Trzoda-Chlewna - Forum • Wyświetl temat - ASF temat jeszcze wyłącznie dla Podlasia
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest czwartek 28 mar 2024, 23:17

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4337 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 87  Następna
Autor Wiadomość
Post: środa 05 mar 2014, 06:53 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
Podlasianie i inni z rejonów ZAGROŻONYCH ASF
Szwendacie się po cenach i lamentujecie. Czy zadbaliście o swoje interesy? Czy Złożyliście do powiatowego zgłoszenie przemieszczenia o którym pisaliśmy? Dajcie powiatowym papier bo urzędnik papieru od was oczekuje. I nie pogniewa się na was bo dopiero ten papier daje mu możliwości działania. A tak od 3 tygodni nikt od was nie odbiera świń i będzie wkrótce odbierał tylko że nie wiadomo za ile, jak długo i dokładnie kiedy. Jak nic w tym zakresie nie robicie to znaczy że na podlasiu jest ok. Reszta kraju wyraża zaniepokojenie i żąda rekompensat. I słusznie. Ja też chcę rekompensat. Ale że u nas od 3 tygodni nikt wcale nie odbiera to oni nie wiedzą. Mało kto w kraju i za granicą wie co tu na Podlasiu się dzieje. No przecież mamy skup interwencyjny. Tak potwierdzam. MAMY MIEĆ.
W tej chwili jest już nowy papier (opracowany teraz przez prawnika) który Muchozol zakamuflował na rozmyślaniach . MUCHOZOL wstaw ten papier tutaj bo ci co go mają wykorzystać po cenach się szwendają i lamentują. Niech go zobaczą. Daj tu załącznik i go opisz żeby był widoczny. Zgłaszajcie go co tydzień waszym wetom za potwierdzeniem tak długo jak długo sytuacja nie będzie rozładowana. To jest problem urzędu, to jest choroba zakaźna to wam nakazano w ramach tej choroby zamknąć świnie w chlewach i nikt z tego powodu nie chce ponosić odpowiedzialności. To oni mają wam wskazać rozwiązanie a nie wy sobie. Działajcie.
Natychmiast.
Ale te dotychczasowe nasze działanie nie wystarczyły. Zgłoszenie jest tylko zabezpieczeniem przyszłych roszczeń jeżeli nastąpią upadki z przepełnienia a może i innych. Dzisiaj aby pokazać że pokorne Podlasie traci cierpliwość organizowane są na całym zagrożonym obszarze łącznie z lubelskim i mazowieckim spokojne przejażdżki po drogach publicznych dla uspokojenia swoich nerwów. Ciągniki najlepiej oflagowane i z przyczepami w liczbie kilkunastu sztuk - do 14 bo powyżej to już zgromadzenie wyjeżdżają na drogi i jadą w odstępach 150 metrowych żeby nie zatarasować ruchu. Ciągniki koniecznie sprawne a kierujący trzeźwi. Czas spaceru nieograniczony. Ile kto ma ochotę. Jeżeli jeszcze nie uczestniczysz w takim spacerze to porozmawiaj z kolegami niekoniecznie trzodziarzami i zróbcie taką imprezę w swoim powiecie. Cała ściana wschodnia. Można poinformować policję. Bardzo są do tego tematu przychylnie nastawieni. Nie żartuję. Policja nas popiera i współpracuje. To też są urzędnicy wykonujący swoje obowiązki i dbać będą o nasze spacerujących bezpieczeństwo jeżeli będzie to zgodne z prawem . A jest. Potem. Może wkrótce Zorganizujemy jak będzie trzeba inne większe ale zgłoszone oficjalne wycieczki do miast wojewódzkich naszego regionu. Bierzmy się więc do roboty bo za nas nikt roboty robił nie będzie. Nie licz na to.
Początek dzisiejszego spaceru godzina 13.00
O ile wiem stowarzyszenie trzodziarskie organizuje także w naszym regionie legalny zgłoszony spacer po przejściu dla pieszych. Jeśli nie chcesz ruszyć się z domu to obejrzysz nas na TVR, TV Białystok. POlsat i może innych, Tylko ty zrób tak abyś mógł siebie tam obejrzeć. Do roboty.


Ostatnio zmieniony środa 05 mar 2014, 07:14 przez marucha, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 05 mar 2014, 06:55 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
gdyby Muchozol jeszcze spał to załącznik wygląda tak



................................., dnia ……………..….. roku

………………………………...
…………………………………
…………………………………

Powiatowy Lekarz Weterynarii
w …………………………….


Wobec ustalenia obszaru podlegającego ograniczeniom obejmującego powiat …………….., na podstawie § 2 ust. 2 pkt 2 Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie produkcji produktów pochodzenia zwierzęcego pochodzących z obszarów podlegających ograniczeniom, nakazom lub zakazom z dnia 16 września 2010 r. (Dz.U. Nr 183, poz. 1231) wnoszę o wskazanie mi zakładu wyznaczonego przez Pana decyzją do przeprowadzenia obróbki produktów pochodzenia zwierzęcego, o której mowa w ust. 1 pkt 3 w/w rozporządzenia.
Jednocześnie żądam wskazania przyczyny nie wskazania do dnia dzisiejszego takiego zakładu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 05 mar 2014, 10:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek 25 lut 2011, 11:34
Posty: 835
Lokalizacja: Wielkopolska
Kolego powodzenia!!!
Z cen wnioskuję, że reszta patrzy abym to ja z Wlkp przywiózł swinie i przed Urzędem Wojewódzkim "waszym" wypuścił. Lepiej ręcę złożyć i liczyć na Bozie. Żebym miał bliżej to jak żywo swego Ursusa odpalam, gnojarę podpinam i jadę! Ba nawet za Moniki TIR;em od warchlaków przywożenia mogę jeździć, tylko żebym wiedział gdzie i kiedy na moim podwórku protest będzie.
Tak więc marucha w Tobie nadzieja i deklaracje składam, że jak w ramach protestu świnie urzędnikom pod urząd wywalisz, co by w wielkomiejskiej glebie poryły, to jedna na mój koszt!!!

Przyjacielu opisz i wytłumacz reszcie lamerów piękny obraz Matejki, Hołd pruski...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 05 mar 2014, 17:06 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
przejażdżka trwała kilka godzin i jeszcze trwa, było spokojnie, policja zadowolona, kierowcy jedni urągali inni współczuli, nadal Polska nie wie że my nie walczymy ze zniesieniem embarga bo te decyzje to od nas nie zależą . My po prostu nie możemy od 3 tygodni nic sprzedać a panaceum na wszystko czyli kwarantanna trafia na beton. Jak pisałem, ciemno widzę żeby 2 wetów się ze sobą dogadało. Kolega zgłosił, załatwił a tu drugi urzędnik mówi spoko. Ja mam na odpowiedź 2 tygodnie. A może trzeba jeszcze u was 3 tygodnie kwarantanny zrobić, Czekaliśmy 3 tygodnie będziemy czekać jeszcze 2-3. My może wytrzymamy. Nasze świnie nie. A jak będą padać to będzie nasza wina. Taka jest interpretacja przepisów. To nie my walczymy z pomorem dzika. To oni w naszym imieniu chronią nas od tej zarazy. Jak więc wybawcę można jeszcze szkalować. Panowie z całego serca życzę wam obyście nigdy takiej sytuacji nie doczekali. Piszę w imieniu moich kolegów. Ja myślę ze moi weci się dogadają. No cóż jeszcze. kolejny dzień bez skupu interwencyjnego minął. A ja nie chcę żadnego skupu interwencyjnego. Ja chcę normalnie sprzedawać.


Ostatnio zmieniony środa 05 mar 2014, 23:19 przez marucha, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 05 mar 2014, 19:08 
Offline

Rejestracja: sobota 16 sty 2010, 21:21
Posty: 971
Lokalizacja: swiętokrzyskie
kur-wa noz sie w kieszeni otwiera


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 05 mar 2014, 20:42 
Offline

Rejestracja: sobota 24 lip 2010, 17:53
Posty: 38
.


Ostatnio zmieniony wtorek 23 sty 2018, 22:05 przez Jarpo16x, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 05 mar 2014, 20:56 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Traktorki ładne ale jak na kredyt to następna przejażdżka rowerem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 05 mar 2014, 20:58 
Offline

Rejestracja: niedziela 17 lut 2008, 14:31
Posty: 2264
A ile gapiów w oknach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 05 mar 2014, 21:24 
Offline

Rejestracja: sobota 13 kwie 2013, 06:39
Posty: 169
Lokalizacja: wielkopolska
Po tych 2 zdjęciach widać jak to jest źle....! ja tu tańszego sprzetu jak za 150 tysi nie widzę!!! i moim skromnym zdaniem jak Cię stać na fenda lub clasa to na kryzys z ASF w roli głównej też Cię powinno stać!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 05 mar 2014, 21:28 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 03 mar 2014, 10:16
Posty: 17
chyba miastowy wiesniak sie odezwał :shock:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 05 mar 2014, 21:29 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
Dziś w radio była relacja z takiego protestu i pewien kierowca mówił coś takiego :
Jak pielęgniarki strajkują , wychodzą na drogi .
Rolnikom gdy jest nie dobrze też na drogi wychodzą i utrudniają życie Bogu ducha winnym ludziom .
Tirówki też wyłażą na drogę .
Wszyscy wychodzą na drogi manifestować swe niezadowolenie , tylko nie pomyślą że inni na tych drogach pracują .
Niech każda grupa blokuje tych co o ich losie decydują .
To co ja kierowca miałbym jechać rolnikowi dojazd do pola blokować aby swe niezadowolenie wyrazić ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 05 mar 2014, 21:34 
Offline

Rejestracja: sobota 13 kwie 2013, 06:39
Posty: 169
Lokalizacja: wielkopolska
ventador pisze:
chyba miastowy wiesniak sie odezwał :shock:

Nie mam z miastem nic wspólnego!!!! mieszkam od zawsze na wsi i żyję od zawsze z trzody!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 05 mar 2014, 21:36 
Offline

Rejestracja: sobota 24 lip 2010, 17:53
Posty: 38
dla Pana powyżej :)
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 05 mar 2014, 21:37 
Offline

Rejestracja: czwartek 24 maja 2007, 19:34
Posty: 637
Lokalizacja: wlkp
"Nie wiadomo, jak długo będzie obowiązywała strefa. Jak mówią eksperci, co najmniej trzy miesiące trzeba obserwować, czy nie pojawi się choroba u zwierząt. Później utrzymanie strefy będzie zależało od wielu decyzji, m.in. KE i krajów skupionych w Światowej Organizacji Zwierząt (OIE)."

Byłem przekonany ze do 14 marca jak nie znajda nowych ognisk asf to znikają wam wszelkie ograniczenia i możecie handlowac po Polsce normalnie, a z tego wnioskuję ze ta wielka strefa którą wymyślili będzie nadal funkcjonować nie wiadomo do kiedy ? Powiedzcie ze się myle bo to jest chore :!: Dzisiaj wy a jutro może każdego z nas to spotkać


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 05 mar 2014, 21:42 
Offline

Rejestracja: wtorek 10 lis 2009, 17:26
Posty: 335
Lokalizacja: łódzkie
właściciel tej 60-tki nie protestuje
on nie musi
pisze to bez ironii


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 05 mar 2014, 21:45 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Pomór się zwalcza latami a nie dniami i do tego potrzebna jest kasa i dyscyplina , a że 1 i 2 nie ma to o świniach pomału trzeba zapomnieć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 05 mar 2014, 21:47 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 03 mar 2014, 10:16
Posty: 17
a to niby dla kogo ten pomór taki grozny zeby go 100 lat zwalczac ?
bo ponoc dla ludzi to niegrozny


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 05 mar 2014, 21:48 
Offline

Rejestracja: sobota 16 sty 2010, 21:21
Posty: 971
Lokalizacja: swiętokrzyskie
trzeba miec co zwalczac


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 05 mar 2014, 21:51 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
ventador pisze:
a to niby dla kogo ten pomór taki grozny zeby go 100 lat zwalczac ?
bo ponoc dla ludzi to niegrozny
Pomór jest grożny dla świni bo to one chorują i to powinieneś wiedzieć , a dla ludzi też jest zły bo nie będzie na rachunki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 05 mar 2014, 21:55 
Offline

Rejestracja: piątek 21 lut 2014, 21:54
Posty: 42
Lokalizacja: wschodnie mazowieckie
Nowlasnie nic sie niedzieje prawie od miesiaca w chlewniach niema tego syfu a jestesmy zablokowani z zdrowymi swinmi pytam sie dlaczego?bo tak unia chce i koniec


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 05 mar 2014, 21:56 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 03 mar 2014, 10:16
Posty: 17
stan1069@o2.pl pisze:
ventador pisze:
a to niby dla kogo ten pomór taki grozny zeby go 100 lat zwalczac ?
bo ponoc dla ludzi to niegrozny
Pomór jest grożny dla świni bo to one chorują i to powinieneś wiedzieć , a dla ludzi też jest zły bo nie będzie na rachunki


no ale skoro swinie zyja i nie zdychaja to czemu nie wolno ich sprzedawac ?

odpowiedz jest prosta, nie ma zadnej choroby !!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 05 mar 2014, 22:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:17
Posty: 3339
TO NIE JEST POMÓR TYLKO AFERA ASF
JA PODEJRZEWAM ŻE JEST JESZCZE INNY WEKTOR
O KTÓRYM SIĘ NIE MÓWI - ZBOŻE
TAK NAGLE W GRUZJI SIE ZACZEŁO
I JEDNO OGNISKO I PO KRZYKU
ALE ŁADNYCH KILOMETRÓW DALEJ
W ROSJI NORMALNY CYRK
BIAŁAORUS CYRK
MIAŁ BYC PŁOT UNIA NIE
W CIĄGU TYGODNIA POLSKA STRACIŁA WIĘCEJ NIŻ
KOSZT PODWÓJNEGO OGRODZENIA NA GRANICY WSCHODNIEJ
TYMI PRZYPADKAMI TO SIĘ POWINNO ZAJĄĆ CBŚ


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 05 mar 2014, 22:04 
Offline

Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 20:15
Posty: 2835
Lokalizacja: lubelskie
mamy chory kraj, chore przepisy, chorą UE i mamy chore świnie na swoim podwórku czytaj wiejska w warszawie, ze świńmi jest wszystko ok


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 05 mar 2014, 22:07 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Żeby sprzedać to musi być kupiec , a żeby był kupiec to trzeba mieć pieniądze i zakład który to kupi i odpowiednio przerobi , bo żeby odpowiednio to przerobić to trzeba dopłacić
a tu nie dosyć że nie ma kasy to i zakładu brak który się na to zgodzi


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 05 mar 2014, 22:22 
Offline

Rejestracja: czwartek 25 paź 2012, 15:19
Posty: 430
Działajcie Marucha...działajcie na wszystkich możliwych frontach...Takich ludzi jak Wy, właśnie teraz potrzeba.

Pozdrawiam.

MekkaB pisze:
Przyjacielu opisz i wytłumacz reszcie lamerów piękny obraz Matejki, Hołd pruski...

Mekka...a Tobie aby na pewno o ten obraz chodziło?
co prawda na malarstwie się nie znam, ale jeśli miałbym doszukiwać się jakiejś analogii to raczej w 'Rejtanie' Matejki...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 06 mar 2014, 00:23 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
http://www.tvp.pl/bialystok/informacje/ ... 0/14261236
http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/art ... hotostory7
jarpo
dziękujemy za wspaniałą robotę. Jeszcze rano mówiliście 2-3 ciągniki i zdrowie nie dopisuje, mówię odpocznij, daj spokój, nie wysilaj się a tu telefon 30 ciągników na Suchowoli. Serce rośnie, potem Łomża co to kilku z nich przyjechało do nas wcześniej na spotkanie i mówią: co my możemy nas jest tam 2 świniarzy. Jak do Białego to dojedziemy ale we dwójkę? A potem telefon- mamy komplet smalimy u siebie nie pamiętam ile pojazdów, potem Zambrów - też byli a nie mieli. I to wszystko z wolnej strefy- nie musieli. Kilku było też na Łosicach zaraz po spacerku po przejściu. A na Bielsku 11 km ciągnik za ciągnikiem co 150 metrów. Jak jechałem przez Bielsk do Białego a nasze ciągniki ciągnęły z powrotem do Bielska to na obwodnicy dałem po klaksonie i światełkami pozdrawiałem naszych.Takiego poparcia się nie spodziewaliśmy. I tylko szkoda że za kilka dni Do Białego trzeba będzie chyba jechać bo nadal ciemno widzę. Już zakłady niby się ruszyły, coś niby na przepisy inaczej spojrzano. Już niemożliwe stało się możliwe, a dzisiaj odwrót. Nie dogadali się. I znowu obietnice że wykup ruszy. Panie Prezydencie, Premierze, Ministrze Lekarzu, Wojewodo, posłowie i senatorzy, eurodeputowani. To prawo które stworzyliście jest do niczego. To nie działa. Tego nie da się naprawić. Nie wierzę żeby Niemiec i Duńczyk całe swoje mięso na konserwy w podobnym przypadku musiałby przerabiać. A jeśli tak miało by być, to przecież u was będzie wkrótce to samo. Widzicie przecież jak na waszym poligonie doświadczalnym cierpimy, jak cierpią nasze świnie, totalna beznadzieja. Wy to możecie zmienić tak jak mogliście takiego koszmara wymyślić. Słyszałem że jakaś komisarz unijna mówiła na spotkaniu z rolnikami że dzika w Polsce już nie ma. Przegoniono go już za granicę. Polska jest już wolna od zarazy. I mój znajomy powiedział że to nieprawda. Że u nas jeszcze obszar zagrożony. A ona że nie ma racji, bo wszyscy twierdzą że jest ok. Pomoru nie ma. A ja sobie myślę jak to tak jest, a potem myślę że tak może być, ale tylko wtedy, kiedy tę granicę na zachód przesunięto a myśmy na wschodzie sami zostali. I wtedy mnie ruszyło. I dlatego ten Stańczyk co to stracony Smoleńsk opłakiwał a w sąsiednim pokoju na CENACH radość zabawa bo zaczęli brać i ceny tylko w górę. I dlatego to "tańcz głupia tańcz".A a może powinien być i Rejtan bo i ten powód do smutku miał.
Dlatego ja Marucha. toruńczyk ale i rolnik z podlasia drę się do was wszystkich prawodawców gardło zdzierając. Zróbcie coś wreszcie UWOLNIJCIE NASZE ŚWINIE
http://www.youtube.com/watch?v=n4RjJKxsamQ


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 06 mar 2014, 09:31 
Offline

Rejestracja: piątek 29 sty 2010, 08:57
Posty: 1684
Lokalizacja: EPI
wladza nie robi kompletnie nic dla ludzi ze strefy powinno sie ten caly sejm i rzad wywiesc na ukraine bo najwyrazniej im sie pomylily panstwa i machaja szabelkami co ich nie maja a tak na marginesie to nakrecaja tych biednych ukraincow ze wszystkich stron a pomocy z nikad


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 06 mar 2014, 18:40 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 00:15
Posty: 655
dobre informacje dla stref buforowych http://www.portalspozywczy.pl/mieso/wia ... 912_1.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 06 mar 2014, 19:31 
Offline

Rejestracja: czwartek 27 gru 2007, 14:57
Posty: 467
Lokalizacja: BLM
grajdołek pisze:
Po tych 2 zdjęciach widać jak to jest źle....! ja tu tańszego sprzetu jak za 150 tysi nie widzę!!! i moim skromnym zdaniem jak Cię stać na fenda lub clasa to na kryzys z ASF w roli głównej też Cię powinno stać!!!

Jakie to typowo POLSKIE :oops: :oops:
Wiadomo że na taki protest trzeba wyjechac sprzętem 100% sprawnym


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 06 mar 2014, 20:26 
Offline

Rejestracja: sobota 13 kwie 2013, 06:39
Posty: 169
Lokalizacja: wielkopolska
kaciocha pisze:
grajdołek pisze:
Po tych 2 zdjęciach widać jak to jest źle....! ja tu tańszego sprzetu jak za 150 tysi nie widzę!!! i moim skromnym zdaniem jak Cię stać na fenda lub clasa to na kryzys z ASF w roli głównej też Cię powinno stać!!!

Jakie to typowo POLSKIE :oops: :oops:
Wiadomo że na taki protest trzeba wyjechac sprzętem 100% sprawnym

Popieram te strajki które są w strefie bo to jest chore że z tymi świńmi nic nie można zrobić
Ale jak słysze "piszczących"(pomijam w tej chwili strefe) że jest źle a na podwórku sprzęt za milion albo lepiej i on biedny nie ma za co żyć to mnie *** strzela!!! Cena trzody moim zdaniem wróciła do progu opłacalności (nie wliczając w tą cenę kredytów bo ja nie wiem co to jest) i raptem wszystkim brakuje na dołorzenie do świń przez jeden miesiąc gdzie w tamtym całym roku podkreślam cały rok ceny jak ta lala... Qrwa ludzie we wszystkich branżach zdaża się gorszy okres i trzeba się z tym liczyć (a nie mam trochę kasy to sobie kupie fenda lub clasa przecież kredyt mi dadzą a "Łunia" mi połowe dołoży) !!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 06 mar 2014, 20:30 
Offline

Rejestracja: sobota 13 kwie 2013, 06:39
Posty: 169
Lokalizacja: wielkopolska
Kaciocha i ja i to co napisałem jest bardziej polskie niż Ci się wydaje!!! A że niektórych może troszke boli no to trudno PRAWDA BADZO CZĘSTO BOLI!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 06 mar 2014, 21:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek 25 lut 2011, 11:34
Posty: 835
Lokalizacja: Wielkopolska
bezbarwny pisze:
Działajcie Marucha...działajcie na wszystkich możliwych frontach...Takich ludzi jak Wy, właśnie teraz potrzeba.

Pozdrawiam.

MekkaB pisze:
Przyjacielu opisz i wytłumacz reszcie lamerów piękny obraz Matejki, Hołd pruski...

Mekka...a Tobie aby na pewno o ten obraz chodziło?
co prawda na malarstwie się nie znam, ale jeśli miałbym doszukiwać się jakiejś analogii to raczej w 'Rejtanie' Matejki...


Zgadzam się z Tobą; niez znasz się na malarstwie!
Średnio inteligętna amerykańska sexretarka potrafiłaby znaleźć ana logię no ale rozumieme, że zaabsorbowany jesteś czymś innym...
Tak chodziło mi o Hołd pruski . I daję sobie rękę odpierdo... że marucha wie o czym kaman.
Tak więc bezbarwny jaśli chcesz zabłysnąć ... To długa droga przed tobą...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 06 mar 2014, 21:56 
Offline

Rejestracja: środa 18 sty 2012, 21:57
Posty: 3302
co takie tajemnice z tym Holdem Pruskim Krzyzacy po przeksztalceniach podobnych do naszych "czerwonych" krecili dalej swoje interesy Krol Polski chcac ukrucic iich zapedy zmusil krzyzakow nazwanych prusakami do zlozenia Holdu czyli zwierzchnosci krola, na rynku chyba w Krakowie Prusacy wykorzystujac pozniejsza slabosc Polski i tak robili swoje tworzac prusy wschodnie i tak az do Drugiej Wojny Tyle pamietam z histori w podstawowce w latach 1975 1979 Pewnie wikipedia wie wiecej Z literatury polecam ksiazke "w zasiegu krzyzackiego miecza"Z tego okresu moglbym opisac jeszcze historie z mojej parafi Ktora zostala odkryta niedawno i mowi o kolaboracji wielkiego bogacza Wlasciciela Tucholi starosty nakielskiego z Krzyzakami ktorego krol Polski po upomnieniu i niedotrzymanej przysiedze wiernosci Krolowi Scial na rynku w Kaliszu Mieszkam 50 km od Nakla i tu mial swoj zamek ow jegomosc po ktorym dzis zostaly tylko gleboko w ziemi fragmenty fundamentow


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 06 mar 2014, 22:42 
Offline

Rejestracja: czwartek 25 paź 2012, 15:19
Posty: 430
MekkaB pisze:
Zgadzam się z Tobą; niez znasz się na malarstwie!
Średnio inteligętna amerykańska sexretarka potrafiłaby znaleźć ana logię no ale rozumieme, że zaabsorbowany jesteś czymś innym...
Tak chodziło mi o Hołd pruski . I daję sobie rękę odpierdo... że marucha wie o czym kaman.
Tak więc bezbarwny jaśli chcesz zabłysnąć ... To długa droga przed tobą...


Jako że ''Średnio inteligĘtna amerykańska sexretarka potrafiłaby znaleźć ana logię'' to ja jako ograniczony, ograniczę się tylko do tego, że powiem Ci iż całe szczęście, że tylko rękę dajesz sobie 'odpierdo...' bo głowy mieszczącej taką potęgę intelektu szkoda by było :wink:
Tyle, tylko tyle i aż tyle.
ps.
...a teraz ruszam w drogę bo dłuuuuuga...a marzeniem moim jest, żeby Ci kiedyś dorównać :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek 07 mar 2014, 06:59 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
http://www.tvp.pl/informacje-rolnicze/t ... 0/13955775
nie myślcie podlasianie i inni strefowicze że ktoś za was o wasze losy zabiegać będzie. Jak widać z długo trwającej rozmowy to wspomniano tylko o strefie. Nikt nie wie że nas pozbawiono przez 3 tygodnie, i nadal to trwa możliwości dysponowania swoją własnością. Unia walczy z dziczą zarazą na poligonie o nazwie strefa. A bronią są nasze - prywatnych właścicieli, rolników, przedsiębiorców świnie. Brakuje jeszcze aby w ramach walki z dziczą zarazą nas chłopów do nagonki na dziki zaczęto wzywać w ramach naszych obowiązków. Ktoś tam na cenach lub przemyśleniach zaniepokoił się zapewne po przeczytaniu topagraru że jest w którejś tam strefie dziczego zagrożenia. To dobrze że zauważył. Cała Polska jest, i cała unia powinna być. Wszystkich nas taki los czeka. I czas dzicze prawo zmienić. Doświadczenia z poligonu podlasie wskazują że do walki z dziczą zarazą przygotowani nie jesteśmy. Bo jeżeli jedynym wyjściem z tej sytuacji jest przerób świń na konserwy lub do mroźni to jeżeli cała Unia się zapowietrzy - a jest to możliwe to jest pytanie. Skąd Unia wtedy świeżego mięsa na schabowe nabierze. Z Rosji, która cała jest zawirusowana czy z Ameryki hormonalnej? I czy fabryk konserw ci u nas dostatek.
A u nas? Po niedzieli jest nadzieja że zaczną przerośnięte tuczniki odbierać. Ceny żadne. Ale będą kupować. Zaczną, szukają następnych. Za bezcen. Reszta w naszych rękach a raczej ciągnikach i zdartych gardłach.
http://www.tvp.pl/bialystok/informacje/ ... 0/14279965
jak widać w telewizji mówią o wszystkim i o wszystkich ale oczywiście nie o najważniejszych na tym spotkaniu. Na tym spotkaniu byliśmy my- inicjatorzy tegoż spotkania. Widać nas tam ale jesteśmy nierozpoznawalni, bezosobowi. A to nasze stowarzyszenie tam zadziałało. Świniarskie. Teraz pozostaje za bezcen sprzedawać i trzeba to zrobić. A potem wyrównania strat po dobroci albo i nie żądać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek 07 mar 2014, 08:17 
Offline
Site Admin

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 07:23
Posty: 462
Lokalizacja: Poznań
Witam!
Czy w czasie tego spotkania któryś z dziennikarzy rozmawiał z Panem, Panie Mariuszu?
Czy któryś z dziennikarzy w ogóle zainteresował się, kto i dlaczego zainicjował to spotkanie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek 07 mar 2014, 09:09 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
jak Pan widzi to nie. Byli tam godniejsi niż ja do do udzielania wywiadu z naszego stowarzyszenia ale też ich nie widać. Są ale ich nie ma. Z takich imprez gdzie się wypowiadam to w zasadzie mnie wycinają. Myślę ze to jest wszystko nadal polityczne, zależne. Jak ma Pan ochotę mnie obejrzeć to zapraszam do TVR. Tam coraz mniej mnie wycinają, choć uważam że jest manipulacja występującymi choćby w ostatnim sobotnim wydaniu ( można sobie odtworzyć) gdzie redaktor założył sobie, bo tak usłyszał że ruszył skup interwencyjny. I na początku krzyczeli chłopy, potem ktoś powiedział że eksport nie idzie i jest tragedia. Takie padło pytanie czy eksport idzie więc ktoś odpowiedział że nie idzie. Potem ktoś powiedział że rusza skup, a potem na końcu bardzo mi miła osoba powiedziała że skup rusza. Ale ta osoba w rzeczywistości powiedziała że skup rusza i co z tego jak my nadal nie możemy sprzedać swoich świń czy coś w tym rodzaju. Jak obejrzałem jak to wyszło to powiedziałem że więcej w takim cyrku brać udziału nie będę. Dostali ostatnią szansę - zobaczymy w sobotę. Ale spytałem najpierw jakie są wizje redaktora. Wizja tym razem jest taka że skup nie ruszył. Będzie jeszcze kilku innych producentów - powinno być w tym programie. Ale sądzę że po tym co tu teraz powiedziałem to może znowu mnie wytną. Zobaczymy.
Ale to nie jest problem. Problem jest w tym że o naszym poligonie mało kto wie, słyszy. Coś tam lokalnie. W ogólnopolskiej to już wcale a jeżeli już to z obrazkami w stylu zabłocona świnia kontaktująca się na wybiegu z dzikiem. Rozwalające się żerdziami grodzone chlewiki. Tak, są i takie gospodarstwa. Wyjątkowe gospodarstwa. Takie były. Teraz są w zamknięciu. I żadna świnia pomimo pomoru nie padła.
http://tvn24bis.pl/informacje,187/wscho ... 04816.html
ot takie obrazeczki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek 07 mar 2014, 19:56 
Offline

Rejestracja: czwartek 24 maja 2007, 19:34
Posty: 637
Lokalizacja: wlkp
"Zakład, który podejmie się skupu takiego żywca traci prawo do eksportu wyrobów na okres trzech lat."
to żart?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek 07 mar 2014, 20:10 
Offline

Rejestracja: wtorek 21 gru 2010, 20:23
Posty: 1857
tak. Jakby tylko na konserwy było to nie jeden zakład by się zainteresował a tak nawet sokołów się zastanawia i to chyba bez rokowań . .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek 07 mar 2014, 20:39 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
Kurwy przegląd baraków dla uchodźców robią a o los rodzimych producentów nikt zawczasu nie raczył się pogłowić .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek 07 mar 2014, 22:14 
Offline

Rejestracja: wtorek 21 gru 2010, 20:23
Posty: 1857
http://www.portalspozywczy.pl/mieso/wia ... 98005.html

Jednego dnia nie ma zmniejszania strefy , drugiego już co innego pieprzy . Sam się nie może zdecydować . Myślę że on ma słabe przebicie (po chłopsku jebnięcie ) w UE . Brak odpowiedniego nacisku z ich strony . Wędliniarze niby przekazali pismo dla bronka prezydenta naszego , jego głos w tej sprawie na pewno więcej by zdziałał .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota 08 mar 2014, 08:27 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Gdyby ten minister miał chociaż jeden ZM swój tzn . państwowy i mrożnie i w dodatku w strefie to by problemu nie było ,a jak teraz kogoś zmusić żeby ubił i naraził się na konsekwencje , pewnie poszukają ale to ich będzie drogo kosztować nie wiem czy nie taniej by było jakiś mniejszy ZM kupić
no chyba że czekają aż się w całej Polsce strefa zrobi i problem zniknie
poza strefą drożeją , ta strefa znowu taka duża nie jest i nie wiem czy to embargo czasami korzyści nie przyniesie więcej jak strat :oops: o ile wirus nie zaszaleje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota 08 mar 2014, 10:46 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
o ile Stan, o ile.
Bo jeśli wirus zaszaleje, a wszystko w tym zakresie się na razie robi. Zdrowe świnie kilkaset sztuk w strefie dziczej zakolczykowano i zbadano krew. Są zdrowe. I zamiast je ubić - a ubić nie można bo są przecież zdrowe to teraz się je obserwuje i czeka zapewne aby z dzika na świnie w końcu wlazł. On tam przecież gdzieś w odchodach, dziczej farbie, wydzielinach przecież zdaniem wetów jest. A jak wlezie na świnie to już wtedy wspólnie razem z dzikami na pewno zaleją całą unię. A wtedy całe mięso unijne w konserwy się wsadzi Takie ponoć mamy prawo. Wtedy świeże mięso będziemy kupować gdzie? W Rosji która już dzisiaj ma do unii pretensję że z Kaliningradu mięsa nie chcemy kupować. Z Rosji więc, która z wirusem żyje już od lat i twierdzi że niedługo samowystarczalna będzie w zakresie wieprzowiny mięso świeże kupować będziemy w cenie kawioru. Bo w unii to tylko konserwy, konserwy będą. Takie mamy prawo. I może ktoś mądry to wymyślił. Taki wirus dziczy niszczy w tej chwili skutecznie rolników podlasia czekających aż ktoś się zlituje i w końcu pozwoli im za bezcen oddać swoje świnie na razie nie wiadomo gdzie, a potem otrzymać jakąś bliżej nieokreślona dopłatę do nieokreślonej ceny RYNKOWEJ. Potem jest opcja wygaszenia produkcji świńskiej na obszarach buforowych. Taki dziczy wirus niszczy też układy. Podawała prasa co dzieje się z układami. Pękają. My za wolność waszą i naszą. A oni? Teraz Stańczyk albo jak kto woli Rejtan.
TRZEBA ZMIENIĆ TO DZICZE PRAWO
a zakład Stan?
Zakład i to nie jeden byłby w strefie gdyby konsekwentnie tyle odjechano od wschodniej granicy jak to zrobiono w przypadku powiatu bielsk podlaski. Wiele zakładów byśmy mieli i naszych i nie naszych. I pewnie do myślenia by to ich zmusiło. A tak? Dyskutują. Bo na razie tylko chłopom i maluczkim coś nakazać można wolnym przedsiębiorcom nie można. A chłop to nie przedsiębiorca?
Na razie tylko chłopom i maluczkim nakazać można.
NA RAZIE.
Stan.
Jak tam jaskółki? Na razie u nas tylko szpaki są ale ja nie mam czasu im się przyglądać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota 08 mar 2014, 14:44 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
DOŚĆ TEJ BEZCZYNNOŚCI !!!
Dnia 10 marca o godzinie 18.00 zapraszamy wszystkich którym dalsza produkcja trzody chlewnej w polskich gospodarstwach zagrożonych planowaną likwidacją w związku ze zwalczaniem ASF dzika jest bliska. Jeżeli zginą polskie gospodarstwa to nie będzie też i polskiego mięsa, zginą polskie i nie tylko tyko polskie zakłady.
Zebranie w sprawie jedynych znanych i sprawdzonych skutecznych metod przeciwdziałaniu temu procederowi odbędzie się dnia 10 marca o godzinie 18.00 w restauracji Lewar http://www.smacznie.org/lewar_serwis_sp ... 15890.html ul. Wojska Polskiego 52, 17-100 Bielsk Podlaski
( obok zakładu mleczarskiego Bielmlek po prawej stronie przy wylocie na Lublin z Bielska Podlaskiego)
Telefon 505123346
Telefon 602281337
Organizator
Stowarzyszenie Producentów Trzody Chlewnej Podlasie
Stowarzyszenie Polskich Producentów Trzody Chlewnej Forum TCh pełnomocnik


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota 08 mar 2014, 15:50 
Offline

Rejestracja: czwartek 20 sty 2011, 14:32
Posty: 1221
Lokalizacja: CLI
http://www.ppr.pl/artykul-nie-bedzie-zm ... 182211.php


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota 08 mar 2014, 15:53 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
panie Stasiu i dlatego tak jak wyżej


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela 09 mar 2014, 10:30 
Offline

Rejestracja: wtorek 21 gru 2010, 20:23
Posty: 1857
Marucha tylko jak ich rozumieć skoro minister w piątek w kielcach mówił że jest możliwa zmiana strefy i to znaczna .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela 09 mar 2014, 11:35 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
tak, jest możliwa i to znaczna zmiana strefy. Wynika to z dyrektywy unijnej. jeżeli jeszcze nie czytałeś to poczytaj. Zobacz co czeka nas, was a następnie Unię jeżeli dzik się u nich znajdzie.

DYREKTYWA RADY 92/119/EWG
z dnia 17 grudnia 1992 r.
3. Na właściwie uzasadniony wniosek Państwa Członkowskiego lub z inicjatywy Komisji zgodnie z procedurą przewidzianą w art. 26 może zostać podjęta decyzja o zmianie (w szczególności o zmniejszeniu lub zwiększeniu) granic stref ustanowionych w ust. 1 lub okresu stosowania ograniczeń, z uwzględnieniem:
- ich położenia geograficznego i czynników ekologicznych,
- warunków meteorologicznych,
- występowania, rozprzestrzeniania się i typów wektorów,
- wyników badań epidemiologicznych przeprowadzonych zgodnie z art. 8,
- wyników badań laboratoryjnych,
- rzeczywiście zastosowanych środków kontroli.

Dyrektywa Rady 2002/60/WE z dnia 27 czerwca 2002 r.
ustanawiająca przepisy szczególne w celu zwalczania afrykańskiego pomoru świń oraz zmieniająca dyrektywę 92/119/EWG w zakresie choroby cieszyńskiej i afrykańskiego pomoru świń

i) programów nadzoru i środków zapobiegawczych stosowanych w gospodarstwach znajdujących się na obszarze określonym jako zakażony ) oraz w miarę potrzeby w jego sąsiedztwie, łącznie z transportem oraz przemieszczaniem zwierząt w obrębie, z i do danego obszaru; środki te obejmują przynajmniej zakaz przemieszczania świń, ich nasienia, zarodków lub komórek jajowych z zakażonego obszaru w celach handlu wewnątrzwspólnotowego, oraz mogą obejmować tymczasowy zakaz hodowli trzody chlewnej i tworzenia nowych gospodarstw;

Strefę mogą zmniejszyć lub zwiększyć. Dużo robią, ale trwa to już prawie 4 tygodnie. Na spotkaniu urzędnik powiedział że musimy im wierzyć. My im wierzymy tylko my już nie mamy czasu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela 09 mar 2014, 11:38 
Offline

Rejestracja: wtorek 21 gru 2010, 20:23
Posty: 1857
Jutro jest protest ciągnikowy na K-19 w pow łosickim i na E-30 Powiat bialski również hodowcy panują przejazd z białej podlaskiej do międzyrzeca podlaskiego podobno . Zobaczymy jak to bd.


Zmniejszenie strefy byłoby im najkorzystniejsze finansowo .. Ale skoro chcą zapłacić za tuczniki , za przerób na konserwy dla zakładów a następnie wykupić te konserwy i je oddać dla opieki społecznej to nic tylko pogratulować pomysłów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela 09 mar 2014, 15:05 
Offline

Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 12:30
Posty: 767
Lokalizacja: Lubelskie
vicia1223 pisze:
Jutro jest protest ciągnikowy na K-19 w pow łosickim i na E-30 Powiat bialski również hodowcy panują przejazd z białej podlaskiej do międzyrzeca podlaskiego podobno . Zobaczymy jak to bd.


Zmniejszenie strefy byłoby im najkorzystniejsze finansowo .. Ale skoro chcą zapłacić za tuczniki , za przerób na konserwy dla zakładów a następnie wykupić te konserwy i je oddać dla opieki społecznej to nic tylko pogratulować pomysłów.

Całe te strefy mają sens i zwalczanie asf tylko wtedy gdy państwo pokrywa koszty rolnikom i firmom bo to gwarantuje opanowanie rozprzestrzenianiu się wirusa dalej ,to mówił w lipcu na szkoleniu w Puławach profesor Pejsak . Rząd powinien wypłacać pieniądze bo jest to jego obowiązek a jak nie to to będzie odpowiedzialnym za rozprzestrzenianiem się choroby wobec wszystkich pozostałych krajów Unii Europejskiej . To nie łaska rządu to obowiązek a nie tylko nakazy i zakazy bo te bez pieniędzy są nie skuteczne to przecież przećwiczono w Rosji i Białorusi i jak protesty nie pomogą to trzeba zaskarżyć rząd do odpowiednich organów w Unii za złe wypełnianie swojej roli w zwalczaniu asf na terenie Polski .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4337 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 87  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB