Indeks witryny Indeks witryny

Vilomix a-one a-one agrobios agrobios

akademiabiogazu insekpol ..

Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest poniedziałek 18 lis 2019, 03:35

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4307 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 288  Następna
Autor Wiadomość

Podlasianie i inni z rejonów ZAGROŻONYCH ASF
Szwendacie się po cenach i lamentujecie. Czy zadbaliście o swoje interesy? Czy Złożyliście do powiatowego zgłoszenie przemieszczenia o którym pisaliśmy? Dajcie powiatowym papier bo urzędnik papieru od was oczekuje. I nie pogniewa się na was bo dopiero ten papier daje mu możliwości działania. A tak od 3 tygodni nikt od was nie odbiera świń i będzie wkrótce odbierał tylko że nie wiadomo za ile, jak długo i dokładnie kiedy. Jak nic w tym zakresie nie robicie to znaczy że na podlasiu jest ok. Reszta kraju wyraża zaniepokojenie i żąda rekompensat. I słusznie. Ja też chcę rekompensat. Ale że u nas od 3 tygodni nikt wcale nie odbiera to oni nie wiedzą. Mało kto w kraju i za granicą wie co tu na Podlasiu się dzieje. No przecież mamy skup interwencyjny. Tak potwierdzam. MAMY MIEĆ.
W tej chwili jest już nowy papier (opracowany teraz przez prawnika) który Muchozol zakamuflował na rozmyślaniach . MUCHOZOL wstaw ten papier tutaj bo ci co go mają wykorzystać po cenach się szwendają i lamentują. Niech go zobaczą. Daj tu załącznik i go opisz żeby był widoczny. Zgłaszajcie go co tydzień waszym wetom za potwierdzeniem tak długo jak długo sytuacja nie będzie rozładowana. To jest problem urzędu, to jest choroba zakaźna to wam nakazano w ramach tej choroby zamknąć świnie w chlewach i nikt z tego powodu nie chce ponosić odpowiedzialności. To oni mają wam wskazać rozwiązanie a nie wy sobie. Działajcie.
Natychmiast.
Ale te dotychczasowe nasze działanie nie wystarczyły. Zgłoszenie jest tylko zabezpieczeniem przyszłych roszczeń jeżeli nastąpią upadki z przepełnienia a może i innych. Dzisiaj aby pokazać że pokorne Podlasie traci cierpliwość organizowane są na całym zagrożonym obszarze łącznie z lubelskim i mazowieckim spokojne przejażdżki po drogach publicznych dla uspokojenia swoich nerwów. Ciągniki najlepiej oflagowane i z przyczepami w liczbie kilkunastu sztuk - do 14 bo powyżej to już zgromadzenie wyjeżdżają na drogi i jadą w odstępach 150 metrowych żeby nie zatarasować ruchu. Ciągniki koniecznie sprawne a kierujący trzeźwi. Czas spaceru nieograniczony. Ile kto ma ochotę. Jeżeli jeszcze nie uczestniczysz w takim spacerze to porozmawiaj z kolegami niekoniecznie trzodziarzami i zróbcie taką imprezę w swoim powiecie. Cała ściana wschodnia. Można poinformować policję. Bardzo są do tego tematu przychylnie nastawieni. Nie żartuję. Policja nas popiera i współpracuje. To też są urzędnicy wykonujący swoje obowiązki i dbać będą o nasze spacerujących bezpieczeństwo jeżeli będzie to zgodne z prawem . A jest. Potem. Może wkrótce Zorganizujemy jak będzie trzeba inne większe ale zgłoszone oficjalne wycieczki do miast wojewódzkich naszego regionu. Bierzmy się więc do roboty bo za nas nikt roboty robił nie będzie. Nie licz na to.
Początek dzisiejszego spaceru godzina 13.00
O ile wiem stowarzyszenie trzodziarskie organizuje także w naszym regionie legalny zgłoszony spacer po przejściu dla pieszych. Jeśli nie chcesz ruszyć się z domu to obejrzysz nas na TVR, TV Białystok. POlsat i może innych, Tylko ty zrób tak abyś mógł siebie tam obejrzeć. Do roboty.

Ostatnio zmieniony środa 05 mar 2014, 07:14 przez marucha, łącznie zmieniany 1 raz

gdyby Muchozol jeszcze spał to załącznik wygląda tak

................................., dnia ……………..….. roku

………………………………...
…………………………………
…………………………………

Powiatowy Lekarz Weterynarii
w …………………………….

Wobec ustalenia obszaru podlegającego ograniczeniom obejmującego powiat …………….., na podstawie § 2 ust. 2 pkt 2 Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie produkcji produktów pochodzenia zwierzęcego pochodzących z obszarów podlegających ograniczeniom, nakazom lub zakazom z dnia 16 września 2010 r. (Dz.U. Nr 183, poz. 1231) wnoszę o wskazanie mi zakładu wyznaczonego przez Pana decyzją do przeprowadzenia obróbki produktów pochodzenia zwierzęcego, o której mowa w ust. 1 pkt 3 w/w rozporządzenia.
Jednocześnie żądam wskazania przyczyny nie wskazania do dnia dzisiejszego takiego zakładu.

Awatar użytkownika

Kolego powodzenia!!!
Z cen wnioskuję, że reszta patrzy abym to ja z Wlkp przywiózł swinie i przed Urzędem Wojewódzkim "waszym" wypuścił. Lepiej ręcę złożyć i liczyć na Bozie. Żebym miał bliżej to jak żywo swego Ursusa odpalam, gnojarę podpinam i jadę! Ba nawet za Moniki TIR;em od warchlaków przywożenia mogę jeździć, tylko żebym wiedział gdzie i kiedy na moim podwórku protest będzie.
Tak więc marucha w Tobie nadzieja i deklaracje składam, że jak w ramach protestu świnie urzędnikom pod urząd wywalisz, co by w wielkomiejskiej glebie poryły, to jedna na mój koszt!!!

Przyjacielu opisz i wytłumacz reszcie lamerów piękny obraz Matejki, Hołd pruski...

przejażdżka trwała kilka godzin i jeszcze trwa, było spokojnie, policja zadowolona, kierowcy jedni urągali inni współczuli, nadal Polska nie wie że my nie walczymy ze zniesieniem embarga bo te decyzje to od nas nie zależą . My po prostu nie możemy od 3 tygodni nic sprzedać a panaceum na wszystko czyli kwarantanna trafia na beton. Jak pisałem, ciemno widzę żeby 2 wetów się ze sobą dogadało. Kolega zgłosił, załatwił a tu drugi urzędnik mówi spoko. Ja mam na odpowiedź 2 tygodnie. A może trzeba jeszcze u was 3 tygodnie kwarantanny zrobić, Czekaliśmy 3 tygodnie będziemy czekać jeszcze 2-3. My może wytrzymamy. Nasze świnie nie. A jak będą padać to będzie nasza wina. Taka jest interpretacja przepisów. To nie my walczymy z pomorem dzika. To oni w naszym imieniu chronią nas od tej zarazy. Jak więc wybawcę można jeszcze szkalować. Panowie z całego serca życzę wam obyście nigdy takiej sytuacji nie doczekali. Piszę w imieniu moich kolegów. Ja myślę ze moi weci się dogadają. No cóż jeszcze. kolejny dzień bez skupu interwencyjnego minął. A ja nie chcę żadnego skupu interwencyjnego. Ja chcę normalnie sprzedawać.

Ostatnio zmieniony środa 05 mar 2014, 23:19 przez marucha, łącznie zmieniany 1 raz

kur-wa noz sie w kieszeni otwiera

.

Ostatnio zmieniony wtorek 23 sty 2018, 22:05 przez Jarpo16x, łącznie zmieniany 1 raz

Traktorki ładne ale jak na kredyt to następna przejażdżka rowerem

A ile gapiów w oknach.

Po tych 2 zdjęciach widać jak to jest źle....! ja tu tańszego sprzetu jak za 150 tysi nie widzę!!! i moim skromnym zdaniem jak Cię stać na fenda lub clasa to na kryzys z ASF w roli głównej też Cię powinno stać!!!

chyba miastowy wiesniak sie odezwał :shock:

Dziś w radio była relacja z takiego protestu i pewien kierowca mówił coś takiego :
Jak pielęgniarki strajkują , wychodzą na drogi .
Rolnikom gdy jest nie dobrze też na drogi wychodzą i utrudniają życie Bogu ducha winnym ludziom .
Tirówki też wyłażą na drogę .
Wszyscy wychodzą na drogi manifestować swe niezadowolenie , tylko nie pomyślą że inni na tych drogach pracują .
Niech każda grupa blokuje tych co o ich losie decydują .
To co ja kierowca miałbym jechać rolnikowi dojazd do pola blokować aby swe niezadowolenie wyrazić ?

ventador pisze:
chyba miastowy wiesniak sie odezwał :shock:

Nie mam z miastem nic wspólnego!!!! mieszkam od zawsze na wsi i żyję od zawsze z trzody!!!

dla Pana powyżej :)
Obrazek

"Nie wiadomo, jak długo będzie obowiązywała strefa. Jak mówią eksperci, co najmniej trzy miesiące trzeba obserwować, czy nie pojawi się choroba u zwierząt. Później utrzymanie strefy będzie zależało od wielu decyzji, m.in. KE i krajów skupionych w Światowej Organizacji Zwierząt (OIE)."

Byłem przekonany ze do 14 marca jak nie znajda nowych ognisk asf to znikają wam wszelkie ograniczenia i możecie handlowac po Polsce normalnie, a z tego wnioskuję ze ta wielka strefa którą wymyślili będzie nadal funkcjonować nie wiadomo do kiedy ? Powiedzcie ze się myle bo to jest chore :!: Dzisiaj wy a jutro może każdego z nas to spotkać

właściciel tej 60-tki nie protestuje
on nie musi
pisze to bez ironii

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4307 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 288  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.