Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - Przerób Å›winie na kieÅ‚basÄ™, a zobaczysz wtedy kasÄ™.
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest czwartek 28 mar 2024, 12:21

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 TytuÅ‚: Winny jest system
Post: poniedziaÅ‚ek 21 kwie 2008, 08:04 
Offline

Rejestracja: czwartek 17 kwie 2008, 15:01
Posty: 10
Dobrze by było, gdyby rolnicy sami mogli ubijać i przetwarzać mięso, ale nie pozwalają na to przepisy. Prawo stoi po stronie zakładów mięsnych. Nawet, gdybym chciał na własną odpowiedzialność zakupić u rolnika schab, szynkę itp, to nie może on mi tego sprzedać... Jak więc rolnik ma przejąć marżę przetwrców i pośredników, skoro nie może, nie ma prawa ubijać świń i sprzedawać mięsa?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 21 kwie 2008, 09:53 
Offline

Rejestracja: czwartek 27 mar 2008, 20:34
Posty: 238
Lokalizacja: kuj-pom.
ja sprzedaje zywe swinki znajomym ,tylko ze zaworze do ubojni i to kupujacy płaci za ubuj i juz jest bez marzy. a sprzedałem od jesieni 20 sztuk :lol:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: sobota 08 wrz 2018, 23:10 
Offline

Rejestracja: wtorek 31 lip 2007, 17:17
Posty: 196
Witam wszystkich kolegów po fachu. Nie zapytam co u Was bo wiem. Jak ten czas biegnie w 2007 napisałem ten temat. Dużo się zmieniło w tym czasie. Wnukowie przyszli na świat. Dziadziuś nie przeszkadzaj muszę zasiać kukurydzę na xboksie. Tak ogólnie to u niektórych wiele się zmieniło. Powstało przynajmniej u mnie w okolicy dużo nowych chlewni piękne nowoczesne budynki super wyposażone. Nie zapomnę słów koleżanki wiesz nic tak nie scala małżeństwa jak milionowy kredyt a ja wtedy myślałem że dzieci. Cóż się zmieniło kaszanka po 9 zł świnie właściwie już nie wiem po ile bo po ostatnich notowaniach na małej giełdzie znów spadek o kolejne 7 eurocentów. Pozdrawiam starych kamratów z którymi nie raz spieraliśmy się na różne tematy.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: sobota 08 wrz 2018, 23:54 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 26 cze 2017, 22:37
Posty: 354
Co tu nie wiedzieć po ile świnie- w zasadzie cena krąży wokół tego samego pułapu od 20 lat.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB