Indeks witryny Indeks witryny

a-one

zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest niedziela 24 maja 2020, 23:39

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4337 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87  Nast─Öpna
Autor Wiadomo┼Ť─ç

https://www.youtube.com/watch?v=Pj1rkL1Moow

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

http://www.echodnia.eu/radomskie/strefa ... ,13371248/
Puszcza Kozienicka - to chyba tam wywozili dziki z Legionowa. Bo chyba nie z D─Öblina po mo┼Ťcie przesz┼éy. Najpierw dziki, zawsze potem w niezbadany dot─ůd spos├│b ┼Ťwinie. Tak to dzia┼éa. Dziki -┼Ťwinie. Teorie si─Ö zmieniaj─ů. Niemo┼╝liwe staje si─Ö wkr├│tce mo┼╝liwe. Jedno jest pewne. Kto ma dziki ma pom├│r. Ostatnio nawet lataj─ůce dziki widziano na drzewach. Prawda to czy fa┼ész? Ja widzia┼éem na zdj─Öciu. Fotomonta┼╝, czy komu┼Ť si─Ö chcia┼éo pad┼éo na drzewo wci─ůga─ç. Muchy? a niby czemu nie? R├│┼╝ne choroby pono─ç przenosz─ů na swych ┼éapkach. Przecie┼╝ po co┼Ť przecie┼╝ ka┼╝─ů nam je zwalcza─ç.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

tylko calkowita likwidacja dzik├│w ,wszelkie inne metody to perfumowanie g├│wna

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

http://www.gloswielkopolski.pl/strefa-a ... ,13372008/
jak mo┼╝na m├│wi─ç ┼╝e nie poluj─ů, przecie┼╝ to jest nieprawda. Poluj─ů zgodnie z przyj─Ötymi planami ┼éowieckimi i ilo┼Ťciami dzik├│w w obszarach ┼éowieckich. Kto┼Ť im te plany zatwierdza na r├│┼╝nych poziomach w┼éadzy. Poluj─ů zgodnie z obowi─ůzuj─ůcym prawem. I odwo┼éywanie si─Ö po raz kolejny do sumie┼ä my┼Ťliwych nic tu nie da. Tu trzeba prawo zmieni─ç. My┼Ťliwych w strefach od polowania zwolni─ç i ewentualnie na innych zasadach ich zatrudni─ç, tych co lubi─ů strzela─ç a nie zajmowa─ç si─Ö "ochranianiem przyrody" Padaj─ů kolejne tysi─ůczniki.
https://www.olsztyn24.com/news/32357-no ... urach.html
niektóre już zutylizowane a jeszcze nie ogłoszone
http://www.farmer.pl/prawo/przepisy-i-r ... 80006.html
to s─ů kolejne miliony kt├│re b─Ödzie trzeba wyda─ç
5 milion├│w przeznaczone na bezzw┼éoczne wystrzelanie dzik├│w za┼éatwi┼éoby wszystkie ┼╝yj─ůce na wiosn─Ö dziki na terenie dzia┼éania pz┼é Bia┼éystok ( dzik├│w na wiosn─Ö by┼éo oko┼éo 4000) to by┼éoby 1250 z┼éotych za ka┼╝dego dzika. Ale to trzeba pozwoli─ç im strzela─ç i za to p┼éaci─ç, a nie ustala─ç plany hodowania dzika i odstrzeliwa─ç nadwy┼╝k─Ö i to z roku na rok mniejsz─ů
http://www.kzp-ptch.pl/archiwum-aktualn ... ialymstoku
My mo┼╝emy te dziki za┼éatwi─ç, mo┼╝na by┼éo je za┼éatwi─ç ju┼╝ kilka lat temu za 15 milion├│w przeznaczone na odstrza┼é sanitarny ( do dzisiaj jeszcze w tej kwocie zapewne nie wykonany) ale to trzeba chcie─ç zrobi─ç i trzeba mie─ç jaja. Tu nie trzeba prosi─ç, tu trzeba nakaza─ç odstrza┼é i za to zap┼éaci─ç. Ka┼╝dy dzik powinien by─ç zwalczony bezzw┼éocznie z urz─Ödu, bo to choroba zwalczana z urz─Ödu. Kto┼Ť tego chyba nie rozumie, albo mu si─Ö zwyczajnie nie chce. Samo przysz┼éo, ale samo nie p├│jdzie niestety. P├│ki co, to gdzie s─ů dziki to wkr├│tce pom├│r u ┼Ťwi┼ä. Dziki, lisy, kruki, myszy, szczury, owady. ┼╗adne z nich niestety po matach chodzi─ç nie chc─ů.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

znam latwiejszy sposob.Pozwolic rolnikom na posiadanie broni i polowanie na terenie swojej i sasiednich wsi bez jakichkolwiek ograniczen .Jak bylo przed wojna, zaswiadczenie lekarskie jak do prawa jazdy i rolnik moze kupic bron mysliwska i strzelac do woli .No ale coz lepiej konserwowac pokomunistyczny relikt" KOLA LOWIECKIE ". Bez kosztow . W mojej wsi jest kilku chetnych na bron to musza sie plaszczyc przed lekarzami,komendantami Policji ,i niewolnikowac przez dwa lata przed kolami lowieckimi. Przeciez minister moglby to uzdrowic ale niechce . Dlaczego ?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Awatar u┼╝ytkownika

Stanislaw pisze:
znam latwiejszy sposob.Pozwolic rolnikom na posiadanie broni i polowanie na terenie swojej i sasiednich wsi bez jakichkolwiek ograniczen .Jak bylo przed wojna, zaswiadczenie lekarskie jak do prawa jazdy i rolnik moze kupic bron mysliwska i strzelac do woli .No ale coz lepiej konserwowac pokomunistyczny relikt" KOLA LOWIECKIE ". Bez kosztow . W mojej wsi jest kilku chetnych na bron to musza sie plaszczyc przed lekarzami,komendantami Policji ,i niewolnikowac przez dwa lata przed kolami lowieckimi. Przeciez minister moglby to uzdrowic ale niechce . Dlaczego ?

Prawda , każdy kto jest przy rozumie powinien mieć broń w zasięgu ręki.
..trzeba kapitalizmu , w┼éasno┼Ťci prywatnej strzec jak "c├│rki cesarza'.
..nikt nie powinien się szwendać po chłopskim podwórzu i po chłopskim polu ! 8)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Awatar u┼╝ytkownika

my┼Ťliwy to zazwyczaj nie rolnik to co b─Ödzie dba┼é o interesy rolnika u mnie to dokarmiaj─ů dziki a nie ich likwiduj─ů

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

4, 10, 15, 1132, 1822 - nieszcz─Ö┼Ťliwe numery.
To s─ů przypadki u trzody potwierdzone w zesz┼éy pi─ůtek...
W sobot─Ö odwiedzi┼é mnie kolega kt├│ry od ok czterech lat poluje. Pogadali┼Ťmy sobie przy kawie, w ko┼äcu wesz┼éo na temat asf i zrobi┼é mi szkolenie, wg niego dziki z asf nie maj─ů nic wsp├│lnego, to ludzie to roznosz─ů. Dzikom nic si─Ö nie dzieje. No ja mu m├│wi─Ö, u ciebie nic si─Ö dzikom nie dzieje bo asf jeszcze nie dotar┼é w twoje strony. Opowiedzia┼éem mu, ┼╝e przecie┼╝ padaj─ů fermy po kilka tysi─Öcy, gdzie tych zasad bioasekuracji si─Ö przestrzega, nie tylko te ma┼ée, ┼╝ekomo brudasy. Nie chcia┼é wierzy─ç, ┼╝e dziki zdychaj─ů. Poleci┼éem mu stron─Ö giw i map─Ö. Facet nie ma wykszta┼écenia rolniczego i nie hoduje ┼╝adnych zwierz─ůt, nawet poradzi─ç sobie z psem mia┼éby problem. A to wszystko powiedzia┼é, bo by┼é na szkoleniu z asf dla my┼Ťliwych z jego okr─Ögu. Przyjecha┼é jaki┼Ť ober ┼éowczy i takie im rzeczy naopowiada┼é. To tylko g┼éupota czy znowu jaki┼Ť spisek?
Wybieram si─Ö do niego za jaki┼Ť czas, dowiem si─Ö kto to konkretnie ich szkoli┼é

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Ps. jeszcze twierdzi┼é, ┼╝e dzika nie ma, s─ů wystrzelane, jest ma┼éo, bo to po samych szkodach o wida─ç. Innego zdania jest kole┼╝anka kt├│ra mieszka od niego ze 12km w lini prostej. m├│wi, ┼╝e na uprawionym polu po dw├│ch dniach to s─ů ┼Ťcie┼╝ki wydreptane, ma mo┼╝e p├│┼é kilometra do lasu a dziki podchodz─ů pod gospodarstwo i kiszonk─ů si─Ö interesuj─ů.
Czy oni tam odg├│rnie czego┼Ť nie kombinuj─ů?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Znaczy si─Ö, mnie w zesz┼éym roku 70 ar├│w kukurydzy krasnoludki zdepta┼éy? U mnie te┼╝ m├│wi─ů, ┼╝e dzik├│w nie ma ale na szcz─Ö┼Ťcie odszkodowania normalne p┼éac─ů.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Mapka z ASF od kilku dni wy┼Ťwietla mi si─Ö tak https://bip.wetgiw.gov.pl/asf/mapa/
U was te┼╝ tak jest? tzn niczego nie ma. Ani mapki, ani opisu. Zosta┼éa tylko pionowa kreska oddzielaj─ůca mapk─Ö od opisu.
Farmer ogłosił 184 ognisko. Tym razem na podkarpaciu.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Krzywy mapka dzia┼éa-poczekaj chwil─Ö mo┼╝e co┼Ť ci spowalnia sprz─Öt.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Krzywy
te┼╝ tak mam, ale okazuje si─Ö ┼╝e trzeba klikn─ů─ç w mapk─Ö a nie w otw├│rz aktualn─ů
tymczasem mamy to https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/r ... iu/ge9jvk2
i wystarczy skojarzy─ç z tym https://www.krosnocity.pl/index.php/akt ... olska.html
potem poszuka─ç wok├│┼é dzik├│w, one tam musz─ů ju┼╝ w lasach le┼╝e─ç.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

A czy m├│g┼éby┼Ť Marucha opowiedzie─ç jak przebieg┼éa likwidacja ogniska?
Jakie by┼éo podej┼Ťcie weterynarzy i jak to wygl─ůdalo od strony formalnej.
Zastanawiam si─Ö czy jest tak jak m├│wi minister ┼╝e wszystko ┼éadne we wsp├│┼épracy z rolnikiem czy jest tak jak Wskazuj─ů niekt├│re komentarze na farmerze ┼╝e nikt nawet z rolnikiem nm rozmawia.
Interesuje mnie r├│wnie┼╝ czy pokazywane s─ů wyniki bada┼ä czy tylko decyzja ┼╝e tak musi by─ç i basta.
I do kompletu jest m├│g┼éby┼Ť powiedzie─ç co obejmuje likwidacja ogniska.
W sensie takim czy jest tak jak zapowiadali na jakim┼Ť szkoleniu, ┼╝e do utylizacji trafia opr├│cz paszy gotowej i s┼éomy r├│wnie┼╝ wszystko zbo┼╝e kt├│re jest w gospodarstwie?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Nie rozumiem jak mo┼╝na nie wsp├│┼épracowa─ç z weterynari─ů? Dla kogo┼Ť, komu zale┼╝y na dalszej produkcji powinno zale┼╝e─ç aby je┼Ťli ju┼╝ wirus wszed┼é to go najszybciej zlikwidowa─ç. Maj─ůc przecie┼╝ wirusa w stadzie ( nawet cho─çby nie wszystkie ┼Ťwinie od razu pad┼éy) to nie sprzedasz ┼Ťwi┼ä bo ┼Ťwi┼ä a z wirusem nikt nie mo┼╝e kupi─ç. To b─Ödziesz je trzyma┼é i karmi┼é licz─ůc na samo uzdrowienie? Samo to mo┼╝e tylko przyj┼Ť─ç ale samo nie wyjdzie. Same to mog─ů si─Ö tylko samo unicestwi─ç gospodarstwa w rejonach gdzie wirus wykrywany jest w coraz to innym gospodarstwie. Do ogniska i w promieniu 10 km obowi─ůzuje zakaz wprowadzania ┼Ťwi┼ä. Same padn─ů lub je zabij─ů, ale nowych nie wprowadzisz. Produkcj─Ö ( o ile mia┼ée┼Ť u siebie ognisko) mo┼╝na rozpocz─ů─ç po oko┼éo 3 miesi─ůcach od dokonania utylizacji i gruntownego czyszczenia, mycia, i dezynfekcji pomieszcze┼ä i terenu. Nie wyczy┼Ťcisz, to i nie wprowadzisz. O tym co podlega utylizacji decyduje powiatowy. Wszystko co podlega likwidacji jest wyceniane (rynkowo) przez rzeczoznawc├│w. Je┼Ťli przestrzega┼ée┼Ť przepis├│w ( maty, zeszyty, agencyjne stany) otrzymujesz decyzj─Ö wyp┼éaty odszkodowania.
Bez wynik├│w bada┼ä nikt nie b─Ödzie utylizowa┼é zdrowych ┼Ťwi┼ä nawet w pobli┼╝u ogniska. Chyba ┼╝e zrobi─ů to prewencyjnie. Prewencyjnie zapewne nie b─Ödzie si─Ö utylizowa─ç kilku tysi─Öcy tucznik├│w ( o ile stado jest zabezpieczone zgodnie z przepisami) bo to ogromnie du┼╝o kosztuje. Ale czy nie lepiej zlikwidowa─ç kilkadziesi─ůt lub nawet kilkaset sztuk w okolicy od razu prewencyjnie ni┼╝ czeka─ç w niesko┼äczono┼Ť─ç a┼╝ wirus sam wszystko wymiecie? I wtedy moim zdaniem szcz─Ö┼Ťliwy ten kt├│remu szybko wymiot┼éo. Bo komu nie wymiecie lub nie zutylizuj─ů, to b─Ödzie je karmi┼é a ich nie sprzeda. Potem te smoki chlew mu zaczn─ů zjada─ç a wtedy b─Ödzie b┼éaga┼é powiatowego aby w ramach dobrostanu ┼Ťwinie mu jednak zutylizowa┼é. A powiatowy nie kupuje (utylizuje) wszystkich ┼Ťwi┼ä tylko nadwy┼╝k─Ö co norm nie spe┼énia. Reszt─Ö dalej mo┼╝esz sobie karmi─ç. Na konserwy te┼╝ nikt z ogniska ( tym bardziej z ogniska) nie we┼║mie bo potem b─Ödzie afera ┼╝e Jurgiel chce aesefem wojsko wytru─ç cho─ç jest to niemo┼╝liwe Potem je┼Ťli nawet ognisko po kilku miesi─ůcach zdejm─ů to zostaniesz ze smokami kt├│re za bezcen sprzedasz ze strefy niebieskiej. Nie do┼Ť─ç ┼╝e niebieskie to jeszcze przero┼Ťni─Öte. itd, itp
Trudny temat, i nie wiadomo co dla kogo lepsze.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

To znaczy ┼╝e bioasekuracja ma sens do strefy czerwonej , a w strefie niebieskiej to trzeba si─Ö postara─ç o wirusa w stadzie i chyba tak si─Ö dzieje bo innej rady nie ma p├│ki co

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Bioasekuracja ma sens tylko i wy┼é─ůcznie tam gdzie wirusa nie ma i nawet zdaje egzamin :D :D ,no przecie┼╝ nie da si─Ö w ┼╝aden spos├│b udowodni─ç i┼╝ nie dzia┼éa w miejscu wolnym od zagro┼╝enia :D :D .

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Stan
┼║le zrozumia┼ée┼Ť
w niebieskiej mo┼╝na ┼╝y─ç, w ci─ůg┼éym ognisku ┼╝y─ç si─Ö nie da.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Marucha
ja dobrze zrozumiałem tylko Ty kolego zaczynasz kręcić jak pozostali znawcy ASF :lol: :lol: :lol:
niedługo cały kraj ogarnie asf i nadal nikt nie będzie wiedział o co chodzi !!

powiadasz ┼╝e w niebieskiej da si─Ö ┼╝y─ç , a w ci─ůg┼éej nie :lol: :lol: to znaczy ┼╝e przezyje hodowla ta kt├│ra jest samotna w strefie niebieskiej dop├│ki nie zachoruje ???
to jeszcze hodowcy trzeba wytyczy─ç rewir ┼╝eby lata┼é i kontrolowa┼é czy ostatnie ┼Ťwinie w jego ptomieniu wyzdycha┼éy ??????
i co dalej jak nie zachoruje ????? jak produkuje prosi─Öta nikt ich nie kupi , jak tuczy nikt nie pozwoli wstawi─ç , kiedy w ko┼äcu b─Ödzie co┼Ť na ten temat wiadomo ????????? m├│wisz ┼╝e po utylizacji stada mo┼╝na wznowi─ç produkcj─Ö tylko po co ????? i znowu problem bo jak sasiad kupi wieprzka na ┼Ťwi─Öta i zachoruje to kilka tysi─Öcy znowu do utylizacji

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Juz i Chiny maja problem.
https://www.topagrar.pl/articles/afryka ... w-chinach/

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

to z tad te podwy┼╝ki u niemca

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Awatar u┼╝ytkownika

..podwy┼╝ki u Niemca maj─ů zupe┼énie co innego na my┼Ťli ni┼╝ wirus w Chinach. :wink:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Stan
sama strefa niebieska nie jest problemem, ┼Ťwinie sprzeda┼╝, od regionu zale┼╝y czy du┼╝o taniej czy praktycznie po cenie rynkowej

okre┼Ťlenie "ci─ůg┼éa strefa" dotyczy ognisk, w promieniu 10 km przez 30 dni od wykrycia ogniska nie mo┼╝esz sprzeda─ç ┼Ťwi┼ä. je┼Ťli masz farta i nowego ogniska nie wykryj─ů to sprzedasz ┼Ťwinie tylko troch─Ö przero┼Ťni─Öte albo i w odpowiedniej wadze

problem jest wtedy gdy po 25 od wykrycia ogniska ty już załatwiasz sprzedaż a tu nowe ognisko się pojawia i koleje 30 dni zakazu

ja to przerabia┼éem, ┼Ťwinie mia┼éy jecha─ç w po┼éowie sierpnia, pojecha┼éy smoki w po┼éowie listopada
miałem farta że nic w chlewie nie zniszczyły

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

To ja mam pytanie do Maruchy, jaki to u nich miało przebieg, czy zaczęło się od jednej sztuki, jednego kojca, czy locha czy inne itd.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Mam pytanie czy u was w strefach je┼╝d┼╝─ů objazdowe mieszkanie pasz .........u nas w Wielkopolsce jest to bardzo popularnie ????

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

MARTECH pisze:
Mam pytanie czy u was w strefach je┼╝d┼╝─ů objazdowe mieszkanie pasz .........u nas w Wielkopolsce jest to bardzo popularnie ????

A co to jest takiego?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Awatar u┼╝ytkownika

Paszowozy je┼╝d┼╝─ů po Polsce jak szalone -raz w to , a raz w drug─ů stron─Ö.
Powinno to by─ç ukrucone do chwili zwyci─Östwa nad wirusem asf. 8)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Awatar u┼╝ytkownika

U mnie na wiosce jest ich 5 a w gminie 8. Ale w strefach to ryzykowne.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

lukas1982 pisze:

Ale po co mi z ich usług korzystać?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

SA pisze:
lukas1982 pisze:

Ale po co mi z ich usług korzystać?

Jedyny pow├│d to bardzo du┼╝─ů wydajno┼Ť─ç w por├│wnaniu z tradycyjnym mieszalnikiem....

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Du┼╝a wydajno┼Ť─ç i du┼╝a cena

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

czas ┼╝niwny
http://zw.lt/gospodarka/pomor-swin-na-n ... na-litwie/

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

W artykule jest napisane ┼╝e wszystkie zwierz─Öta by┼éy ubezpieczone. A mam pytanie: od kiedy to mo┼╝na ubezpieczy─ç ┼Ťwinie od asf?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

http://telewizjarepublika.pl/ardanowski ... 68604.html

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Przypadek tej litewskiej fermy z dwukrotnym ASF-em pokazuje ┼╝e si─Ö nie da zabezpieczy─ç fermy przez wirusem.
Po pierwszym pewnie mieli stracha i przestrzegali bioasekuracji jak mało kto.
I wystarczy ma┼éy b┼é─ůd i lawina rusza.
Ja nie jestem przeciw bioasekuracji.
Bo nie s─ů to wymagania zbyt wyg├│rowane, chocia┼╝ k┼éopotliwe w gospodarstwach ┼Ťrednich i ma┼éych.
Szczeg├│lnie o wiele kierunkach hodowli.
Ale te przypadki pokazuj─ů ┼╝e ie da si─Ö uchroni─ç przed wirusem je┼Ťli jest jego du┼╝a presja tu┼╝ za p┼éotem fermy.
Dlatego słowa ministra słuszne o wybijaniu dzików.
M├│wione g┼éo┼Ťno i publicznie chyba pierwszy raz od czas├│w wyst─ůpienia pierwszych przypadk├│w choroby.
Sawicki te┼╝ co┼Ť wspomina┼é ale brak┼éo mi poparcia.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Europa sobie nie umie poradzi─ç bo nie chce
Przypadek Hiszpanii pokazuje ┼╝e jedynym wyj┼Ťciem jest depopulacja nosicieli.
W tym przypadku dzik├│w.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Ja mog─Ö przeznaczy─ç naprawd─Ö du┼╝e ┼Ťrodki jak na moje gospodarstwo w celu dostosowania si─Ö do super wymog├│w bioasekuracji (nie m├│wi─Ö tu o zeszytach na rejestry).
Ale Muszę widzuec chociaż cień szansy że to ma sens.
Narazie tego sensu nie wida─ç

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Awatar u┼╝ytkownika

..teraz oczy s─ů skierowane na Chiny , co zrobi─ů Chiny ?
..machina chińska ruszy z kopyta. 8)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Awatar u┼╝ytkownika

mytotoksyna1 pisze:
..teraz oczy s─ů skierowane na Chiny , co zrobi─ů Chiny ?
..machina chińska ruszy z kopyta. 8)

Bez kozery mo┼╝na powiedzie─ç , ┼╝e dzik─ů ┼Ťwinie bardzo szybko schwyta. 8)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Awatar u┼╝ytkownika

chyba sobie ┼╝arty stroisz
Chińska Republika Ludowa
nic z tematem nie zrobi
tak jak nie robi z pomorem klasycznym
:lol:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Awatar u┼╝ytkownika

https://www.topagrar.pl/articles/organi ... moru-swin/

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Muchozolali pisze:
https://www.topagrar.pl/articles/organizacja-produkcji-swin/jest-nowy-szczep-klasycznego-pomoru-swin/
No to widać że z amerykanami nie ma żartów, odwet za cła w pełnym natarciu.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Awatar u┼╝ytkownika

Muchozolali pisze:
https://www.topagrar.pl/articles/organizacja-produkcji-swin/jest-nowy-szczep-klasycznego-pomoru-swin/

Muchozol ju┼╝ przesta┼ä ,,,,70 stopni +, starczy na tego wirusa z nawi─ůzk─ů. :roll:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Awatar u┼╝ytkownika

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/ ... owli-bydla

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

http://www.farmer.pl/produkcja-zwierzec ... 80421.html

kolejne ognisko w kitaju

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Awatar u┼╝ytkownika

..tak wam t─Öskno za asf ,┼╝e tak wypisujeta . :evil:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Awatar u┼╝ytkownika

http://www.farmer.pl/produkcja-zwierzec ... 80383.html

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Awatar u┼╝ytkownika

Marucha , czy ka┼╝dy mo┼╝e kontrolowa─ç ch┼éopa w swoim gospodarstwie , policjant ,weterynarz itp. itd. tak jak za czas├│w tow. Bieruta ,czy owi delikwenci musz─ů okaza─ç nakaz od prokuratora.
..my w naszy wiosce nie wiemy czy kose ,czy brone wyostrzy─ç ,bo my tylko robimy i pracujemy uczciwie. 8)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

http://www.farmer.pl/fakty/swiat/trzeci ... 80449.html

kolejne ognisko w kitaju

i niestety kolejne w Polsce, w tym jedno w stadzie 1400 sztuk

http://www.farmer.pl/produkcja-zwierzec ... 80445.html

http://www.farmer.pl/produkcja-zwierzec ... 80461.html

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

PiŚ obiecywal ze zatrzyma asf, no i zatrzymal bedziemy go mieli w polsce jeszcze dlugie lata

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4337 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87  Nast─Öpna

Strefa czasowa UTC+2godz.