Indeks witryny Indeks witryny

Vilomix a-one a-one agrobios agrobios

akademiabiogazu insekpol ..

Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest ┼Ťroda 20 lis 2019, 16:53

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomo┼Ť─ç

Witam,
mam pytanie o hodowle kilku (2-3) ┼Ťwi┼ä na w┼éasny u┼╝ytek. Nie mam ┼╝adnego do┼Ťwiadczenia w tym. Posiadam odpowiednio du┼╝o miejsca do tego i to tyle. Nie wiem jaki (w jakim standardzie, jak du┼╝y "budynek" musia┼ébym zbudowa─ç, z jakim wyposa┼╝eniem) ┼╝eby by┼éo ok dla tych 2-3 ┼Ťwi┼ä. Chcia┼ébym karmi─ç je w miar─Ö "naturalnie", nie same gotowe mieszanki pasz i zapewni─ç ┼Ťwiniom jakie┼Ť miejsce na zewn─ůtrz do "wybiegu".
Chcia┼ébym kupi─ç te 2-3 prosiaki wagi ok. 20-30kg i utuczy─ç je, niekoniecznie do jakiej┼Ť hardcorowo wysokiej wagi.
Prosi┼ébym Was o pomoc w zasadzie je┼╝eli chodzi o wszystko. Budynek, wyposa┼╝enie budynku, czym i ile karmi─ç, ile miejsca (m2) zapewni─ç ┼Ťwiniom, prosz─Ö o jakie┼Ť porady, opinie, wskaz├│wki. Z g├│ry dzi─Ökuj─Ö bardzo.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Temat rzeka. Sk─ůd kupi─ç normalne ┼╝eby wytrzyma┼éy bez antybiotyk├│w? Jak daleko asf? Pocz─ůtkowe ┼╝ywienie - obrz─Ök├│wki, rze┼║nia z ubojem us┼éugowym, rejestracja w ARIMR, bioasekuracja, podw├│jny p┼éot na wybiegu, sprz─Öt do produkcji paszy, zg┼éoszenie producenta pasz i jeszcze kilka innych pyta┼ä na kt├│re musisz zna─ç odpowiedzi. Na pewno chcesz?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Dzi─Öki bardzo za odpowied┼║ przede wszystkim. Tak, wydaje mi si─Ö, ┼╝e chce :)
ASF zupe┼énie nie w moim regionie. Je┼╝eli chodzi o ubijanie, mia┼ébym znajomego rze┼║nika, kt├│ry by to robi┼é "na miejscu". Nie chcia┼ébym prawd─Ö m├│wi─ůc nigdzie rejestrowa─ç, mieszkam na strasznym, serio strasznym odludziu (chyba, ┼╝e rejestruje si─Ö z jakiego┼Ť konkretnego powodu, a nie dlatego, ┼╝e trzeba). Wi─Öc w tym wypadku ten ARMIR i bioasekuracja odpada. Je┼╝eli chodzi o jakie┼Ť Wasze w─ůtpliwo┼Ťci to tutaj po prostu uwierzcie mi na s┼éowo, ┼╝e nikt mnie nigdzie nie zg┼éosi, bo nikt naprawd─Ö nie b─Ödzie wiedzia┼é, ┼╝e w og├│le mam ┼Ťwinie. Budynek + zagroda to te┼╝ nie jest dla mnie ┼╝aden problem, tylko bym musia┼é w┼éa┼Ťnie wiedzie─ç, jak i co dok┼éadnie budowa─ç.
Sprz─Öt do produkcji paszy jest naprawd─Ö potrzebny przy 2-3 ┼Ťwiniach? Nie chodzi mi o to, ┼╝eby niewiadomo jak strasznie je utuczy─ç, bardziej ┼╝eby mie─ç w┼éasne, lepsze ni┼╝ w sklepie mi─Öso. Je┼╝eli s─ů jeszcze inne pytania, to jak chce Ci si─Ö pomarnowa─ç troche swojego czasu na przyblizenie mi tych pyta┼ä, najlepiej razem z odpowiedziami :) to by┼ébym wdzi─Öczny.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Przez takich ludzi jak Ty mamy w Polsce ASF. Id┼║ lepiej do jakiego┼Ť ma┼éego sklepu mi─Ösnego, tam jeszcze maj─ů wyroby na dobrym poziomie, kup tam i daj nam zarobi─ç

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Awatar u┼╝ytkownika

Krzysztof. pisze:
Witam,
mam pytanie o hodowle kilku (2-3) ┼Ťwi┼ä na w┼éasny u┼╝ytek. Nie mam ┼╝adnego do┼Ťwiadczenia w tym. Posiadam odpowiednio du┼╝o miejsca do tego i to tyle. Nie wiem jaki (w jakim standardzie, jak du┼╝y "budynek" musia┼ébym zbudowa─ç, z jakim wyposa┼╝eniem) ┼╝eby by┼éo ok dla tych 2-3 ┼Ťwi┼ä. Chcia┼ébym karmi─ç je w miar─Ö "naturalnie", nie same gotowe mieszanki pasz i zapewni─ç ┼Ťwiniom jakie┼Ť miejsce na zewn─ůtrz do "wybiegu".
Chcia┼ébym kupi─ç te 2-3 prosiaki wagi ok. 20-30kg i utuczy─ç je, niekoniecznie do jakiej┼Ť hardcorowo wysokiej wagi.
Prosi┼ébym Was o pomoc w zasadzie je┼╝eli chodzi o wszystko. Budynek, wyposa┼╝enie budynku, czym i ile karmi─ç, ile miejsca (m2) zapewni─ç ┼Ťwiniom, prosz─Ö o jakie┼Ť porady, opinie, wskaz├│wki. Z g├│ry dzi─Ökuj─Ö bardzo.

Bardzo m─ůdra gospodarcza postawa .
Ch├│w kilku swinek , kurek ,kr├│wka , kaczuszka w zagrodzie to przysz┼éo┼Ť─ç zdrowej ┼╝ywno┼Ťci na stole.
Bije brawo takiej osobie jak p. Krzysztof. 8)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Awatar u┼╝ytkownika

Krzysztof nie słuchaj tego brzydkiego pana Metazora!! 8)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Ale piszesz tak serio - mytotoksyna czy ironicznie? A co do wypowiedzi metazora, to raczej nie przeze mnie to ASF, dlatego w┼éa┼Ťnie pisze tutaj i chc─Ö si─Ö czego┼Ť dowiedzie─ç od do┼Ťwiadczonych w tym temacie ludzi, ┼╝eby wiedzie─ç np jakie to niesie ze sob─ů konsekwencj─Ö czy zagro┼╝enia. Wi─Öc by┼ébym wdzi─Öczny gdyby kto┼Ť zamiast mnie oskar┼╝a─ç wyt┼éumaczy┼é mi, najlepiej ┼éopatologicznie, co i jak.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Awatar u┼╝ytkownika

Krzysztof. pisze:
Ale piszesz tak serio - mytotoksyna czy ironicznie? A co do wypowiedzi metazora, to raczej nie przeze mnie to ASF, dlatego w┼éa┼Ťnie pisze tutaj i chc─Ö si─Ö czego┼Ť dowiedzie─ç od do┼Ťwiadczonych w tym temacie ludzi, ┼╝eby wiedzie─ç np jakie to niesie ze sob─ů konsekwencj─Ö czy zagro┼╝enia. Wi─Öc by┼ébym wdzi─Öczny gdyby kto┼Ť zamiast mnie oskar┼╝a─ç wyt┼éumaczy┼é mi, najlepiej ┼éopatologicznie, co i jak.

Musisz posiada─ç 1 ha.
.. i zgłosić te 2 prosiaki ,które kupisz do ARiMR .
Tam zaopatrz─ů ci─Ö w ksi─Ög─Ö i nadadz─ů numer .
..od tej pory b─Ödziesz numerem , nazwisko b─Ödzie zb─Ödne i imi─Ö. :roll:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Mi w r├│wne 3 miesi─ůce uros┼éy po nieca┼ée 100 kilo i rosn─ů dalej na swojej paszy

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.