Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - Locha po odsadzeniu problem
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest czwartek 28 mar 2024, 17:16

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: piÄ…tek 06 sie 2010, 08:17 
Offline

Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 14:04
Posty: 28
Lokalizacja: Przasnysz
Koledzy mam taki problem i nie wiem co robić a konkretnie odsadziliśmy lochę od prosiaków po 6 tygodniach i locha mimo ze dostawała pasze z witaminami i pobierała ja dużo to strasznie wychudła i gdy została wypuszczona z porodówki to zaczęła kuleć i nie ma za bardzo siły chodzić co robić ?. I jak będzie chciała do knura to ja dopuścić czy poczekać 21 dni aż wydobrzeje i powróci do kondycji? . Z góry dziękuje za odpowiedz


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 06 sie 2010, 09:17 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
To sÄ… skutki 6 tygodniowej laktacji.
Co robić?
-Odsadzać w 4 tygodniu
Czy pokryć?
-Przeanalizuj swoje wyniki produkcyjne/ekonomiczne, uwzględnij drożejące surowce do produkcji pasz i sam podejmij decyzję.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 06 sie 2010, 13:22 
Offline

Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 17:56
Posty: 678
Sranie w banie.
U mnie siedzą 8 tyg i to jeszcze na owsiano-jęczmienyym śrucie, oczywiście z koncentratem, po odsadzeniu wyglądają jak modelki, a są zdrowe i pełne sił witalnych i po trzech dniach wszystkie jak jeden mąż kawalera, a obecnie inseminatora wzywają.
To musi być jakaś choroba, czy jeszcze prędzej uraz, bo o to łatwo przy przeganianiu.
Co do pokrywania.
Wg mnie, jeśli maciora jest stara i nie odznacza się jakimiś wybitnymi cechami to odstawić do rzeźni. jeśli kryć od razu to tylko gdy jest pewność, że nie ma innej bolączki jak uraz nogi i chyba jedynie inseminacja, ale to też różnie może być ze skutecznością. Druga sprawa, nie jestem specjalistą od hodowli wysoce intensywnej, jak baraki, od dziadoskiej, lecz efektywnej.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 06 sie 2010, 14:59 
Offline

Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 14:04
Posty: 28
Lokalizacja: Przasnysz
Robak to jest locha po pierwszych prosiakach wiec opcja rzeźni odpada a nie dawno byłem w oborze to co raz lepiej wstaje mniej kuleje i coraz więcej chodzi. A teraz innej beczki mam do ciebie kilka pytań . Dużą masz hodowle , jakie koncentraty stosujesz dla prosiaków , od którego dnia życia prosiaków podajesz im pasze , i jakiej firmy i czy granulat czy koncentrat . Sory za tyle pytań ale dopiero zacząłem hodowle .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 06 sie 2010, 15:26 
Offline

Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 17:56
Posty: 678
Hodowla niewielka, obecnie 20 macior, ale niebawem 30, wszystkie świerzo zaproszone. Prosiaki od dwóch macior mają swój chlewik a w mim spanie i paszę, śrut owsiano-jęczmienny z pigi z sano i zakwaszacz od 2 tyg, ale jedzą raczej od 4.

Jak napisałem ,stosuję system "dziadosko-efektwny". przemęczam prosiaki, lecz nie za bardzo, przez 3 miechy, a potem do woli żyta pszenżyta i owsa 70 30 i koncetrat 8% ten do żyta i te słabo przemęczone w 5,5 miesiąca większość jednak w okolicach 6-7, no zawsze znajdze sie jaka dorodna gromada i jej lider, ostatni żył 13 miesiecy 8) .
odką stosuje kwas mrówkay upadni po odsadzeniu wynoszą poniżej 1 %, jedynie ostatnio trzy padły, ale były dwa powody. inseminatr przykulał sie jedynie z PIC-ami i nigdzei nie mogłem dostać kwasu.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 06 sie 2010, 15:27 
Offline

Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 17:56
Posty: 678
Jescze jedno. Mnie nie warto słuchać.
Me metody sprawdzają sie jedynie u mnie. Specjalny gatunek świń :lol:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 06 sie 2010, 20:29 
Offline

Rejestracja: sobota 09 cze 2007, 10:27
Posty: 368
Lokalizacja: Podkarpacie
To co pisze Robak do złudzenia przypomina wywody Muchozola, którego dawno na tym forum nie widziałem !


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 06 sie 2010, 20:35 
Offline

Rejestracja: sobota 09 cze 2007, 10:27
Posty: 368
Lokalizacja: Podkarpacie
Adam21i pisze:
Robak to jest locha po pierwszych prosiakach wiec opcja rzeźni odpada a nie dawno byłem w oborze to co raz lepiej wstaje mniej kuleje i coraz więcej chodzi. A teraz innej beczki mam do ciebie kilka pytań . Dużą masz hodowle , jakie koncentraty stosujesz dla prosiaków , od którego dnia życia prosiaków podajesz im pasze , i jakiej firmy i czy granulat czy koncentrat . Sory za tyle pytań ale dopiero zacząłem hodowle .

To co piszesz to klasyczny syndrom pierwiastki lub drugiego miotu jak kto woli, istnieje duże prawdopodobieństwo, że ruja u tej lochy nie wystąpi i twój problem sam się rozwiąże !


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB