Już kiedyś pisałem, że w promieniu 3 km znajduje się wg oceny myśliwych ( 1 dzik na km2) pierkwadrat około 30 dzików a w promieniu 10 km pierkwadrat 314 dzików. Czy likwidując, starając się zlikwidować intensywnymi odstrzałami 314 dzików możemy mówić o depopulacji? Staramy się zlikwidować ognisko choroby. Gdyby tak zrobiono od początku może nie potrzebne były by pieniądze na zwalczanie bo nie byłoby czego zwalczać. A badać w ognisku nie ma potrzeby, traktujemy je podobnie jak świnie za potencjalnie zarażone. Utylizujemy masowo. Potem badamy ewentualnie następne przypadki.
zobacz Stan nawet tu myśliwi sobie napisali że zwalcza się chorobę regulując populację
http://www.dobrzany.szczecin.lasy.gov.p ... Np2Ae6GFsc
to pisały te światlejsze nadleśnictwa bliżej Niemców. Widocznie do nich dochodziły wieści o niemieckich metodach zwalczania ASF dzików/

Stan
Zostawmy fachowcom opracowanie metody zwalczania dzika. A potem myśliwym zwalczanie tej choroby u swoich podopiecznych. Nie myślmy za nich. To mądrzy ludzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 11 lut 2015, 09:21 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Marucha nie wiem czy to ostatnie zdanie to puenta czy ironia :lol: :lol: :lol: :lol: pewnie wiesz że wirusy mutują i potrzeba je badać i stąd może jest tak jak ta sam nazwałeś unia zrobiła u Was poligon i zakazała odstrzału .
Ty się lepiej ode mnie znasz na wirusach i chorobach to nie podlega dyskusji ale musisz uwierzyć że jeszcze są lepsi od nas :lol: :lol: :lol:
Mykotoksyna kiedyś napisał że chyba zamiast dezynfekcji przejedzie mietłą po ścianach pościąga pajęczyny i ma coraz zdrowsze świnie , trochę to się śmieszne wydawało ale to wcale według mnie śmieszne nie jest , bo co niby niszczyć te bakterie na które świnie są odporne ?????????? a na ich miejsce wprowadzać takie z którymi świnie muszą walczyć ?????????? bo jak sam wiesz przyroda próżni nie znosi :lol: :lol: :lol: no ale do tego jest potrzebne w miare zdrowe stado , a nie zganianina warchlaków z całego świata co 3 miesiące :oops: aha pajęczyny w chlewni niezbyt ładnie wyglądają ale też zalety mają :lol: np. łapią komary i muchy :lol: :lol:
i jeszcze jedną ciekawostke Wam powiem :lol: jak zjadłem ostatnią swinie zostało mi wiadero paszy i jak ją wróble zjadły to się wyniosły a było ich sporo :lol: a co ciekawsze nawet sikorki przestały na słoninę przychodzić , nie wiem czy zachorowały na grype czy są takie mądre i je niepokoi nieobecność przyjacieli wróbli :lol:
Trzeba chyba ześrutować tone i zaprosić wróble albo kupić świnie :lol: :lol: :lol: bo się ekosystem załamał :roll: :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 11 lut 2015, 11:00 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
Stan
my doskonale wiemy jak się zwalcza wirusa. Nie powinno się prowadzić badań nad wirusami na żywym organizmie Podlasia. Badania przeprowadza się na wydzielonych izolowanych poligonach lub w szczelnych laboratoriach. Z tytułu przeprowadzanych badań nad wirusami Hiszpania która podobno zainfekowała laboratoryjnie stado świń i bada co się będzie działo nie straciła prawa do eksportu pomimo że ma u siebie wirusa u świń. To są świnie laboratoryjne. Nasze polskie dziki i świnie to nie są zwierzęta laboratoryjne.
Nikt nie bada w tej chwili jak rozwija się wirus w trzecim ognisku ASF w Polsce tylko bezlitośnie ognisko w promieniu 3 km lub 10 likwiduje.
Naukowcy niech sobie badania w zaciszu laboratoriów lub wydzielonych izolowanych poligonach nieutożsamianych z Polską przeprowadzają do bólu. Na TO POWINNA IŚĆ KASA. Niemcy pracują nad szczepionką a stada dzików redukują.
Cieszę się że zgadzamy sie z sobą w coraz to większym zakresie. Dialog służy dojściu do porozumienia.
Na osłodę dla reszty POlski
http://www.agronews.com.pl/pl/12,55,178 ... owiny.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 11 lut 2015, 13:25 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Miło mi że coraz mniej nas dzieli :lol: :lol: :lol: nawet Izdebski do Warszawy dzondzirami :roll: nie wjedzie tylko na tarasie kawe z ministrem wypije i rolnikami :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 11 lut 2015, 13:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 09 paź 2008, 23:05
Posty: 3582
Lokalizacja: łódzkie
Coś mi się zdaje, że ten Pan Izdebski to będzie wisiał jesienią... na plakatach wyborczych:D Kampanie ma teraz jak ta lala, mało kogo na takową stać będzie:D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 11 lut 2015, 14:54 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
beton kruszeje
http://www.minrol.gov.pl/Ministerstwo/Z ... ikow-i-ASF
ale jeszcze mocno się trzyma.
Mnie nie interesują żadne plany odstrzału, marcowe liczenia, próbne pędzenia i inne urzędnicze bzdety.
Plan powinien być jeden. Zapobieganie szkodom. Jeśli widzę dzika poza lasem w biały dzień to znaczy że jest go w lesie za dużo. Jeśli dziki biegają po nadmorskich plażach. To jest ich za dużo. Jeśli zamiast do lecznicy dla zwierząt zachodzą przez pomyłkę do włocławskiego szpitala to znaczy że jest ich za dużo. Jeśli powodują o czym się przemilcza śmiertelne wypadki na drogach poza drogami przebiegającymi w ich naturalnym środowisku czyli lesie to też mamy nadal do czynienia z plagą dzików polnych a nie leśnych.
Dotychczasowe liczenia i zwiększania planowanego odstrzału skutkowały zawsze zwiększaniem się populacji.
Do dzisiaj na Podlasiu nie zrealizowano jeszcze zeszłorocznego planu łowieckiego, a światli myśliwi w kołach które zrealizowały ten plan i chcą odstrzelić dziki ponad plan są torpedowani przez betonowych łowczych ( nie mówię o wszystkich bo lasy informowały którzy nie chcą występować o zwiększenie odstrzału bojąc się żeby tego zwiększonego odstrzału nie zaliczono w plan przyszłoroczny, którego może nie będą mogły wykonać. Tak działa gospodarka planowa łowiecka. I boją sie żeby kiełbasę mieli z czego w przyszłym roku robić . Ich ASF i problem odszkodowań niekoniecznie obchodzi. Oni chcą żeby było jak zawsze a nie prawidłowo.
I jeszcze nie uzgodniono do dzisiaj czy odstrzelono na Podlasiu około 5000 dzików jak mówią niektórzy i jeszcze pozostało 30 procent do wykonania czy też około 9000 i jeszcze zostało 30 procent do wykonania jak mówią inni. Mówią też zgodnie że w tym roku odstrzelono 30 procent więcej niż w zeszłym ale nikt nie mówi czy to jest 30 procent więcej niż planowano odstrzelić czy też 30 procent tego co odstrzelono w zeszłym roku, a w zeszłym roku odstrzelono tyle co kot napłakał. Tak to działa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 11 lut 2015, 15:43 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Moim zdaniem trzeba zacząć od zmiany sposobu szacowania szkód łowieckich, mysliwi mają za szkody płacić ale niechy szacuje kto inny, tak by odszkodowanie było adekwatne do poniesionych strat a wtedy sami dojda do wniosku że populacje dzika trzeba zmniejszyć .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 11 lut 2015, 16:02 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Peron pisze:
Coś mi się zdaje, że ten Pan Izdebski to będzie wisiał jesienią... na plakatach wyborczych:D Kampanie ma teraz jak ta lala, mało kogo na takową stać będzie:D
Tak sobie leże i słucham tego Izdebskiego i się zastanawiam dlaczego on jeszcze nie został wygumowany :lol: :lol: :lol:
Wam naprawdę tak żle ?? że daliście się z domu wyciągnąć na blokady z takim człowiekiem ???????? i z takimi postulatami przez które zerwał rozmowy ????????????


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 11 lut 2015, 16:27 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
szkodom trzeba zapobiegać. Tak ma być, bo inaczej znowu przejdziemy do planowego zwiększania pogłowia dzików. W kolejce stoją też inne polne szkodniki. Łosie, zwierzyna płowa ( tak to się chyba nazywa) bobry. Żubrów też mamy już dostatek i całymi stadami tratują całe hektary pół. Z odszkodowaniami ty łatwiej i rzetelniej wypłacane bo tych nie płacą myśliwi. Ale to nie pociecha bo to z naszych pieniędzy przecież a nie z budżetowych przecież. Szkody pojedyncze zawsze mogą wystąpić wtedy powinny być szacowane przez niezależnych ekspertów według cen rynkowych plonu. Albo z góry określonych kwot za hektar danej uprawy zgłoszonej do agencji. Oczywiście jak wszystko wyschło a dzik się tylko w słomie przespał to tylko za zniszczonę słomę . Szkoda to szkoda tak jak w KC.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 11 lut 2015, 20:21 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
i tak wypracowaliśmy w końcu epokową zmianę myślenia- na razie myślenia
http://www.farmer.pl/fakty/polska/mrirw ... 55513.html
pomagać teraz będziemy w doprowadzeniu do realizacji deklaracji i aby się komuś nagle coś nie odwidziało. To dopiero początek roboty. Programu zwalczania ASF jeszcze nie opracowano. Jak pisałem na forum jeszcze wyłącznie dla Podlasia tym razem unia powiła trojaczki. I tym razem także w strefie. Może nie będą musiały wychodzić ze strefy aby przyspieszyć prace nad dalszą zmianą myślenia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 11 lut 2015, 21:36 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
http://article.wn.com/view/2015/02/10/Dziku_ty_swinio/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 11 lut 2015, 22:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
Ten kto sieje kuku -ten niech strzela !!!!
..do dziki swini!

Stan ma teraz BONUS dla najlepszego i TWARDO STĄPAJĄCEGO PO OJCZYSTEJ NASZEJ ZIEMI -POLSKIEJ ZIEMI -ode mnie !

..pozdrawiam!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 11 lut 2015, 22:20 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 24 lut 2014, 14:24
Posty: 1428
Lokalizacja: podlasie
no niech strzela z procy albo z łuku a jak zastrzeli niech szuka alibi bo za kłusownictwo posadzą :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 11 lut 2015, 22:36 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
nadal zbieram kontakty z grupami producenckimi ze ściany wschodniej w celu opracowania planu walki z ASF dzika
kontakt tak jak podawałem najlepiej na
asfdzika@interia.pl
w tym tygodniu mamy nadzieję spotkać się z ewentualnymi wykonawcami opracowania, potem zebranie i wdrażanie. Czasu mało.
Plan bioasekuracji który będzie przy okazji wprowadzany przyda się na wszelkie zarazy w tym także PED , który nie jest wcale gorszy od ASF, tylko nie jest zwalczany z urzędu.
Znając urzędników to nie zaczną już od jutra strzelać. Tradycyjnie rozpocznie się inwentaryzacja zwierza a potem przystąpi do opracowania planu................


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela 15 lut 2015, 02:07 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
zgadłem,
rozpoczną od liczenia a potem jak dostaną kasę i lodówki to coś dopiero zrobią
http://www.farmer.pl/produkcja-zwierzec ... 55570.html
początkowo byłem zły ale może mają rację, jak dzik przelezie poza strefę albo za Odrę to i kasa się znajdzie i liczyć nie będzie potrzeby. Po co wychodzić przed szereg? Niech Warszawa pierwsza zacznie strzelać. dzików też tam nie brakuje.
http://www.rp.pl/artykul/10,1177785-Pij ... -dzik.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek 16 lut 2015, 00:16 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Marucha na myśliwych trzeba bata, jak bedą musieli płacić chłopom za zniszczenia w uprawach ciężkie pieniądze to się dzikami zajmą po cichu, wedle planu i bez zbędnego rozgłosu. Od tego trzeba zacząć, walczyć o natychmiastową pilną zmianę zasad szacowania szkód. Niech szacuje np komisja z ODR, rolnik na podstawie protokółu szacowania wystawia fakture do zapłaty za igraszki zwierzyny a kolo ma zapłacić w terminie 14dni, jak koło niema pieniędzy to odpowiedzilność przechodzi na PZW. Jak bedziemy krzyczec zeby dziki wystrzelać to zaraz po drugiej stronie stanie chór oburzonych ekologów i innych oponentów, ale domagac sie odszkodowań za zniszczenia mamy pełne prawo a o reszte niech się martwią myśliwi. I ta droga można zmniejszyc populacje w całym kraju, bo strzelanie do dzików jedynie na podlasiu niczego nie załatwi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek 16 lut 2015, 08:49 
Offline

Rejestracja: niedziela 01 mar 2009, 10:48
Posty: 109
PZW?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek 16 lut 2015, 09:21 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
u góry Stan napisał słusznie że ktoś powinien zostać wygumowany
http://wyborcza.biz/biznes/1,100969,172 ... rzalu.html
przecież tu jeszcze jest gospodarka planowa, tu wszyscy zostali ubezwłasnowolnieni
przecież planowo najpierw z populacji około 16 tysięcy dzików w Polsce zwiększono ich stan do 100 a następnie do 300 tysięcy obecnie. Na dodatek te szacunki mogą być +_ 50 procent czyli raczej plus.
Teraz każą myśliwym wypić piwa które sami naważyli i nie dają im wolnej ręki tylko znowu mówią że mają odstrzelić 300 tysięcy. A resort po 2 latach sprawdzi trafność swojego wyboru. Za 2 lata nas już nie będzie. Populacja się nie zmniejszy tylko nadal będzie ich tyle ile było, a nawet więcej bo koalicja rządząca decyzjami politycznymi spowodowała że zima jest przecież bardzo łagodna więc lochy już pierwsze mioty mają wobec tego tak jak u świń będą miały ich w tym roku trzy. http://www.farmer.pl/prawo/przepisy-i-r ... 55424.html
Jedyną zasadą racjonalnej gospodarki łowieckiej nie jest odgórne sterowanie a zapobieganie szkodom łowieckim i regulacja pogłowia w zależności od naturalnej bazy pokarmowej w lesie a nie na chłopskich polach. Każdy dzik na chłopskim polu powinien trafić do gara.
Nie ma czegoś takiego jak akceptowalne szkody łowieckie. Myśliwi nie będą nigdy akceptować wypłaty odszkodowań za hektar zmarnowanej dobrej kukurydzy wartości 4000 złotych a rolnicy wypłacanej za straty jałmużny.
Kiedyś źwierzyna była własnością króla i jego drużyny. Rozjeżdżali w pogoni za nią chłopskie pola. Do dzisiaj nic się nie zmieniło. Król ze swoją świtą opracowali system prawny dopuszczający takie praktyki. I skrzętnie pilnują aby nikt im tego prawa nie zmienił.
A ASF?
A kogo to obchodzi, przecież nie króla i jego drużynę.
Przecież ASF dzika nie szkodzi konsumentom.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek 16 lut 2015, 10:05 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
abel pisze:
PZW?
Polski Związek Wędkarski


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek 16 lut 2015, 10:32 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
Stan
czepiamy się słówek
Sawicki powiedział depopulacja dzików i zamiast zająć się problemem ASF to zajęto się słowem depopulacja. Nie interesuje Was, ich, problem Podlasia a potem ta zaraza przelezie do Was ( może już tam jest).Tylko jak te ochłapy czerwonego sukna między siebie podzielić.
100 osób z tego forum zechciało tylko obejrzeć jak w swoim i Waszym imieniu wrzeszczałem, zacznijmy w końcu zwalczać tę zarazę. Zacznijmy myśleć inaczej. Niedługo powiem delikatnie. A Róbta co chceta. A tu tylko 100 osób.
http://www.kzp-ptch.pl/index.php/95-akt ... u-rolnikow
Wiecie, gdzie macie ten temat?
2000 odsłon a tylko 100 chce się tematem zająć?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek 16 lut 2015, 12:18 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
PZW = Polski Związek Wypasania dzikiej zwierzyny na polach uprawnych polskich rolników.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek 16 lut 2015, 14:28 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
tak trzymać Baraki
a ja bym jeszcze dodał
PZW WMP
czyli polski związek wypasania W Majestacie Prawa.
pozdrawiam
Ps trwają prace nad powstaniem niezależnej grupy która przy wsparciu rolników opracuje plan zwalczenie ASF w Polsce. Czasu mało - tylko 60 metrów mostu na Siemianówce. Albo jeszcze jeden dzik z ASF w sejmie, albo kolejny kłusownik w zielonym mundurze
http://www.rp.pl/artykul/10,1177785-Pij ... -dzik.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek 17 lut 2015, 22:13 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
http://www.farmer.pl/produkcja-zwierzec ... 55570.html
czyżby wspólnie z sygnatariuszami dzisiejszego wystąpienia udało nam się zmienić ludzkie myślenie. Beton kruszeje? Jeszcze wierzga, jeszcze się paragrafami zastawia.
Czy niemożliwe stanie się możliwe? Czy będzie głosowany odstrzał zastępczy?
Działajcie u siebie. Minister Sawicki polecił pozostawienie przy życiu w Polsce około 80 tysięcy dzików. Wtóruje mu Giwet który zauważa wysoka populacja dzików sprzyja ASF i trzeba w kraju redukować dzika. A Minister Środowiska swoje. Nie damy ani jednego dzika więcej. Zbierzemy sie , policzymy, porachujemy i za 2 lata zobaczymy czy nam się udało. http://wyborcza.biz/biznes/1,100969,172 ... rzalu.html
wy macie czas 2 lata a my nie mamy ani dnia do stracenia. Giniemy.
Wpływajcie na swoich przedstawicieli w sejmikach, ma być redukcja dzików bo inaczej was zredukują. Tak ma być. Jeżeli mamy 300 tysięcy dzika to aby było go 80 tysięcy to trzeba narobić kiełbasy z
300 000 jest lub więcej +300000x1,4 tyle przychodu minimalnego -80000 ma zostać =640000 dzika na kiełbasy w tym roku. Jeżeli tego nie dokonamy to tylko dziki w tym kraju zostaną. One już się na ASF uodporniły.
Dobrze że w kraju problemy ASF są pomału zauważalne. Za mało a szczególnie ASF dzików. Ze świniami sobie poradzimy.
http://www.farmer.pl/fakty/polska/rolni ... 55598.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek 20 lut 2015, 10:50 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/854 ... torku.html
tak, to nasze wystąpienia z 17 lutego -wtorek i poprzednie na pewno mogły znacząco się do tego faktu przyczynić. Oczywiście także dzięki strajkowiczom z Zabłudowa ( my też tam byliśmy) którym powiedzieliśmy że dzik to szkody ale i przede wszystkim ASF i od tego momentu temat dzika przerodził się w temat ASF
17 lutego wtorek zapamiętaj
http://www.kzp-ptch.pl/index.php/95-akt ... enie-kraju


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota 21 lut 2015, 14:28 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
W poniedziałek pod obrady sejmiku województwa podlaskiego ma trafić projekt uchwały dotyczący ograniczenia populacji dzików w regionie. Od dwóch tygodni na temat zapisów tego dokumentu prowadzone są konsultacje m.in. z leśnikami, Polskim Związkiem Łowieckim, inspekcją weterynaryjną czy Podlaską Izbą Rolniczą. Niektóre środowiska i instytucje podjęcie takiej uchwały uważają za przedwczesne w sytuacji, gdy trwa właśnie liczenie zwierząt (w tym dzików) i nie wiadomo jak dużej populacji odstrzał miałby dotyczyć.

Stefan Krajewski, który jest jednocześnie radnym sejmiku województwa podlaskiego i przewodniczącym sejmikowej komisji rolnictwa powiedział, że komisja przyjęła projekt uchwały, w którymi radni mają zobowiązać zarząd województwa podlaskiego do wygospodarowania z rezerwy w budżecie województwa 200 tys. zł na odstrzał dzików w tzw. strefie czerwonej.

"Uważamy tak naprawdę, że to powinny być pieniądze wyasygnowane przez rząd (…), natomiast chcemy zrobić ten pierwszy krok" - powiedział Krajewski. Dodał, że z szacunków wynika, że 200 tys. zł pozwoliłoby na odstrzał "kilkuset" dzików w strefie czerwonej.

P.o. rzecznik Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku Urszula Arter zwróciła uwagę, że do tej propozycji musi jeszcze odnieść się zarząd województwa i od niego zależy, czy taki projekt przedstawi sejmikowi. A zarząd zbierze się najprawdopodobniej w poniedziałek rano, przed sesją sejmiku.

Arter poinformowała też, że w środę marszałek województwa Mieczysław Baszko i wicemarszałek Jerzy Leszczyński skierowali pismo do ministra rolnictwa m.in. z prośbą o „zabezpieczenie i przekazanie środków finansowych" na działania samorządu województwa związane z ograniczeniem populacji dzików na terenie województwa.
http://biznes.onet.pl/wiadomosci/rolnic ... ziki/y0xmf
żeby znowu jakiegoś numeru nie wywinęli.
strefa cerwona - zlikwidowanie ASF dzików
żółta - ekologiczna metoda dostosowania populacji do bazy żywieniowej w lasach redukcja o 75 %
Reszta Podlasia- biologiczna metoda dostosowania populacji do bazy żywieniowej w lasach redukcja o 50 %
chodzi o to aby myśliwym na kiełbasy starczyło i w lasach bez ASF niech ma kto ryć,


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela 22 lut 2015, 23:12 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
jutro głosowanie nad sposobem zwalczenia ASF dzika na Podlasiu.
metodą szybka- Podlaska SPTCH Podlasie, opracowana na podstawie własnych przemyśleń i uczestnictwa w różnorakich seminariach, zjazdach, spotkaniach i dyskusjach ze specjalistami, Metoda jeszcze nieznana i niestosowana w Unii. Elementy zwalczenia są znane i lansowane przez wybitnych specjalistów polskich ale tłamszone i dlatego nie występują w oficjalnych komunikatach, chociaż ostatnio mówi się o tej metodzie coraz głośniej dzięki oddolnemu poparciu.
Metoda będzie skuteczna - innej nie ma.
zero potencjalnie chorego dzika ( czyli żadnego) w strefie czerwonej
plus
0,5 dzika na km2 lasu ( wyłącznie lasu)
po zastosowaniu tej metody można będzie badać skuteczność jej dla Podlasia. Unia dostanie tę metodę gratis od narodu Polskiego za pomoc w stworzeniu Poligonu Podlasie.
Oczywiście mogą być także głosowane inne modyfikacje tej metody powstałe w wyniku kompromisu. Żeby jednak kompromis nie okazał się kolejnym odroczeniem tej jedynej myślę skutecznej metody pod pozorem braku środków na jej wprowadzenie, to znalazłem 250 milionów złotych na jej wprowadzenie. Jest to kwota jaką przeznaczono w budżecie na likwidację Waszych stad w momencie kiedy ASF do Was dojdzie. Jeżeli te pieniądze, a nawet dziesięciokrotnie mniejsze przekaże się na zwalczenie ASF dzików a nie tylko mówienie o ASF świń i dostaną je myśliwi świadomi zagrożenia ASF lub po prostu chcący opłaty za świadczenie usługi bo to przecież nie ich dziki tylko państwowe, to pieniądze na utylizację Waszych stad nie będą już potrzebne. Oczywiście wersja kanapkowa ( wędlina z ASF dla dzika lub dla świni) i brak bioasekuracji waszych stad zawsze może wystąpić w każdym kraju Europejskim, ale przygotowani poprzez redukcję dzika możemy liczyć na szybkie zwalczenie ognisk a przypadki przy rozrzedzeniu dzików 0,5 na km2 wcale nie powinny wystąpić.
Dlatego niezbędne będą Wasze kciuki, albo osobiste poparcie w postaci Waszego uczestnictwa podczas głosowania o godzinie 11
Urząd Marszałkowski
Województwa Podlaskiego
ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1
15-888 Białystok
posiedzenia są jawne.
My tam będziemy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek 23 lut 2015, 21:44 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
Dzisiaj 23 lutego 2015 miało odbyć się przyjęcie uchwały Sejmiku województwa podlaskiego nad sposobem zwalczenia ASF dzika na Podlasiu metodą- Szybka podlaska SPTCH Podlasie.
Sejmik po modyfikacji miał głosować uchwałę o treści:
Likwidacja dzików w strefie czerwonej plus redukcja populacji dzików o około 75 procent w strefie żółtej i o 50 % na pozostałym terenie Podlasia.
Sejmik wyasygnował kwotę 200 000 złotych na natychmiastowe rozpoczęcie odstrzału 500 sztuk dzików w strefie czerwonej. O pozostałą kwotę wystąpił do ministerstw. Z powodów proceduralnych – brak opinii odpowiedzialnych za dzika instytucji dzisiaj przegłosowano jednogłośnie Stanowisko w tym zakresie w oczekiwaniu na opinie.
W piątek 27 lutego na godzinę 9 już zaplanowano głosowanie nad Uchwałą w zakresie redukcji populacji dzików zgodnie z obowiązującym w tym zakresie prawem. Sądząc po dzisiejszej jednomyślności w Sejmiku, liczę na przyjęcie uchwały, a po uzyskaniu wsparcia finansowego ministerialnego na skuteczną walkę z ASF dzików na Podlasiu która uchroni nasz Kraj przed katastrofą.
Wypracowane na Poligonie Podlasie prawne metody walki z ASF dzików i werbalne deklaracje ministrów dotyczące konieczności ograniczenia o 75 procent populacji dzików są okazją do podobnych regulacji w Waszych Województwach.
Nie wiem czy zdążymy zlikwidować zarazę w jej zalążku- strefie czerwonej Podlasia. Termin dokonania redukcji 500 sztuk wyznaczono na natychmiast -do 31 czerwca 2015 roku. Opór tych którzy z dzików pożytek mają nadal jest wielki
Zabezpieczajmy pozostałe tereny kraju. ASF za wschodnią granicą i na Podlasiu stale nam zagraża.
http://bialystok.tvp.pl/18988516/23022015-godz-1830
nie muszę dodawać ze liczę na Waszą obecność w piątek, Część z Was była tam dzisiaj.
My tam będziemy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB