Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - Ubój trzody chlewnej
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest sobota 20 kwie 2024, 08:05

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 19 maja 2010, 22:30 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4700
Lokalizacja: kuj-pom
Magdo a DŻEMY to jadasz ?


Ostatnio zmieniony środa 19 maja 2010, 23:02 przez arek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 19 maja 2010, 22:40 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 23 mar 2009, 22:04
Posty: 375
magda przestała się odzywać


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 19 maja 2010, 23:07 
Offline

Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 17:56
Posty: 678
Konia do Gliwic tez musiałbym przetransportować, do rzeźni chyba byłoby bliżej...
Poza tym jeszcze na głowę nie upadłem, by leczyć konie na rzeź, gdy ludzie po kilka lat w kolejkach czekają, by dostać sie do lekarza.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 20 maja 2010, 00:11 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Magda miała rację z tym żywieniem odchodami! Rewelka! Zapodałem dzisiaj na próbę tucznikom i wcinają że hej! Jeszcze przejde się po sąsiadach może ma który jaka padlinę to razem z gnojem będzie karma jak ta lala... Zaoszczędze troche kasy na zbożu. Jutro z samego rana odetnę na żywca głowę jakiemu świniakowi bo już się skończyło tamto miąsko z tej krowy która nie umiała żuć trawy i musiałem ja dobić mimo iz była cielna... Tak tak my hodowcy troszczymy sie o nasze zwierzęta!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 20 maja 2010, 07:24 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 09:17
Posty: 43
Witam!
Przestałam się odzywać tylko "na chwilę" dziś witam ponownie.
Nie wiem na które pytanie na początku odpowiedzieć, ale może zacznę o tych brojlerach: otóż wiadomo, że "wcinanie" kurczaków nafaszerowanych hormonami nie powoduje "stawania się" gejem - no to jest idiotyczne stwierdzenie, jako że homoseksualizm to nie choroba i nie "przyjmuje sie" jej w postaci hormonów. Są to preferencje wynikające z genetyki, co więcej zachowania homoseksualne zaobserwowano u 1500 gatunków kręgowców z czego u 500 udokumentowano.
Prawdą jest natomiast to, iż kurczaki są karmione hormonami żeby szybciej rosły. Dawniej czas "wyhodowania" kurczaka to było 62 dni (ok), dziś w USA jest to 32-34 dni, w Polsce bodajże 40-45 dni. Mojej dobrej znajomej wujek hoduje brojlery, i wiem, że stosuje hormony - sam mówił, ba w rozmowie dodał iż kurczaki są tak przerośnięte iż ich niewykształcone jeszcze do końca kości - a raczej chrząstki łamią się pod ciężarem ptaka. Zresztą liczne kontrole ujawniły iż 80% ptaków ma złamane kończyny i żyją (egzystują) skazane na chroniczny ból.
Wspominałam tu też o dziewczynce 9-letniej która zaczęła "puchnąć" od jedzenia kurczaków (jak wiadomo hormony zatrzymują wodę w orgamizmie co powoduje iż człowiek "puchnie"), zaczęła też przedwcześnie dojrzewać. Po odstawieniu mięsa kurzego i ograniczeniu mięsa w ogóle - problemy minęły.
Kolejny przykład to mój znajomy (mięsożerny) - sytuacja analogiczna do dziewczynki jeśli chodzi o "puchnięcie". Jedna znajoma która wróciła z USA po 8 latach żywienia się tam (głównie kurczakami gdyż ich spożycie tam jest olbrzymie) zauważyła iż rosną jej włosy na brodzie - i znowu z powodu hormonów zawartych w kurczakach. To samo tyczy się kumpla u którego z kolei pojawiło się dosyć gęste owłosienie na plecach. To są fakty, a ludzie ci, wbrew temu co myślicie - to typowi "mięsożercy", którzy nie kwapią się do "przyznawania racji" w takich wypadkach. Jednak są to fakty i sami byli bardzo zdziwieni "jak to możliwe".


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 20 maja 2010, 07:30 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 09:17
Posty: 43
robak pisze:
Konia do Gliwic tez musiałbym przetransportować, do rzeźni chyba byłoby bliżej...
Poza tym jeszcze na głowę nie upadłem, by leczyć konie na rzeź, gdy ludzie po kilka lat w kolejkach czekają, by dostać sie do lekarza.


Konia do Gliwic można przetrasportować w warunkach takich na jakie chore zwierzę zasługuje, a nie w warunkach transportu do np. Włoch czy Francji (kilkadziesiąt godzin) - bo jak wiadomo tam jest największe spożycie koniny. No tak nie upadłeś na głowę - wiem, wiem, liczy się ZYSK i kasa kasa, nie żywa istota która odczuwa ból tak samo jak Ty! Wstyd..
Co do NFZ-tu i kolejek do lekarzy - proszę swój apel skierować do tych, którzy się tym zajmują. Ja tak samo jak Ty czekam w kolejkach, nie podlegam innym prawom i tak samo mnie to denerwuje! Więc takie uwagi są niepotrzebne. Rozmawiamy tu o zwierzętach a nie o polityce, NFZ, czy też dotacjach dla rolników. Od tego są ludzie "na stołkach" i to jest ich "działka".


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 20 maja 2010, 07:45 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 09:17
Posty: 43
arek pisze:
ty tez się przyczepiłaś wytartych sloganów o lwie Eskimosie i transporcie żywych zwierząt w skandalicznych warunkach słyszałem o tym wszystkim i co z tego to ze nie pisze i nie zabieram głosu nie znaczy ze się z tym zgadzam ale sama sobie zaprzeczasz ze zwierzęta w naszych gospodarstwach utrzymywane są w skandalicznych warunkach powiem tobie tylko tyle ze nowoczesne budynki nie przypominają tych z lat 50 które tak chętnie cytujesz krowy maja lepsze warunki niż nie jedna istota ludzka i może tym powinnaś się zając choćby przykład ostatniej zimy czyż to nie wstyd ze w Polsce zamarzlo3\4 osób zamarzniętych w całej unii dodam jeszcze ze mówi się ze krowa pyskiem doi tak ze aby dala dużo mleka musi zjeść dobrej paszy a raczej gnój nie jest jej smakołykiem


I znowu - co do zamarzniętych w zimie osób proszę swój apel skierować do rządu, bądź też ugrupowania na które Pan głosował, ja tu rozmawiam o zwierzętach. Co nie znaczy że nie boli mnie fakt iż w XXI wieku ludzie jedzą ze śmietnika i zamarzają na ulicy. Jest to żenujące i urąga wszelkim standardom. Niemniej jednak, powtarzam, w Polsce 90%-95% organizacji i fundacji to fundacje DLA LUDZI - proszę do nich napisać w sprawie zamarzania ludzi na ulicy bo takie dygresje to spychanie rozmowy na boczny tor.
Mówię o "przysłowiowym lwie i eskomosie", mogę to zamienić na wilka/tygrysa/Pigmeja itd. chodzi o sens.
P.S. Nie dalej jak 2-3 tygodnie temu Ekspres reporterów "pokazał" te "fantastyczne warunki" w których trzymane były krowy...
Co do sprzedawania ciężarnych krów - pisały o tym polskie gazety, trąbiło o tym tv, wypowiadała się pani weterynarz która brała udział w rzezi tych zwierząt (zrezygnowała z wykonywania zawodu), w obiegu były zdjęcia zrobione z ukrytej kamery. Czy w to uwierzycie czy nie - nie mam na to wpływu, powtarzam jedynie, że znam te sprawy bardzo dobrze od kulis, chcecie, mogę Wam załączyć zdjęcia. (Pewnie część z Was stwierdzi że to fotomontaż). Nie mam na wiele rzeczy wpływu, jedynie apeluję do większego współczucia, a że natrafiam często na mur obojętności - zdążyłam się przyzwyczaić - ludzi po prostu los zwierząt mało obchodzi!!!
"Przyznasz rację temu, W zależności od tego po której stronie stoisz".
Był ktoś z Was kiedyś na targu w Bodzentynie?? Możecie mówić różne rzeczy, ale z pewnością nie da się zaprzeczyć temu co się tam dzieje, no chyba że są wśród Was ludzie pozbawieni wszelkich uczuć w stosunku do zwierząt.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 20 maja 2010, 07:50 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 09:17
Posty: 43
pysiek99 pisze:
jaki inteligentny czlowiek sprzedaje zacielona krowe? potrzyma ja jeszcze dluzej i wezmie dobra kase za cielaka....

chcialbym wierzyc Magdo ze jestes inna jak pewien ekolog z moich okolic ktory jezdi wszedzie gdzie chca drzewa wycinac ale jezdzi tam transporterem z 3 litrowym silnikiem ale ma na dachu taki jakby filtr ktory rzekomo powietrze oczyszcza....


O krowie napisałam wyżej.
Co do bycia ekologiem - też już pisałam, nie zależy mi na tytułach, nazwach i przynależności do jakiejkolwiek grupy. Wielu ekologów działa "pod publikę", natomiast w sytuacji gdy są naprawdę potrzebni - nie ma ich - bo nie ma kamer! Nie mam auta z 3 litrowym silnikiem, nie chodzę z flagami i nie jestem żadną "eko-terrorystką", zależy mi na tym aby zwierzętom było tylko lepiej, nigdy gorzej. Ot co..


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 20 maja 2010, 08:39 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 09:17
Posty: 43
[quote="pysiek99"]jaki inteligentny czlowiek sprzedaje zacielona krowe? potrzyma ja jeszcze dluzej i wezmie dobra kase za cielaka....

Zdjęcie specjalnie dla Ciebie "Pysiek99" - jednak istenieją nie-inteligentni ludzi którzy sprzedają na rzeź zacielone krowy. Zdjęcie poniżej. (Jedno z wielu):

http://www.wegetarianie.pl/modules/My_e ... nia/47.jpg

I dodam, że zdjęcie pochodzi z polskiej rzeźni, naprawdę nie czytałeś gazet ani nie oglądałeś w tv afery która w związku z powyższym wybuchła??? Hm...


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 20 maja 2010, 09:49 
Offline

Rejestracja: sobota 09 cze 2007, 10:27
Posty: 368
Lokalizacja: Podkarpacie
Jestem przekonany, że nikt tego nie robi z rozmysłem ! Takie rzeczy się zdarzały i będą się zdarzać ,aby krowa dawała mleko musi się regularnie zacielać, ktoś uznał że krowa nie cielna i sprzedał na rzeź, niekiedy na wsi, świadomość jest bardzo niska, lub bieda przerażająca i nie stać ludzi na opłacenie weterynarza, czasem nikt nie bada na ciążę , czasem kiepski inseminator,nie mający o tym pojęcia a nawet weterynarzom zdarzają się pomyłki ! Niemniej widzę tutaj rolę ekologów np. krzewienie oświaty na wsi w tej kwestii choćby plakaty przed Urzędami Gminy ,lub jakiś fundusz który zrefunduje badanie komuś kogo na nie nie stać, legislacja prawna aby takie badanie przedubojowe było obowiązkowe !!!
Najprościej nazywać takie przypadki aferami i ..czekać na kolejne !!!
U mnie każada maciora przed wybrakowaniem jest badana USG przez weterynarza bo akurat mam takie możliwości i czuję się w obowiązku aby tak robić !


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 20 maja 2010, 10:06 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 09:17
Posty: 43
Robek pisze:
Jestem przekonany, że nikt tego nie robi z rozmysłem ! Takie rzeczy się zdarzały i będą się zdarzać ,aby krowa dawała mleko musi się regularnie zacielać, ktoś uznał że krowa nie cielna i sprzedał na rzeź, niekiedy na wsi, świadomość jest bardzo niska, lub bieda przerażająca i nie stać ludzi na opłacenie weterynarza, czasem nikt nie bada na ciążę , czasem kiepski inseminator,nie mający o tym pojęcia a nawet weterynarzom zdarzają się pomyłki ! Niemniej widzę tutaj rolę ekologów np. krzewienie oświaty na wsi w tej kwestii choćby plakaty przed Urzędami Gminy ,lub jakiś fundusz który zrefunduje badanie komuś kogo na nie nie stać, legislacja prawna aby takie badanie przedubojowe było obowiązkowe !!!
Najprościej nazywać takie przypadki aferami i ..czekać na kolejne !!!
U mnie każada maciora przed wybrakowaniem jest badana USG przez weterynarza bo akurat mam takie możliwości i czuję się w obowiązku aby tak robić !


Wierz mi, że nikt nie czeka na kolejne afery, wierz mi, że pisze się TONY listów do ministrów by ten stan rzeczy, o którym Pan pisze zmienić! Po to te afery wychodzą na światło dzienne by ruszyć sumienia ludzi i zmusić tych którzy są za to pośrednio odpowiedzialni do zmiany tego stanu rzeczy! Najczęściej te prośby pozostają bez echa! Bo powiedzmy sobie szczerze - KOMU zależy na tym by poprawić warunki ludzi żyjących na wsi i zwierząt?? Komu?
Niemniej jednak nie zwalnia to ludzi z odpowiedzialności za złe traktowanie bo traktować można dobrze czy się ma pieniądze czy nie. Taki gest akurat nic nie kosztuje!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 21 maja 2010, 01:11 
Offline

Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 17:56
Posty: 678
Coś o tych cielnych krowach słyszłem, sczególnie o cielakach urodzonych przez cesarskie cięcie w rzeźni.
Sprawa jest prosta. Albo cielne krowy zabijane są przez pomyłke, albo w stanie agonalnym, by mięso uratować. Inna sytacja to szczyt idiotyzmu, dewiacjii lub hepening( czy jak sie to pisze) wegetarian. :twisted: .
Niech pani powie, co konkretnie chce pani u nas zmienić bo się już pogubiłem.


Ostatnio zmieniony piÄ…tek 21 maja 2010, 01:24 przez robak, Å‚Ä…cznie zmieniany 1 raz

Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 21 maja 2010, 01:22 
Offline

Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 17:56
Posty: 678
? Przez tydzień po świniobiciu, jedynym moim pokarmem roslinnym jest pieprz, musztarda i marchew w rosole, a jakoś nie widzę żadnych skutków ubocznych.


Ostatnio zmieniony poniedziałek 01 lip 2013, 23:45 przez robak, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 21 maja 2010, 07:40 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 09:17
Posty: 43
robak pisze:
Coś o tych cielnych krowach słyszłem, sczególnie o cielakach urodzonych przez cesarskie cięcie w rzeźni.
Sprawa jest prosta. Albo cielne krowy zabijane są przez pomyłke, albo w stanie agonalnym, by mięso uratować. Inna sytacja to szczyt idiotyzmu, dewiacjii lub hepening( czy jak sie to pisze) wegetarian. :twisted: .
Niech pani powie, co konkretnie chce pani u nas zmienić bo się już pogubiłem.


Jeśli uważasz, że ktoś urządza - jak to nazwałeś "happening" z "okazji" uboju zacielonej krowy - to Twoje wyobrażenia na temat działalności ludzi robiących coś dla zwierząt są zerowe..
Zdaję sobie sprawę, że priorytety Pana i moje różnią się diametralnie i nie wiem nawet czy w jakimkolwiek punkcie chociażby "ocierają się o siebie". Rozmawiam z wieloma osobami, bardzo rzadko kiedy są to spokojne rozmowy (na pewno ogromna różnica poglądów robi swoje), niemniej jednak uważam, że warto rozmawiać próbując poznać mechnizmy działania tej ogromnej machiny jaką jest przemysł mięsny i mleczarski na świecie..
Bardzo mało zostalo już ferm "wolnoklatkowych", wiem, że hodowcy w Polsce jeszcze się przed ekspansją wielkich ferm "bronią", ale są też tacy którym to wisi. Stosują kojce porodowe, zero ściółki, zero "zabawy" dla zwierząt. Wiele z nich wpada w obłęd. Uważam, że jest to zwyczajnie niehumanitarne.
Ponad to rozmawiam z ludzmi by zrozumieć co nimi kieruje. I spotykam się z wytartymi sloganami które słyszałam miliony razy "to tylko zwierzęta". I proszę mi wierzyć, są ludzie - hodowcy i rzeźnicy - którzy po prostu "pękają" i odchodzą z "zawodu", o wielu rzeczach wiem od takich właśnie ludzi. Z tzw. "pierwszej ręki". Uważam, że zwierzętom należy się spokój i szacunek od pierwszego do ostatniego dnia życia i to leży w wielkiej mierze w Waszych - hodowców - rękach.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 21 maja 2010, 08:58 
Offline

Rejestracja: niedziela 04 paź 2009, 14:22
Posty: 290
Lokalizacja: Mazowsze
co do zdjecia MAGDO jak juz ktos wspomnial wczesniej to sa jakies skrajne przypadki!!! to tak jak morderstwa ludzi dla 20zl czy dla zabawy bo i tak sie zdaza nikt normalny tego nie robi!!!



a co do owlosienia na plecach....mam 19 lat i owslsienie tez mam i to nie male (fakt nie na calych plecach)....a od dziecka wpierdzielam 75% miesa ze swojego howu czy to kurczak czy swinia....


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 21 maja 2010, 09:08 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 09:17
Posty: 43
pysiek99 pisze:
co do zdjecia MAGDO jak juz ktos wspomnial wczesniej to sa jakies skrajne przypadki!!! to tak jak morderstwa ludzi dla 20zl czy dla zabawy bo i tak sie zdaza nikt normalny tego nie robi!!!



a co do owlosienia na plecach....mam 19 lat i owslsienie tez mam i to nie male (fakt nie na calych plecach)....a od dziecka wpierdzielam 75% miesa ze swojego howu czy to kurczak czy swinia....


Tylko te "skrajne przypadki" mają często miejsce..

Wiem, że faceci mają tendencje do "posiadania owłosienia na plecach" (jakkolwiek idiotycznie to teraz zabrzmiało). Mnie chodzi o "nienaturalnie" owłosione plecy u osoby która go wcześniej nie posiadała! No i raczej kobiety nie mają tendencji do "posiadania owłosienia" na brodzie czy też na szyi. Znam kilka takich przypadków.
Może Tój "chów" jest w miarę naturalny - nie wiem, bo Cię nie znam i ciężko mi powiedzieć czy karmisz swoje zwierzęta a czym nie..


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 21 maja 2010, 12:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa 04 lut 2009, 14:26
Posty: 451
Lokalizacja: cała Polska
Robak - od dziÅ› jestem TwojÄ… fankÄ….

Magdo - gratuluję wytrwałości.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 21 maja 2010, 12:18 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 09:17
Posty: 43
jagienka pisze:
Robak - od dziÅ› jestem TwojÄ… fankÄ….

Magdo - gratuluję wytrwałości.


Hmm, nie wiem jak to rozumieć, niemniej jednak Dziękuję! I zaznaczam, że nie o "splendor" mi chodzi.
Pozdrawiam!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 24 maja 2010, 22:58 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4700
Lokalizacja: kuj-pom
Magda pewnie upaja się splendorem albo czeka w kolejce po narkozę aby skrócić sobie paznokietki


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 26 maja 2010, 11:40 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 09:17
Posty: 43
arek pisze:
Magda pewnie upaja się splendorem albo czeka w kolejce po narkozę aby skrócić sobie paznokietki


Głupota niektórych powala.. Arku..


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 26 maja 2010, 12:18 
Offline

Rejestracja: środa 21 maja 2008, 09:25
Posty: 122
i tu mi sie magda podobasz nie o tekst mi chodzi tylko że jest tak krótki..


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 26 maja 2010, 13:23 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 09:17
Posty: 43
martini pisze:
i tu mi sie magda podobasz nie o tekst mi chodzi tylko że jest tak krótki..


Przy długich tekstach wielu traci wątek po 3 zdaniach. Wiem, wiem..
To sÄ… skutki nie-czytania.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 09 cze 2010, 11:54 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 09:17
Posty: 43
http://www.przekroj.pl/wydarzenia_swiat ... 546,0.html


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 09 cze 2010, 23:27 
Offline

Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 17:56
Posty: 678
Za co :?:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB