Indeks witryny Indeks witryny

terraexim

a-one

terraexim

zuromin zuromin Allcid kongres
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest pi─ůtek 20 maja 2022, 18:13

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 170 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia  1, 2, 3, 4  Nast─Öpna
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é:

wet ale ┼Ťmieszne a ty w kt├│rej grupie jeste┼Ť

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

No w┼éa┼Ťnie jest ten problem ┼╝e nie ┼éapie si─Ö w ┼╝adnej..... no i ch┼éopak nawet nie potrafi czyta─ç czyta─ç bo co do takich post├│w te┼╝ jest osobny temat ale na razie jest za┼Ťlepiony ┼Ťmiesznym strajkiem kt├│ry by┼é... :lol: :lol: :lol: :lol:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

przez takie bzdury robi się tutaj coraz wiekszy bałagan :!:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

http://www.trzoda-chlewna.com.pl/forumN ... php?t=2029 I w taki sposób buntownik się zasmucił :wink:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Wezwał gospodarz weterynarza do chorej krowy.
Gdy ten przyjecha┼é, kaza┼é ch┼éopu patrze─ç pod ogon, sam za┼Ť zagl─ůda do pyska:
- Czy pan mnie widzi?
- Nie.
- To pewnie b─Ödzie skr─Öt kiszek.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Wydaje mi si─Ö ┼╝e po podniesieniu %VAT nie b─Öd─ů hodowa─ç ┼Ťwinek cwaniaczki kt├│rzy nie byli rolnikami a tylko wynajmowali budynki po dawnych PGR-ach i tuczyli du┼╝e ilo┼Ťci ┼Ťwi┼ä dla takich firm jak Agri Plus bo po tuczu dostawali wyr├│wnanie VAT-u a teraz wychodzi ┼╝e by musieli do┼éo┼╝y─ç 1%VAT-u m├│wi─Ö tu o cwaniaczkach(krawaciarzach) rycza┼étowcach :!: :!: :!:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Do buntownika masz racje w swoich opiniach co do tuczu kontraktowego ja te┼╝ prowadze taki tucz i jestem umiarkowanie zadowolonym
Panowie pro┼Ť┼ébym o merytorycznom pisanie na temat tuczu kontraktowego tj. jak sobie na wzajem pomuc kt├│ra firma daje lepsze warunki , jak usprawni─ç prace w chlewni , jak poradzi─ç sobie prbblemami jakie wyst─Öpuj─ů w chlewni PROSZE nie piszcie ┼╝e kto┼Ť jest g┼éupi a nast─Öpny jeszcze g┼éupszy

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

A ja prosz─Ö aby┼Ť popracowa┼é nad ortografi─ů

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Nam ortografia jest potrzebna jak rybie rower .Co do tuczu kontraktowego : pewno┼Ť─ç zysku , ryzyko zredukowane do minimum , brak wk┼éadu w┼éasnego .Wad─ů moim zdaniem jest skala produkcji jak─ů trzeba podj─ů─ç ┼╝eby zarobi─ç , no ale co┼Ť za co┼Ť , w tym wypadku ilo┼Ť─ç za spok├│j ducha .Je┼Ťli chodzi o wp┼éyw tuczu kontraktowego na sytuacj─Ö w rolnictwie to uwa┼╝am ┼╝e wielkim nieporozumieniem jest obarczanie rolnik├│w kontraktowych za poczynania rz─ůdu . Wystarczy┼é by zapis w ustawie ┼╝e to co firma wyprodukuje w Polsce musi wyeksportowa─ç za granic─Ö .Do tego jeszcze jeden zapis ┼╝e w momencie jak kilo ┼╝ywca przekracza 10 kilogram├│w ┼╝yta wstrzymuje si─Ö import wieprzowiny do Polski i mamy stabiln─ů sytuacj─Ö na rynku .Oczywi┼Ťcie musia┼é by by─ç tak┼╝e uczciwie prowadzony interwencyjny skup zb├│┼╝ i kiedy cena 10 kg ┼╝yta przekracza cen─Ö 1 kg ┼╝ywca powinno si─Ö uruchamia─ç zapasy agencyjne . Moje zdanie jest takie ┼╝e za sytuacj─Ö w rolnictwie odpowiada rz─ůd i skakanie sobie do garde┼é na forum niczego nie zmieni .Nam potrzeba jedno┼Ťci ,wymiany informacji , przemy┼Ťlanych i zdecydowanych dzia┼éa┼ä oraz m─ůdrych decyzji przy urnach wyborczych .

Ostatnio zmieniony ┼Ťroda 09 lut 2011, 16:09 przez buntownik72, ┼é─ůcznie zmieniany 1 raz

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Decyzje przy urnach jakie by nie były to po wyborach i tak jest jak było nikt nie bardzo pamięta o obietnicach które dał.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Grzesiek co do ortografii rzeczywi┼Ťcie nie przywi─ůza┼éem uwagi,
Uwierz mi pisa─ç to ja potrafie mo┼╝e nie na komputerze
Ja wype┼éniam dziesi─ůtki wniosk├│w o dop┼éaty nawet raz reprezentowa┼éem
znajomego w s─ůdzie z wynikiem pozytmnym po roku czasu.
Buntownik tw├│j ostatni post OK
Mam pytanie; jedna szt wypk┼éa kiszke stolcow─ů jaka mo┼╝e by─ç przyczyna

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

buntownik 72 puki co takiego zapisu niema i d┼éugo nie b─Ödzie, a im wi─Öcej zm. wyprodukuje sobie na kontrakcie tym bardziej mo┼╝e dyktowa─ç cen─Ö zwyk┼éym hodowc─ů i nie mydl tu nikomu oczu ┼╝e kontrakt jest taki cacy. Dla Ciebie mo┼╝e i jest ale nie pr├│buj uszcz─Ö┼Ťliwia─ç innych na si┼é─Ö. Za┼Ť co do ortografii to wydaje mi si─Ö ┼╝e najlepiej ┼Ťwiadczy o poziomie intelektualnym pisz─ůcego

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Rz─ůd ma g...o do gadania czy rz─ůdzenia, szczeg├│lnie do polityki rolnej ,Unia rz─ůdzi i je┼╝eli rz─ůd cos chce zrobi─ç dla Polskich rolnik├│w to ┼éaskawie musi sie spyta─ç Brukseli czy mo┼╝e

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Dobra w takim razie dwa pytania :Pytanie pierwsze :co by si─Ö sta┼éo gdyby wi─Ökszo┼Ť─ç du┼╝ych hodowc├│w przesz┼éa na kontrakt ? Pytanie drugie :co to jest dysleksja i gdzie jest naukowo stwierdzone ┼╝e ma zwi─ůzek z inteligencj─ů ?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

odp.1 pyt. Mniejsi hodowcy by musieli znikn─ů─ç z rynku
odp.2 pyt. Dysleksja dysleksj─ů nad ni─ů tez mo┼╝na popracowa─ç tym bardziej ┼╝e pisz─ůc na komputerze jest co┼Ť takiego jak s┼éownik :oops:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

A dlaczego mniejsi musieli by znikn─ů─ç ? A mo┼╝e w┼éa┼Ťnie kontrakt zmusi┼é by zak┼éady mi─Ösne do wi─Ökszej uczciwo┼Ťci bo jak jest wolny rynek to wyprawiaj─ů co chc─ů .Nie by┼éo by tak kuriozalnych sytuacji ┼╝e kupujesz prosiaka za 150 ,na ┼╝ywienie wydajesz 300 , inne koszty 50 a sprzedajesz po 4 z┼é.Oczywi┼Ťcie m├│wi─Ö o kontrakcie obwarowanym umow─ů kt├│ra daje szanse zarobi─ç dla dw├│ch stron a nie tylko dla zak┼éad├│w mi─Ösnych .Wiem ┼╝e Starachowice proponowa┼éy co┼Ť takiego .

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

buntownik 72 dziwne jest Twoje rozumowanie, gdyby zak┼éady mia┼éy pod dostatkiem swego tucznika to od mniejszych dostawc├│w nikt by nie kupi┼é a ju┼╝ na pewno nie po cenie op┼éacalnej dla hodowcy. Zreszt─ů ju┼╝ jest tak ┼╝e mniejszy albo sprzedaje ma┼éym ubojniom albo po┼Ťrednikowi

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Buntownik, obawiam si─Ö ┼╝e co najmniej nie masz racji. Gdybym ja by┼é zak┼éadem mi─Ösnym i wiedzia┼é, ┼╝e mam na kontrakcie 100% zapotrzebowania na rok, to nigdy bym nie kupi┼é od zwyk┼éego (wolnego) rolnika nawet jednej ┼Ťwini! Poczeka┼ébym a┼╝ padn─ů po┼Ťrednicy i ma┼ée rze┼║nie skupuj─ůce z wolnego rynku i wtedy "przykr─Öci┼é" umowy dla kontraktuj─ůcych, albo tucz─ů prawie po kosztach dla mnie, albo nie tucz─ů wcale. W razie czasowego braku ┼╝ywca wspomaga┼ébym si─Ö importem np. od Moniki czy Jagienki. Im bardziej zr├│┼╝nicowany jest system tym bardziej stabilny (z Wielkiej Ksi─Ögi Przys┼é├│w Niesprawdzonych lub Idiotycznych). :D

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

buntownik72, jak by nie patrze─ç, tuczysz ┼Ťwinie dla Smitfield foods group.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Mo┼╝na zobaczy─ç co sie dzieje w Ameryce, do takiego modelu wszystko d─ů┼╝y.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

a co wy si─Ö uczepili┼Ťcie buntownika , w 90 latach nie by┼éo primy i ceny te┼╝ by┼éy do kitu , je┼Ťli chcecie dogrozi─ç zak┼éadom mi─Ösnym to sami przesta┼äcie hodowa─ç ┼Ťwinie

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:
Awatar u┼╝ytkownika

kazdy robi to co umie
jesli mu firma zaufał a on jej i jest dobrze to ok
jesli ktosc wali kanade to juz niech niema pretesji.

poz

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

hodowca78 pisze:
a co wy si─Ö uczepili┼Ťcie buntownika , w 90 latach nie by┼éo primy i ceny te┼╝ by┼éy do kitu , je┼Ťli chcecie dogrozi─ç zak┼éadom mi─Ösnym to sami przesta┼äcie hodowa─ç ┼Ťwinie

Krytykujemy tucz kontraktowy a nie koleg─Ö buntownika.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

buntownik i inni jakbym mia┼é mo┼╝liwo┼Ť─ç to bym tuczy┼é dla arabi korei i grellandi.. by┼éem na spotkaniu komisji rolniczej w warszawie z panem ministrem i co nic tragedja nawet obietnice sie nie pokry┼éy szok..

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

hodowco78, tak si─Ö z┼éo┼╝y┼éo, ┼╝e przesta┼éem hodowa─ç ┼Ťwinie i zamelinowa┼éem si─Ö w Anglii.
Czy mo┼╝esz wyja┼Ťni─ç co znaczy s┼éowo "dogrozi─ç", bo nawet google na ten temat milczy?
Je┼Ťli Smitfield w takim tempie b─Ödzie przejmowa┼é polski rynek mi─Ösa jak dotychczas i wypu┼Ťci na rynek tusze po 4 z┼é/kg to chyba tylko ty wytrzymasz z nimi konkurencj─Ö.
O to chodzi?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

nie jestem za tym co robi─ů zak┼éady mi─Ösne , tylko nie podoba mi si─Ö atakowanie rolnik├│w kt├│rzy tucz─ů na kontrakcie , s─ů to tacy sami rolnicy jak my porostu czasami sytuacja zmusza ich do takiego post─Öpowania , a my┼Ťl─Ö ┼╝e wi─Öksz─ů szkod─Ö robi─ů wszyscy co tucz─ů rocznie po 200tucznik├│w oddaj─ů je po 3,30za kg - to jest dopiero prezent dla zak┼éad├│w mi─Ösnych i psucie rynku , ci co tucz─ů na kontrakcie to chocia┼╝ naci─ůgn─ů prime na 30-35z┼é , nie rozumiem tej nagonki na rolnik├│w na kontraktach ,

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Nie jestem wielkim znawc─ů rynku mi─Ösnego w Polsce ale wiem jedno :┼╝eby tuczy─ç trzeba na tym zarabia─ç .Mo┼╝e by─ç nawet 30 z┼é na sztuce ale musz─ů to by─ç pieni─ůdze pewne .Bo p├│┼é biedy je┼Ťli mam 10 ha ziemi i tucz─Ö 100 ┼Ťwi┼ä rocznie kt├│re wykarmi─Ö swoim zbo┼╝em .Wtedy zawsze co┼Ť zostanie .Ale jak mam 10 ha i tucz─Ö 1000 sztuk rocznie to wtedy nie da si─Ö dok┼éada─ç do produkcji .Bo ile razy mo┼╝na do┼éo┼╝y─ç ? Wtedy potrzebny jest kontrakt kt├│ry zagwarantuje ┼╝e nawet w najgorszym wypadku wyjd─Ö na zero .A je┼Ťli kto┼Ť chce robi─ç tucz towarowy na w┼éasn─ů r─Ök─Ö bez zabezpieczenia jest albo ryzykantem albo g┼éupcem i sam sobie zak┼éada sznurek na szyj─Ö .Oczywi┼Ťcie nie pisz─Ö o kontrakcie kt├│ry zak┼éada tylko ┼╝e zak┼éad ┼Ťwinie odbierze bo to ┼Ťmiech .Kontrakt to musi by─ç pewno┼Ť─ç .

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

buntownik 72 czytaj─ůc twoje posty doszed┼éem do wniosku ┼╝e ten tw├│j kontrahent to powinien ci z 5-ke dorzucic do szt. za propagowanie tematu swoj─ů drog─ů nie jestem zwolennikiem rozrastania si─Ö i umacniania tych przemys┼éowych ferm rozlokowanych po rolnikach ,ale du┼╝e uznanie za twoje zaanga┼╝owanie i wiar─Ö ┼╝e to co robisz jest w twojej ocenie s┼éuszne

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Rzeczywi┼Ťcie by┼éoby dobrze, gdyby by┼éy takie umowy kontraktacyjne mi─Ödzy ZM, a rolnikiem, ┼╝e w ci─ůgu roku rolnik zobowi─ůzuje si─Ö dostarcy─ç tyle, a tyle kaban├│w za okre┼Ťlon─ů sum─Ö.
Ale pewnie chętnych by nie było, hehe.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Problemem nie jest to ┼╝e ja trzymam na kontrakcie .Problemem jest to ┼╝e wielu z was nie trzyma na kontrakcie .Dlatego p┼éacz w w─ůtku "Ceny trzody" .

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

baraki jakby ten tucz by┼éby taki wspania┼éy to ju┼╝ by dawno rolnicy na to przeszli ,a p┼éacz w dziale cen to zawsze b─Ödzie czy cen─ů b─Ödzie po 4 czy po 5 zloty ,polakowi nigdy nie dogodzi zawsze znajdzie si─Ö kto┼Ť nie zadowolony,a cena zawsze na ┼╝ywiec w tym okresie jest niska co rok , jakby wszyscy rolnicy rzucili sie na tucz kontraktowy to podejrzewam nie by┼éoby za sztuke 27 zlp. zarobku tylko mniej

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Precz z Tuczem Kontraktowym to mówię ja ŁOWICZAK :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

precz z namolnym gadajacym w kolko to samo łowiczakiem !!!!

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

ŁOWICZAK pisze:
Precz z Tuczem Kontraktowym to mówię ja ŁOWICZAK :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

A co w zamian ?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

┼╗yjemy w wolnym kraju i ka┼╝dy ma prawo pracowa─ç wedle w┼éasnego uznania . Je┼Ťli komu┼Ť si─Ö nie podoba tucz kontraktowy , to niech nie wchodzi na t─Ö stron─Ö a przynajmniej niech nie ubli┼╝a pracy drugiej osobie .

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

TO ZM na tuczu kontraktowym daj─ů prosiaka ,pasz─Ö i p┼éac─ů , jak to funkcjonuje??

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

marek99a pisze:
TO ZM na tuczu kontraktowym daj─ů prosiaka ,pasz─Ö i p┼éac─ů , jak to funkcjonuje??

Funkcjonuje tak ┼╝e gdybym od pocz─ůtku robi┼é na kontrakcie a nie na w┼éasn─ů r─Ök─Ö to dzisiaj nie musia┼éby si─Ö ukrywa─ç przed komornikiem .Poczytaj moje wpisy w temacie tucz kontraktowy dla agri plus(dawna Prima) lub zadzwo┼ä781-304-121 , co b─Öd─Ö m├│g┼é to podpowiem .

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

jak chcesz buntownik72 to jed┼║ do Warszawy i r├│b za ┼╗igolaka to prawie to samo co tucz dla PRIMY tylko kasa wi─Öksza :lol: :lol: :lol:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

ŁOWICZAK pisze:
jak chcesz buntownik72 to jed┼║ do Warszawy i r├│b za ┼╗igolaka to prawie to samo co tucz dla PRIMY tylko kasa wi─Öksza :lol: :lol: :lol:

A sk─ůd wiesz ?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Szanowny kolego ┼üOWICZAK skad w tobie tyle pogardy dla innego cz┼éowieka -mo┼╝e kto┼Ť Ci─Ö kiedy┼Ť skrzywdzi┼é....

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

blondynka pisze:
Szanowny kolego ┼üOWICZAK skad w tobie tyle pogardy dla innego cz┼éowieka -mo┼╝e kto┼Ť Ci─Ö kiedy┼Ť skrzywdzi┼é....

Na innych w─ůtkach pisa┼é ┼╝e go soko┼é├│w wykolegowa┼é wi─Öc jest z┼éy na ca┼éy ┼Ťwiat i pluje na tych co si─Ö nie daj─ů ┼éadowa─ç po rogach .Na marginesie jego retoryka przypomina mi troch─Ö retoryk─Ö pisowsk─ů .Nie odpowiada na konkretnie postawione pytanie tylko obra┼╝a innych forumowicz├│w .

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Ja tam Cie buntownik popieram. Co prawda sam nie prowadze tuczu kontraktowego i prowadzic nie zamierzam ale kazdy ma swoj wybor i osobiscie uwazam ze wiecej szkody dla nas hodujacych swinie przyspozywaja ludzie co maja po kilka tucznikow i nie licza ze doplacaja do kazdej sztuki (a tych ludzi jest tysiace) a przez to cena sie obniza niz wy, ktorzy tuczycie na kontrakcie.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Osobi┼Ťcie uwa┼╝am ┼╝e kontrakt jest najuczciwsz─ů form─ů wsp├│┼épracy .Wiadomo kto komu i za ile .Fakt faktem ┼╝e ja wyznaj─Ö typowo"m─Öski " punkt widzenia czyli produkcja bez rozdrabniania na poboczne tematy typu koniunktura , op┼éacalno┼Ť─ç ,zaopatrzenie, zbyt,prosi─Öta,pasze,leki i tak dalej .Ja podchodz─Ö do tematu bardzo prosto :prosiak do obory , kasa na konto , z g├│ry wiadomo ile zarobi─Ö i nie musz─Ö rwa─ç w┼éos├│w z g┼éowy (zreszt─ů jestem prawie ┼éysy ) ┼╝e nie ma ceny albo towar choruje .Produkcja-zap┼éata .Kto chce mo┼╝e si─Ö bawi─ç w dok┼éadki .W ko┼äcu mamy wolny rynek i nikt nikomu nie mo┼╝e nakaza─ç lokowania pieni─Ödzy z dop┼éat w gospodarstwie .Mo┼╝na je ulokowa─ç tak┼╝e na koncie prezesa ZM .

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

buntownik na 3000mc ,jle trzeba hodowa─ç rocznie

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

sta┼Ť rozumiem ┼╝e pytasz o zarobki , ja mam 200 na s┼éomie i 250 na p├│┼éruszcie i dostaj─Ö 3206 z┼é/miesi─ůc ,wg firmy 450x2.8=1260 szt.rocznie

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

witam, cena za tucz wynosi od 27 z┼é. na s┼éomie do 33 z┼é. n pe┼énym ruszcie. Napiszcie jak─ů macie wentylacj─Ö.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Dlaczego tak temat wygasł??

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é: tucz

masz racje wygas┼é.. ale ma┼éo firm si─Ö interesuje ta form─ů a je┼Ťli to robi─ů to procedury nie do przyj─Öcia,

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

http://www.trzoda-chlewna.com.pl/index. ... aj&id=7473

doszli do wniosku ,┼╝e poco hodowla ma im generowa─ç straty,jak s─ů ch─Ötni by je bra─ç na siebie, :wink:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 170 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia  1, 2, 3, 4  Nast─Öpna

Strefa czasowa UTC+2godz.