Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - Porozmawiajmy o konkretach (wyniki produkcji)
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest czwartek 28 mar 2024, 19:42

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
Post: poniedziaÅ‚ek 28 kwie 2008, 13:17 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 21 kwie 2008, 10:14
Posty: 15
Porozmawiajmy o konkretach - chodzi mi głównie o wyniki produkcji, na początek może prosięta, później przejdziemy do tuczu:

1) Jaka średnia waga prosiąt przy urodzeniu?

2) Jaka średnia waga przy odsadzeniu i który dzień?

3) Jaka średnia waga po zakończeniu karmienia Starterem i który dzień (42 - 49 dzień).

4) Ile ewentualnych upadków

Proszę o podanie informacji z Waszych ferm - bo widzę, że wiele osób ma zazwyczaj dużo do powiedzenia, porozmawiajmy zatem o argumentach i konkretach.

Obawiam się tylko jednego - w wielu rozmowach przy tego typu pytaniach padała odpowiedź - nie wiem. A dlaczego? Bo nie ważę...


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 10 maja 2008, 10:15 
Offline

Rejestracja: sobota 27 paź 2007, 16:04
Posty: 42
Lokalizacja: Wielkopolska
No pięknie - tylu mamy tutaj konkretnych hodowców !!!

1) Åšrednio ok. 1,5 kg (od 1,38 do 1,65 w ostatnich 3 miesiÄ…cach)

2) Odsadzam zawsze na 28 dzień (chyba, że coś nie zagra tak jak powinno), średnia waga z partii ok. 120 szt to 8,12 kg (od 7,45 do 9,12 też w ost. 3 miesiącach)

3) Kończymy karmienie na 45 dzień - średnia waga ok. 16,15 kg (od 15,80 kg do 18,10 kg).

4) Upadki praktycznie zerowe - 1-2 sztuki od czasu do czasu na całą dużą grupę.

Pasza przedodsadzeniowa i starter leczniczy, potem na własną paszę na bazie Rybmixów (8% dla prosiaków, 6% dla warchlaków i 4% dla tuczników).

Tucz do ok. 110 kg (własne zboże + profilaktyka sanitarna, sucha dezynfekcja, dużo dodatków żywieniowych i bilansowanie, system pełne - puste).

Opłacalność za ost. 2 miesiąca ok. 25 zł na sztuce do przodu.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 10 maja 2008, 11:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: piÄ…tek 14 gru 2007, 00:15
Posty: 369
A ty Krzysztofie spec nie jestes czsami naganiaczem tego czarodzieja z Kuślina ? (czytaj agrivet)
Obawiam siÄ™ ze nie posiadasz ani jednej swinki a z gazetki sano to kazdy umie przepisac


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 10 maja 2008, 17:37 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2007, 15:18
Posty: 136
Lokalizacja: wielkopolska
no krzysztof tylko pogratulować czyli mamy narodziny kolejnego geniusza
!!! :D upadki zerowe???? napisz z kąd jesteś to pogadamy w realu chętnie przyjade .A tak przy okazji to u nas w okolicy też są tacy hodowcy którży mają wszystko super w hlewniach i nawet paszy im się samemu nie opłaca mięszać a prawda jest taka że mają kredytów całą mase i wszędzie kupują na kreche.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 10 maja 2008, 20:13 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 05 lis 2007, 01:14
Posty: 463
Lokalizacja: radomskie
Hodowca powiedział konkrety!!! Więc Janek z Jelonkim nie lejcie wody, tylko podajcie swoje wyniki!!!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 10 maja 2008, 21:29 
Offline

Rejestracja: sobota 27 paź 2007, 16:04
Posty: 42
Lokalizacja: Wielkopolska
Jelonek - aż smutno czytać takie durne posty.

Ja jedynie obawiam się, że przez takich jak ty to niektóre rozmowy o konkretach nie mają sensu! (bo za przeproszeniem pierprzycie głupoty a jak rozmowa ma zejść na konkrety to jakoś brak odzewu...).

Co do upadków - tak jak napisałem, jeśli w pierwszych dniach życia nic złego się nie przytrafi to upadki w okresie około odsadzeniowym można zredukować praktycznie do zera! (na grupę ok. 150 szt. to do 45 dnia życia max. 2-3 szt.).

Do Janka - nie za bardzo rozumiem, masz problem z tym, że ktoś jest profesjonalistą w tym co robi a nie partaczem? bo o co chodzi? Jeśli ktoś ma zadbane budynki, pełny program profilaktyczny, higiena, dobry sprzęt i stosuje najlepsze produkty - np. najlepsze pasze to coś z nim nie tak??!!

Możesz jakoś wyjaśnić swoją filozofię bo nie za bardzo rozumiem co ci leży człowieku na żołądku - czas profesjonalistów a nie partaczy!!!

I popieram Wetmana - konkrety panowie!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 10 maja 2008, 23:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: piÄ…tek 14 gru 2007, 00:15
Posty: 369
Krzysztofie spec
Jezeli będę chciał zasięgnąć opini o produktach bądz paszach danej firmy napewno nie bedę brał pod uwagę Twojego (czytaj przedstawiciela) zdania któremu zależy tylko żeby sprzedac i zgarnąć od tego prowizję

P.s o wynikach, cenach zakupu a także sprzedaży rozmawiam z paroma znajomymi przez GG

P.s Wychodzi na to ze rolnik który nie kupuje paszy Calcialiment to partacz i nie pisz mi że Twoj post o wynikach nie jest ewidentna reklamą firmy w której pracujesz dosłownie skopiwane fragmenty ze strony ineternetowej

p.s 2 w pierwszym poscie piszesz ze odsadzacie 120sztuk a w drugim 150 chyba dlatego ze 2-3sztuki ze 120 lub 150 daja całkiem inne wyniki
150szt odsadzonych 3 upadki =2%
120szt odsdzonych 3upadki =2,5%


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 11 maja 2008, 08:40 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2007, 15:18
Posty: 136
Lokalizacja: wielkopolska
krzysztof napisałem ci przecież że moge przyjechać i obejżeć twoje obejście i jak to wszystko wygląda w realu a na kompie możesz pisać co chcesz nie napisałeś skąd jesteś ja też mam dobry sprzęt i w większości nowe budynki a stare dobrze wyremontowane również stosuje pełną profilaktyke i jak widzisz nie jesteś sam ale nie wmawiaj mi że wszystko masz idealne


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 11 maja 2008, 11:07 
Offline

Rejestracja: czwartek 24 maja 2007, 21:42
Posty: 167
jeszcze zapomnial dopisac o 98%skutecznosci krycia i 30 prosietach od lochy w roku ............


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 11 maja 2008, 19:28 
Offline

Rejestracja: sobota 27 paź 2007, 16:04
Posty: 42
Lokalizacja: Wielkopolska
1) Nie jestem przedstawicielem - to że współpracuję z 3 wyselekcjonowanymi firmami, które wybrałem do współpracy świadczy chyba w 100% in plus.

2) Co do reklamy pasz Calci - nic takiego nie napisałem, że ktoś kto nie stosuje pasz danej firmy to partacz - partacz to ten kto nie liczy, kto nie analizuje, kto nie myśli przyszłościowo i cały czas tylko narzeka, że cena za niska, że koszty za wysokie a nic nie robi w kierunku ograniczenia kosztów (patrz - poprawienie wydajności).

3) Pracuję jako niezależny konsultant żywieniowy na 2 fermach, sam jestem współwłaścicielem jednej. Co do upadków to fakty.

4) Co do wyników to zbieżność (a raczej odzwierciedlenie skali wyników produkcyjnych) jest oczywista - przedstawione wyniki pochodzą między innymi z tych 2 ferm oraz kilkunastu innych, które w dużej mierze znam.

5) Co do zdania, którego będziesz słuchał czy nie - nie wnikam. Ja jestem zdania, że należy słuchać mądrzejszych od siebie - i tak też robię. Jest kilku specjalistów w branży których uważam za osoby z najwyższej półki żywieniowej i weterynaryjnej - więc dużo czytam, dużo rozmawiam i staram sie maksymalnie wycisnąć z tego wiedzę by być mądrzejszym w przyszłości - ot co!

6) Nigdy nie napisałem, że ktoś ma czy nie ma gorszy sprzęt, że nie stosuje profilaktyki itd. - zwróciłem na to uwagę jako na elementy przyczyniające się do poprawy wyników - radzę czytać uważnie.

I W KOŃCU WRACAJĄC DO TEMATU - NIE NAPISALIŚCIE WYNIKÓW.

PS: Proponuję używać siły argumentów - a nie argumentów siły...


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 11 maja 2008, 19:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: piÄ…tek 14 gru 2007, 00:15
Posty: 369
Pierwsza firma to CALCI z którą współpracujesz, a dwie pozostałe można wiedzieć?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 11 maja 2008, 21:18 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 21 kwie 2008, 10:14
Posty: 15
Jelonek i Janek, trochę nie rozumiem dlaczego tak najechaliście na Krzysztofa.

Jestem spokojnym człowiekiem i sam nikogo nie mam zamiaru obrażać i wmawiać mu kim jest czy kimś tam nie jest.

Topic założyłem by zapoznać się z waszymi wynikami produkcyjnymi - a poza wynikami Krzysztofa nikt za bardzo chwalić się nie chce? Dlaczego?

Więc jak chcecie sobie porozmawiać na inne tematy to załóżcie inny temat - a ja proszę o konkretne wyniki.

Konkrety:
W kwietniu urodzonych: 894 szt.
Åšrednia waga urodzeniowa: 1,56 kg.
Dzień odsadzenia: 27-29 dzień życia
Åšrednia waga odsadzeniowa: 7,98 kg
Dzień kończenia skarmiania starterem: 44-48 dzień życia
Åšrednia waga na koniec testu: 16,78 kg

Nie mam danych dokładnych co do upadków jeszcze, ale myślę, że w granicach 6%


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 11 maja 2008, 22:27 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4698
Lokalizacja: kuj-pom
hodowca 420 ile miotow zlozyles na te 894 sztuki


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 12 maja 2008, 23:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: piÄ…tek 14 gru 2007, 00:15
Posty: 369
Krzysztofie spec
ile loch ma ta ferma na której odsadzono te 894 prosiaki?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 02 cze 2008, 22:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek 25 mar 2008, 19:41
Posty: 711
Lokalizacja: ÅšlÄ…skie
janek pisze:
no krzysztof tylko pogratulować czyli mamy narodziny kolejnego geniusza
!!! :D upadki zerowe???? napisz z kąd jesteś to pogadamy w realu chętnie przyjade .A tak przy okazji to u nas w okolicy też są tacy hodowcy którży mają wszystko super w hlewniach i nawet paszy im się samemu nie opłaca mięszać a prawda jest taka że mają kredytów całą mase i wszędzie kupują na kreche.


Janek jeśli jestes chodowcą swinek to mało prawdopodobe żebyś miał wszystko w tak idelanym stanie i nie miał żadnych kredytów po sytuacji jaka była przez ostatile kilkanaście miesięcy....no chyba że masz 20 szt to co innego...


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 03 cze 2008, 09:29 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2007, 15:18
Posty: 136
Lokalizacja: wielkopolska
drogi Wojciechu już kiedyś ppisałem że mam pomidory pod Pudliszki i to mnie uratowało ale co z tego że nie wziołem kredytu ale całe pomidory mi zeżarły pozdrawiam i życze sukcesów !


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 02 lip 2008, 10:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 13:04
Posty: 3752
U mnie odsadzenia ok 178 szt co 3 tyd ( od 16 macior)
śr waga ur 1.56 ( choć zdarzy się miot 8-20 szt a wtedy waga poniżej kg)
Odsadzenia 26-32 dzień (średnio 29)
Waga śr 7.9 ( ostatni rzut tylko 6,82kg- prawdopodobnie przez upały)
Upadki na porodówkach ok 1,3 od lochy
przy odsadzeniu selekcja - eliminacja ok 0.4 od lochy
na odchowalni do 10 tyg życia upadki w granicach 2-3 szt na ok 160
śr waga po dziesiątym tyg życia 29,3 kg

Całość żywienia w tym okresie prosiąt na romelko agange, romelko green, oraz prestarterze 1 z firmy de heus


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 02 lip 2008, 10:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 13:04
Posty: 3752
Niestety u mnie upadki nasilają się w fazie tuczu na głębokiej ściółce od 40 do 80 kg i w tym okresie potrafią położyć nawet 10 % stada


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 17 sie 2008, 21:04 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 16 maja 2008, 20:52
Posty: 73
Proszę napiszcie, o ile dysponujecie takimi wynikami, jaką masę uzyskują u Was prosięta po 8 tygodniach życia??U mnie jest to ostatnio 21-22 kg.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB