Trzoda-Chlewna - Forum • Wyświetl temat - ASF temat jeszcze wyłącznie dla Podlasia
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest sobota 20 kwie 2024, 01:16

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4337 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 87  Następna
Autor Wiadomość
Post: wtorek 18 mar 2014, 21:06 
Offline

Rejestracja: czwartek 24 maja 2007, 19:34
Posty: 637
Lokalizacja: wlkp
Litwa ponownie wystąpiła do Unii Europejskiej o dofinansowanie budowy ogrodzenia na granicy litewsko–białoruskiej

http://www.topagrar.pl/articles/top-swi ... loruskiej/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 18 mar 2014, 22:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:17
Posty: 3339
http://www.youtube.com/watch?v=Apv5hlZ1zTU


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 18 mar 2014, 23:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:17
Posty: 3339
Teraz walki ciąg dalszy.
Osobowość prawna Stowarzyszenia
i same działania dużo też pomogły.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 19 mar 2014, 17:04 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
http://www.wetgiw.gov.pl
coś się w tym kraju zmieniło. Poprzednio, najpierw było rozporządzenie a dopiero za jakiś czas wytyczne. Teraz mamy najpierw wytyczne a na rozporządzenie musimy czekać. Ale czekajmy cierpliwie. Powinno być normalniej bo za robotę biorą się już nawet odwołani i ścieżki prostują.
http://www.farmer.pl/fakty/polska/premi ... 49884.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 19 mar 2014, 17:10 
Offline

Rejestracja: środa 20 lip 2011, 09:19
Posty: 1034
Lokalizacja: CBY
Marusze chyba władze coś obiecali bo od paru dni wyraźnie zmienił ton!! :D :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 19 mar 2014, 17:14 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
Andrzeju,
Ja po prostu czytam i analizuję i was informuje dopóki jeszcze mam coś do powiedzenia i nikt z forum mnie nie goni. Cierpliwości, jeszcze tylko troszeczkę i dam wam odpocząć od siebie. A i mi odpoczynek się należy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 19 mar 2014, 17:15 
Offline

Rejestracja: czwartek 28 lis 2013, 21:09
Posty: 34
andrzej19570 pisze:
Marusze chyba władze coś obiecali bo od paru dni wyraźnie zmienił ton!! :D :D

pewnie do europarlamentu będzie startował. Odpowiedni człowiek na odpowiednie stanowisko :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 19 mar 2014, 17:18 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
tylko nie to zmw, tylko nie to. Ja ze świniami lubię pracować.


Ostatnio zmieniony środa 19 mar 2014, 17:29 przez marucha, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 19 mar 2014, 17:21 
Offline

Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 20:15
Posty: 2835
Lokalizacja: lubelskie
prawdziwe świnie, dobre dobre :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 19 mar 2014, 18:08 
Offline

Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 20:15
Posty: 2835
Lokalizacja: lubelskie
a jednak Marucha zmienił post, coś jest na rzeczy :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 19 mar 2014, 19:04 
Offline

Rejestracja: środa 20 lip 2011, 09:19
Posty: 1034
Lokalizacja: CBY
marucha pisze:
Andrzeju, Cierpliwości, jeszcze tylko troszeczkę i dam wam odpocząć od siebie. A i mi odpoczynek się należy.
Pewnie że tak Turbo.ł :D Może główny wet bo wolne stanowisko ?? :D :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 19 mar 2014, 19:23 
Offline

Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 20:15
Posty: 2835
Lokalizacja: lubelskie
Marucha to filozof, ale ma pojęcie o biznesie, zmienił post bo się boi że panowie w garniturach zamkną mu biznes


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 19 mar 2014, 19:36 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
nie znam wszystkich, ktoś mógłby się czuć obrażony. Mama uczyła żeby raczej grzecznym być.
A w sprawie świń to ja jako z reguły optymista zostałem jednego dnia urzędniczą indolencją zmuszony do zmiany swojego do życia nastawienia. Jak zobaczyłem kto nami rządzi, jak stanąłem oko w oko i zobaczywszy że prawa nie zna, jakie wydaje decyzje i za nic odpowiedzialności nie ponosi. Jak mówi mi że to ja jestem winien że sobie świń nachowałem a teraz ich sprzedać nie potrafię bo przecież on mi ich sprzedawać nie zabronił a nawet pozwolił sprzedać a nawet i poza strefą. Jak chce zniszczyć to co ja budowałem i proponuje mi abym zamiast świnie karmić to może jakieś strusie lub jedwabniki, a może turystów po puszczy bym dewizowych oprowadzał i jeszcze łaskawie może gratis jakieś kursy w tym zakresie i nawet jakieś niewielkie pieniądze na to by się znalazły to pomyślałem że to już koniec. A jak jeszcze okazało się że reszta Polski to przecież problemy ma o wiele większe bo jak ze swojego owczego pędu w kolejki się pchali to przez 3 tygodnie im ceny uciekły i te moje problemy to nie są wcale problemy bo w telewizji mówili że w strefie to już będzie dobrze. Jak okazało się następnie że dotychczasowi koledzy kolegami być przestali to sobie nowych znaleźć musiałem. To jak tak już było że już nic nie było to to co teraz jest, że znowu w strefie ale trochę innej to doceniam to że ktoś próbuje naprawić co sam lub inni zepsuli i do błędu się przyznaje. Ot i tyle. Wydaje mi się że będę mógł znowu świnie chować a z prawdziwymi świniami to ja lubię pracować. Jak będzie - zobaczymy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 19 mar 2014, 19:50 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
a turystów warto tu swoją drogą sprowadzić. Jest co tu oglądać. Szukać żubrów wcale nie trzeba a tylko na nie uważać. Dzisiaj i od kilku dni w drodze do pracy.


Załączniki:
dobrze jest jeździć przy żubrze.jpg
dobrze jest jeździć przy żubrze.jpg [ 103.25 KiB | Przeglądany 42806 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 19 mar 2014, 20:17 
Offline

Rejestracja: czwartek 28 lis 2013, 21:09
Posty: 34
jak zwykle kolega marucha majstersztyk wypowiedzi.Tak zakręci w wypowiedziach, że nie wiadomo o co chodzi. Kariera polityczna stoi otworem. A żubry bardzo ładne. Jak kolega będzie organizował wycieczkę, chętnie się piszę :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 19 mar 2014, 20:31 
Offline

Rejestracja: środa 18 sty 2012, 21:57
Posty: 3302
marucha wreszcie zobaczyles no i dobrze .Z bylym ministrem rozmawialem pare lat temu i opisalem to miesiac temu nie mial zielonego pojecia o zyciu i tak jest z wiekszoscia urzednikow i politykow Prosze was mlodych znajacych zycie bierzcie sie za polityke moje zycie sie nie wroci a dzis to nawet zdrowia do tego nie mam Gdybym mial dwadziescia nie zastanawialbym sie chociaz wiem ze latwe to nie jest Mam mlodego sasiada ktory studiuje chyba z trzy kierunki i chce zostac politykiem ale o doswiadczeniu zyciowym nie ma mowy czasem z nim rozmawiam i mimo wyksztalcenia jest glupi jak but a mysle ze tym politykiem zostanie i co dalej z Polska


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 19 mar 2014, 21:07 
Offline

Rejestracja: środa 20 lip 2011, 09:19
Posty: 1034
Lokalizacja: CBY
Bogdan Bobiński dodał, że ceny jakie uzyskują rolnicy za sprzedawane tuczniki są katastrofalnie niskie. Spowodowane jest to znaczącym przerostem świń, których hodowcy nie mogli dotąd sprzedawać. Jak mówi rolnik w ekstremalnych przypadkach faktyczna cena kilograma żywca oscyluje w granicach 1 złotego 70-ciu groszy.
Cytuj:
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rolnicy;stawiaja;zadania;ministrowi;rolnictwa,192,0,1498816.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 19 mar 2014, 21:45 
Offline

Rejestracja: sobota 10 lis 2007, 20:59
Posty: 273
Lokalizacja: lubelskie
http://www.minrol.gov.pl/pol/Ministerst ... opuszczony, z tego wynika, że powiaty włodawski, bialski i łosicki są w strefie z ograniczeniami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 20 mar 2014, 09:02 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
się koledzy niektórzy martwili, czy aby rolnik podlaski dopłatami zasilony więcej nie dostanie niż oni obecnie. Otóż niekoniecznie dostanie. Dopłaty mają być ale do ceny rynkowej publikowanej oficjalnie. A wynosić mają maksymalnie 36,5 euro do 1 sztuki. No i pod warunkiem że tej ceny rynkowej nie przekroczą. http://www.tvp.info/14452398/sawicki-ru ... -buforowej
a taka przerośnięta sztuka która 131 wubec kilo waży i ma szczęście w klasie R pozostać to według cennika strefowego będzie warta na haku 4,5-1,5 = 3 na haku http://www.farmer.pl/finanse/podatki-ra ... 49844.html
czyli 131 kilo razy 3 plus 36,5 euro razy cinkciarz 4,2 daje 153,3 złotego czyli razem 546 złociszów dzielone na 168 kilo żywca daje 3,25 złotego za kilogram. Tak więc koledzy z reszty Polski. Nie martwcie się. Urzędnicy unijni o nasze interesy dbać nie muszą ale już o swój budżet zadbają z należytą starannością. Liczyć przecież potrafią. Nie wiadomo jeszcze czy rolnik który ze strefy na dzisiaj wyskoczy a który kabanki trzymał bo sprzedać ich przecież do dzisiaj nie mógł na takie chociaż dopłaty będzie mógł liczyć bo on już poza strefą jest. A dopłaty są w strefie. Miejmy nadzieją że takich co im aż tak przerosły dużo nie ma. A maciora poza strefą już do 3,5 albo i więcej dochodzi. więc na unijną litość ze strefy wypadający liczyć nie musi. Takie to jeszcze zagwozdki są w tej chwili do przeanalizowania.
Im mniej do strefy dopłacą tym więcej reszta Polski do ewentualnych swoich roszczeń doliczyć mogła będzie. I niech przy okazji i o nas strefowiczach nie zapomni.
Bo przecież zarówno unia jak i nasi jakieś pieniądze na ten cel wysupłali. Albo i nie wysupłali. Bo dopłaty są do faktury a faktur na dzisiaj brak. A jak będę mógł w końcu sprzedawać swoje świnie, a liczę że za dzień , może dwa. To przecież poniżej 5,2 lub 5,3 za jedynkę żywcem do 120 wubec na haku nie puszczę. To kto mi dopłaci? Nikt, bo nie ma do czego. Jak więc poprzednio kiedyś pisałem problem rozwiąże się sam. Bezkosztowo ze strony urzędów. Taki to poligon sobie zafundowali- darmowy. A teraz jeszcze znowu Podlascy rolnicy swoim kosztem ( ogrodzenia ferm, płatne świadectwa przemieszczenia i co tam jeszcze nie wymyślą ) walczyć z dziczą zarazą będą musieli. A reszty Polski jak to nie obchodziło tak i teraz obchodzić nie będzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 20 mar 2014, 09:25 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
Reszcie Polski w ubiegłym roku w polu wszystko wymarzło i jakoś nikt ze strefy nie martwił się o nich .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 20 mar 2014, 09:33 
Offline

Rejestracja: wtorek 31 sie 2010, 17:56
Posty: 24
Lokalizacja: Biala Podlaska
Mietek Ty nie badz taki madry u nas tez powymarzalo i przesiewalismy Tobie wszystko nie pasuje ustalaja ustalaja a tuczniki dalej stoja nie chce zadnych doplat tylko normalnie sprzedac jak wszyscy w kraju, bo widze ze z tymi doplatami to wiekszy mlyn niz to warte.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 20 mar 2014, 09:39 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Pozostaje jeszcze mozliwosc dochodzenia odszkodowania od panstwa na drodze sadowej.
Proponuje pozew zbiorowy. Uwazam ze spptch moglo by taki pozew w imieniu poszkodowanych rolnikow przygotowac i zlozyc do sadu, ale decyzja nelezy do kolegow ze strefy, jezeli chcecie isc w tym kierunku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 20 mar 2014, 10:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:17
Posty: 3339
to jest takie gówno że głowa boli
wniosek złozyć
sąd będzie chciał abyśmy go uzasadnili
i jeszcze 10 % trzeba sumy wpłać
proces bedzie sie trwał conajmniej 5lat
i wyniku nikt nie bedzie znał
a Państwo nie pójdzie na ugodę


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 20 mar 2014, 17:10 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
http://www.farmer.pl/prawo/przepisy-i-r ... 49906.html
już wiem prawie wszystko. Mięsa zgodnie z nowymi wytycznymi nie znakujemy bo jest zdrowe. Rolnik może sprzedać swoje świnie gdzie chce i za ile chce ale dopłaty dostanie 36,5 euro do kilograma mięsa do 120 kg wubec. Za więcej nie dostanie więcej a za mniej zapewne dostanie proporcjonalnie mniej. Nie mniej jednak nie dostanie łącznie więcej niż 4,6 żywiec czyli cenę średnią z zeszłego tygodnia. Strefy na 2-3 tygodnie zostają po staremu. I nadal na wywóz ze strefy potrzebna jest zgoda powiatowego plus świadectwo weterynaryjne. Tak to udało mi się wydedukować i dosłyszeć bo oficjalnie nic na ten temat nie znalazłem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 20 mar 2014, 20:24 
Offline

Rejestracja: środa 20 lip 2011, 09:19
Posty: 1034
Lokalizacja: CBY
Plan rekompensat dla rolników z obszaru dotkniętego ASF zatwierdzony

Czytaj więcej na http://biznes.interia.pl/wiadomosci/new ... ox..Biedna hujnia dała połowe tego co chciał Sawicki!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 20 mar 2014, 20:27 
Offline

Rejestracja: sobota 16 sty 2010, 21:21
Posty: 971
Lokalizacja: swiętokrzyskie
36,5 ojro do kilograma :?:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 20 mar 2014, 21:38 
Offline

Rejestracja: piątek 20 lis 2009, 18:36
Posty: 661
Lokalizacja: wlkp
załatwił Kalemba a Sawicki spija śmietane :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 20 mar 2014, 22:23 
Offline

Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 21:42
Posty: 86
Lokalizacja: łódzkie ESI
kaluś pisze:
załatwił Kalemba a Sawicki spija śmietane :D



Jeden wart drugiego!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 20 mar 2014, 22:37 
Offline

Rejestracja: środa 20 lip 2011, 09:19
Posty: 1034
Lokalizacja: CBY
Po zmianie granic strefy buforowej rolnicy, których gospodarstwa znajdą się poza nią, nie dostaną dopłat do sprzedanych tuczników - powiedział PAP minister rolnictwa Marek Sawicki. Dlatego - podkreślił - hodowcy z Mazowsza i Lubelszczyzny nie powinni zwlekać ze sprzedażą świń. http://www.portalspozywczy.pl/mieso/wia ... 98580.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek 21 mar 2014, 00:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:17
Posty: 3339
ok mis i wiecej aby min pokazał co potrafi


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek 21 mar 2014, 12:03 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
http://www.farmer.pl/finanse/dotacje-i- ... 49918.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek 25 mar 2014, 01:05 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
From: mariusz nackowski [mailto:mariusz_narew@interia.pl]
Sent: Monday, March 24, 2014 11:56 PM
To: Anna Kurek (a.kurek@topagrar.com.pl); Ania Pietraszewicz (pietraszewicz@pirol.pl)
Subject: FW: ASF dzika ciągle pod górkę

From: mariusz nackowski [mailto:mariusz_narew@interia.pl]
Sent: Monday, March 24, 2014 11:52 PM
To: 'wet@wetgiw.gov.pl'; zpejsak@piwet.pulawy.pl
Cc: Paweł Hadyński (aaa730@wp.pl); marzena.kalinowska@farmer.pl
Subject: FW: ASF dzika ciągle pod górkę

From: mariusz nackowski [mailto:mariusz_narew@interia.pl]
Sent: Monday, March 24, 2014 11:46 PM
To: 'mg@mg.gov.pl'; 'kancelaria@minrol.gov.pl'; rzecznik.prasowy@minrol.gov.pl
Subject: FW: ASF dzika ciągle pod górkę

From: mariusz nackowski [mailto:mariusz_narew@interia.pl]
Sent: Monday, March 24, 2014 11:35 PM
To: m.kaplon@kzp-ptch.pl
Subject: ASF dzika ciągle pod górkę

Pomimo zapewnień Ministra Rolnictwa że
http://www.farmer.pl/fakty/polska/bedzi ... 49948.html
cytuję :
Jak mówił szef resortu rolnictwa, Komisja Europejska orzekła, że mięso z obecnej strefy buforowej jest bezpieczne i nie musi być znakowane. Może być ono sprzedawane na rynku krajowym i europejskim, jak również do krajów pozaunijnych, jeżeli te "rynki dla nas się otworzą".
Oraz bardzo jasnych wytycznych w tym zakresie opublikowanych dnia 19 marca na stronie http://www.wetgiw.gov.pl
podpisanych przez Główny Lekarz Weterynarii dr n. wet. Janusz Związek oraz Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Żywności i Weterynarii Jan Prandota
nadal urzędnicy torpedują sprzedaż tuczników z terenów Podlasia i innych terenów zwanych terenami zagrożonymi. Dnia 24 marca z powodu rzekomo niejasnych przepisów strona weterynaryjna uniemożliwiła uzgodniony na ten tydzień zakup tuczników przez grupę Animex, nie kupuje świń z Podlasia PINI, znane mi są przypadki kiedy w zeszłym tygodniu nie pojechały uzgodnione transporty tuczników w łódzkie. Znanym mi zakładom ich służby weterynaryjne radzą nadal wstrzymać się z zakupem tuczników ze strefy. Sokołów podobno wysyła świnie do uboju wyłącznie do jednego ze swoich zakładów. Nie wiem czy decyzje odmowy zgody na przemieszczenie ze strefy do uboju poza strefą są wydawane na piśmie, czy też wykorzystuje się odległe terminy wydania tych decyzji zgodnie z KPA. Faktem jest że świnie ze strefy nadal nie mogą być bez przeszkód ze strefy wywiezione i ubite. Rozumiem że żadnego zakładu do zakupu tucznika ze strefy zmusić nie można. Jeżeli jednak one tego chcą a to urzędnicy swoim postępowaniem zniechęcają zakłady do zakupu tuczników to chciałoby się abyśmy wszyscy raz jeszcze posłuchali przemówienia Wicepremiera Piechocińskiego znajdującego się na stronie
http://www.podlasie24.pl/wiadomosci/los ... 11d60.html


Mariusz Nackowski
Pełnomocnik ds. zwalczania ASF na granicy wschodniej
Stowarzyszenia Polskich Producentów Trzody Chlewnej „ Forum TCh”
505123346


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek 25 mar 2014, 07:04 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
Ty nie licz człowieku że reszta kraju coś Wam w tym kierunku pomoże . W czasie gdy Was blokują inne regiony na potęgę sprowadzają prosiaki i liczą na to że świnie z waszego regionu to już tylko w lasy będziecie wypuszczać .
Czyli kolejny minister rolnictwa do odwołania , mimo że propagandę potrafi o wiele lepiej uprawiać .
Gdybyście razem z matkami tych chorych dzieci kolejne korytarze okupowali , to i by może o wiele lepszy skutek to przyniosło niż blokady dróg . Tak jak Wasze świnie blokują , tak i Wam powinno być wolno blokować nawet salę obrad . Wyjeżdżając na drogi , to tylko koszty i wrogów sobie robicie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek 25 mar 2014, 07:40 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Wcale się nie dziwię że tych waszych świń nikt nie chce , bo nie wiadomo w końcu kto u nas rządzi czy KE , premier , czy weterynarz ????????? :lol: :lol:
pewnie wszyscy by chcieli kupić , bo tańsze ale się boją i wcale się nie dziwie , bo co się może stać w ZM albo z ZM jak za kilka dni znowu dzika znajdą ?????????
jak by pewnie nie musiało być napisane skąd przyjechały świnie to by kupcy byli skoro ma nie być mięso oznakowane i tu pewnie jest problem
nie wiem czy wcześniej by sobie Caritas z tym problemem nie poradził :lol: :lol: kupiliby średnią masarnię narobiliby konserw i by po nie kolejka się ustawiła :lol: :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek 25 mar 2014, 07:48 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
Mietko
człowiek wolny jest i za swoje pieniądze kupić może zarówno warchlaka polskiego jak i obcego. Jeżeli chlewnie w kraju puste stoją i ktoś kupując warchlaka znajdzie w ten sposób swój sposób na życie w Polsce to nic w tym złego nie ma. Te warchlaki jedzą polskie zboże, a czasem i polskiego rolnika, polscy weci mają przy nich zajęcie, Polskie Mięso :lol: :lol: :lol: polskie i lokalne ubojnie to przerabiają. Polskie rodziny mają tańszą niż w innych krajach wieprzowinę. Jeżeli nauczymy się produkować polskiego warchlaka i będziemy go pod dostatkiem mieli, będzie lepszy niż zachodni, zdrowszy i będzie dostępny a przy okazji będzie 5 złotych tańszy niż zachodni to nikt zachodniego nie kupi. Raz warchlaki chodzą po sto kilkadziesiąt, innym razem po trzysta kilkadziesiąt. Podobnie jak tucznik raz w kierunku 3 a innym razem w kierunku 7 idzie.
Nie liczę że reszta kraju mi pomoże. Reszta kraju ma swoje dzisiaj problemy. ASF to dzisiaj problem jeszcze tylko Podlasia. Liczę że tym razem bez rolniczych drogowych protestów nasi polscy urzędnicy mi pomogą. Do nich jest to pismo adresowane. A mury betonowe pękają jednak.
http://www.podlasie24.pl/wiadomosci/los ... 11ebe.html
Mamy Mietko w Polsce mądrych urzędników. Trzeba ich tylko informować o nieprawidłowościach. A jak to nie pomoże to wtedy może reszta Polski zagrożona dziczą zarazą i Mietko też pomoże.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek 25 mar 2014, 14:03 
Offline

Rejestracja: czwartek 20 lut 2014, 19:10
Posty: 28
Lokalizacja: Podlasie
Prawdopodobnie ma nie być rekompensat dla rolników ze strefy buforowej, którzy sprzedają świnie do innych zakładów jak Robert Rytel i Łagrom. Przynajmniej słyszałem, że tak mówiła pewna pani z Warszawy. Czy ktoś to może potwierdzić?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek 25 mar 2014, 21:12 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
kolejny tydzień zabawy w ciucibabkę i kolejne nadal nieoficjalne dokumenty.
W Sokółce mówiono- chłopy, sprzedawajcie, zbierajcie faktury bo będą dopłaty, następnie mówiono że dopłaty będą tylko nie wiadomo ile, potem wiadomo ile ale nie wiadomo do czego. Kolejne informacje- kiedy już można było bez znakowania mięsa niby sprzedawać że przysługuje kwota różnicy cen w stosunku do ceny strefa i poza nią. Wczoraj że wszyscy ze strefy dostaną niezależnie od ceny sprzedaży- do sztuki około 150 złotych. Po analizie w końcu napisanych ale jeszcze nie opublikowanych dokumentów okazuje się ostatecznie że około 150 do sztuki niezależnie od ceny to i owszem, ale pod warunkiem że mięso kupione a następnie oznakowane i zapewne przeznaczone do zamrożenia lub gotowania. Takiego mięsa niewiele zakupiono a kupowały początkowo jeden zakład a następnie jeszcze jeden. Czekają te zakłady wnikliwe kontrole, sprawozdania itd.
Za kilka dni powstanie nowa mniejsza strefa zagrożona z której mięso będzie znakowane i przeznaczone zarówno do spożycia na surowo jak i do przetwórstwa ale wyłącznie na kraj. I dopłaty niezależnie od uzyskanej ceny w wysokości 150 do sztuki aż do 26 maja a może i dłużej. Mięso z nowych stref nazwanych bioasekuracyjnymi czy jakoś tak znakowane nie będzie, sprzedawać będziemy wszędzie ale już bez dopłat. Taka jest moja na ten temat wiedza. Czy tak będzie? Tego nie wie nikt.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek 25 mar 2014, 22:22 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
http://www.portalspozywczy.pl/wieprzowi ... 98700.html
no ciekawo jak to się skończy. Chłopy zbierajcie faktury czy też inaczej?
Wypłatą rekompensat zajmie się Agencja Rynku Rolnego. Podstawą do uzyskanie rekompensaty będzie faktura sprzedaży świń.

Chciałbym aby tak było, może będzie, może? A czy już wszyscy ze strefy sprzedali

Po wioskach w ogóle nie mamy gdzie sprzedać tuczników żadnych małych skupów ,tylko od dużych hodowców, wiadomo nie mamy potężnych hodowli ale te 10-20 sztuk na miesiąc nie ma gdzie sprzedać,a też z tego żyjemy ,nasz lekarz weterynarii nic nie wie, nie wystawia żadnych świadectw, bo nie ma skupów tak jak wcześniej,, czysty blef i jakaś urzędniczo weterynaryjna biurokracja nic się nie zmieniło ,tak jak by dalej ta strefa buforowa obowiązywała, zaraz znowu pójdziemy na ulice .
Powiat Biała Podlaska, 2014-03-25 18:42:54


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 26 mar 2014, 21:05 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 24 lut 2014, 14:24
Posty: 1428
Lokalizacja: podlasie
http://bialystok.gazeta.pl/bialystok/1, ... wdzi_.html

moze ktos cos więcej powiedzieć???


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 26 mar 2014, 21:24 
Offline

Rejestracja: sobota 10 lis 2007, 20:59
Posty: 273
Lokalizacja: lubelskie
Martwych dzików jest znajdywanych dużo, w całej Polsce, więc to żadna rewelacja.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 26 mar 2014, 21:31 
Offline

Rejestracja: piątek 29 sty 2010, 08:57
Posty: 1684
Lokalizacja: EPI
to tylko 40 km od poprzedniego miejsca i oby to nie bylo to samo ale swinki z okolic chyba lepiej profilaktycznie sprzedac bo liczenie na pomoc od tej bandy darmozjadow z pseudo elit mija sie z celem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 26 mar 2014, 22:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 09 paź 2008, 23:05
Posty: 3582
Lokalizacja: łódzkie
sam widziałem padłego dzika, leżał przy trasie Siewierza na Katowice. Nie jestem weterynarzem, nie pobierałem prób, ale stwierdziłem natychmiast, że padł na ASF (Acrylic Silicone Fluoropolymer) po spotkaniu z ciężarówką woskowaną środkiem niewiadomego pochodzenia... A było to w grudniu i nikomu pary wtedy nie puściłem... ( nie z czasownikami pisze się osobno... zapomniałem)


Ostatnio zmieniony środa 26 mar 2014, 22:36 przez Peron, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 26 mar 2014, 22:18 
Offline

Rejestracja: piątek 04 lut 2011, 18:37
Posty: 2899
skoro nie puściłeś pary to zapakowałes do gabloty. Peron ale Ci sie trafiło i to na same swięta ,chyba naprawdę grzeczny byłes cały rok :D :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 27 mar 2014, 20:53 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
latające warchlaki?
http://www.polskieradio.pl/7/129/Artyku ... u-wlacznie
mówi Sawicki. Ujawnił, że Duńczycy bojąc się, iż nie wpuścimy kolejnych transportów, transportują prosiaki drogą lotniczą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 27 mar 2014, 22:49 
Offline

Rejestracja: wtorek 20 lis 2007, 22:17
Posty: 1808
Lokalizacja: wielkopolska
A mi to tak wygląda jakby znowu jakiemuś obywatelowi z Białorusi przypadkowo z auta dzik chciał zwiać 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 27 mar 2014, 23:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
andre pisze:
A mi to tak wygląda jakby znowu jakiemuś obywatelowi z Białorusi przypadkowo z auta dzik chciał zwiać 8)

.MAsz RACJE - to wojna BIOLOGICZNA -Białorusin ŁUKASZENKO stoi na STRAŻY WIIELKOŚCI ZSRR!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek 28 mar 2014, 11:57 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
chyba będzie tak
Wsparcie przysługuje do świń o masie od 50 kg oraz macior o masie od 160 kg. Wsparcie to wyniesie 35,7 euro/100 kg masy tuszy. W przypadku tusz o masie powyżej 100 kg wsparcie wyniesie 35,7 euro/tuszę. W wypadku tuczników o masie poniżej 100 kg poziom wsparcia będzie proporcjonalnie zmniejszany.

czyli 150 do ryja nie będzie jednak, ale proporcjonalnie go rozmiaru ryja.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek 28 mar 2014, 13:02 
Offline

Rejestracja: wtorek 21 gru 2010, 20:23
Posty: 1857
mogliby gazociągiem pogonic te warchlaki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek 28 mar 2014, 14:16 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
wicia, my tu już o dopłatach a ty do warchlaków dopiero doszedłeś. Ale propozycja jak najbardziej słuszna. Jeden dzień w tygodniu zamiast gaz to w drugim kierunku siarkowodór i amoniak.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota 29 mar 2014, 05:57 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
chłopy, nie spać to już ostatni rzut na taśmę, tylko jak tu w weekend świadectwa od weta wyrwać?
http://gospodarka.dziennik.pl/news/arty ... rowej.html
suma sumarum dopłaty mają być udzielone do każdej sztuki tucznika niezależnie czy sprzedałeś na wubec czy na żywo, czy do wyznaczonych czy do innych, trzeba tylko posiadać kopie dokumentów.
świadectwo wet, zezwolenie powiatowego na wywóz, fakturka. Jak na żywca sprzedawane to współczynnki 0,78. Wszystkie dokumenty wetowe mają skopiowane weci więc można je odtworzyć. Dopłata będzie do 0,357 euro czyli około 1,5 zeta do każdego kilograma wubec od 50 do 100 kilo. Jak parszuczek 100 kilo ważył to dopłata 100*0,78 =78kilo 78* 1,5 = 117 złotych za nasze i naszych gadów cierpienia. A miało być 150 do ryja. Jak ważył przerośnięty to 150 niezależnie od wagi. Maciory też dopłatę dostaną. Od poniedziałku nowa strefa dezynfekcyjna będzie się grodzić i dezynfekować miejmy nadzieję że za unijne pieniądze bo my na straży ich granic cierpimy. Część strefy nadal do 28 maja lub dalej za swoje ograniczenia nadal dopłaty będzie mogła pobierać do sprzedanego tucznika.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4337 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 87  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB