Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - Powtórna produkcja
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest środa 24 kwie 2024, 06:37

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: poniedziaÅ‚ek 29 wrz 2008, 20:31 
Offline

Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 12:21
Posty: 3
Witam!
Chodowałem 420sztuk świn w chodowli zamkniętej z tego 43 maciory :) i pewnego dnia było przebićie prądu i cała chodowla sie skończyła a kredyt został :( i po 4latach zastanawiam sie czy warto wracać do produkcji ogonków czy poczekać aż sie polepszy jeszcze ale w to wątpie?Chlewnia jest w pełni zmodernizowana,maciory,warchlaki są na rusztach a tuczniki na głębokiej ściółce.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 29 wrz 2008, 22:28 
Offline

Rejestracja: środa 13 cze 2007, 20:29
Posty: 29
Lokalizacja: Bydgoszcz
nie warto życia marnować dla tak małej ilości by pośrednik się cieszył pozdrawiam


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 29 wrz 2008, 22:56 
Offline

Rejestracja: sobota 09 cze 2007, 10:27
Posty: 368
Lokalizacja: Podkarpacie
Nawet jeśli zdecydowałbyś się na rozpoczęcie produkcji w ciągu miesiąca to i tak pierwszego tucznika sprzedałbyś dopiero za rok ! Jakie ceny będą za rok nikt nie jest w stanie przewidzieć rynek ostatnio jest nie przewidywalny ! O kosztach deceduje parę istotnych rzeczy ,nie piszesz czy masz własne zboża a czasami to jedyna szansa na przetrwanie kryzysu ! Nie piszesz czy masz kasę na zakup loszek , następny kredyt ??
Natomiast z tego co napisałeś wynika że albo miałeś niską plenność albo/i duże straty w odchowie, bo od 43 macior powinieneś otrzymać w skali roku co najmniej 1000 szt prosiaka ! Tutaj szukałbym rezerw. Jeśli kupowac loszki to o wysokim statusie zdrowotnym aby przynajmniej przez parę lat mieć spokój z chorobami no i jakiejś wysokoplennej rasy !
Bardzo ważne jest też doswiadczenie i praktyka , dlatego każdemu młodemu który dopiero myśli o rozpoczęciu produkcji poleciłbym wyjazd do Danii czy Holandii chociażby na rok do pracy na solidną fermę i wtedy można myśleć jak to przełożyć na polską rzeczywistość !


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 30 wrz 2008, 06:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 13:04
Posty: 3752
Robek tyle tyle to on miał na stanie a nie sprzedał!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: wtorek 30 wrz 2008, 21:25 
Offline

Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 12:21
Posty: 3
zboże własne mam a plenność to miałem dużą bo z jednej porodówki czyli 8 maciór miałem średnia 10.5 prosiaka a po drugie nowa chlewnia stoi pusta.Kolega ma racje ja miałem tyle świń na stanie,to nie byla wartość roczna.Z kasą jest problem bo drugiego kredytu to nie wezme bo ten zjadł mi 13 hektarów.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 30 wrz 2008, 21:28 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4700
Lokalizacja: kuj-pom
daj sobie luz z hodowla


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: wtorek 30 wrz 2008, 21:56 
Offline

Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 12:21
Posty: 3
poczekam jeszcze i zobacze jak będzie sie formowała cena na rynku.Do tej pory bawilem sie w warzywa i to też jest coraz mniej opłacalne.Najlepiej to wszystko zostawić a zacząć kraść może tak człowiek sie czegoś dorobi (żart).No ale jak mówi mój syn-Nie kradnij bo władza nie lubi konkurencji :) i żeby wybory mogły coś zmienić to były by zakazane :) .POZDRO DLA WSZYSTKICH FARMERÓW.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB