Indeks witryny Indeks witryny

locha

a-one a-one agrobios
medale

premiery
sanitbiotech polnet zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest wtorek 21 sty 2020, 11:48

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4334 ]  Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2, 3, 4, 5 ... 87  Nast─Öpna
Autor Wiadomo┼Ť─ç

Podlasianie i inni z rejon├│w ZAGRO┼╗ONYCH ASF
Szwendacie si─Ö po cenach i lamentujecie. Czy zadbali┼Ťcie o swoje interesy? Czy Z┼éo┼╝yli┼Ťcie do powiatowego zg┼éoszenie przemieszczenia o kt├│rym pisali┼Ťmy? Dajcie powiatowym papier bo urz─Ödnik papieru od was oczekuje. I nie pogniewa si─Ö na was bo dopiero ten papier daje mu mo┼╝liwo┼Ťci dzia┼éania. A tak od 3 tygodni nikt od was nie odbiera ┼Ťwi┼ä i b─Ödzie wkr├│tce odbiera┼é tylko ┼╝e nie wiadomo za ile, jak d┼éugo i dok┼éadnie kiedy. Jak nic w tym zakresie nie robicie to znaczy ┼╝e na podlasiu jest ok. Reszta kraju wyra┼╝a zaniepokojenie i ┼╝─ůda rekompensat. I s┼éusznie. Ja te┼╝ chc─Ö rekompensat. Ale ┼╝e u nas od 3 tygodni nikt wcale nie odbiera to oni nie wiedz─ů. Ma┼éo kto w kraju i za granic─ů wie co tu na Podlasiu si─Ö dzieje. No przecie┼╝ mamy skup interwencyjny. Tak potwierdzam. MAMY MIE─ć.
W tej chwili jest ju┼╝ nowy papier (opracowany teraz przez prawnika) kt├│ry Muchozol zakamuflowa┼é na rozmy┼Ťlaniach . MUCHOZOL wstaw ten papier tutaj bo ci co go maj─ů wykorzysta─ç po cenach si─Ö szwendaj─ů i lamentuj─ů. Niech go zobacz─ů. Daj tu za┼é─ůcznik i go opisz ┼╝eby by┼é widoczny. Zg┼éaszajcie go co tydzie┼ä waszym wetom za potwierdzeniem tak d┼éugo jak d┼éugo sytuacja nie b─Ödzie roz┼éadowana. To jest problem urz─Ödu, to jest choroba zaka┼║na to wam nakazano w ramach tej choroby zamkn─ů─ç ┼Ťwinie w chlewach i nikt z tego powodu nie chce ponosi─ç odpowiedzialno┼Ťci. To oni maj─ů wam wskaza─ç rozwi─ůzanie a nie wy sobie. Dzia┼éajcie.
Natychmiast.
Ale te dotychczasowe nasze dzia┼éanie nie wystarczy┼éy. Zg┼éoszenie jest tylko zabezpieczeniem przysz┼éych roszcze┼ä je┼╝eli nast─ůpi─ů upadki z przepe┼énienia a mo┼╝e i innych. Dzisiaj aby pokaza─ç ┼╝e pokorne Podlasie traci cierpliwo┼Ť─ç organizowane s─ů na ca┼éym zagro┼╝onym obszarze ┼é─ůcznie z lubelskim i mazowieckim spokojne przeja┼╝d┼╝ki po drogach publicznych dla uspokojenia swoich nerw├│w. Ci─ůgniki najlepiej oflagowane i z przyczepami w liczbie kilkunastu sztuk - do 14 bo powy┼╝ej to ju┼╝ zgromadzenie wyje┼╝d┼╝aj─ů na drogi i jad─ů w odst─Öpach 150 metrowych ┼╝eby nie zatarasowa─ç ruchu. Ci─ůgniki koniecznie sprawne a kieruj─ůcy trze┼║wi. Czas spaceru nieograniczony. Ile kto ma ochot─Ö. Je┼╝eli jeszcze nie uczestniczysz w takim spacerze to porozmawiaj z kolegami niekoniecznie trzodziarzami i zr├│bcie tak─ů imprez─Ö w swoim powiecie. Ca┼éa ┼Ťciana wschodnia. Mo┼╝na poinformowa─ç policj─Ö. Bardzo s─ů do tego tematu przychylnie nastawieni. Nie ┼╝artuj─Ö. Policja nas popiera i wsp├│┼épracuje. To te┼╝ s─ů urz─Ödnicy wykonuj─ůcy swoje obowi─ůzki i dba─ç b─Öd─ů o nasze spaceruj─ůcych bezpiecze┼ästwo je┼╝eli b─Ödzie to zgodne z prawem . A jest. Potem. Mo┼╝e wkr├│tce Zorganizujemy jak b─Ödzie trzeba inne wi─Öksze ale zg┼éoszone oficjalne wycieczki do miast wojew├│dzkich naszego regionu. Bierzmy si─Ö wi─Öc do roboty bo za nas nikt roboty robi┼é nie b─Ödzie. Nie licz na to.
Pocz─ůtek dzisiejszego spaceru godzina 13.00
O ile wiem stowarzyszenie trzodziarskie organizuje tak┼╝e w naszym regionie legalny zg┼éoszony spacer po przej┼Ťciu dla pieszych. Je┼Ťli nie chcesz ruszy─ç si─Ö z domu to obejrzysz nas na TVR, TV Bia┼éystok. POlsat i mo┼╝e innych, Tylko ty zr├│b tak aby┼Ť m├│g┼é siebie tam obejrze─ç. Do roboty.

Ostatnio zmieniony ┼Ťroda 05 mar 2014, 07:14 przez marucha, ┼é─ůcznie zmieniany 1 raz

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

gdyby Muchozol jeszcze spa┼é to za┼é─ůcznik wygl─ůda tak

................................., dnia ÔÇŽÔÇŽÔÇŽÔÇŽÔÇŽ..ÔÇŽ.. roku

ÔÇŽÔÇŽÔÇŽÔÇŽÔÇŽÔÇŽÔÇŽÔÇŽÔÇŽÔÇŽÔÇŽÔÇŽ...
ÔÇŽÔÇŽÔÇŽÔÇŽÔÇŽÔÇŽÔÇŽÔÇŽÔÇŽÔÇŽÔÇŽÔÇŽÔÇŽ
ÔÇŽÔÇŽÔÇŽÔÇŽÔÇŽÔÇŽÔÇŽÔÇŽÔÇŽÔÇŽÔÇŽÔÇŽÔÇŽ

Powiatowy Lekarz Weterynarii
w ÔÇŽÔÇŽÔÇŽÔÇŽÔÇŽÔÇŽÔÇŽÔÇŽÔÇŽÔÇŽÔÇŽ.

Wobec ustalenia obszaru podlegaj─ůcego ograniczeniom obejmuj─ůcego powiat ÔÇŽÔÇŽÔÇŽÔÇŽÔÇŽ.., na podstawie ┬ž 2 ust. 2 pkt 2 Rozporz─ůdzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie produkcji produkt├│w pochodzenia zwierz─Öcego pochodz─ůcych z obszar├│w podlegaj─ůcych ograniczeniom, nakazom lub zakazom z dnia 16 wrze┼Ťnia 2010 r. (Dz.U. Nr 183, poz. 1231) wnosz─Ö o wskazanie mi zak┼éadu wyznaczonego przez Pana decyzj─ů do przeprowadzenia obr├│bki produkt├│w pochodzenia zwierz─Öcego, o kt├│rej mowa w ust. 1 pkt 3 w/w rozporz─ůdzenia.
Jednocze┼Ťnie ┼╝─ůdam wskazania przyczyny nie wskazania do dnia dzisiejszego takiego zak┼éadu.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Awatar u┼╝ytkownika

Kolego powodzenia!!!
Z cen wnioskuj─Ö, ┼╝e reszta patrzy abym to ja z Wlkp przywi├│z┼é swinie i przed Urz─Ödem Wojew├│dzkim "waszym" wypu┼Ťci┼é. Lepiej r─Öc─Ö z┼éo┼╝y─ç i liczy─ç na Bozie. ┼╗ebym mia┼é bli┼╝ej to jak ┼╝ywo swego Ursusa odpalam, gnojar─Ö podpinam i jad─Ö! Ba nawet za Moniki TIR;em od warchlak├│w przywo┼╝enia mog─Ö je┼║dzi─ç, tylko ┼╝ebym wiedzia┼é gdzie i kiedy na moim podw├│rku protest b─Ödzie.
Tak wi─Öc marucha w Tobie nadzieja i deklaracje sk┼éadam, ┼╝e jak w ramach protestu ┼Ťwinie urz─Ödnikom pod urz─ůd wywalisz, co by w wielkomiejskiej glebie pory┼éy, to jedna na m├│j koszt!!!

Przyjacielu opisz i wytłumacz reszcie lamerów piękny obraz Matejki, Hołd pruski...

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

przeja┼╝d┼╝ka trwa┼éa kilka godzin i jeszcze trwa, by┼éo spokojnie, policja zadowolona, kierowcy jedni ur─ůgali inni wsp├│┼éczuli, nadal Polska nie wie ┼╝e my nie walczymy ze zniesieniem embarga bo te decyzje to od nas nie zale┼╝─ů . My po prostu nie mo┼╝emy od 3 tygodni nic sprzeda─ç a panaceum na wszystko czyli kwarantanna trafia na beton. Jak pisa┼éem, ciemno widz─Ö ┼╝eby 2 wet├│w si─Ö ze sob─ů dogada┼éo. Kolega zg┼éosi┼é, za┼éatwi┼é a tu drugi urz─Ödnik m├│wi spoko. Ja mam na odpowied┼║ 2 tygodnie. A mo┼╝e trzeba jeszcze u was 3 tygodnie kwarantanny zrobi─ç, Czekali┼Ťmy 3 tygodnie b─Ödziemy czeka─ç jeszcze 2-3. My mo┼╝e wytrzymamy. Nasze ┼Ťwinie nie. A jak b─Öd─ů pada─ç to b─Ödzie nasza wina. Taka jest interpretacja przepis├│w. To nie my walczymy z pomorem dzika. To oni w naszym imieniu chroni─ů nas od tej zarazy. Jak wi─Öc wybawc─Ö mo┼╝na jeszcze szkalowa─ç. Panowie z ca┼éego serca ┼╝ycz─Ö wam oby┼Ťcie nigdy takiej sytuacji nie doczekali. Pisz─Ö w imieniu moich koleg├│w. Ja my┼Ťl─Ö ze moi weci si─Ö dogadaj─ů. No c├│┼╝ jeszcze. kolejny dzie┼ä bez skupu interwencyjnego min─ů┼é. A ja nie chc─Ö ┼╝adnego skupu interwencyjnego. Ja chc─Ö normalnie sprzedawa─ç.

Ostatnio zmieniony ┼Ťroda 05 mar 2014, 23:19 przez marucha, ┼é─ůcznie zmieniany 1 raz

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

kur-wa noz sie w kieszeni otwiera

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

.

Ostatnio zmieniony wtorek 23 sty 2018, 22:05 przez Jarpo16x, ┼é─ůcznie zmieniany 1 raz

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Traktorki ładne ale jak na kredyt to następna przejażdżka rowerem

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

A ile gapi├│w w oknach.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Po tych 2 zdjęciach widać jak to jest źle....! ja tu tańszego sprzetu jak za 150 tysi nie widzę!!! i moim skromnym zdaniem jak Cię stać na fenda lub clasa to na kryzys z ASF w roli głównej też Cię powinno stać!!!

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

chyba miastowy wiesniak sie odezwał :shock:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Dzi┼Ť w radio by┼éa relacja z takiego protestu i pewien kierowca m├│wi┼é co┼Ť takiego :
Jak piel─Ögniarki strajkuj─ů , wychodz─ů na drogi .
Rolnikom gdy jest nie dobrze te┼╝ na drogi wychodz─ů i utrudniaj─ů ┼╝ycie Bogu ducha winnym ludziom .
Tir├│wki te┼╝ wy┼éa┼╝─ů na drog─Ö .
Wszyscy wychodz─ů na drogi manifestowa─ç swe niezadowolenie , tylko nie pomy┼Ťl─ů ┼╝e inni na tych drogach pracuj─ů .
Niech ka┼╝da grupa blokuje tych co o ich losie decyduj─ů .
To co ja kierowca miałbym jechać rolnikowi dojazd do pola blokować aby swe niezadowolenie wyrazić ?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

ventador pisze:
chyba miastowy wiesniak sie odezwał :shock:

Nie mam z miastem nic wsp├│lnego!!!! mieszkam od zawsze na wsi i ┼╝yj─Ö od zawsze z trzody!!!

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

dla Pana powy┼╝ej :)
Obrazek

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

"Nie wiadomo, jak d┼éugo b─Ödzie obowi─ůzywa┼éa strefa. Jak m├│wi─ů eksperci, co najmniej trzy miesi─ůce trzeba obserwowa─ç, czy nie pojawi si─Ö choroba u zwierz─ůt. P├│┼║niej utrzymanie strefy b─Ödzie zale┼╝a┼éo od wielu decyzji, m.in. KE i kraj├│w skupionych w ┼Üwiatowej Organizacji Zwierz─ůt (OIE)."

By┼éem przekonany ze do 14 marca jak nie znajda nowych ognisk asf to znikaj─ů wam wszelkie ograniczenia i mo┼╝ecie handlowac po Polsce normalnie, a z tego wnioskuj─Ö ze ta wielka strefa kt├│r─ů wymy┼Ťlili b─Ödzie nadal funkcjonowa─ç nie wiadomo do kiedy ? Powiedzcie ze si─Ö myle bo to jest chore :!: Dzisiaj wy a jutro mo┼╝e ka┼╝dego z nas to spotka─ç

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

w┼éa┼Ťciciel tej 60-tki nie protestuje
on nie musi
pisze to bez ironii

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Pom├│r si─Ö zwalcza latami a nie dniami i do tego potrzebna jest kasa i dyscyplina , a ┼╝e 1 i 2 nie ma to o ┼Ťwiniach poma┼éu trzeba zapomnie─ç

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

a to niby dla kogo ten pom├│r taki grozny zeby go 100 lat zwalczac ?
bo ponoc dla ludzi to niegrozny

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

trzeba miec co zwalczac

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

ventador pisze:
Pom├│r jest gro┼╝ny dla ┼Ťwini bo to one choruj─ů i to powiniene┼Ť wiedzie─ç , a dla ludzi te┼╝ jest z┼éy bo nie b─Ödzie na rachunki

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Nowlasnie nic sie niedzieje prawie od miesiaca w chlewniach niema tego syfu a jestesmy zablokowani z zdrowymi swinmi pytam sie dlaczego?bo tak unia chce i koniec

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

stan1069@o2.pl pisze:
ventador pisze:
Pom├│r jest gro┼╝ny dla ┼Ťwini bo to one choruj─ů i to powiniene┼Ť wiedzie─ç , a dla ludzi te┼╝ jest z┼éy bo nie b─Ödzie na rachunki

no ale skoro swinie zyja i nie zdychaja to czemu nie wolno ich sprzedawac ?

odpowiedz jest prosta, nie ma zadnej choroby !!!

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Awatar u┼╝ytkownika

TO NIE JEST POMÓR TYLKO AFERA ASF
JA PODEJRZEWAM ┼╗E JEST JESZCZE INNY WEKTOR
O KT├ôRYM SI─ś NIE M├ôWI - ZBO┼╗E
TAK NAGLE W GRUZJI SIE ZACZEŁO
I JEDNO OGNISKO I PO KRZYKU
ALE ŁADNYCH KILOMETRÓW DALEJ
W ROSJI NORMALNY CYRK
BIAŁAORUS CYRK
MIAŁ BYC PŁOT UNIA NIE
W CI─äGU TYGODNIA POLSKA STRACI┼üA WI─śCEJ NI┼╗
KOSZT PODWÓJNEGO OGRODZENIA NA GRANICY WSCHODNIEJ
TYMI PRZYPADKAMI TO SI─ś POWINNO ZAJ─ä─ć CB┼Ü

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

mamy chory kraj, chore przepisy, chor─ů UE i mamy chore ┼Ťwinie na swoim podw├│rku czytaj wiejska w warszawie, ze ┼Ťwi┼ämi jest wszystko ok

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

┼╗eby sprzeda─ç to musi by─ç kupiec , a ┼╝eby by┼é kupiec to trzeba mie─ç pieni─ůdze i zak┼éad kt├│ry to kupi i odpowiednio przerobi , bo ┼╝eby odpowiednio to przerobi─ç to trzeba dop┼éaci─ç
a tu nie dosyć że nie ma kasy to i zakładu brak który się na to zgodzi

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Dzia┼éajcie Marucha...dzia┼éajcie na wszystkich mo┼╝liwych frontach...Takich ludzi jak Wy, w┼éa┼Ťnie teraz potrzeba.

Pozdrawiam.

MekkaB pisze:
Przyjacielu opisz i wytłumacz reszcie lamerów piękny obraz Matejki, Hołd pruski...

Mekka...a Tobie aby na pewno o ten obraz chodziło?
co prawda na malarstwie si─Ö nie znam, ale je┼Ťli mia┼ébym doszukiwa─ç si─Ö jakiej┼Ť analogii to raczej w 'Rejtanie' Matejki...

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

http://www.tvp.pl/bialystok/informacje/ ... 0/14261236
http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/art ... hotostory7
jarpo
dzi─Ökujemy za wspania┼é─ů robot─Ö. Jeszcze rano m├│wili┼Ťcie 2-3 ci─ůgniki i zdrowie nie dopisuje, m├│wi─Ö odpocznij, daj spok├│j, nie wysilaj si─Ö a tu telefon 30 ci─ůgnik├│w na Suchowoli. Serce ro┼Ťnie, potem ┼üom┼╝a co to kilku z nich przyjecha┼éo do nas wcze┼Ťniej na spotkanie i m├│wi─ů: co my mo┼╝emy nas jest tam 2 ┼Ťwiniarzy. Jak do Bia┼éego to dojedziemy ale we dw├│jk─Ö? A potem telefon- mamy komplet smalimy u siebie nie pami─Ötam ile pojazd├│w, potem Zambr├│w - te┼╝ byli a nie mieli. I to wszystko z wolnej strefy- nie musieli. Kilku by┼éo te┼╝ na ┼üosicach zaraz po spacerku po przej┼Ťciu. A na Bielsku 11 km ci─ůgnik za ci─ůgnikiem co 150 metr├│w. Jak jecha┼éem przez Bielsk do Bia┼éego a nasze ci─ůgniki ci─ůgn─Ö┼éy z powrotem do Bielska to na obwodnicy da┼éem po klaksonie i ┼Ťwiate┼ékami pozdrawia┼éem naszych.Takiego poparcia si─Ö nie spodziewali┼Ťmy. I tylko szkoda ┼╝e za kilka dni Do Bia┼éego trzeba b─Ödzie chyba jecha─ç bo nadal ciemno widz─Ö. Ju┼╝ zak┼éady niby si─Ö ruszy┼éy, co┼Ť niby na przepisy inaczej spojrzano. Ju┼╝ niemo┼╝liwe sta┼éo si─Ö mo┼╝liwe, a dzisiaj odwr├│t. Nie dogadali si─Ö. I znowu obietnice ┼╝e wykup ruszy. Panie Prezydencie, Premierze, Ministrze Lekarzu, Wojewodo, pos┼éowie i senatorzy, eurodeputowani. To prawo kt├│re stworzyli┼Ťcie jest do niczego. To nie dzia┼éa. Tego nie da si─Ö naprawi─ç. Nie wierz─Ö ┼╝eby Niemiec i Du┼äczyk ca┼ée swoje mi─Öso na konserwy w podobnym przypadku musia┼éby przerabia─ç. A je┼Ťli tak mia┼éo by by─ç, to przecie┼╝ u was b─Ödzie wkr├│tce to samo. Widzicie przecie┼╝ jak na waszym poligonie do┼Ťwiadczalnym cierpimy, jak cierpi─ů nasze ┼Ťwinie, totalna beznadzieja. Wy to mo┼╝ecie zmieni─ç tak jak mogli┼Ťcie takiego koszmara wymy┼Ťli─ç. S┼éysza┼éem ┼╝e jaka┼Ť komisarz unijna m├│wi┼éa na spotkaniu z rolnikami ┼╝e dzika w Polsce ju┼╝ nie ma. Przegoniono go ju┼╝ za granic─Ö. Polska jest ju┼╝ wolna od zarazy. I m├│j znajomy powiedzia┼é ┼╝e to nieprawda. ┼╗e u nas jeszcze obszar zagro┼╝ony. A ona ┼╝e nie ma racji, bo wszyscy twierdz─ů ┼╝e jest ok. Pomoru nie ma. A ja sobie my┼Ťl─Ö jak to tak jest, a potem my┼Ťl─Ö ┼╝e tak mo┼╝e by─ç, ale tylko wtedy, kiedy t─Ö granic─Ö na zach├│d przesuni─Öto a my┼Ťmy na wschodzie sami zostali. I wtedy mnie ruszy┼éo. I dlatego ten Sta┼äczyk co to stracony Smole┼äsk op┼éakiwa┼é a w s─ůsiednim pokoju na CENACH rado┼Ť─ç zabawa bo zacz─Öli bra─ç i ceny tylko w g├│r─Ö. I dlatego to "ta┼äcz g┼éupia ta┼äcz".A a mo┼╝e powinien by─ç i Rejtan bo i ten pow├│d do smutku mia┼é.
Dlatego ja Marucha. toru┼äczyk ale i rolnik z podlasia dr─Ö si─Ö do was wszystkich prawodawc├│w gard┼éo zdzieraj─ůc. Zr├│bcie co┼Ť wreszcie UWOLNIJCIE NASZE ┼ÜWINIE
http://www.youtube.com/watch?v=n4RjJKxsamQ

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

wladza nie robi kompletnie nic dla ludzi ze strefy powinno sie ten caly sejm i rzad wywiesc na ukraine bo najwyrazniej im sie pomylily panstwa i machaja szabelkami co ich nie maja a tak na marginesie to nakrecaja tych biednych ukraincow ze wszystkich stron a pomocy z nikad

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

dobre informacje dla stref buforowych http://www.portalspozywczy.pl/mieso/wia ... 912_1.html

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

grajdołek pisze:
Po tych 2 zdjęciach widać jak to jest źle....! ja tu tańszego sprzetu jak za 150 tysi nie widzę!!! i moim skromnym zdaniem jak Cię stać na fenda lub clasa to na kryzys z ASF w roli głównej też Cię powinno stać!!!

Jakie to typowo POLSKIE :oops: :oops:
Wiadomo ┼╝e na taki protest trzeba wyjechac sprz─Ötem 100% sprawnym

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

kaciocha pisze:
grajdołek pisze:

Jakie to typowo POLSKIE :oops: :oops:
Wiadomo ┼╝e na taki protest trzeba wyjechac sprz─Ötem 100% sprawnym

Popieram te strajki kt├│re s─ů w strefie bo to jest chore ┼╝e z tymi ┼Ťwi┼ämi nic nie mo┼╝na zrobi─ç
Ale jak s┼éysze "piszcz─ůcych"(pomijam w tej chwili strefe) ┼╝e jest ┼║le a na podw├│rku sprz─Öt za milion albo lepiej i on biedny nie ma za co ┼╝y─ç to mnie *** strzela!!! Cena trzody moim zdaniem wr├│ci┼éa do progu op┼éacalno┼Ťci (nie wliczaj─ůc w t─ů cen─Ö kredyt├│w bo ja nie wiem co to jest) i raptem wszystkim brakuje na do┼éorzenie do ┼Ťwi┼ä przez jeden miesi─ůc gdzie w tamtym ca┼éym roku podkre┼Ťlam ca┼éy rok ceny jak ta lala... Qrwa ludzie we wszystkich bran┼╝ach zda┼╝a si─Ö gorszy okres i trzeba si─Ö z tym liczy─ç (a nie mam troch─Ö kasy to sobie kupie fenda lub clasa przecie┼╝ kredyt mi dadz─ů a "┼üunia" mi po┼éowe do┼éo┼╝y) !!!

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Kaciocha i ja i to co napisa┼éem jest bardziej polskie ni┼╝ Ci si─Ö wydaje!!! A ┼╝e niekt├│rych mo┼╝e troszke boli no to trudno PRAWDA BADZO CZ─śSTO BOLI!!!

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Awatar u┼╝ytkownika

bezbarwny pisze:
Dzia┼éajcie Marucha...dzia┼éajcie na wszystkich mo┼╝liwych frontach...Takich ludzi jak Wy, w┼éa┼Ťnie teraz potrzeba.

Pozdrawiam.

MekkaB pisze:

Mekka...a Tobie aby na pewno o ten obraz chodziło?
co prawda na malarstwie si─Ö nie znam, ale je┼Ťli mia┼ébym doszukiwa─ç si─Ö jakiej┼Ť analogii to raczej w 'Rejtanie' Matejki...

Zgadzam si─Ö z Tob─ů; niez znasz si─Ö na malarstwie!
┼Ürednio intelig─Ötna ameryka┼äska sexretarka potrafi┼éaby znale┼║─ç ana logi─Ö no ale rozumieme, ┼╝e zaabsorbowany jeste┼Ť czym┼Ť innym...
Tak chodziło mi o Hołd pruski . I daję sobie rękę odpierdo... że marucha wie o czym kaman.
Tak wi─Öc bezbarwny ja┼Ťli chcesz zab┼éysn─ů─ç ... To d┼éuga droga przed tob─ů...

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

co takie tajemnice z tym Holdem Pruskim Krzyzacy po przeksztalceniach podobnych do naszych "czerwonych" krecili dalej swoje interesy Krol Polski chcac ukrucic iich zapedy zmusil krzyzakow nazwanych prusakami do zlozenia Holdu czyli zwierzchnosci krola, na rynku chyba w Krakowie Prusacy wykorzystujac pozniejsza slabosc Polski i tak robili swoje tworzac prusy wschodnie i tak az do Drugiej Wojny Tyle pamietam z histori w podstawowce w latach 1975 1979 Pewnie wikipedia wie wiecej Z literatury polecam ksiazke "w zasiegu krzyzackiego miecza"Z tego okresu moglbym opisac jeszcze historie z mojej parafi Ktora zostala odkryta niedawno i mowi o kolaboracji wielkiego bogacza Wlasciciela Tucholi starosty nakielskiego z Krzyzakami ktorego krol Polski po upomnieniu i niedotrzymanej przysiedze wiernosci Krolowi Scial na rynku w Kaliszu Mieszkam 50 km od Nakla i tu mial swoj zamek ow jegomosc po ktorym dzis zostaly tylko gleboko w ziemi fragmenty fundamentow

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

MekkaB pisze:
Zgadzam si─Ö z Tob─ů; niez znasz si─Ö na malarstwie!
┼Ürednio intelig─Ötna ameryka┼äska sexretarka potrafi┼éaby znale┼║─ç ana logi─Ö no ale rozumieme, ┼╝e zaabsorbowany jeste┼Ť czym┼Ť innym...
Tak chodziło mi o Hołd pruski . I daję sobie rękę odpierdo... że marucha wie o czym kaman.
Tak wi─Öc bezbarwny ja┼Ťli chcesz zab┼éysn─ů─ç ... To d┼éuga droga przed tob─ů...

Jako ┼╝e ''┼Ürednio intelig─śtna ameryka┼äska sexretarka potrafi┼éaby znale┼║─ç ana logi─Ö'' to ja jako ograniczony, ogranicz─Ö si─Ö tylko do tego, ┼╝e powiem Ci i┼╝ ca┼ée szcz─Ö┼Ťcie, ┼╝e tylko r─Ök─Ö dajesz sobie 'odpierdo...' bo g┼éowy mieszcz─ůcej tak─ů pot─Ög─Ö intelektu szkoda by by┼éo :wink:
Tyle, tylko tyle i a┼╝ tyle.
ps.
...a teraz ruszam w drog─Ö bo d┼éuuuuuga...a marzeniem moim jest, ┼╝eby Ci kiedy┼Ť dor├│wna─ç :roll:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

http://www.tvp.pl/informacje-rolnicze/t ... 0/13955775
nie my┼Ťlcie podlasianie i inni strefowicze ┼╝e kto┼Ť za was o wasze losy zabiega─ç b─Ödzie. Jak wida─ç z d┼éugo trwaj─ůcej rozmowy to wspomniano tylko o strefie. Nikt nie wie ┼╝e nas pozbawiono przez 3 tygodnie, i nadal to trwa mo┼╝liwo┼Ťci dysponowania swoj─ů w┼éasno┼Ťci─ů. Unia walczy z dzicz─ů zaraz─ů na poligonie o nazwie strefa. A broni─ů s─ů nasze - prywatnych w┼éa┼Ťcicieli, rolnik├│w, przedsi─Öbiorc├│w ┼Ťwinie. Brakuje jeszcze aby w ramach walki z dzicz─ů zaraz─ů nas ch┼éop├│w do nagonki na dziki zacz─Öto wzywa─ç w ramach naszych obowi─ůzk├│w. Kto┼Ť tam na cenach lub przemy┼Ťleniach zaniepokoi┼é si─Ö zapewne po przeczytaniu topagraru ┼╝e jest w kt├│rej┼Ť tam strefie dziczego zagro┼╝enia. To dobrze ┼╝e zauwa┼╝y┼é. Ca┼éa Polska jest, i ca┼éa unia powinna by─ç. Wszystkich nas taki los czeka. I czas dzicze prawo zmieni─ç. Do┼Ťwiadczenia z poligonu podlasie wskazuj─ů ┼╝e do walki z dzicz─ů zaraz─ů przygotowani nie jeste┼Ťmy. Bo je┼╝eli jedynym wyj┼Ťciem z tej sytuacji jest przer├│b ┼Ťwi┼ä na konserwy lub do mro┼║ni to je┼╝eli ca┼éa Unia si─Ö zapowietrzy - a jest to mo┼╝liwe to jest pytanie. Sk─ůd Unia wtedy ┼Ťwie┼╝ego mi─Ösa na schabowe nabierze. Z Rosji, kt├│ra ca┼éa jest zawirusowana czy z Ameryki hormonalnej? I czy fabryk konserw ci u nas dostatek.
A u nas? Po niedzieli jest nadzieja ┼╝e zaczn─ů przero┼Ťni─Öte tuczniki odbiera─ç. Ceny ┼╝adne. Ale b─Öd─ů kupowa─ç. Zaczn─ů, szukaj─ů nast─Öpnych. Za bezcen. Reszta w naszych r─Ökach a raczej ci─ůgnikach i zdartych gard┼éach.
http://www.tvp.pl/bialystok/informacje/ ... 0/14279965
jak wida─ç w telewizji m├│wi─ů o wszystkim i o wszystkich ale oczywi┼Ťcie nie o najwa┼╝niejszych na tym spotkaniu. Na tym spotkaniu byli┼Ťmy my- inicjatorzy tego┼╝ spotkania. Wida─ç nas tam ale jeste┼Ťmy nierozpoznawalni, bezosobowi. A to nasze stowarzyszenie tam zadzia┼éa┼éo. ┼Üwiniarskie. Teraz pozostaje za bezcen sprzedawa─ç i trzeba to zrobi─ç. A potem wyr├│wnania strat po dobroci albo i nie ┼╝─ůda─ç.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Site Admin

Witam!
Czy w czasie tego spotkania kt├│ry┼Ť z dziennikarzy rozmawia┼é z Panem, Panie Mariuszu?
Czy kt├│ry┼Ť z dziennikarzy w og├│le zainteresowa┼é si─Ö, kto i dlaczego zainicjowa┼é to spotkanie?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

jak Pan widzi to nie. Byli tam godniejsi ni┼╝ ja do do udzielania wywiadu z naszego stowarzyszenia ale te┼╝ ich nie wida─ç. S─ů ale ich nie ma. Z takich imprez gdzie si─Ö wypowiadam to w zasadzie mnie wycinaj─ů. My┼Ťl─Ö ze to jest wszystko nadal polityczne, zale┼╝ne. Jak ma Pan ochot─Ö mnie obejrze─ç to zapraszam do TVR. Tam coraz mniej mnie wycinaj─ů, cho─ç uwa┼╝am ┼╝e jest manipulacja wyst─Öpuj─ůcymi cho─çby w ostatnim sobotnim wydaniu ( mo┼╝na sobie odtworzy─ç) gdzie redaktor za┼éo┼╝y┼é sobie, bo tak us┼éysza┼é ┼╝e ruszy┼é skup interwencyjny. I na pocz─ůtku krzyczeli ch┼éopy, potem kto┼Ť powiedzia┼é ┼╝e eksport nie idzie i jest tragedia. Takie pad┼éo pytanie czy eksport idzie wi─Öc kto┼Ť odpowiedzia┼é ┼╝e nie idzie. Potem kto┼Ť powiedzia┼é ┼╝e rusza skup, a potem na ko┼äcu bardzo mi mi┼éa osoba powiedzia┼éa ┼╝e skup rusza. Ale ta osoba w rzeczywisto┼Ťci powiedzia┼éa ┼╝e skup rusza i co z tego jak my nadal nie mo┼╝emy sprzeda─ç swoich ┼Ťwi┼ä czy co┼Ť w tym rodzaju. Jak obejrza┼éem jak to wysz┼éo to powiedzia┼éem ┼╝e wi─Öcej w takim cyrku bra─ç udzia┼éu nie b─Öd─Ö. Dostali ostatni─ů szans─Ö - zobaczymy w sobot─Ö. Ale spyta┼éem najpierw jakie s─ů wizje redaktora. Wizja tym razem jest taka ┼╝e skup nie ruszy┼é. B─Ödzie jeszcze kilku innych producent├│w - powinno by─ç w tym programie. Ale s─ůdz─Ö ┼╝e po tym co tu teraz powiedzia┼éem to mo┼╝e znowu mnie wytn─ů. Zobaczymy.
Ale to nie jest problem. Problem jest w tym ┼╝e o naszym poligonie ma┼éo kto wie, s┼éyszy. Co┼Ť tam lokalnie. W og├│lnopolskiej to ju┼╝ wcale a je┼╝eli ju┼╝ to z obrazkami w stylu zab┼éocona ┼Ťwinia kontaktuj─ůca si─Ö na wybiegu z dzikiem. Rozwalaj─ůce si─Ö ┼╝erdziami grodzone chlewiki. Tak, s─ů i takie gospodarstwa. Wyj─ůtkowe gospodarstwa. Takie by┼éy. Teraz s─ů w zamkni─Öciu. I ┼╝adna ┼Ťwinia pomimo pomoru nie pad┼éa.
http://tvn24bis.pl/informacje,187/wscho ... 04816.html
ot takie obrazeczki

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

"Zakład, który podejmie się skupu takiego żywca traci prawo do eksportu wyrobów na okres trzech lat."
to ┼╝art?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

tak. Jakby tylko na konserwy było to nie jeden zakład by się zainteresował a tak nawet sokołów się zastanawia i to chyba bez rokowań . .

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Kurwy przegl─ůd barak├│w dla uchod┼║c├│w robi─ů a o los rodzimych producent├│w nikt zawczasu nie raczy┼é si─Ö pog┼éowi─ç .

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

http://www.portalspozywczy.pl/mieso/wia ... 98005.html

Jednego dnia nie ma zmniejszania strefy , drugiego ju┼╝ co innego pieprzy . Sam si─Ö nie mo┼╝e zdecydowa─ç . My┼Ťl─Ö ┼╝e on ma s┼éabe przebicie (po ch┼éopsku jebni─Öcie ) w UE . Brak odpowiedniego nacisku z ich strony . W─Ödliniarze niby przekazali pismo dla bronka prezydenta naszego , jego g┼éos w tej sprawie na pewno wi─Öcej by zdzia┼éa┼é .

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Gdyby ten minister mia┼é chocia┼╝ jeden ZM sw├│j tzn . pa┼ästwowy i mro┼╝nie i w dodatku w strefie to by problemu nie by┼éo ,a jak teraz kogo┼Ť zmusi─ç ┼╝eby ubi┼é i narazi┼é si─Ö na konsekwencje , pewnie poszukaj─ů ale to ich b─Ödzie drogo kosztowa─ç nie wiem czy nie taniej by by┼éo jaki┼Ť mniejszy ZM kupi─ç
no chyba ┼╝e czekaj─ů a┼╝ si─Ö w ca┼éej Polsce strefa zrobi i problem zniknie
poza stref─ů dro┼╝ej─ů , ta strefa znowu taka du┼╝a nie jest i nie wiem czy to embargo czasami korzy┼Ťci nie przyniesie wi─Öcej jak strat :oops: o ile wirus nie zaszaleje

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

o ile Stan, o ile.
Bo je┼Ťli wirus zaszaleje, a wszystko w tym zakresie si─Ö na razie robi. Zdrowe ┼Ťwinie kilkaset sztuk w strefie dziczej zakolczykowano i zbadano krew. S─ů zdrowe. I zamiast je ubi─ç - a ubi─ç nie mo┼╝na bo s─ů przecie┼╝ zdrowe to teraz si─Ö je obserwuje i czeka zapewne aby z dzika na ┼Ťwinie w ko┼äcu wlaz┼é. On tam przecie┼╝ gdzie┼Ť w odchodach, dziczej farbie, wydzielinach przecie┼╝ zdaniem wet├│w jest. A jak wlezie na ┼Ťwinie to ju┼╝ wtedy wsp├│lnie razem z dzikami na pewno zalej─ů ca┼é─ů uni─Ö. A wtedy ca┼ée mi─Öso unijne w konserwy si─Ö wsadzi Takie pono─ç mamy prawo. Wtedy ┼Ťwie┼╝e mi─Öso b─Ödziemy kupowa─ç gdzie? W Rosji kt├│ra ju┼╝ dzisiaj ma do unii pretensj─Ö ┼╝e z Kaliningradu mi─Ösa nie chcemy kupowa─ç. Z Rosji wi─Öc, kt├│ra z wirusem ┼╝yje ju┼╝ od lat i twierdzi ┼╝e nied┼éugo samowystarczalna b─Ödzie w zakresie wieprzowiny mi─Öso ┼Ťwie┼╝e kupowa─ç b─Ödziemy w cenie kawioru. Bo w unii to tylko konserwy, konserwy b─Öd─ů. Takie mamy prawo. I mo┼╝e kto┼Ť m─ůdry to wymy┼Ťli┼é. Taki wirus dziczy niszczy w tej chwili skutecznie rolnik├│w podlasia czekaj─ůcych a┼╝ kto┼Ť si─Ö zlituje i w ko┼äcu pozwoli im za bezcen odda─ç swoje ┼Ťwinie na razie nie wiadomo gdzie, a potem otrzyma─ç jak─ů┼Ť bli┼╝ej nieokre┼Ťlona dop┼éat─Ö do nieokre┼Ťlonej ceny RYNKOWEJ. Potem jest opcja wygaszenia produkcji ┼Ťwi┼äskiej na obszarach buforowych. Taki dziczy wirus niszczy te┼╝ uk┼éady. Podawa┼éa prasa co dzieje si─Ö z uk┼éadami. P─Ökaj─ů. My za wolno┼Ť─ç wasz─ů i nasz─ů. A oni? Teraz Sta┼äczyk albo jak kto woli Rejtan.
TRZEBA ZMIENI─ć TO DZICZE PRAWO
a zakład Stan?
Zak┼éad i to nie jeden by┼éby w strefie gdyby konsekwentnie tyle odjechano od wschodniej granicy jak to zrobiono w przypadku powiatu bielsk podlaski. Wiele zak┼éad├│w by┼Ťmy mieli i naszych i nie naszych. I pewnie do my┼Ťlenia by to ich zmusi┼éo. A tak? Dyskutuj─ů. Bo na razie tylko ch┼éopom i maluczkim co┼Ť nakaza─ç mo┼╝na wolnym przedsi─Öbiorcom nie mo┼╝na. A ch┼éop to nie przedsi─Öbiorca?
Na razie tylko chłopom i maluczkim nakazać można.
NA RAZIE.
Stan.
Jak tam jask├│┼éki? Na razie u nas tylko szpaki s─ů ale ja nie mam czasu im si─Ö przygl─ůda─ç.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

DO┼Ü─ć TEJ BEZCZYNNO┼ÜCI !!!
Dnia 10 marca o godzinie 18.00 zapraszamy wszystkich kt├│rym dalsza produkcja trzody chlewnej w polskich gospodarstwach zagro┼╝onych planowan─ů likwidacj─ů w zwi─ůzku ze zwalczaniem ASF dzika jest bliska. Je┼╝eli zgin─ů polskie gospodarstwa to nie b─Ödzie te┼╝ i polskiego mi─Ösa, zgin─ů polskie i nie tylko tyko polskie zak┼éady.
Zebranie w sprawie jedynych znanych i sprawdzonych skutecznych metod przeciwdziałaniu temu procederowi odbędzie się dnia 10 marca o godzinie 18.00 w restauracji Lewar http://www.smacznie.org/lewar_serwis_sp ... 15890.html ul. Wojska Polskiego 52, 17-100 Bielsk Podlaski
( obok zakładu mleczarskiego Bielmlek po prawej stronie przy wylocie na Lublin z Bielska Podlaskiego)
Telefon 505123346
Telefon 602281337
Organizator
Stowarzyszenie Producent├│w Trzody Chlewnej Podlasie
Stowarzyszenie Polskich Producentów Trzody Chlewnej Forum TCh pełnomocnik

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

http://www.ppr.pl/artykul-nie-bedzie-zm ... 182211.php

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

panie Stasiu i dlatego tak jak wy┼╝ej

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Marucha tylko jak ich rozumie─ç skoro minister w pi─ůtek w kielcach m├│wi┼é ┼╝e jest mo┼╝liwa zmiana strefy i to znaczna .

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

tak, jest mo┼╝liwa i to znaczna zmiana strefy. Wynika to z dyrektywy unijnej. je┼╝eli jeszcze nie czyta┼ée┼Ť to poczytaj. Zobacz co czeka nas, was a nast─Öpnie Uni─Ö je┼╝eli dzik si─Ö u nich znajdzie.

DYREKTYWA RADY 92/119/EWG
z dnia 17 grudnia 1992 r.
3. Na w┼éa┼Ťciwie uzasadniony wniosek Pa┼ästwa Cz┼éonkowskiego lub z inicjatywy Komisji zgodnie z procedur─ů przewidzian─ů w art. 26 mo┼╝e zosta─ç podj─Öta decyzja o zmianie (w szczeg├│lno┼Ťci o zmniejszeniu lub zwi─Ökszeniu) granic stref ustanowionych w ust. 1 lub okresu stosowania ogranicze┼ä, z uwzgl─Ödnieniem:
- ich położenia geograficznego i czynników ekologicznych,
- warunk├│w meteorologicznych,
- wyst─Öpowania, rozprzestrzeniania si─Ö i typ├│w wektor├│w,
- wyników badań epidemiologicznych przeprowadzonych zgodnie z art. 8,
- wyników badań laboratoryjnych,
- rzeczywi┼Ťcie zastosowanych ┼Ťrodk├│w kontroli.

Dyrektywa Rady 2002/60/WE z dnia 27 czerwca 2002 r.
ustanawiaj─ůca przepisy szczeg├│lne w celu zwalczania afryka┼äskiego pomoru ┼Ťwi┼ä oraz zmieniaj─ůca dyrektyw─Ö 92/119/EWG w zakresie choroby cieszy┼äskiej i afryka┼äskiego pomoru ┼Ťwi┼ä

i) program├│w nadzoru i ┼Ťrodk├│w zapobiegawczych stosowanych w gospodarstwach znajduj─ůcych si─Ö na obszarze okre┼Ťlonym jako zaka┼╝ony ) oraz w miar─Ö potrzeby w jego s─ůsiedztwie, ┼é─ůcznie z transportem oraz przemieszczaniem zwierz─ůt w obr─Öbie, z i do danego obszaru; ┼Ťrodki te obejmuj─ů przynajmniej zakaz przemieszczania ┼Ťwi┼ä, ich nasienia, zarodk├│w lub kom├│rek jajowych z zaka┼╝onego obszaru w celach handlu wewn─ůtrzwsp├│lnotowego, oraz mog─ů obejmowa─ç tymczasowy zakaz hodowli trzody chlewnej i tworzenia nowych gospodarstw;

Stref─Ö mog─ů zmniejszy─ç lub zwi─Ökszy─ç. Du┼╝o robi─ů, ale trwa to ju┼╝ prawie 4 tygodnie. Na spotkaniu urz─Ödnik powiedzia┼é ┼╝e musimy im wierzy─ç. My im wierzymy tylko my ju┼╝ nie mamy czasu.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Jutro jest protest ci─ůgnikowy na K-19 w pow ┼éosickim i na E-30 Powiat bialski r├│wnie┼╝ hodowcy panuj─ů przejazd z bia┼éej podlaskiej do mi─Ödzyrzeca podlaskiego podobno . Zobaczymy jak to bd.

Zmniejszenie strefy by┼éoby im najkorzystniejsze finansowo .. Ale skoro chc─ů zap┼éaci─ç za tuczniki , za przer├│b na konserwy dla zak┼éad├│w a nast─Öpnie wykupi─ç te konserwy i je odda─ç dla opieki spo┼éecznej to nic tylko pogratulowa─ç pomys┼é├│w.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

vicia1223 pisze:
Jutro jest protest ci─ůgnikowy na K-19 w pow ┼éosickim i na E-30 Powiat bialski r├│wnie┼╝ hodowcy panuj─ů przejazd z bia┼éej podlaskiej do mi─Ödzyrzeca podlaskiego podobno . Zobaczymy jak to bd.

Zmniejszenie strefy by┼éoby im najkorzystniejsze finansowo .. Ale skoro chc─ů zap┼éaci─ç za tuczniki , za przer├│b na konserwy dla zak┼éad├│w a nast─Öpnie wykupi─ç te konserwy i je odda─ç dla opieki spo┼éecznej to nic tylko pogratulowa─ç pomys┼é├│w.

Ca┼ée te strefy maj─ů sens i zwalczanie asf tylko wtedy gdy pa┼ästwo pokrywa koszty rolnikom i firmom bo to gwarantuje opanowanie rozprzestrzenianiu si─Ö wirusa dalej ,to m├│wi┼é w lipcu na szkoleniu w Pu┼éawach profesor Pejsak . Rz─ůd powinien wyp┼éaca─ç pieni─ůdze bo jest to jego obowi─ůzek a jak nie to to b─Ödzie odpowiedzialnym za rozprzestrzenianiem si─Ö choroby wobec wszystkich pozosta┼éych kraj├│w Unii Europejskiej . To nie ┼éaska rz─ůdu to obowi─ůzek a nie tylko nakazy i zakazy bo te bez pieni─Ödzy s─ů nie skuteczne to przecie┼╝ prze─çwiczono w Rosji i Bia┼éorusi i jak protesty nie pomog─ů to trzeba zaskar┼╝y─ç rz─ůd do odpowiednich organ├│w w Unii za z┼ée wype┼énianie swojej roli w zwalczaniu asf na terenie Polski .

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4334 ]  Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2, 3, 4, 5 ... 87  Nast─Öpna

Strefa czasowa UTC+2godz.