Indeks witryny Indeks witryny

Tekst alternatywny

..

Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest sobota 21 wrz 2019, 07:38

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2, 3  Nast─Öpna
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Suszarnia kukurydzy

Witam. Mam zamiar si─Ö zainteresowa─ç upraw─ů kukurydzy na ziarno..
Szukam pomocy i do┼Ťwiadcze┼ä waszych zwi─ůzanych z suszeniem nasion.
czyli. jak─ů suszarnie wybra─ç, w gr─Ö wchodzi oczywi┼Ťcie u┼╝ywana na jakie paliwo opa┼é czy s┼éoma, jak─ů przystawk─Ö wybra─ç kombajn to bizon, czy do kombajnu opr├│cz przystawki trzeba go wyposa┼╝y─ç jeszcze w inne sprawy np. sita, gardziel itp. m├│j pocz─ůtkowy area┼é to oko┼éo 10 ha. szuka uwag, porad itp co wiecie to piszcie ch─Ötnie wys┼éucham waszych uwag. Nie ukrywam ┼╝e jestem amatorem w tej sprawie. dzi─Ökuje z g├│ry pozdrawiam.. :)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

uprawiam kuku od paru lat nie zawsze bedzie taka wydajnosc jak ostatnie 2lata Jak masz wolne 50 tysiecy to kupisz przystawke FKA bez docinacza i mala suszarnie a uzywany siewnik jako taki 15 20 tys chyba ze uslugowe suszenie 18tonowa suszarnia 12 godz przy 35% 300 tysiecy zl

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Siewniczek becker (najlepiej sieje) 4 rzedowy z podsiewem kupisz za 6-8 ty┼Ť.
A przystaweczk─Ö radze z rozdrabniaczem, np. geringhoff pc, ja taka 6 w zesz┼éym roku za 8000 naby┼éem i ┼éadnie ┼Ťmiga.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Baraki a jak tam twoja suszarnia miałes sie podzielic doswiadczeniami.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

slyszeliscie o takim jakby zakiszeniu nie wiem jak to napisac znajomy mi to powidzial ze pisali o tym w gazecie jakiejs rolniczej zakiszasz jakims srodkiem jest to cos takiego jakby zaprawiar ziarno ale zamiast srodka grzybobojczego jest jakis srodek do zakiszania i mozna trzymac ziarno kuku na kupie czy to prawda ?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

pewnie chodzi ci o konserwacje zakwaszaczem, na forum już ktos o tym pisał koszt podobno 120 zł /t :shock:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

mo┼╝na tak przechowywa─ç ale koszt konserwacji 1 tony ziarna waha si─Ö w granicach 100-130z┼é w zale┼╝no┼Ťci od wilgotno┼Ťci kukurydzy i okresu na jaki chcemy go przechowa─ç

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

To ju┼╝ lepiej wysuszy─ç i mie─ç spokoj i porz─ůdne ziarno a takie po zakiszaczu to te┼╝ r├│┼╝nie sie trzyma..

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Z suszonym robisz co chcesz a kiszone tylko spasanie Jestem ciekaw jak sie teraz bierze z rekawa i ile trzeba brac latem aby nie psulo sie

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Rolmix pisze:
mo┼╝na tak przechowywa─ç ale koszt konserwacji 1 tony ziarna waha si─Ö w granicach 100-130z┼é w zale┼╝no┼Ťci od wilgotno┼Ťci kukurydzy i okresu na jaki chcemy go przechowa─ç

czy ja wiem czy 100 to az tak duzo a nie mozna samemu taka maszyne zrobic i zakwaszaczem zrobic mokra okolo 500 zl za tone u mnie sucha po 1000 zl koszt suszenia jest bardzo wysoki i duzo drozej na pewno wyjdzie i nie ma problemu bo trzeba ta kukurydze zawiesc i przywiesc wiec to tez koszt a tak sammeu mozna by zadzialac

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

dzialasz i suszysz wszystko mozna zrobic "sam" tylko czy warto Wysuszyc samemu mozna podobno za sto kilkadziesiat zl Zalezy od wilgotnosci

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

tylko koszt suszarni jest bardzo drogi kikladziesiat tysiecy zlotych a tak taka zaprawiarka i heja zakwaszaczem i po robocie

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

mat, gdyby to wszystko by┼éo takie proste, to pewnie kukurydzy mieliby┼Ťmy w kraju kilka milion├│wn ha.
Co do suszarni, uwzgl─Ödniaj─ůc co teraz dzieje si─Ö z biomas─ů, to suszarnia na s┼éom─Ö, czy trociny to pomy┼éka. W ka┼╝dym trataku o trociny to jest kolejka, sprzedane maj─ů z rocznym wyprzedzeniem. S┼éoma te┼╝ jest droga, poza tym zebrac j─ů z pola i spalic w piecu zamiast zostawic w polu to chyba kr├│tkowzroczne dzia┼éanie.
Przy suszarni zastanawiałbym się raczej czy na olej czy na gaz.
Druga sprawa wa┼╝niejsza, przewo┼║na czy stacjonarna? Z nadmuchem czy daszkowa z wentylatorem wyci─ůgowym pary?
Mo┼╝e kto┼Ť z do┼Ťwiadczeniem zabierze g┼éos.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Mogę podesłać telefon o przystawkę 4 do bizona cena ok 3000,tel-518971586 okolice sokołowa

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

jarekw pisze:
mat, gdyby to wszystko by┼éo takie proste, to pewnie kukurydzy mieliby┼Ťmy w kraju kilka milion├│wn ha.
Co do suszarni, uwzgl─Ödniaj─ůc co teraz dzieje si─Ö z biomas─ů, to suszarnia na s┼éom─Ö, czy trociny to pomy┼éka. W ka┼╝dym trataku o trociny to jest kolejka, sprzedane maj─ů z rocznym wyprzedzeniem. S┼éoma te┼╝ jest droga, poza tym zebrac j─ů z pola i spalic w piecu zamiast zostawic w polu to chyba kr├│tkowzroczne dzia┼éanie.
Przy suszarni zastanawiałbym się raczej czy na olej czy na gaz.
Druga sprawa wa┼╝niejsza, przewo┼║na czy stacjonarna? Z nadmuchem czy daszkowa z wentylatorem wyci─ůgowym pary?
Mo┼╝e kto┼Ť z do┼Ťwiadczeniem zabierze g┼éos.

no wlasnie mi ni chodzi o susznie ale o to zakiszanie zakwaszaczem czy ktos tutak to stosuje i jak ?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2, 3  Nast─Öpna

Strefa czasowa UTC+2godz.