Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - ASF temat jeszcze wyÅ‚Ä…cznie dla Podlasia
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest czwartek 28 mar 2024, 11:06

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4337 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87  NastÄ™pna
Autor Wiadomość
Post: wtorek 24 lip 2018, 08:44 
Offline

Rejestracja: środa 11 lut 2009, 23:06
Posty: 384
https://www.youtube.com/watch?v=Pj1rkL1Moow


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 27 lip 2018, 22:23 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
http://www.echodnia.eu/radomskie/strefa ... ,13371248/
Puszcza Kozienicka - to chyba tam wywozili dziki z Legionowa. Bo chyba nie z Dęblina po moście przeszły. Najpierw dziki, zawsze potem w niezbadany dotąd sposób świnie. Tak to działa. Dziki -świnie. Teorie się zmieniają. Niemożliwe staje się wkrótce możliwe. Jedno jest pewne. Kto ma dziki ma pomór. Ostatnio nawet latające dziki widziano na drzewach. Prawda to czy fałsz? Ja widziałem na zdjęciu. Fotomontaż, czy komuś się chciało padło na drzewo wciągać. Muchy? a niby czemu nie? Różne choroby ponoć przenoszą na swych łapkach. Przecież po coś przecież każą nam je zwalczać.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 27 lip 2018, 22:31 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 29 sty 2010, 08:57
Posty: 1684
Lokalizacja: EPI
tylko calkowita likwidacja dzików ,wszelkie inne metody to perfumowanie gówna


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: sobota 28 lip 2018, 11:18 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
http://www.gloswielkopolski.pl/strefa-a ... ,13372008/
jak można mówić że nie polują, przecież to jest nieprawda. Polują zgodnie z przyjętymi planami łowieckimi i ilościami dzików w obszarach łowieckich. Ktoś im te plany zatwierdza na różnych poziomach władzy. Polują zgodnie z obowiązującym prawem. I odwoływanie się po raz kolejny do sumień myśliwych nic tu nie da. Tu trzeba prawo zmienić. Myśliwych w strefach od polowania zwolnić i ewentualnie na innych zasadach ich zatrudnić, tych co lubią strzelać a nie zajmować się "ochranianiem przyrody" Padają kolejne tysiączniki.
https://www.olsztyn24.com/news/32357-no ... urach.html
niektóre już zutylizowane a jeszcze nie ogłoszone
http://www.farmer.pl/prawo/przepisy-i-r ... 80006.html
to są kolejne miliony które będzie trzeba wydać
5 milionów przeznaczone na bezzwłoczne wystrzelanie dzików załatwiłoby wszystkie żyjące na wiosnę dziki na terenie działania pzł Białystok ( dzików na wiosnę było około 4000) to byłoby 1250 złotych za każdego dzika. Ale to trzeba pozwolić im strzelać i za to płacić, a nie ustalać plany hodowania dzika i odstrzeliwać nadwyżkę i to z roku na rok mniejszą
http://www.kzp-ptch.pl/archiwum-aktualn ... ialymstoku
My możemy te dziki załatwić, można było je załatwić już kilka lat temu za 15 milionów przeznaczone na odstrzał sanitarny ( do dzisiaj jeszcze w tej kwocie zapewne nie wykonany) ale to trzeba chcieć zrobić i trzeba mieć jaja. Tu nie trzeba prosić, tu trzeba nakazać odstrzał i za to zapłacić. Każdy dzik powinien być zwalczony bezzwłocznie z urzędu, bo to choroba zwalczana z urzędu. Ktoś tego chyba nie rozumie, albo mu się zwyczajnie nie chce. Samo przyszło, ale samo nie pójdzie niestety. Póki co, to gdzie są dziki to wkrótce pomór u świń. Dziki, lisy, kruki, myszy, szczury, owady. Żadne z nich niestety po matach chodzić nie chcą.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: sobota 28 lip 2018, 14:29 
Offline

Rejestracja: środa 18 sty 2012, 21:57
Posty: 3302
znam latwiejszy sposob.Pozwolic rolnikom na posiadanie broni i polowanie na terenie swojej i sasiednich wsi bez jakichkolwiek ograniczen .Jak bylo przed wojna, zaswiadczenie lekarskie jak do prawa jazdy i rolnik moze kupic bron mysliwska i strzelac do woli .No ale coz lepiej konserwowac pokomunistyczny relikt" KOLA LOWIECKIE ". Bez kosztow . W mojej wsi jest kilku chetnych na bron to musza sie plaszczyc przed lekarzami,komendantami Policji ,i niewolnikowac przez dwa lata przed kolami lowieckimi. Przeciez minister moglby to uzdrowic ale niechce . Dlaczego ?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: sobota 28 lip 2018, 20:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
Stanislaw pisze:
znam latwiejszy sposob.Pozwolic rolnikom na posiadanie broni i polowanie na terenie swojej i sasiednich wsi bez jakichkolwiek ograniczen .Jak bylo przed wojna, zaswiadczenie lekarskie jak do prawa jazdy i rolnik moze kupic bron mysliwska i strzelac do woli .No ale coz lepiej konserwowac pokomunistyczny relikt" KOLA LOWIECKIE ". Bez kosztow . W mojej wsi jest kilku chetnych na bron to musza sie plaszczyc przed lekarzami,komendantami Policji ,i niewolnikowac przez dwa lata przed kolami lowieckimi. Przeciez minister moglby to uzdrowic ale niechce . Dlaczego ?


Prawda , każdy kto jest przy rozumie powinien mieć broń w zasięgu ręki.
..trzeba kapitalizmu , własności prywatnej strzec jak "córki cesarza'.
..nikt nie powinien się szwendać po chłopskim podwórzu i po chłopskim polu ! 8)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 29 lip 2018, 22:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela 21 lut 2010, 00:18
Posty: 212
myśliwy to zazwyczaj nie rolnik to co będzie dbał o interesy rolnika u mnie to dokarmiają dziki a nie ich likwidują


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: poniedziaÅ‚ek 30 lip 2018, 08:42 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 24 gru 2012, 03:47
Posty: 1295
Lokalizacja: wlkp
4, 10, 15, 1132, 1822 - nieszczęśliwe numery.
To są przypadki u trzody potwierdzone w zeszły piątek...
W sobotę odwiedził mnie kolega który od ok czterech lat poluje. Pogadaliśmy sobie przy kawie, w końcu weszło na temat asf i zrobił mi szkolenie, wg niego dziki z asf nie mają nic wspólnego, to ludzie to roznoszą. Dzikom nic się nie dzieje. No ja mu mówię, u ciebie nic się dzikom nie dzieje bo asf jeszcze nie dotarł w twoje strony. Opowiedziałem mu, że przecież padają fermy po kilka tysięcy, gdzie tych zasad bioasekuracji się przestrzega, nie tylko te małe, żekomo brudasy. Nie chciał wierzyć, że dziki zdychają. Poleciłem mu stronę giw i mapę. Facet nie ma wykształcenia rolniczego i nie hoduje żadnych zwierząt, nawet poradzić sobie z psem miałby problem. A to wszystko powiedział, bo był na szkoleniu z asf dla myśliwych z jego okręgu. Przyjechał jakiś ober łowczy i takie im rzeczy naopowiadał. To tylko głupota czy znowu jakiś spisek?
Wybieram się do niego za jakiś czas, dowiem się kto to konkretnie ich szkolił


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: poniedziaÅ‚ek 30 lip 2018, 08:48 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 24 gru 2012, 03:47
Posty: 1295
Lokalizacja: wlkp
Ps. jeszcze twierdził, że dzika nie ma, są wystrzelane, jest mało, bo to po samych szkodach o widać. Innego zdania jest koleżanka która mieszka od niego ze 12km w lini prostej. mówi, że na uprawionym polu po dwóch dniach to są ścieżki wydreptane, ma może pół kilometra do lasu a dziki podchodzą pod gospodarstwo i kiszonką się interesują.
Czy oni tam odgórnie czegoś nie kombinują?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: wtorek 31 lip 2018, 02:13 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 05 lis 2007, 01:14
Posty: 463
Lokalizacja: radomskie
Znaczy się, mnie w zeszłym roku 70 arów kukurydzy krasnoludki zdeptały? U mnie też mówią, że dzików nie ma ale na szczęście odszkodowania normalne płacą.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: czwartek 02 sie 2018, 17:57 
Offline

Rejestracja: czwartek 09 lut 2012, 19:01
Posty: 971
Mapka z ASF od kilku dni wyświetla mi się tak https://bip.wetgiw.gov.pl/asf/mapa/
U was też tak jest? tzn niczego nie ma. Ani mapki, ani opisu. Została tylko pionowa kreska oddzielająca mapkę od opisu.
Farmer ogłosił 184 ognisko. Tym razem na podkarpaciu.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: czwartek 02 sie 2018, 18:16 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 26 cze 2017, 22:37
Posty: 354
Krzywy mapka działa-poczekaj chwilę może coś ci spowalnia sprzęt.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: czwartek 02 sie 2018, 20:49 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
Krzywy
też tak mam, ale okazuje się że trzeba kliknąć w mapkę a nie w otwórz aktualną
tymczasem mamy to https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/r ... iu/ge9jvk2
i wystarczy skojarzyć z tym https://www.krosnocity.pl/index.php/akt ... olska.html
potem poszukać wokół dzików, one tam muszą już w lasach leżeć.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: czwartek 02 sie 2018, 21:49 
Offline

Rejestracja: środa 22 sie 2012, 21:22
Posty: 358
A czy mógłbyś Marucha opowiedzieć jak przebiegła likwidacja ogniska?
Jakie było podejście weterynarzy i jak to wyglądalo od strony formalnej.
Zastanawiam się czy jest tak jak mówi minister że wszystko ładne we współpracy z rolnikiem czy jest tak jak Wskazują niektóre komentarze na farmerze że nikt nawet z rolnikiem nm rozmawia.
Interesuje mnie również czy pokazywane są wyniki badań czy tylko decyzja że tak musi być i basta.
I do kompletu jest mógłbyś powiedzieć co obejmuje likwidacja ogniska.
W sensie takim czy jest tak jak zapowiadali na jakimś szkoleniu, że do utylizacji trafia oprócz paszy gotowej i słomy również wszystko zboże które jest w gospodarstwie?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 03 sie 2018, 09:56 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
Nie rozumiem jak można nie współpracować z weterynarią? Dla kogoś, komu zależy na dalszej produkcji powinno zależeć aby jeśli już wirus wszedł to go najszybciej zlikwidować. Mając przecież wirusa w stadzie ( nawet choćby nie wszystkie świnie od razu padły) to nie sprzedasz świń bo świń a z wirusem nikt nie może kupić. To będziesz je trzymał i karmił licząc na samo uzdrowienie? Samo to może tylko przyjść ale samo nie wyjdzie. Same to mogą się tylko samo unicestwić gospodarstwa w rejonach gdzie wirus wykrywany jest w coraz to innym gospodarstwie. Do ogniska i w promieniu 10 km obowiązuje zakaz wprowadzania świń. Same padną lub je zabiją, ale nowych nie wprowadzisz. Produkcję ( o ile miałeś u siebie ognisko) można rozpocząć po około 3 miesiącach od dokonania utylizacji i gruntownego czyszczenia, mycia, i dezynfekcji pomieszczeń i terenu. Nie wyczyścisz, to i nie wprowadzisz. O tym co podlega utylizacji decyduje powiatowy. Wszystko co podlega likwidacji jest wyceniane (rynkowo) przez rzeczoznawców. Jeśli przestrzegałeś przepisów ( maty, zeszyty, agencyjne stany) otrzymujesz decyzję wypłaty odszkodowania.
Bez wyników badań nikt nie będzie utylizował zdrowych świń nawet w pobliżu ogniska. Chyba że zrobią to prewencyjnie. Prewencyjnie zapewne nie będzie się utylizować kilku tysięcy tuczników ( o ile stado jest zabezpieczone zgodnie z przepisami) bo to ogromnie dużo kosztuje. Ale czy nie lepiej zlikwidować kilkadziesiąt lub nawet kilkaset sztuk w okolicy od razu prewencyjnie niż czekać w nieskończoność aż wirus sam wszystko wymiecie? I wtedy moim zdaniem szczęśliwy ten któremu szybko wymiotło. Bo komu nie wymiecie lub nie zutylizują, to będzie je karmił a ich nie sprzeda. Potem te smoki chlew mu zaczną zjadać a wtedy będzie błagał powiatowego aby w ramach dobrostanu świnie mu jednak zutylizował. A powiatowy nie kupuje (utylizuje) wszystkich świń tylko nadwyżkę co norm nie spełnia. Resztę dalej możesz sobie karmić. Na konserwy też nikt z ogniska ( tym bardziej z ogniska) nie weźmie bo potem będzie afera że Jurgiel chce aesefem wojsko wytruć choć jest to niemożliwe Potem jeśli nawet ognisko po kilku miesiącach zdejmą to zostaniesz ze smokami które za bezcen sprzedasz ze strefy niebieskiej. Nie dość że niebieskie to jeszcze przerośnięte. itd, itp
Trudny temat, i nie wiadomo co dla kogo lepsze.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 03 sie 2018, 11:04 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
To znaczy że bioasekuracja ma sens do strefy czerwonej , a w strefie niebieskiej to trzeba się postarać o wirusa w stadzie i chyba tak się dzieje bo innej rady nie ma póki co


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 03 sie 2018, 11:25 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 26 cze 2017, 22:37
Posty: 354
Bioasekuracja ma sens tylko i wyłącznie tam gdzie wirusa nie ma i nawet zdaje egzamin :D :D ,no przecież nie da się w żaden sposób udowodnić iż nie działa w miejscu wolnym od zagrożenia :D :D .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 03 sie 2018, 12:29 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
Stan
źle zrozumiałeś
w niebieskiej można żyć, w ciągłym ognisku żyć się nie da.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 03 sie 2018, 14:19 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Marucha
ja dobrze zrozumiałem tylko Ty kolego zaczynasz kręcić jak pozostali znawcy ASF :lol: :lol: :lol:
niedługo cały kraj ogarnie asf i nadal nikt nie będzie wiedział o co chodzi !!

powiadasz że w niebieskiej da się żyć , a w ciągłej nie :lol: :lol: to znaczy że przezyje hodowla ta która jest samotna w strefie niebieskiej dopóki nie zachoruje ???
to jeszcze hodowcy trzeba wytyczyć rewir żeby latał i kontrolował czy ostatnie świnie w jego ptomieniu wyzdychały ??????
i co dalej jak nie zachoruje ????? jak produkuje prosięta nikt ich nie kupi , jak tuczy nikt nie pozwoli wstawić , kiedy w końcu będzie coś na ten temat wiadomo ????????? mówisz że po utylizacji stada można wznowić produkcję tylko po co ????? i znowu problem bo jak sasiad kupi wieprzka na święta i zachoruje to kilka tysięcy znowu do utylizacji


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 03 sie 2018, 17:49 
Offline

Rejestracja: sobota 21 paź 2017, 09:50
Posty: 21
Juz i Chiny maja problem.
https://www.topagrar.pl/articles/afryka ... w-chinach/


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 03 sie 2018, 20:39 
Offline

Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 20:15
Posty: 2835
Lokalizacja: lubelskie
to z tad te podwyżki u niemca


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 03 sie 2018, 21:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
..podwyżki u Niemca mają zupełnie co innego na myśli niż wirus w Chinach. :wink:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 03 sie 2018, 22:35 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 22 sie 2016, 12:30
Posty: 308
Lokalizacja: wschodnie mazowsze
Stan
sama strefa niebieska nie jest problemem, świnie sprzedaż, od regionu zależy czy dużo taniej czy praktycznie po cenie rynkowej

określenie "ciągła strefa" dotyczy ognisk, w promieniu 10 km przez 30 dni od wykrycia ogniska nie możesz sprzedać świń. jeśli masz farta i nowego ogniska nie wykryją to sprzedasz świnie tylko trochę przerośnięte albo i w odpowiedniej wadze

problem jest wtedy gdy po 25 od wykrycia ogniska ty już załatwiasz sprzedaż a tu nowe ognisko się pojawia i koleje 30 dni zakazu

ja to przerabiałem, świnie miały jechać w połowie sierpnia, pojechały smoki w połowie listopada
miałem farta że nic w chlewie nie zniszczyły


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 03 sie 2018, 23:04 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 24 gru 2012, 03:47
Posty: 1295
Lokalizacja: wlkp
To ja mam pytanie do Maruchy, jaki to u nich miało przebieg, czy zaczęło się od jednej sztuki, jednego kojca, czy locha czy inne itd.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: sobota 04 sie 2018, 22:05 
Offline

Rejestracja: wtorek 14 gru 2010, 23:19
Posty: 327
Lokalizacja: wielkopolska
Mam pytanie czy u was w strefach jeżdżą objazdowe mieszkanie pasz .........u nas w Wielkopolsce jest to bardzo popularnie ????


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 05 sie 2018, 09:47 
Offline

Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 12:30
Posty: 767
Lokalizacja: Lubelskie
MARTECH pisze:
Mam pytanie czy u was w strefach jeżdżą objazdowe mieszkanie pasz .........u nas w Wielkopolsce jest to bardzo popularnie ????

A co to jest takiego?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 05 sie 2018, 11:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
Paszowozy jeżdżą po Polsce jak szalone -raz w to , a raz w drugą stronę.
Powinno to być ukrucone do chwili zwycięstwa nad wirusem asf. 8)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 05 sie 2018, 16:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 13:04
Posty: 3752
U mnie na wiosce jest ich 5 a w gminie 8. Ale w strefach to ryzykowne.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 05 sie 2018, 16:49 
Offline

Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 12:30
Posty: 767
Lokalizacja: Lubelskie
lukas1982 pisze:
U mnie na wiosce jest ich 5 a w gminie 8. Ale w strefach to ryzykowne.

Ale po co mi z ich usług korzystać?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 05 sie 2018, 21:11 
Offline

Rejestracja: wtorek 14 gru 2010, 23:19
Posty: 327
Lokalizacja: wielkopolska
SA pisze:
lukas1982 pisze:
U mnie na wiosce jest ich 5 a w gminie 8. Ale w strefach to ryzykowne.

Ale po co mi z ich usług korzystać?

Jedyny powód to bardzo dużą wydajność w porównaniu z tradycyjnym mieszalnikiem....


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: poniedziaÅ‚ek 06 sie 2018, 09:08 
Offline

Rejestracja: sobota 05 paź 2013, 18:45
Posty: 350
Duża wydajność i duża cena


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: wtorek 07 sie 2018, 22:09 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
czas żniwny
http://zw.lt/gospodarka/pomor-swin-na-n ... na-litwie/


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: wtorek 07 sie 2018, 22:22 
Offline

Rejestracja: sobota 05 paź 2013, 18:45
Posty: 350
W artykule jest napisane że wszystkie zwierzęta były ubezpieczone. A mam pytanie: od kiedy to można ubezpieczyć świnie od asf?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: wtorek 07 sie 2018, 22:29 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
http://telewizjarepublika.pl/ardanowski ... 68604.html


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: Å›roda 08 sie 2018, 09:20 
Offline

Rejestracja: środa 22 sie 2012, 21:22
Posty: 358
Przypadek tej litewskiej fermy z dwukrotnym ASF-em pokazuje że się nie da zabezpieczyć fermy przez wirusem.
Po pierwszym pewnie mieli stracha i przestrzegali bioasekuracji jak mało kto.
I wystarczy mały błąd i lawina rusza.
Ja nie jestem przeciw bioasekuracji.
Bo nie są to wymagania zbyt wygórowane, chociaż kłopotliwe w gospodarstwach średnich i małych.
Szczególnie o wiele kierunkach hodowli.
Ale te przypadki pokazują że ie da się uchronić przed wirusem jeśli jest jego duża presja tuż za płotem fermy.
Dlatego słowa ministra słuszne o wybijaniu dzików.
Mówione głośno i publicznie chyba pierwszy raz od czasów wystąpienia pierwszych przypadków choroby.
Sawicki też coś wspominał ale brakło mi poparcia.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: Å›roda 08 sie 2018, 09:21 
Offline

Rejestracja: środa 22 sie 2012, 21:22
Posty: 358
Europa sobie nie umie poradzić bo nie chce
Przypadek Hiszpanii pokazuje że jedynym wyjściem jest depopulacja nosicieli.
W tym przypadku dzików.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: Å›roda 08 sie 2018, 09:24 
Offline

Rejestracja: środa 22 sie 2012, 21:22
Posty: 358
Ja mogę przeznaczyć naprawdę duże środki jak na moje gospodarstwo w celu dostosowania się do super wymogów bioasekuracji (nie mówię tu o zeszytach na rejestry).
Ale Muszę widzuec chociaż cień szansy że to ma sens.
Narazie tego sensu nie widać


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: wtorek 14 sie 2018, 20:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
..teraz oczy sÄ… skierowane na Chiny , co zrobiÄ… Chiny ?
..machina chińska ruszy z kopyta. 8)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: wtorek 14 sie 2018, 20:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
mytotoksyna1 pisze:
..teraz oczy sÄ… skierowane na Chiny , co zrobiÄ… Chiny ?
..machina chińska ruszy z kopyta. 8)


Bez kozery można powiedzieć , że dziką świnie bardzo szybko schwyta. 8)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: Å›roda 15 sie 2018, 18:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:17
Posty: 3339
chyba sobie żarty stroisz
Chińska Republika Ludowa
nic z tematem nie zrobi
tak jak nie robi z pomorem klasycznym
:lol:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: Å›roda 15 sie 2018, 18:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:17
Posty: 3339
https://www.topagrar.pl/articles/organi ... moru-swin/


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: Å›roda 15 sie 2018, 19:07 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 04 lut 2011, 18:37
Posty: 2899
Muchozolali pisze:
https://www.topagrar.pl/articles/organizacja-produkcji-swin/jest-nowy-szczep-klasycznego-pomoru-swin/
No to widać że z amerykanami nie ma żartów, odwet za cła w pełnym natarciu.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: Å›roda 15 sie 2018, 19:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
Muchozolali pisze:
https://www.topagrar.pl/articles/organizacja-produkcji-swin/jest-nowy-szczep-klasycznego-pomoru-swin/


Muchozol już przestań ,,,,70 stopni +, starczy na tego wirusa z nawiązką. :roll:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 17 sie 2018, 12:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:17
Posty: 3339
https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/ ... owli-bydla


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 17 sie 2018, 13:47 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 22 sie 2016, 12:30
Posty: 308
Lokalizacja: wschodnie mazowsze
http://www.farmer.pl/produkcja-zwierzec ... 80421.html

kolejne ognisko w kitaju


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 17 sie 2018, 16:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
..tak wam tęskno za asf ,że tak wypisujeta . :evil:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: sobota 18 sie 2018, 11:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:17
Posty: 3339
http://www.farmer.pl/produkcja-zwierzec ... 80383.html


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 19 sie 2018, 20:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
Marucha , czy każdy może kontrolować chłopa w swoim gospodarstwie , policjant ,weterynarz itp. itd. tak jak za czasów tow. Bieruta ,czy owi delikwenci muszą okazać nakaz od prokuratora.
..my w naszy wiosce nie wiemy czy kose ,czy brone wyostrzyć ,bo my tylko robimy i pracujemy uczciwie. 8)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: poniedziaÅ‚ek 20 sie 2018, 21:28 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 22 sie 2016, 12:30
Posty: 308
Lokalizacja: wschodnie mazowsze
http://www.farmer.pl/fakty/swiat/trzeci ... 80449.html

kolejne ognisko w kitaju

i niestety kolejne w Polsce, w tym jedno w stadzie 1400 sztuk

http://www.farmer.pl/produkcja-zwierzec ... 80445.html

http://www.farmer.pl/produkcja-zwierzec ... 80461.html


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: poniedziaÅ‚ek 20 sie 2018, 22:48 
Offline

Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 20:15
Posty: 2835
Lokalizacja: lubelskie
PiÅš obiecywal ze zatrzyma asf, no i zatrzymal bedziemy go mieli w polsce jeszcze dlugie lata


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4337 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87  NastÄ™pna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB